magyarfutball.hu

Törökország - Magyarország 2 : 0 19:00

   
   
Tölts fel te is saját képeket! »
videók
mérkőzés értékelése
Európabajnokság 1996, selejtező
698. hivatalos válogatott mérkőzés
helyszín : Isztambul, Inönü Stadyumu
játékvezető : Krondl Václav (Csehország), a 61. perctől Ulrich Jiří (Csehország)
nézőszámok:
  1. cantab.net: 25.358
  2. Nemzeti Sport: 50.000

Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!

 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

hozzászólások

  1. avatar: magyarfutball.hu
    2024.12.14, 21:47
    kép
     
  2. avatar: magyarfutball.hu
    2016.04.08, 12:17 (szerk.: 2024.12.27, 21:18)
    Simon nem utazik Törökországba, Kozmáék is csak később

    Miután a válogatott keret tagjai átestek az orvosi vizsgálaton, kiderült, hogy a kézközépcsonttörést szenvedett Simon Tiborra nem számíthat Mészöly Kálmán szövetségi kapitány. A ferencvárosi védő így nem tartott a többiekkel Siófokra. Csapattársa, a szintén nem teljesen egészséges Nyilas Elek viszont igen. Ő még az Anderlecht ellen szenvedett térdsérülést. Egyelőre bizonytalan, hogy játszhat-e Törökországban.

    A légiósok közül Petry Zsolt, Lipcsei Péter és Klausz László megérkezett. Csütörtök estére várták Halmai Gábort és Mészöly Gézát. A két ,,ciprusit,,, Kiprich Józsefet és Kozma Istvánt a tervekkel ellentétben csak szombaton engedi el klubja, az Apoel Nicosia.

    A válogatott pénteki műsorában két edzés és délután egy taktikai megbeszélés szerepel.

    MTI

    Mészöly Kálmán az MTI-nek elmondta, hogy Nyilas és Kecskés sérülése nem jött rendbe, ezért mind a ketten vasárnap visszautaznak Budapestre. Márton Gábor Izraelből telefonon jelezte, hogy csak vasárnap érkezik vissza Magyarországra, ezért róla is lemondott a kapitány. Így 18 játékos maradt a keretben - Kiprichhel kiegészülve azok, akik az edzőmérkőzésen szerepeltek -, akik valamennyien elutaznak Törökországba, és közülük kerül ki majd az a 16 labdarúgó, aki a szerdai Eb-selejtezőn szerepelhet.

    1995.09.02 - MTI
    A siófoki Négy Évszak Hotelben berendezkedett A-válogatott keret tagjai vasárnap délelőtt egy ,,regeneráló,, futóedzésen vettek részt. A két ciprusi légiós, Kozma és Kiprich keményebb terhelést kapott, mivel ők csak szombaton csatlakoztak a többiekhez. A két, sérüléssel bajlódó ferencvárosi középpályás, Nyilas és Kecskés ezen a gyakorláson már nem is vett részt, a reggeli után mindketten visszatértek Budapestre. Ugyancsak hiányzott az Izraelben próbajátékon szereplő Márton, aki pénteken és szombaton azért nem tudott repülőre szállni, mert e napokon nincs járat Budapestre. Mivel edzettségi állapotáról Mészöly Kálmán szövetségi kapitány nem tudott személyesen meggyőződni, így ő sem utazik Törökországba.

    A keret tagjai vasárnap délután fürdés és masszázs után néhány órát családtagjaikkal tölthettek, majd megtekintették a szerdai török-macedón barátságos mérkőzés videofelvételét - Glázer Róbert edző szakmai tolmácsolásával.

