Góllövő: Solti, Odry
    Berlini utca, 800 néző. Bíró: Viczenik
    Phöbus: Juhász — Szilágyi, Tőrös — Szádovszky, Péter, Titkos II. — Béky, Szikár, Sólyom, Solti, Tárnok.
    Nemzeti: Csikós — Flóra, Szendrő — Tuli, Odry, Vadas — Palágyi, Balog, Bihámy, Szecsei, Vajda.
    Péter választ. Széllel hátban kezd a Phöbus, mindjárt két sarokrugást ér el. A 7. percben Szikár kígyózik át több Nemzeti-védőn,
    lepasszol Soltinak, neki jól jön lábra a labda, laposan lő, Csikós vetődik, de a bőr beperdül a hálóba. 1:0.
    Ezután Tuli belelép Soltiba, Solti leáll és egy darabig sántikál. Az első negyedóra váltakozó támadásokkal telik el. A Nemzeti is támad, de a csatársor nem jut lövéshez. A 19. percben Flóra összeütközik Tárnokkal, a szélső összeesik. De rövidesen kiderül, hogy nem komoly az eset, egy perc mulva feláll és tovább játszik. Péter passzával máris remek támadást visz, bead, Szikár holtbiztos helyzetben mellé lő.
    A 23. percben Sólyom—Szikár—Béky összjáték végén Béky szépen lő, de Csikós is legény a talpán. Szikár kapufája, Béky kornerei (az ötödik) jelzik a Phöbus fölényét. Az ujpesti védelem fölényesen veri vissza a Nemzeti megmozdulásait. A 31. percben a Nemzetinek is volna helyzete, de Vajda csak sarokrugást szerez belőle. Az utolsó negyedórában erősen lanyhul az iram. Solti lövése, Tőrös félpályáról rugott szabadrugása az esemény. Csikós mindkettőt fogja. Ezután a Nemzeti lendül ki, két kornert szerez, de mindkettő eredménytelen.
    A II. félidőt Nemzeti támadások nyitják meg. A fekete-fehéreknél Odry vezérkedik elől.
    A Phőbus is válaszolgat, de a 7.percben mégis megszületik a kiegyenlítő gól.
    Odry (Vadas átadásából) 20 méterről lövést ereszt meg, amely a vetődő Juhász mellett a jobb sarokba talál. 1:1!
    A Phőbus rákapcsol. Szendrő miatt szabadrúgás, ezt Szádovszky íveli. A labda újra hozzákerül, majd Sólyom fejéről a kapu mellé fut. Phőbus támadás közben Szikár és Odry összecsap, mind a ketten elesnek s a földön Szikár megrúgja Odryt. A bíró feldobja a labdát... Nemzeti támadások után a Phöbust Tárnok lefutása hozza fel. A szélső bead, Csikós előrevetődik és Szikárlábáról szedi le a labdát. A 18.percben Palágyi nagy helyzetet hagy ki. Aztán Szecsey hátrahúzott lövése pompás , de eredménytelen. Tárnok kornerét a másik oldalon Béky hibázza el. A Nemzeti válaszol, Balog lövése alig valamivel jut a kapu mellé. A 29. percben Solti nagy helyzetet dolgoz ki Sólyommal, de sokáig tartogatja magánál a labdát és a végén leszerelik. A Phőbus visszaesik, különösen csatársora lanyhul. A Nemzeti jól kombinál, de a kapu előtt elfogy a támadók tudománya. Péter 30 méteres lövése kapu fölé megy. Az utolsó percekben a Nemzeti van fölényben, de a Phöbus-védelem jól állja meg a helyét.
    A 44. percben Vajda előtt nyílik óriási helyzet, de a szélső kapu fölé emeli a Nemzeti meccslabdáját.
    A labdáért sorsolnak s itt aN emzeti bizonyult a szerencsésebbik félnek.