felhasználói profil: fgymat (hozzászólások / 78)
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
-
A VB selejtező főpróbáján a remek erőt képviselő (EB címvédő) csehek ellen tette próbára magát a válogatott.
Ez a találkozó a szurkolókat is "fellelkesítette". Négy éve, a svédek elleni VB selejtező óta nem voltak ilyen nagy számban szurkolók a stadionban. (A legutóbbi lengyelek elleni mérkőzésre csak harmadennyin voltak kíváncsiak.)
Az első félidőben is látszott, hogy ezen a találkozón nem a szép játék, hanem a küzdelem lesz a meghatározó. Örvendetes volt, hogy válogatottunk nem játszott alárendelt szerepet, sőt a játékrész nagyobbik felében fölényben volt. Ezt jelezte, hogy nekünk volt több helyzetünk és a félidő két legnagyobb helyzetét is mi hagytuk ki. Szerencsére nem kellett a szünetben a kimaradt lehetőségeken töprengeni, mert percekkel a félidő vége előtt sikerült megszereznünk a vezetést.
A második játékrészben semmit nem változott a helyzet. Továbbra is mi irányítottunk és egy fejes góllal növeltük előnyűnket. A vendégek a későbbiekben sem jelentettek komoly veszé... -
Folytatódtak a felkészülési mérkőzések.
A lengyel csapat komoly játékerőt képviselő ellenfél, még akkor is, ha eddig soha nem sikerült Magyarországon legyőzniük bennünket. Eddig kilencszer fogadtuk a válogatottjukat és minden alkalommal mi győztünk. A gólkülönbség is bíztató 38-5.
Az első félidőben egyértelműen jobban játszottunk, mint ellenfelünk, sőt kimondottan jól. Szervezetten összehangoltan támadtunk és védekeztünk. Látványos, gyors, lendületes labdarúgást mutattunk be. A szurkolók elégedettségét csak fokozta, hogy gólt is szereztünk és vezetéssel zárhattuk a játékrészt.
A második félidő kezdete után a vendégek gyorsan kiegyenlítettek, de ettől függetlenül is mintha egy másik magyar csapat lépett volna pályára. Eltűnt a lendület, az energia lényegesen visszaesett a csapat. Természetesen ennek következtében feljöttek a lengyelek és nagyon szorongattak. A győzelmet végül annak köszönhettük, hogy a középpályás sorunk végig hajtott, küzdött, védekezett, támadott, a hátán ... -
Egy hónapja még Argentínában játszott a válogatott és közben Iránba is kiruccantunk egy mérkőzés erejéig. A sok utazás valószínűleg nem múlhatott el nyom nélkül a csapat felett. Ettől függetlenül is a spanyol csapat volt az esélyesebb, ráadásul otthon fogadták a mieinket.
Esélyeshez méltóan kezdtek a hazaiak. Az egész első félidőben szinte megállás nélkül támadtak. Gyors, technikás és energikus labdarúgóik sok helyzetet dolgoztak ki, de gólt nem tudtak elérni. Ebben nagy szerepe volt a hősiesen, teljes erő bedobással küzdő magyar védelemnek.
A második félidőre mintha kicsit fásulttá vált volna a spanyol válogatott. A sok első félidei hiábavaló támadás kedvüket szegte és most mi következtünk. Enyhe fölénybe is kerültünk, sőt egy remek csere folytán a vezetést is megszereztük. Pusztai alighogy a pályára lépett, első labdaérintésével (fejessel) rögtön a kapuba talált. Ez a gól kicsit felrázta a vendéglátókat is és tíz perc múlva ki is egyenlítettek. Ebbe az eredménybe mindkét c... -
Az amerikai túra után, irány a Föld másik fele.
Másfél éve játszottunk Teheránban és csak 2-1-re nyertünk, bár magabiztosan. Pedig a két együttes akkor sem képviselt azonos játékerőt, mint ahogy most sem. Természetesen könnyű győzelemre készültünk.
A hazai csapat nagy lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe. Nem játszottak alárendelt szerepet, bár támadásaik nem veszélyeztették komolyan a kapunkat. Ügyesen szervezték akcióikat, de bonyolultan, sok adogatással hozták előre a labdát, így alkalmat adva a védelmünk beavatkozására. Inkább játszottak szépen, mint eredményesen.
Válogatottunk nem teljesített jól. Lassan és enerváltan mozogtak a játékosaink. Sem a csatárok, sem a védelem nem erőltette meg magát, csak annyit dolgozott, amennyi feltétlenül szükséges volt.
A szerény képességű, de rendkívül lelkes hazaiak ellen közepes teljesítménnyel is biztosan és megérdemelten győztünk.
forrás:
mafoci -
Baróti Lajos szövetségi kapitány most 100. alkalommal dirigálta a nemzeti tizenegyet.
Az amerikai túra talán már a másfél év múlva sorra kerülő világbajnokságra is "kacsintgatott". Ennek a túrának a harmadik mérkőzésén a rendező ország csapatával, a majdani világbajnokság helyszínén küzdhettünk meg.
Egy éve Budapesten győzelmet arattunk az akkor nálunk vendégeskedő argentin válogatott felett. De a most pályára lépő argentin csapat már nem volt ugyanaz, mint amelyikkel akkor kerültünk szembe. Több poszton is fiatalításra került sor. Most otthoni környezetben várták a visszavágás lehetőségét. Az is a tényekhez tartozik, hogy a magyar válogatottban is csupán öten voltak tagjai az akkor győztes csapatnak.
Két és fél hét alatt már a harmadik találkozónkra került sor. A játékosok már kissé fáradtak voltak, ráadásul a találkozóra nagy hőségben került sor.
Labdarúgóink a mérkőzésen gyorsan megtapasztalhatták, hogy az argentinok komolyan gondolták a "budapesti csorba kiköszörülését... -
A legutóbbi osztrák-magyar összecsapásra Budapesten csak fele annyian voltak kíváncsiak, mint az osztrák fővárosban.
A válogatottba most került be Törőcsik.
Elsöprően kezdett a válogatott. Nagyon gyors vezető gólunk után szintén nagyon gyorsan növeltük is előnyünket. Sajnos most is előjött a szokásos beidegződés, hogy a vezetés tudatában nem egyszerűen megnyugszanak, hanem elálmosodnak, lelassulnak a labdarúgóink. Most is így történt. Mire észbe kaptunk már egy 11-esből szépítettek. Ráadásul a feljövő hazaiak ellen most minden energiát a védelemre kellett fordítani. Ha nehezen is, de sikerült megőrizni a vezetést a félidő végéig.
A második játékrész ugyanúgy kezdődött, ahogy az előző befejeződött. Az osztrákok tovább ostromolták a kapunkat. Hamarosan ki is egyenlítettek. Most azonban fordítva játszódott le az, ami az első félidőben a mi két gólunk után. A hazaiak annyira örültek, hogy kicsit kiengedtek és két percen belül visszavettük a vezetést. A lábra kapott magyar csapa... -
A VB selejtező előtti utolsó mérkőzés volt ez. Az NDK csapata nagyszerű hírnek örvendett elsősorban kiváló erőnléte és gyorsasága miatt.
Látszott, hogy a hazai csapat hírneve nem alaptalan. Az első percektől nagyon gyors támadásokat vezettek, de a taktikailag jól felkészült magyar válogatott ügyesen hárította ezeket. Sőt az egyik ellentámadásból Kereki be is talált a német kapuba. Sajnos a gólt a játékvezető érvénytelenítette. Hamarosan sikerült mindkét csapatnak elérnie egy-egy érvényes találatot is.
Az első félidő gólok utáni része és a második félidő is nagyon küzdelmesen telt el. A játék sok szépséget nem mutatott, de nagyon derekasan "gyúrta" egymást a két csapat. Újabb gól viszont nem született a nagy birkózásból.
A jó erőt képviselő keletnémet gárda ellen jónak lehet mondani a döntetlent.
forrás:
mafoci
-
Készültünk a világbajnoki selejtező mérkőzésre.
A pályán látottak nem hozták különösebb izgalomba a gyér számú közönséget. Mindkét csapat gyenge teljesítményt nyújtott. A színvonal és az iram is messze elmaradt a várakozásoktól.
Válogatottunk a második félidőben egy picit meggyőzőbben játszott, mint az elsőben, de a győzelemhez nem volt elég energiája, akarata.
Az 1-1-es döntetlen kialakulása után a mérkőzés unalmassá vált. Az eredmény már nem változott. Kapusunk remek védések sorozatát mutatta be, csatárainknak viszont most is csak két kapufára tellett.
forrás:
mafoci
-
A csapatok Bozsik József vezetésével vonultak ki a Népstadion gyepére. A mezeken az 500. felirat volt látható. Az MLSZ ezt az alkalmat jelölte ki ünnepi találkozónak, bár ez már annak idején is az 501. mérkőzés volt. De hiába volt a jubileum és az osztrák-magyarok, még ez sem vonzotta a szurkolókat. Meglepetésre csupán húszezer néző volt erre a meccsre kíváncsi.
Pedig most a válogatott nagyszerűen játszott. A találkozó egész időtartalma alatt irányította a mérkőzést. A győzelem nem is lehetett kétséges. A győzelem viszont lehetett volna lényegesen nagyobb arányú is. Sajnos azonban a helyzetkihasználás terén most is mutatkoztak hiányosságok.
Mindent összevetve remek találkozó volt. Akik kimentek a stadionba nem bánták meg.
forrás:
mafoci
-
A Szovjetunió mindig kellemetlen ellenfelünk volt. A legutóbbi két találkozásunk alkalmával 1968-ban és 1972-ben, a szovjet válogatottnak "köszönhettük", hogy el kellett búcsúznunk az éppen aktuális Európa-bajnoki küzdelmektől. Mind a kétszer vereséget szenvedtünk.
Mindkét csapat nagyon készült hát erre a találkozóra.
A taktikai elképzelések megvalósítása nekünk sikerült jobban, hiszen már az első félidő elején vezetést szereztünk. A gól nem zilálta szét a vendégek felállását. Fegyelmezetten szervezték tovább saját játékukat. Úgy tűnt azonban, hogy lelkesen és elszántan védekező válogatottunk meg tudja őrizni a vezetést. Sajnos egyetlen pillanatnyi kihagyás elegendő volt, hogy a szívósan küzdő szovjet csapat egyenlíteni tudjon.
Győzelmet szalasztottunk el a remek szovjet csapat ellen.
Annak idején ez volt a válogatott 500. találkozója, de az MLSZ a következő, Ausztria elleni, mérkőzést jelölte ki ünnepinek.
forrás:
mafoci
-
Meglepően kevés néző volt kíváncsi a két válogatottra. Fazekas 50. válogatottságát ünnepelte.
A mérkőzésen mutatott játék mintha azokat igazolta volna, akik otthon maradtak. Mindkét csapat nagyon bágyadtan, lustán játszott.
A francia csapat kiábrándító teljesítményt nyújtott. Néha azt lehetett hinni nem is tudják, minek vannak a pályán, mit kellene kezdeni a labdával. Támadásaik elképzelés és energia nélkül természetesen semmilyen veszélyt nem jelentettek a magyar kapura.
A mi csapatunk játszott végig fölényben, de ennek sem nagyon mutatkozott meg az eredménye. A kínálkozó lehetőségekből mindössze egyet használtunk ki.
A győzelmen kívül más pozitívumot nem lehetett elmondani a találkozóról.
forrás:
mafoci -
Az MNK döntő miatt - amelyet furcsa módon, egy napon rendeztek a válogatott mérkőzéssel - kissé tartalékos összeállításban lépett pályára a magyar csapat. A két döntős, a Ferencváros és az MTK-VM labdarúgói ugyanis nem utaztak a válogatottal.
A svájciak nagy iramban kezdték a találkozót. A kezdést jelző sípszóval egy időben indították meg támadásaikat, amelyek nem szűntek meg a teljes félidő alatt. Mi csak szórványosan vezettünk egy-egy ellen akciót. Az egyik ilyenből két perccel a játékrész vége előtt vezetést szereztünk.
Hátrányuk tudatában a második játékrészben a hazaiak még fokozták a tempót. Hallatlan energiával támadtak és nagy fölénybe kerültek. Kapunkra óriási nyomás nehezedett, de a védelmünk, a kapusunkkal az élen hősiesen küzdött és sikerült hárítani minden egyenlítési kísérletet. A sikeres ellenállban az is segített, hogy a hazaiak rendkívül körülményesen, a gyors iram mellett is lassan szervezték támadásaikat.
Az idegenbeli győzelem mindig értékes.
Az elm... -
Nem akármilyen vendége volt a Népstadionnak. A következő VB rendező országa látogatott Budapestre.
Eddig csak egyszer találkozott a két csapat. Hat éve egyik gárdának sem sikerült gólt szereznie. Most viszont azzal a nem titkolt céllal készültek 1978-ra, hogy elhódítsák a világbajnoki címet. Valóban sokat fejlődtek, hiszen legyőzték a Szovjetunió és Lengyelország csapatát is.
Gyorsan szereztünk gólt, de most nem az történt, mint a közelmúlt hasonlóan kezdődő találkozóin. Most ez a lehetőség lelkesítette a csapatot. A válogatott hihetetlen kedvvel és energiával játszott. Ügyesen ismertük fel és használtuk ki az ellenfél gyenge pontjait. Sokmozgásos, változatos, szervezett labdarúgást mutattunk be. Félórával az első találat után sikerült növelni előnyűnket. De most sem álltunk le, vagy vettünk vissza. A félidő hátralévő részében is mi voltunk a meghatározók.
