Ailton írta:
itt a baj csak azzal van hogy negyed osztálynak degradáljuk a vidéki első osztályt, holott év végén még döntőt is szokott játszani a vidék bajnoka az NBI bajnokával. Tehát méltatlan és félrevezető lenne őket negyed osztályúnak hívni. De igazából megoldásra jó javaslatot én sem tudok, de szerintem inkább legyen külön jelölve, hogy mondjuk A1. osztály és oda megcsillagoznánk, hogy ez azt jelenti, hogy az amatőrök első osztályában volt.
Kicsit pontosítok:
A kérdéses időszakban (1926/27), már pont nem volt nb1 - vidék bajnoki döntő. Azt csak 1926.ig volt megtartva. 1926/27-ben 7 darab amatőr bajnok volt: Budapesti SE, Diósgyőri VTK, Dorog, Nyíregyházi TVE, MÁV Haladás, Szegedi Vasutas, Pécsi Vasutas. Az országos amatőr bajnoki döntő: Budapesti SE - DVTK 3:1
Abban van valami, hogy biztos nem 4. osztályú erősségű csapatok voltak az amatőrök (és nem VIDÉKIEK, Pesten is volt amatőr), de max. a 2. osztályú profikkal vehették fel a versenyt. A korabeli újságok, kiadványok egyértelműen erősebnek ismerik el a profi bajnokságokat. (Gondoljuk csak el, tehetséges amatőr focista vagy, mellette mondjuk napi 10-12 órában dolgozol és akkor hív egy III. osztályú profi csapat ahol fizetnek azért, amit azelőtt szórakozásból csináltál. De ez csak a 20-a évekre jellemző!) Csak a Magyar Kupában találkozhattak, de ott csak akkor érvényesült amatőr csapat, ha profik el se indultak. Ezért hozták létre a Corinthian-díjat a legjobban szereplő amatőr csapatnak.