felhasználói profil: fgymat (hozzászólások / 78)
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
-
Észak-Írország válogatottjával most találkoztunk első alkalommal és mindjárt egy fontos sorozat első mérkőzésén.
A magyar csapat nem udvariaskodott. Az első pillanattól kezdve végig támadtuk az egész találkozót. A vendégek pedig elszántan és eredményesen védekeztek.
Már lélekben mindenki elkönyvelte, hogy ez a selejtező sorozat hazai pontvesztéssel kezdődik. Talán csak a szövetségi kapitány nem gondolta így. Cserét határozott el. A pályára küldte Vinczét, nyilvánvalóan azzal a feladattal, hogy a friss csatár megszerezze, azt a nagyon hiányzó vezető gólt. Pilu nem próbálta meg áttörni a védőfalat, hanem inkább megeresztett egy távoli lövést. Ezzel a bombával, három perccel a csere után, 21 méterről a kapuba vágta a labdát.
A válogatott játéka nem volt igazán bíztató, de tétmérkőzésen az eredmény mindennél fontosabb.
forrás:
mafoci -
Alig két évvel az 1986-os világbajnokság után ismét Mezey György ült a kispadra. Ez idő alatt négy szakembert " fogyasztott el" a válogatott.
Máris lehetőség kínálkozott, hogy az előző mérkőzésen elszenvedett súlyos vereségért revánsot vegyünk. Ez a találkozó volt a 129. alkalom, hogy a két válogatott egymás ellen pályára lépett. Nem volt két másik nemzet a világon, amelyik ilyen sorozattal dicsekedhetett. De nekünk, " sógoroknak" , ez természetes.
Ezen a találkozón hiába várták a hazai szurkolók csapatuktól a Budapesten mutatott játék megismétlését. Küzdelmes, de nem túlzottan izgalmas volt a játék. Akadtak olyan pillanatok, amelyekben úgy látszott, hogy a mérkőzés nem marad gól nélküli. Leginkább a 69. percben álltak közel a vendéglátók a gól megszerzéséhez. Ekkor büntetőhöz jutottak, de Polster elszalasztotta az alkalmat és a labdát a kapufára lőtte.
Mezey György második kapitányi " korszaka" nem kezdődött rosszul. A hazai 0-4 után az idegenbeli döntetlen az osztráko... -
Régi nagy riválisunkkal találkoztunk. Három éve otthon vertük a " sógorokat" három góllal, négy éve pedig ugyanitt, nálunk győztünk ellenük. Bizakodva készültünk tehát erre a találkozóra is.
Ezen a mérkőzésen azonban gyorsan kiderült, hogy most nem " teremhet nekünk babér" . A vendégek ötletesen, látványosan játszottak. Nemcsak technikailag, de erőnlét szempontjából is felülmúltak bennünket. A mérkőzés végén, már biztos kétgólos előny birtokában is lendületes és eredményes támadásokat vezettek. Az eredmény elszomorító volt.
Ennyire simán régen, 1932 óta nem szenvedtünk vereséget a " sógoroktól" (http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1238 ). (Ők pedig idegenben 1951-ben értek el utoljára győzelmet ilyen különbséggel.) Olaj volt a tűre, hogy hazai pályán kellett végig szenvedni a nézőknek a stadionban és a televízió előtt a csapat szánalmas vergődését.
A vereség három búcsút is vont maga után. Lemondott az MLSZ elnöke, lemondott Bálint László technikai igazgató, aki tul... -
Belgiumban négy éve ugyanebben a stadionban döntetlent játszottunk. Alig egy év múlva (1985. május 29-én) ugyan itt BEK döntőt rendeztek és a televízió egyenes adásban közvetítette a labdarúgás talán legnagyobb tragédiáját. Még mindenki, játékosok és szurkolók is emlékeztek ezekre az eseményekre, amikor elkezdődött a mérkőzés.
A lelkesen játszó hazai csapatot a magyar válogatott kétségbeesetten próbálta megfékezni. Az első félidőben, annyiban mindenképpen eredményes volt az igyekezet, hogy gól még nem esett.
A második félidőre kezdett felőrlődni csapatunk. Idegesség, kapkodás, fáradtság. Mindez párosulva a belgák szűnni nem akaró támadásaival természetes módon eredményezte a találkozó végére kialakuló szomorú eredményt.
forrás:
mafoci -
Ismét új ember a válogatott élén.
Újabb nagyon kevés szurkolót vonzó találkozó. Sem a válogatott közelmúltbeli teljesítménye, sem az ellenfél nem csábította a szurkolókat a stadionba.
Ismét a fejetlenség volt a jellemző a mérkőzésre. A játékosok nem értették meg egymást, nem tudott kialakulni folyamatos játék. Lassú és körülményes labdázgatás folyt. Ezen az ellenfél jelenléte sem változtatott. A kevés támadás nem jelentett igazi veszélyt egyik kapura sem. Kevés gólszerzési lehetőségűnket a török kapus ügyesen hárította. Teljesen érthetetlen volt, hogy a vendégek kapitánya az utolsó percre miért határozott el kapuscserét, de ez a döntés hozta meg a találkozó döntő fordulatát. A frissen beállt Okanról ugyanis egy lövés kivágódott és Kiprich résen volt. Mint az előző mérkőzésen, most is az utolsó percben szereztük meg a győzelmet jelentő gólt.
Az MLSZ még októberben létrehozta a technikai igazgatói posztot, amely szövetségi kapitányi tisztségnek is számított. Ezt a beosztá... -
Már egyik csapatnak sem volt semmiféle Európa-bajnoki érdekeltsége, vagyis nem volt tétje a találkozónak. Persze olyan időkre is emlékezünk, amikor minden mérkőzésen volt tét. Ha más nem, akkor a győzelem.
Csak nagyon kevés szurkoló akarta látni a mérkőzést. A pálya talaja annak ellenére, hogy decembert írtunk, nagyon mély és sáros volt.
Nagyon gyenge játékot produkált mindkét csapat. Szinte semmi említésre méltó nem történt a játéktéren. A szünetben a tribünökről már sokan hazaindultak és ez a szállingózás a találkozó hátralévő idejében folyamatosan tartott.
A második félidő elején Détári kihagyott egy 11-est, azután megint nem történt semmi. Kiprich, jegyzőkönyv szerint a 90. percben, a valóságban már két perccel a rendes játékidő letelte után a hosszabbításban lőtt gólját csak nagyon kevesen látták a helyszínen.
A találkozó után megint távozott az éppen a válogatott munkáját irányító szakember. Garami József eredetileg is öt mérkőzésre, az Európa-bajnoki selejtező... -
A német csapat a legjobb összeállításában lépett pályára.
1983-ban és 1985-ben is selejtező mérkőzések között játszottunk egymással és döntetlent illetve győzelmet sikerült elérnünk. Most is reménykedtünk.
A találkozón nagy küzdelem alakult ki. A játék fordulatos, izgalmas és néha még szép is volt. A nagynevű vendégcsapat nem bírt a mieinkkel. Nálunk pedig úgy tűnt, nem akarták elhinni, hogy akár győzni is lehetne. Így azután a mérkőzés igazságosnak tekinthető döntetlennel zárult.
Nagyon értékes döntetlen volt ez, egy kitűnő német válogatott ellen.
forrás:
mafoci -
Számunkra az Európa-bajnoki továbbjutás már nem sikerülhetett, de azért mindkét csapatnak akadt miért küzdenie.
Ez már a kilencedik tétmérkőzés volt a görög csapat ellen. Az utóbbi öt alkalommal, 1978 óta, Európa-bajnoki selejtezőkön találkoztunk és egyetlen alkalommal sem sikerült legyőzni Őket. [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1986-11-12/gorogorszag-magyarorszag]Legutóbb ebben a selejtező sorozatban, tizenegy hónapja Görögországban nyertek. Most úgy érkeztek, hogy vezették a csoportot, és ha sikerül megszerezniük a győzelmet meg tudják tartani csoportelsőségüket.
Csakhogy ez a mérkőzés másképpen kezdődött, mint az eddigiek. A világ akármelyik válogatottja játszik is, csak ritkán látható olyan első negyed óra, mint amilyet a magyar csapat produkált. Tizenöt perc alatt három gól lett az eredménye a lerohanásnak. Itt akár vége is lehetett volna a találkozónak, hiszen az eredmény már semmit sem változott. A továbbiakban két egyenlő ellenfél csatáját láth... -
Tavasszal Magyarországon sikerült legyőznünk a lengyeleket, most nagyon " fenték ránk a fogukat" . Érdekes, hogy a Népstadionban többen voltak kíváncsiak az összecsapásra, mint most.
Technikai okok miatt a himnuszok lejátszása elmaradt.
Újra szép és élvezetes játékot produkált a két csapat. Egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó. Kis szerencsével azonban mégis a hazai csapat győzelmét hirdethette az eredményjelző. Sokak szerint, ide tartozott a lengyel szövetségi kapitány is, a magyar válogatott most jobban játszott, mint előző alkalommal, amikor győzött.
Most is megállapíthattuk: A szép játéknak csak akkor lehet örülni igazán, ha eredménye is van.
forrás:
mafoci -
Ismét új kapitány ült a kispadon. Garami József egyelőre az Európa-bajnoki selejtezők végéig, öt mérkőzésre kapott mandátumot.
Az Európa-bajnoki selejtezők folytatása előtt szükség volt egy bemelegítő, felkészülő mérkőzésre. Ezt a célt szolgálta volna ez a mérkőzés.
A skót válogatottal eddig hat alkalommal játszottunk és csak [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1938-12-07/skocia-magyarorszag]a legelső 1938-as találkozón szenvedtünk vereséget.
Nem mutatott rossz játékot a válogatott. Az egész mérkőzés alatt egyenlő ellenfelei voltunk a hazai csapatnak. Legalább annyi veszélyes támadást vezettünk, mint ők és legalább annyi helyzetet dolgoztunk, ki mint ők. Mi volt hát az a különbség, ami miatt nem mi nyertünk? McCoist. Pontosabban az, hogy nekünk nem volt olyan csatárunk, aki a kínálkozó lehetőségeket ki tudta volna használni.
Bár a játékkal akár elégedettek is lehettünk volna, de végső soron mégis csak az eredmény számít. Az pedig nem sok jót ígért a... -
Az Európa-bajnoki selejtezők csak az ősszel folytatódtak, ezért közben játszottunk egy-két mérkőzést.
Az NDK csapata nem számított könnyű ellenfélnek. Hét éve, amikor utoljára találkoztunk legyőztek bennünket.
A kezdőcsapatban négy játékos a szövetségi kapitány csapatában az MTK-VM-ben játszott (Verebes József a válogatott mellett ott is edző volt). Mire vége lett a találkozónak ez a szám hatra növekedett.
Az első félidőben csak a védelem emberfeletti munkáján és a jó kapusteljesítményen múlott, hogy a hazaiak nem tudták gólra váltani hatalmas fölényüket. Érezhető volt, hogy még egy félidőt nem fogunk megúszni.
A kapitány öt helyen változtatott a csapaton és javult is a játékunk. Gyakrabban és veszélyesebben vezettünk támadásokat. Most kétszer is a német kapusnak volt szüksége szerencsére, hogy " érintetlen" maradjon a kapuja.
A magyar csapat értékes (ha selejtező pontokat nem is hozó) döntetlent ért el a keletnémetek ellen. Gondolt-e valaki akkor arra, hogy az ND... -
Sajnos az Európa-bajnokság szempontjából számunkra tétje már nem volt a találkozónak. Persze a győzelem az mindig fontos, ha már más nem, legalább az motivál.
Végre labdarúgást láthatott a Népstadion kisszámú közönsége. Meglehetősen kiegyenlített, de jó színvonalú játék folyt, amelyben a lengyelek álltak kicsit jobban.
Csak a második félidőben sikerült 11-esből egyenlítenünk. Senki sem gondolta, hogy a hátra lévő félórában még ugyan annyi gól esik, mint addig összesen és főleg azt nem, hogy hármat a magyar csapat szerez. A három találat között volt Détárinak az alapvonal mellől, a 11-es pont magasságából a kapuba csavart szabadrúgása is.
Bár a továbbjutás szempontjából jelentősége nem volt, de jólesett ez a szép győzelem.
forrás:
mafoci -
Amikor a selejtező sorozatban első mérkőzésünkön nálunk jártak a hollandok, legyőztek bennünket. Azóta megváltozott a szövetségi kapitány és reménykedni lehetett csak, hogy talán az erőviszonyok is. Legalább erre a kilencven percre.
Hát megváltoztak! Nőtt a különbség a két csapat között! Sajnos jót szinte senkiről sem lehetne mondani. A hazaiak látványos és ötletes akciókat vezettek. Könnyedén játszották át a középpályát és különösebb erőlködés nélkül a védelmen is átjutottak. A kapusunk jelentett egyedül nehézséget, mert remek védésekkel őrizte a hálót. Amíg tudta. Az első félidő végén hibázott és máris vezettek a vendéglátók. Az első után jött a második is és a kétgólos előny birtokában a hollandok elégedetten vonulhattak pihenni.
A második félidőben már kevesebb dolga akadt a magyar kapusnak. Nem azért, mert csapatunk nagyobb akadályt jelentett, vagy mert több támadást vezettünk. Nem. Csupán azért, mert a hollandok elégedettek voltak az eredménnyel és nem hajtottak anny... -
Már az új szövetségi kapitány irányította a csapatot. A ciprusi csapat nem ígérkezett " nehéz falatnak”.
