Magyarország - Észtország 5 : 0
35. Király Kupa, hivatalos válogatott mérkőzés
« előző
793.
hivatalos válogatott mérkőzés következő »
helyszín :
Bangkok, Rajamangala Stadion
játékvezető :
Tongkhan Satop (Thaiföld)
nézőszámok:
- nso.hu: 153
- origo.hu: 400
- jalgpallihaigla.ee: 800
- Nemzeti Sport: 800
- nb1.hu: 1.000
-
12' Rósa Henrik 1 - 0 14' Reinumäe Ott (öngól) 2 - 0 19' Kerekes Zsombor 3 - 0 25' Rajczi Péter 4 - 0 44' Kosemets Märt 57' Saharov Aleksander 63' Pollák Zoltán 5 - 0 70' Komlósi Ádám
Magyarország | Észtország |
---|---|
|
|
szövetségi kapitány: Matthäus Lothar |
szövetségi kapitány: Lehtmets Ivo |
meccstörténelem
- 2023.03.23 Magyarország - Észtország 1-0
- 2018.11.15 Magyarország - Észtország 2-0
- 2018.10.15 Észtország - Magyarország 3-3
- 2013.09.10 Magyarország - Észtország 5-1
- 2012.10.12 Észtország - Magyarország 0-1
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
A mai 5-0-ás győzelem ugyanúgy nem jelent semmit, mint a szlovákok elleni 0-1.
Egyébként jól tudom, hogy Mattheussal még nem játszottunk döntetlent?
Bizonyos dolgok ellen valóban felemeli a szavát, de mind a mai napig helyén van a Bozóky-Puhl-Mezey tengely, ráadásul ők "érinthetetlenek" is, még Matthaus sem meri őket kritizálni.
Összefoglalva: az eredmények barátságos meccsen valamivel jobbak, tétmeccsen rosszabbak mint korábban, a játék szintén gyenge, az erkölcsi szint még lejjebb van. Végigolvasva a hozzászólásodat ismét, úgy látom, hogy az egyetlen érved mellette, hogy jól nyilatkozik. Sajnálom, nekem ez kevés.
Csak ilyenkor szánalmas, hogy pl. egy Kriston 1-szeres válogatott lehet, amikor klasszis játékosok annó egyszer se fértek be. Mondhatnám mondjuk Kérit a Fradiból, Várnait az Újpestből. Vagy Sarlóst...
Egy Kriston benne lesz az évkönyvekben, mert volt válogatott....Csákyt a Stécéből meg mindenki elfelejtette..
Az nem féregrágás, hogy az lehet válogatott, aki aláír a Filipovicshoz? És aki meg nem, azt szopatjuk? Nézd meg szegény Simek Petit. A skótok elleni meccsig elég sokszor játszott. Mondhatni alapember volt, akármilyen gyenge is volt a bajnokságban. Aztán a skót meccs után lejárt a szerződése a Filipoviccsal. Azóta? Minden meccset végigül a kispadon, de fel se merül, hogy betegye. Közelről nézheti a meccseket. Magyarul basztatja. Vagy ott a Rajczi. Egy nappal a beválogatása előtt beraktam a cikket, hogy aláírt a Filipovicshoz....
Amúgy annyit megért ez a túra, amennyit rászántak.Egy két játékos a kispadra, esetleg Vincze Ottó bejátszotta magát.
Aztan a sajat vermebe esett bele, mert a vedelem gol nelkul hozta, es ennyi golt meg sosem rugtunk akarmilyen meccsen volt a csapat...
- ha ezek utan meg mindig felresopri a debrecenieket modvan : ez csak kamu meccs volt akkor viszont elvitorlazhat a busba, azzal hogy a mult heten teli tudobol anyazta Szilagyit (DVSC-t) amiert nem vette figyelembe ezt a roppant fontos "Tornat".