A második játékrészre annyi változott, hogy a vendégek jobban koncentráltak a védekezésre. Ez nem befolyásolta azt, hog... -
Legutóbb hat éve találkoztunk a csehszlovákokkal és az a mérkőzés nagyon rossz emlékeket hagyott bennünk. Akkor fordult elő először, hogy nem mehettünk a világbajnokságra, mert akkor [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1969-12-03/csehszlovakia-magyarorszag]4-1-es vereséget szenvedtünk.
A mérkőzésre kellemetlenül csúszós, sáros talajon került sor.
Kiderült, hogy a magyar labdarúgók ügyesebben mozognak a csehszlovák sáron, mint Ők maguk a sajátjukon. Tetszetős támadásokat vezettünk és csak a hazai kapus bravúrjainak volt köszönhető, hogy a vezetést nem sikerült megszereznünk. Ha már a kapus bravúroknál tartunk, ne feledkezzünk meg Rothermelről sem, aki a 41. percben Ondrus 11-esét kiütötte és a Nehoda által újra kapura küldött labdát is "ártalmatlanította".
A második játékrész már nem csak magyar fölényt, de magyar gólt is hozott. Pintér beadását Várady fejjel juttatta a kapuba. A hazaiak azonban nem szerettek volna veszíteni és ezért tettek is. Heves rohamo... -
A mieink számára már nem volt tétje ennek a mérkőzésnek. Az osztrák csapatnak viszont igen. Bár meglehetősen magabiztosak voltak, hiszen szemben a mi gyenge szereplésünkkel nekik három mérkőzésből már öt pontjuk volt és jó esélyt láttak a csoportgyőzelemre.
A tétnélküliség jót tett a csapatnak. Az első perctől kezdve szép és látványos labdarúgást játszottunk. Már a legelején Fazekas egy jó labdát adott Kocsisnak, aki a kapu elé ívelt. A pontosan érkező labdát Nyilasi fejelte a hálóba. Félóra múlva Kocsis újra beadott és most Pusztai bombázott a hálóba. Közben a vendégcsapat is gólt ért el egy 11-esből. Látható, hogy ez a félidő nem telt el eseménytelenül.
A második játékrész már közel sem hozott ennyi izgalmat. Válogatottunk lényegesen visszafogottabban játszott. A vendégek pedig bele erősítettek. Voltak is helyzeteik, de valamennyi kimaradt.
Válogatottunk, ha már az Európa bajnokságon nem is vehettünk részt, legalább értékes győzelmet aratott.
forrás:
mafoci -
Az olimpiai szereplési lehetőségért folytatott "csata" második felvonására került sor Szófiában. Az első összecsapáson kétgólos előnyre tettünk szert és joggal feltételeztük, hogy ennek elégnek kell lennie.
A bolgárok is tudtak azonban a hátrányukról és természetesen gyorsan megpróbálták ledolgozni. Azonnal eszeveszett támadás sorozatba kezdtek. Szünet nélkül ostromolták a kapunkat. Védelmünk azonban, ha keservesen is, de meglepően jól állta a sarat. Már csak egy perc volt, hogy az öltözőkben végre fellélegezhessünk és erőt merítsünk a második negyvenöt perc küzdelmeire, amikor Kolev végzett el egy szabadrúgást. A repülő labdába Godan "belepiszkált" és máris vezetett a hazai csapat.
A szünet után mintha egy megtört magyar csapat játszott volna. Ehhez az is hozzá járult, hogy alig kezdődött el a második játékrész a bolgárok máris 11-eshez jutottak. Ezzel már létre jött a Budapesti eredmény, csak ellenkező előjellel. Csakhogy a hazaiak "nyerésben voltak" és nem is engedték el ... -
A két csapatnak egymás között kellett eldöntenie, hogy melyikük lesz az olimpia résztvevője.
Lassan melegedtek be a csapatok. Óvatos, tapogatózó játékkal próbálták meg kiismerni a másik szándékait. Nem volt éppen eseménydús időszak. A félidő közepén Bálint a bolgár 16-oson belül került helyzetbe és a kétségbe esett Rangelov hátulról buktatta. A büntetőt értékesítettük és ezzel megszereztük a vezetést.
A második félidőben kezdett bele lendülni a válogatottunk. Lendületesen, összehangoltan vezettünk támadásokat. Az egyik ilyen góllal fejeződött be. A két gól kicsit lefékezte a mieinket, a bolgárokat pedig minden erejük bevetésére késztette. Sokat támadtak és a találkozó hátralévő idejében, fölényben is játszottak, de az újonc kapusunk remekül őrizte a hálót.
A győzelem teljesen jogos volt. Ekkor még mindenki azt hitte: elég lesz a visszavágóra.
forrás:
mafoci
-
A selejtező sorozat előtt a wellsi csapat esélytelennek számított, de az előző találkozón már megmutatták, hogy komolyan kell Őket venni, hiszen otthon tartották a két pontot.
A mérkőzés első félidejében válogatottunk ügyesen, sokat támadva játszott. A wellsiek azonban rendkívül szervezetten, fegyelmezetten védekeztek, és ami még fontosabb eredményesen is. De azért jutott idejük és energiájuk a támadásokra is. Az egyik a 15. percben 11-essel végződött. Toshack küldte kapura a büntetőt, de Mészáros kifogta. A játék képe az egész félidő alatt semmit nem változott. Már éppen mindenki elkönyvelte, hogy 0-0-ás állásnál vonulhatnak a csapatok az öltözőbe, amikor Kocsis a félpályánál valami megmagyarázhatatlan okból sarokkal hátrafelé továbbította a labdát. Griffiths lecsapott a könnyű prédára és indította Jamest. Ő felfutott a jobb oldalon, majd beadott és Toshack öt méterről vágta a kapuba a labdát.
A szünet után kissé javult a csapat játéka, de csak gólhelyzetekre futotta. Három... -
A cél: egy pont megszerzése idegenben. Ennek érdekében a szövetségi kapitány a 4-4-2 felállás mellett döntött, hogy a középpálya megerősítésével tudja akadályozni az osztrákok támadásait.
A találkozón a középső négyes csak részben tudott eleget tenni feladatának. A hazaiak gyors és rendszeres helycserékkel zavarták össze a mieinket. Úgy tűnt a mérkőzésen nagyobb szerepet kapott a középpálya, mint a csatársor és a gólok. Tulajdonképpen, csak egy-egy komoly helyzet adódott. Először Mészárosnak volt bravúrra szüksége ahhoz, hogy a 19. percben Riedl tizennégy méterről kapura küldött bombáját hárítsa. Hét perccel később pedig Koncillia tolta szögletre Branikovits nyolc méterről megeresztett lövését.
A szünet után a hazaiak mindenáron meg akarták szerezni a győzelmet. A teljes csapat támadásba kezdett és iszonyatos nyomás nehezedett a kapunkra. Hősiesen, az utolsó energiákat is mozgósítva védekeztünk. Az ellenállásunkat a találkozó végéig nem sikerült megtörni.
A magyar pontsze... -
Ezúttal is vidéki helyszín - Szolnok - adott otthont a meccsnek. A húzás - mint az előző esetekben - most is tökéletesen bevált: telt ház és lelkes közönség fogadta a két csapatot.
A félidő első fele megfelelő színvonalú játékot hozott. Jól játszottunk, de a vendégek kapuja nem forgott komoly veszélyben. A játékrész második felére viszont mintha szétesett volna a magyar válogatott. A pálya középső harmada szinte átjáróház lett a svájciak számára. A középpályások gyakorlatilag semmilyen ellenállást nem fejtettek ki. A vendégek támadásai mind gyakrabban veszélyeztették a kapunkat. Helyzeteiket azonban elügyetlenkedték és így a szünetig meg tudtuk őrizni a döntetlent. A kimaradt helyzetek sorában talán az volt a legnagyobb, amikor még a félidő közepén Mészáros rossz kifutása után Müller a 16-osról guríthatott a kapuba. A gólba tartó labdát azonban az utolsó pillanatban Nagy III. még ki tudta vágni. Csak három perc volt vissza a félidőből, amikor a svájci 16-oson belül Hasler kéz... -
A hazai együttes visszavágásra készült az előző találkozón elért 1-3-ért.
Erős szél és meglehetősen hideg volt a mérkőzés napján, de talán mégsem ez volt az oka, hogy olyan kevés szurkoló volt kíváncsi az összecsapásra.
A várakozások szerint a bolgár csapat majd lerohanással próbálja meg gyors döntésre vinni a dolgot.
A hazaiak nem okoztak csalódást. Valóban megpróbálkoztak a lerohanással. Energikus, gyors rohamokkal akarták bevenni a kapunkat. Mivel azonban nem ért bennünket váratlanul ez a támadás sorozat sikerült ellenállni a nyomásnak. Súlyos ára is volt a kemény védekezésnek: Bálintot kiállította a játékvezető. Tíz emberrel is hatékonyan tudtuk felvenni a harcot a bolgár csapattal. Sőt helyenként ügyesen és látványosan játszott csapatunk. Nem sok hiányzott, hogy azt is leírhassuk eredményesen is. De a találkozó utolsó perceiben Nagy elszalasztotta a győzelem utolsó esélyét.
A hazaiak visszavágása ugyan nem sikerült, de a tisztes helytálláson kívül, nekünk se sok örü... -
A wellsi csapatot komolyan kellett venni, még akkor is, ha eddigi öt találkozónkból csak egyszer nyertek. Viszont csapatukban elsősorban olyan játékosokat találhattunk, akik az angol bajnokságban edződnek minden héten.
Az első félidő sok örömet nem hozott egyik szurkoló tábornak sem. Válogatottunk erőtlenül, szervezetlenül és kicsit bágyadtan játszott. De még így is akadtak ki nem használt helyzeteink és ez minősíti a hazai csapat teljesítményét is.
A második félidő elején védelmünk bizonytalankodott. Ezt a lehetőséget azonban már nem hagyta kihasználatlanul a walesi csapat. A gól után mintha feléledtünk volna. Tóth szabadrúgása éppen csak elkerülte a kaput és ezen kívül is akadt egy-két megmozdulásunk. De ez a fellángolás nem tartott sokáig. Ismét a hazaiak támadtak és ismét egy védelmi hiba miatt kínálkozó lehetőség hozta meg számukra az újabb gólt.
Pedig Mészáros mindent megtett az egész találkozón, a csapat legjobbja volt, de csodára Ő sem volt képes.
forrá... -
Zalaegerszeg futball ünnepet ült: először rendeztek a városban válogatott mérkőzést.
Sokan reménykedtek abban, hogy az új helyszín több érdeklődőt vonz, mint legutóbb és talán a "levegőváltozás" segít megtörni a most már nyolc találkozón keresztül tartó nyeretlenségi szériát is.
A közelmúlt eseményeire figyelemmel, akár rossz ómennek is tekinthették volna, hogy a magyar válogatott jól kezdett. Az előző év szinte minden találkozója így kezdődött és a folytatás mégsem hozott semmi jót. Persze azért senki sem szomorkodott, amikor a csapat gyors góllal megszerezte a vezetést. Sok helyzet maradt most is ki az első félidő hátralévő részében, és nagy örömet okozott, hogy az utolsó percben sikerült növelni az előnyünket.
A második félidő elején az előző játékrészben felcsillant a remény, hogy végre megszakadhat a rossz sorozat kezdett valósággá válni. Tíz perccel a kezdés után ugyanis válogatottunk még egy gólt illesztett a vendégek kapujába. Most már semmi sem veszélyeztethette a ... -
A mérkőzést a jugoszláv válogatott szánta világbajnoki előkészítő mérkőzésnek a spanyolok elleni selejtező mérkőzés előtt. Ezért érthető, hogy a spanyol szövetségi kapitány, Kubala László is érdeklődéssel figyelte a találkozót.
Válogatottunkban két újonc Mészáros kapus és Horváth mutatkoztak be.
Az első félidőben remek játékot mutattak a hazaiak. Gyors, energikus támadásaik többször is veszélyeztették a kapunkat. Alig kellett több mint negyed óra és a vezetést is megszerezték. A magyar válogatott csak a félidő végére talált magára. Ekkor mi irányítottunk. Több támadást is vezettünk a jugoszlávok kapuja ellen. Mindenki ki akarta venni a részét a küzdelemből. Még Páncsics is előre tört, de sajnos olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy a második félidőre már nem tudott kijönni. (Többször már nem is volt válogatott.)
A második játékrészben folytattuk a támadás sorozatot és szinte kezdés után azonnal kiegyenlítettünk. Továbbra is küzdött, hajtott a válogatott, de nem sikerült mé... -
Mindenképpen győznünk kellett a továbbjutáshoz.
Most is nagyon jól kezdett a válogatott. Sőt gyors vezetéshez is jutottunk. Akkora energiával vetették magukat a játékba labdarúgóink, hogy úgy tűnt elsöpörjük a svédeket a továbbjutás útjából. Sajnos a gól után most is, mint már annyiszor, kicsit visszafogottabbá vált a játékunk. S ugyan, úgy ahogy más találkozókon is lassan feljött az ellenfél. A félidő végére már Ők voltak a meghatározók és egyenlíteniük is sikerült.
A második játékrészben kicsit magára talált a cserékkel frissített magyar csapat. Már az első tízpercben sikerült sok helyzetet kialakítanunk, de gól egyikből sem lett. Amikor azonban rohamaink kicsit alább hagytak a svédek azonnal lecsaptak és Ők szereztek vezetést. A közönség elemi erővel kezdte bíztatni válogatottunkat és mintha ez ismét energiával töltötte volna fel a labdarúgókat. Előbb egyenlítettünk, majd az újabb gól már az előnyünket jelentette. Támadásaink eredménye volt az a szabadrúgás is, amelyet pá... -
Mindkét csapat főpróbának szánta ezt a mérkőzést a sorsdöntő VB selejtező összecsapások előtt.
