Magyarország - Németország 2 : 5
hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
« előző
754.
hivatalos válogatott mérkőzés következő »
helyszín :
Budapest, XIV. ker., Népstadion
játékvezető :
Ansuátegui Roca Juan (Spanyolország)
nézőszámok:
- nso.hu: 26.000
- dfb.de: 28.000
- MTI: 30.000
-
0 - 1 31' Böhme Jörg (11-es) 35' Lisztes Krisztián 0 - 2 43' Kehl Sebastian 0 - 3 46' Jancker Carsten 0 - 4 59' Baumann Frank 63' Linke Thomas 64' Tököli Attila 1 - 4 90+1' Horváth Ferenc 2 - 4 2 - 5 90+2' Bierhoff Oliver
Magyarország | Németország |
---|---|
|
|
szövetségi kapitány: Bicskei Bertalan |
szövetségi kapitány: Völler Rudi |
meccstörténelem
- 2024.11.19 Magyarország - Németország 1-1
- 2024.09.07 Németország - Magyarország 5-0
- 2024.06.19 Németország - Magyarország 2-0
- 2022.09.23 Németország - Magyarország 0-1
- 2022.06.11 Magyarország - Németország 1-1
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Az MTI értesülése szerint játéka továbbra is bizonytalan, 11 órára lehet végleges orvosi állásfoglalás egészségi állapotáról, s arról, hogy pályára léphet-e a Népstadionban, a centenáriumi összecsapáson.
Amennyiben nem - s nemhivatalos információk szerint ennek nagy a valószínüsége -, akkor Horváth Ferenc helyettesíti.
Elővételben 15 ezer jegy kelt el a Magyarország-Németország barátságos válogatott labdarúgó mérkőzésre. Jászai Irén, a Népstadion központi jegyirodájának vezetője az MTI-nek azt mondta, hogy az a tapasztalat: ha a találkozó napjáig elfogy a belépőknek legalább az egyharmada, és jó idő várható, akkor az összecsapásra telt ház előtt kerül sor.
A Népstadionban 30 ezer szurkoló fér el és az előrejelzések alapján a meccs időpontjában a levegő hőmérséklete kellemes, 22 fok körüli lesz.
A létesítmény pénztárai 10 órától vannak nyitva.
A Népstadion Toronyépületének bejárata előtt szerdán felavatták azt a szobrot, melyet Mihály Gábor Munkácsy-díjas művész a Magyar Labdarúgó Szövetség centenáriuma alkalmából készített.
A mű egy földgömbön két labdáért küzdő játékost ábrázol. A talapzatra annak a 838 magyar játékosnak a nevét vésték rá, akik az elmúlt száz évben pályára léptek a magyar válogatottban.
A szobrot Joseph S. Blatter, a FIFA-, Bozóky Imre, az MLSZ elnöke, illetve Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszter leplezte le. Az eseményen részt vett Michel Platini, a francia szövetség alelnöke, Blatter tanácsadója és Gerhard Aigner, az UEFA főigazgatója is. Az ünnepségre kiengedték a kórházból Puskás Ferencet, az Aranycsapat legendás támadóját.
- Ez a szobor a világon egyedülálló alkotás - mondta rövid köszöntőjében Bozóky Imre. - Úgy érzem, méltóképpen emlékeztünk meg vele az elmúlt száz év magyar futballsikereiről, fantasztikus egyéniségeiről.
A várakozással ellentétben a déli órákra nem dőlt el, hogy ott lehet-e a magyar csapatban az esti (20.45 óra), Németország elleni barátságos labdarúgó mérkőzésen a Népstadionban Kabát Péter.
A török Göztepe idegenlégósa kedd estére lázasodott be. Szerda délelőtt, a dunavarsányi edzőtáborban megpróbálkozott a mozgással, vitaminkúrával is igyekeztek segíteni állapotán, ám játékáról végleges döntést csak délutánra ígértek a válogatott szakvezetői.
Eldőlt, hogy a kedden belázasodott Kabát Péter nem játszhat az esti (20.45 óra), Németország elleni barátságos labdarúgó mérkőzésen a Népstadionban. Helyére Horváth Ferenc került a kezdőcsapatba.
A Nemzetközi (FIFA) és az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) vezetői, akik az MLSZ centenáriumi ünnepségeire, s annak "csúcseseményére", a magyar-német mérkőzésre érkeztek Budapestre, sajtótájékoztatót tartottak a Hotel Hiltonban.
