Mohács, Újvárosi Stadion
-
5 felhasználó járt itt.
- kapcsolódó stadionok
- cím
- térkép, megközelítés
- befogadóképesség
-
lakosság
Mohács: 18.604 (2012)
- hazai csapat
- nézőcsúcs
6.700Mohács-Véméndi TE - FTC 1:5
1979.05.26. - pálya mérete
110m x 75m
-
talaj típusa
természetes füves
- eredményjelző tábla
elektronikus
- világítás
nincs
- futópálya
nincs
- átadás éve
1978
- nyitómérkőzés
-
kapcsolódó mérkőzések
- 2024.05.26 Mohácsi TE 1888 - Szentlőrinc SE
- 2024.05.12 Mohácsi TE 1888 - Kaposvári Rákóczi FC
- 2024.04.21 Mohácsi TE 1888 - KSE Iváncsa
- 2024.04.07 Mohácsi TE 1888 - Bonyhád-Majos
- 2024.03.24 Mohácsi TE 1888 - Szekszárdi UFC
- ...összes mérkőzés
- segítség
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
- A Mohácsi városi Tanács építési osztálya Tabó János főmérnök vezetésével társadalmi munkában elkészítette az új pálya terveit. „Angol mintájú", tehát futópálya nélküli, vízlevezetéssel és szikkasztással ellátott lesz, amelyen egyelőre 1200 ülőhelyet és 1800 állóhelyet képezünk ki, de ez bővíthető. Jelenleg a két csapat öltözői, a bírói öltözők és a fürdő kész, központi fűtéssel és hideg-meleg vízzel ellátva. Szép színfoltja lesz a nézőtérnek az ülőhelyi rész, a narancs- sárga színű műanyag üléseivel. Az utolsó simítások elvégzése után, 1978. augusztus 20-án átvehetik a sportolók az MVTE új stadionját.
forrás: Dunántúli Napló, 1978. július 28.
Hatezer (!) néző. A korabeli tudósítások szerint ennyien zsúfolódtak össze a labdarúgó területi bajnokság Dráva-csoportjának (ma NB III-nak kellene nevezni) rangadóján Mohácson, 1984. június 10-én. A Kaposvári Rákóczi ellen a hazaiak nem tudtak nyerni, aminek okán csak a 2. hely jutott a gárdának, a feljutásnak még az esélye is elúszott a végeredménnyel. A baranyai labdarúgás harmadik vonalában azóta sem volt ennyi néző egyetlen mérkőzésen sem.
forrás: https://www.mohacsiujsag.hu/mohacs/hir/sport/negyven-eve-mohacson-szuletett-a-baranyai-nezocsucs-a-harmadik-vonalban---maig-rekord
A Mohácsi Torna Egylet két sportlétesítményt is fenntart a városban, ami nyilvánvalóan nem kevés költséggel jár: a vezetőség szerint a pályák maximálisan kihasználtak, s így szükség is van azokra.
Két füves labdarúgópálya is van Mohácson: az egyik a város szélén található újvárosi stadion, a másik a Kórház utcai létesítmény.
Előbbit csak a labdarúgás számára építették, fenntartását eddig az önkormányzat intézte, idén azonban az erre szánt 2,5 milliót megkapta az MTE, ami természetesen csak a legszükségesebb kiadásokra elegendő. Idén ide költözik át a megye I-es labdarúgócsapat, s most már nemcsak az edzéseket, hanem a bajnoki mérkőzéseket is itt fogják játszani.
Persze furcsa lesz, amikor a 6-7 ezer szurkoló befogadására alkalmas nézőtéren mintegy 100-200 ember buzdítja majd a helyi kedvenceket. Ebben a vonatkozásban tehát valóban nem lehet arról beszélni, hogy kihasznált lenne a stadion.
A Kórház utcában a nagy füves és három kis labdarúgópályán kívül létezik még atlétikai pálya, s itt tartja további hat szakosztály (kézilabda, fitnesz, ökölvívó, cselgáncs, karate) is az edzéseit.
Ez a stadion inkább tömegsportcélokat szolgál, s nélkülözhetetlen, míg az újvárosi teljesen a labdarúgók kezében van.
Ráadásul a Kórház utcában bonyolítják le a városi kispályás labdarúgó-bajnokságot is, ami nagy népszerűségnek örvend.
Bokody István, az MTE ügyvezető elnöke szerint azonban mindkét létesítményre szükség van, hiszen teljes mértékben kihasználtak.
Szekó József, Mohács polgármestere szintén ezen a véleményen van: - Az Újvárosi stadiont is fent kell tartanunk, itt játszanak ugyanis labdarúgóink. Fel sem vetődött bennünk, hogy túladjunk a létesítményen, egy 20 ezres város el tudja tartani mindkettőt.
Csak jelezni szeretnénk, hogy például a 30 ezres Komlónak, ahol ráadásul NB I-es labdarúgócsapat működött (most NB I. B-s) is csak egy stadionja van, így egy helyre lehet fordítani az önkormányzat pénzét.
(K. MAYER A.)
Új Dunántúli Napló, 2000. augusztus 1. (Arcanum DT)
a 9-ES HOZZÁSZÓLÁSRA reagálva tényleg van a sinek túloldalán pálya, kettő is de arra már nem volt időm, hogy fényképezni oda is menjek és jobban szemügyre vegyem, és hogy méretileg mekkorák...
A rágcsálók által fúrt lyukak sérüléseket is okoztak Versenden.