A találkozó jól kezdődött a számunkra. Lendületesen kezdtünk és alig telt el öt perc már megszereztük a vezetést. Kocsis indította Benét, aki megugrott és Vidátshoz továbbított Ő pedig a hazaiak kapujába rúgta a labdát. A németek nem estek kétségbe, nem kapkodtak, hanem fegyelmezetten játszottak tovább. Egyre inkább bele lendültek és lassan az történt a pályán, amit Ők akartak. Időközben mi kihagytunk néhány kínálkozó gólszerzési lehetőséget. A vendéglátók viszont sikeresen ostromolták a kapunkat. Az egyenlítést egy nagyon erősen meglőtt a bal felső sarokba vágódó labda jelentette.
A második félidőt már nagyobb energia bedobással kezdte a hazai csapat és nagyon gyorsan előnyhöz is jutott. A hármas csere kicsit felrázta válogatottunkat, de csak lövésekre futotta, gólra nem. Teljesen tiszta helyzetben a kapusba, majd a kapufára lőttük a labdát.
Nos, a főpróba a német válogatottnak... -
Még soha nem érkezett annyi osztrák szurkoló Budapestre, mint most. 25.000-en nézték a találkozót.
Fél év telt el az előző összecsapás óta és természetesen mindkét csapat győzelmet akart. A hazai pálya miatt természetesen nekünk volt nagyobb esélyünk a jó eredmény elérésére.
Kiválóan kezdett a válogatott. Ügyesen támadtunk, jól szerveztük az akciókat, lendületes rohamokat vezettünk. Még negyedóra sem telt el és Zámbó lapos lövése már az osztrák kapuba csapódott. Sajnos a nagy örvendezés megbontotta a védők fegyelmét, nem koncentráltak és alig több mint két perc múlva egy szabadrúgás utáni helyzetből már ki is egyenlítettek a vendégek. Lélektanilag az ilyen esetek mindig az egyenlítő gól szerzőjére vannak jobb hatással. Most is így történt. Egyik támadásunk végén Bene csak a kapufát találta el. Nem így Jara, aki nagyon szép osztrák akció végén bevette kapunkat. Még a félidő vége előtt az iménti gól szerzője újra próbálkozott, de ezúttal Ő is a kapufát találta telibe.
Válogat... -
A mérkőzés előtt mindenki kiegyezett volna a döntetlennel, az idegenben megszerzett egy ponttal.
Az első félidőben úgy látszott, a válogatott alaposan túlteljesíti a tervet és a győzelemmel már biztosíthatja is helyét a világbajnokságon. Remekül játszottunk, ötletesen, gyorsan, célratörően szerveződtek a támadások. Az osztrák védelem el-elbizonytalanodott és az egyik ilyen alkalommal Zámbó elvette a labdát a jobbhátvédtől és Dunai II.-höz továbbította, aki a hálóba lőtte. Pár perc múlva Kocsis indult meg a térfelünkről. Nagyszerű cselekkel ment el három hazai játékos mellett és befejezésként a kapuba vágta a labdát.
A második félidőben az osztrákok rájöttek, hogy most már nem várhatnak tovább és kitámadtak. Nagyon erős nyomás alá került a kapunk, de a védelem jól dolgozott. Nem látszott esélye annak, hogy a vendéglátók gólt tudnának elérni. Ekkor azonban a játékvezető teljesen váratlanul 11-est ítélt. Az ok az egyik osztrák csatár állítólagos lökése. Erről az esetről még az ... -
A lengyel csapat az elődöntő B csoportjában Dániával 1-1-et, Szovjetunióval 2-1-et, Marokkóval pedig 5-0-át játszva került a döntőbe.
A hozzáértők általában úgy látták, hogy a magyar csapatnak van nagyobb esélye a győzelemre. (A két nemzet eddigi 18 találkozójából 16-ot mi nyertünk és csak egyszer, 1939-ben vesztettünk, valamint 1966-ban a 17. mérkőzésünkön játszottunk döntetlent.)
De már a mérkőzés kezdetétől látszott, hogy valami nincs rendben a válogatottunkkal. A játékosok teljesen enerváltan, nehézkesen mozogtak. Nem volt összjáték, hiányoztak a szervezett támadások és a védelemben is gyakran mutatkoztak zavarok. Az első félidő végén mégis mi szereztünk vezetést. Várady szépen tört előre a baloldalon. Próbálták, de nem tudták megállítani. Már az ötös magasságában járt az alapvonal közelében, amikor látta, hogy a kapus kimozdul. Ekkor futtából nagy erővel a kapus mögött a hálóba lőtt.
A második félidő elején szinte azonnal kiegyenlítettek a lengyelek. Ez a gól annyira f... -
Az NDK a legjobb csapatával állt ki erre a találkozóra.
Az első félidőben mindkét csapat rendkívül mérsékelt teljesítményt nyújtott. De talán a német csapat volt közelebb a vezetés megszerzéséhez. Nem utolsó sorban azért, mert a védelem bizonytalankodása mellett támadásaink is nagyon lassan haladtak előre, a szinte állandó oldalpasszok miatt. Ez a tologatás magában rejtett sok hibalehetőséget, ami alkalmat adott az ellenfélnek újabb támadások indítására. Szerencsére a németek sem játszottak eredményesen.
A második félidőre alaposan rendbe jött a válogatottunk. Kifejezetten olajozottan kezdett működni az összjáték. Szép támadások, látványos játék és különösen a középpályán jellemző fölény alakult ki a javunkra. Most a fölényt sikerült gólokra is átváltani és ebben fontos szerepjutott az utolsó pillanatban az olimpiai keretbe jutott Tóthnak. Az első találatnál az Ő pontos beadását lőtte a kapuba Dunai II., pár perc múlva pedig nagyszerű egyéni akció után saját maga talált a há... -
A dánok már sokszor szereztek kellemetlen perceket nekünk, úgyhogy most különösen komolyan vette válogatottunk az összecsapást.
A mérkőzés nem volt magas színvonalú. Csapatunknak nem ment a játék. Színtelen, lassú, tologatós stílusban gurítgatták a labdát labdarúgóink. Alig lehetett támadásokról beszélni. Ezt jól alátámasztja az is, hogy góljainkat az a Dunai III. szerezte, aki inkább a védekező munkát szokta segíteni, és hogy mindkét találat távoli lövésből esett.
A legfontosabb persze az eredmény volt. Ezzel a győzelemmel ugyanis a válogatott a csoport első helyén végzett és bejutott a legjobb nyolc közé.
Az MLSZ állásfoglalása alapján az olimpiai torna azon mérkőzéseit, amikor nemzeti válogatottal játszottunk, hivatalos nemzetek közötti találkozónak tekinti. Ezért került ez az összecsapás a "nagy válogatott" mérkőzései közé.
forrás:
mafoci
-
Derültséget okozott az iráni szövetségi kapitány neve, ami kissé emlékeztetett egy kiváló magyar kapitányéra. Ugyanis a vezetőt Bajotinak hívták.
Sokan jóindulatilag mosolyogtak azon a kijelentésén is, hogy nem félnek a magyaroktól.
Az első félidő, mintha igazolni látszott volna az irániak optimizmusát. No, nem mintha különösebb veszélyt jelentettek volna, de meglepően jól adogattak és helyenként egészen mutatósan játszottak. A szünetig csak szerény, egygólos előnyre sikerült szert tennünk. Bár az igazsághoz tartozik, hogy már ebben a játékrészben is háromszor betaláltunk a kapuba, de két gólunkat érvénytelenített a játékvezető.
A második félidőben viszont már nem volt kérdés, ki a lesz a győztese a két ország közötti első találkozónak.
Magabiztosan győztünk a szerény képességű ellenféllel szemben. A találkozó után az iráni kapitány kijelentette, szívesen látná a sportszerű magyar csapatot egy visszavágóra.
Az MLSZ állásfoglalása alapján az olimpiai torna azon mérkőzé... -
A két csalódott csapat mérkőzésére alig volt kíváncsi a közönség, pedig a hazai együttest láthatták.
A hazai (belga) lapok már előre elkönyvelték a harmadik helyet. A magyar szövetségi kapitány, elismerte a belga csapat esélyességét, de felhívta a figyelmet arra, hogy a mérkőzés a pályán dől el.
Az első húsz perc azt mutatta, hogy bizony a pályán mutatott játék alaposan rácáfolhat az előzetes várakozásokra. Kimondottan jól és sokat ígérően játszott csapatunk. Ekkor azonban két védelmi hiba miatt öt perc alatt szálltak el a remények. Először Lambert csapta be Páncsicsot majd Juhász Pétert és lőtt a kimozduló Géczi fölött a hálóba. Öt perc múlva ismét Lambert volt az egyik főszereplő, aki a kapu elé gurította a labdát. Páncsics bár elérte, de valamilyen okból nem elrúgta, csupán átlépte. Ezzel megzavarta kapusunkat és lehetőséget teremtett az üresen álló Van Himst számára, aki nyolc méterről nem is hibázott. Ettől kezdve a magyar válogatott enerváltan, kedvetlenül játszotta vé... -
A szövetségi kapitánynak a legnagyobb gondot a megfelelő taktika kiválasztása okozta. Végül a nyílt támadó játék mellett döntött, nyilvánvalóan azért, mert a jó erőben lévő, sikeres sorozat után lévő szovjet csapattal szemben túlságosan kockázatos lett volna védekezésre berendezkedni.
A taktika jónak bizonyult. Már az első félidőben is kifejezetten jól játszottunk, de sajnos támadásaink nem voltak elég lendületesek, nem volt bennük elég átütőerő.
A második félidő elején a szovjet válogatott jutott vezetéshez. Juhász Péter mentett szögletre. A labdát Bajdacsnij ívelte a kapu elé. Páncsics próbált felszabadítani, de a fejese rosszul sikerült. A röviden kifelé szálló labdát az érkező Konykov bombázta a kapu bal oldalába. Ettől kezdve szinte csak a szovjet térfélen pattogott a labda. Lövések tömkelegét zúdítottuk a kapura, de valami láthatatlan erő megakadályozta, hogy a hálóba találjunk. Voltak persze ellentámadások is. Az egyik, tíz perccel a találkozó vége előtt, kimondottan ... -
A kiutazó válogatott minimális céljaként a pontszerzést jelölte meg a szövetségi kapitány.
Mindjárt a mérkőzés elején, a 2. percben óriási helyzet adódott Kocsis előtt. De most nem szokott magabiztosságával juttatta a hálóba a labdát, hanem csak gyengén lőtte, szinte a kapus kezébe. A továbbiakban meglehetősen kiegyenlített, kissé unalmas mérkőzést láthattak a szurkolók. Mindkét csapat előtt adódott még egy-egy helyzet de Eklund és Szőke lövéseit a kapusok bravúrral hárították.
Válogatottunk nagyon kockázatos taktikát választott. Lassítani igyekezett a játékot és így próbálkozott "kibekkelni" a találkozót. Ez végül sikerült, de az volt a szakemberek érzése, hogy lendületes, gyors iramú játékkal győzhettünk volna.
Sorozatban játszotta a magyar csapat a fontos tétmérkőzéseket és talán ez is oka volt, hogy most nem akart, vagy nem tudott teljes erőbedobással játszani. Így is értékes pontot raboltunk a mindig veszélyes svédek otthonából.
forrás:
mafoci -
Már két találkozót játszott a csapat, de mind a kettő döntetlennel végződött. Mivel az idegenben szerzett gólok nem számítottak az akkori szabályok szerint (ez nekünk kedvezett volna), ezért harmadik mérkőzésnek kellett döntenie a négy közé jutásról, mégpedig semleges helyszínen.
Csupán három nap telt el a Bukarestben játszott találkozó óta, amikor Belgrádban a két csapat ismét összecsapott.
Még el sem kezdődött a mérkőzés, már cserélni kényszerült a román csapat. A bemelegítés során Dembrovski megsérült és a kezdéskor már Domide állt a helyén. A magyar csapatban is volt súlyos sérülés. A második félidő elején Kű, aki a mérkőzés egyik legjobbja volt, összeütközött Deleanuval. Perceken keresztül nem látott, szédült, szemöldöke felrepedt, az arcába, szemébe csurgott a vér. Kérdéses volt képes lesz-e folytatni a játékot, de addig könyörgött, amíg visszaengedték a pályára és jelentős része volt a sikerben.
Nagyon egyforma játékerőt képviselt a két válogatott. A mérkőzés végig... -
A románok, érthetően, nagyon bíztak abban, hogy a Budapesten elért döntetlen után hazai pályán kivívják a továbbjutást. Mi pedig természetesen abban bíztunk, hogy ez nem így lesz.
Nem úgy kezdte a válogatott a játékot, mintha megijedt volna a román szurkolók hangorkánjától. Gyors vezetést szereztünk és nagyon jó játékkal a hazaiak egyenlítése után újra sikerült előnyhöz jutnunk. Továbbra is mi voltunk fölényben és minden esélyünk megvolt, hogy Romániában vívjuk ki a továbbjutás jogát. Olyan erős volt csapatunk nyomása, hogy az első játékrész végén büntetőrúgáshoz is jutottunk. Kocsis volt az ítélet végrehajtó. Lövését azonban Raducanu kiütötte.
A második félidőben, talán az előzőleg elszalasztott lehetőség miatt is, csapatunk kicsit visszaesett, és ahogy lenni szokott ezzel párhuzamosan a román válogatott egyre inkább lábra kapott. Olyannyira, hogy voltak olyan periódusok, amikor labdarúgóink hosszú percekig labdához sem értek. Már tíz perc sem volt vissza a találkozóból, am... -
Nagyon fontos mérkőzés volt ez, hiszen a két csapat közül csak az egyik léphetett tovább az EB küzdelmeiben. Itthon, ezen az első mérkőzésen feltétlenül győzelmet várt a közvélemény.
