Luxemburg - Magyarország 0 : 3
Világbajnokság 1994, selejtező
« előző
667.
hivatalos válogatott mérkőzés következő »
helyszín :
Luxembourg, Stade Municipal
játékvezető :
Loizou Loizos (Ciprus)
nézőszámok:
- MTI: 3.026
- rsssf.com: 3.050
- nso.hu: 4.000
-
0 - 1 16' Détári Lajos 17' Lőrincz Emil 42' Bossi Marcel 46' Saibene Jeff 0 - 2 52' Kovács Kálmán 67' Pisont István 77' Hellers Guy 0 - 3 78' Kovács Kálmán 78' Malget Théo
Luxemburg | Magyarország |
---|---|
|
|
szövetségi kapitány: Philipp Paul |
szövetségi kapitány: Jenei Imre |
meccstörténelem
- 2022.11.17 Luxemburg - Magyarország 2-2
- 2017.11.09 Luxemburg - Magyarország 2-1
- 2011.06.03 Luxemburg - Magyarország 0-1
- 2003.04.30 Magyarország - Luxemburg 5-1
- 1993.10.27 Magyarország - Luxemburg 1-0
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Nemzeti Sport, 1992. szeptember 10.
Az előzeteshez képest annyi változás történt, hogy a szerdai fordulóban piros lapot kapott Lipcsei és Márton nem utaznak Tatára. Lipcsei helyettesitésére Balog Tibort (MTK) hivta meg a kapitány. Kisebb sérüléssel bajlódik Cseh, az ő biztonsági tartaléka az újpesti Szlezák lesz. A ferencvárosi Nagy Zsolt Megyeri úton szerzett sérülése nem bizonyult komolynak, igy együtt készül a többiekkel. A keretben hét ,,légiós,, szerepel, az Ukrajna elleni csapatból viszont ezúttal hiányzik Véber és Fischer. Az itthon készülők hétfőn 10.30 órakor a Ferihegy II-ről indulnak Luxembourgba, ahol csatlakoznak hozzájuk a külföldön játszók.
A keret tagjai: Petry (Gent), Balogh T. (FTC), (kapusok), Simon (FTC), Telek (FTC), Limperger (Bruges), Disztl L. (FC Burgos), Lőrincz (Molenbeek), Nagy T. (Vác), Szlezák (UTE), Cseh (BVSC-Novép), Bognár Gy. (BVSC-Novép), Pisont (Kispest-Honvéd), Sallói (Videoton-Waltham), Détári (Ancona), Kiprich (Feyenord), Kovács K. (Valenciannes), Balog T. (MTK), Nagy Zs. (FTC), Kámán (Siófok).
- A Márton helyén számításba vett újpesti Szlezákról is kiderült, hogy sérült, így nem is jött velünk Tatára. Helyettük így a ferencvárosi Keller kapott utólag meghívást. Egy másik zöld-fehér játékos, Nagy Zsolt régebbi sérülése, úgy tűnik, ismét kiújult, és még mindig nem dőlt el a már eleve félig harcképtelenül érkezett Cseh sorsa sem. Ami az idegenlégiósokat illeti, ők a hétvégi fordulóikat követően hétfőn egyenesen Luxemburgba jönnek. Miután állandó kapcsolatban vagyunk velük, egy esetleges sérültet itthonról tudunk pótolni.
A biztonsági tartalékként behívott Szlezák sérülése miatt meg sem érkezett Tatára, Csehről pedig végképp le kellett mondania a kapitánynak, igy ő sem utazik Luxemburgba. Jenei Imre az MTI-nek elmondta, hogy Pisontnak kifordult a bokája, de egyéni edzésterv alapján gyakorolt. A ,,nagy,, kérdőjel Nagy Zsolt, akinek csak nem akar összejönni a válogatottbeli bemutatkozás, a kapitány még reménykedik, hátha javul az állapota.
Az idegenlégiósok szombat és vasárnap bajnoki mérkőzéseket játszanak, az ő egészségi állapotukról vasárnap este tájékozódik Jenei Imre. Csak remélni lehet, hogy pótbehivásokra már nem lesz szükség.
