Budapesti AK - Ferenczvárosi TC 0 : 7
I. osztály 1912/1913
I. osztály 1912/1913: összes
mérkőzés
referee :
Herczog Ede
attendance:
- Sporthírlap: 7.000
- Sport-Világ: 10.000
-
?' Szury Kálmán 0 - ? 21' Pataki Mihály 0 - ? ?' Pataki Mihály 0 - ? ?' Pataki Mihály 0 - ? 50' Schlosser Imre 0 - ? ?' Schlosser Imre (penalty) 0 - ? ?' Schlosser Imre 0 - ? ?' Schlosser Imre (penalty)
Budapesti AK | Ferenczvárosi TC |
---|---|
coach: hiányzó adat beadása |
coach: hiányzó adat beadása |
match history
- 1921.02.13 Budapesti AK - Ferenczvárosi TC 1-0
- 1920.11.14 Ferenczvárosi TC - Budapesti AK 4-1
- 1920.02.22 Budapesti AK - Ferenczvárosi TC 0-0
- 1919.11.23 Ferenczvárosi TC - Budapesti AK 0-0
- 1919.03.09 Budapesti AK - Ferenczvárosi TC 0-3
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
( Üllői-uti pálya.) A Budapesti-csepeli AK csapata, a mióta a jól ismert okokból a csepeli melléknevet nyerte, ha nem is felelt meg teljesen azoknak a várakozásoknak, a melylyel a szereplése elé néztek, mind a mellett méltó ellenfele lett a legjobb magyar csapatoknak. A BAK játékosainak jeles kvalitásai éppen azokon a mérkőzéseken tűntek ki, a mikor az erős csapatokkal került szembe, és különösen a Ferenczvárosi Torna-Club és a Magyar Testgyakorlók Köre elleni matchei mentek szenzáczíószámba. Játékstílusuk, mint az eredményei mutatják, az MTK elleni mérkőzéseken nagyon jól bevált, mig az FTC ellen csodálatosképpen sohasem tudtak eredményesen, helyesebben szólva győzelmesen szerepelni. A játék színvonala tekintetében az FTC—BAK-matchek mindig felülmúlták a kék-feketéknek az MTK elleni mérkőzéseit. Erőteljes, elszánt küzdelem, a végsőkig megfeszített erőkifejtés, gyors és a védőjátékosok fizikumát nagy mértékben igénybe vevő változatos támadások jellemezték mindenkoron az FTC—BAK-mérkő- zéseket. S volt ezeknek a matcheknek még egy kirívó és szinte mérkőzésről-mérkőzésre jelentkező specziális sajátosságuk; a gyors tempóban meginduló játék elején ugyanis a BAK mindig szerzett egy-két goal előnyt és az FTC többnyire csak a második félidőben tudta nagyobb klasszisát érvényre juttatni.
Az előjelek az idén nem kedveztek a BAK-nak. Egyetlen jelentős eredménynyel sem dicsekedhetnek s a legjobb akarattal sem állítható róluk, hogy az FTC teljes csapata ellen győzelmi esélyekkel bírtak volna. Hogy még is nagy érdeklődéssel vártuk a mérkőzést, annak kizárólagosan a BAK nagy készültsége volt az oka. A kék-feketék mog akarták mutatni, hogy mivel sem roszszabbak, mint az előző években, a mely törekvésüket legjobban igazolja, hogy komplett legénységet szerepeltettek. Törekvésük nagyjában eredménynyel is járt, mert a csapat a mérkőzés legnagyobb részében méltó ellenfele volt az FTC-nék és bizonyosra veszszük, hogy a zöldfehérek Pataki és Tóth nélkül a BAK-ot sem tudták volna legyőzni.
Mi lehetett s mi volt tehát a BAK súlyos, szinte megsemmisítő vereségének az oka? Mi két momentumot ragadtunk ki a mérkőzésből s erre alapítjuk a match kimenetelét. Az egyik az FTC komplett csatársorának szokatlanul nagy goalképessége, a másik pedig a kékfeketék második félidőbeli durva játéka. A ferenezvárosiak csatársora jelen összeállításban, mint már többször megírtuk, kiváló erőt képvisel. Vasárnap Borbás helyett Szeitler játszott, a ki pontos beadásaival pótolta elődjének nagy gyorsaságát.
A mérkőzést a súlyos vereség megítélése szempontjából két részre oszthatjuk. Az első félidőben, igaz hogy a széltől is támogatva, a BAK egyenrangú ellenfél volt, majdnem annyit és épp olyan veszélyesen támadott, mint az FTC és a 2 : 0 arányú félidő után még korántsem lehetett sejteni a bekövetkezendőket. A mikor azonban a BAK a zöld-fehérek szünet utáni fölényét erőszakos játékkal akarta egyensúlyozni és az FTC csatársorának az eredményességét durva játékmodorral megakadályozni, vége volt a játéknak s a higgadt FTC csatárok könnyű szerrel jutatták rövid időközökben a labdát a BAK kapujába.
A győztes csapatban a briliáns csatársoron kívül a fedezetsorban a Gállost nagyszerűen parírozó Weinber és az egész közvetlen védelem játszott fényesen; különösen a kis Ungár jeleskedettt.
A BAK-ban György igen jól védett, azonban egy-két goalt még is menthetett volna. Kitűnő, de életveszélyesen erélyes Ludwig, jó a sokat protestáló Szury, a kit a biró feleselés miatt ki is állitott. A csatársor legjobb embere Cseh jobbszélső volt, hasznos erőnek ígérkezik a fiatal jobbösszekötő, Okos.
Az első félidő goaljait a nagyszerű formában játszó Pataki rúgta; mind a kettő mesteri volt. Ebben a félidőben Schlosser mindent elhibázott.
Félidő 2:0.
Szünet után a Schlosser-goalok sorozata az ötödik perezben indul meg egy süvítő lövéssel. A BAK ellentámadása is eredményesnek látszik, de Ungár remekül véd. A Tóth elgáncsolása miatt megítélt tizenegyesből Schlosser a negyedik, majd ismét ő az ötödik goalt rúgja. A hatodik goalt Pataki rúgja, a hetedik pedig ismét egy Schlosser által rúgott tizenegyesből származik. A negyedik goal után Weinber gáncsa miatt a BAK is büntető, rúgáshoz jut, de Sohaffer gyenge lövését Ungár elfogja Biró; Herczeg Ede,
Az Újság 1913 március 11.
Schaffer végleg beigazolta, hogy nem az a rettegett center, Késmárky és Gállos mi szerepet sem vitt az egész küzdelemben. A halfsor kapkodón dolgozott, György sokat védett,dő még többet is védhetett volna. A FTC erős szél ellen játszva a 21. és 26-dik p.-ben goalt csinál Pataki gyönyörű lövése révén.
A második félidő goaljainak sorát Schlosser hosszú lövése nyitotta meg. Későbben Szury fejesét Ungár a kapuban fogta el, de a bírónem Ítélt goalt. Il-e3böl lőtté Schlosser a 4-dik goalt. Ezt a Weinber fouljáért megítélt és az Ungár által kivédett BAK 11-es követte. Schlosser és Pataki szép lövése az 5-dik, és 6-dik goalt jelentette. 11-esből Schlosser lőtte az utolsó goalt. A feleselő Szury kiállításával zárult a match.
Sporthírlap, 1913. marcius 10.