Borsodnádasd, Borsodnádasdi LASE
bajnoki szereplések
szezon | bajnokság | osztály | klub neve | hely | pontok |
---|---|---|---|---|---|
2022/2023 | Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye, II. osztály, Északi csoport | 5 | Borsodnádasdi LASE | 16 | |
2021/2022 | Borsod-Abaúj-Zemplén megye, I. osztály | 4 | Borsodnádasdi LASE | 15 | 26 |
2020/2021 | Borsod-Abaúj-Zemplén megye, II. osztály, Északi csoport | 5 | Borsodnádasdi LASE | 1 | 61 |
Supporters
alternative names
BLASE, BNL
associated teams
address
contact information
phone +36 (70) 944-3529
e-mail blase1910@gmail.com
founded
1910. február 12.
club colours
piros - fekete
league
- (megszűnt csapat)
home ground
previous grounds
- Rákóczi úti Sportpálya
(? - ?)
name changes
- Borsodnádasdi Labdarúgó Sportegyesület (Borsodnádasdi LASE)
1910 - 1948 - Borsodnádasdi Lemezgyári Vasas SK
1948 - 1951 - Borsodnádasdi Vasas SK
1951 - ? - Borsodnádasdi Kohász SE
? - ? - Borsodnádasdi Labdarúgó Club
? -
honours list
matches
official website
related websites
supporters' groups
segítség
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
forrás: Dominek József
...
Az áldatlan állapot április óta tart, a felnőttcsapat a 2021–2022-es idény utolsó három hazai mérkőzését már Ózdon volt kénytelen megrendezni. Az öltözői morált rontó és közönségriasztó váltás az eredményeken is meglátszott: a megyei első osztály újonca a „kőtorlasz előtti” hét tavaszi bajnoki mérkőzésén nyolc pontot szerzett, a „kőtorlasz utáni” hét bajnoki mérkőzésen összesen egy pontot, így végül simán kiesett.
...
De ki és miért vágta el a borsodnádasdi futball köldökzsinórját?
A körülmények megértéséhez tisztában kell lenni a pálya menti területek sajátos tulajdonviszonyaival, az ózdi járáshoz tartozó város önkormányzati hivatalában Kormos Krisztián polgármester vázolja fel nekünk a helyzetet. Elmondása szerint az önkormányzati tulajdonban lévő, 1942-ben megépült pályához vezető földút – amelyet bár évtizedek óta használnak, hivatalosan nincs úttá nyilvánítva – rövid szakaszon a Ples Zrt. tulajdonában lévő földterületen halad keresztül, és itt helyezték el a két betonszarkofágot. A helyben főként teherautófelnit gyártó cég a település fontos ipari szereplője, a valamikor szénbányászatáról és az 1864-től a rendszerváltásig működő lemezgyáráról híres, 3000 lakosú Borsodnádasdon több mint három évtizede jelen van, 150 embernek ad munkát. A polgármester gyanítja, hogy a betontorlasz elhelyezése nem a futballcsapat elleni lépés volt, inkább a pálya alatt elterülő területen gyanús földmunkát végző, Budapesten bejegyzett másik vállalkozás munkagépeinek közlekedését akadályozná. Kormos Krisztián környezetvédelmi és településképi szempontból is rendkívül aggasztónak tartja az egykori meddőhányón végzett tevékenységet, amelynek célja feltételezése szerint a valamikori kohászat melléktermékeként hátramaradt, a földben mágnesezéssel észlelhető vasanyag kinyerése. Úgy gondolja, a Ples Zrt. illetékesei veszélyben érzik üzemi csarnokaikat, amelyekre egy nagyobb esőzés rátolhatná a magasabban fekvő, széttúrt haldány megmozgatott talaját.
2022.10.01
https://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_ii/ket-kodarab-miatt-ellehetetlenult-a-borsodnadasdi-futball-2916179
A rendhagyó történet részletei közismertek: a nádasdiak azért kérték át magukat a „szomszédba”, mert számukra a hevesi pontvadászat során – a település földrajzi elhelyezkedéséből eredően – lényegesen kevesebbet kell utazniuk, így csak a benzinköltségen több százezret spórolnak. Most megnyerték a Keleti csoport küzdelmét és az aranyérem mellé a Heves megyei I. osztályú tagságot is kiharcolták.
– Az ünnepi pillanatokban, a gratuláció után szinte mindenki azt kérdezi tőlem, hogy a hevesi, vagy a borsodi második osztály erősebb? – kezdte Vincze László, a nádasdiak szakosztályvezetője. – Válaszom egyértelmű: az otthoni bajnokság valamivel nívósabb, de a hevesi csoportban is volt vagy hat jó együttes. A két mezőnyt egyébként szinte lehetetlen összehasonlítani már csak azért is, mert szűkebb pátriánkban tizenhat – jelenleg egy visszalépő miatt tizenöt – gárda szerepel, Hevesben viszont csak tíz. Ennek ellenére sem volt egyszerű dolgunk, alaposan megszenvedtünk a dobogó legmagasabb fokáért. Az aranyérem egyébként kijárt már nekünk, évek óta vágytunk rá.
