magyarfutball.hu

bajnoki szereplések

szezon bajnokság osztály klub neve hely pontok
2023/2024 Zala vármegye, I. osztály 4 Kinizsi SK Gyenesdiás 12 20
2022/2023 Zala vármegye, I. osztály 4 Kinizsi SK Gyenesdiás 6 31
2021/2022 Zala megye, I. osztály 4 Kinizsi SK Gyenesdiás 10 23

összes eredmény, részletek »

címer helye
full name
Kinizsi Sportkör Gyenesdiás
associated teams
address
8315 Gyenesdiás
Kossuth Lajos utca 48.
Zala megye
 
contact information
phone +36 (30) 520 0375
fax. +36 (83) 316 495
e-mail ancsika.ati@gmail.com
founded
1947
club colours
kék - fehér
league (2024/2025)
name changes
  1. Gyenesdiási Rákóczi TC
    1947 - 1950
  2. Gyenesdiási DISz
    1950 - 1954
  3. Gyenesdiási FSK
    1954 - ?
  4. Balaton SK
    1970? - 1986
  5. Gyenesdiási Kinizsi SK
    1986 - ?
  6. Kinizsi Sportkör Gyenesdiás
    ? - ?
honours list
official website
related websites
supporters' groups
segítség
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

comments

  1. avatar: magyarfutball.hu
    2022.03.31, 11:03
    kép
    Eőri Attila
     
  2. avatar: pancso
     
  3. avatar: magyarfutball.hu
     
  4. avatar: Giovanni
    2012.01.24, 16:42
    Picit bővebb leírás

    http://mek.oszk.hu/10200/10290/
     
  5. avatar: Golyó
    2011.02.07, 22:37
    Gyenesdiás sporttörténete

    Gyenesdiást sokáig elkerülte a XIX. század végén kibontakozó és hazánkban is egyre népszerûbbé váló német és angol mintájú tornamozgalom. A mezõgazdasági munkából élõ emberek számára a kemény fizikai munka bõven biztosította a testmozgást.

    A fiatalok a közeli Keszthelyen folytathatták tanulmányaikat és munkát is kaphattak valamelyik iparosnál. A reál neveldében és a leányiskolában tovább tanulók az iskolai tornagyakorlatokra tanították meg a településen élõket, míg az iparos körbe járó fiúk már kimondottan a csapatjátéknak számító és rendkívül olcsó és népszerû labdarúgásba vontak be mindenkit, akit csak lehetett.

    Elõkerültek a nagymamák harisnyái, kidobásra szánt rongyok és elkészültek az elsõ rongylabdák, addig lehetett ezeket rúgni, amíg el nem szakadtak. A szemfülesek teniszpályák mellõl tértek vissza apró, tartósabb labdákkal.
    A drága cipõben nem lehetett focizni és Benedek napjától minden fiú amúgy is mezítláb járt minden hová, így hamar lerúgta a bütykét valamelyik lábfejérõl. A játék szeretete megtanítatta a másik láb használatát is.
    A vetélkedés a küzdelem használt a település közösségformálásában. Nagyobb ünnepeken csapatok alakultak az alvégen és felvégen és a gyenesi templom mellett az istentisztelet után a mai iskola helyén labdarúgó mérkõzés is szolgálta a szórakozást. Külföldrõl hozott, vagy cipésszel varratott bõrlabda is akadt idõnként.

    Az 1921-ben életre hívott levente mozgalom testnevelés foglalkozásaira. A gyenesdiási fiatalok keszthelyi és vonyarcvashegyi központokba jártak és a kõbányában kialakított lõtéren gyakorolták a célratartást. Lehetõségük nyílt kerékpározásra, futásra, síelésre, ökölvívásra és a központilag szervezett tornákra, kupákra is eljutottak.

    A növekvõ igények kielégítésére újabb pályákat alakítottak ki a Vadlán-lik elõtt és a diási templom szomszédságában a fiatalok.