Az egész találkozó alatt jobb volt a magyar válogatott. A hazaiak mindent megtettek, amit csak lehetett, de mégsem nekik, hanem Hannich Péternek köszönhető, hogy a győzelem csak egy gólos lett. Miért? Mert sokkal nagyobb különbséggel is győzhettünk volna, csak a középpályás még az első félidőben a kapufára lőtt egy tizenegyest. Ez sem volt elég azonban, két másik alkalommal is a kapufát találta el a mérkőzés során. (Ennek a " pech-sorozatnak" azonban volt előzménye is. A szállodai liftből tűzoltóknak kellet kiszabadítaniuk az ott bennragadt játékost.) Még szerencse, hogy Boda 25 méteres bombája nem a kapufán csattant és így megvolt a kötelező győzelem.
Az új kapitány bemutatkozás sikerült. Igaz az ellenfél sem volt " világverő tizenegy" , viszont az ő legyőzésük is ugyanannyi pontot ér a selejtezőn, mint bármelyik másik csapat feletti diadal.
forrás:
mafoci -
A görögök ellen eddig mindig tétmeccset játszottunk, összesen hetet. A legutóbbi négy alkalommal, 1978 óta, Európa-bajnoki selejtezőket és egyetlen alkalommal sem sikerült legyőzni Őket.
Válogatottunk nagy akarással, elszántan lépett pályára és küzdött is derekasan. Azonban még mindig nem keltette egységes csapat benyomását. Hiányzott a szervezett összjáték, a sebesen gördülő akciók, támadásaink gyakorlatilag veszélytelenek voltak. Nem volt meglepő, hogy a félidőben már a hazaiak vezettek. A játék képe semmit nem változott a második játékrészben sem. Legfeljebb annyiban volt kedvezőbb, hogy most a görög gólra tudtunk válaszolni. Az egyenlítésnek azonban nem volt semmi esélye.
A találkozó egészét talán az fejezi ki legjobban, amit a görög szövetségi kapitány mondott a mérkőzés lefújása után. " Ilyen biztosan még egyszer sem nyertünk a magyarok ellen."
Már a találkozó előtt is " felröppent" , hogy vereség esetén változás várható a szövetségi kapitányi poszton. Nos, a mér... -
Még lett volna lehetőség a továbbjutásra, de ehhez mindenképpen le kellett volna győzni a francia csapatot. Ez viszont a " gallok" kiesését jelentette volna, ezért tudni lehetett, hogy nekik is lesz ehhez egy-két szavuk. (Azt a helyzetet, ami akkor állt volna elő, ha Kanada legyőzi a Szovjetuniót (gyakorlati lehetetlensége miatt) figyelmen kívül hagytuk. Már akkor is.) A franciáknak persze a döntetlen elég lett volna, de nekünk az ugyan úgy a kiesést jelentette, mint a vereség.
Komoly gondokat jelentett a magyar csapat összeállítása, amin nem is lehet csodálkozni.
A francia csapat nem úgy kezdett játszani, mint akik megelégszenek a döntetlennel. Ügyes ritmusváltásokkal már ekkor is gyakran hozták zavarba védelmünket, de ekkor még a hősies akarat segített. Látni lehetett azonban, hogy igazi esélyünk nincs a frissen, szervezetten játszó ellenfelünkkel szemben.
30. perc: A jobboldalról, a 11-es pont magasságából Giresse küldte a labdát ívelten a másik oldalon az ötösnél sz... -
Az előző mérkőzés kudarca után most mindenképpen nyerni kellett.
Nagyon kevés idő telt el a Szovjetunió elleni első mérkőzés óta. Kérdéses volt, hogy túljutott-e (túl juthatott-e) a válogatott az akkor elszenvedett sokkon.
A szövetségi kapitány megpróbálta helyrehozni a csapatot. A hat kapott gól után (még akkor is, ha nem tehetett róla) a kapust mindenképpen cserélni kellett és rajta kívül még két helyen változtatott. Kérte a játékosokat őrizzék meg önbecsülésüket és küzdjenek minden erejükkel, hiszen csak így őrizhető meg a nehezen kivívott nemzetközi tekintély és a szurkolók szimpátiája.
A játékosok igyekeztek megfelelni a kapitányi és a szurkolói elvárásoknak és úgy tűnt ez sikerül is.
2. perc: Détári a pálya közepéről, bal oldalról ívelt a 16-os másik oldalánál helyezkedő Kiprich felé. Ő középre adta a labdát, ami az egyik védő lábáról pattant Esterházy elé, aki jobboldalról öt méterről lőtt a kapu bal oldalába. 1-0
Hiába volt a gól, valahogy mintha más magya... -
Az első csoportmérkőzésünk.
A Szovjetunió válogatottja rendszeresen okozott gondokat nekünk. De a szép felkészülési sorozat után jogosan bizakodtak a magyar szurkolók. Nagyon sokan voltak, nem csak Magyarországon, akik ezt a találkozót a csoport döntőjének tekintették.
Azután elkezdődött a mérkőzés:
A szovjet csapat hatalmas lendülettel kezdte a mérkőzést.
3. perc: Belanov a jobbszélen száguldott előre szinte megállíthatatlanul. Péter csak szabálytalanul tudta útját állni a 16-ossal egyvonalban. A szabadrúgást szintén Belanov ívelte a kapu elé Zavarovhoz. Ő az ötös sarkánál álló Jakovenkóhóz továbbított, aki két magyar védő között kapásból lőtt a bal alsó sarokba. 1-0
4. perc: Éppen csak elvégeztük a középkezdést. A gól okozta bénultságból azonban még nem tértünk magunkhoz, amikor máris Rácz (Szovjetunió) kapott egy előre vágott labdát a 16-osunknál. Hátragurított a középen érkező Alejnyikov elé, aki futtából, huszonhat méterről hatalmas bombát küldött a bal felső... -
Most először játszott a neves dél-amerikai együttes Magyarországon. A Népstadion természetesen megtelt, de sokkal többen voltak, akik nem tudták élőben megnézni a mérkőzést. (Állítólag 300.000-nél is több jegyigénylés érkezett.)
A magyar válogatott világbajnoki felkészülésének utolsó mérkőzése. Az előző találkozók, szerényebb képességű csapataihoz képest, most egy nemzetközi szinten is komoly erőnek számító válogatott ellen. Ez a minősítés még akkor is igaz, ha a brazil csapat néhány meghatározó játékosa nem utazott hozzánk a csapattal.
A mérkőzés csalódást okozott. Persze csak azok számára, akik a brazilok sziporkázását, varázslatait akarták látni. Ehelyett a magyar válogatott fegyelmezett, biztos védekezésének, összeszokott, gördülékeny, ellenállhatatlan támadásainak lehettek a tanúi. Természetesen ezért senki sem szomorkodott.
A szép és élvezetes játék mellett az eredmények sem maradtak el. Már az ötödik percben sikerült betalálni a vendégek kapujába és a második fél... -
Számunkra már csak presztízs értéke volt a találkozónak. A hollandoknak viszont cseppet sem volt mindegy, hogyan alakul az eredmény. Ha győznek, még próbálkozhatnak a pótselejtezőkön, ha nem akkor ezt Ausztria teheti meg.
A hazai szurkolók nagy örömünnepre készültek. Ha a holland csapatot odahaza le tudtuk győzni, akkor a Népstadionban is sikerülnie kell, főleg akkor, ha meg tudjuk ismételni az osztrákok elleni nagyszerű játékot.
Válogatottunk most is sokat támadott, helyzetet is sokat dolgoztunk ki, de valahogy a befejezések most nem sikerültek. A játékosok nem összpontosítottak megfelelően. Talán fáradtak voltak, talán nem eléggé motiváltak. Ki tudja? Tény az, hogy bár a szögletarány 11-1 volt a mi javunkra a találkozó mégis a vendégek győzelmével ért véget.
A továbbjutás és a csoportelsőség most is megvolt, de valahogy így más volt. Felemásra sikerült a hazai ünneplés.
A közönség egy része dühödten tüntetett, de fel-felhangzott a hajrában, a "Szép volt fiúk!" és a... -
Most már második alkalommal találkoztunk a "szigeti" gárdával és tudtuk, hogy nem számíthatunk könnyű mérkőzésre.
Valóban. A vendégcsapat minden erejével és minden eszközzel védekezett. Hallatlanul kellemetlen és szívós ellenfélnek bizonyultak most is. Idegeskedtünk és kapkodtunk is és természetesen ez tovább rontotta az esélyeinket. Egy egész félidőn keresztül tehetetlenek voltunk velük szemben.
Végre a második félidő elején sikerült túljutni az "élő falon" és megszereztük a vezetést. Ettől sem nyugodtunk meg, de legalább vezettünk és ez cseppet sem volt elhanyagolható. Már a vége felé közeledett ez a rendkívül embert próbáló találkozó, amikor másodszor is sikerült betalálni a ciprusi kapuba, ezúttal fejjel.
A győzelmet sikerült megszerezni és mindenki úgy érezte ennél nehezebb találkozó talán már nem is jöhet.
forrás:
mafoci
-
Mint ahogy két évvel ezelőtt az Európa-bajnoki selejtezők szünetében, most a világbajnoki selejtezők között játszott egymással a két csapat. Havas, jeges pályán került sor a mérkőzésre.
Meglepően jól helyt állt a magyar válogatott. Végig egyenrangú ellenfele volt a remek német válogatottnak. Taktikailag is érett játékot mutattunk, és ami legalább ilyen fontos erőnlétileg sem maradtunk el semmiben ellenfeleinktől. Óriási küzdelemben, nagyon nehéz körülmények között, a második félidő elején rúgott góllal sikerült a győzelmet is megszereznünk.
Hihetetlenül értékes, és ami talán ennél is fontosabb megérdemelt győzelmet arattunk.
A magyar gólszerző egy egészen különleges, nagyon sok stoplis cipőben játszott a mérkőzésen.
forrás:
mafoci -
Először találkozott egymással a két válogatott. A ciprusi csapat arra készült, hogy legalább ne legyenek könnyű préda egyetlen csapat számára, így a mi számunkra sem. Mértéktartó és becsülendő cél, de nekünk erre nem kellene tekintettel lennünk.
A hazai csapat rendkívül elszántan lépett pályára. Fantasztikus hősiességgel védekeztek és ez, most minket zavart meg. Nem tudtunk épkézláb támadást vezetni, de legfőképpen befejezni. Miközben pedig minden idegszálunkkal a gólszerzésre koncentráltunk, egy óvatlan pillanatban a ciprusi válogatott megszerezte a vezetést. Eddig mindkét selejtező mérkőzésen az első félidő közepe táján kaptunk gólt. Most is.
Az egygólos hazai előnyt csak a második félidő elején sikerült kiegyenlítenünk. Továbbra is nagy volt a küzdelem, de úgy látszott az eredményt nem tudjuk megfordítani. A mérkőzés utolsó perceiben a rettenetesen elfáradt ciprusi védelem egy pillanatra kiengedett és ez elég volt a győzelem megszerzéséhez.
Érdekes, hogy a három sele... -
Hollandiának jó csapata volt. Ezt mi tudtuk. De ekkor már nekünk sem volt lebecsülendő a válogatottunk. Ezt mintha a hollandok nem nagyon tudták volna. Kicsit fölényesen készülődtek a mérkőzésre.
Nálunk sokan latolgatták. Egy világbajnoki selejtezőn idegenben, ráadásul egy erős csapat ellen, vajon döntetlenre kell játszani? A szövetségi kapitány úgy gondolta, nem feltétlenül.
Most is, mint az előző mérkőzésen azt a módszert alkalmaztuk, amely sokmozgásos, mindenkit megtámadó, rendkívül eredményes, de ugyanilyen mértékben fárasztó is. A labdát felhozó hazai játékosokat már a saját térfelükön megtámadtuk. Ha valaki mégis átjutott a középpályásokon, akkor következtek még csak a védők. Most is mint az előző találkozón az ellenfél az első félidő közepe táján minden igyekezetünk ellenére megtalálta a kapunkat és a hálóba juttatta a labdát. De ugyanúgy, mint az előző találkozón ez a gól semmit nem változtatott a taktikánkon, játszottuk tovább a saját játékunkat és ugyanúgy, mint ... -
Csak három nap telt el az előző találkozó óta és most annak az országnak a válogatottját fogadtuk a világbajnoki selejtezők előtti utolsó találkozón, amelyik majd fogadja a világot a nagy megmérettetésre.
Eddig csupán kétszer volt alkalmunk találkozni. Huszonhat éve nyertünk, hét éve döntetlent játszottunk,... Még gondolatban sem volt jó folytatni a sort. Sok hír érkezett akkoriban, hogy a mexikói csapat közel sem olyan gyenge, mint amilyennek sokan gondolják, de a legtöbben mégis úgy hitték, egy erős edzőmérkőzése lesz ez az összecsapás a magyar válogatottnak.
A vendégek meglehetősen óvatosan kezdtek. A védekezésre összpontosítva próbálták meg kiismerni csapatunkat. Sokat támadtunk ebben az időszakban, de nem sok ötlet és átütőerő volt az akcióinkban. Túl sokáig nem kellett várni és a mexikóiak is megérezték, hogy van mit keresniük. Elkezdték egy-egy támadással felmérni a védelmünket is. Félóra telt el a találkozóból, amikor egy ellentámadásnál nekünk és mindenkinek megmu... -
A spanyol csapat természetesen azzal a szándékkal érkezett, hogy elégtételt vegyen a négy hónappal korábban otthonukban elszenvedett vereség miatt. Ráadásul az Európa-bajnokság döntői is kezdődtek két hét múlva és Ők ott is érdekeltek voltak (sajnos minket ez ilyen szempontból nem érintett), tehát ez a találkozó a felkészülésük egy fontos állomása volt.
