Hungary - Turkey 0 : 1
Európa-bajnokság 2008 selejtező
« previous
812.
official national team match next »
referee :
Hamer Alain (Luxemburg)
attendance:
- mlsz.hu: 6.500
- Nemzeti Sport: 7.000
- nso.hu: 7.500
- MTI: 9.000
- nb1.hu: 10.000
-
30' Mehmet Aurelio 36' Halmosi Péter 0 - 1 39' Tuncay Şanlı 45' Vanczák Vilmos 80' Dárdai Pál
Hungary | Turkey |
---|---|
|
|
coach: Bozsik Péter |
coach: Fatih Terim |
match history
- 2025.03.23 Magyarország - Törökország -
- 2025.03.20 Törökország - Magyarország -
- 2024.03.22 Magyarország - Törökország 1-0
- 2020.11.18 Magyarország - Törökország 2-0
- 2020.09.03 Törökország - Magyarország 0-1
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Se edző nincs, se játékosok...
A török nem egy klasszis csapat de így is simán megvert bennünket.
Ha Németh és Hrepka játszott volna Torghelle és Kabát helyett velük is elértük volna ezt az erdményt.
Ennyivel egy erős csapat ellen csak kikapni lehet.
"A védelemnek joga van két gólt kapni; a csatársor rúgjon eggyel többet!"
mellesleg a RAI-n az olasz-ukrán megy kódolatlanul.
Ez egy tipikus egy gólos meccs volt. Talán ha többszöröse néző van, akkor ide billen a mérleg nyelve, vagy ha jobb a helyzetkihasználásunk. Kikaptunk. Ez van. Tudtuk, hogy jobbak a törökök, most azt is láthattuk, hogy nem fényévekkel, hanem nüanszokkal.
Persze, én is bízom benne, hogy egyre jobb és jobb fiatalok jönnek a magyar futballban, de ez nem automatikus dolog, sok tényező kellene hozzá.
bárnyáos,Polonaki,Sowunmi menyivel mutatott többet a bajnokságban, mint a felsorolt fiatalok? szerintem semmivel. u21es csapatnak úgysincs már komoly selejtező meccse ez sem lehet indok.
OK, megpróbálta a "sztárjainkkal" a továbbjutást - nem jött be.
Most már nyugodtan elkezdheti építeni a a jövőt.
Semmiből csak semmit lehet csinálni......ennyi. Egy igazi kretén társaságot láthattunk a pályán, a lelátón a közönyös szurkoltáborunkat le türkie-ző vendégszurkolókat.
Láthattunk egy kilátástalan a képességeiket meghaldó feladatba belevágó észnélkül focizó a törökök egyértlemű indiszponáltságát kihasználni nem tudó társaságot és ez egyik baki/meccs teljesítményt mutató szereplési mániás kircsigabit.
Nem zuhantunk ossze, meg csak azt se mondom, hogy akkora potyagolt kaptunk volna, egyszeruen csak atlagosan jatszott mindenki.
Arrol meg elsosorban nem ok tehetnek, hogy semmi koncepcio nem volt a jatekban. Bozsik taktikailag ugyanolyan fogalmatlan, mint Lothar. Meg amikor jol jatszik a valogatott, akkor is egy csapat lelkes amator benyomasat kelti.
~6000 magyar szurkoló a Psukásban. Szánalmas.
5000 ért a jegy felháborító.
10000-es NB II FTC meccsátlag - kontrasztnak.
Megint csak sima arcpirító vereség.
Kisteleki, HelmGeczy, Mészöjök, Döme, nagyarcú válogatott futballistáink!
Lehet csomagolni!!!
MEGTISZTULÁST A MAGYAR LABDARÚGÁSBAN!
Éppen ezért illúzió a fényesebb jövőt olyan földből ki nem látszó vagy tűvékony játékosokra alapozni, mint Bori, Kanta, Németh vagy Hrepka. Ahogy utánanéztem, az átlagsúlyuk éppen eléri a hetven kilót - mint a régi szovjet női tornászválogatott...
Kis lépésekben kell gondolkozni, nem EB kijutásban meg brazilverésben, hanem pl. Görögországból elhozni egy pontot.
HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
Momentán én őket érzem a rendelkezésre álló felhozatalból aránylag válogatott szintűeknek. KI lehet egészíteni vagy elvenni belőle...
Csak érdekesség: a magyar bajnokságban (sic!) a Raczi-Tisza páros mutatói 130 meccsen 62 gól, a Kanta-Hrepka duóé 86 meccs 40 gól. A 4 játékos átlagéletkora 22 év.
Miért mellőzük őket?
2) A Nagy Tamás a mérkőzés szünetében mesélte, hogy 1998-ban hatalmas változás történt a török fociban. Jelentős állami szerepválallással beindultak, új stadionok építése, akadémáik megalakitása, és saját magukkal foglalkoztak az utánpótlással, és jelentős minőségi külföldi labdarúgó és szakvezető érkezett. Nálunk is volt pár külföldi és mi lett velük? A magyar foci vezérkara (vezetők, edzők) nem fogadták be.... ezért kifúrták.
No, ez ellen a formálódó török csapat ellen nem volt egy szemernyi esélyünk sem a pontszerzésre. Ez az igazán szomorú.
Amikor a hibák okairól van szó, azt hozzák fel: a magyar foci általában ilyen, mennyivel több pénz van a törököknél, nem is lehet mást tenni stb.
Nem azt, hogy: talán mégis két csatárral kellene játszani, és nem olyanokkal, akik nem rúgtak gólt évek óta. Talán nem a középhátvédet kéne felküldeni ékbe, ha vezet az ellenfél, mert hatékony támadó még a kispadon sincs.
Mindenki söpörjön a maga portáján.
Az interjú első felét nem láttam, ezek a másodikban voltak.
Az az érzésem hogy ha Bozsik teljesen véletlenül a 11 legalkalmasabb játékost küldené pályára, akkor sem tudna épkézláb csapatot összerakni belőlük.
Én még olyat nem láttam, hogy tétre menő küzdelemben hazai pályán az ellenfél vezet, nem is behozhatalan a hátrány, mi meg a legutlosó percekben csak védekezünk. Nem az hogy csak kontráznak minket, hanem időnként szinte odaszögeznek a kapunkhoz, mert gólarányt akarnak javítani!!!!
Az sem fordiult még elő emlékeim szerint az sem, hogy a 3. találkozó után gyakorlatilag elszálljanak a reményeink.
Ha Boszniában más a bíró, akkor most pont nélkül vagyunk. Vajon akkor is folytathatná Bozsik? Mi a különbség most? Csak a 3 ajándékba kapott pont.
Az 1 gólos vereség papírforma, de a játék képe alapján inkább még kedvező is az eredmény nekünk.
Továbbra sem látok semmi bíztatót, de optimista vagyok, Máltát talán ezzel a csapattal is megütjük...
Torghelle egyéblént az egyetlen épkézláb támadásunk részese volt, amikor Gerának adott egy fantasztikus átadást, amit ő gyönyörűen játszott meg, de sajnos Dárdai égbe rúgta a ziccert.
Magyarországon nem a játékosokkal van baj, hanem az edzőkkel. Filkor Attilát verseny nélkül vitte az Inter, Priskin és Fülöp szintén úgy került külföldre, hogy itthon "senkik" voltak a magyar edzők nem versengtek értük. De írhaték tucatnyi nevet is az utóbbi 10 évből, a sor Királlyal kezdődött.
4-5 külföldi edző lehet a megoldás, a Debrecen és az Újpest jó úton jár, még 2-3 csapathoz kellene "igazi szakember", és akkor talán megindulhat felfelé a focink.
5-10 ezer forintot ezért a szarért túlzás elkérni, ha egy ezres lett volna a jegy, teltház előtt talán még pontot is menthettünk volna. De az MLSZ-nek a hirtelen pénz fontosabb, mint a siker.
Egy szövetségi kapitány, hogy mondhat ilyet, hogy "Miért? Volt továbbjutási esélyünk?"
Ezután Éger szintén.
- "Már a sorozat elején tudtuk, hogy a török és a norvég csapat játéktudásban előttünk áll, s egy csoportban vagyunk a szintén erős görög és bosnyák válogatottal. A harmadik hely elérése bravúr, a második pedig csoda lenne."
Na az ilyen felfogással az életben nem lépünk előrébb!!
