Sárosi fitten, kitűnően játszott
    Góllövő: Sárosi, Bognár, Polgár (öngól), Toldi, Kemény, Korányi II, Sárosi
    Szeged, 4000 néző. Bíró: Csárdás
    Ferencváros: Háda — Polgár, Papp — Laky, Móré, Lázár —Táncos, Székely, Sárosi, Toldi,Kemény. Szeged: Pálinkás — Sirály, Raffai — Gyurcsó, Somogyi, Varga — Korányi II., Gerle, Szojka, Bognár, Havas.
    Rövid tapogatózásban még fel sem melegszik a tribün és a két csapat, amikor a 3. percben Székely—Kemény—Toldi akció után
    Sárosi kapja a labdát, a kapus rajta van, de a center közelről védhetetlen lövéssel gólt lő. 1:0.
    Szeged rohamára a Ferencváros szép akciókkal felel. Táncos beadását Toldi lövi, majd Sárosi vezérkedik.
    A 8-ik perc azonban változtat a helyzeten. Raffai hosszú labdája pont Polgár előtt esik le, a hátvéd azonban késlekedik és mire nekidurálná magát,
    Bognár bátran beugrik, elcsípi a labdát, már száguld is vele és 12—13 méterről, a balösszekötő helyéről úgy vágja laposan a túlsó sarokba, hogy csak úgy füstöl. 1:1.
    Táncost Raffai faultolja, a szabadrúgásból Sárosi fejel kapura. Toldi mellé, Székely fölé lő. A 14-ik percben Havas viszi a labdát de beadás közben megnyomják és a labda Háda kezébe száll. Raffai fejjel szereli a belsőket, Papp Korányi elől a tribünre rúgja a labdát. A 17-ik percben Táncos kornert ér el. A 19-ikben Bognár kiugratja Szojkát, aki korán lő - mellé.
    A 26-ik percben Sárosi balra ad labdát. Keményt Raffai szereli kornerre. Megint Szojka szökik, de lassú és Polgár befogja. Táncos centerét Toldi mellé vágja.
    A játék érdekes és változatos.
    Táncos beadását Pálinkás kifutva, üti ki éppen Toldi elé. A csatár kapura emel, de a vonalon álló Gyurcsó kornerre ment. Ebből Sárosi lő kapura, ezt is Gyurcsó feje menti. Megint korner. A 32-ik percben Toldi áttörését Varga hárítja el.
    A 33-ik percben váratlan esemény. Gyurcsó jó labdát ad a kapu elé, a csatárok ráfutnak. Háda is kifut a kapuból és
    éppen Polgár lábára üti a labdát. Onnan, mint a bomba vágódik a lövés az üres kapuba, öngól, 1:2.
    Szeged kedvet kap, a Ferencváros egy kissé megilletődik, de hamar magához tér. Szojka és Bognár fölélövése után Sárosi lő, majd fokozódó erejű ferencvárosi rohamok következnek. Végre a 44. percben Táncos—Sárosi összjáték után utóbbi a tisztán álló
    Toldihoz ad, aki egészen a kapu torkába viszi a labdát és ott elegánsan behelyezi. 2:2.
    A második félidő is hirtelen Fradi-góllal indul. Sárosi Székelynek ad, aki elereszti a labdát. A védelem is elvéti, pattog egy ideig a labda a kapu előtt,
    míg a nagy rössel érkező Kemény elé nem kerül, aki tiszta helyzetből közelről a balsarokba vágja. 3:2.
    Szeged most éri el első kornerét, két perc mulva Korányi újabbal dupláz rá. Ezzel azonban nem elégszik meg. A 8. percben Somogyitól Gerle kap labdát, ő Korányit szökteti és
    a szélső szép lefutás után a kapuból kifutó Háda mellett éles szögből berúgja a labdát. 3:3.
    Táncos centerét Pálinkás Toldi fejére üti és az onnan kapura tartó labdát csak hátranyúlva éri el.
    A 18. percben megszületik a Ferencváros győztes gólja. Toldi—Székely—Sárosi összjáték megzavarja a szegedi védelmet, egy kis tumultus a kapu előtt és Sárosi 10 méteres lövése utat talál a hálóba. A gól után, mint a csatatéren, hevernek a játékosok a kapu előtt. 4:3.
    A Szeged Gerlét Gyurcsóval cseréli fel, de nagyjában továbbra is a Ferencváros támad. Kemény lő, majd fejel kapu mellé. De azért a meccs még egyáltalán nem látszik eldőltnek.
    A Ferencváros megint kornert ér el, kavarodás, Sárosi fölé lő. Még egy korner, eredménytelen. Kemény lapos lövését Pálinkás fogja. A 34-ik percben Havas nagy helyzetbe kerül, de úgy látja, hogy Bognár helyzete még jobb, nekiadja. A lövés mellémegy.
    Most Gerle lesz centerhalf és újabb átcsoportosítás következik, de nincs sok értelme. A 37-ik percben — míg a felhőkön áttör a nap — hirtelen
    záporeső
    riasztja meg az állóhelyet. A rend felbomlik, de a csapatok játszanak tovább. A 41-ik percben Toldi Székely elé tálal, Pálinkás kifut a kapuból, de
    Székely a kaput őrző Varga miatt túlságosan helyezni akar és lécre lövi a labdát.
    A 44-ik percben eláll az eső, felragyog a szivárvány és az ünnepi fényjáték még fokozza a fradisták jó hangulatát. Nehéz két pontot visznek haza Szegedről.