Nem éreztették
A sportvezető ezután arról beszélt, hogy a hevesi régióban kulturáltabbak a körülmények, valamennyi sporttelep mellett van szociális helység, ahol nem volt, ott mobilöltözőt alakítottak ki. A pályák állapotára szinte sehol nem lehetett panasz, aztán kellemes meglepetés is érte a borsodiakat.
– A játékvezetői kar nem éreztette velünk, hogy más megyéből jöttünk – folytatta Vincze László. – Soha nem fújtak ránk, holott, megmondom őszintén, személy szerint erre is felkészültem. Kölcsönösen elfogadtuk egymást, soha nem akadt gondunk a síposokkal.
Olcsón „megússzák”
A bajnoki kiírás egyértelműen fogalmaz: a Heves megyei II. osztály bajnoka elnyerte a Heves megyei I. osztályú státuszt, ugyanezt a „beosztást” nem kaphatják meg Borsod-Abaúj-Zemplénben, igaz nincsenek visszatérési terveik. – Ha tehetnénk, akkor sem jönnénk haza – jelentette ki határozottan a szakosztályvezető. – Hevesben öt ellenfelünkhöz is csak harminc-negyven kilométert kell utaznunk, de a legtávolabbi túránk sem haladja meg a százat. A borsodi elitben pedig ha csak Sárospatakra, vagy Sátoraljaújhelyre gondolok, háromszáz-háromszázötven kilométert kellene „karikáznunk”. Amíg nem javul az anyagi helyzetünk, aligha vállalhatjuk a borsodi szereplést. Hevesben befogadtak minket, jól érezzük magunkat ott, költözködésre nem is gondolunk.
Forrás: http://www.boon.hu/borsodnadasd-veretlenul-ertek-celba/1998180
A világháború közbeszólt
A nádasdi focisták 1937 és 1942 között az újhányói sporttelepen küzdöttek és ezen a területen játszanak napjainkban is. A második világháború idején egyébként több játékosukat is katonai szolgálatra hívtak be, ezért mintegy két évig nem játszottak mérkőzést. 1944-ben megnyerték az Északi első osztályú pontvadászatot, 1946-ban pedig bekerültek az NB III-ba. Hat év múlva ismét NB III-as bajnoki címet harcoltak ki, az NB II-es osztályozón azonban elbuktak. 1981-ben újra a honi harmadik osztályba jutottak, ezt az időszakot már Sándor Miklós, Szendrei Béla, Kasza János és Bilesch Gyula neve fémjelezte. A legnevesebb borsodnádasdi labdarúgó Szucsányi András volt, aki több tucatszor kapott helyet a magyar ifjúsági válogatottban.
Száz esztendős fennállásuk alatt egyébként nem csak az elnevezésük változott gyakran, hanem az egyesület színe is. Az idén nyáron visszatértek a „gyökerekhez”, s azóta ismét BLASE néven – Borsodnádasdi Labdarúgók Sportegyesülete – szerepelnek, immáron a Heves megyei II. osztályú bajnokság Keleti csoportjában.
Emléktáblát avattak
A sportegyesület megalakulására a napokban műsorral emlékeztek a városban. Az ünnepségen érdeklődők mellett megjelent a térség országgyűlési képviselője, Riz Gábor és a Heves Megyei Labdarúgó Szövetség elnöke, Jakab Gábor is. A programon emléktáblát avattak a már elhunyt sportolók és vezetők tiszteletére, a helyi vegyes csapat pedig a Parlament SE gárdájával mérte össze tudását – kaptuk a hírt Kormos Gyulától, a BLASE elnökétől.
http://www.boon.hu/lakohelyem/borsodnadasd/cikk/szaz-eves-a-borsodnadasdi-futball/cn/news-20100914-03582611
Augusztus 28-án a Borsodnádasdi Labdarúgó Sportegyesület megalakulásának 100-ik évfordulójára emlékeztek.
A lakosság és a helyi vezetőkön kívül részt vett országgyűlési képviselőnk: Riz Gábor, a HELASZ elnöke: Jakab Gábor is. Az ünnepi program keretében emléktábla avatás történt a már elhunyt sportolók, sportvezetők tiszteletére, továbbá fellépett a helyi Montázs Mazsorett csoport is. Emlékmérkőzést játszott a helyi vegyes csapat és a Parlament SE.
- Kormos Gyula, BLASE elnök -
Forrás: http://www.boon.hu/hirek/Sport/cikk/100-eves-a-blase/cn/news-20100901-03572208
forrás:
Kecskés Balázs - email