Nagy becsvággyal kezdett válogatottunk. Sorra vezettük a támadásainkat és úgy látszott a vendégek nem nagyon tudnak mit kezdeni velünk. Azonban játékosainkban olyan erős volt a gólt lőni akarás, hogy a védekezésről megfeledkeztek és ilyen rutinos csapat ellen ez szinte mindig megbosszulja magát. Most is ez történt. Az első játékrész közepén egyszer csak ott voltak a spanyolok a kapunk előtt. ... és szinte csak ők! Ketten is teljesen egyedül várták a labdát és a kapura lövő Rinconnak még arra is jutott ideje, hogy az első rontott lövése után javítson és így megszerezze a vezetést. Ez a találat még elszántabb rohamokra sarkalta ... -
Jugoszlávia is nagyon gyengén szerepelt az Európa-bajnokságon. Bár így is jobban, mint mi, hiszen selejtező csoportjukból az első helyen jutottak tovább, de döntőbeli csoportjukban nulla ponttal végeztek az utolsó helyen. Ezek után mindkét csapat számára presztízs értékű volt a mérkőzés.
Az első félidőben a labda ügyes megtartásával, okos adogatásokkal sikerült a hazai támadásokat megakadályozni, de ezzel párhuzamosan nem sikerült akciókat vezetnünk. Így azután egyik csapat sem jelentett veszélyt a másik kapujára és kissé unalmassá vált a mérkőzés.
A második félidőre a vendéglátók már úgy jöttek ki, hogy mindenáron döntésre viszik a dolgot. Sokkal többet és gyorsabban mozogtak. Ezt a felfokozott tempót a mieink csak a játékrész közepéig tudták ellensúlyozni. A jugoszláv támadások azonban sok veszélyt jelentettek és háromszor is megoldhatatlan feladat elé állították védelmünket. Hogy ezekből a helyzetekből "csak" két gól született annak köszönhető, hogy az egyik 11-est Ková... -
Ez a mérkőzés jelentett kis "pihenést" az Európa-bajnoki selejtezők, számunkra már gyakorlatilag érdektelenné vált, sorában. A hazai csapat közismerten komoly erőt képviselt (a legutóbbi világbajnokságon ezüstérmet szereztek) és reálisan csak a tisztes helytállás volt elvárható.
A várakozásnak megfelelően a németek nagy lendülettel kezdték a mérkőzést. Először H. Müller 22 méterről találta telibe a felső lécet, majd Littbarski lövése szintén a kapufán csattant. Mintha ennyivel be is érték volna, ezután túlzottan nem erőltették a támadásokat. Döntésükben az is közre játszhatott, hogy válogatottunk komoly ellenállást fejtett ki. Még támadásokat is vezettünk és a félidő vége előtt megszereztük a vezetést.
Kikapni semmiképpen sem szeretett volna a hazai gárda ezért a második félidőben megpróbálta felpörgetni az iramot. Hiába volt azonban az egész pályás letámadás, a védelmünk nagyon jól működött. No, azért mégsem volt egészen hiábavaló a nagyobb iram, hiszen ha a győzelmet nem... -
A selejtező csoport legerősebb ellenfele következett. Legutóbb 21 éve nyertünk az angolok ([url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1962-05-31/magyarorszag-anglia]Magyarország - Anglia 2:1, 1962) ellen és azóta csak négy vereségünk volt velük szemben.
Az első félidő első félórájában jól, sőt jobban játszott a válogatottunk, mint a hazaiak. Helyzeteink is nekünk voltak. Először Hajszán rúgta a vert helyzetben lévő vetődő Shiltonba a labdát. Azután Varga távoli lövését kellett a kapusnak nagy bravúrral hárítania. Sajnos azonban, míg nekünk helyzeteink voltak, addig az angolok gólt szereztek. Cowans szabadrúgásáról védőink lemaradtak és így Francis a hálóba fejelhetett.
A második játékrészre annyit változott a kép, hogy válogatottunknak már nem voltak helyzetei. A hazaiak viszont most is megrúgták a maguk gólját.
A vendéglátók minden csapatrészükben felülmúlták a magyar csapatot, így teljesen megérdemelten győztek.
forrás:
mafoci -
Még egy hónap sem telt el a [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1983-03-27/luxemburg-magyarorszag]Luxemburgban aratott nagyszerű győzelem óta. Természetesen mindenki biztos győzelmet várt a csapattól.
A találkozón az első félidőben biztos, háromgólos előnyt szereztünk annak ellenére, hogy a játékrész közepe táján sérülések miatt, alaposan át kellett szervezni a csapatot.
A második félidő elején kicsit kényelmesen és túlzottan "nagy mellénnyel" kezdtünk. A csatárok kényelmessége és védelmünk könnyelmű megoldásai két nagyon gyors luxemburgi gólt eredményeztek. Szerencsére időben észbe kapott a válogatott és újabb három magyar góllal helyre állt a rend.
Végül itthon is sikerült ugyanazt az eredményt elérni, mint idegenben. Az Európa-bajnoki selejtezők kötelező győzelmei tehát "meg voltak", jöhettek a komolyabb feladatok.
forrás:
mafoci -
Az Európa-bajnoki küzdelmek nyitánya volt ez a mérkőzés. Minden okunk meg volt a bizakodásra, hiszen az [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1546/statisztika]eddigi négy találkozásunk alkalmával sohasem jelentett gondot a luxemburgi válogatott legyőzése (gólkülönbség 25-5). Három alkalommal idegenben győztünk és a legutóbbi két alkalommal az 1976-os EB selejtezőn bizonyultunk jobbnak.
A fentiekben vázolt eredmények és várakozások után, alapos megdöbbenést okozott a hazaiak gyors vezető gólja. Bár volt már arra példa, hogy vezetek ellenünk, de ilyen gyorsan... Félóra is eltelt mire úgy-ahogy magához tért a csapat és a félidő végére már nálunk volt az egygólos előny.
A második félidő azután eloszlatott minden kétséget a két csapat erőviszonyai felől. Egyszerűen elsöpörtük a vendéglátókat. Az első félidőben Póczik kezdte és most Ő is fejezte be a gólgyártást és összesen három találatával nagyban hozzájárult az eredmény alakulásához.
Az első perceket leszámít... -
A csoportból három ponttal biztosan nem lehetett továbbjutni, tehát nekünk mindenképpen győzelemre volt szükségünk. A belgáknak viszont egy pont, azaz egy döntetlen már elegendő volt a csoportelsőséghez.
A szövetségi kapitány kicsit alakított a csapaton. Bekerült a csatársorba Töröcsik András.
A találkozón mi játszottunk jobban. Többet támadtunk és több gólhelyzetünk is volt, de a befejezés közel félórán keresztül nem akart sikerülni.
28. perc: Törőcsik addig cselezgetett, amíg húsz méterre a belga kaputól szerelték. Az elpattanó labdára azonban a felfutó Varga lecsapott. Észrevette, hogy az ellenfél kapuja felé szabad az út. Nagy lendülettel indult meg és 12 méterről hatalmas erejű ballábas lövést küldött a kapu közepén a léc alá. 1-0
Továbbra is mi játszottunk fölényben.
64.perc: Mészáros rúgta ki a labdát a középen egyedül kiugró Fazekashoz. A teljesen tiszta helyzetben kapura törő (éppen Belgiumban játszó) csatárt a kifutó Pfaff nemes egyszerűséggel "elgázolta... -
Az argentin csapat nagyon erős volt. Kilenc már világbajnokságot nyert labdarúgó játszott a válogatottban. A szövetségi kapitány attól tartott, hogy megpróbálnak lerohanni bennünket. Ezért nyomatékosan felhívta a gárda figyelmét arra, hogy próbálják meg az első 15-20 percet gól nélkül kihúzni. Azt is kérte, ha sikerült megszerezni a labdát támadjanak bátran, ne ijedjenek meg a lehetőségtől.
Nézzük, ezek után hogyan alakult a mérkőzés:
Az első félidő elején valóban nagy erejű támadásokat indítottak az argentinok, de hősies védekezéssel sikerült hárítani minden próbálkozásukat. Csakhogy hiába múlt el 15-20 perc a rohamok csak nem akartak alább hagyni.
27. perc: Nyilasi csak szabálytalanul tudta akadályozni a bal oldalon a 16-osra betörni akaró Ardilest. A szabadrúgást Kempes ívelte keresztbe a kapu előtt és Gallegó magasra ugorva lefejelte az 5-ösön álló Bertoni elé, aki jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0
29. perc: A bal oldalon Bertoni kapott labdát. Kilépett a véd... -
Az előzetes formabecslések alapján a leggyengébb ellenféllel kerültünk össze. Természetes tehát, hogy mindenki győzelmet várt.
A találkozó eseményei:
4. perc: Fazekas balról ívelt a kapu elé. Nyilasira nem figyeltek és Ő hét méterről fejelt a felső léc alá. 1-0
11. perc: Most Pölöskei ugrott ki. Becsapta a védőjét és a 16-oson belülről, meglehetősen éles szögből erőteljes lövést zúdított a kapu bal oldalába. 2-0
24. perc: Fazekas ismét a baloldalon hozta fel a labdát. 22 méterre járt a kaputól, amikor úgy látta érdemes lövéssel is megpróbálkoznia. Ballábas, nagy erejű bombája, szinte védhetetlenül vágódott a kapu bal felső sarkába. 3-0
51.perc: Újra a baloldalon futott a támadás. Most Tóth vezette fel a labdát. Amikor az ötössel egy magasságba ért, megpróbált laposan beadni. Jovel azonban belelépett a labda útjába és így az visszakerült Tóthhoz. A kapus közben kimozdult így rés nyílt a kapu felé, amit jól látott meg a magyar játékos és nehéz szögből ugyan, de mégi... -
Ez már a második találkozó volt a két nemzeti gárda történetében. Az [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/1606]elsőre három nappal ezt megelőzően került sor. A szövetségi kapitány arra kérte válogatottat, különösen a csatárokat, hogy a hazaiak kapuja előtt bátrabban és célratörőbben játszanak.
A magyar válogatott a világbajnoki selejtezők küzdelmeiben résztvevő, külföldön játszó labdarúgók nélkül lépett pályára.
Végig támadtunk a mérkőzésen, számtalan helyzetünk is volt, de a vendéglátók minden energiájukkal védekeztek. Szinte mindannyian a kapujuk előtt csoportosultak és két gólnál többre nem futotta válogatottunk erejéből.
Megismétlődött az első találkozó eredménye, sőt a hazaiak gólja most is, mint akkor büntető rúgásból esett. A különbség az volt csupán, hogy most más nevű sípos próbált segíteni a hazaiaknak. Ez annyiban sikerült is, hogy nem szenvedtek nagyobb arányú vereséget.
forrás:
mafoci -
A vendéglátókkal ezt megelőzően még sohasem találkoztunk. Most két mérkőzés volt betervezve. A hazaiak szövetségi kapitánya nagyon fogadkozott, hogy megmutatják a magyar csapatnak, nem akármilyen válogatott az övék.
A magyar csapat a világbajnoki selejtezők küzdelmeiben résztvevő, külföldön játszó labdarúgók nélkül lépett pályára.
Nos, a mérkőzés inkább kellemes edző mérkőzésre emlékeztetett, mint nemzetközi találkozóra.
Az eredmény nem fejezi ki hűen a két csapat közötti különbséget, mert a hazai játékvezető működésével - enyhén szólva - "besegített" honfitársainak?
forrás:
mafoci -
Nyilvánvaló volt, hogy ez a találkozó "élet-halál" kérdése a továbbjutás szempontjából. Lehetett tudni, hogy az ellenfél nem lesz könnyű falat, mert egy vereség a csoport utolsó helyét jelentheti a számukra. Ha azonban nekünk most sikerül nyerni, már csoportelsők vagyunk, ha nem... Ilyesmivel nem is illet foglalkozni, győzni kellett!
A norvég csapat iszonyú elszántan és keményen védekezett, és ha néha-néha lehetőségük adódott veszélyes támadásokat is vezettek. Önbizalmukat erősítette, hogy a nehezen megszerzett vezetésünket még az első félidőben sikerült kiegyenlíteniük.
A második félidőben is idegőrlő, kemény csata folyt. Sőt, nem is csak idegőrlő, hanem rendkívül fárasztó is. Az utolsó félóra kezdődött, amikor a lábát fájlaló Kiss László lecserélésére készülődött a szövetségi kapitány. Ekkor azonban, a norvégoknak már az otthonukban is sok nehézséget okozó és két gólt szerző csatár fejese végre "megtörte a jeget" és a hálóban landolt. A góltól a norvégok teljesen összeom... -
Ismét idegenben játszottunk világbajnoki selejtezőt. A célkitűzés ismét a nagyon fontos egy pont megszerzése volt. Újonc is került az együttesbe Sallai Sándor személyében és azonnal olyan fontos feladatot kapott, mint a románok karmesterének Iordanescunak a kikapcsolása a játékból.
Az első pillanatoktól kezdve úgy látszott, hogy a fiatal magyar újonc, aki leginkább a védelemben szokott játszani, kiválóan oldja meg a rábízott feladatot. Ennek eredményeként a román csapat kicsit tanácstalanul, bizonytalanul játszott. Erőtlen, bátortalan próbálkozásaik nem jelentettek érdemi veszélyt a kapunkra.
