Vác, Váci Reménység SE
bajnoki szereplések
szezon | bajnokság | osztály | klub neve | hely | pontok |
---|---|---|---|---|---|
2008/2009 | Pest megyei II. osztály, Vésnök csoport | 5 | Váci Reménység | 14 | 7 |
2007/2008 | Pest megyei III. osztály, Váci csoport | 6 | Váci Reménység | 2 | 52 |
2006/2007 | Pest megyei III. osztály, Váci Déli csoport | 6 | Váci Reménység | 6 | 39 |
teljes név
Váci Reménység Sport Egyesület
Szurkolók
kapcsolódó csapatok
alapítás
1922
klub színei
zöld - fehér
bajnokság
- (megszűnt csapat)
stadion
névváltozások
- Váci Reménység Egyesület
1922 - 1933 - 1933-ban profi csapatot alakítottak
- Váci Reménység FC (proficsapat)
1933 - 1938? - Váci Reménység Egyesület
1938? - 1948 - 1948-ban egyesült a Váci SE-vel és a Váci AC-val
- 1957-ben újjáalakult
- Váci Reménység
1957 - 1957 - Váci Reménység Sport Egyesület
? - 2009 - 2009-től nem működik a felnőtt labdarúgó szakosztály
- 2015-ben a váci Kék Duna SE-vel együttműködve indítanak felnőtt csapatot
dicsőséglista
mérkőzések
-
1939.06.11
Váci Reménység - Csepeli MOVE SE -
1939.06.04
Váci SE - Váci Reménység -
1939.05.27
Szentlőrinci AC - Váci Reménység -
1939.05.14
Váci Reménység - Perecesi TK -
1939.05.07
Törekvés SE - Váci Reménység
hivatalos honlap
kapcsolódó weboldalak
szurkolói csoportok
segítség
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
forrás: https://vaciremenyseg.hu/centenarium.php
A Váci Reménység Egyesület 2022-ben ünnepli fennállásának 100. évfordulóját.
A Centenáriumra külön programokkal és kiállítással készülünk, melyhez kérjük a kedves polgárok, ismerősök, tagok segítségét. Várjuk a régi képeket, emléktárgyakat, okleveleket, egyéb emlékeket, ami az Egyesülethez kapcsolódik.
Amennyiben rendelkeznek ilyennel, kérjük juttassák el az Egyesülethez, hogy méltóképpen ünnepelhessük meg a Centenáriumot!
A tárgyak leadhatók személyesen a Vanyek Béla Sportcentrumban.
Bővebb információ az info@vaciremenyseg.hu címen.
forrás: https://vaciremenyseg.hu/centenarium.php
forrás:
http://gyujtemeny.vatera.hu/jelveny_kituntetes_jelkep/sport/vaci_remenyseg_egyesulet_sport_gomblyukjelveny_2068353224.html
Sport
1957.01.06.
forrás:
Pluhár István: Magyarországi sportegyesületek története (1941)
Visszatérő emlékek: Visszaemlékezés a Váci Reménységre
A Váci Reménység = Sport és Kulturális Egyesület, mely Vanyek Béla kispap által jobbára ifjú iparos tanoncok részvételével 1922 év novemberében alakult. Ebben az évben volt a Trianoni szerződés, az ország szétdarabolása, az emberek lesújtó letargikus állapotban voltak. Az alapító többször emlegette, ne adjuk fel fiúk, reménykedjünk. Így lett az egyesület neve Váci Rreménység. Egyesület. A színválasztás is a zöld-fehér, a reménységhez kötődik. A jelvény zöld alapon aranysárga színű betűkkel V.R.E. középen fehér kereszttel. Az alábbiakban leírtak a fentiekhez tartoznak. Nem legenda, történelem. A történelem hitelességét bizonyította az unokabátyám, aki 17 évesen Reménység alapító tagja volt. Az alapító, mint utolsó éves teológus kispap a társával, akkor még (grund) szabad tér volt a Csányi telep helyén a Vörösház közelében. A gyerekek disznószőrrel kitömött rongylabdával fociztak. Véletlenül a sétáló kispapok felé gurult a labda és az egyik kispap a Béla bácsi papi öltözetben visszarúgta nekik a labdát. Ez a tevékenység a gyerekeknek nagyon tetszett. Következő alkalommal már szándékosan rúgták a Béla bácsi felé. E réven kapcsolat jött létre a gyerekek és a Béla bácsi (tisztelendő úr) között. Ezek után a gyerekek lesték, várták a papot. Egyszer csak meglepetés érte őket, mert a reverenda alól előkerült egy igazi futball labda. A fiúk olyan örömmel fogadták a labdát, a tisztelendő úr igen meghatódott, és ekkor született meg a gondolat, hogy az iparos társadalom ifjúsága részére egyesületet hozz létre, és az amint fent írtam 1922-ben meg is történt.