A találkozó úgy kezdődött, ahogy szerettük volna. Válogatottunk szinte a kapujához szegezte az ellenfelét. A 10. percben pedig a vezetést is sikerült megszereznünk. Az egész első félidőben hasonlóan alakult a játék, azzal a különbséggel, hogy további gólokat már nem értünk el. Helyzeteinket sajnos csak két kapufa jelezte Branikovits és Zámbó jóvoltából.
A következő eseményt szintén a 10. perc hozta, de ezúttal a második félidőben és ezúttal a románok gólját. A kapu elé érkező labda mindenki feje felett átszállt, még Géczi is aláfutott, így az üresen álló Satmareanu fejéről könnyedén került a hálóba. Az egyenlítés után csapatunk elvesztette lendületét, a vendégek pedig lábra kaptak. A mérkőzés végén örülhettünk, hogy döntetlennel megúsztuk.
Ekkor mindenki azt gondolta: A döntés Bukarestre mara... -
A mérkőzés előtti edzésen már látható volt, hogy a német csapat a legkorszerűbb labdarúgást játssza. A legnagyobb súlyt a folyamatosságra helyezték és arra, hogy mindig legyen szabad ember, akit nagyon pontos labdákkal indítani lehet.
Nem úgy álltunk a mérkőzéshez, mintha megijedtünk volna az ellenféltől. Nagy elszántsággal, akarattal és lendülettel kezdtünk játszani. Volt is több lehetőségünk, hogy előnyhöz jussunk, de most is kimaradt valamennyi. Nem talált a kapuba sem Szűcs, sem Dunai II. pedig mindkettőjüknek volt nagy helyzetük. Ez az időszak még a második félidő elején is tartott, de labdarúgóink nem tudták kihasználni fölényüket. A meddő próbálkozások lassan felőrölték a válogatott energiáit.
A német válogatott ebben az időszakban nem vesztette el a fejét. Fegyelmezetten és pontosan védekezett. Most, hogy a támadásaink elerőtlenedtek, egyre nagyobb teret kaptak és Ők éltek is a lehetőséggel. Az első góljuk egy kivételes egyéni akció eredménye volt. Breitner a félpály... -
Számunkra meglehetősen szokatlan téli időpontban rendezték a találkozót.
A találkozó előtt az MLSZ kérte, hogy a mérkőzés csupán Madrid-Budapest találkozó legyen, de a spanyolok ebbe nem mentek bele.
A spanyolok szövetségi kapitánya Kubala László egykori magyar válogatott játékos volt. A két szövetségi kapitány régi jóbarátok voltak. Egykor együtt játszottak a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/7]Vasasban, sőt egyszer a válogatottban is ([url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1948-05-23/albania-magyarorszag]261. mérkőzés). (Külön érdekesség, hogy a találkozó előtt játszott edzőmérkőzésen a válogatott a helyi Pegaso együttesével találkozott. Ennek a csapatnak szintén magyar edzője volt, Tóth József személyében.)
Nem hozott különösebb izgalmakat a találkozó. Meglehetősen kiegyensúlyozott volt a küzdelem. Mindkét csapatnak voltak gólhelyzetei, de gólt egyiknek sem sikerült elérnie. Már úgy látszott mindenki belenyugszik az igazságos döntetlenbe. D... -
Csak a győzelem volt elfogadható eredmény, ha versenyben akartunk maradni a továbbjutásért.
A bolgár csapat nagyon jó volt és az előző találkozón elér győzelmük is növelte tekintélyüket. Az is eszébe jutott persze sokaknak, hogy a Magyarországon rendezett összecsapások alkalmával (volt ilyen hat) minden esetben mi nyertünk és minimum két gól különbséggel.
A vendégek kicsit ránk ijesztettek a kezdés után. Bizony Géczi bravúrjára is szükség volt, amikor az "aranycipős" Zsekov megkeverte a védelmet. Kicsit összekaptuk magunkat és az első játékrészben kiegyenlített küzdelem alakult ki.
A második félidőben furcsa dolog történt. Két védő két perc alatt eldöntötte a találkozót. De nem a hibáival, hanem a góljaival. Először Juhász beadásnak szánt lövése kötött ki a hálóban, majd Vidáts fejese találta meg az utat a kapuba. Talán csak véletlen, talán taktikai utasítás eredménye, talán csak a racionalitás és a düh késztette előretörésre a két labdarúgót, hogy megmutassák csatárainknak... -
Még az áprilisi magyar-osztrák után kaptuk a meghívást Rio de Janeiróba és most ez a találkozó lett a régi-új szövetségi kapitány bemutatkozása.
Először játszottunk a brazilokkal barátságos mérkőzésen. Az eddigi két találkozásunkra világbajnoki küzdelmek alkalmával került sor és mind a kétszer legyőztük Őket. 1954-ben 4-2, 1966-ban 3-1 arányban. Viszont azok a mérkőzések nem Brazíliában voltak. Most a hatalmas és félelmetes Maracana-stadion gyepére futott ki a válogatott.
Az előző találkozók eredményei nem sok jóval kecsegtettek.
Csapatunk nem játszott alárendelt szerepet. Nagy küzdelemben, egyenrangú ellenfelei voltunk a világbajnok braziloknak. Sőt komoly helyzeteink is voltak. Fazekas és Bene lövését is csak nagy bravúrral tudta védeni a hazai kapus. Egyszer a kapuba is betaláltunk, de Dunai II. találatát a játékvezető szabálytalanság miatt nem adta meg. A vendéglátóknak is akadtak helyzeteik, így a döntetlent igazságos eredménynek érezte mindenki.
Idehaza nagy öröm f... -
Huszonhárom éve nem tudtak nyerni ellenünk a bolgárok, de valahogy mégsem volt nagyon bizakodó a hangulat a mérkőzés előtt.
Arra azonban ami a mérkőzésen történt senki sem számított. Még el sem múlt az első félidő harmada és már annak örülhettünk, hogy a hazaiak három nagy helyzetéből mindhárom kimaradt. De ha egyik kimaradt, máris jött a másik támadás. Folyamatosan védekezni kényszerültünk. Hálásak lehettünk, hogy a szünetig csupán egygólos hátrányba kerültünk.
A második játékrészben még az elsőnél is katasztrofálisabb lett a helyzet. Válogatott játékosaink nem voltak képesek egyetlen egy olyan akciót sem vezetni, amikor a passzok során másodszorra is jó helyre megy a labda. Nem volt semmi csodálkozni való tehát azon, hogy ilyen arányú vereséget szenvedtünk. Legfeljebb csak az volt meglepő, hogy csupán ennyi gólt kaptunk.
Alárendelt szerepre kényszerült a magyar csapat. Ismét felerősödtek azok a hangok, amelyek azt bizonygatták, hogy nem lehet jó válogatott jó bajnokság ... -
A legutóbbi találkozó döntetlenje előtt négy győzelem mutatta, hogy az utóbbi időben jól ment nekünk a "sógorok" ellen.
Készültek is nagyon a hazaiak, hogy végre megszakítsák ezt a rossz szériát.
Csapatunk összeállításában szinte szenzáció számba ment, hogy közel két év, tizenhárom válogatott találkozó kihagyása után ismét a játékosok között üdvözölhették a szurkolók Albert Flóriánt.
Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. Jól játszottunk, de nem voltunk nagyon veszélyesek a kapura. A védelmünk pedig megbízhatóan kapcsolta le a hazaiak támadásait.
A második félidőben azután fokozatosan felülkerekedtünk. A két bravúros gól azonban csak az utolsó húsz percben született. Különösen a második volt rendkívül látványos, a csatár helyzetfelismerését és rúgótechnikáját dicsérő. 35-40 méterre járt az osztrák kaputól, amikor észrevette, hogy az osztrák kapus éppen a 16-os környékén ácsorgott. Lövésre szánta el magát és a kapus mellett a sarokba lőtt.
A találkozó után a braz... -
Már harmincegy éve folyamatosan, megszakítás nélkül minden mérkőzésünket megnyertük a svájci csapat ellen. Szám szerint tizenegy találkozón bizonyultunk zsinórban jobbnak. Érthető, hogy a "helvét" válogatott nagyon "fente ránk a fogát".
Számunkra pedig különösen fontos volt, hogy ne hagyjuk megszakadni ezt a remek szériát.
Az első pillanattól kezdve mindkét csapat teljes erő bedobással játszott. Nyoma sem volt taktikázásnak. Gyors rohamok, szép akciók és a védelem hősies ellenállása, remek hárítása előbb az egyik, azután a másik oldalon. Izgalmas, fordulatos játék folyt a pályán, de a gól nem akart megszületni.
A második félidőre sem csökkent semmit az iram, sőt válogatottunk még "rátett egy lapáttal". Most is, mint az első félidőben rengeteg helyzet maradt kihasználatlanul mind a két oldalon. Már mindenki kezdte elfogadni, hogy döntetlennel fog zárulni a mérkőzés, amikor nagyon éles szögből, szinte az alapvonalról Fazekasnak sikerült a hálóba találnia.
A svájci válogato... -
Nagyon várták a magyar csapatot. Elsősorban azért, mert emlékeztek arra, hogy eddigi négy összecsapásunk alkalmával milyen szép játékot mutattunk. Igaz a legutóbbi mérkőzés 1957-ben volt (347. mérkőzés). Az érdeklődést mutatta, hogy még V. Olaf király is megjelent a találkozón.
Válogatottunk komolyan felkészült az ellenfélre, de azért számítottunk a győzelemre.
A mérkőzés szakadó esőben kezdődött.
Mindjárt a kezdés után láthatóvá vált válogatottunk nagy fölénye. Könnyedén, magabiztosan játszottunk. A hazai védelem pedig idegeskedve, kapkodva próbálta meg hárítani a támadásainkat. Az egyik ilyen akciónál Borno "lyukat rúgott". Müller lecsapott a labdára, hátra gurította a befutó Bene elé, aki nem tétovázott, megszerezte a vezetést. Újra és újra helyzetek alakultak ki a norvég kapu előtt. Egy szép összjáték után pedig sikerült növelni az előnyünket.
A második félidőben a hazai csapat belelendült a játékba. Nagyon gyorsan szépítettek és minden esélyük megvolt az egyenlítésre ... -
Az utóbbi négy osztrák-magyart mi nyertük, így érthető, hogy a "sógorok" nagyon készültek az összecsapásra.
Nagyszerűen kezdtünk. Szép játékkal veszélyeztettük a vendégek kapuját és még negyed óra sem kellett a fejesből született vezető gólhoz. A találat után is lendületesen támadt válogatottunk és már mindenki az újabb gólra készült. Meg is érkezett. Azonban nem, úgy ahogyan reméltük. Labdarúgóink annyira belefeledkeztek a támadásokba, hogy a védekezésről teljesen elfelejtkeztek. Redl teljesen egyedül támadhatta meg a kapunkat és pontos találatával ki is egyenlített. Jellemző, hogy annyira előre húzódott mindenki, hogy az első védőjátékos akkor ért csak vissza, amikor már a hálóban volt a labda. Az egyenlítés "feldobta" a vendégeket és veszélyes akciók sorát indították.
A védelmünket a második félidőben is nehéz feladat elé állították a meg-megújuló osztrák rohamok. A válogatott helyzetén sokat rontott, hogy a 48. percben Göröcs megsérűlt. A játékos kiesése miatti nehézsége... -
A mexikói világbajnokságnak már vége volt. A német csapat bronzérmes lett. Most a német szövetség látványos show műsort rendezett, mert ezen a meccsen búcsúzott a játéktól Uwe Seeler. Természetesen szerették volna az ünnepség jó hangulatát még egy győzelemmel is fokozni.
A hazai csapat úgy is kezdte a játékot, hogy ne legyen sokáig kétséges az ünneplés. A támadások hatására védelmünk annyira összezavarodott, hogy végül az egyik német hátvéd tört be a 16-osunkra és szerzett vezetést csapatának. Sajnos a vendéglátók továbbra is "ünnepi módon futballoztak". Gyönyörű akciók, látványos megoldások jellemezték játékukat és a sorból a gól sem maradt ki. Néha azért mi is szóhoz jutottunk és sikerült szépítenünk is.
A második félidőben már nem nagyon lehetett észrevenni, hogy két csapat van a pályán. Válogatottunk mindössze egyetlen egy lövést küldött kapura. Csupán annak köszönhetjük, hogy nem nagyobb gólarányú vereséget szenvedtünk, hogy a németek "játszadoztak". Szerették volna elé... -
A "megújított" válogatott első igazi erőpróbája volt ez a mérkőzés.
A svédek felkészülésnek szánták a találkozót, hiszen Ők a világbajnokságra készültek.
Az első félidőben sokkal jobbak voltunk ellenfelünknél. Nagy fölényünket nem sikerült teljes mértékben gólokra váltanunk. A 13. percben Kocsis már a 16-oson belül cselezgetett. Axelsson úgy gondolta mindenképpen meg kell állítani. Mivel azonban nem bírt vele, ezért egyszerűen hátulról lábkulcsba fogta. Ezt a svéd "akciót" azonban a játékvezető nem találta szabálytalannak. Nem sokkal ezután szereztük meg a vezetést. Ebben a félidőben még két alkalmunk nyílt arra, hogy növeljük az előnyűnket. De Dunai II. három méterről a kapu mellé gurított, Fazekas felhőfejesét pedig a vendégek kapusa hárította bravúrral.
A második félidőben is megmaradt némi fölényünk, de két kapushiba két svéd gólt eredményezett és ezzel a mérkőzést is elvesztettük.