Én a komplett U21-es válogatottnak szavaznék bizalmat. Évek óta ez a mai NAGY MAGYAR VÁLOGATOTT csak kínlódik.
Pl. Priskin 3 felkészülési meccsen az Angoloknál 3 gólt lőtt és adott két gólpasszt. De sorolhatnám. De inkább sztároljuk ezeket a senkiket.
Erre teszünk még rá ezzel a Bozsik-féle "ennyire vagyunk képesek" mentalitással, ami mint láthattuk a realitás, de ilyen realitás-érzettel nem igen lehet nyerni.
Szomorú volt nézni a tévén keresztül, ahogy a 2-3000 török leszurkolja a kinnt lévő magyarokat. Nem azok hibája ez, aki kiment, hanem azoké, akik kitalálták ezeket a qrva jegyárakat!
Torghelle.
Nem játszott jól, de túlzásnak érzem az itt megjelent kritikákat. Jelenleg az egyetlen használható támadónk. Persze aki a súlytalan Sowunmit, vagy a bizonytalan Szabicsot preferálja, szíve-joga. Priskin pedig sajnos csak perceket játszik a Watfordban. Persze, a jövő előtte van, dehát utólag okos az ember. Elképzelem, Priskin gyengén játszott volna, a topic egy része elzavarná örökre a válogatottól.
Szerdán Málta. Nyerni kell!
Tudom, elfogult vagyok, de:
???
Fehér - Dragóner - Juhász - Laczkó
Gera - Dárdai - ???(régebben Lisztest tettem volna ide) - Halmosi
Torghelle - ??? (Kabát)
Fehér,Molnár,Király,Sebők,Sowunmi,Dragóner, Tököli, Bárányos, Waltner,Ferenczi, Polonkai,komlósi,Horváth nálam felejtős egy részük az életkoruk másik részük a képességeik miatt nagyrészük mindkettő okból
Pedig mi megtettünk minden!!!!!!!
A MIKLÓSFAI LEGÉNYEK mindent megtettek..............
Lehangolo volt szemben a nagy üres lelátó.
Mi miért nem merünk fiatalokat kipróbálni? Törökök is bedobták a 18 éves tehetségüket. És folytatni lehetne a sort, hiszen sok-sok országban gondolkodás nélkül megteszik ugyanezt.
Bozsik megpróbálta a lehető legjobb csapatot összeállítani. Amúgy be lehetett volna rakni Tóth Balázs helyett Bodnárt, illetve Cvitkovicsot. Ki lehetne még próbálni 1-2 mtkst, pl. Borit meg Kantát, de drasztikus változtatásnak semmi értelme. Ezt megcsinálta a matthaus is, ebbe bukott bele.
Miért nem lehet tudomásul venni, hogy nekünk a 4.-5. hely a realitás. Még mindig a kötelező továbbjutásban gondolkodunk. Rajtunk csak az EB rendezés segít.
Tragédia akkor lesz, meg óriási cirkusz, ha nem nyerünk holnapután Máltán. Attól a meccstől jobban tartok, mint bármelyik mástól. Kötelező győzelemre vagyunk ítélve. És ugye volt már 2 db betlizés velük a 90es vb selejtezőn.
Szerintem a gólnál Király azt hitte, majd szépen lepattan hozzá a labda... aztán, nicsak, ott egy török... de akkor már késő...
Az is látszik, hogy a magyar védőnek esélye sincs elérni már a labdát... igaz, nem ment hátra, már csak a vészt látva gyorsított rá - úgyhogy mindketten benne vannak...
2.
Gera - nagy lövés volt, Rüstü HATALMASAT védett :((
Utána Juhász bevarrhatta volna, ehelyett mintha félt volna, és úgy futott el a lövés után, mintha pikk-pakk elvégezte volna, amiért ott volt, őt ott már ne is lássák...
Én is védtem korábban igaz más labdajátékban, de akkor ment jól a dolog, ha 100%ban arra figyeltem, hogy merre jár a labda és próbáltam kitalálni mi jöhet, és elébe menni a dolognak. Itt az látszik, hogy nem összpontosít eléggé, nem hisz magában, hogyha elindul 1 labdára akkor az az övé lehet. Itt is az van mint volt vmelyik vébé selejtezőn, hogy szállt a labda 3 másodpercig, egy jó kapusnak ennyi idő alatt fel kellene tudnia mérni, hogy azzal mi történhet, és ő mit tehet az ügyben.