    A második világháború megtizedelte a települést, színe-virága ott veszett a fronton, vagy a hadifogságban. Az itthon maradok rájuk is emlékezve gyorsan kimérték új pályájukat, a Legeltetési Bizottságtól kapott területen, és megszervezték a maguk kis mezítlábas csapatát. Rendszeresen játszották mérkõzéseiket a környezõ falvak hasonló lelkes legényeivel és 1949-ben, amikor hivatalosan is megalakult a Rákóczi SK az elsõ szervezett sportegyesület, megnyerték a mezítlábas bajnokságot. Jutalmul részt vehettek a Budapesten megrendezett II. Világifjúsági Találkozón.

    A csapat tagjai életük végéig sportoltak és az élõ tagjai napjainkban is kapcsolatban maradtak a labdarúgással. A sors nehéz körülményeket mért ki rájuk, meg kellett küzdeniük minden egyes játéknapért. Maguk varratták cipõjüket és egyetlen labdájukat. A közösen átélt élmények, a tudat, hogy számíthatnak egymásra minden nehézségen átsegítette a változó összetételû kis csapatot.

    Az ötvenes években az MHK (Munkára Harcara Kész) felhívásának keretében adódott lehetõség szervezett formában a tömegsport rendezvényeken részt venni, majd a Kilián jelvényszerzõ mozgalomban indultak. Könnyen kitudtak állni a spartakiádokra szervezõdõ csapatok és rendre a megyei versenyekig jutottak a kedvtelésbõl sportoló fiúk és lányok, sakkoztak, asztaliteniszeztek, kézilabdáztak, fociztak és atlétikai számokban indultak.
    A versenysport költségeit az ötvenes években nem tudták elõteremteni a fiatalok, elõbb 1950-ben majd nyolc évvel késõbb próbálkoztak a járási bajnokságban. A többség az 1955-ben Keszthelyen szervezõdött EDOSZ-os Húsos Kinizsit erõsítette 1972-ig.

    A sportéletre is kedvezõen hatott, hogy 1964-ben átadták az általános iskolát és vele egy salakos kézilabda pályát, ahol egy évtizeden át férfi és nõi csapatok játszottak a Veszprém megyei bajnokságban, ahová 1979-ig tartozott a település.

    1974-ben a fiúk egy csoportja úgy döntött át vált a labdarúgásra, rövidesen mindenki követte példájukat, a kézilabda megszûnt. 1978-1986 között mint Balaton SK szerepeltek a bajnokságban. Az 1977/78-as idényben már a megyei II. osztályban játszották, majd a bajnokság átszervezése miatt ismét a járásiba kerültek, ahonnan az elsõ osztályba jutás többszöri próbálkozás a bajnokság megnyerése ellenére sem sikerült.

    1982-ben elkészült az iskola tornaszobája és ez a csöppnyi terem az asztaliteniszezõk számára hozott új korszakot.

    1986-tól a Pápai Húskombinát nyújtott segítõ kezet és innentõl KINIZSI SE az egyesület neve. Felvállalva az üzemegység és a település közös sporttörténelmi büszke múltját. Nagy tudású játékosok érkeztek, NB-s és válogatott labdarúgó múlttal. Az eredményeket a nézõk is, gyakran fél ezren figyelték érdeklõdve a 71-es út melletti pályán.

    Az 1986/ 87-es bajnokságot veretlenül nyerte a csapat és 1998-ig a Zala megyei elsõ osztályú bajnokság meghatározó tagjának számított. Egy év másodosztály, majd újabb egy év az elsõ osztályban a következõ állomás, hogy aztán a 2000 õszén induló szezontól napjainkig folyamatosan a második vonalban szerepeljen a változó összetételû gárda.

    A kilencvenes évek minden tekintetben a legsikeresebb korszaka az egyesületnek labdarúgás, asztalitenisz, strandröplabda, lovas szakosztály, autós szakosztály, íjászok mûködtek eredményesen. Az ezredfordulót csak az elsõ három élte túl, hozzájuk, mint új törekvés csatlakozott egy kerékpáros szakosztály, akik máris országos versenyek rendezésével jegyzik magukat.


    Forrás: http://www.gyenesdias.hu/index.php?page=sport