Én hogyan lettem Reményista? Szüleimmel négy vagy öt éves korban ( általában erre a legkorábbi időre emlékszik vissza az ember) sétáltunk a V.A.C pálya bejáratánál a kapu nyitva volt, és én ott láttam színes öltözetben először felnőtt embereket szaladgálni, amint egy nagy labdát kergettek. Ez nekem, mint gyereknek nagyon tetszett. A mai gyerekek egy éves korukban látnak ilyet és nézik a tv-ben. Elsős koromban az iskolatársakkal, minden szülő engedély nélkül elmentünk meccset nézni a Reménypályára. Mint gyerekeket fizetés nélkül beengedtek volna, de mint ezt (lurkók) nem tudtuk, és a gátkerítésen volt egy nagy rés, és mi azon keresztül néztük a meccset. Mellettem néző barátom rám kérdezett. Te melyik csapatnak szurkolsz? Én a zöld-fehér csíkos mezben játszóknak! Akkor jó, én meg a fekete-fehér csíkos csapatnak. Akkor még tudatlanul, érzésből választottam a zöld-fehéret, ami későbbiek folyamán derült ki a Váci Reménység csapata volt. Az akkori választással nem gondoltam, hogy életem alkonyatáig elkötelezem magamat a Reménységhez. Az egyesülettel szorosabb kapcsolatba tíz éves koromban kerültem, mint cserkész. Az egyik táborozás alkalmával Várszegi Gyula az NB-II V.R.E csapat játékosa felfigyelt rám és a barátom futballjátékára. Lefényképezett és kérte, hogy járjunk edzésre. Rövidesen bekerültem az ifi csapatba. Amíg tornacipőben edzettem, futballoztam jól ment a játék, de amikor a stoplis futballcipőbe kellett játszani, a jó teljesítmény elmaradt. Az Ifis táknak nem volt saját cipőjük, a szertáros által összefoltozott, kiszáradt cipőkből lehetett választani. A legtöbb alkalommal feltörte a cipő a lábamat, örültem, ha a következő meccsre valamennyire meggyógyult. Van egy pár kellemes, szép emlék, ami az ifista mérkőzésekről megmaradt. Szertár és az öltőző, a Kosdi út felőli részen a most is meglévő nagy fal mellett egy sufniszerű tákolmány. volt,. jelenleg kis boltok vannak a helyén. Ott a tisztálkodás szabályszerűen mosóteknőben történt. A Dávid bácsi a szertáros kint a szabadban, katlanházban melegítette a vizet. Nem volt zuhanyozó, öltözőszekrény sem, még is voltak futballista fiatalok. Az 1 sz. képen, mely 1924-ben készült, a háttérben a készülő lelátó az első futball csapattal és a lelkes ifjú pap elnökúrral.
Édesapám szerint a jelenlegi futballpálya helyén az alapítás évében búzakalászok lengtek. Az alapító ezt a területet elkérte és meg is kapta bérleményként, az akkori Püspök Úrtól, futballpálya építésére. Az iparosok és a sportolók segítségével elkészült a zöld felület az ácsok, asztalosok révén fából készült lelátó is létre jött. Megemlítem ez a terület telekkönyvileg most is a püspökségé. A rendszerváltás után a püspökség visszakapta az államtól ezt a létesítményt azzal a megkötéssel (feltétellel), hogy a továbbiakban is a V.R.E egyesület a használója.
Az egyesület legkedveltebb, legtöbb létszámot tömörítő szakosztálya a futball csapat volt. A csapat fokozatosan elérte az országos másodosztályt, hosszú évekig ebben a rendszerben szerepeltek. Igen híres jó csapatok jöttek Vácra játszani, akik kiestek az első osztályból. Többek között Diósgyőr a híres Füzér középcsatárral, a. Szolnoki MAV Kollár-nevű játékossal, de ide sorolhatjuk a Csepel csapatát, akitől súlyos vereséget szenvedtünk. Akkor a legjobb játékosunk a Balázs L, aki nehézségek árán is, de következő szezonban a Salgótarján I. osztályú csapatában játszott.