A svéd szövetségi kapitány hálás volt: "Ez a győzelem nekünk a legjobbkor jött Mexikó ... -
Egyik válogatott sem jutott el a világbajnokságra. Most mindkét kapitány erősen megfiatalított, új csapatot próbált ki. A mi, immár Hoffer József által irányított csapatunkban összesen hét újonc (a kezdő csapatban öt) kapott helyet.
Szomorú megemlékezéssel kezdődött a találkozó. A labdarúgók és a szurkolók felállva, egyperces némasággal adóztak a mérkőzés előtt néhány nappal meghalt Kozma István olimpiai bajnok birkózónk emlékének.
A jugoszlávok nyilvánvaló szándéka az volt, hogy lerohanják a magyar csapatot. A lerohanás sikerült is, hiszen az első negyedórában szinte csak védekezett csapatunk. De nagyon nehéz küzdelmek, nagy akarás és önfeláldozó lelkesedés árán sikerült kapunkat megóvni a góltól. Sőt! Egy szép támadás eredményeként a Benétől kapott labdát Fazekas a hazaiak hálójába lőtte. Az első félidőben még egyszer sikerült gólt szereznünk. Erről azonban szívesen lemondtunk volna. A felszabadítani akaró Páncsics ugyanis Dzsajics szabadrúgását a mi kapunkba fejelte.
A v... -
Tehát egy harmadik mérkőzésből kell kiderülnie ki méltó a világbajnokságon való részvételre. Sajnos sérülés miatt nem játszhatott Páncsics, Dunai II., Szűcs, Albertet pedig hosszabb ideje nélkülözte a válogatott.
Az első percek az ellenfél szándékának kitapogatásával teltek. Lassan, óvatosan indultak akciók is. Válogatottunk egyre meggyőzőbben játszott. Megmozdulásainkat a közönség időnként tapssal honorálta. Amikor pedig Bene végzett el egy szabadrúgást, már mindenki "Gól!"-t akart kiáltani, de a csehszlovák kapus nagy-nagy bravúrral védett. Kezdett a csehszlovák válogatott is magára találni és támadásaik egyre nagyobb veszélyt jelentettek. Az egyik ilyen veszélyes alkalommal a támadó Veselyt Kelemen csak szabálytalanul tudta megállítani és ráadásul a 16-oson belül. A félidő előtt néhány perccel ebből a büntetőből megszerezte a vezetést a csehszlovák csapat.
A második félidőben válogatottunk egyre lélektelenebbül játszott. Hitét vesztett szenvedő labdarúgókat láthattunk csa... -
30 éve nem járt az ír válogatott hazánkban. Most azonban semmiképpen sem tudtunk udvarias vendéglátók lenni. Mindenképpen győznünk kellett, mert csak akkor alakul ki pontegyenlőség a csehszlovák válogatott és közöttünk. Ebben az esetben egy harmadik mérkőzést kell játszani, a továbbjutás eldöntésére. Akkoriban úgy szólt a jelszó: "Tilos a döntetlen."
A tétnek megfelelően kicsit idegesen kezdett a csapat. Félóra kellett, hogy először találjunk a vendégek kapujába. A tizennyolc méteres lövés a baloldali léc mellé csapódott be.
A második félidőben már egy kiegyensúlyozottabb nyugodtabb csapat játszott. Estek is egymásután szépen elosztva a gólok. Az első már meglévőhöz még három csatlakozott.
Nagyszerű második félidőt produkált a válogatott. Kiváló játékkal fölényesen győztünk.
Az írek szakvezetője Megan elismeréssel nyilatkozta: "Nagyon jól játszott a magyar válogatott, az ilyen együttesnek ott a helye Mexikóban."
Ezzel a mérkőzéssel fejeződtek be a csoport küzdelmei. G... -
Alaposan megfiatalodott a csapat. Az átlagéletkor 24,1 év, a csatársoré pedig 22,8 év volt. Most volt lehetőségük megmutatni a fiataloknak, hogy mit tudnak. Különösen érdekes illetve fontos volt ez a kérdés a Dánok elleni idegenben elszenvedett vereség után, no és a világbajnoki továbbjutás miatt.
Nem olyan volt a találkozó, mint odakint. Most remek játékot mutatott be a csapat. Az első perctől kezdve nagy kedvvel és lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe. A szép és gyors támadásokat két esetben sikerült góllal befejezni. Már ekkor is látszott, hogy a győzelem nem lehet kétséges.
A második félidőben nagyon nagy nyomás nehezedett a dán kapura. Szinte állandóan támadtunk, kilencszer íveltük a vendégek kapuja elé a labdát szögletrúgásból. De minden az irányú igyekezet, hogy növeljük előnyűnket hiába valónak tűnt. Azután két perccel a találkozó vége előtt Bene mégis betalált a dán kapuba.
A dán kapus a mérkőzés második félidejéről a következőket mondta: "Életemben nem vo... -
A világbajnoki küzdelmek közé ékelt válogatott találkozó célja talán az lehetett, hogy játékban maradjon a csapat, de egy súlyos téttől mentes mérkőzésen legyen alkalmuk a játékosoknak "lazítani", felszabadultan, könnyedén játszani.
A találkozó nem egészen így alakult. Az első félidőben nem bírtak egymással a csapatok. No, nem azért, mert a nagy küzdelemben nem bizonyult egyik sem jobbnak, hanem azért, mert jószerével játék sem folyt a pályán. Annyira így volt ez, hogy már félóra is eltelt a mérkőzésből és még egyik kapusnak sem kellett védenie. A szórványos és erőtlen támadásokat a védelmek megállították és izgalomra nem volt semmi ok. Mindkét csapat nagyon gyengén teljesített. Különösen feltűnő volt a mieink kedvetlen, bágyadt, levert játéka.
A második félidőben is minden ugyanígy folytatódott volna, de védelmünk mindjárt a kezdés után hibát követett el, amit a svédek könyörtelenül ki is használtak. Ettől kezdve a hazaiak voltak a játék képének meghatározói. Negyed órával ... -
Minden pont létfontosságú volt a továbbjutás szempontjából, sőt egy győzelem már a továbbjutást jelentette volna. Tudta ezt mindkét csapat és a szurkolók is, ennek megfelelően nagy csatát várt mindenki.
A várakozásokban nem is kellett csalódni. A magyar válogatott gyorsan vezetést szerzett és hiába egyenlített a hazai csapat, a szünetre mégis egygólos előnnyel vonulhattunk. Ez az eredmény jól mutatta, hogy csapatunk, ha nagy küzdelemben is, de mindenképpen megérdemelten vezet.
A második félidő elején ismét mindent beleadtunk a támadásokba és gyorsan elhúztunk 3-1-re. A csehszlovákok viszonylag hamar válaszoltak és nem hagyták, hogy azt higgyük lefutott a találkozó. Úgy tűnt, hogy az állandó, megállás nélküli harc kifárasztotta csapatunkat. Ezen a végrehajtott cserék sem változtattak. A csehszlovákokat pedig erejük utolsó tartalékainak mozgósítására késztette a fergetegesen szurkoló hazai közönség. Szinte bekiabálták a kapuba az újabb egyenlítő gólt.
A rendkívül fárasztó m... -
Még nem sokszor találkoztunk Dánia csapatával. Összesen öt alkalommal és mindannyiszor győztünk (gólarány 23-1). Legutóbb az EB küzdelmeiben 6-0, 0-2 arányban léptük le az északi csapatot.
Nagyon gyorsan sikerült a hazaiaknak gólt elérniük. Ez felerősítette győzelmi vágyaikat, amit válogatottunk szinte azonnal igyekezett lehűteni a két percen belüli egyenlítéssel. Bene harminc méteres lövése a bal kapufa mellett csapódott le és a labda a vetődő kapus hasa alatt a hálóba csúszott. De a felcsillant győzelmi esély rendkívül elszánttá, mindenre elszánttá tette a dánokat. Most, hogy veszni látták a lehetőséget rendkívül keményen, mondhatnánk úgy is, hogy durván kezdtek játszani. Sajnos ennek több súlyos következménye is lett. Először Dunai II.-t rúgta meg Larsen, olyan súlyosan, hogy le is kellett cserélni. Az eset után két perc sem telt el és a dán kapus belerohant a támadó Albertba, aki a földön maradt. Amíg ápoltuk a sérült játékost, a hazai csapat ismét vezetéshez jutott. Albe... -
Harminc éve játszottunk utoljára az írekkel. Akkor idegenben is és itthon is 2-2 lett az eredmény. Most, bár idegenben ez már egyre nehezebb volt, mégis nyerni utaztunk a kedves országba.
Páncsics az utolsó pillanatban megsérült, így Ihásznak kellett helyettesítenie.
Válogatottunk fergetegesen kezdett. Szinte elsöpörte az ír csapatot. A félidő feléig a hátra maradó Mészöly szinte unatkozott, hiszen többnyire csak egyedül tartózkodott a magyar térfélen. A hazai csapat csatára, menedzsere és szövetségi kapitánya, Hurley pedig szinte labdához sem jutott. Természetesen a vezetést is sikerült megszereznünk. De nem az következett, aminek kellett volna. Csapatunk mintha megelégedett volna ezzel az egy góllal, visszavet a tempóból és alibi-futballt kezdett játszani. Mintha nem tartotta volna méltó partnernek az ellenfelet.
A hazaiak fokozatosan felismerték, megérezték a lehetőséget. Egyre többet támadtak és egyre több összecsapásból, labdáért folytatott küzdelemből kerültek ki győz... -
Nekünk ez volt az első selejtező mérkőzésünk, míg a csehszlovákok már túl voltak három találkozón, amelyből két idegenbeli és egy hazai győzelmük született. Válogatottunk is jól akart kezdeni, hogy megalapozza, a még jobb folytatást.
A 13 szerepelt játékos közül csak ketten nem az FTC és az Ú.Dózsa játékosai voltak.
Nagyon lelkesen és nagy becsvággyal kezdett a csapat. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen még el sem telt az első negyed óra, amikor már vezettünk. Nagyon változatos küzdelem kezdődött ezután, amelyben mi szerepeltünk jobban, hiszen többször is csak a szerencséjének köszönhette a vendégcsapat, hogy nem terhelte újabb gól a hálójukat.
A második félidőben tovább folyt az izgalmas csata. Labdarúgóink rendkívül energiákat mozgósítva küzdöttek. Minden elképzelhetőt megpróbáltak, de úgy tűnt hiába a győzelem egygólos marad. Az utolsó percekben azután siker koronázta az erőfeszítéseket és Albert fejese a csehszlovák kapuban landolt.
A mérkőzés végülis nem csak sz... -
Az előző mérkőzésen, egy hete, debütált Fatér sérülés miatt nem tudott Moszkvába utazni. Albert viszont most vállalta a játékot.
Érdekes és szokatlan esemény volt, hogy az UEFA elnöke Gusztav Wiederkehr a csapatok öltözőjébe látogatva jelentette be a mérkőzés előtt: "Az idegenben lőtt gólok nem számítanak duplán, 3-1-es szovjet győzelemnél új mérkőzést játszanak a csapatok Lipcsében."
Most nem csak védekezett a szovjet csapat, mint az első találkozón. Veszélyes akciók futottak állandóan a kapunk felé és bizony zavarokat is okoztak a védelemben. Ennek jele az első, magyar védő lábáról a hálónkba került gól is. Ezzel együtt az első félidőben hősiesen álltunk ellen a nagy nyomásnak.
A második félidő viszont már felőrölte válogatottunk energiáit. A második találatot egy huszonöt méteres szabadrúgásból kaptuk. Húsz perc volt még hátra, amikor a hazaiak megszerezték a harmadik góljukat, ami akkor a továbbjutást jelentette. Mint kiderült válogatottunknak már nem volt ereje ahhoz, ... -
Az év elején (január 2-án) csere történt a szövetségi kapitány személyében. Erre senki sem számított, hiszen a csapat tovább jutott, de a kiadott közlemény szerint Illovszky Rudolf maga kérte felmentését.
Sajnos Albert sérülése miatt nem állhatott a válogatott rendelkezésére, a kapuban pedig új embert próbált ki a szövetségi kapitány.
Azt előre lehetett sejteni, hogy a szovjet válogatott elsősorban védekezni fog és a gólok elkerülésére koncentrál, hogy a továbbjutást majd saját stadionjában dönthesse el. Ennek megfelelően természetesen nekünk a minél nagyobb gólarányú győzelem lehetett csak a célunk.
A találkozón némileg igazolódtak az elképzelése. A vendégek valóban minden energiájukkal a védekezésre törekedtek. Ezt a taktikájukat semmiképpen nem voltak hajlandók feladni, még akkor sem, amikor Rákosi kapu elé beadott labdájából Farkas gólt ért el. Ennek csak annyi hatása lett, hogy még szorosabbra zárták a védelmi vonalat.
Nem is sikerül ezzel a betömörülő, fegyelmezett v... -
Ennek a találkozónak az EB szereplés szempontjából már nem volt igazi tétje, hiszen az előző találkozón aratott győzelmünkkel biztos továbbjutók voltunk. Persze a jó eredmény önmagában is lehet tét. A németek szempontjából a csoportbeli szereplésen kívül még az lehetett motiváló, hogy esetleg otthon végre legyőzhetik válogatottunkat, hiszen ez az eddigi kilenc alkalommal egyszer sem sikerült. Ennek megfelelően a szövetségi kapitányuk jelentős átalakításokat hajtott végre a csapaton.