Válogatottunk sikeresen vette az akadályt. Gólt ugyan nem értünk el, de a döntetlent kiharcoltuk, ami nagy lépés volt a továbbjutás felé.
forrás:
mafoci -
Az összeállításunk kényszerűségből, közvetlenül a találkozó előtt megváltozott. Nyilasi Tibor belázasodott és helyettesítésének a feladatát Csapó Károly kapta meg.
Most nem mutatott olyan remek játékot válogatottunk, mint egy hete Spanyolországban. Természetesen ellenfelünk is nagyon komolyan vette a küzdelmet és elszánt, fegyelmezett játékkal kétszer is sikerült megszereznie a vezetést. Csapatunk sem adta azonban fel és hallatlan akarattal és erőbedobással mindkét alkalommal sikerült egyenlíteni. Ennek volt látványos példája az is, hogy az első félidő végén rúgott egyenlítő gólunknál Törőcsik András óriási bravúrral, térden állva passzolta tovább a labdát a gólszerző Bálint Lászlónak.
Küzdeni tudásból jelesre vizsgázott a válogatott, hiszen a hazaiak kétszer is vezettek, mégsem sikerült diadalmaskodniuk! A svájci csapat ellen idegenben elért döntetlen mindenképpen jó eredménynek, jó világbajnoki rajtnak számít.
forrás:
mafoci -
Legutóbb, amikor a német csapat Budapesten járt, három góllal nyertünk. Az a mérkőzés nem is volt régen, csupán másfél éve ( http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/922 ). Ezt a mérkőzést viszont a mai napon játszották.
A csatársorba visszakerült Törőcsik András az első félidőben sok és szép, de eredménytelen "táncot" mutatott be a vendégcsapat védői között. Nyilasi Tibor is többször megkavarta a "sógorokat", de ezeknek a látványos megmozdulásoknak sem lett góllal mérhető haszna. Nem így a másik oldalon. Védelmünk hibáit kihasználva a németek alig félóra alatt két góllal terhelték meg csapatunk hálóját.
A második játékrészre válogatottunk elfáradt és már eredménytelen bravúrokat sem mutatott. A németek viszont, bár gyorsabban és lendületesebben játszottak, csak arra törekedtek, hogy megtartsák az eredményt, ami meglehetősen könnyen sikerült is nekik.
Ismét sima vereséget szenvedett a magyar együttes és ismét megállapíthatók voltak a csapatunk erőnlétében mutatkozó lénye... -
A találkozóra nagyon mély, esőáztatta talajon került sor.
Sajnos a mérkőzésről jót nemigen lehet írni. Középpályásaink és a védelmünk nem tudta útját állni a rendszeres hazai támadásoknak. A "sógorok" könnyedén szereztek már az első félidőben kétgólos vezetést.
A második játékrészben, a biztos vezetés birtokában az osztrák csapat már nem küzdött teljes erővel. Ez azonban nem eredményezte azt, hogy a magyar csapatnak sikerült volna átvennie az irányítást, csupán érdektelenebbé vált a mérkőzés. Ennek ellenére nem sokkal a találkozó vége előtt mégis sikerült megszereznünk a vezetést. Csak öt percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a magukat "megrázó" hazaiak visszaállítsák kétgólos vezetésüket.
Most is úgy tűnt, hogy az erőnléti problémákkal küzdő magyar csapat, különösen az ilyen nehéz talajon nem tud helyt állni.
forrás:
mafoci
-
A tíz mérkőzéssel ezelőtti utolsó Szovjetunió elleni találkozón játszott utoljára a válogatottban Kocsis István, aki most került vissza újra a csapatba. Úgy tűnik, hogy Törőcsik András súlyproblémája is megoldódott a svédekkel szemben egy hete vívott összecsapás óta.
Jól kezdődött: már a 2. percben vezettünk. Ezután azonban mi fokozatosan visszaestünk, míg a vendégek egyre inkább átvették a játék irányítását. A félidő hajrájára már fordítottak.
A második félidőben hiába próbált meg mindent a magyar csapat, nem sikerült változtatni az eredményen. Sőt a teljesen kitámadó mieink mellett a mérkőzés végén a vendégek további két góllal növelték előnyüket.
Így kínos lett a vereség.
forrás:
mafoci -
Törőcsik András végül nem lépett pályára, mert a szövetségi kapitány úgy gondolta, hogy súlyfeleslege miatt nem tud megfelelni az elvárásoknak a most is remek erőnléti állapotban lévő svédek ellen.
Válogatottunk végig nagy iramot diktált. Lendületes támadásokat vezettünk és nagy fölényben voltunk, de a gól nem akart megszületni. Végül a védelem, mintha megunta volna a csatárok eredménytelenségét, úgy döntött saját kezébe (lábába?) veszi a dolog intézését. A második félidő második felében az egyik támadás közben Bálint László 25 méterről szánta rá magát lövésre. A labda rettenetes erővel közeledett a kapuhoz és Bilden irányt változtatva csapódott a kapuba. Még tíz perc sem telt el és a középpályás sort képviselő Burcsa Győző is a hálóba talált.
Ezúttal egy nem szokványos dolog történt, nekünk jött be a hajrá.
forrás:
mafoci -
A szomszédjainkkal 1969 óta lejátszott öt találkozóból hármat megnyertünk, kettő pedig döntetlenül végződött. Ráadásul mind az öt találkozót az elmúlt öt évben játszottuk. Volt tehát ok a bizakodásra.
Talán a fent ismertetett eredmények is okai voltak annak, hogy a hazai csapat láthatóan nagyobb becsvággyal vetette magát a küzdelembe. Lelkesen küzdöttek és csak védelmünk jó munkájának volt köszönhető, hogy sokáig nem kaptunk gólokat, illetve szabályos körülmények között egyet sem kaptunk. Hiszen a csehszlovákok egy szabálytalan góllal nyertek. Az újonc Garabát ellökte a kapu előtt a rábízott Nehoda és ezt követően talált a kapunkba. De mindent egybevetve, sajnos meg kell állapítanunk, hogy az eredmény nagyrészt a magyar csatárok gyenge teljesítményének a következménye.
Lakat Károly dr. ezúttal ült utoljára kapitányként a kispadon. A következő két mérkőzésre az MLSZ tulajdonképpen még nem nevezte ki, de a felkészítéssel már Mészöly Kálmán-t bízta meg.
forrás:
ma... -
A csapat az előző találkozókhoz képest "tapasztaltabb" lett. Ennek az volt az oka, hogy a válogatottban ismét helyet kapott kilenc olyan játékos, akik az argentínai világbajnokságon is a keret tagjai voltak.
A kispadon a szövetségi kapitány helyett, aki az olimpiai válogatottat kísérte el, Mészöly Kálmán ült.
Meglehetősen csúszós esőtől felázott volt a pálya talaja.
Jól játszott a magyar csapat. A rendkívül gyorsan elért gól után nem fogta vissza az iramot. A vendégek is támadtak, de védelmünk jól látta el feladatát. Továbbra is hajtottunk és növelni tudtuk az előnyűnket. A második gól után pár percig nem koncentráltunk megfelelően és a labda máris a hálónkban volt. Ettől kezdve figyelt a válogatott. Többé nem engedett ki és nagy akarással, lelkesedéssel egy küzdelmes és nehéz mérkőzésen sikerült megőrizni a vezetést.
A győzelem értékét növelte, hogy az ellenfél is jól játszott.
forrás:
mafoci -
Nagyon kevesen voltak kíváncsiak a találkozóra.
Ez volt az első találkozásunk az USA válogatottjával. A vendégcsapat csupa amatőrből állt. Jól ismert volt, hogy a tengeren túl az európai labdarúgás nem tartozik a népszerű sportok közé. Kicsit úgy is készültünk a mérkőzésre, hogy majd mosolyogva fogunk bemutatót tartani a vendégeinknek.
A válogatottban bemutatkozott Szabó György, az a labdarúgó, aki a legidősebb volt (37 éves), amikor először a válogatottba került.
Az amerikai csapat mindenkit meglepett. Nem kellett őket a labdarúgásra tanítani, vagy ha igen akkor tőlünk már nem volt mit tanulniuk. Ez az amatőr gárda fricskát mutatott válogatottunknak. Labdakezelésben, összjátékban, lövő technikában semmivel sem maradtak el a mieink mögött, sőt ezen a találkozón mindenképpen felettünk álltak.
Már az is megdöbbentette a nézőket (és a játékosokat is), hogy nem mi, hanem nekünk tartottak bemutatót. De az volt igazán elképesztő, ami az utolsó húsz percben zajlott le. A ve... -
Már három éve nem volt magyar-osztrák összecsapás, ráadásul a legutóbbi három alkalommal mi diadalmaskodtunk, így érthető volt, hogy nagy várakozás előzte meg a találkozót.
Válogatottunk most is "támadó összeállításban" lépett pályára és megpróbált támadó felfogásban játszani. Nem volt ez egyszerű a gyors és energikus osztrák csapattal szemben, sőt talán kockázatosnak is nevezhetjük, hiszen az ellentámadásoknak is hatékonyan kéne útját állni. Az meg végképp nem volt "bekalkulálva", hogy két 11-eshez is jutnak a hazaiak. Persze ehhez jelentősen hozzá járult, hogy többnyire az osztrákok támadtak és a védelmünk nem tudott megbirkózni a feladattal. Azt is meg kell jegyezni, hogy Kuti is lőhetett büntetőt, de neki nem sikerült azt értékesíteni.
Mindent összevetve megérdemelt volt a hazai siker és a 11-esek ellenére az aránya sem túlzott.
forrás:
mafoci -
A szovjetek ellen idehaza is nehéz (bár legutóbb sikerült győznünk), hát még idegenben tétmérkőzésen! A mi továbbjutási esélyeink már nagyon minimálisak voltak és szinte az esélytelenek nyugalmával léphettünk a pályára.
Az előző találkozó gyenge teljesítménye után most különösen meglepő volt, hogy válogatottunk bátran és szépen kezdett játszani. Veszélyes támadásokat vezettünk és különösen Töröcsik kavarta meg rendszeresen a hazai védelmet. A szovjet válogatott nem játszott alárendelt szerepet, hiszen a vezetést is megszerezték, de mindenképpen egyenlő ellenfelek voltunk. A szünetre is döntetlen állásnál került sor.
A második félidőben kicsit még javult a csapatunk teljesítménye. A játékrész közepe táján megszereztük a vezetést és úgy látszott nem is engedjük ki a kezünkből. A szovjetek egy veszélyes támadásakor Sengelija a felső kapufát találta el. A lepattanó labdát kapusunk elcsípte, mégpedig úgy, hogy a labda a gólvonalon kívül maradt, bár a kapus a kapuban volt. Telje... -
A német csapatot minden alkalommal, még egy barátságos mérkőzésen is komoly ellenfélnek kell tekinteni.
Meglepően jól játszott válogatottunk. A mérkőzés nem hozott különösebb izgalmakat. Mondhatni simán nyertünk. Az igazsághoz tartozik, hogy ezúttal a szerencse is velünk volt, hiszen a vendégek kétszer is a kapufát találták el. Először a 28., majd a 63. percben.
De mint tudjuk a mérkőzéseket gólra játsszák.
A három gólos siker bíztató volt a következő hetek erőpróbái előtt, hiszen alig több mint egy hónap múlva EB selejtező következett.
forrás:
mafoci -
A mérkőzést a német szövetség Helmuth Schön, a német szövetségi kapitány búcsúztatására szervezte. (Érdekes és elgondolkodtató, hogy nálunk még nem szerveztek kapitány-búcsúztató mérkőzést, pedig lettek volna olyan kapitányok, akik megérdemelték volna.)
A hazai csapat a teljes játékidőben rendkívül nagy fölényben játszott, de válogatottunk most rendkívül jól védekezett. Viszont a játék irányítása egyre inkább kicsúszott mindkét válogatott kezéből. A főszerepet egyre inkább az időjárás vette át. A sűrűsödő köd miatt végül a 61. percben a mérkőzés félbe szakadt.
Miután egy órát játszottak a csapatok ez a találkozó teljes értékű meccsként került a krónikába.
forrás:
mafoci -
Egy nappal el kellett halasztani a mérkőzést, mert akkora eső zúdult a városra, hogy legfeljebb vízipólózni lehetett volna.
Nem tudni pontosan, hogy tudatos taktika eredménye volt-e a magyar válogatott "játéka". Olyan benyomást keltett a csapat, mintha csak arra törekedtek volna, hogy kapott gól nélkül húzza ki a találkozót. Ez különösen [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1978-10-11/magyarorszag-szovjetunio]az előző, a szovjetek elleni összecsapás után volt rendkívül meglepő. Az első félidőben mindenesetre nem kaptunk gólt és nem is rúgtunk.
A második félidőre összeomlott a "gólt nem kapni" taktika. Az első találat után a hazaiak szinte minden nehézség nélkül, menetrendszerűen szerezték az újabbakat. Négyet kaptunk félóra alatt. A szépítés is csak az utolsó percben sikerült.
Szomorú volt látni a válogatott első, de különösen a második félidőben nyújtott teljesítményét. Találó volt az egyik szakember véleménye: "Túl sok volt ezen a mérkőzésen a tanácstal... -
A szép búcsú lehetőségén kívül egyéb tétje már nem maradt számunkra a mérkőzésnek. Ugyanez volt a helyzet a franciákkal is, hiszen ők is nulla ponttal álltak. Aki itt győz, harmadik a csoportban, aki veszít utolsó. Igazi presztízs csata és ez nem is olyan kis tét, ha meggondoljuk!