- A magyar labdarúgásnak úttörő szerepe volt a sportág történetében, legyen elegendő csak arra utalnom, hogy a század eleje óta a csapatai részt vesznek a legnagyobb tornákon - hangsúlyozta Sepp Blatter, a FIFA elnöke. - Jómagam 18 évesen ott voltam a berni Wankdorf-stadionban az 1954-es világbajnoki döntőn és mondhatom: a mérkőzés, a magyar csapat játéka még inkább elkötelezettjévé tett a futballnak.
Blatter üdvözölte, hogy a magyar állam részt vállal a labdarúgás újjászervezésében, elsősorban azt emelte ki, hogy a fiatalok felkészítése a jövőben szervezett keretek között folyik majd Magyarországon.
A 2002-es japán-koreai közös rendezésű világbajnokság előkészületeit illetően Sepp Blatter elégedetten szólt a helyszíni tapasztalatairól, s cáfolta azokat a híreszteléseket, amelyek szerint a jövőben nem adják áldásukat a két, vagy több országot érintő rendezésre.
- A 2002-es lesz az első ilyen világesemény, így mindenképpen meg kell várnunk, hogy milyen tapasztalatokat szerzünk, s csak utána beszélhetünk erről a témáról - mondta a FIFA elsőszámú vezetője, hozzátéve: nem zárják ki azt sem, hogy esetleg Észak-Korea is részt vehet valamilyen formában a jövőévi vb-rendezésben.
Senes Erzik, az UEFA első alelnöke azt mondta, hogy biztos benne: a következő 100 esztendő is sok sikert hoz majd a magyar futballnak. Gerhard Aigner, az európai szövetség főigazgatója pedig arról beszélt, hogy van mit ünnepelnie a magyar labdarúgásnak.
Kérdésre válaszolva az alelnök annak a véleményének adott hangot, hogy a 2008-as Európa-bajnokság rendezésére Magyarországnak éppen olyan jó esélyei vannak, mint bármely más nemzetnek.
- Mi örülünk annak, ha sokan szeretnének a torna házigazdái lenni, biztos vagyok abban, hogy Magyarország, ha otthont adhat a kontinensbajnokságnak, kitűnő rendező lesz.
Arra is van lehetőség, hogy Magyarország európai kupadöntőt fogadjon a jövőben. Ehhez nem kell más, csak az, hogy olyan, az UEFA által hitelesített stadionnal rendelkezzen, amely megfelel a meglehetősen magas követelményeknek.
A kezdés előtt másfél órával - amikor a magyar válogatott kiment a pályára - már csaknem kétezren voltak a Népstadion lelátóján, minden arra vallott, hogy igazuk lesz a jósoknak és telt ház várja majd a magyar és a német csapatot barátságos találkozójukon.
A játékosok közül először a két kapus, Király Gábor és Oliver Kahn érkezett meg a pályára melegíteni. Mindkét hálóőrt hatalmas ováció fogadta saját szurkolói körében. 8 óra 2 perckor lépett pályára a magyar csapat, utána 3 perccel a németek következtek. Időközben a lelátók is lassan-lassan megteltek, a nézők között volt Puskás Ferenc, az Aranycsapat legendás balösszekötője is, aki egyik kezelőorvosa kíséretében foglalta el helyét a díszpáholyban.
A Népstadionban harmincezer néző előtt a kezdőrúgást Grosics Gyula, Buzánszky Jenő, Hidegkuti Nándor és Albert Flórián kíséretében Puskás Ferenc végezte el.
13. perc: Böhme 30 m-es szabadrúgásból a felső lécet találta el.
24. perc: Böhme jobboldali szöglete után Rehmer nem találta el a labdát, a kapu előtti kavarodásban a vetődő Király sarkáról kipattant a labda, majd a hazai védők felszabadítottak.
31. perc: Halmai lerántotta Janckert a magyar 16-oson belül, a megítélt büntetőt Böhme a jó irányba vetődő Király mellett nagy erővel a bal alsó sarokba lőtte (0-1).
33. perc: Korsós Attila 28 m-es szabadrúgása megpattant a német sorfalon és kevéssel elkerülte Kahn kapuját.
43. perc: Kehl 20 m-ről a jobb felső sarokba bombázott (0-2)
45. perc: Deisler 28 m-es szabadrúgását védte Király.
