Budapesti TC - 33 FC 1 : 0
Hadibajnokság, I. osztály 1916/1917, 9. forduló
Hadi, I. oszt. 1916/1917: összes
mérkőzés
nézőszámok:
- Pesti Napló: 600
Budapesti TC | 33 FC |
---|---|
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
meccstörténelem
- 1923.12.02 Budapesti TC - 33 FC 2-0
- 1923.11.04 33 FC - Budapesti TC 0-1
- 1921.05.01 33 FC - Budapesti TC 0-1
- 1920.09.18 Budapesti TC - 33 FC 0-1
- 1920.04.18 Budapesti TC - 33 FC 2-3
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Hungária-uti pálya. 600 néző. A BTC legerősebb összeállítású csapata meglepetésszerű győzelmet aratott a rosszul védekező 33FC felett. A győztes csapat gólját Dobó lőtte.
Pesti Napló, 1916. december 4.
Az Újság, 1916. december 4.
A kék-fehéreknek minimális goalkülönbségü győzelme nem fejezi ki hüen a tényleg mutatott erőkülönbséget, mert a két tartalékkal gyengített MTK (Knapp helyén Kossuth és Winkler helyén Csontos játszott) as első félidőben döntő fölényben volt a legjobb erőivel starthoz állt Törekvés ellen, a mely viszonta második félidőben, a mikor a kétheti kényszerpihenő folytán nem elég állóképes MTK idő előtt adta ki erejét, a lehető legerősebb oldaláról mutatkozott be, mert energikus, gyors támadásokkal veszélyeztette a Testgyakorlók kapuját, a melynek közvetlen védelme azonban ma feladata magaslatán állt. ugy hogy egy goal előnyét sikerrel meg tudta védeni.
Még a balszerencse is hozzászegődött a vasutascsapathoz mertt a kiegyenlítéssel kecsegtető tizenegyest a Törekvésnek eddigi leggoalképesebb csatára, Csapkay, a kapu mellé rugta. Az MTK határozottan megérdemelte győzelmét, mind a mellett megállapíthatjuk, hogy a Törekvés méltó riválisa és kettőjük küzdelmei hosszú időre a szezón legérdekfeszitőbb és legszebb küzdelmeinek ígérkeznek.
Az MTK csatársorában ma különösen Schaffer mutatott brilliáns formát, a három kiváló belső csatár azonban minden támadását agyonkombinálta és csak nagyon ritkán irányított labdákat az ellenfél kapujára, Schlosser és Sschaffer néhány brilliáns lövését azonban Dürr reprezentatív formában védte. Kertész III. mint czenterhalf, az első 45 perczben a mezőny legjobb embere volt, szünet után pedig a Törekvés veszélyes támadásai közben Kovács játszott nagyszerűen. Mindvégig nagy bravúrral dolgozott Kertész II. és két-három labdát rendkivül ügyesen fogott el Kossuth. A Törekvés csatársoránakk Csermely jobbszélső a legjobb embere, a ki minden egyes akcziójával magára vonta a figyelmet. A half- és a hátvédsorban Ging magaslott ki, mig a többieknél az ambiczió, a jó helyezkedés és a gyorsaság pótolja a tudást. A Viola nevű középcsatár és Haezwald durva játékmodora visszatetsző.
Az első negyedórában jórészt a középen folyik a játék, a tulajdonképpeni küzdelem a Törekvés, három veszélyes kornere után indul meg, mire a kék-fehérek kerülnek határozott fölénybe, és Konrad II. a 34-ik perczben az ellenkező sarokba védhetetlen goalt rug. Törekvés a goal után meglehetősen összezavarodik.
Szünet után negyedóráig még az MTK van frontban, de azután fokozatt irammal Törekvés nyomul fel, veszélyesebbnél-veszélyesebb támadásokat vezet, sőt a 31-ik, perczben Vágó handse miatt tizenegyeshez is jut, a melyet azonban Csapkay a goal mellé lő. A kék-fehérek csatársora most már alig jut szóhoz, védelme azonban sikerrel veri vissza a vasutas- eíGpcsapat ha nem is tervszerű, de rendszerint kritikus helyzeteket teremtő rohamait.
Kornerarány 4 : 2 a Törekvés és 2 : 1 az MTK javára.
Schmieger Vilmos kiváló bíráskodásáért feltétlen dícséretet érdemel.
Az Újság, 1916. december 4.