A találkozón meglátszott, hogy a mieink már nem tekintették fontosnak a találkozót, míg a németek küzdöttek. Az egész mérkőzésen jobb volt a hazai csapat. Nem volt olyan csapatrész, ahol fel tudtuk volna venni a versenyt a vendéglátókkal. Labdarúgóink alig mozogtak, éppen csak annyit teljesítettek, amennyit nagyon muszáj volt. Küzdelemről részünkről tehát nem volt szó. Csoda, hogy csak egyetlen góllal kaptunk ki. Ha nagyobb hittel és merészséggel veszik célba a németek a kapunkat, akkor nagyobb ar... -
Győzelem esetén már biztos a magyar válogatott továbbjutása. A tétnek megfelelően nagyon sokan voltak kíváncsiak a találkozóra. Az NDK csapata nem ígérkezett könnyű ellenfélnek. Köztudottan taktikusan játszó, fegyelmezett, rendkívül küzdőképes együttes. Az is igaz, hogy eddigi nyolc mérkőzésünkből még egyetlen egy alkalommal sem tudtak győzni.
Az első percek az ellenfél feltérképezésével teltek. A németek erős védőfalat vontak kapujuk köré, amely áttörése nem ígérkezett könnyű feladatnak. De tíz perce sem tartott ez a tájékozódó időszak, amikor Farkas úgy érezte a töprengés helyett a tettek mezejére kell lépni. Akciója parádés góllal ért véget. Ez megnyugtatta a játékosainkat, megmutatta, hogy sebezhető a vendégek védelme.
A szünet után kifejezetten látványos labdarúgást játszott a csapat. Mindjárt a játékrész kezdetén Farkas két perc alatt újabb két alkalommal talált a hálóba. Mesterhármasával és az egész találkozón mutatott kivételes játékával ismét igazolta nem mindennapi... -
Nagyon várták az osztrákok a találkozót. Ennek a felfokozott várakozásnak, "csupán" egy vágy, egy remény volt az oka. Nevezetesen a "sógorokat" fűtötte a győzelem vágya, mert az utóbbi évek csatáinak mérlege erősen felénk billent és számukra nem sok babér termett a magyarok ellen.
Válogatottunk azonban most különösen jó formában volt és még ehhez képest is jól játszott ezen a találkozón. Az első félidőről még el lehet mondani, hogy a hazaiak lépést tartottak velünk. Igaz, már ezt a játékrészt is egygólos vezetéssel zártuk. A második játékrészben azonban már óriási fölényben játszottunk.
Egy percig sem tűnt úgy, hogy a mérkőzés alkalmas lenne a negatív mérlegük javítására. Arra még tovább kellett várniuk.
forrás:
mafoci -
Az előző találkozón, itthon 6-0 arányban győztünk, így a vendéglátók célja elsősorban az újabb nagyarányú vereség elkerülése volt. Dániában egyébként is úgy tekintettek válogatottunkra, mint a csoport küzdelmeinek biztos nyertesére.
Játékunk ugyan nem volt mindent elsöprő, de a győzelemhez egy pillanatig sem fért kétség. Mindkét félidőben sokkal jobban játszottunk, mint a hazaiak. Most is nagyon sok helyzetünk maradt kihasználatlanul, de még így is jutott félidőnként egy gól. Magabiztos játék, magabiztos győzelem.
A dán lapok nem győzték dicsérni válogatottunk játékát. Különösen Albert kapott sok elragadtatott jelzőt és nem elsősorban gólja, hanem leginkább rendkívüli szervezőkészsége és ötletessége miatt.
forrás:
mafoci
-
Az első mérkőzésen idegenben döntetlennel kellett megelégednünk, most mindenki joggal várta el a győzelmet. Hosszú idő után került ismét a csapatba Göröcs.
A találkozó kezdetén azonnal támadni kezdtünk és gyorsan meg is szereztük a vezető gólt egy 11-esből. Továbbra is sorra szerveztük az akciókat. A gól mégis Farkas helyzetfelismeréséből, szemfülességéből született. Israël kicsit könnyelműen bánt a labdával Farkas megtámadta és elvette tőle a játékszert. Azonnal kapura tört. Kicsalta a kapust és nyugodt eleganciával gurított a háló közepébe.
A második játékrészben csapatunk már nem küzdött olyan elszánta, így a hollandok vették át a kezdeményezést. A félidő nagy részében fölényben is játszottak, de szerencsénkre csak egy gólra futotta az erejükből.
forrás:
mafoci -
Különösen az első félidőben támadott sokat a válogatott. Gólunk mégsem egy akció végén, hanem szabadrúgásból született. Albert megugrott a labdával és Lamza éppen a 16-os vonala előtt buktatta. A szabadrúgást Bene óriási erővel küldte kapura és a labda csak a kapu bal felső sarkában állapodott meg. Végig izgalmas, hihetetlenül jó találkozó volt, de gól nem esett több.
Sikerült a visszavágás az előző évi vereségért a jugoszlávoknak.
forrás:
mafoci -
Ez volt a 111. magyar-osztrák. Az előző három találkozón Illovszky, mint szövetségi edző irányította a válogatott munkáját. Ez volt az első találkozó, amikor már kinevezett szövetségi edzőként dolgozott a válogatottal.
A találkozó remek küzdelmet, nagyszerű játékot hozott. Az osztrák válogatott többet támadott, sőt helyzeteik is voltak. Gólok tekintetében azonban mi voltunk eredményesebbek. Farkas bravúros mester hármasával nyertünk a "sógorok" ellen. (Az előző mérkőzésen is "egyedül" rúgta csapatunk minden gólját, szám szerint négyet. Ilyen teljesítményre előtte sem és azóta sem volt példa.) Albert pedig a játék szervezése terén nyújtott egészen fantasztikusat.
Három egyes, az eredmény viszont három egy lett mondhatták mosolyogva a szurkolók egymásnak a mérkőzés után. Válogatottunk teljesítménye attól még értékesebb, hogy az osztrákok meglepően jól játszottak, csak a helyzeteikkel nem tudtak mit kezdeni.
forrás:
mafoci -
A dánok elleni hat gól után a franciák sem reménykedhettek udvarias vendéglátásban.
Azonban a vártnál komolyabb ellenfélnek bizonyultak. Arról nem Ők tehettek, hogy az Albert - Farkas páros ezen a napon ellenállhatatlannak bizonyult. Albert előkészített, míg Farkas kegyetlenül befejezte az akciókat.
Mind a négy gólt Farkas János szerezte. Nem akármilyen teljesítmény ez és a következő mérkőzésen a "sógorok" is megismerték a nevét...
Albert Flórián érdemeit jelzi, hogy a többszörös gólszerző a mérkőzésről szólva annyit mondott: "Köszönöm Flóri...".
A szövetségi kapitány értékelése szerint: "Az első félidő játéka és helyzetei alapján úgy érzem: ebben az arányban is megérdemelten győztük le a helyenként kitűnően játszó francia válogatottat. A két bekapott gól azonban jelzés értékű."
forrás:
mafoci -
A dán válogatott nem képviselt komoly erőt az európai labdarúgásban, így elvárható volt a győzelem.
Ennek megfelelően a mieink valósággal kiütötték a vendégeket. A mérkőzés alig több mint fél óra alatt dőlt el. Már az első percben szerzett Albert gól is jelezte a két csapat közötti minőségi különbséget, hiszen a dán kapuvédő "köténnyel" mutatkozott be. Innentől kezdve "potyogtak" a gólok. Szép akciók, látványos megoldások melengették a szurkolók szívét.
A második félidőben, a tetemes előny birtokában válogatottunk már nem erőltette a játékot, a vendégek pedig nem tudtak többet. Ennek megfelelően ez a játékrész meglehetősen unalmasra sikeredet. Hogy mégse kelljen kicsit keserű szájízzel hazatérnie a magyar drukkereknek arról a mérkőzés végén lőtt "búcsú gólunk" gondoskodott.
forrás:
mafoci -
A VB után néhány helyen változtatott Illovszky Rudolf a frissen kinevezett szövetségi edző.
A támadások mennyiségével nem volt baj, csak a minőséggel. Ahogy a hollandok fogalmaztak hiányzott az igazi "magyar paprika" ami megfűszerezhette volna játékunkat. Bár a mérkőzést végig támadtuk, mégis majdnem elvesztettük, hiszen csak az utolsó percben sikerült egyenlíteni.
Mindent figyelembe véve a döntetlen elfogadható produkciónak számított.
forrás:
mafoci -
A négy közé jutás volt a tét.
Az előző találkozóhoz képest változott a csapat összeállítása. Felgyógyult Nagy és visszakerült Mathesz helyére, azt várták tőle, hogy segít a támadások szervezésében.
3. perc: Ismét a 3. perc és ismét kapushiba, akárcsak a portugálok ellen. Gelei egy 20 méterről meglőtt Banyisevszkij bombára vetődött, de kiejtette a labdát és az érkező Csiszlenkó lecsapott rá. Három méterről gurította a kapuba. Nem ígért fényes folytatást ez a baljós kezdet.
47.perc: Bár az első félidőt a gól után végig támadta a csapatunk a szovjet védelemmel nem boldogultak. A szünet utáni második percben a 16-os magasságában szabadrúgáshoz jutott az ellenfél. A Danyilov által beívelt labdára nem jött ki Gelei, valószínűleg arra várt, hogy a hátvédek tisztáznak, ők meg talán a kapusra ... A labda végül átszállt a védők felett és a tisztán álló Parkujanhoz érkezett, akinek nem volt nehéz dolga három méterről a kapu bal sarkába találni 2:0.
57.perc: Középen jött előre a magya... -
A brazilok elleni diadal után mindenki kötelező győzelmet várt. Sokan hangoztatták azonban azt is, hogy nem lesz könnyű a bolgárokkal, mert mindent meg fognak tenni, hogy elérjék első győzelmüket annál is inkább, mert nagy gólarányú győzelem esetén még akár a továbbjutást is megszerezhették volna.
A továbbjutásunk nem forgott igazán kockán, mert az előző találkozók eredményei úgy alakultak, hogy az is elég lett volna, ha kis arányú vereséget szenvedünk. De megnőtt a szurkolók, a játékosok, sőt a pártatlan labdarúgó rajongók étvágya is.
A csapat semmiben sem változott az előző, brazilok elleni mérkőzéshez képest. Csak annyit kért a szövetségi kapitány, hogy játszanak támadóbb focit.
A játékosok lerohanták az ellenfelet gyorsan szerették volna döntésre vinni a dolgot. Sokat hibáztak az összjáték sem volt probléma mentes, de támadtak és támadtak. Annyira a támadásokra koncentráltak, hogy a védekezésre már nem jutott erejük és jött a...
15. perc: Aszparuhov senkitől sem ... -
Már-már mindenki temette a magyar csapatot a rossz rajt miatt. Szerencsére azonban a játékosok nem keseredtek el, töretlen önbizalommal készülődtek a kétszeres világbajnok elleni összecsapásra.
Baróti erre a mérkőzésre kicsit átalakította a csapatot. A kapuba Geleit állította és bekerült Szepesi és Mathesz is. Az ellenfél nélkülözni kényszerült Pelét és számunkra ez sem volt rossz hír. Igaz az ellenfél csapata így is rendkívül erős volt.
Nézzük mi történt ezen a sokáig emlékezetes találkozón:
3. perc: Ez a meccs is jól kezdődik! Jobbról Sipos Benéhez továbbította a labdát, aki egy csel után máris a 16-oson belül járt. Két elegáns húzás és túljutott P. Henriquen valamint Altairon is. Még elhúzta a labdát Bellini elől, azután 7 méterről a kimozduló Gilmar mellett ballal laposan lőtt a kapuba 1:0.
14. perc: Brazil szabadrúgás a magyar kaputól 25 méterre. A büntetőt Rákosi kezezése miatt ítélte meg a játékvezető. Lima nagy erővel a sorfalba rúgta a labdát, amit Tostăo sz... -
A magyar válogatott a selejtezőből veretlenül (3 győzelem, 1 döntetlen) jutott tovább, indokolt volt tehát az a nagy várakozás, ami a mérkőzést megelőzte. A csapat jó hangulatban készült a küzdelemre, amit csak fokozott a számolatlanul érkező távirat és jókívánság.
Volt, aki ingyen jutott be a stadionba. Török Béla (Dunaújváros) "csak" annyit tett, hogy otthonról indulva 2420 km-t kerekezett és máris tiszteletjeggyel nézhette meg a mérkőzést.
3. perc: Gyorsan lőttek "kijózanító" gólt a portugálok. Eusebió csapott le egy labdára, de Mátrainak sikerült becsúszva szögletre mentenie. Simoes ment ki a szögletzászlóhoz és beívelte a labdát. Szentmihályi várt, nem jött ki, azután rossz ütemben mozdult és Augusto a kezei közül fejelt a háló közepébe 0:1.
30. perc: A rengeteg magyar támadás után most egy magyar fejes következett. Albert a kaputól 6 méterre portugál védőkőtől körülvéve fejelte Rákosi beadását a tehetetlen Carvalho mellett a kapu felé. Minden magyar lélegzet vissz... -
A svájciak úgy érkeztek hozzánk, hogy bíztak a pontszerzésben.
Egészen a 44. percig úgy látszott megvalósulhatnak a vendégek reményei. Hiába játszottunk ugyanis mezőnyfölényben, csak ekkor szerzett vezetést a magyar csapat. Egy parádés Albert - Farkas összjáték után Farkas mintegy 8 méterről nagy erővel lőtt a felső léc alá. Egy perc múlva már 2:0 volt a Népstadion eredményjelzőjén! Ezúttal Bene kapott labdát Alberttől és élt is a kínálkozó lehetőséggel.
A második játékrész sokkal kiegyenlítettebb játékot hozott, mint az előző. Ennek ellenére Bene még egyszer betalált a svájciak kapujába. A három magyar gólra a vendégek csak most tudtak egyel válaszolni.