A magyar válogatott lendületesen kezdett, de 10 perc után a németek lelassították a játékot és a kényelmes tempót időnként felpörgetve nekik volt több lehetőségük. A 11-es után megzavarodott a hazai csapat és ezt kihasználva növelte előnyét a vendégegyüttes.
46. perc: a csereként beállt Ricken 20 méteres lövésébe Jancker beletette a lábát, így a labda nem a kapu mellé ment, hanem a bal alsó sarokba csúszott (0-3).
50. perc: Tököli jobbról az oldalhálót találta el.
59. perc: Deisler jobboldali beívelését Baumann 8 m-ről a kapubal oldalába fejelte (0-4).
64. perc: Metzelder a német kapu előterében hibázott, a lecsorgó labdát Tököli 6 m-ről a bal alsó sarokba lőtte (1-4).
68. perc: Dárdai 12 m-es lövését ütötte szögletre Kahn.
82. perc: Dárdai jobboldali beadását Horváth rúgta kapura, Kahn védett.
88. perc: Ziege beadását Bode 4 m-ről fejelte kapura, Király hatalmas bravúrral, lábbal védett.
89. perc. Dárdai 19 m-es lövését védte bravúrral Kahn.
91. perc: Tököli kitűnő beadását Horváth 6 m-ről a bal sarokba továbbította (2-4).
92. perc: Ricken beívelését Bierhoff a kapu bal oldalába fejelte (2-5).
A fordulás utáni első percben Jancker gólja mindent eldöntött. A magyar válogatott játéka szétesett és a németek újabb találattal zárták a játékrész nyitó negyed óráját. A vendégek a biztos vezetés tudatában kissé kiengedtek, amit Tököli révén kihasznált a hazai együttes. A szépítés ellenére nem volt esélye a magyar válogatottnak a sokkal jobb erőkből álló németek ellen.
Végeredmény:
Magyarország-Németország 2-5 (0-2)
Népstadion, 30 000 néző, V: Ansuategui Roca (spanyol)
gólszerzők: Tököli (64.), Horváth F. (91.), illetve Böhme (31.), Kehl (43.), Jancker (46.), Baumann (59.), Bierhoff (92.)
sárga lap: Lisztes (36.)
Magyarország:
Király Gábor - Korsós György (Hrutka János, a szünetben), Sebők Vilmos, Mátyus János - Pető Tamás, Lisztes Krisztián, Halmai Gábor, Illés Béla (Dárdai Pál, a szünetben), Korsós Attila - Horváth Ferenc, Tököli Attila
Németország:
Oliver Kahn - Marko Rehmer (Christian Metzelder, a szünetben), Sebastian Kehl, Thomas Linke - Gerard Asamoah (Alexander Zickler 76.), Frank Baumann, Dietmar Hamann (Lars Ricken, a szünetben), Jörg Böhme (Marko Bode 78.)- Sebastian Deisler (Oliver Bierhoff 85.) - Oliver Neuville (Miroslav Klose 66.), Karsten Jancker (Christian Ziege 85.)
nyeri, aki jobban kihasználja a lehetőségeit.
forrás:
Budapest, 2001. augusztus 15., szerda (MTI)
3. Félidő, 2001. december 75. szám
ez ezen a meccsen volt hallható, igaz?
Tököli szerintem nem volt rossz és Horváth is jobb volt, mint az elmúlt meccseken.
Viszont a középpályánkon akkor jöttek át, amikor kedvük volt, a beívelt labdák fogadása pedig siralmas volt. :-(
Marad a szokásos, hogy legalább küzdöttünk a végéig...
Hajtás (vagy hívd inkább akarásnak, ha az jobb) pedig volt, 0-4 után nem adták fel, hanem rugtak két gólt.
4-0 utan Rudi Voller kicserelte a fel csapatatat, mert azert ok se akartak egy galameccsen ennyire megverni minket, es ezekutan nagy nehezen ertekesitettunk 2-t a sok helyzetunkbol...
en se hiszem el ha nem lattam volna, de 20 perc utan tenyleg elfaradtak a jatekosaink, roppant szomoru es kinos volt ezt latni...
Csak nehogy az legyen az eredménye, hogy Bicskei visszatér a védekezőbb felfogáshoz, mert most már muszáj kockáztatni
Ha Illésék (páran) valóban elfáradtak, az pedig nagy szégyen.