Sajnos tendencia, hogy a mai kapusok inkább a vonalon maradnak, kevesebb bátor kifutás van.
https://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=355360&na_step=30&t=9018358&na_order=
Az aréna viszont a kevés néző ellenére zengett, mivel a törö fanatikusok kedvenceik kivonulásától kezdve óriási buzdításba kezdtek, ezzel szinte hazai környezetet teremtve Fatih Terim szövetségi kapitány együttesének.
Bozsik Péter, a magyar válogatott szövetségi kapitánya az alábbi összeállításban küldi pályára csapatát:
Király Gábor - Fehér Csaba, Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Éger László - Tóth Balázs, Dárdai Pál, Halmosi Péter - Gera Zoltán, Huszti Szabolcs - Torghelle Sándor.
A 19:45-kor kezdődő találkozón a luxemburgi Alain Hamer fújja majd a sípot.
A vendégek történetük során először nyertek Magyarországon.
Eb-selejtező, C csoport:
Magyarország-Törökország 0-1 (0-1)
Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 9000 néző, v.: Alain Hamer (luxemburgi)
gólszerző: Tuncay (40.)
sárga lap: Halmosi (36.), Vanczák (45.), Dárdai (80.), illetve Mehmet (30.)
Magyarország:
Király Gábor - Fehér Csaba, Vanczák Vilmos, Juhász Roland, Éger László - Tóth Balázs, Dárdai Pál, Halmosi Péter (Kabát Péter a szünetben, Komlósi Ádám 76.) - Gera Zoltán, Huszti Szabolcs - Torghelle Sándor (Szabics Imre 83.)
Törökország
Rüstü Recber - Hamit Altintop, Servet Cetin, Gökhan Zan, Ibrahim Üzülmez - Sabri Sariouglu, Gökdeniz Karadeniz (Hüseyin Cimsir 64.), Mehmet Aurelio, Tuncay Sanli - Hakan Sükür, Arda Turan (Mehmet Topuz 91.)
I. félidő:
16. perc: Torghelle iramodott meg a bal oldalon, keresztlabdáját Gera úgy vette át, hogy egyben becsapta védőjét, majd visszagurított Dárdaihoz, aki azonban nagy helyzetben, 16 méterről csúnyán fölé lőtt.
40. perc: egy félpályáról előreívelt szabadrúgást Hakan Sükür csúsztatott meg, majd Tuncay az ötös vonalán lábbal előrevetődve belepiszkált a labdába, amely így a kapujából kimozduló Király felett a hálóba hullott (0-1).
41. perc: Gökdeniz lépett ki a hazai védők közül, de a kapujából kifutó Király bravúrral védte a közelről leadott lövést.
II. félidő:
57. perc: Gera 24 méteres szabadrúgását Rüstü a keresztlécre tolta, a labda a gólvonal elé pattant, majd sikerült tisztázniuk a vendégvédőknek.
75. perc: Tuncay 20 méterről, félfordulatból lőtt kapura, a labda nem sokkal kerülte el a bal sarkot.
92. perc: Tuncay 10 méteres lövése alig suhant el a jobb kapufa töve mellett.
Az hamar kiderült, hogy mindkét csapat a biztonságot helyezte előtérbe, egyik sem kezdett vehemensen, nagy lendülettel. Elsősorban a labdatartásra és a védelem stabilitására figyeltek oda a játékosok, így elég unalmas, szinte eseménytelen első félidő láthatott a közönség. A szurkolók egyetlen örömét az szolgáltatta, hogy a bosnyákok idegenben csak döntetlent értek el, azonban még ebbe is hiba csúszott, ugyanis a bemondó által közölt Máltával szemben Moldova volt a mérkőzés helyszíne... A játék csak a törökök "semmiből" esett gólja után élénkült meg, de a szünetig már nem változott az eredmény, s ez leginkább Király bravúrjának volt köszönhető.