A VB főpróba jól sikerült. Bár a szövetségi kapitány kritikusan megjegyezte: "A nagy melegben kényelmes játékot láttunk. Több frissességet vártam a csapattól."
forrás:
mafoci -
A még mindig sérült Alberten kívül a remek formában levő, az előző találkozón nagyszerű teljesítményt nyújtó Szentmihályi sem játszhatott betegség miatt. A baljós előjeleket fokozta a 10 fokos, májusinak nem igazán nevezhető hőmérséklet és a viharos idő.
A csapat felállása először volt 1-1-4-3-2. Ebben a formációban Mátrai a védőfal mögött söprögetett.
A jugoszlávok, mint mindig, most is különös elszántsággal készültek ellenünk.
Tulajdonképpen az egész mérkőzésen jobban játszottak a hazaiak. Bár Mátrai a söprögető feladatát jól látta el, de a jugoszláv fölény egyértelműen megmutatkozott. A két előre tolt csatár keveset mozgott, nehéz volt Őket megtalálni. Nem jöttek hátra labdákért, a hosszú átadások könnyen váltak a vendéglátók védelmének prédájává.
A találkozó úgy fejeződött be, ahogy kezdődött jugoszláv góllal.
A mérkőzés előtti rossz sejtelmek beigazolódtak: a jugoszlávok megérdemelten győztek.
forrás:
mafoci
-
A magyar válogatott immár huszonhét éve veretlen volt a lengyelek ellen, sőt az eddig lejátszott tizenhat találkozóból csak egyetlen egyet tudtak megnyerni.. A százezer hazai néző azt várta: megtörik ez a varázs.
A magyar szövetségi kapitány már ezen a mérkőzésen is azt az összeállítást próbálgatta, amelyik majd a világbajnokságon bevethető. Most azonban Albert nem játszott a csapatban.
A lengyelek többet támadtak, de szerencsére, csapatunk legjobbja Szentmihályi Antal bravúrok sorozatát mutatta be a kapuban. A védelmünk egyébként is jól teljesített, de a csatársorunk adós maradt az eredményes játékkal.
A második félidő elején Bene huszonkét méterről szabadrúgásból talált a hazaiak hálójába. Mintha csak erre vártak volna a lengyelek is, szinte azonnal kiegyenlítettek. Ezután visszaállt, az első félidőben megszokott forgatókönyv. Többnyire a hazaiak támadtak, mi pedig védekeztünk, de gól nem esett.
A lengyelek szerint 3:0-ra is győzhettek volna, ha nem olyan jó a "por... -
"Csak" egy pont kellett a továbbjutásunkhoz, de a vereség az NDK továbbjutását jelentette volna. Ezért nehéz, harcos mérkőzésre lehetett számítani.
Az eredmény alakulása jelzi, hogy milyen heroikus küzdelem volt a pályán: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
A németek természetesen minden erejükkel a gólszerzésre játszottak és félóra küzdelem után meg is szerezték a vezetést. Szerencsére még az első félidő alatt sikerült kiegyenlítenünk.
A második félidő elején Novák 25 méterről lőtt óriási szabadrúgás góljával válogatottunk jutott vezetéshez. A németeknek most már két gól kellett volna a továbbjutáshoz, de nem adták fel. Minden energiájukat bele adták, és ha nem is könnyen, de sikerült újra egyenlíteniük. Az ismét felcsillanó lehetőség új erőt adott a vendégeknek. De miután tíz perccel a küzdelem vége előtt a végig kitűnően játszó Farkas egy remek egyéni akció után a kapuba talált már nem volt kérdéses a győzelem.
Érdekes volt az ellenfél játékosának Erlernek a rövid véleménye:... -
A szövetségi kapitány jól ismerte az osztrákokat és speciálisan ellenük dolgozta ki a válogatott taktikáját.
A mérkőzés kezdete után megindítottuk a támadásokat és a 4. percben már vezettünk. Továbbra is egyre-másra indítottuk a támadásokat. A 24. percben Bene megsérült és le kellett mennie a pályáról. Pár perc múlva visszatért, de már nem tudta érdemben segíteni a csapatot. Innentől kezdve tehát gyakorlatilag tíz emberel játszottunk. Ez azonban nem változtatott vitathatatlan fölényűnkön, amit a hamarosan elért második találatunk is mutat. No meg az is, hogy ebben a játékrészben a vendégek egyetlen egyszer sem célozták meg a kapunkat.
A szünet után lényegében semmiben nem változott a játék képe és magabiztos győzelmet arattunk. Az osztrákok továbbra is lassú, körülményes, öreguras labdarúgást játszottak.
A három gólos különbség nem fejezte ki hűen a magyar válogatott nagy fölényét. Ez annál is értékesebb, mivel így már csak egy pont hiányzott a biztos továbbjutáshoz.[/q... -
Nem túl sok néző volt kíváncsi a VB selejtezők közepette egy barátságos mérkőzésre.
A mérkőzés egyenlő felek jó iramú harcát hozta. Látványos gólokkal és küzdelmes játékkal. A második félidőben az olasz csapat játszott fölényben, de Mazzola két óriási helyzetet kihagyott és egy váratlan ellentámadásból mi szereztünk gólt.
Remek olasz együttest győzött le a magyar csapat. Érdekesség, hogy a nagy meleget a mieink bírták jobban!
forrás:
mafoci -
Nagyon nagy volt az érdeklődés és felfokozott a várakozás Bécsben.
Mészöly nem játszhatott, ezért át kellett szervezni a csapatot. A védelem lett megerősítve, a hátvédsor négy védőből állt. Az előttük játszó két középpályásnak pedig meg kellett akadályozni, hogy az osztrákok két irányítója szervezni tudja a támadásokat.
A találkozó nem hozott nagy izgalmakat. Mivel válogatottunk taktikája bevált, a játékosok jól oldották meg a feladataikat, így a hazaiak leginkább védekeztek. Amikor támadásba fogtak, az rendszerint elakadt a pálya közepén.
Nagy technikai és taktikai fölényben játszottunk és lényegesen több gólhelyzetet alakítottunk ki. Csak a csatárainkon múlott, hogy csupán egyetlen gól előnnyel nyertünk.
A fentieket igazolja az osztrák középhátvéd véleménye: "Ilyen félelmetes csatársor ellen még sohasem játszottam."
forrás:
mafoci
Az újabb idegenbeli pontszerzéssel a magyar csapat már-már fél lábbal a világbajnokság résztvevőjének számított.
-
Ezzel a mérkőzéssel kezdődött számunkra a VB.
Százezer győzelemre éhes hazai drukker gyűlt össze a stadionban és már a mérkőzés kezdete előtt óriási hangorkán bíztatta a német válogatottat. Az NDK szövetségi kapitánya Sós Károly volt.
A mérkőzés elején, mintha ez a hatalmas tömeg és félelmetes hangereje, no meg a támadó hazai labdarúgók kicsit megijesztették, összezavarták volna játékosainkat. Visszahúzódtunk a saját térfelünkre és hagytuk, hogy a németek nyugodt adogatásokkal hozzák fel a labdát még a félpályán innen is. Az akcióknak idegesen, kapkodva próbálták útját állni, de kevés sikerrel. Alig több mint negyed óráig bírta ezt a nyomást a védelmünk. Talán a bekapott gól is segített abban, hogy lassan megnyugodott válogatottunk és kezdtek bele lendülni a játékba. Ez annyira sikerült, hogy tíz perccel az NDK vezető gólja után már ki is egyenlítettünk.
A második félidőben csapatunknak minden elszántságára szüksége volt, hogy képes legyen ellenállni a németek meg-megúj... -
A világbajnoki küzdelmek megkezdése előtti felkészülési mérkőzésnek tekintette mind a két csapat a találkozót.
Az angol kapitány, Ramsey részese volt a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1953-11-25/anglia-magyarorszag]legendás 6-3-as mérkőzésnek. Most jó taktikával készítette fel csapatát a magyarok ellen.
Az első félidőben a hazaiak rá tudták kényszeríteni játékstílusukat válogatottunkra és a vezetést is megszerezték.
A második játékrészben már mi voltunk a jobbak, de nekünk nem sikerült a kapuba találni.
Mindkét csapat nagyon sok helyzetet hagyott ki. A védelmek jobban teljesítettek, mint a csatársorok.
A meccs színvonala nem elégítette ki sem a szakemberek sem a szurkolók igényeit.
Az angolok kapitánya szerint, a jegyzetei azt mutatták, hogy ha a helyzeteit mindkét csapat berúgja, akkor most is 6-3 lett volna az eredmény. A feljegyzések bizonyára kicsit "csaltak", de az tény, hogy most inkább a hazaiak érdemeltek győzelmet.
forrás:
mafoci -
Remekül kezdett csapatunk. Tíz perc elteltével már vezettünk és jobban is játszottunk, mint a vendégek. Nem volt már tíz perc sem vissza az első félidőből, amikor újra rezgett a jugoszláv háló. Már két gólos volt az előnyűnk. Ezt a gólt csakúgy, mint az előzőt Albert lőtte. Ez már a harmadik válogatott találkozó volt zsinórban, amikor két góllal "örvendeztette" meg az ellenfelet.
A második gól után az addig is rendkívül keményen és erőszakosan játszó jugoszlávok kifejezetten durvává váltak. Valószínűleg ennek is része volt abban, hogy további gólokat már nem rúgtunk.
A befejezés előtti percben egy védelmi hibából sikerült megszerezniük a szépítő gólt.
A mérkőzésen a vendégek "jóvoltából" sok volt a veszekedés, a sportszerűtlen jelenet.
Nem nevezhető sportszerűnek az a nyilatkozat sem, amelyben Lovrics a jugoszlávok edzője "öregurasnak" nevezte a mieink játékát! Úgy látszik elfelejtette: a magyarok nyertek! Akkor vajon milyen lehetett az ő csapatának a produkciója?[/q... -
Alaposan kicserélte Baróti a csapatot és Bene mellett, aki 8. alkalommal volt válogatott, olyan fiatal játékosok léptek pályára, mint Novák, aki 6-odszor, Ihász, aki 5-ödször, Farkas, aki 6-odszor és Varga, aki első alkalommal lépett pályára címeres mezben. Ebben talán annak is volt szerepe, hogy a dánoktól nem tartottak a mieink.
Nézzük a találkozó eseményeit:
8. perc: Furcsa szabályértelmezés miatt, pontosabban az előnyszabály alkalmazásának az elmulasztása miatt gól helyett szabadrúgással kellett beérnünk. Albert a Vargától kapott labdát a bal kapufára rúgta, ami onnan a kapuba vette az irányt. Mivel azonban ezt megelőzően egy dán szabálytalanságot vélt felfedezni a bíró, a gólt nem adta meg. 12. perc: Bene lőtte kapura a labdát, de az a védőkről Albert elé pattant, aki újra Bene elé tálalt. A csatár 8 méterre volt a kaputól a jobbösszekötő helyén és látta a kifutó Nielsent. A megfelelő pillanatot kivárva a kapus alatt lőtt a háló közepébe 1:0. Magyar részről támadás tá... -
Az előző mérkőzésen a franciák ellen megsérült Sándor és Fenyvesi dr. ez utóbbi végülis tudta vállalni a játékot, de Sándort nélkülözni kellett. Bene 20 évesen 7. válogatott mérkőzésén a jobbszélső posztjára került. Tichy és Albert most is a középcsatár posztján szerepeltek és Nagy segítette a támadásokat. A spanyol csatárok semlegesítése látszott a legfontosabb és természetesen a legnehezebb feladatnak. Négyen különleges figyelemben részesültek. Fenyvesi dr. "kapta" Amanciot, Mészölynek kellett semlegesítenie Marcelinot, Siposnak pedig Peredát kellett őriznie. A legveszélyesebbnek tartott Suárezt Komorának kellett megakadályoznia a játékmesteri feladatok ellátásában.
Nézzük mi történt a találkozón: 36.perc: A 16-os sarkánál Suárez cselezte tisztára magát majd beívelte a labdát pontosan a felugró Pereda fejére, aki 7 méterről védhetetlen fejest "ragasztott" a bal sarokba 1:0. 85.perc: Iríbar 2-3 méterrel a kapu előtt állva figyelte amint Tichy hozta fel a labdát a jobbösszekö... -
Nagyon nagy volt a várakozás. Nekünk már egy döntetlen is elég volt a továbbjutáshoz. Válogatottunkban ismét Sándor volt a jobbszélső.
A franciák legalább abban reménykedtek, hogy győzelmük esetén megszerezhetik az esélyt egy harmadik mérkőzésre.
Nagy volt a tét és nagyon akart a francia csapat. Alaposan bele kezdtek és már a második percben a kapunkba került a labda. Nem volt könnyű a ránk nehezedő nyomást elviselni és még támadásokat is indítani, de sikerült. Az egyik akciónál szabadrúgáshoz jutottunk és Sipos tizenhat méterről a vendégek hálójába vágta a labdát. Ezután végig támadtuk az első félidőt. Támadásaink a második játékrészben is folytatódtak és Bene révén a vezetést is megszereztük. A mérkőzés további részében is fölényben játszottunk.
A védelem magabiztosan és megbízhatóan teljesített, így a csatároknak a támadásokra lehetett összpontosítaniuk. Ők ezt meg is tették. Fölényünkre jellemző, hogy a kapura küldött lövések aránya 41-19 a mi javunkra.
Ezzel a győ... -
Az osztrákokat Guttman Béla készítette fel. Egy héttel a franciákkal vívott győztes Európa Kupa mérkőzés után és három héttel annak visszavágója előtt voltunk.
Most azonban mintha nem az a csapat lépett volna a pályára, amelyik Párizsban annyira elkápráztatta a közönséget. Pontosabban a válogatott most is hajtott, sokat támadott, sőt fölényben is játszott, de a góllövés nem akart sikerülni. Idegesnek, pszichikailag fáradtnak látszottak a játékosok.