Megerősödött a csapat az Erdélyből jött két játékossal, Rácz József bal hátvéd és a Zentel Róbert középcsatárral, akit fél év után átcsábítottak a V.S.E városi csapatához. Igen sok jó futballistát lehet említeni. Pál János hátvéd, aki országos katonai válogatott volt. (Visinger) Várszegi Gyula Közép Magyar válogatott tagja volt a Reménység legendás balszélsője. Erőteljes igen gyors futballista. Előfordult több alkalommal is, hogy Ő gyorsabb volt, mint a labda, háta mögött elhagyott labdát sarokkal – oxival - maga elé tette és óriási erővel már a tizenhatoson kívül lőtte kapura a labdát, / nem helyezgette a labdát/. A kapusok, ha hozzá is értek az erős lövés végett a labda a gólvonalon túlra került. Hagyomány volt tőle a szögletrúgásból az érintés nélküli gól, olyan csavartan tudta rúgni a labdát, hogy a túlsó felső sarokba vágódott be. Említést kell tenni a kis emberről Lábai Jánosról is. Apró termete lévén, de rugalmassága végett magas játékosok elől is Ő fejelte el a labdát. Akkori játékosok nem kaptak fizetést, esetleg jobb álláshoz juttatták őket, még is teljes odaadással futballoztak. A kettes képen kiemelt játékosok: Állósor:1.Lábai, 3. Pál, 4. Várszegi 6.. Rácz. A kép hátoldalára az van írva, hogy a Reménység fénykora. Készült 1940-42-ben.
Kiemelkedő helyi mérkőzés volt Vácott a két váci csapat mérkőzése. Hosszú évekig nem egy csoportba játszottak. Nagy érdeklődés előzte meg a mérkőzést: Ez mutatkozott meg az akkori húsz ezres lakosú városban, mivel helyi mérkőzésen négyezer ember jelent meg. A játékosok jól ismerték egymás képességét, tehetségét. Többen barátok, sőt sógor-sógor ellen játszott. Akkor a családoknak minden tagja kilátogatott a pályára.. Nagy bevetéssel kezdett mind a két csapat. Az izgalomtól forró volt a levegő. A mérkőzés megnyerésére esélyesnek tartották a V.R.E csapatát, mert a bajnokságban a Várszegi-Gömöri balszárny összeszokott csatársora ontotta a gólokat. Mint várható volt, a V.R.E sokkal többet birtokolta a labdát, de a gól nem jött össze. A második félidő felénél balról jött egy beadás az ott tartózkodó fiatal V.S.E csatár Lilleman Lajos a tizenhatoson kívül kapásból (spiccel) jól eltalálta a labdát a jobb felső sarokba védhetetlenül vágódott be a V.R.E csapatának a kapujába. Ezzel az egy góllal a helyi nagy csatát (derbit) a Reménység elvesztette.
Jó visszaemlékezni az önzetlen, szívbéli sportolókra. Ők játszani mentek ki a pályára, nem birkózni, nem tépték le egymásról az öltözéket úgy, mint most. Még az aranycsapat idején is szebb volt a futball a világbajnokság idején a német nagy ellenfél vezetői és a szurkoló tábora elismerte, hogy a magyarok a szép játékos futballt mutatták be az egész világnak.
A Reménység Egyesület elnöke minden mérkőzésen részt vett, a salakpályán sétálgatott papi ruhába és kalappal a fején. Végtelenül sportszerűen viselkedett, az izgalmát úgy vezette le, hogy az ujjaival malmot hajtott. Nemcsak a meccsen élt együtt a csapattal és a többi sportolóval, hanem minden ügyes-bajos dolgaikban is. személyesen képviselte. A város és az egyház vezetői által azt a nevet kapta: a sport kanonok.
Jelenlegi Remény Egyesület csapata a megyei II. osztályba nevezett be. Az eredmény váltakozó, kevés a fiatal játékos. A tehetségesebbeket elcsalják a városi csapatba, a szülők azt hiszik, az ott nevelkedő gyermekük majd futballsztár lesz.
Az egyesület bővítése, a székház építése, belakása, elvesztése és visszaadása következik a januári számban.
Pápa Lajos
forrás:
email
forrás:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=2700&na_step=30&t=9065992&na_order=