A folytatásban sem sikerült felpörögniük a hazaiaknak, a törökök nem kényszerültek túl nagy erőbedobásra minimális előnyük megőrzése érdekében. A magyarok annak ellenére sem tudtak kidolgozott helyzetet kialakítani, hogy az idő múlásával egyre jobban kinyíltak, ellenben a vendégek kihasználták a rivális védelmének fellazulását, azonban a lehetőségekkel ők sem éltek, így maradt az egygólos vendégsiker.
Összességében nem érdemtelenül szerezték meg a három pontot a törökök, mivel a magyarok mindkét félidőben csak egyszer kerültek helyzetbe.
"Hiányérzetem van. Az első félidőben a védekezésre figyeltünk, és a támadásban nem mertünk kockáztatni. Keveset mozgattuk meg a török csapatot. A hajrában már csak a felíveléseket erőltettük, de egyenlíteni nem sikerült. Látni lehetett, hogy a török csapat jobb nálunk, dinamikusabb, képzettebb."
"Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, ugyanakkor tapasztaltam egy-két negatívumot is, amin mindenképpen javítanunk kell. Óriási nyomás nehezedik ránk, így különösen értékes a mostani győzelem. Remélem, ahogy jönnek a sikerek, úgy lesz egyre jobb a játékunk is."
forrás:
MTI
Drága
Hiába szólt a hangszórókból félórával a kezdés előtt a Never walk alone, nem volt, aki énekelje: a lelátók üresen tátongtak. Mindezért nem elsősorban a szurkolók, hanem a rövidlátó MLSZ hibáztatható. Az öt-, nyolc- és tízezer forintos belépők ugyanis valóban drágák. Persze, így kevesebben szidták Kisteleki István MLSZ-elnököt, de talán harmincezer drukker képes lett volna beüvölteni egy gólt a török kapuba.
Hol van Dombi?
Így csak a törökök üvöltöttek. Lehettek vagy háromezren. És irigyeltük őket. Pedig a válogatottjuk még az 1992-es Eb-selejtezőkön is csoportutolsó lett, egyetlen szerzett pont nélkül, 6 meccsből 6 vereséggel, 1:14-es gólaránnyal. Csakhogy akkor Törökországban már javában folyt az utánpótlásképzés: már abban az évben megnyerték az U18-as Európa-bajnokságot. Annak idején mi is az 1996-os (és azóta elkallódott) „olimpiai nemzedékben" reménykedtünk. Azt hittük, Sándor Tamásból vagy Dombiból európai szintű játékos lesz. Nem lett. De legalább álmodhattunk magunknak egy világverő csapatot.
Szép volt, fiúk!
Szombaton is csak egyszer szólt a „Szép volt, fiúk!" a Puskás Stadionban, amikor a közönség az U17-es magyar válogatottat köszöntötte a szünetben. Azt a csapatot, amely Jerevánban veretlenül lett első az Eb-selejtezőcsoportban (Örményország 2:0, Bulgária 3:1, Skócia 1:1).
A „nagyok" egyelőre eltörpülnek mellettük.
Torghelle, ohne Tor
Az első magyar-török párharcra az 1952-es olimpiai negyeddöntőben került sor: akkor Magyarország 7:1-re győzött. Ma már hét gólhelyzetben, sőt hét kapura tartó lövésben sem reménykedhetünk. Hogyan is reménykedhetnénk, hiszen a gólokhoz gólhelyzetre, a gólhelyzethez pedig épkézláb csatárokra van szükség. Ilyenek viszont - legalábbis a magyar csapatban - nincsenek. Vagy meg tudja mondani valaki kapásból, hogy Torghelle Sándor mikor lőtt gólt utoljára tétmeccsen? De nem bántjuk Torghellét. Néhány kivételtől eltekintve (Gera, Huszti, talán még Dárdai) a magyar játékosok ismét kishitűen és gyáván futballoztak.
Aranyos
Sokat elárul a magyar futball színvonaláról, hogy a meccs legszebb jelenete tulajdonképpen a lefújás után jött el, amikor a csinos tolmácsnő megjelent a sajtótájékoztatón. A futballhoz ugyan nem értett, de olyan aranyosan mondta, hogy „futból" és „edző úr" és „jól organizált csapat", hogy még mi is elmosolyodtunk. Pedig a meccset látva inkább káromkodni kélt kedvünk.
