Ferenczvárosi TC - III. Kerület 2 : 2
I. osztály 1922/1923, 5. forduló
I. osztály 1922/1923: összes
mérkőzés
referee :
Schiller Gyula
attendance:
- nela: 6.000
- Sporthírlap: 7.000
-
?' Pataki Mihály 1 - ? ?' Pataki Mihály 2 - ?
match history
- 1999.03.06 Ferencvárosi TC - III. Kerület FC 7-1
- 1998.08.01 III. Kerület FC - Ferencvárosi TC 1-2
- 1997.05.24 Ferencvárosi TC - III. Kerületi TVE 1-0
- 1996.11.24 III. Kerületi TVE - Ferencvárosi TC 4-3
- 1937.05.06 III. Kerület FC - Ferencváros FC 1-2
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Nemzeti Sport, 1922. október 9.
Üllői uti pálya, 7000 néző
Bíró: Schiller Gyula
Az FTC ezuttal is a Törekvés ellen szerepelt csapatával állott fel. Változás csupán annyiban történt, hogy Csajka helyett az ifjusági Weisz védett — mérsékeltebb sikerrel. Amsel,Blum, Héger. Hungler II. továbbra is a tribünökről nézték a meccset. Játékukra pedig annál inkább nagy szüksége lett volna az FTC csapatának, mert a III. ker. TVE igen veszélyes ellenfélnek bizonyult. A budai csapat az első félidő 18. percében már 2:0 arányban vezetett és játékával azt sejttette, hogy további eredménvre is képes. Amikor azonban az FTC is lendületbe jött, a budaiak fokról-fokra engedtek az iramból, a második félidőben pedig, az FTC kiegyenlítő gólja után, a fél csapat a védelembe vonult, hogy legalább döntetlen eredménnyel fejezhessék be a küzdelmet. Az FTC csapatában Weisz László néhány labdát ügyesen fogott, látszott azonban, hogy „lámpalázzal" küzd. Az első gólért alacsony termete miatt nem okolható, a második gólt azonban fognia kellett volna. A hátvédek helyén Takács nagy biztonsággal és nagy „belépő" kedvvel dolgozott és Hungler I. is jobban játszott, mint a Törekvés ellen. A fedezetsorban Wilheim Vilmos sokat elkalandozott a helyéről és emiatt Schwarz annyiszor lefutott, ahányszor csak hozzá került a labda. A centerhalf, Wiihelm Gyula kissé fáradtan küzdött, mig Fuhtmann ma is ötletes, ügyes játékosnak bizonyult. A csatársorban Malkovics lassusága megint megbosszulta magát, sokkal céltalanabb volt azonban Kővágó játéka. Legalább hat-hét gólhelyzet nyílott előtte, Kővágó azonban valamennyit elmulasztotta. Emiatt a nézők végül „Favágó“-nak keresztelték el. Pataki két mesteri góllal késztette hálára a közönséget. Tóth nagy agilitással dolgozott, a III. ker. védelme azonban sokszor kíméletlenül bánt el vele. A balszélső Wiener igen sok veszélyes helyzetet teremtett, amellett azonban néha feltűnően hibázott.
A III. ker. TVE csapatában Neuhaus Pataki góljait semmiesetre sem foghatta. A hátvédek közül Szabó Jenő imponált erős és biztos rugásaival, Harrer sem maradt sokkal mögötte. A fedezetsorban Kléber fáradhatatlanul dolgozott, de a két szélső half is kielégített. A csatársor legjobb embere Palcsek volt, aki kitűnő érzékkel irányította a támadást. Legtehetségesebb partnere Horváth, akinek a góllövésben nem volt szerencséje. Mellette még a balszélső, Schwarz tűnt ki, nemcsak gyors lefutásaival, hanem a foultjaival is, ami miatt a biró a második félidőben ki is állította. Skvarek csak két góljával szerzett örömet a budai csapat híveinek.
Az első percek mindkét részről tapogatodzásokkal teltek el. Később gyors akciók váltották fel az első percek nyugalmát és a csapatok egyformán veszélyeztették egymás hálóját. Az első gól a 16-ik percben esett. A Vivók támadtak és a jobboldalról átkerült labdát Skvarek Weisz feje fölött kapásból a felső sarokba lőtte. Két perc mulva Skwarek labdája ívelve az FTC kapuja felé röpült, Weisz egy-két lépést tett, hogy elfogja, ez azonban nem sikerült neki és a labda a hálóba jutott. (2:0).
A második gól után már biztosnak látszott a budai csapat győzelme, annál is inkább, mert az FTC csatársora nem volt egységes. Főképpen Kővágó hibázott sokat. Ily módon néhány jó helyzet maradt kihasználatlanul, amellett azonban a Vivók védelme is derekasan küzdött. Azt azonban még sem tudták megakadályozni, hogy Wiener röviddel a félidő befejezése előtt lefusson és középre juttatott labdáját Pataki mesteri módon a hálóha juttassa. Neuhaustól egy méterre állva, alig egy fél méternyi helye volt Neuhaus és a kapufa közt, ezen a kis résen is azonban belőtte a labdát. Neuhaus fogta a labdát, de már egy méterrel a kapu-vonalon belül. A második félidőben az FTC a várakozásnak megfelelően hatalmas támadásokba kezd és lépésről-lépésre szorongatja a budai csapatot, amely mindinkább a védelemre szorítkozik. Tiz peroig tart csak a nagy tempo és az FTC máris megszerzi a kiegyenlítő gólt. Mintegy hathét ember áll a III. ker. TVE kapuja előtt és Pataki ritka bravurral valamennyi III. kerületi védőjátékos és a maga feje fölött is jobb lábbal átemeli a labdát és a szabadon maradt résen kitörve, a következő pillanatban ballábbal kiegyenlít.
Később a biró Schwarzot durva játék cimén kiállította. Schwarz sétálva hagyta el a pályát és emiatt a biró. az így eltelt időt külön beszámította.
Sporthirlap, 1922. október 9.