Budapest, X. ker., Ganz-MÁVAG pálya (lebontva)
-
5 felhasználó járt itt.
-
alias
- Kőbányai út
- Ganz pálya
- MÁV Gépgyári Pálya
- cím
- térkép, megközelítés
- befogadóképesség
-
lakosság
Budapest, X. ker.: 81.475 (2012)
-
hazai csapat
megszűnt / már más pályán játszó
- Budapesti MÁVAG (? - ?)
- Függetlenség (? - ?)
- Ganz-MÁVAG SE (? - ?)
- Generátor SE (1950 - 1951)
- Pénzügyőr SE (1978 - 1979)
A Pasaréti út füvesítése miatt
- Pénzügyőr SE (1980 - ?)
- nézőcsúcs
- pálya mérete
-
talaj típusa
természetes füves
- eredményjelző tábla
- világítás
nincs
- futópálya
van (ismeretlen típus)
- átadás éve
1924
- nyitómérkőzés
-
kapcsolódó mérkőzések
- 1987.11.29 Ganz-MÁVAG SE - Dunaújvárosi Kohász SE
- 1987.11.15 Ganz-MÁVAG SE - Salgótarjáni BTC
- 1987.11.01 Ganz-MÁVAG SE - Nagykanizsai Olajbányász SE
- 1987.10.18 Ganz-MÁVAG SE - Ajkai Hungalu SC
- 1987.10.07 Ganz-MÁVAG SE - Bp. Volán SC
- ...összes mérkőzés
- segítség
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Sporthirlap, 1922. november 30
Sporthirlap, 1922. április 27.
8 Órai Újság, 1924. május 15.
A felavató mérkőzésen a komplett Törekvés 2:1 (2:0) arányban verte meg a magát szépen tartó MÁV Gépgyáriakat.
Lélekemelő ünnep keretében avatta: fel uj sporttelepét egyik legszimpatikusabb, kitartóan és mindig korrekt eszközökkel dolgozó munkásegyesületünk, a Máv. Gépgyári Sportkör.
Egy uj hajlék felavatása mindig, vörösbetüs ünnepnapja volt a magyár sportnak, de különösen az a mostani időben, amikor az anyagiakat olyan nehéz előteremteni bármily kulturális cél számára. Hogy ez mégis sikerült, az elsősorban a MÁV Gépgyári SK fáradhatatlan elnökének, Szieberth Imrének az érdeme, aki éveken át nem szűnt meg agitálni, kilincselni és kérni egyesülete és annak, pályája érdekében.
De nem sikerült volna még oly sok fáradozása sem, ha az egyesület lelkes tagjai nem sietnek a segítségére akik a saját kezük munkáját ajánlották fel a pályaépítési munkálatok végzésére s ilyen módon pótolták azt, ami a társadalom és az állam áldozatkészségéből hiányzott.
Együtt érző cs ideáljaiért áldozni is kész tagok és fáradhatatlan elnökük közös munkásságának eredménye az a gyönyörű sporttelep, amelynek bokrétaünnepén ma résztvettünk, örvendő szivvel és teljes bizalommal az ilyen akarattal rendelkező magyar sport jövője iránt.
Sporthírlap, 1924. május 19.
forrás:
http://ncap.org.uk/frame/1-1-42-1-230
Forrás: http://www.oocities.org/colosseum/arena/5877/palya.html
forrás:
Népsport
1978.11.17.
A görögök a ganzosok vendégeiként edzőtáboroztak a Népligetben, így jött az ötlet, hogy melléjük meghívjanak még két első osztályú csapatot. Az elképzelést tett követte, és augusztus 5-én útjára indult a labda, a ma már nem létező MÁVAG-pályán, amely helyén jelenleg egy lakópark található a kézilabdacsarnokunk szomszédságában.
Az első napon az elődöntőket vívták. Előbb a Vasas mérkőzött meg a görögökkel, majd a mieink a jubilánsokkal, akiknek a vezetőedzőjük Kisteleki István volt ekkor. A Szaloniki 6-4-re győzött a Vasas ellen, és bejutott a döntőbe. Ekkor még csak 3000 néző figyelte az eseményeket.
Mire azonban a Fradi pályára lépett, már megduplázódott a nézőszám. A mieink hamar vezetést szerezhettek volna, azonban Strausz 11-est hibázott. A kimaradt büntető megbosszulta magát, mivel a Ganz-MÁVAG a 27. percben kihasználta az első helyzetét. A hajrában a kitűnő középcsatár, Fischer kétszer villant, és a szünetben máris az FTC-nél volt az előny. Fordulás után fokozatosan fáradt el a hazai együttes, így végül a Fradi könnyedén jutott a torna fináléjába.
A torna második napja is nagy közönséget vonzott, a döntőbe jutott Fradira hétezren voltak kíváncsiak. A mieink irányították a találkozó nagy részében a játékot, az Arisz kontrákra rendezkedett be, melyekből kétszer is eredményes tudott lenni, így a görögök elnyerték a szép trófeát.
Az FTC 2. helyen végzett, az ezért járó kupa került idén a Múzeum gyűjteményébe. A 3. helyen meglepetésre a hazaiak végeztek, akik 3-2-re legyőzték a szünetben még 2-1-re vezető NB I-es Vasast. A gólkirály Fischer Pál lett a MÁVAG-os Répásival együtt, 3 – 3 találattal. Érdekesség, hogy három évvel később a kőbányai kiscsapat beszüntette működését, pályájuk egy darabig üresen árválkodott, majd a helyén lakópark épült…
1985. augusztus 5. Kőbányai út:
Ganz-MÁVAG jubileumi torna – elődöntő
Ganz-MÁVAG – FTC 1-4 (0-2)
Zsiborás (Erdélyi) – Hámori (Szántó G.), Pintér, Rab, Keller (Jancsika) – Ebedli Z. (Deák), Strausz (Bánki), Takács L. – Kvaszta, Fischer, Zsivótzky
Edző: Dalnoki Jenő
G: Fischer 3, Bánki
1985. augusztus 7. Kőbányai út:
Ganz-MÁVAG jubileumi torna – döntő
FTC – Arisz Szaloniki (görög) 0-2 (0-1)
Zsiborás – Hámori, Pintér, Rab, Keller – Ebedli Z., Strausz, Takács L. (Bánki) – Zsinka (Zsivótzky, Dukon), Fischer (Deák), Kvaszta
Edző: Dalnoki Jenő
forrás:
http://www.tempofradi.hu/virtualis-muzeumi-tarlat-ganz-mavag-kupa
forrás:
Népsport
1948.11.05.
1941.08.10. MÁVAG - DVAC osztályozó az NBI-ért
forrás:
Nemzeti Sport
1941.augusztus 11.
1924 május:
forrás:
Pluhár István: Magyarországi sportegyesületek története (1941)
forrás: maps.yahoo.com
S fiatalabbaknak. Talán el sem hiszik, hogy a pályán olyan volt az időmérő, hogy volt egy óra számlap, egy traverzen, és egy idős bácsi negyedóránként mutatta egy hosszú bottal,hogy hányadik percben vagyunk, s ő állítgatta,hogy mennyi az állás. Komolyan, nem vicc !! Régi szép békeidők.
forrás: www.torzsasztal.hu/Article/viewArticle?a=95897370&t=9018131