Szabó Sándor, az MTI kiküldött munkatársa jelenti: Luxembourg, 1992. szeptember 9. szerda (MTI) - Szerda este a luxembourgi Stade Municipalban került sor a labdarugó világbajnoki selejtezők ötödik európai csoportjában a harmadik összecsapásra. Magyarország másodszor volt érdekelt ebben a kvalifikációs sorozatban, míg a vendéglátó Luxemburg most tette le névjegyét, először játszott az 1994-ben, az Egyesült Államokban sorra kerülő döntőbe jutásért.
A magyar válogatott tagjai 75 percel a kezdés előtt jöttek ki ,,ismerkedni,, a gyepre, amely bársonyos, nagyszerű talaj. A délelőtt során Jenei Imre szövetségi kapitány gyakorta kérdezgette Limperger Zsoltot, képes-e vállalni a fellépést? Erre azért volt szükség, mert a spanyolországi légiós térdével kis gondok adódtak. A Burgos játékosa a kérdésekre rendre igennel felelt, így a két válogatott a ciprusi Loizou játékvezetésével a következő összeállításban kezdett:
A ,,ráhangoló,, időszakban egyértelműen a magyar legénység birtokolta többet a labdát. A bal oldalon Détári szervezett kifogástalanul, ügyesen osztogatott, a másik oldalon pedig Pisont a szélen lódult meg, magas beadásokkal kisérletezett - eredménytelenül. Ez később kedvét szegte, s alaposan rontott az összjátékon. Balog fejese volt az első magyar támadószándéku fejlemény, de alaposan elnézte a célpontot. A nyitó negyedóra végén kétszer is ,,botlott,, a vendégvédelem, de a hazaiak tanácstalanul keresték azt a megoldást, ami jó befejezés lett volna. A Jenei-gárda feltünően ,,baloldalas,, volt, mindenki Détárit kereste, Pisont viszont nem volt sehol. A 16. percben azután Détári megunta a tétlenkedést, 20 méterről a jobb alsó sarokba bombázott - van Rijswijck alaposan elnézte a labdát, köszönet neki (0:1).
A 21. percben Girres csusztatott fejesénél ért először labdához Petry Zsolt. Szép csöndben folydogáltak a percek, a luxemburgiak nem nagyon jöttek át a középpályán. Lett volna lehetőség az előny növelésére, de Pisont továbbra sem talált magára, s az első félidőben megdöbbentően gyámoltalan Kovács mellé a percek multával szép fokozatosan hozzászürkült Kiprich is. Még szerencse, hogy Détári tartotta a lelket a csapatban. A 36. percben Saibene szabadrugása zugott el a jobb felső sarok mellett, majd öt perc mulva Wolf kicsit gyanusan szerelte az ötös vonalán Détárit, a ciprusi bíró azonban nem látott okot a közbeavatkozásra. A 44. percben Petry Zsoltnak szerencséje volt, mert a hatalmas termetű, lomha mozgásu Malget bombája centiméterekkel elkerülte a magyar kapu bal oldalát.
A szünet után egyre jobban látszott a hazaiakon, hogy a pihenő sem sokat javított erőnléti állapotukon, ugy festett, nem bírják a tempót. Az 50. percben Détári önzetlenül játszotta meg Kovácsot, aki első normális labdaérintéséből gólt is szerzett. Mégpedig szépet, csalafintát, mert a kiinduló luxemburgi hálóőr mellett és fölött, a kapu közepe táján a léc alá emelt (0:2). Pár másodperccel később Limperger tökéletesen egyedül állt van Rijswijckkel szemben, a hétméteres fejest azonban a kapus valahogyan kihalászta.
Ezután a magyar válogatott - tagadhatatlanul sínen volt már - ügyesen ,,fagyasztott,,, pontosan annyit adott ki magából, amennyi az előny tartásához elégséges volt. A 76. percben persze akadt ok riadalomra, egy bal oldali támadásszövés végén valamelyik magyar védőn megcsuszott a labda, Petry Zsolt ennek köszönhette, hogy nem kellett maga mögé nyulnia a hálóba. Rá két percre Kiprich lódult meg a jobb oldalon, talán ő is rálőhette volna a labdát, ám önzetlenül Kovács elé továbbított. A franciaországi légiós először lezserül a kapusba vágta a labdát, majd rárontott, s erőszakos fellépésének eredményeként valahogy a gólvonal mögé került a bőrgolyó (0:3). A luxemburgiak tiltakoztak, sárga lapot kaptak szép sorjában, a közönség fütyült, de ez sem segített. A hajrában a vendégválogatott magabiztosan tartotta a háromgólos különbséget.