A csapatok erejét egytől tízig rangsorolom, a játékos benne játszott szerepét, pedig egytől ötig. (0 =nulla, 1 = ott van az edzéseken, 2 = általában csere, 3 = többször kezdő, 4 = biztos kezdő, 5 = sztár) (A csapatok? 10 = Juventus-szint, 1 = Kispest-szint)
Szabics - a csapat: 8, a jelenlegi szerepe: 3 = 11
Fehér Cs. - a csapat: 8, a szerepe: 1 = 9
Lisztes - a csapat: 8, a szerepe: 0 (a sérülése előtt 4 lett volna) = 8
Babos - a csapat: 7, a szerepe: 3 (két hete még 4 lett volna, azaz rendszeres kezdőember) = 10
Gera - a csapat: 6, a szerepe: 4 = 10
Király - a csapat: 6, a szerepe: 4 = 10
Torghelle - a csapat: 6, a szerepe: 1 = 7
Löw - a csapat: 4, a szerepe: 3 = 7
Míg ma, pár nappal később az ellenkező előjelre jutottam. Azaz: ez rendes futballnemzeteknél sem történhet másként. A németek, olaszok egy ehhez hasonló tornára hasonlóképpen hoznának össze egy tizenegyre valót. Nem éreznék rangon alulinak a részvételt, sem presztizsveszteségnek az esetleges sokadik helyezést - hisz a hangsúly nem is ezen van. Az alapvető különbséget ezesetben ott látom, hogy ha nincs Klose, hát visznek egy Kurányit, vagy Del Piero helyett Miccolit húzzák elő a talonból. Míg nálunk - és ebben igazat kell adnom Lotharnak - rossz hangulat és megítélés veszi körbe az itthon játszókat. Márpedig - ahogyan azt a zárómeccsünk is bizonyítja - az X-edik csapat képes felmutatni valamirevaló dolgokat ebből a sportágból, rámutatva, hogy elgondolás, koncepció ebben mégiscsak volt. A magunk részéről ugyanakkor még véletlenül sem küldtük volna ki alaphelyzetben őket, akár csak egy főpróba előtt sem. Egyelőre!... Vagy lássuk az olimpiai válogatottat. Jobb helyeken ez az A-csapat "előszobája", míg nálunk leginkább csak egy kényes kérdés. Egy ideje nem épp ez a színtér az, ami tovább szolgáltatja az egyéniségeket. Mit tehetünk? Amikor alkalom nyílik rá, bedobunk a mélyvízbe olyanokat, akik esetenként oda sem kaptak meghívót vagy nem bontakozhattak ki. /Amúgy az U23-as keretnek is meg lehetne kérdőjelezni az összetételét, mi mégsem igazán tesszük. Nem biztos, hogy amiatt, mert az ott játszók kevésbé vannak szem előtt./ Lothar ezt lépte meg, és közvetve az emlékezetünkbe vitt egy-egy említésre méltó megmozdulást erről az évről. Ugyan nem kurányik, miccolik vitték végez, de mégis.
A válogatott körül olyan komplex dolgokon kellene változtatni, alapjaiban javítani, amik máshol teljesen természetesek, adott és meglévő valamik. Így együtt ez és a csapatépítés folyamata egy plusz terhet jelent. A sokévi átlagnál több bizalmat érdemelne a jelenlegi válogatott körüli team, hisz érezhető a tenni akarásuk.
Az ugyanakkor, hogy ebből a túrából - vagy egyáltalán - ki és mennyi hasznot húz, megint egy más kérdés. A kettőt /válogatási elvek és részesedés/ nem feltétlenül hoznám össze. Az előző egyszerűen nem mehet a másik rovására!! Ha igaz is valamelyik eset, ha nem is alaptalan minden ezzel kapcsolatos pletyka, ezt a team is érzi és eszerint cselekszik. Hanem amikor más esetekben is őszintén fogalmazunk, itt se legyen takargatni-, vagy eltitkolnivalónk. Ez lenne az alaphelyzet, aminek nem feltétlen könnyű megfelelni akkor, amikor olyan bomlasztó és gyomorforgató cikk születik, mint az ide egy-másfél hónappal ezelőtt bemásolt NfS-féle kis kritika. Az ilyesféle egy alapvető vagy annak hitt bizalmi állapotot nem engedélyez, attól mélységekre eltávolít. Ebben a légkörben a magam részéről igenis meg tudom érteni, hogyha nem szívesen beszélnek nyíltan az egyébként vélhetően kimagyarázható, a játékosok és ezzel a focink érdekeit legalább annyira szolgáló háttérbeli spekulációkról.
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=351750&na_step=30&t=9018358&na_order=
A nemzeti csapatban a keddi, Szlovákia ellen 1-0-ra elveszített elődöntőhöz hasonlóan ezúttal is jó néhány újoncot avatott Lothar Mattha:us szövetségi kapitány: az MTK-ban szereplő Pollák Zoltán, a debreceni Éger László, valamint a Vasas kapusa, Posza Zsolt húzhatta magára először a címeres mezt.
A válogatott mostani sikerével pozitív mérleggel zárta az évet, hiszen nyolc győzelem mellett hét vereséget könyvelhetett el. A gólarány 25-20.
