Budapesti AK - Ferenczvárosi TC 2 : 4
I. osztály 1910/1911
I. osztály 1910/1911: összes
mérkőzés
helyszín :
Budapest, XIV. ker., Millenáris
játékvezető :
Lucius Károly
nézőszámok:
- Sport-Világ: rengeteg ember
- nela: 7.700
- Budapesti Hírlap: 8.000
- Sporthírlap: 8.000
-
0 - 1 2' Schlosser Imre 0 - 2 47' Koródy Károly 0 - 3 70' Schlosser Imre 71' Gállos Sándor 1 - 3 1 - 4 84' Szeitler Károly 84' Salamon Sándor 2 - 4
Budapesti AK | Ferenczvárosi TC |
---|---|
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
meccstörténelem
- 1921.02.13 Budapesti AK - Ferenczvárosi TC 1-0
- 1920.11.14 Ferenczvárosi TC - Budapesti AK 4-1
- 1920.02.22 Budapesti AK - Ferenczvárosi TC 0-0
- 1919.11.23 Ferenczvárosi TC - Budapesti AK 0-0
- 1919.03.09 Budapesti AK - Ferenczvárosi TC 0-3
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
A millenáris versenypálya nézőközönsége vagy 8000 főnyire fölszaporodott, a mikor a biró megadta a jelt a már hetek óta lázasan várt mérkőzés megkezdésére. Az izgatottság a tetőpontját érte el a két csapat összecsapásának a pillanatában. A F- T. K. bár egyik játékosa késése miatt csak 10 taggal kezdte a mérkőzést, oly vehemenciával feküdt neki a küzdelemnek, hogy már a második percben megszerezte a vezető gólt. A mérkőzés sorsa ezzel a hirtelen jött eredménnyel meg is lett pecsételve. A várt idegizgató tusakodás helyett egy hétköznapi, sokszor a lanyhaságig kényelmes mérkőzést kapott a közönség.
A Budapesti Atlétikai Klub csapata határozottan csalódást keltett. Különösen a csatázósora produkált olyan gyönge játékot, a melynek alapján az egyesület nem a legszebb reménységgel lehet eltelve a csapat további szereplését illetően. A B. A. K. csa- tázói egyénileg mindannyian elsőrangú erők, de mint együttes, bizony jóval alatta marad nem egy elsőosztályu csapatunk nivójának. Az összejátszás és a kapu előtt való bizonytalanság sokszor kinos hatást szült. Volt néhány olyan helyzet, a melyben szinte képtelenség volt gólt nem csinálni. A B. A. K. csatá- zói azonban kitalálták a módját, hogy miképpen lehet a hálót elkerülni. A födözet-sorban Károly csak olyan poziciót tölt be, mint annak idején az M. T. K.-ban. Még mindig igen szépen játszik, de mintha már nem volna olyan hasznos a játéka, mint régebben. Pompás játékot láttunk Szury-tól, a csapat legjobb embere Kucsera volt. ellenben Grosz kapuvédő nem az a fenomén, a minek hiresztelték. Legfőbb hibája', hogy gyakran megkísérli a lábbal való védekezést.
A Ferencvárosi Torna Klub győzelmét reálisan vivta ki és föltétlenül kiérdemelte. A csatázósorban Koródy. a védelemben Veinber, Manglitz és a Weszely helyén játszó Payer prokukált elsőrangú játékot. A F. T. K. a 2-dik percben Schlosser pompás lövéséből szerezte meg az első gólját. A második félidőt ismét F. T. K.-gól nyitotta meg. Ezt Weisz beadásából Koródy lőtte. A 26-ik percben Gálos révén érte el a B. A. K. az első gólt. majd néhány perc múlva Schlosser lövése háromra szaporította a ferencvárosi gólok számát. A 37-ik percben Szeitler elérte a csapat negyedik gólját, mig a B. A. K.-nak Salamon szerzett újabb eredményt. Biró: Lucius Károly volt.
Budapesti Hírlap 1910 október 25.