A válogatottban helyet kapott az a két játékos, akik az eltiltás miatt az előző találkozón nem szerepelhettek. A kapuban ismét Gujdár védett, bár ez nem volt igazán indokolható, hiszen Mészáros remekül helytállt.
A találkozó késéssel kezdődött, mert a franciák csak ugyanolyan színű mezt hoztak, mint a magyarok. A Mar del Platai helyi csapat vezetői kisegítették őket egy garnitúra zöld-fehér csíkos mezzel.
Nem a ruha teszi az embert! Nyílván ismerik ezt a mondást francia földön is, mert a válogatottjukat nem különösebben feszélyezte a szokatlan mez. Gyorsan kézbe vették az irányítást és nem is engedték ki többet.
Nem sok eredményt hoztak azonban a támadásaik, mert a gól csak nem akart megszü... -
A csoport, amibe kerültünk vitathatatlanul a legnehezebb volt. Ráadásul nem elég, hogy a rendező országgal vagyunk egy csoportban, de rögtön velük is játsszuk a világbajnokság nyitó mérkőzését. Ez egy kicsit sok a " jóból" .
A magyar válogatott fekete karszalaggal játszott, amivel a két nappal korábban elhunyt Bozsik Józsefre emlékezett. A találkozó kezdete után a játékvezető sípjelére a két csapat és a nézősereg egyperces némasággal adózott a kiváló magyar labdarúgó emlékének.
Nem ijedtünk meg a feladattól. Nem próbáltunk csak védekezni, hanem bátran támadólag léptünk pályára. Vezettünk is egy-két szép támadást. Az egyik a jobb oldalon Töröktől indult, majd Nyilasi, Törőcsik volt a labda útja. A csatár áttette a másik oldalra Nagyhoz, aki fejjel a szélen felfutó Zombori elé csúsztatott. Ő nem tétovázott, hanem ballal, éles szögből a kapura bombázott. Az argentin kapus az erős labdát csak kiütni tudta, ami így az érkező Csapóhoz került, aki nyolc méterről a kapu bal oldalá... -
A hazai csapat nem tudta kivívni a VB részvétel jogát, így sikerre éhesen várták a magyar együttest.
Nem volt jó ötlet éppen egy ilyen ellenfelet választani az első VB találkozó előtt. Jó képességű csapat, amelyiket fűti a bizonyítási vágy és a kiesés miatti elkeseredettség....
Nem voltunk egy "súlycsoportban" az angolokkal. Semmilyen szempontból nem tudtuk felvenni a versenyt a vendéglátókkal. Gyors, nagy iramú kezdés után, még fokozták a tempót és az első gól után szinte bolondot csináltak belőlünk. Az történt a pályán, amit akartak. A játék alakításához szinte semmi közünk nem volt. Az első félidő végére kialakult 3-0-ás eredmény még hízelgő is volt számunkra
Szerencsénk volt, hogy a hazaiak "vérszomja" kicsit már csillapodott és egy kényelmesebb tempóra kapcsoltak. Lehetőségünk volt elkerülni egy megalázó (megalázóbb?) vereséget és legalább a szépítés összejött.
Nem volt ez a találkozó jó lélektani felkészítés a világbajnoki küzdelmek előtt. Egyetlen pozitívuma talán... -
A VB felkészülés jegyében zajlott a mérkőzés.
Az első félidőben parádés teljesítményt nyújtott válogatottunk. Sokat támadtunk és számos helyzetet is kialakítottunk. A két gól mellett lőttünk kapufát és kellett bravúros védést produkálnia a csehszlovák kapusnak. Látványos, jó iramú volt a mérkőzés és a magyar fölény miatt természetesen mindennek a hazai szurkolók örülhettek.
A második félidőben érthetetlen volt, hogy hova tűnt az első játékrész minden pozitívuma. Gyenge támadások, pontatlan átadások, hibás védekezés. Még szerencse, hogy a vendégek csak egyetlen gólra voltak képesek.
Megérdemelt győzelmet aratott a magyar csapat, de ha kicsit erőteljesebbek a vendégek, Ők is megérdemelték volna a győzelmet.
forrás:
mafoci -
A hazai összecsapáson hatgólos előnyt szereztünk, így bizonyára nem a mérkőzés előtti izgatottság volt az oka, hogy többeknek alapos fejfájásuk volt. Az orvosok szerint a nagy tengerszint feletti magasság okozta ezt a kellemetlenséget. Ilyen magasságban még soha nem játszott a magyar válogatott.
Idegenben is megmutatkozott a két válogatott közötti színvonalkülönbség. A hazai csapat igyekezett és több helyzethez is adódott előttük. A továbbiakban azonban nem bírtak a védelmünkkel. A félidő végére kicsit bele is fáradtak a hiába való próbálkozásokba és ekkor mi is komolyabban vettünk egy-két támadást. Ennek eredményeként a szünetet már mi kezdhettük előnnyel. Ez az egygólos előny meg is maradt végig.
Ezzel a győzelemmel hivatalossá vált, amit már az előző találkozó után is tudni lehetett, csak még nem mertük "elkiabálni": 12 év után ismét kijutottunk a VB-re. Vagyis, ami 1970-ben és 1974-ben nem sikerült az végre most összejött!
forrás:
mafoci
-
A dél-amerikai visszavágó előtt, hogy lendületben maradjon a csapat meglátogattuk a csehszlovákokat. Ők ezt a mérkőzést használták fel, hogy elbúcsúztassák Viktort, a remek kapust.
A mérkőzésre csúszós talajon került sor.
A játék képe nem azt mutatta, hogy a találkozónak nincs komoly tétje. Igaz, már maga a győzelem is komoly tét és most is ezért küzdött a két csapat. Nem volt könnyű küzdelem. A válogatottak nagyon kiegyenlített harcot folytattak, bár a hazaiak némi fölényben játszottak. Középpályás sorunk nem tudta útját állni a csehszlovák támadásoknak, a csatársorban pedig Törőcsiket sikeresen kapcsolták ki a játékból. Nagy nyomás nehezedett a védelemre, de remekül helytálltak. A második félidőben egy ideig vezettünk, de végül visszaállt a "rend" és újra egyenlő lett az állás.
Ezen a nem könnyű erőpróbán jól helytállt a csapat.
forrás:
mafoci -
Az utolsó mérkőzés a VB zónaközi pótselejtezője előtt.
Tizennyolc éve nem győztük le a svéd csapatot. Azóta hat alkalommal találkozott a két válogatott. Az első három mérkőzés vereséggel, az utóbbi három döntetlennel végződött. Ezek szerint most győzelemnek kellett következnie...
Nem úgy látszott, mintha valaha is tudnánk gólt rúgni a vendégeknek. Az első félórában szinte csak a svédek támadtak és mi annak örülhettünk, hogy nem kaptunk gólt. Alig volt példa arra, hogy egy-egy támadást vezettünk volna. Ezután azonban történt valami. Három perc alatt két magyar gól. Nyilasi a kapust is becsapta és még estében is sikerült a kapuba juttatnia a labdát. A vendégek még fel sem ocsúdtak a meglepetéstől, amikor Várady éles szögből hatalmas bombával már két gólra növelte az előnyűnket.
A válogatott nyugodtan és elegánsan játszott. A védelem megbízhatóan látta el a feladatát. A svéd csapat nem tudott veszélyes helyzeteket kialakítani. Mi viszont a találkozó vége felé még egy góllal me... -
Készült a válogatott a három hét múlva esedékes világbajnoki zónaközi pótselejtezőre.
Az első negyedórában szinte semmi sem történt a pályán. Óvatos tapogatózó, erőfelmérő játék folyt. A vezető gól megszerzése kicsit megélénkítette az iramot, felrázta mind a két csapatot. A továbbiakban egyenrangú ellenfelek csatája folyt, de nem sok izgalommal. Közvetlenül a szünet előtt mégis esett még egy-egy gól és így mégsem nevezhető esemény nélkülinek a félidő.
A második játékrészben magasabb fokozatra kapcsolt a válogatottunk. Szépen és összehangoltan támadtunk és védekeztünk. Egyre inkább fölényben játszottunk és most ezt a fölényt sikerült gólra, gólokra is váltani. A találkozó végéhez közeledve a háromgólos előny birtokában korán kezdett örülni a válogatott. A jugoszlávok sem akartak ekkora vereséggel távozni és megérezve a lehetőséget utolsó energiájukat összeszedve támadni kezdtek. Sikerült is alaposan ránk ijeszteniük, hiszen három perc alatt kétszer találtak a kapunkba és még ... -
Az előző hazai mérkőzésen elért győzelem után, most idegenben kellett helytállni.
Tudat alatt minden játékos úgy vette: az sem baj, ha kikapunk, mert az utolsó meccsen "csak" győzni kell a görög ellen és csoportelsők vagyunk. A szovjet csapat viszont tudta, hogy csak győzelem esetén marad némi reménye a továbbjutásra.
Természetesen a hazaiak azonnal támadni kezdtek. Most Blohin sokkal aktívabb volt, mint Budapesten és sokkal zabolátlanabb is. Mindjárt az egyik legelső megmozdulása gólhoz vezetett. Igaz ehhez kellett egy csapattársa és a magyar kapus "segítsége" is. Beadását Gujdár megpróbálta elcsípni. Sikerült is neki, illetve csak félig, mert a kapuvédő kiejtette a labdát. Az ilyen módon helyzetbe hozott Burjak pedig nem hibázott. A gól kicsit "feldühítette" a mieinket és heves támadásokba kezdtek. Gyors egymásutánban két szögletet is rúgtunk, de a kaput nem tudtuk bevenni. Azután ismét Blohin és ismét egy hiba. A szovjet csatár veszélyesen támadott, amikor Bálint becsúszv... -
Végre ismét megtelt a Népstadion. Legutóbb 1973-ban szintén VB selejtezőn történt ilyen.
A Szovjetunió csapata már sok borsot tört az orrunk alá, de legutóbb, egy éve ezen a pályán döntetlent sikerült elérnünk ellenük. Érdekes, hogy bár a mérkőzés csupán egy éve volt, a két akkori együttesből a mostaniban csak hírmondónak maradt egy-két játékos.
A szovjet csapat taktikája a kezdés után gyorsan kiderült. Egyértelműen védekezésre rendezkedtek be. Megpróbálták elkerülni, hogy gólt kapjanak, és ha minimális kockázat mellett lehetőségük adódott, csak akkor próbálkoztak ellentámadással, gólszerzéssel. Ebből következően válogatottunknak tág tere nyílt a támadások vezetésére. Ezzel a lehetőséggel éltünk is, sajnos azonban az akciókból hiányzott az az átütő erő, ami a betömörülő szovjet védelmet képes lett volna áttörni. A teljes félidőn át tartó nyomás végül mégis hibához vezetett a vendégek soraiban. Mivel a hibát a kapus követte el, ez gólt és magyar vezetést eredményezett.
A más... -
A VB selejtező főpróbáján a remek erőt képviselő (EB címvédő) csehek ellen tette próbára magát a válogatott.
Ez a találkozó a szurkolókat is "fellelkesítette". Négy éve, a svédek elleni VB selejtező óta nem voltak ilyen nagy számban szurkolók a stadionban. (A legutóbbi lengyelek elleni mérkőzésre csak harmadennyin voltak kíváncsiak.)
Az első félidőben is látszott, hogy ezen a találkozón nem a szép játék, hanem a küzdelem lesz a meghatározó. Örvendetes volt, hogy válogatottunk nem játszott alárendelt szerepet, sőt a játékrész nagyobbik felében fölényben volt. Ezt jelezte, hogy nekünk volt több helyzetünk és a félidő két legnagyobb helyzetét is mi hagytuk ki. Szerencsére nem kellett a szünetben a kimaradt lehetőségeken töprengeni, mert percekkel a félidő vége előtt sikerült megszereznünk a vezetést.
A második játékrészben semmit nem változott a helyzet. Továbbra is mi irányítottunk és egy fejes góllal növeltük előnyűnket. A vendégek a későbbiekben sem jelentettek komoly veszé... -
Folytatódtak a felkészülési mérkőzések.
A lengyel csapat komoly játékerőt képviselő ellenfél, még akkor is, ha eddig soha nem sikerült Magyarországon legyőzniük bennünket. Eddig kilencszer fogadtuk a válogatottjukat és minden alkalommal mi győztünk. A gólkülönbség is bíztató 38-5.
Az első félidőben egyértelműen jobban játszottunk, mint ellenfelünk, sőt kimondottan jól. Szervezetten összehangoltan támadtunk és védekeztünk. Látványos, gyors, lendületes labdarúgást mutattunk be. A szurkolók elégedettségét csak fokozta, hogy gólt is szereztünk és vezetéssel zárhattuk a játékrészt.
A második félidő kezdete után a vendégek gyorsan kiegyenlítettek, de ettől függetlenül is mintha egy másik magyar csapat lépett volna pályára. Eltűnt a lendület, az energia lényegesen visszaesett a csapat. Természetesen ennek következtében feljöttek a lengyelek és nagyon szorongattak. A győzelmet végül annak köszönhettük, hogy a középpályás sorunk végig hajtott, küzdött, védekezett, támadott, a hátán ... -
Egy hónapja még Argentínában játszott a válogatott és közben Iránba is kiruccantunk egy mérkőzés erejéig. A sok utazás valószínűleg nem múlhatott el nyom nélkül a csapat felett. Ettől függetlenül is a spanyol csapat volt az esélyesebb, ráadásul otthon fogadták a mieinket.