Egri csillagok
Tavaly az Egri csillagok kapta a legtöbb szavazatot a Nagy Könyv című verseny olvasói ankétján. Jumurdzsák tarolt, a török válogatottért azonban már korántsem rajonganak ennyire Magyarországon: a félholdasok tétmeccsen csak azon az ominózus olimpiai mérkőzésen kaptak ki a magyaroktól, azóta két győzelem és egy döntetlen a mérlegük.
Málta, Moldávia, egyremegy?
Az első (s egyben utolsó) üdvrivalgást a Puskás Stadionban a hangosbemondó közlése váltotta ki, aki diadalittasan jelentette be: Bosznia-Hercegivona csak ikszelt Máltán. Talán még bennünket is meglepett volna a hír, ha nem tudjuk, hogy a bosnyákok 5:2-re nyertek Máltán - még szeptemberben. A hangosbemondó később pontosított („Moldávia-Bosznia-Hercegovina 2:2", pedig tulajdonképpen mindegy, hogy milyen eredményt érnek el az ellenfelek. Vagy valaki még a továbbjutási esélyeket számolgatja? Ha igen, vajon hány százaléknál tart?
Változó idők
A vereséget nem kell túldramatizálni. A 2002-ben világbajnoki bronzérmes törökök ma ennyivel jobbak. De azért felidézhetjük: huszonkét éve, 1984-ben a magyar válogatott barátságos mérkőzésen 6:0-ra legyőzte Törökországot Isztambulban. Változnak az idők. Kárunkra.
focitipp.hu/?content=cikkek&id=1348
A képgalériában az utolsó három link már nem él.
A válogatott keret
KIRÁLY Gábor (Crystal Palace), FÜLÖP Márton (Tottenham Hotspur) - kapusok;
FEHÉR Csaba (PSV Eindhoven), KISS Zoltán (DVSC-TEVA), ÉGER László (Polideportivo Ejido), VANCZÁK Vilmos (Sint-Truiden), LEANDRO (DVSC-TEVA), JUHÁSZ Roland (RSC Anderlecht), SEBŐK Vilmos (Zalaegerszegi TE), HALMOSI Péter (DVSC-TEVA) - védők;
DÁRDAI Pál (Hertha BSC), MOLNÁR Balázs (Zalaegerszegi TE), HORVÁTH András (FC Sopron), TÓTH Balázs (Kayseri Erciyesspor), POLONKAI Attila (REAC), HUSZTI Szabolcs (SV Hannover 96), CZVITKOVICS Péter (MTK Budapest) - középpályások;
GERA Zoltán (West Bromwich Albion), KABÁT Péter (SV Pasching), SZABICS Imre (1. FSV Mainz), TORGHELLE Sándor (PAOK), SOWUNMI Thomas (FC Slovacko) - csatárok.
Biztonsági tartalékok
VÉGH Zoltán (MTK Budapest), PETŐ Zoltán (FC Brussels), KOMLÓSI Ádám (DVSC-TEVA), SIMEK Péter (SC Poli Timisoara), RAJCZI Péter (Újpest FC), FERENCZI István (Zalaegerszegi TE), WALTNER Róbert (Zalaegerszegi TE).
A 24 fős névsorban újra szerepel a fogadási botrányba keveredett Gökdeniz Karadeniz neve, akit a török szövetség egy évre tiltott el a futballtól, és nemrég tért vissza csapatához, a Trabzonsporhoz. A másik visszatérő az az Ümit Karan, aki a hétközi BL-fordulóban a két gólt vágott a Liverpool ellen, más kérdés, hogy fölöslegesen, mert a Galatasaray így is kikapott 3-2-re.
A Magyarország-Törökország mérkőzést jövő hét szombaton, a Törökország-Moldova mérkőzést négy nap múlva, október 11-én rendezik.