    Hétfőn a következő 18 játékos utazik el Törökországba:

    Petry, Hajdu - kapusok

    Mészöly, Telek, Szekeres, Nagy N. - hátvédek

    Lipcsei, Halmai, Kozma, Sallói, Vincze O., Arany, Illés, Farkasházy - középpályások

    Kiprich, Klausz, Hamar, Bükszegi - csatárok
     
  3. avatar: fgymat
    2013.05.14, 11:02 (szerk.: 2024.12.27, 21:18)
    Labdarúgás: Törökország - Magyarország Eb-selejtező

    Pósfai Gyula, az MTI kiküldött munkatársa jelenti:

    Isztambul, 1995. szeptember 6., szerda (MTI) - Isztambulban szerdán a futball elhomályosított mindent. A ,,félholdas,, labdarúgó-válogatott a helyi lapok szerint története legfontosabb mérkőzését játszotta, hiszen eddig sohasem sikerült továbbjutnia az Európa-bajnoki vagy világbajnoki selejtező csoportból. Most elérhető közelségbe került a kontinensbajnokság 16-os döntőjébe jutás, s ehhez szerdán a magyar válogatottat kellett legyőzni. Ez egyébként eddig egyetlen alkalommal, 1956-ban sikerült nekik, pedig akkor még Puskás Ferenc is ott volt a pályán. Azt a mérkőzést a törökök úgy emlegetik, mint a magyarok a londoni 6-3-at, s most ennek a fegyverténynek a megismétlésére készültek.

    A kapu mögötti szektorokban már délben elfoglalták helyüket a szurkolók, nem túlzás, hogy arrafelé egy talpalatnyi szabad hely sem maradt, annyian zsúfolódtak össze. Néhányan csa bűvészmutatványoknak köszönhetik, hogy nem zuhantak a mélybe. A mérkőzés előtt egyirányúsodott a forgalom az Inönü-stadion irányába, majd elnéptelenedtek az utcák.

    A szerdai újságok módosították a korábban közölt török prémium összegét, eszerint a hazai játékosok győzelem esetén a szövetségtől egymilliárd, a miniszterelnök-asszonytól pedig kétmilliárd török lírát kapnak. Ez a húsz főt számítva összesen 60 milliárd líra, ami közel 1.25 millió dollár. Csak összehasonlításul: a jegyek 5-20 dollárba kerültek.

    Több órával a kezdés előtt megtelt a Besiktas csapatának otthona, a hangulat csak a dél-amerikai pályákéhoz volt hasonlítható. Hangos füttyszó kísérte a magyar válogatottat, amelyben két újonc is helyet kapott, Nagy Norbert a Stadlerból és Arany László a Debrecenből. Rajtuk kívül Farkasházy László (MTK) is csupán egy fellépéssel a háta mögött lépett pályára.

    A cseh Krondl játékvezető sípjelére 50 ezer néző előtt augusztus 20-iki tűzijáték kíséretében az alábbi összeállításban futottak ki a pályára a csapatok:

    Törökország:
    Rüstü Rencber - Osman Özköylü, Ogün Temizkanoglu, Alpay Özalan - Recep Cetin, Oguz Cetin, Tugay Kerimoglu, Sergen Yalcin, Abdullah Ercan - Hami Mandirali, Hakan Sükür

    Magyarország:
    Petry - Telek - Lipcsei, Mészöly - Halmai, Kozma, Farkasházy, Illés, Arany, Nagy - Kiprich

    Az első percekben még egyenrangú ellenfél volt a magyar csapat, aztán a forgatókönyv kísértetiesen ugyanúgy alakult, mint kedden az olimpiai mérkőzésen. A 9. percben a Glázer Róbert által annyit emlegetett pontrúgást követően megszerezték a vezetést a hazaiak. Az alapvonalnál Hami Mandirali kapta a labdát a bal oldalon, átívelt, és a túlsó kapufánál érkező Hakan Sükür magasan felugorva Mészölyt megelőzve, két-három lépésről a kapuba bólintott (1-0). A törökök a vezetés tudatában nem rohantak, így a magyarok kétszer is eljutottak az ellenfél kapujához. A harmadiknál a 22. percben Kiprich a 16-os bal oldaláról átívelt az érkező Kozma elé, aki 15 méterről ,,rászórta,,, de a török kapus bravúrral szögletre ütötte a rövid sarokra tartó labdát. A 27. percben Sergen Yalcin ügyesen játszotta tisztára magát a 16-osnál, majd lövését Petry védte. Viszonylag kiegyensúlyozott játék után a 31. percben megismétlődött az első gól előtti jelenet. Azzal a különbséggel, hogy Hami Mandirali ezúttal nem az alapvonaltól, hanem a térfél közepéről, az oldalvonal mellől ívelte be a labdát. Hakan hét méterről úgy csúsztatott Mészöly mellől a hosszú sarokba, hogy Petrynek esélye sem volt a hárításra (2-0). A 34. percben Kozma húszméteres szabadrúgása csavarodott el nem sokkal a léc fölött. A 43. percben török fölény után Farkasházy robogott el a jobb oldalon, jól adott középre, a kapus elvétette a labdát, de sajnos Kiprich előtt is elsuhant. Még ugyanabban a percben Arany jól fejelt vissza az ötösről Kozma elé, aki előtt felpattant a labda, így 15 méterről nem találta el jól, és Rüstü Rencber hárított.