Esélyeshez méltóan kezdtek a hazaiak. Az egész első félidőben szinte megállás nélkül támadtak. Gyors, technikás és energikus labdarúgóik sok helyzetet dolgoztak ki, de gólt nem tudtak elérni. Ebben nagy szerepe volt a hősiesen, teljes erő bedobással küzdő magyar védelemnek.
A második félidőre mintha kicsit fásulttá vált volna a spanyol válogatott. A sok első félidei hiábavaló támadás kedvüket szegte és most mi következtünk. Enyhe fölénybe is kerültünk, sőt egy remek csere folytán a vezetést is megszereztük. Pusztai alighogy a pályára lépett, első labdaérintésével (fejessel) rögtön a kapuba talált. Ez a gól kicsit felrázta a vendéglátókat is és tíz perc múlva ki is egyenlítettek. Ebbe az eredménybe mindkét c... -
Az amerikai túra után, irány a Föld másik fele.
Másfél éve játszottunk Teheránban és csak 2-1-re nyertünk, bár magabiztosan. Pedig a két együttes akkor sem képviselt azonos játékerőt, mint ahogy most sem. Természetesen könnyű győzelemre készültünk.
A hazai csapat nagy lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe. Nem játszottak alárendelt szerepet, bár támadásaik nem veszélyeztették komolyan a kapunkat. Ügyesen szervezték akcióikat, de bonyolultan, sok adogatással hozták előre a labdát, így alkalmat adva a védelmünk beavatkozására. Inkább játszottak szépen, mint eredményesen.
Válogatottunk nem teljesített jól. Lassan és enerváltan mozogtak a játékosaink. Sem a csatárok, sem a védelem nem erőltette meg magát, csak annyit dolgozott, amennyi feltétlenül szükséges volt.
A szerény képességű, de rendkívül lelkes hazaiak ellen közepes teljesítménnyel is biztosan és megérdemelten győztünk.
forrás:
mafoci -
Baróti Lajos szövetségi kapitány most 100. alkalommal dirigálta a nemzeti tizenegyet.
Az amerikai túra talán már a másfél év múlva sorra kerülő világbajnokságra is "kacsintgatott". Ennek a túrának a harmadik mérkőzésén a rendező ország csapatával, a majdani világbajnokság helyszínén küzdhettünk meg.
Egy éve Budapesten győzelmet arattunk az akkor nálunk vendégeskedő argentin válogatott felett. De a most pályára lépő argentin csapat már nem volt ugyanaz, mint amelyikkel akkor kerültünk szembe. Több poszton is fiatalításra került sor. Most otthoni környezetben várták a visszavágás lehetőségét. Az is a tényekhez tartozik, hogy a magyar válogatottban is csupán öten voltak tagjai az akkor győztes csapatnak.
Két és fél hét alatt már a harmadik találkozónkra került sor. A játékosok már kissé fáradtak voltak, ráadásul a találkozóra nagy hőségben került sor.
Labdarúgóink a mérkőzésen gyorsan megtapasztalhatták, hogy az argentinok komolyan gondolták a "budapesti csorba kiköszörülését... -
A legutóbbi osztrák-magyar összecsapásra Budapesten csak fele annyian voltak kíváncsiak, mint az osztrák fővárosban.
A válogatottba most került be Törőcsik.
Elsöprően kezdett a válogatott. Nagyon gyors vezető gólunk után szintén nagyon gyorsan növeltük is előnyünket. Sajnos most is előjött a szokásos beidegződés, hogy a vezetés tudatában nem egyszerűen megnyugszanak, hanem elálmosodnak, lelassulnak a labdarúgóink. Most is így történt. Mire észbe kaptunk már egy 11-esből szépítettek. Ráadásul a feljövő hazaiak ellen most minden energiát a védelemre kellett fordítani. Ha nehezen is, de sikerült megőrizni a vezetést a félidő végéig.
A második játékrész ugyanúgy kezdődött, ahogy az előző befejeződött. Az osztrákok tovább ostromolták a kapunkat. Hamarosan ki is egyenlítettek. Most azonban fordítva játszódott le az, ami az első félidőben a mi két gólunk után. A hazaiak annyira örültek, hogy kicsit kiengedtek és két percen belül visszavettük a vezetést. A lábra kapott magyar csapa... -
A VB selejtező előtti utolsó mérkőzés volt ez. Az NDK csapata nagyszerű hírnek örvendett elsősorban kiváló erőnléte és gyorsasága miatt.
Látszott, hogy a hazai csapat hírneve nem alaptalan. Az első percektől nagyon gyors támadásokat vezettek, de a taktikailag jól felkészült magyar válogatott ügyesen hárította ezeket. Sőt az egyik ellentámadásból Kereki be is talált a német kapuba. Sajnos a gólt a játékvezető érvénytelenítette. Hamarosan sikerült mindkét csapatnak elérnie egy-egy érvényes találatot is.
Az első félidő gólok utáni része és a második félidő is nagyon küzdelmesen telt el. A játék sok szépséget nem mutatott, de nagyon derekasan "gyúrta" egymást a két csapat. Újabb gól viszont nem született a nagy birkózásból.
A jó erőt képviselő keletnémet gárda ellen jónak lehet mondani a döntetlent.
forrás:
mafoci
-
Készültünk a világbajnoki selejtező mérkőzésre.
A pályán látottak nem hozták különösebb izgalomba a gyér számú közönséget. Mindkét csapat gyenge teljesítményt nyújtott. A színvonal és az iram is messze elmaradt a várakozásoktól.
Válogatottunk a második félidőben egy picit meggyőzőbben játszott, mint az elsőben, de a győzelemhez nem volt elég energiája, akarata.
Az 1-1-es döntetlen kialakulása után a mérkőzés unalmassá vált. Az eredmény már nem változott. Kapusunk remek védések sorozatát mutatta be, csatárainknak viszont most is csak két kapufára tellett.
forrás:
mafoci
-
A csapatok Bozsik József vezetésével vonultak ki a Népstadion gyepére. A mezeken az 500. felirat volt látható. Az MLSZ ezt az alkalmat jelölte ki ünnepi találkozónak, bár ez már annak idején is az 501. mérkőzés volt. De hiába volt a jubileum és az osztrák-magyarok, még ez sem vonzotta a szurkolókat. Meglepetésre csupán húszezer néző volt erre a meccsre kíváncsi.
Pedig most a válogatott nagyszerűen játszott. A találkozó egész időtartalma alatt irányította a mérkőzést. A győzelem nem is lehetett kétséges. A győzelem viszont lehetett volna lényegesen nagyobb arányú is. Sajnos azonban a helyzetkihasználás terén most is mutatkoztak hiányosságok.
Mindent összevetve remek találkozó volt. Akik kimentek a stadionba nem bánták meg.
forrás:
mafoci
-
A Szovjetunió mindig kellemetlen ellenfelünk volt. A legutóbbi két találkozásunk alkalmával 1968-ban és 1972-ben, a szovjet válogatottnak "köszönhettük", hogy el kellett búcsúznunk az éppen aktuális Európa-bajnoki küzdelmektől. Mind a kétszer vereséget szenvedtünk.
Mindkét csapat nagyon készült hát erre a találkozóra.
A taktikai elképzelések megvalósítása nekünk sikerült jobban, hiszen már az első félidő elején vezetést szereztünk. A gól nem zilálta szét a vendégek felállását. Fegyelmezetten szervezték tovább saját játékukat. Úgy tűnt azonban, hogy lelkesen és elszántan védekező válogatottunk meg tudja őrizni a vezetést. Sajnos egyetlen pillanatnyi kihagyás elegendő volt, hogy a szívósan küzdő szovjet csapat egyenlíteni tudjon.
Győzelmet szalasztottunk el a remek szovjet csapat ellen.
Annak idején ez volt a válogatott 500. találkozója, de az MLSZ a következő, Ausztria elleni, mérkőzést jelölte ki ünnepinek.
forrás:
mafoci
-
Meglepően kevés néző volt kíváncsi a két válogatottra. Fazekas 50. válogatottságát ünnepelte.
A mérkőzésen mutatott játék mintha azokat igazolta volna, akik otthon maradtak. Mindkét csapat nagyon bágyadtan, lustán játszott.
A francia csapat kiábrándító teljesítményt nyújtott. Néha azt lehetett hinni nem is tudják, minek vannak a pályán, mit kellene kezdeni a labdával. Támadásaik elképzelés és energia nélkül természetesen semmilyen veszélyt nem jelentettek a magyar kapura.
A mi csapatunk játszott végig fölényben, de ennek sem nagyon mutatkozott meg az eredménye. A kínálkozó lehetőségekből mindössze egyet használtunk ki.
A győzelmen kívül más pozitívumot nem lehetett elmondani a találkozóról.
forrás:
mafoci -
Az MNK döntő miatt - amelyet furcsa módon, egy napon rendeztek a válogatott mérkőzéssel - kissé tartalékos összeállításban lépett pályára a magyar csapat. A két döntős, a Ferencváros és az MTK-VM labdarúgói ugyanis nem utaztak a válogatottal.
A svájciak nagy iramban kezdték a találkozót. A kezdést jelző sípszóval egy időben indították meg támadásaikat, amelyek nem szűntek meg a teljes félidő alatt. Mi csak szórványosan vezettünk egy-egy ellen akciót. Az egyik ilyenből két perccel a játékrész vége előtt vezetést szereztünk.
Hátrányuk tudatában a második játékrészben a hazaiak még fokozták a tempót. Hallatlan energiával támadtak és nagy fölénybe kerültek. Kapunkra óriási nyomás nehezedett, de a védelmünk, a kapusunkkal az élen hősiesen küzdött és sikerült hárítani minden egyenlítési kísérletet. A sikeres ellenállban az is segített, hogy a hazaiak rendkívül körülményesen, a gyors iram mellett is lassan szervezték támadásaikat.
Az idegenbeli győzelem mindig értékes.
Az elm... -
Nem akármilyen vendége volt a Népstadionnak. A következő VB rendező országa látogatott Budapestre.
Eddig csak egyszer találkozott a két csapat. Hat éve egyik gárdának sem sikerült gólt szereznie. Most viszont azzal a nem titkolt céllal készültek 1978-ra, hogy elhódítsák a világbajnoki címet. Valóban sokat fejlődtek, hiszen legyőzték a Szovjetunió és Lengyelország csapatát is.
Gyorsan szereztünk gólt, de most nem az történt, mint a közelmúlt hasonlóan kezdődő találkozóin. Most ez a lehetőség lelkesítette a csapatot. A válogatott hihetetlen kedvvel és energiával játszott. Ügyesen ismertük fel és használtuk ki az ellenfél gyenge pontjait. Sokmozgásos, változatos, szervezett labdarúgást mutattunk be. Félórával az első találat után sikerült növelni előnyűnket. De most sem álltunk le, vagy vettünk vissza. A félidő hátralévő részében is mi voltunk a meghatározók.
A második játékrészre annyi változott, hogy a vendégek jobban koncentráltak a védekezésre. Ez nem befolyásolta azt, hog... -
Legutóbb hat éve találkoztunk a csehszlovákokkal és az a mérkőzés nagyon rossz emlékeket hagyott bennünk. Akkor fordult elő először, hogy nem mehettünk a világbajnokságra, mert akkor [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozesek/1969-12-03/csehszlovakia-magyarorszag]4-1-es vereséget szenvedtünk.
A mérkőzésre kellemetlenül csúszós, sáros talajon került sor.
Kiderült, hogy a magyar labdarúgók ügyesebben mozognak a csehszlovák sáron, mint Ők maguk a sajátjukon. Tetszetős támadásokat vezettünk és csak a hazai kapus bravúrjainak volt köszönhető, hogy a vezetést nem sikerült megszereznünk. Ha már a kapus bravúroknál tartunk, ne feledkezzünk meg Rothermelről sem, aki a 41. percben Ondrus 11-esét kiütötte és a Nehoda által újra kapura küldött labdát is "ártalmatlanította".
A második játékrész már nem csak magyar fölényt, de magyar gólt is hozott. Pintér beadását Várady fejjel juttatta a kapuba. A hazaiak azonban nem szerettek volna veszíteni és ezért tettek is. Heves rohamo... -
A mieink számára már nem volt tétje ennek a mérkőzésnek. Az osztrák csapatnak viszont igen. Bár meglehetősen magabiztosak voltak, hiszen szemben a mi gyenge szereplésünkkel nekik három mérkőzésből már öt pontjuk volt és jó esélyt láttak a csoportgyőzelemre.
A tétnélküliség jót tett a csapatnak. Az első perctől kezdve szép és látványos labdarúgást játszottunk. Már a legelején Fazekas egy jó labdát adott Kocsisnak, aki a kapu elé ívelt. A pontosan érkező labdát Nyilasi fejelte a hálóba. Félóra múlva Kocsis újra beadott és most Pusztai bombázott a hálóba. Közben a vendégcsapat is gólt ért el egy 11-esből. Látható, hogy ez a félidő nem telt el eseménytelenül.
A második játékrész már közel sem hozott ennyi izgalmat. Válogatottunk lényegesen visszafogottabban játszott. A vendégek pedig bele erősítettek. Voltak is helyzeteik, de valamennyi kimaradt.
Válogatottunk, ha már az Európa bajnokságon nem is vehettünk részt, legalább értékes győzelmet aratott.
forrás:
mafoci -
Az olimpiai szereplési lehetőségért folytatott "csata" második felvonására került sor Szófiában. Az első összecsapáson kétgólos előnyre tettünk szert és joggal feltételeztük, hogy ennek elégnek kell lennie.