A török keret
Kapusok: Rüstü Recber (Fenerbahce), Volkan Demirel (Fenerbahce), Özden Öngun (Konyaspor)
Védők: Can Arat (Fenerbahce), Orhan Ak (Galatasaray), Gökhan Zan (Besiktas), Ibrahim Toraman (Besiktas), Ibrahim Üzülmez (Besiktas), Servet Cetin (Sivasspor)
Középpályások: Mehmet Aurelio (Fenerbahce), Tumer Metin (Fenerbahce), Arda Turan (Galatasaray), Sabri Sarioglu (Galatasaray), Hamit Altintop (Schalke 04), Mehmet Topuz (Kayserispor), Gökdeniz Karadeniz (Trabzonspor), Hüseyin Cimsir (Trabzonspor), Nuri Sahin (Borussia Dortmund)
Csatárok: Tuncay Sanli (Fenerbahce), Hakan Sükür (Galatasaray), Ümit Karan (Galatasaray),
Nihat Kahveci (Villarreal), Fatih Tekke (Zenit), Halil Altintop (Schalke 04)
2006. 10. 06.
A magyar válogatott játékosai péntek délelőtt orvosi vizsgálaton vettek részt. Délután Bozsik Péter ismét edzést vezényelt a szombati Eb-selejtezőre készülő keret tagjainak. Sebők Vilmos és Leandro biztosan nem léphet pályára szombaton, a Törökország elleni Európa-bajnoki selejtezőn.
Csak "vágott" anyagot hoztak a vendégek
A dr. Petrekanics Máté által vezetett orvosi csapat tagjai péntek délelőtt felmérték a magyar válogatott játékosainak fizikai állapotát. - A vizsgálat csak általános - mondta el honlapunknak Magyar Zoltán, a válogatott technikai igazgatója -, rutinszerű tesztekből áll, az a célja, hogy meggyőződjünk a futballisták egészségességéről.
A vizsgálat után a keret tagjai Bozsik Péter szövetségi kapitány vezetésével a török együttes játékának elemzésére készültek. Ez azonban nem sikerült úgy, ahogyan szerették volna: a Törökország - Málta mérkőzés felvételét tartalmazó DVD ugyanis nem érkezett meg.
- A szövetségek kötelesek időben odaadni egymásnak mérkőzéseik felvételeit - fogalmazott az üggyel kapcsolatban Magyar Zoltán. - Mi már korábban is sürgettük a DVD átadását a török szövetség illetékeseinél, és mivel a lemez ezután sem érkezett meg az MLSZ-be, kértük a török csapat vezetőit, hozzák magukkal az anyagot Budapestre. Ám csütörtökön, a vendégek érkezése után feleslegesen találkoztam török kollégámmal, mert a tegnap átadott anyag gyakorlatilag használhatatlan.
Mint a technikai igazgató elmondta, a DVD-n mindössze egy néhány perces, "megvágott" anyag, valamint jó néhány török televíziós reklám látható. A felvétel alapján a magyar stáb nem tudta értékelni, a játékosokkal közösen elemezni a törökök taktikáját. Magyar Zoltán ezért kérte török kollégáját a teljes felvétel haladéktalan átadására. - Amennyiben nem kapjuk a komplett felvételt, az európai szövetséghez fordulunk majd - jelentette ki a technikai igazgató.
Újabb edzés délután
Péntek délután Bozsik Péter szövetségi kapitány 17 órától, Tatán vezényelt edzést a kerettagoknak. Leandro és Sebők Vilmos sérülése továbbra sem jött rendbe, ugyanakkor jó hír, hogy a többi húsz labdarúgó egészséges, és készen áll a szombati Eb-selejtezőre.
Még kaphatók a jegyek
A szombaton délelőtt nyitva tartó IBUSZ-irodák mellett a mérkőzés napján 10 órától a Puskás Ferenc Stadion jegypénztárainál is vásárolhatók belépők. A magyar szurkolók a Dózsa György úti kapun juthatnak be a stadionba, amely 17 óra 45 perckor nyílik meg a nézők számára.
Magyarország - Törökország Európa-bajnoki selejtező-mérkőzés.
2006. október 7., szombat, 19.45 óra, Budapest, Puskás Ferenc Stadion. (Tv.: RTL Klub)
Játékvezetők: Alain Hamer (luxemburgi); Jean-Philippe Izzo (francia) és Francis Crelo (luxemburgi) illetve Philippe Kalt (francia).
A jegyek országszerte az IBUSZ irodáiban, illetve szombaton 10 órától a Puskás Stadion pénztárainál kaphatók 5000, 8000 és 10 000 forintos árakon.