    A félidőben:

    Törökország - Magyarország 2-0
    Isztambul, Inönü-stadion, 50 000 néző, V: Krondl (cseh)
    gólszerző: Hakan Sükür (9., 31.)

    A szünetben kettős cserét határozott el Mészöly Kálmán. Lejött Nagy Norbert és Illés, beállt Sallói és Klausz. A szövetségi kapitány egyúttal teljesen átszervezte a csapatot: áttért a kétcsatáros játékra, Kozmát pedig a középpálya jobb oldaláról áttette a bal szélre. Az 52. percben Telek a büntetőterületen belül elkaszálta Hakan Sükürt, ám szerencsére a cseh bíró továbbot intett. Többet támadott a magyar csapat, ezt szögletek sora jelezte. Az 55. percben ritka ok miatt állt a játék. A cseh játékvezető, Vaclav Krondl jelezte, hogy a bal lábán meghúzódott, majd némi tanakodás után tovább dirigálta a mérkőzést. Nem sokáig, mert a tartalékbíró melegíteni kezdett, és a 62. percben Jiri Ulrich állt be a helyére, és vette kezébe a sípot. A 68. percben Lipcsei jól kényszerítőzött Sallóival, de oda lett a helyzet. Egy percre rá Kiprich gyönyörű cselsorozat után hozta helyzetbe magát, 12 méterről ravaszul kapura nyeste a labdát, de a török kapus ismét a helyén volt. Nem sokkal később egy magyar akciónál az egyik török játékos a földön maradt, Kiprich odament a közelébe megnézni mi történt, mire bokszmérkőzés alakult ki a védők és a magyar csatár között. Hamarosan csatlakoztak a többiek is, végül Kiprich sárga lapot kapott. A 76. percben Kozma célozta meg 20 méterről a jobb felső sarkot, de Rüstü Rencber kipiszkálta a labdát a pipából. Az utolsó percekben Klausznak volt még egy helyzete, de mint már annyiszor, a török kapus ismét közbelépett.

    Hiába nehezedett óriási lelki teher a török labdarúgók vállára, hiába játszhatott a magyar csapat az esélytelenek nyugalmával, Telekék nem tudtak élni az alkalommal. Az első török támadás gól hozott, és ez megadta a mérkőzés alaphangulatát. Innentől a magyar csapatnak csak a statisztaszerep jutott a török futballfiesztához. Akadtak ugyan magyar próbálkozások is, de ezekben nem volt elé átütőerő, illetve a török kapus ritka jó napot fogott ki. Összességében elmondható, hogy a török futball ennyivel jobb ma a magyarnál.

    Európa-bajnoki selejtező, 3. csoport:

    Törökország - Magyarország 2-0 (2-0)
    Isztambul, Inönü-stadion, 50 000 néző, V: Krondl (a 62. perctől
    Ulrich - mindkettő cseh)
    gólszerző: Hakan Sükür (9., 31.)
    sárga lap: Hami Mandirali (50.), illetve Mészöly (20.), Kiprich (73.)
    csere: Sergen Yalcin helyett Tolunay Kafkas (a szünetben), Hami Mandirali helyett Bülent Korkmaz (89.), Hakan Sükür helyett Bülent Uygun (94.), illetve Nagy N. helyett Klausz (a szünetben), Illés helyett Sallói (a szünetben)
    jók: Hakan Sükür, Oguz Cetin, Hami Mandirali, illetve Kozma

    Nyilatkozatok:

    Berzi Sándor, az MLSZ főtitkára:
    - Egy félidőnyi előnyt adtunk a törököknek, a másodikban ugyan váltottunk, de ez kevés volt ahhoz, hogy megfordítsuk az eredményt. A második játékrészben voltak helyzeteink, kis szerencsével rúghattunk volna gólt.