A bolgárok is tudtak azonban a hátrányukról és természetesen gyorsan megpróbálták ledolgozni. Azonnal eszeveszett támadás sorozatba kezdtek. Szünet nélkül ostromolták a kapunkat. Védelmünk azonban, ha keservesen is, de meglepően jól állta a sarat. Már csak egy perc volt, hogy az öltözőkben végre fellélegezhessünk és erőt merítsünk a második negyvenöt perc küzdelmeire, amikor Kolev végzett el egy szabadrúgást. A repülő labdába Godan "belepiszkált" és máris vezetett a hazai csapat.
A szünet után mintha egy megtört magyar csapat játszott volna. Ehhez az is hozzá járult, hogy alig kezdődött el a második játékrész a bolgárok máris 11-eshez jutottak. Ezzel már létre jött a Budapesti eredmény, csak ellenkező előjellel. Csakhogy a hazaiak "nyerésben voltak" és nem is engedték el ... -
A két csapatnak egymás között kellett eldöntenie, hogy melyikük lesz az olimpia résztvevője.
Lassan melegedtek be a csapatok. Óvatos, tapogatózó játékkal próbálták meg kiismerni a másik szándékait. Nem volt éppen eseménydús időszak. A félidő közepén Bálint a bolgár 16-oson belül került helyzetbe és a kétségbe esett Rangelov hátulról buktatta. A büntetőt értékesítettük és ezzel megszereztük a vezetést.
A második félidőben kezdett bele lendülni a válogatottunk. Lendületesen, összehangoltan vezettünk támadásokat. Az egyik ilyen góllal fejeződött be. A két gól kicsit lefékezte a mieinket, a bolgárokat pedig minden erejük bevetésére késztette. Sokat támadtak és a találkozó hátralévő idejében, fölényben is játszottak, de az újonc kapusunk remekül őrizte a hálót.
A győzelem teljesen jogos volt. Ekkor még mindenki azt hitte: elég lesz a visszavágóra.
forrás:
mafoci
-
A selejtező sorozat előtt a wellsi csapat esélytelennek számított, de az előző találkozón már megmutatták, hogy komolyan kell Őket venni, hiszen otthon tartották a két pontot.
A mérkőzés első félidejében válogatottunk ügyesen, sokat támadva játszott. A wellsiek azonban rendkívül szervezetten, fegyelmezetten védekeztek, és ami még fontosabb eredményesen is. De azért jutott idejük és energiájuk a támadásokra is. Az egyik a 15. percben 11-essel végződött. Toshack küldte kapura a büntetőt, de Mészáros kifogta. A játék képe az egész félidő alatt semmit nem változott. Már éppen mindenki elkönyvelte, hogy 0-0-ás állásnál vonulhatnak a csapatok az öltözőbe, amikor Kocsis a félpályánál valami megmagyarázhatatlan okból sarokkal hátrafelé továbbította a labdát. Griffiths lecsapott a könnyű prédára és indította Jamest. Ő felfutott a jobb oldalon, majd beadott és Toshack öt méterről vágta a kapuba a labdát.
A szünet után kissé javult a csapat játéka, de csak gólhelyzetekre futotta. Három... -
A cél: egy pont megszerzése idegenben. Ennek érdekében a szövetségi kapitány a 4-4-2 felállás mellett döntött, hogy a középpálya megerősítésével tudja akadályozni az osztrákok támadásait.
A találkozón a középső négyes csak részben tudott eleget tenni feladatának. A hazaiak gyors és rendszeres helycserékkel zavarták össze a mieinket. Úgy tűnt a mérkőzésen nagyobb szerepet kapott a középpálya, mint a csatársor és a gólok. Tulajdonképpen, csak egy-egy komoly helyzet adódott. Először Mészárosnak volt bravúrra szüksége ahhoz, hogy a 19. percben Riedl tizennégy méterről kapura küldött bombáját hárítsa. Hét perccel később pedig Koncillia tolta szögletre Branikovits nyolc méterről megeresztett lövését.
A szünet után a hazaiak mindenáron meg akarták szerezni a győzelmet. A teljes csapat támadásba kezdett és iszonyatos nyomás nehezedett a kapunkra. Hősiesen, az utolsó energiákat is mozgósítva védekeztünk. Az ellenállásunkat a találkozó végéig nem sikerült megtörni.
A magyar pontsze... -
Ezúttal is vidéki helyszín - Szolnok - adott otthont a meccsnek. A húzás - mint az előző esetekben - most is tökéletesen bevált: telt ház és lelkes közönség fogadta a két csapatot.
A félidő első fele megfelelő színvonalú játékot hozott. Jól játszottunk, de a vendégek kapuja nem forgott komoly veszélyben. A játékrész második felére viszont mintha szétesett volna a magyar válogatott. A pálya középső harmada szinte átjáróház lett a svájciak számára. A középpályások gyakorlatilag semmilyen ellenállást nem fejtettek ki. A vendégek támadásai mind gyakrabban veszélyeztették a kapunkat. Helyzeteiket azonban elügyetlenkedték és így a szünetig meg tudtuk őrizni a döntetlent. A kimaradt helyzetek sorában talán az volt a legnagyobb, amikor még a félidő közepén Mészáros rossz kifutása után Müller a 16-osról guríthatott a kapuba. A gólba tartó labdát azonban az utolsó pillanatban Nagy III. még ki tudta vágni. Csak három perc volt vissza a félidőből, amikor a svájci 16-oson belül Hasler kéz... -
A hazai együttes visszavágásra készült az előző találkozón elért 1-3-ért.
Erős szél és meglehetősen hideg volt a mérkőzés napján, de talán mégsem ez volt az oka, hogy olyan kevés szurkoló volt kíváncsi az összecsapásra.
A várakozások szerint a bolgár csapat majd lerohanással próbálja meg gyors döntésre vinni a dolgot.
A hazaiak nem okoztak csalódást. Valóban megpróbálkoztak a lerohanással. Energikus, gyors rohamokkal akarták bevenni a kapunkat. Mivel azonban nem ért bennünket váratlanul ez a támadás sorozat sikerült ellenállni a nyomásnak. Súlyos ára is volt a kemény védekezésnek: Bálintot kiállította a játékvezető. Tíz emberrel is hatékonyan tudtuk felvenni a harcot a bolgár csapattal. Sőt helyenként ügyesen és látványosan játszott csapatunk. Nem sok hiányzott, hogy azt is leírhassuk eredményesen is. De a találkozó utolsó perceiben Nagy elszalasztotta a győzelem utolsó esélyét.
A hazaiak visszavágása ugyan nem sikerült, de a tisztes helytálláson kívül, nekünk se sok örü... -
A wellsi csapatot komolyan kellett venni, még akkor is, ha eddigi öt találkozónkból csak egyszer nyertek. Viszont csapatukban elsősorban olyan játékosokat találhattunk, akik az angol bajnokságban edződnek minden héten.
Az első félidő sok örömet nem hozott egyik szurkoló tábornak sem. Válogatottunk erőtlenül, szervezetlenül és kicsit bágyadtan játszott. De még így is akadtak ki nem használt helyzeteink és ez minősíti a hazai csapat teljesítményét is.
A második félidő elején védelmünk bizonytalankodott. Ezt a lehetőséget azonban már nem hagyta kihasználatlanul a walesi csapat. A gól után mintha feléledtünk volna. Tóth szabadrúgása éppen csak elkerülte a kaput és ezen kívül is akadt egy-két megmozdulásunk. De ez a fellángolás nem tartott sokáig. Ismét a hazaiak támadtak és ismét egy védelmi hiba miatt kínálkozó lehetőség hozta meg számukra az újabb gólt.
Pedig Mészáros mindent megtett az egész találkozón, a csapat legjobbja volt, de csodára Ő sem volt képes.
forrá... -
Zalaegerszeg futball ünnepet ült: először rendeztek a városban válogatott mérkőzést.
Sokan reménykedtek abban, hogy az új helyszín több érdeklődőt vonz, mint legutóbb és talán a "levegőváltozás" segít megtörni a most már nyolc találkozón keresztül tartó nyeretlenségi szériát is.
A közelmúlt eseményeire figyelemmel, akár rossz ómennek is tekinthették volna, hogy a magyar válogatott jól kezdett. Az előző év szinte minden találkozója így kezdődött és a folytatás mégsem hozott semmi jót. Persze azért senki sem szomorkodott, amikor a csapat gyors góllal megszerezte a vezetést. Sok helyzet maradt most is ki az első félidő hátralévő részében, és nagy örömet okozott, hogy az utolsó percben sikerült növelni az előnyünket.
A második félidő elején az előző játékrészben felcsillant a remény, hogy végre megszakadhat a rossz sorozat kezdett valósággá válni. Tíz perccel a kezdés után ugyanis válogatottunk még egy gólt illesztett a vendégek kapujába. Most már semmi sem veszélyeztethette a ... -
A mérkőzést a jugoszláv válogatott szánta világbajnoki előkészítő mérkőzésnek a spanyolok elleni selejtező mérkőzés előtt. Ezért érthető, hogy a spanyol szövetségi kapitány, Kubala László is érdeklődéssel figyelte a találkozót.
Válogatottunkban két újonc Mészáros kapus és Horváth mutatkoztak be.
Az első félidőben remek játékot mutattak a hazaiak. Gyors, energikus támadásaik többször is veszélyeztették a kapunkat. Alig kellett több mint negyed óra és a vezetést is megszerezték. A magyar válogatott csak a félidő végére talált magára. Ekkor mi irányítottunk. Több támadást is vezettünk a jugoszlávok kapuja ellen. Mindenki ki akarta venni a részét a küzdelemből. Még Páncsics is előre tört, de sajnos olyan súlyos sérülést szenvedett, hogy a második félidőre már nem tudott kijönni. (Többször már nem is volt válogatott.)
A második játékrészben folytattuk a támadás sorozatot és szinte kezdés után azonnal kiegyenlítettünk. Továbbra is küzdött, hajtott a válogatott, de nem sikerült mé... -
Mindenképpen győznünk kellett a továbbjutáshoz.
Most is nagyon jól kezdett a válogatott. Sőt gyors vezetéshez is jutottunk. Akkora energiával vetették magukat a játékba labdarúgóink, hogy úgy tűnt elsöpörjük a svédeket a továbbjutás útjából. Sajnos a gól után most is, mint már annyiszor, kicsit visszafogottabbá vált a játékunk. S ugyan, úgy ahogy más találkozókon is lassan feljött az ellenfél. A félidő végére már Ők voltak a meghatározók és egyenlíteniük is sikerült.
A második játékrészben kicsit magára talált a cserékkel frissített magyar csapat. Már az első tízpercben sikerült sok helyzetet kialakítanunk, de gól egyikből sem lett. Amikor azonban rohamaink kicsit alább hagytak a svédek azonnal lecsaptak és Ők szereztek vezetést. A közönség elemi erővel kezdte bíztatni válogatottunkat és mintha ez ismét energiával töltötte volna fel a labdarúgókat. Előbb egyenlítettünk, majd az újabb gól már az előnyünket jelentette. Támadásaink eredménye volt az a szabadrúgás is, amelyet pá... -
Mindkét csapat főpróbának szánta ezt a mérkőzést a sorsdöntő VB selejtező összecsapások előtt.
A találkozó jól kezdődött a számunkra. Lendületesen kezdtünk és alig telt el öt perc már megszereztük a vezetést. Kocsis indította Benét, aki megugrott és Vidátshoz továbbított Ő pedig a hazaiak kapujába rúgta a labdát. A németek nem estek kétségbe, nem kapkodtak, hanem fegyelmezetten játszottak tovább. Egyre inkább bele lendültek és lassan az történt a pályán, amit Ők akartak. Időközben mi kihagytunk néhány kínálkozó gólszerzési lehetőséget. A vendéglátók viszont sikeresen ostromolták a kapunkat. Az egyenlítést egy nagyon erősen meglőtt a bal felső sarokba vágódó labda jelentette.
A második félidőt már nagyobb energia bedobással kezdte a hazai csapat és nagyon gyorsan előnyhöz is jutott. A hármas csere kicsit felrázta válogatottunkat, de csak lövésekre futotta, gólra nem. Teljesen tiszta helyzetben a kapusba, majd a kapufára lőttük a labdát.
Nos, a főpróba a német válogatottnak... -
Még soha nem érkezett annyi osztrák szurkoló Budapestre, mint most. 25.000-en nézték a találkozót.
Fél év telt el az előző összecsapás óta és természetesen mindkét csapat győzelmet akart. A hazai pálya miatt természetesen nekünk volt nagyobb esélyünk a jó eredmény elérésére.
Kiválóan kezdett a válogatott. Ügyesen támadtunk, jól szerveztük az akciókat, lendületes rohamokat vezettünk. Még negyedóra sem telt el és Zámbó lapos lövése már az osztrák kapuba csapódott. Sajnos a nagy örvendezés megbontotta a védők fegyelmét, nem koncentráltak és alig több mint két perc múlva egy szabadrúgás utáni helyzetből már ki is egyenlítettek a vendégek. Lélektanilag az ilyen esetek mindig az egyenlítő gól szerzőjére vannak jobb hatással. Most is így történt. Egyik támadásunk végén Bene csak a kapufát találta el. Nem így Jara, aki nagyon szép osztrák akció végén bevette kapunkat. Még a félidő vége előtt az iménti gól szerzője újra próbálkozott, de ezúttal Ő is a kapufát találta telibe.
Válogat... -
A mérkőzés előtt mindenki kiegyezett volna a döntetlennel, az idegenben megszerzett egy ponttal.