Király Kupa, a 3. helyért:
Magyarország-Észtország 5-0 (4-0)
Bangkok, 400 néző, v.: Satop
gólszerzők: Rósa H. (12.), Allas (15., öngól), Kerekes (19.), Rajczi (25.), Pollák (62.)
sárga lap: Komlósi (69.), illetve Kosemets (44.), Saharov (57.)
Magyarország:
Vlaszák (Posza, a szünetben)- Nikolov, Éger, Komlósi (Stark, 66.), Pollák (Vanczák, 71.) - Rósa H. (Vincze O., a szünetben), Rajczi, Juhász, Koplárovics (Tóth B., a szünetben) - Waltner, Kerekes
Észtország:
Koyenko - Allas, Post (Piiroya, 65.), Barengrub, Sidorenkovi (Smirnov, 78.) - Reinumae, Teever, Dmitriev (Lember, 54.), Ahjupera (Kruglov, 71.) - Kosemets (Zahovaiko, 55.), Saharov
I. félidő:
5. perc: Egy kapu előtti kavarodás után Kerekeshez került a labda, aki ordító helyzetben 6 méterről rendkívül gyengén a kapus kezébe gurított.
12. perc: Waltner szerzett labdát az észtek térfelének közepén, majd remek ütemben ugratta ki a jobb oldalon érkező Rósát, aki 12 méterről nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt (1-0).
15. perc: Koplárovics jobb oldali szöglete után a menteni igyekvő Allas saját kapujába fejelt (2-0).
19. perc: Kerekes az észt térfél közepén észrevette, hogy Koyenko egy kicsit kint áll a kapujából, és jó 30 méterről gyönyörűen emelt a bal sarokba (3-0).
22. perc: Kerekes indítása után Waltner egyedül törhetett kapura, de 10 méterről fölé lőtt.
25. perc: Kerekes a jobb oldalon sarokkal hozta játékba Rajczit, aki két védő között lépett be a 16-oson belülre, majd jobbal a hosszú sarokba passzolt (4-0).
II. félidő:
50. perc: Saharov futott el a bal oldalon, majd 18 méteres lövését a csereként beállt Posza hárította.
58. perc: Vincze bal oldali beadás után a középen érkező Tóth B. levette a labdát, majd egy pattanás után nem sokkal a kapu fölé lőtt.
62. perc: Waltner küzdött a bal oldalon, majd a mögötte helyezkedő Pollákhoz pattant a labda, aki kapásból közel 40 méterről az ismét kint ácsorgó Koyenko fölött a hosszúsarokba ívelt (5-0).
74. perc: egy felívelés után a 16-oson helyezkedő Kruglov elé pattant a labda, aki egy pattanás után óriási kapufát rúgott.
83. perc: egy bal oldali akció után Saharov érkezett a hosszú saroknál, de 10 méteres lövését Posza magabiztosan hárította.
88. perc: Teever egy az egyben vezette Poszára a labdát, de a Vasas kapusa a cselezni próbáló játékos lábáról valósággal "lelopta" a játékszert.
Remekül kezdte a mérkőzést a magyar válogatott, hiszen a gyámoltalanul kezdő észt együttes asszisztálásával a félidő közepén már négygólos volt az előnye.
A nemzeti csapatban megszerezte első gólját a Vasasban futballozó Rósa Henrik, a debreceni Kerekes Zsombor, valamint az újpesti Rajczi Péter is. A játékrész második felében kissé leült a mérkőzés, így nem sikerült tovább növelni a megszerzett előnyt.
A második félidőben kissé álmosan kezdtek a csapatok, ennek ellenére a szurkolóknak megérte várakozni, hiszen a 62. percben a magyar válogatottban először pályára lépő, mindössze 20 esztendős Pollák Zoltán egy fantasztikus góllal hívta fel magára a figyelmet. Lothar Mattha:us cserékkel több játékosnak lehetőséget adott, akik ezzel megpróbáltak élni, így továbbra is a magyar együttes diktálta a tempót, de komolyabb helyzetet már nem sikerült kidolgoznia.
forrás:
MTI
-49.749 férőhelyes
-1998-ban nyitották meg
Térképen:
https://maps.google.hu/maps?q=Rajamangala+Stadium+bangkok&hl=hu&ll=13.755538,100.622728&spn=0.011797,0.01929&sll=47.15984,19.500732&sspn=4.228296,9.876709&t=h&hq=Rajamangala+Stadium+bangkok&z=16
forrás:
http://buabuazone88.blogspot.hu/2008/12/rajamangala-stadium.html
http://www.aliraqi.org/forums/showthread.php?t=76423
http://www.thebesteleven.com/2010/03/pictures-national-stadiums-of-southeast.html
forrás:
http://www.origo.hu/sport/magyarfoci/20041202magyarorszag.html