    Benkő László, az MLSZ elnöke:
    - Úgy érzem elkerülhető gólokat kaptunk. Néhány kulcsjátékos betlizett, de a többiek becsületesen hajtottak.

    Mezey György, az MLSZ alelnöke:
    - Csodálatos török futballünnepet láttunk, ezzel a győzelemmel nekik megnyílt az út Európába. Nekünk most egyetlen feladatunk van, hogy le kell ülni, és egy nagyon higgadt szakmai elemzést kell tartani. A mai nappal befejeződött egy szakasz a magyar labdarúgásban, és el kell kezdeni a világbajnokságra való készülést és egy új csapat építését. A törökök megérdemelték a győzelmet és a továbbjutást, csak gratulálni tudok nekik.

    Az isztambuli 2-0-ás vereség azt jelenti, hogy a magyar válogatottnak már matematikai esélye sincs, hogy továbbjutást jelentő helyen végezzen.

    Mészöly Kálmán szövetségi kapitány nyilatkozata:
    - Az első félidőben nem azt játszottuk, amit megbeszéltünk. A szünetben változtattam, ez jót tett, akadtak helyzeteink, sajnos ezekből nem sikerült betalálni. Pedig, ha egy gólt lövünk, talán sikerült volna megcsípni egy döntetlent. A törökök jobbak voltak, de mi, úgy érzem, nem vallottunk szégyent, nem aláztak meg minket, s a fiúk becsülettel küzdöttek.

    Fatih Terim, a törökök szövetségi kapitánya:
    - Óriási nap ez a mai Örülök, hogy kapitányként lehetek részes a török futball eddigi legnagyobb sikerének.

    Lipcsei Péter:
    - A gólokat elkerülhettük volna, az első különösen peches körülmények között született. A második félidőben már nekünk is voltak helyzeteink, ha ezeket kihasználjuk, akár nyerhettünk is volna.

    Sallói István:
    - A törökök helyzetek nélkül rúgtak két gólt, mi pedig kihagytunk három ziccert. Ők Pesten tudtak újítani 0-2-ről, mi nem. Ez a nagy különbség közöttünk.

    forrás:
    MTI
     
  4. avatar: magyarfutball.hu
     
  5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.07, 09:33
    Petry Zsolt közleménye:
    A magyar és a török sajtóban, a személyemhez kötődő rágalmakkal kapcsolatban megjelentekről a következő közleményt szeretném közzétenni, a magam részéről befejezve, de nem lezárva az egész sportpályafutásomat illetően méltatlan híreszteléseket.

    Játékosként és edzőként ugyanis mind hazámban, Magyarországon, mind pedig külföldön is kivétel nélkül mindenhol elismerték teljesítményemet, munkámat, hiszen azt mindig a labdarúgás iránt érzett nagy szeretet, alázat és vonzalom vezérelte. Ezt most, hosszú évek eltelte után, egy aljas rágalom próbálja bemocskolni.

    A vád azonban, ami velem kapcsolatban napvilágot látott, nemcsak az én nevemet, de a Török Labdarúgó Szövetség jóhírét is beárnyékolja. Hogy a vád mennyire alaptalan, azt talán a legjobban az bizonyítja, hogy sem a Török Labdarúgó Szövetséggel, sem velem szemben soha, semmilyen vizsgálat nem indult. Jellemző, hogy a sajtóban emlegetett bizottság tagjai is a török bajnokságban mutatott jó teljesítményeimre emlékeztek és nem a koholt vádakra reagáltak. Büszke vagyok rá, hogy 14 éves korom óta folyamatosan képviselhettem a legmagasabb szinten a hazámat. Hogy ezt megtehettem, azért köszönettel tartozom szüleimnek és azon edzőimnek, akik arra tanítottak, hogy siker csak kitartó, becsületes munkával érhető el. Hálás vagyok azoknak az embereknek, akik hozzásegítettek ahhoz, hogy címeres mezben a magyar Himnuszt hallgathattam és énekelhettem. Ez mindig olyan erőt adott, amitől a magyar válogatotthoz méltó teljesítményt tudtam nyújtani. Sohasem követtem el olyan aljas cselekedetet, amivel a nemzeti színeket, a hazámat, a szurkolókat, a szeretteimet és a saját becsületemet bemocskoltam volna! Megköszönöm mindazoknak, akik most nyilatkozataikban kiálltak mellettem, s hitelesítették ezt az állításomat.