MAGYARORSZÁG
HERTHA BSC - STURM GRAZ, COTTBUS, COTTBUS - BREDA, WERDER BREMEN (CHARLEROI), HAPOEL TEL-AVIV, MTK (HERTHA BSC), SALZBURG (FERENCVÁROS) - MACCABI TEL-AVIV, DUNAFERR
NÉMETORSZÁG
BAYERN MÜNCHEN - HERTHA BSC (DORTMUND), FREIBURG, BAYERN MÜNCHEN - SCHALKE 04 (BAYERN MÜNCHEN), LIVERPOOL (DORTMUND), WERDER BREMEN, SCHALKE 04 (WERDER BREMEN) - HERTHA BSC (MILAN) - LEVERKUSEN (KAISERSLAUTERN), BAYERN MÜNCHEN (TOTTENHAM)
Azt hiszem, fölösleges fejtegetni, hogy reális a mérkőzés végeredménye. A Bundesliga és a Premier League krémje az egyik oldalon, a Bundesliga "futottak még" játékosai és középszerű gárdák futballistái a másik oldalon.
Mindenesetre egy-két összefüggésre azért rávilágítanék:
1. Tavasszal mindenki lesajnálta a finneket, és bírálta Bicskei csapatát a 0-0-ért. Nos, a finnek 2-2-t játszottak a Nationalelffel tétmérkőzésen, és legutóbb 4-1 re verték a belgákat. Biztos, hogy olyan rossz eredmény volt az a 0-0?
2. A németeknél nemigen van olyan játékos, aki ne érne legalább 5 millió márkát a nemezetközi futballtőzsdén. Nálunk olyan nincs, akiért legalább 5 milliót adna valaki. Lisztes legutóbb 3,5 millióért ült le a brémai kispadra, és szerintem a két Hertha játékosunk sem ér többet.
Csak nehogy az legyen az eredménye, hogy Bicskei visszatér a védekezőbb felfogáshoz, mert most már muszáj kockáztatni.
forrás:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=124191&na_step=30&t=9018358&na_order=
A Borussia Dortmund védője a szombati, VfL Wolfsburg elleni bajnoki találkozón szenvedett sérülést, s ezért nem tarthat a csapattal Budapestre.
- Kellemetlen, hogy négy, a válogatott gerincéhez tartozó játékos is kiesett a keretből - mondta csalódottan Rudi Völler szövetségi kapitány.
A találkozó előtt még egy vérszegényre sikeredett ünnepi műsort is láthatott a közönség. Ezután pedig a Himnuszt élőben hallhatták a szurkolók. Sajnos a csapnivaló előadás sem az ünnephez, sem a Himnuszhoz nem volt méltó.
Igazán felemelők a kezdőrúgás körüli pillanatok voltak. Olyan nagyságok, labdarúgó legendák voltak akkor a pályán, amilyeneket ma is látni szeretnénk. Buzánszkyn, Grosicson, Hidegkútin és Alberten kívül a kezdő rúgást elvégző Puskás is a dicső múltat idézte.
Az első percek barátságos labdázgatással teltek. Ezt a vendégek unták meg előbb és egy lövéssel jelezték, nem baráti gurigázgatásra jöttek. Ezután azonban a mi perceink, pontosabban tíz percünk következett. Egy-két veszélyes, de eredmény nélküli támadást vezettünk. A német csapat sem maradt adós átvette a játék irányítását és sorra indította az akcióit. Az egyik ilyen alkalmával a belőtt labdára jó ütemben érkező Janckert Halmai csak lerántani tudta. A megítélt büntető értékesítésével egygólos hátrányba kerültünk. Egyre nyilvánvalóbb volt, hogy a magyar védelem nem tudja sikeresen felvenni a harcot a vendégek csatáraival, míg a mi támadóinkat meglehetősen könnyen semlegesítik. Pár perccel az első félidő vége előtt a 16-osunk előtt "kevergettek a németek, majd Neuville balra gurított és az érkező Kehl huszonegy méterről elemi erővel bombázott a jobb felső sarokba. Volt miről beszélni a szünetben.