2014. szeptember 5. 12:17 H. L. (Dunántúli Napló)
Évekkel ezelőtt, még Ott József edzősködése alatt Komlón hadakoztak a pockokkal, a kártevő rágcsálók sok gondot okoztak azzal, hogy tönkretették a gyepszőnyeget. Úgy látszik, most a Mohácsi járásba tették át székhelyüket, és ott folytatják nemkívánatos tevékenységüket. Lehet, hogy máshol is, de egyelőre onnan érkeztek rossz hírek.
Az MLSZ Baranyai Megyei Igazgatóságára befutott információk szerint Mohácson, Szajkon, Versenden és Töttösön a talajba nagy lyukakat fúrnak, amelyekbe egyik-másik pályán állítólag akár egy kismacska is beférne. Versenden a Majs elleni bajnokin négyen sérültek meg a szörnyű állapotba került játéktér miatt, Mohácson pedig az MTE klubvezetése az őszi idény hátralévő meccseit a szomszédos műfüvesen szeretné megrendezni, az erre vonatkozó kérelmét már eljuttatta az Igazgatóságra. A létesítményekben esett kár egyes számítások szerint már milliós nagyságrendű.
A rajt előtt mindenhol hitelesítették a focipályákat, akkor még nem volt ekkora gond, ezért megkapták az engedélyt a meccsrendezésre.
http://www.bama.hu/baranya/sport/pockok-rongaljak-a-futballpalyakat-baranyaban-570815
Ez a cikk az nb1.hu-n a magyar sportújság(s)írás újabb gyöngyszemeként "Pocoktámadás érte a baranyai futballpályákat"-címen fut.
http://www.nb1.hu/hirek/pocoktamadas-erte-baranyai-futballpalyakat
A sort egy 1984. június 10-én játszott labdarúgó-mérkőzéssel kezdjük. Ez a Mohács – Kaposvári Rákóczi rangadó volt, amelyet a területi bajnokságban (az NB III. elődjében) játszottak.
Az utolsó forduló volt, a mohácsiaknak két góllal kellett volna nyerniük ahhoz, hogy osztályozót játszhassanak az NB II-ért. Az akkori híradások szerint hatezer (!) néző gyűlt össze Mohácson, a hazaiak így álltak fel: Kun – Tóth, Rumszauer, Markovics, Pirkhoffer – Hámori (Réti), Dárdai L., Lőrinc – Vinczellér, Mar-tina (Nyárs), Reit. Edző: Mathesz Imre. A tét fontosságára való tekintettel az összecsapást az akkori megfogalmazás szerint pártatlan (és messzebbről érkezett) játékvezetői hármas vezette.
– Amikor kijöttünk a játé-koskijáróból, és felnéztünk a lelátóra, elképedtünk – emlékezik vissza Rumszauer Ferenc. – Rengetegen voltak! A nagy tömeg pluszerőt adott nekünk, három csatárral nekikmen-tünk, a balhátvéd Reit kényszerből balszélsőt játszott, de nem tudtunk gólt lőni, pedig a helyzeteink megvoltak hozzá. Nagyon hiányzott a gólerős Freppán, aki az előző fordulóban, Bonyhádon újabb sárga lapot szedett össze, emiatt a sorsdöntő meccsen nem szerepelhetett. Hiába volt ragyogó a hangulat, sajnos a Kaposvár kihúzta döntetlennel. Olyan mérkőzés volt, amilyen csak egy van az ember életében.
A mohácsi 0-0-val a Kaposvár megnyerte a bajnokságot, osztályozóra mehetett, de onnan a Vác jutott fel az NB II-be.
Forrás:
http://www.bama.hu/baranya/sport/ilyen-is-tortent-bo-huszonhet-eve-hatezer-nezo-mohacson-423973
forrás:
Népsport
1978.09.18.
forrás:
Népsport
1978.09.14.
forrás: http://www.bama.hu/baranya/sport/foci-nb-iii-nezocsucs-volt-mohacson-375969
Sajnos ez csak 450 nézőt jelentett a Bóly elleni meccsen. Ma már ennek is lehet örülni...
forrás:
Studio - http://www.freeforum.hu/bkvelore/topik/7476,5
Két edzőpálya van: a stadiontól nyugatra van egy salakos edzőpálya, keletre pedig egy füves.
A salakos mellett nyugatra van még egy terület, ahová szintén edzőpályát terveztek, de egyelőre nem került megvalósításra.
Valamint a sínek túloldalán picit délre látni még egy létesítményt, arról tudunk valamit? Bár nem úgy tűnik mintha focira használnák.
szerk.:
beadtam: https://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/2672
De most látom a túloldalon van még egy - kisebb méretű - edzőpálya...
A 90-es évek közepén itt játszott a Mohács. Ha jól emlékszem a Dunántúli Naplóban akkoriban Újvárosi pályát írtak Mohácshoz.
A következő volt a számítás:
A lelátó kb. 100 méter hosszúnak tűnt, 11 soros. Egy ülő embernek kell 55 cm.
A sűrűn székezett stadionjainkban vannak ennyire egymástól a székek. Ülőhelyekhez vezető lépcsők miatt 0,9-es szorzó.
Tehát: (100/0,55)*11*0,9=1.800 fő.
A túloldali félig meddig állóhelyes lelátóra és domboldalra és a két szélre szerintem még egyszer ennyien beférnek.
Egyezzünk ki 4.000 főben!