Az első félidőben úgy látszott, a válogatott alaposan túlteljesíti a tervet és a győzelemmel már biztosíthatja is helyét a világbajnokságon. Remekül játszottunk, ötletesen, gyorsan, célratörően szerveződtek a támadások. Az osztrák védelem el-elbizonytalanodott és az egyik ilyen alkalommal Zámbó elvette a labdát a jobbhátvédtől és Dunai II.-höz továbbította, aki a hálóba lőtte. Pár perc múlva Kocsis indult meg a térfelünkről. Nagyszerű cselekkel ment el három hazai játékos mellett és befejezésként a kapuba vágta a labdát.
A második félidőben az osztrákok rájöttek, hogy most már nem várhatnak tovább és kitámadtak. Nagyon erős nyomás alá került a kapunk, de a védelem jól dolgozott. Nem látszott esélye annak, hogy a vendéglátók gólt tudnának elérni. Ekkor azonban a játékvezető teljesen váratlanul 11-est ítélt. Az ok az egyik osztrák csatár állítólagos lökése. Erről az esetről még az ... -
A lengyel csapat az elődöntő B csoportjában Dániával 1-1-et, Szovjetunióval 2-1-et, Marokkóval pedig 5-0-át játszva került a döntőbe.
A hozzáértők általában úgy látták, hogy a magyar csapatnak van nagyobb esélye a győzelemre. (A két nemzet eddigi 18 találkozójából 16-ot mi nyertünk és csak egyszer, 1939-ben vesztettünk, valamint 1966-ban a 17. mérkőzésünkön játszottunk döntetlent.)
De már a mérkőzés kezdetétől látszott, hogy valami nincs rendben a válogatottunkkal. A játékosok teljesen enerváltan, nehézkesen mozogtak. Nem volt összjáték, hiányoztak a szervezett támadások és a védelemben is gyakran mutatkoztak zavarok. Az első félidő végén mégis mi szereztünk vezetést. Várady szépen tört előre a baloldalon. Próbálták, de nem tudták megállítani. Már az ötös magasságában járt az alapvonal közelében, amikor látta, hogy a kapus kimozdul. Ekkor futtából nagy erővel a kapus mögött a hálóba lőtt.
A második félidő elején szinte azonnal kiegyenlítettek a lengyelek. Ez a gól annyira f... -
Az NDK a legjobb csapatával állt ki erre a találkozóra.
Az első félidőben mindkét csapat rendkívül mérsékelt teljesítményt nyújtott. De talán a német csapat volt közelebb a vezetés megszerzéséhez. Nem utolsó sorban azért, mert a védelem bizonytalankodása mellett támadásaink is nagyon lassan haladtak előre, a szinte állandó oldalpasszok miatt. Ez a tologatás magában rejtett sok hibalehetőséget, ami alkalmat adott az ellenfélnek újabb támadások indítására. Szerencsére a németek sem játszottak eredményesen.
A második félidőre alaposan rendbe jött a válogatottunk. Kifejezetten olajozottan kezdett működni az összjáték. Szép támadások, látványos játék és különösen a középpályán jellemző fölény alakult ki a javunkra. Most a fölényt sikerült gólokra is átváltani és ebben fontos szerepjutott az utolsó pillanatban az olimpiai keretbe jutott Tóthnak. Az első találatnál az Ő pontos beadását lőtte a kapuba Dunai II., pár perc múlva pedig nagyszerű egyéni akció után saját maga talált a há... -
A dánok már sokszor szereztek kellemetlen perceket nekünk, úgyhogy most különösen komolyan vette válogatottunk az összecsapást.
A mérkőzés nem volt magas színvonalú. Csapatunknak nem ment a játék. Színtelen, lassú, tologatós stílusban gurítgatták a labdát labdarúgóink. Alig lehetett támadásokról beszélni. Ezt jól alátámasztja az is, hogy góljainkat az a Dunai III. szerezte, aki inkább a védekező munkát szokta segíteni, és hogy mindkét találat távoli lövésből esett.
A legfontosabb persze az eredmény volt. Ezzel a győzelemmel ugyanis a válogatott a csoport első helyén végzett és bejutott a legjobb nyolc közé.
Az MLSZ állásfoglalása alapján az olimpiai torna azon mérkőzéseit, amikor nemzeti válogatottal játszottunk, hivatalos nemzetek közötti találkozónak tekinti. Ezért került ez az összecsapás a "nagy válogatott" mérkőzései közé.
forrás:
mafoci
-
Derültséget okozott az iráni szövetségi kapitány neve, ami kissé emlékeztetett egy kiváló magyar kapitányéra. Ugyanis a vezetőt Bajotinak hívták.
Sokan jóindulatilag mosolyogtak azon a kijelentésén is, hogy nem félnek a magyaroktól.
Az első félidő, mintha igazolni látszott volna az irániak optimizmusát. No, nem mintha különösebb veszélyt jelentettek volna, de meglepően jól adogattak és helyenként egészen mutatósan játszottak. A szünetig csak szerény, egygólos előnyre sikerült szert tennünk. Bár az igazsághoz tartozik, hogy már ebben a játékrészben is háromszor betaláltunk a kapuba, de két gólunkat érvénytelenített a játékvezető.
A második félidőben viszont már nem volt kérdés, ki a lesz a győztese a két ország közötti első találkozónak.
Magabiztosan győztünk a szerény képességű ellenféllel szemben. A találkozó után az iráni kapitány kijelentette, szívesen látná a sportszerű magyar csapatot egy visszavágóra.
Az MLSZ állásfoglalása alapján az olimpiai torna azon mérkőzé... -
A két csalódott csapat mérkőzésére alig volt kíváncsi a közönség, pedig a hazai együttest láthatták.
A hazai (belga) lapok már előre elkönyvelték a harmadik helyet. A magyar szövetségi kapitány, elismerte a belga csapat esélyességét, de felhívta a figyelmet arra, hogy a mérkőzés a pályán dől el.
Az első húsz perc azt mutatta, hogy bizony a pályán mutatott játék alaposan rácáfolhat az előzetes várakozásokra. Kimondottan jól és sokat ígérően játszott csapatunk. Ekkor azonban két védelmi hiba miatt öt perc alatt szálltak el a remények. Először Lambert csapta be Páncsicsot majd Juhász Pétert és lőtt a kimozduló Géczi fölött a hálóba. Öt perc múlva ismét Lambert volt az egyik főszereplő, aki a kapu elé gurította a labdát. Páncsics bár elérte, de valamilyen okból nem elrúgta, csupán átlépte. Ezzel megzavarta kapusunkat és lehetőséget teremtett az üresen álló Van Himst számára, aki nyolc méterről nem is hibázott. Ettől kezdve a magyar válogatott enerváltan, kedvetlenül játszotta vé... -
A szövetségi kapitánynak a legnagyobb gondot a megfelelő taktika kiválasztása okozta. Végül a nyílt támadó játék mellett döntött, nyilvánvalóan azért, mert a jó erőben lévő, sikeres sorozat után lévő szovjet csapattal szemben túlságosan kockázatos lett volna védekezésre berendezkedni.
A taktika jónak bizonyult. Már az első félidőben is kifejezetten jól játszottunk, de sajnos támadásaink nem voltak elég lendületesek, nem volt bennük elég átütőerő.
A második félidő elején a szovjet válogatott jutott vezetéshez. Juhász Péter mentett szögletre. A labdát Bajdacsnij ívelte a kapu elé. Páncsics próbált felszabadítani, de a fejese rosszul sikerült. A röviden kifelé szálló labdát az érkező Konykov bombázta a kapu bal oldalába. Ettől kezdve szinte csak a szovjet térfélen pattogott a labda. Lövések tömkelegét zúdítottuk a kapura, de valami láthatatlan erő megakadályozta, hogy a hálóba találjunk. Voltak persze ellentámadások is. Az egyik, tíz perccel a találkozó vége előtt, kimondottan ... -
A kiutazó válogatott minimális céljaként a pontszerzést jelölte meg a szövetségi kapitány.
Mindjárt a mérkőzés elején, a 2. percben óriási helyzet adódott Kocsis előtt. De most nem szokott magabiztosságával juttatta a hálóba a labdát, hanem csak gyengén lőtte, szinte a kapus kezébe. A továbbiakban meglehetősen kiegyenlített, kissé unalmas mérkőzést láthattak a szurkolók. Mindkét csapat előtt adódott még egy-egy helyzet de Eklund és Szőke lövéseit a kapusok bravúrral hárították.
Válogatottunk nagyon kockázatos taktikát választott. Lassítani igyekezett a játékot és így próbálkozott "kibekkelni" a találkozót. Ez végül sikerült, de az volt a szakemberek érzése, hogy lendületes, gyors iramú játékkal győzhettünk volna.
Sorozatban játszotta a magyar csapat a fontos tétmérkőzéseket és talán ez is oka volt, hogy most nem akart, vagy nem tudott teljes erőbedobással játszani. Így is értékes pontot raboltunk a mindig veszélyes svédek otthonából.
forrás:
mafoci -
Már két találkozót játszott a csapat, de mind a kettő döntetlennel végződött. Mivel az idegenben szerzett gólok nem számítottak az akkori szabályok szerint (ez nekünk kedvezett volna), ezért harmadik mérkőzésnek kellett döntenie a négy közé jutásról, mégpedig semleges helyszínen.
Csupán három nap telt el a Bukarestben játszott találkozó óta, amikor Belgrádban a két csapat ismét összecsapott.
Még el sem kezdődött a mérkőzés, már cserélni kényszerült a román csapat. A bemelegítés során Dembrovski megsérült és a kezdéskor már Domide állt a helyén. A magyar csapatban is volt súlyos sérülés. A második félidő elején Kű, aki a mérkőzés egyik legjobbja volt, összeütközött Deleanuval. Perceken keresztül nem látott, szédült, szemöldöke felrepedt, az arcába, szemébe csurgott a vér. Kérdéses volt képes lesz-e folytatni a játékot, de addig könyörgött, amíg visszaengedték a pályára és jelentős része volt a sikerben.
Nagyon egyforma játékerőt képviselt a két válogatott. A mérkőzés végig... -
A románok, érthetően, nagyon bíztak abban, hogy a Budapesten elért döntetlen után hazai pályán kivívják a továbbjutást. Mi pedig természetesen abban bíztunk, hogy ez nem így lesz.
Nem úgy kezdte a válogatott a játékot, mintha megijedt volna a román szurkolók hangorkánjától. Gyors vezetést szereztünk és nagyon jó játékkal a hazaiak egyenlítése után újra sikerült előnyhöz jutnunk. Továbbra is mi voltunk fölényben és minden esélyünk megvolt, hogy Romániában vívjuk ki a továbbjutás jogát. Olyan erős volt csapatunk nyomása, hogy az első játékrész végén büntetőrúgáshoz is jutottunk. Kocsis volt az ítélet végrehajtó. Lövését azonban Raducanu kiütötte.
A második félidőben, talán az előzőleg elszalasztott lehetőség miatt is, csapatunk kicsit visszaesett, és ahogy lenni szokott ezzel párhuzamosan a román válogatott egyre inkább lábra kapott. Olyannyira, hogy voltak olyan periódusok, amikor labdarúgóink hosszú percekig labdához sem értek. Már tíz perc sem volt vissza a találkozóból, am... -
Nagyon fontos mérkőzés volt ez, hiszen a két csapat közül csak az egyik léphetett tovább az EB küzdelmeiben. Itthon, ezen az első mérkőzésen feltétlenül győzelmet várt a közvélemény.
A találkozó úgy kezdődött, ahogy szerettük volna. Válogatottunk szinte a kapujához szegezte az ellenfelét. A 10. percben pedig a vezetést is sikerült megszereznünk. Az egész első félidőben hasonlóan alakult a játék, azzal a különbséggel, hogy további gólokat már nem értünk el. Helyzeteinket sajnos csak két kapufa jelezte Branikovits és Zámbó jóvoltából.
A következő eseményt szintén a 10. perc hozta, de ezúttal a második félidőben és ezúttal a románok gólját. A kapu elé érkező labda mindenki feje felett átszállt, még Géczi is aláfutott, így az üresen álló Satmareanu fejéről könnyedén került a hálóba. Az egyenlítés után csapatunk elvesztette lendületét, a vendégek pedig lábra kaptak. A mérkőzés végén örülhettünk, hogy döntetlennel megúsztuk.
Ekkor mindenki azt gondolta: A döntés Bukarestre mara... -
A mérkőzés előtti edzésen már látható volt, hogy a német csapat a legkorszerűbb labdarúgást játssza. A legnagyobb súlyt a folyamatosságra helyezték és arra, hogy mindig legyen szabad ember, akit nagyon pontos labdákkal indítani lehet.
Nem úgy álltunk a mérkőzéshez, mintha megijedtünk volna az ellenféltől. Nagy elszántsággal, akarattal és lendülettel kezdtünk játszani. Volt is több lehetőségünk, hogy előnyhöz jussunk, de most is kimaradt valamennyi. Nem talált a kapuba sem Szűcs, sem Dunai II. pedig mindkettőjüknek volt nagy helyzetük. Ez az időszak még a második félidő elején is tartott, de labdarúgóink nem tudták kihasználni fölényüket. A meddő próbálkozások lassan felőrölték a válogatott energiáit.
A német válogatott ebben az időszakban nem vesztette el a fejét. Fegyelmezetten és pontosan védekezett. Most, hogy a támadásaink elerőtlenedtek, egyre nagyobb teret kaptak és Ők éltek is a lehetőséggel. Az első góljuk egy kivételes egyéni akció eredménye volt. Breitner a félpály...