Úgy látszott a szünet a vendégeknek sikerült jobban, hiszen egy perce sem kezdődött még el a második játékrész, amikor Ricken húsz méterről kapura küldött egy lövést. Félútnál Jancker a labda útjába tette a lábát és az a magyar kapu bal alsó sarkába vágódott. Teljesen szabadon tudtak mozogni a német csatárok. Egy jobboldali szabadrúgás eredményeként a kapunk elé került a labda és Baumann hét méterről fejelt a hálóba. Öt perc múlva mi jutottunk szabadrúgáshoz. Lisztes állt a labda mögé. Lövése a vendég védőkről Tököli elé pattant, aki öt méterről megszerezte szépítő gólunkat. A most következő percekben végre nekünk is akadtak helyzeteink. Mintha csak most ébredt volna a magyar válogatott. Sajnos akcióink csak kecsegtető helyzetek maradtak. Már a hosszabbításban jártunk, amikor Tököli balról beemelte középre a labdát. Horváth a kaputól öt méterre elérte és a bal sarokba pörgette. Sajnos még ennek a gólnak sem örülhettünk, mert a németek azonnal viszonozták, annyi különbséggel, hogy a labda fejes nyomán került a kapunkba.
Sajnos az előzetes aggályok igazolódtak. A német válogatott félgőzzel játszva is könnyedén vert meg bennünket.
Nem magyar labdarúgó ünnepet láthattak a nézők a pályán, hanem a magyar labdarúgó valóságot.
forrás:
mafoci
Mindannyian tudjuk, hogy nyáron valóságos német megszállás alatt van az egész ország, nem beszélve arról, hogy a németek kedvence éppen világbajnoki címet akart ünnepelni a Hungaroringen... Ilyen körülmények között egyértelmű volt: Talán az évtized vendégek által legjobban látogatott mérkőzéséről van szó.
Magyar vonatkozásban az MLSZ jubileumi születésnap.
A várakozásoknak megfelelően mér két nappal a találkozó előtt német csoportok lepték el a fővárost, ill. a Balaton környékét. Természetesen a vendégsereg önmagában nem több, mint egyszerű turistahorda, ez esetben viszont mintegy500 huligán is várható volt, ami a mi aktivistáinkat is szervezkedésre kényszerítette.
A XII. Hadosztály mér jó egy órával a meccs előtt a T szektor aljában és izgatottan várta a kezdést. Lassan teltek a szektorok; a vendégeknek fenntartott kanyarban viszont egy gyufaszálat se lehetett volna leejeteni...
Én most csak a Hadosztály által megélt állapotokat írnám le, hiszen itt voltam, és más külső körülményvől kimaradtam.
Kezdéskor kihúztunk egy üzenetet: MIÉNK LESZ A GYŐZELEM - egy sorban, majd alatta ugyanezt németül (der sieg wird unser sein!) is. Sajnos a tömegnek már ez is komoly problémát jelentett, így a két csík aligha volt olvasható.
Ezt gyorsan elfelejtve megkezdtük a szurkolást, szócsővel és dobbal irányítva. Őszintén szólva túl sok dolog nem írható le erről a csúfos folyamatról, hiszen ahogyan kaptuk agólokat, úgy csökkent a lelátói harcikedv, és a változatos szurkolás átment hörgésbe, sopánkodásba, és ingerültségbe. Mi azért becsületesen próbáltuk bíztatni a fiúkat, 0-2 után viszont már nem őket, hanem a tömeget kellett bíztatni...sajnos ez van.
A második félidő elején (fájdalmasan visszazuhanvaa bejátszott "dicső napok" góljai után) egy kisebb konfetti eső és rudasozás próbált új tüzet gyújtani, sajnos azonban hamar megkaptuk a harmadik dugót is, aminél látványosabb már csak a tömegre tett hatása volt.
Ezek után elképzelhető, hogy milyen nehéz lelket önteni a szimpla szurkolókba. Mi természetesen mindent megtettünk. Megpróbáltunk nem a játékra, hanem a lelátói hangulatra koncentrálni, csekély eredménnyel. A negyedik gól után kihasználtuk az alkalmat, és egy szoros maggal csak a saját, még nem ismert dalainkat énekeltük. A tömeg remekül elhallgatta a produkciót, egyszer-kétszer megtörték egy-egy ria-ria-Hungária "örökzölddel", de hamar elfulladtak.
Szépítő gólunk után némi lelkesedés söpört végig a kanyaron, örültünk a becsületgólunknak.Az ezt követő újabb gólunk után még egyszer irányítható tömeget kaptunk, de ezt az ötödik német gól törte darabokra.
Lefújás utáni tüzijáték végeztével csak egy dologban bízhattunk: ezt a "barátságos" megalázást hamar kiheverik a fiúk...
A találkozó körüli összecsapásról nem tudunk semmit, reméljük, ott győztünk...
forrás:
http://www.freeweb.hu/hdo/beszamolok/hunnemszurk.shtml
http://sportgeza.hu/futball/mlszszoborav/