    Zárszóként, ragaszkodva a puszta tényekhez, még az igazsághoz tartozik, hogy egykori klubomtól nem elküldtek, mint azt az engem minden alap nélkül vádoló hajdani elnök állítja, hanem a FIFA éppen a Genclerbirligi szerződésszegése miatt tett szabadon igazolhatóvá. Ezen bizonyíték a FIFA-nál a mai napig megtalálható.

    Petry Zsolt
    egykori 38-szoros magyar válogatott kapus, a Hoffenheim és az A-válogatott jelenlegi kapusedzője


    forrás:
    http://www.pepsifoci.hu/node/57981
     
  6. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.03, 10:15
    A pepsifoci.hu megkeresésére Petry elmondta, egy régi mocskos ügy köszön vissza újra, 15 év távlatából.
    – Számomra szent dolog a válogatott, ilyen dolgot pedig nem csinál az ember, klubszinten sem – szögezte le a nemzeti tizenegy jelenlegi kapusedzője honlapunknak, majd elmesélte a teljes történetet. – Nekem a Genclerbirligivel kétéves szerződésem volt, de egy év után szerettem volna elmenni. Olyan összeget kértek viszont értem, amit nem volt olyan csapat, amelyik kifizetett volna. A Charleroival aztán sikerült megállapodni, de volt egy olyan kitétel a szerződésemben, amely szerint, ha legalább egy hónappal csúsznak egy havi béremmel, akkor szabadon igazolhatóvá válok. Ez pedig így is volt, ezért feljelentettem a klubot a FIFA-nál. Ők is tudták, hogy nincs esélyük, ezért még a döntés kihirdetése előtt jöttek a fenyegetések, vonjam vissza a feljelentést. Mondták, hogy vigyázzak a családomra, meg ilyen-olyan balesetek történhetnek velem, de nem tettem semmit, és meg is nyertem az ügyet, aztán ingyen mentem a Feyenoordhoz. Ekkor már emlegették ezt a dolgot is, mondták, hogy állítólag bizonyítékaik vannak, hogy én eladtam azt a meccset. Most gondolom találtak valami dokumentumot, ahol szintén ez a dolog megjelenik, ezért pattant ki az ügy. Én úgy vagyok vele, hogyha komolyan gondolták volna, hogy ezt végigviszik, akkor már annak idején megpróbáltak volna valamit valóban felhozni ellenem, hogy ne essenek el a szép átigazolási összegtől. Sajnálom, hogy a nevemmel kapcsolatban egy ilyen dolog jön elő, de nem tudok mit tenni. Annak idején is jobban foglalkoztattak a családomat ért fenyegetések...


    forrás:
    http://www.pepsifoci.hu/napi/node/57506
     
  7. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.03, 10:14
    Petry a Genclerbirligi kapusa volt, amikor az 1996-os Európa-bajnokság selejtezőiben Magyarország 2-0-ra kikapott [1] az isztambuli Inönü stadionban. Egy 2005-ös parlamenti bizottsági meghallgatás jegyzőkönyvében az olvasható, hogy a klub akkori elnöke, Ilhan Cavcav bevallja, tudott róla, hogy a magyar kapust megvette a török szövetség.

    Törökország a mérkőzés előtt második helyen állt a csoportban, Svédország 2 ponttal lemaradva követte, Magyarországnak 5 pontja volt. Fatih Terim csapatának nagyon kellett a győzelem, 1995 szeptember 6-án Hakan Sükür két fejesgóljával 2-0-ra győztek, ezzel a török válogatott története során először jutott ki Európa-bajnokságra.


    Ilhan Cavcav (a Genclerbirligi elnöke): Egyik elnök sem mondja azt a játékosának, hogy „Gyere, testvérem, add el ezt a meccset”, én sem tettem. A meccset a játékos adja el, ilyen szégyentelen sajnos minden csapatban akad, itt most pont egy kapus volt. Mondok valamit... de csak ha nincs itt senki... a sajtónak erről egy szót sem! Szóval ezt a válogatott csinálta. Megvették a magyar kapust.