A mérkőzés elején úgy tűnt, akár több góllal is nyerünk. Amikor befejeződött a találkozó megállapíthattuk, akár több góllal is nyerhettünk volna. Csakhogy amíg nekünk sehogyan sem sikerült megtalálni az osztrák kapuba vezető utat Ők a második félidő elején egy veszélyes támadás során büntetőhöz jutottak. Mészöly kézzel ütött a labdába és a játékvezető nem habozott. Senki nem gondolta, hogy ez lesz a találkozó egyetlen gólja. Nagyon akartak pedig a fiaink. A hajrában is bele adtak mindent. Ekkor történt, hogy két osztrák játékos ... -
Eredetileg ez volt a magyar válogatott jubileumi 400. Mérkőzése. Ebből az alkalomból még Stanley Rous a FIFA elnöke üdvözlő táviratot is küldött.
A találkozó tétje a továbbjutás a Nemzetek Európa Kupájában. Bár az első mérkőzésen győzelmet arattunk, sokan óvták a csapatott: a továbbjutás még mindig nem lefutott.
Mindkét csapat nagy elszántsággal vágott neki a csatának. A németek megpróbálták lerohanni a mieinket, de ez nem sikerült, sőt a vezetést is megszereztük. Nem sokkal ezután a német középhátvéd 25 méterről váratlanul kapura lőtte a labdát és egyenlített. Erre megint csapatunk kezdett nagyobb tűzzel játszani és percek múlva már Sándor "úszott" a levegőben minek eredményeként visszavettük a vezetést. Ez kicsit visszavetette a vendégeket, de ez sem tartott sokáig. Indították az újabb támadásokat és ismét kiegyenlítettek. ...és mindez az első félidő első felének eseménye. A játékrész második felében is óriási volt a harc, de újabb gólt már egyik fél sem tudott elérni.
A ... -
Eddig még soha nem érkezett annyi osztrák szurkoló hozzánk, mint most. Mintegy tízezren követték csapatukat Budapestre.
Az egész találkozón nagy fölényben játszott válogatottunk. Az első negyedóra végét egy Albert gól jelezte. Sándor pedig a második végén mutatott be parádés alakítást. Miután becsapta a védőket nagyerővel, éles szögből lőtt a hálóba. A jobbszélső ezen a meccsen is olyan frissen mozgott, hogy néha a fiatalok is szégyenkezhettek mellette, pedig már 35 éves volt.
A magyar válogatott a továbbiakban is irányította a mérkőzést. Amennyiben helyzeteit kihasználja akár 4-5 góllal is nyerhettünk volna. De mi már nem, csupán a mérkőzés vége felé a vendégek találtak a kapuba.
Az osztrák lapok ezt írták a meccs után: "Vereségünk, akár nagyobb arányú is lehetett volna.", vagy egy másik: "Ha magát az eredményt nézzük, a legnagyobb mértékben elégedettek lehetünk, hiszen csapatunk igazán csak a galamblelkű szurkolók igényeit elégítette ki."
forrás:
mafoci -
Nagy volt a készülődés a németeknél. Nagyon bíztak jó erőben lévő csapatukban.
Az ünnepélyességet fokozta, hogy a kezdőrúgást egy nő, mégpedig egy "világlátott nő", Tyereskova az első női űrhajós végezte el, aki a mérkőzésen Gagarin társaságában jelent meg.
A hazaiak nagy elszántsággal és lendülettel vetették magukat a küzdelembe. Egy pillanatnyi kétséget sem hagytak afelől, hogy győzni akarnak. A kezdeti rohamokat jól hárította a védelem és egy ellentámadásból a vezetést is megszereztük.
A szünet után ismét erősítettek a németek különösen, hogy még a második félidő elején sikerült egyenlíteniük. Rendkívüli energiával küzdöttek. Ebben az időszakban egyértelmű mezőnyfölényben voltak. A végén azonban mi hajráztunk jobban. Először egy kapufát, majd az utolsó percben egy 20 méteres lövésből gólt értünk el.
A játék hagyott kívánni valót maga után, de a küzdeni tudás és az eredmény bíztató volt.
forrás:
mafoci
-
Hatalmas érdeklődés mellett került sor a találkozóra. A hazai szurkolók látni akarták, hogy sikerül-e otthon is nyerniük végre a magyarok ellen, hiszen legutóbb Budapesten legyőztek bennünket. Valamint nagyon kíváncsiak voltak az ördöngös csatár Sekularac játékára, aki már hosszabb ideje nem szerepelt a válogatottban.
A találkozó nem keltett csalódást. Legalábbis a jugoszláv szurkolókban. Sekularac irányította a hazaiak egész csapatát. Közben olyan ötletesen, lendületesen játszott, hogy védelmünk követni sem tudta. A játék képe alapján azt lehetett gondolni, hogy nagyarányú vereséget fogunk szenvedni. Kétszer be is találtak a kapunkba, már az első félórában. Nekünk pedig mindössze egy kihagyott, kapu mellé gurított helyzetre futotta.
A második félidőben már jobban koncentrált a válogatottunk és a vendéglátók rohamaiban sem volt akkora energia, mint az elején. Védelmünk hárította a támadásokat, a csatárok viszont nem tudtak eredményt felmutatni, így a mérkőzés állása nem vált... -
A szovjet csapatban négy újonc is helyet kapott. A hírek szerint azért, mert a szövetségi kapitány nem akarta a jelenlévő nemzetközi kupa ellenfelek megfigyelői előtt megmutatni, milyen is az igazi csapat.
Az első félidőben nagyon nagy nyomás nehezedett a védelmünkre. A szovjet támadások nagyon gyorsan követték egymást. Ezt megkönnyítette, hogy csatáraink nem hogy gólhelyzeteket nem alakítottak ki, de még elől megtartani sem tudták a labdát. Alig jutottunk át a felező vonalon. Szerencsére a védelem derekasan helytállt és meghiúsított minden gólszerzési próbálkozást.
A második félidőre kiegyenlítetté vált a játék, sőt több lehetőségünk is volt a vezetés megszerzésére. Érzékelhető volt, hogy a szovjet kapusnak nincs jó napja, nem valami magabiztosan véd. Lőttünk két kapufát és kétszer is sikerült közvetlen közelről a kapu mellé rúgni a labdát. Ezek után persze a hazaiak szerezték meg a vezetést. Az igaz, hogy ez a gól több méteres leshelyzetből esett, de a partjelző nem jelezt... -
Ilyen még nem volt. Egyszerre hat játékos ( Albert, Göröcs, Monostori II., Sándor, Sipos, Solymosi) jelentette, hogy sérülés miatt nem tud a kapitány rendelkezésére állni. Ráadásul Szentmihályi gyenge formája miatt szintén nem jöhetett szóba. Teljesen átszervezett csapatot kellett tehát harcba küldeni. Pedig szerettünk volna visszavágni a világbajnokságon elszenvedett, a búcsút jelentő vereségért.
A "kényszer hatása alatt" létrejött magyar válogatott, nagy kedvvel és akarással vetette magát a küzdelembe.
Az első félidő közepén ugyan az a csehszlovák csatár szerzett gólt, aki a VB negyeddöntő győztes találatát is szerezte. De válogatottunk most nem engedte, hogy ez legyen a végeredmény is. Bár a hazaiak sokat támadtak, de védelmünk jól dolgozott és mi is vezettünk akciókat.
A második félidő közepe táján Tichy egy óriási bombából egyenlített, majd két perc múlva a vezetést is megszereztük. A csehszlovák csapat sem adta fel és nekik is sikerült az egyenlítés.
A döntetlen na... -
A dán csapat nem tartozott az európai mezőny élvonalához, sőt...
Most végre az egész mérkőzés alatt szép, látványos, gyors játék folyt. Rengeteg helyzet, számtalan kapura lövés, sok kapufa és fél tucat gól. Ez utóbbiból az előbb soroltakat figyelembe véve lehetett volna akár egy tucat is. Mindent lehetett látni ezen a találkozón, minden szépet felvonultattak labdarúgóink, minden ötletet megmutattak.
A közönség nagyszerűen szórakozott. Voltak, akik csendesen megjegyezték: "Jó a magyar futball, csak arra kell vigyázni, hogy kit választunk játékpartnerül." Sok igazság volt ebben a mondatban, de a győzelem legalább önbizalmat adott a csapatnak.
forrás:
mafoci -
A svéd csapat, mondhatni veteránokból állt, főleg a mi döntően fiatal játékosainkhoz képest.
Jó előjel volt, hogy[url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1963-05-04/magyar_olimpiai_valogatott-svedorszag] egy nappal korábban, az olimpiai válogatottak csatájában Budapesten a magyar csapat 4-0-ra legyőzte a svédeket.
Ez a mérkőzés azonban mégsem úgy kezdődött, mint ahogy mi szerettük volna. Az első percekben már zavarok mutatkoztak a védelemben. A máskor oly magabiztos Szentmihályi most messze kijött a kapujából és úgy tűnt önmaga sem tudta pontosan mit akar. A svédek viszont igen és már a tízedik percben megszerezték a vezetést. Némileg rendeződtek soraink, de továbbra is a hazaiak játszottak fölényben. Szórványos akcióink könnyen kiismerhetőek voltak, csatáraink mindent középen akartak megoldani.
A második félidőben sem változott lényegesen a játék képe. Még akkor sem, amikor sikerült megszereznünk az egyenlítő gólt. Csak pár perc kellett és a svédek visszaállít... -
Kétgólos előnnyel érkeztünk a találkozóra. Az idény eleji időpontot figyelembe véve a cél nem is a győzelem volt elsősorban, hanem a továbbjutás.
Természetesen a hazaiak is tudatában voltak annak, hogy nyerniük kell. Ennek megfelelően erőteljes támadásokkal kezdtek és csatáraik veszélyes helyzeteket alakítottak ki a kapunk előtt. Védelmünk azonban kifogástalanul működött, Szentmihályi pedig megbízhatóan őrizte a kapunkat. A hazaiak támadásainak végül mégis gól lett az eredménye, mert büntetőhöz jutottak.
A második játékrészben válogatottunk továbbra is okosan, nyugodtan játszott és a walesi rohamok is gyengültek. Mi is egyre több ellentámadást vezettünk és ennek egyenlítés lett az eredménye. Ezt a gólt csapatunk is büntetőből érte el.
A mérkőzésen mutatott kiegyensúlyozott teljesítményükkel labdarúgóink továbbjutottak a kupa küzdelmek következő fordulójába.
forrás:
mafoci -
Szerettük volna jól kezdeni a kupa sorozatot. A walesiekkel eddig háromszor találkoztunk és a mérlegünk kiegyensúlyozott volt. Egy döntetlen, egy vereség, egy győzelem. A gólarány 6-6.
Remek játékot mutatott a két válogatott. Már az első félidőben világossá tettük azonban, hogy a mai napon nem tudunk elképzelni más eredményt csak a győzelmet. Harcosan, lendületesen és látványosan játszott csapatunk. A szünetig egygólos előnyt szereztünk.
A második félidő elején Sándor, aki az egész mérkőzésen kiváló teljesítményt nyújtott, ismét brillírozott. A 16-osnál járt, amikor kicselezte a rátámadó balhátvédet, azután a középhátvédet is. Ekkor a kapus támadta meg és jobbszélsőnk már nagyon kiszorított helyzetben volt. Csakhogy ebből a nehéz szögből is észrevette, hogy a kimozduló kapus és a jobbkapufa között van akkora rés, amin keresztül a labda éppen el tud jutni a hálóba. Nem véletlenül hívták ezt a góllövésre szinte alkalmatlan szöget Sándor-szögnek. Be is vágta az elképedt Milling... -
Ismét egy magyar-osztrák és megint mennyi embert érdekelt.
Az első percektől kezdve jobbak és veszélyesebbek voltunk. Öt perccel a kezdés után Albert estében kapura küldött lövését csak bravúrral tudta hárítani az osztrák kapus. Újabb öt perc és Sándor lövése vágódott le a kapufáról. Később ismét Sándor indult előre, és amikor ketten is megtámadták, gyorsan Alberthoz passzolt, aki az előre futó Göröcs elé továbbított. Ő még átcselezte magát a védőkön és a jobb sarokba lőtt.
A második félidő is hasonlóan telt, de úgy tűnt az újabb gól elmarad. Azonban az utolsó percben Sándor lövése az osztrák kapus könyökéről mégis a hálóba került.
A nyolcezer osztrák szurkolónak, amely elkísérte kedvenceit Budapestre csalódottan kellet távoznia. Ezúttal a magyarok minden tekintetben felülmúlták az osztrák csapatot.
forrás:
mafoci -
A jugoszlávok 31 éve, 14 mérkőzésen keresztül nem nyertek ellenünk. Ezt a sorozatot nagyon készültek megszakítani.
Ezen a mérkőzésen búcsúzott a válogatottól minden idők egyik legnagyobb kapusa Grosics Gyula.
A találkozó kezdete után négy perccel, miután még magához ölelte a labdát, lement a pályáról Grosics és a magyar válogatott kapujában ettől a perctől kezdve más védett. Természetesen már nem csak ezen a mérkőzésen.
Az első félidőben gólt is rúghattunk volna, de két méterre a kaputól Fenyvesi nem találta el a labdát. Akár öngóllal is megszerezhettük volna a vezetést, de Juszufi éppen a gólvonalnál érte el hátvédtársa rosszul sikerült haza adását.
A második félidőben a jugoszlávok szerezték meg a vezetést és nem sokkal azután rúgtak egy kapufát is.
Tulajdonképpen más nem is nagyon történt a mérkőzésen. Mind a két csapat igyekezett, de valahogy a játék képe nem hozta izgalomba, nem késztette ámulatra a nézőket.
Csendes találkozón veszett el 31 évnyi győztes sorozat.[...