Bogád, Bogádi Sportpálya
-
4 felhasználó járt itt.
- cím
- térkép, megközelítés
- befogadóképesség
-
lakosság
Bogád: 1.094 (2012)
-
hazai csapat
- Bogád-Pogány SE
(2011 - )
megszűnt / már más pályán játszó- Bogád-Pogány SE (1963 - 2007)
- Bogád-Pogány SE
- nézőcsúcs
400Dunaszekcső-Bogád - Hidas 1:1
2001.05.27 - pálya mérete
-
talaj típusa
természetes füves
- eredményjelző tábla
nincs
- világítás
nincs
- futópálya
nincs
- átadás éve
1963
- nyitómérkőzés
- segítség
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Bogádon azt tartják, hogy kell a pálya, mint a falat kenyér.
— A téli sportokban csak részben tudtuk, foglalkoztatni az ifjúságot, mivel nincs sem kultúrház, sem művelődési otthon a faluban — panaszkodott Schmidt József a sportkör elnöke. — A kézilabdás lányok még csak sportoltak a pécsi teremkupában, de a többiek már nagyon várták a tavaszt.
Most itt a tavasz és egyre több bogádi fiatal ragadja meg az ásónyelet. Maguknak építenek két kézilabdapályát, futballpályát, köréje 400 méter salakos futópályát, mégpedig vörössalakkal! Ha kapnak kanadai nyárfát, évek múltán az adja majd az árnyékot az izzadó sportolóknak. Tavaly 900 óra társadalmi munka rakta le a pályaépítés alapjait.
— Egy kis segítség kellene anyagiakban. A tsz 1500 forintot ígért, de jó lenne máshonnan is néhány forint. Az anyagokhoz, ami majd az öltözőhöz és szertárhoz kell, mert e távolabbi tervet is szeretnénk tető alá hozni.
Bogádon esténként összejönnek a fiatalok. Szó esik az új pályáról is, amelyet látnoki szemeikkel már késznek vélnek és tervezik a megnyitó ünnepi műsorát a meghívásos atlétikai versennyel és kézilabda tornával. Hamarosan nem lesz álom ez, hanem valóság!
Forrás: Dunántúli Napló, 1963. március 30.
Schmidt József sportköri elnöknek, a pécsi JTST tagjának vezetésével élénk sportélet bontakozik ki Bogádon. A helyi tsz-től két éve kapott négyholdas területet társadalmi munkával a falu fiatalsága és szurkoló gárdája, 650 kanadai nyárfával ültette körül. Elkészült a labdarúgó-pálya, ez évben fejezik be a 400 m éteres futópályát. Az atlétikai szabályok szerint készült betonozott súlydobóhelyen és magasugróhelyen már edzenek az atléták. A tervezett két vörössalakos kézilabdapálya közül egyik már teljesen készen van, a másik ez évben fog a sportolók rendelkezésére állni. Ha elkészül a röplabda-pálya is, a sporttelep nem csak járási, hanem megyei spartakiád megrendezésére is alkalmas lesz. A tanácsi és tsz anyagi segítséggel, az elmúlt évi 1300 és az ez- évi 819 társadalmi munkaórával készült eddigi munkájukra méltán büszkék lehetnek a bogádi sportot kedvelők.
De a sportlétesítményükön kívül a sportban sem maradnak el az alig hatszáz lelket számláló község fiataljai. A pécsi járási atlétikai válogatottnak több mint felét ők adják Buli Julianna 100—400 m éterig és távolugrásban, Kverkvarics Ernő pedig súlydobásban nem talál legyőzőre a járásban. Az éppen csak 15 éves múlt Tököli László a legutóbbi járási versenyen rövid vágtákban nem csak a serdülőket, hanem az ifjúságiakat és felnőtteket is maga mögé utasította.
A kézilabda népszerűségére jellemző, hogy a megyei II. osztályban küzdő lányok és a járási bajnokság élén álló fiúk egy-egy találkozójára több szurkoló gyűlik össze a pálya szélén, mint Pécsett hasonló találkozókon.
Télen az asztalitenisz és a sakk járási bajnokságain vesznek részt váltakozó sikerrel. Labdarúgás az nincs, őket a többi sportág jobban érdekli.
Forrás: Dunántúli Napló, 1963. május 29.
2012. június 28.
14 óra 30 perctől három órán át tartott a sportöltöző műszaki-átadás átvétele. Az önkormányzatot a polgármester és a műszaki ellenőr, a vállalkozót a kivitelező ügyvezetője és a felelős műszaki vezető képviselte. Az épület bejárását követően a jelenlévők jegyzőkönyvet készítettek és összeállították az átadáshoz kapcsolódó valamennyi dokumentumot. Az épület műszaki tartalma a tervekkel megegyező, a közműleállások is elkészültek. Az épületre a terveken felül villámhárító is került és egyes munkafázisokat a tervben előírtnál jobb minőségben teljesített a kivitelező. A sportöltöző belügyminisztériumi támogatás segítségével valósult meg. A minisztérium pályázatán 13.005.000 forintot kapott Bogád, ehhez több mint 3 millió forintot tett az önkormányzat, így 16 millió forintot meghaladó mértékben gyarapodott az önkormányzat vagyona. Az épületre a közműrákötéseket követően kérnek használatbavételi engedélyt. A sportpálya déli oldalán található régi illemhely elbontására a szomszédok kérésére már az átadás napján sort kerítettek.
Forrás: http://www.bogad.hu/index2.shtml
A falak állnak és a tető is kész van már.
Forrás: Új Dunántúli Napló, 2001.05.28-i szám
Forrás: Nemzeti Sport,2007.03.13-i szám
Ezekből évről, évre egyre kevesebb lett, majd amikor a Bogád feljutott az NBIII-ba, akkor megépítették a labdafogót, és ezek a korlátok szinte teljesen eltüntek.