Paul Philipp, a luxemburgi válogatott szövetségi kapitánya a szerdai lapokban azt igérte: végre olyan futballmérkőzést láthatnak az érdeklődők, amelyen a ,,roggyant,, magyarok ellen gond nélkül támadhat csapata. A látottak alapján a nagyhercegség gárdája azonban csak akkor akciózhatott a 90 perc során, amikor a magyar védelem hibái azt megengedték. A hátsó magyar alakzatok azonban szerencsére ritkán kínálták fel ezt a lehetőséget.
Különösebb megerőltetés nélkül gyűjtötte be első két pontját Jenei Imre szövetségi kapitány csapata, amely ugyan a mérkőzés nagy részében gyakorlatilag támadópáros nélkül játszott, Kovács és Kiprich bő egy órán keresztül jószerével a labda közelében sem volt, ám gyengélkedésüket feledtette Détári. Végig a 90 perc alatt felszabadult játékkal tartotta össze az együttest, ugy irányított, ahogyan fénykorában. Nyerő ember - ez Détári minősítése szerda este.
Nagyszerű vezéregyéniség, aki legszebb napjaira emlékeztető módon játszott, beérett, mint a jó bor. Détári mellett Lőrincz szintén feltétlenül dicsérhető, s persze Kovácsnak is meg kell bocsátani, mert rugott két gólt. A többiek is megtették a magukét, az igazi feladatok azonban csak most következnek. Kötelező győzelmet aratott a legénység, gólkülönbségén is javított. Józan optimizmussal kell folytatni az utat, ami persze roppant rögös.
Luxemburg - Magyarország 0:3 (0:1)
Luxembourg, Stade Municipal, 3026 fizető néző, V: Loizou (ciprusi)
gólszerzők: Kovács (50., 77.), Détári (16.)
sárga lapok: Bossi (42.), Saibene (47.), Hellers (77.), Malget (78.), illetve Lőrincz (17.), Pisont (65.)
cserék: Saibene helyett Holtz (56.), Malget helyett Thill (78.), illetve Limperger helyett Telek (66.), Pisont helyett Bognár Gy. (80.)
Vb-selejtező, európai 5. csoport:
1. Magyarország 2 1 - 1 4:2 2 pont
2. Görögország 1 1 - - 1:0 2
3. Izland 2 1 - 1 2:2 2
4. Luxemburg 1 - - 1 0:3 0
(Oroszország és Jugoszlávia még nem játszott.)
Vélemények:
Paul Philipp: - Minősíthetetlen volt a játékvezetés ...
Joel Wolf, a luxemburgi szövetség főtitkára: - Paul Philipp nehezményezte a harmadik magyar gól megszületésének körülményeit. Azóta megnéztem a videón, Kovács nem szabálytalankodott kapusunkal szemben.
Jenei Imre: - Győznünk kellett jövőnk érdekében, megtettük. A folytatásban többre lesz szükség
Dr. Laczkó Mihály, az MLSZ elnöke: - A három gól nem fejezte ki hűen a két csapat közötti különbséget.
forrás:
MTI
forrás:
http://cgi.ebay.com/LUXEMBOURG-HUNGARY-1992-football-match-ticket
forrás:
http://cgi.befr.ebay.be/used-ticket-Luxembourg-Hungary-1992
Végre nem okozott gondot a győzelem megszerzése. A hazai csapat nem volt komoly ellenfél. A félidőben már vezettünk és a második játékrészben könnyedén, felszabadultan játszadozva is nyerni tudtunk.
A győzelem értékét nem az ellenfél színvonala, hanem a világbajnoki selejtezőn idegenben szerzett pontok adták.
forrás:
mafoci