    Haluk Ipek, bizottsági elnök: Nincs itt a sajtó

    Selami Uzun, bizottsági tag: De szólnom kell, hogy a beszélgetést rögzítjük.

    Cavcav: Rögzítsék! Volt nekünk ez a Petry nevű kapusunk. A Magyarország elleni válogatott meccs előtt kapott a kezébe 25 ezer dollárt, és aztán 3-0-ra nyertünk. (A mérkőzés végeredménye valójában 2-0 lett).

    Murat Ylmazer, bizottsági tag: A mieinktől kapta a pénzt?

    Cavcav: Igen, a mieinktől. Erről még soha nem beszéltem, de leellenőrizhetik: amint megtudtam, mit történt, elküldtem a csapattól. Pedig élő szerződése volt.

    Ahmed Caglayan, bizottsági tag: Pont kérdezni akartam, hogy mit csinált Petryvel utána, mert emlékszem rá, hogy nagyon jó kapus volt. Ő ejtette ki a Fenerbahcét a kupából, de én azért is emlékszem rá, mert a Kayseri elleni meccsen egyszerűen nem lehetett neki gólt lőni.

    Cavcav: Igen, így volt. Jó kapus volt, de hát a saját országa meccsét adta el. A saját népe ellen játszott. Sajnos ebben a közegben mindig előfordulnak ilyen játékosok.

    S.U.: Eladta a saját hazáját?

    Cavcav: Így van, eladta a saját hazáját.


    Az Index érdeklődésére Petry Zsolt elmondta, a szerződése körüli viták, és egy havi fizetésének elmaradása miatt feljelentette a klubot a FIFA-nál. A klub elnöke válaszul őt és családját is megfenyegette, és közölte vele, hogy bundázással fogják gyanúsítani, ha valóban feljelenti a Genclerbirligit.

    Petry végül feljelentést tett, a szövetség neki adott igazad, így térhetett vissza a Charleroi-hoz. A magyar válogatott kapusedzője elmondta, undorítónak tartja, hogy az elnök a török parlament képviselőinek is hazudik, és ha lenne bizonyítéka, már biztosan előjött volna vele.

    A török szövetség akkori elnöke, Erzik Senes, aki jelenleg az UEFA alelnöke, így nyilatkozott: "Szóba kerülhet-e egyáltalán, hogy egy olyan helyen, ahol én irányítok, ilyen dolog történhessen? Azt gondolom, ezek nagyon érzékeny témák, és nemkívánatos, hogy ilyesmik pont most kerüljenek elő. Egy olyan ország vagyunk, amely a 2016-os EB-re pályázik. Remélem, ez az egész nem fog ártani ennek az ügynek. Nagy tévedés egyáltalán azt képzelni, hogy a szövetség ilyen ügyekben van."


    forrás:
    http://sportgeza.hu/futball/2010/04/02/25_ezer_dollaret_eladott_egy_eb-selejtezot_a_valogatott_kapusa/
    http://fenteslent.blog.hu/
     
  8. avatar: fgymat
    2009.05.24, 20:02 (szerk.: 2024.12.27, 18:56)
    Ha a török csapat győzni tud, akkor megszerezheti a selejtező csoport második helyét és továbbjuthat az Európa-bajnokságra. Csakhogy Magyarországon török válogatott még soha nem tudott nyerni.

    Amint elkezdődött a találkozó a vendégcsapat nagy erővel vetette magát a küzdelembe és ezek a rohamok elsöpörték a magyar válogatottat. Alig több mint félóra telt el és már kétgólos előnye volt a törököknek.

    A második játékrészben kicsit levegőhöz jutottunk és még helyzeteink is akadtak. Nem lehet tudni, hogy csapatunk támadt fel, vagy csupán a törökök fogtak vissza valamit a tempóból. Ez utóbbi is elképzelhető, hiszen komoly veszélyben nem forgott a vendégek előnye.

    A törökök örülhettek a továbbjutásnak. Nálunk ilyesmi már szóba sem nagyon került.

    forrás:
    mafoci