magyarfutball.hu

bajnoki szereplések

szezon bajnokság osztály klub neve hely pontok
2023/2024 Békés vármegye, III. osztály, Déli csoport 7 Medgyesegyháza SE 5 32
2022/2023 Békés vármegye, II/B. osztály 6 Medgyesegyháza SE 14 5
2021/2022 Békés megye, III. osztály 7 Medgyesegyháza SE 6 32

összes eredmény, részletek »

címer: Medgyesegyháza SE
full name
Medgyesegyháza Sportegyesület
alternative names
MSE
associated teams
address
5666 Medgyesegyháza
Fáy A. utca 29.
Békés megye
 
contact information
phone +36 (30) 405-7579
e-mail uhrin62@gmail.com
founded
1912
club colours
kék - fehér
league (2024/2025)
name changes
  1. Medgyesegyházi Torna Club
    ? - ?
  2. Medgyesegyházi Kinizsi
    ? - ?
  3. Medgyesegyházi TK
    ? - 1949
  4. Medgyesegyházi SzTK
    1949 - 1950
  5. Medgyesegyházi DISz
    1950 - 1952
  6. Medgyesegyházi Traktor
    1952 - 1957
  7. Medgyesegyházi Hunyadi
    1957 - 1958
  8. Medgyesegyházi MEDOSZ Spartacus SE
    1958 - ?
  9. Medgyesegyháza MEDOSZ SE
    ? - 2007
  10. Medgyesegyháza Sportegyesület
    2007 -
honours list
  1. Szabad Föld Kupa döntős
    1967
  2. Szabad Föld Kupa győztes
    1972
matches
official website
related websites
supporters' groups
segítség
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

comments

  1. avatar: Longinus
    2024.02.03, 18:31
    képA Medgyesegyházi MEDOSZ 1972-es, Szabad Föld Kupa győztes csapata.képKép és cikk: Békés Megyei Népújság
     
  2. avatar: pancso
    2021.03.26, 15:57
    A helyi sportegyesület létrejötte, fejlődési szakaszai és működése

    A helyi sportélet kialakulásában kiemelkedő szerepe volt az Ipartestületnek, valamint a Levente Mozgalomnak, hiszen mindkét szervezet képviselte az egészséges életmód, a rendszeres, szervezett testedzés igényét és szükségességét. Az önálló egyesület megalakulását megelőzően az Ipar-testület és a Levente Mozgalom rendszeresen szervezett sporteseményeket, rendezvényeket, telje-sítette a helyi közösség sport iránti elvárásait. Medgyesegyháza szervezett, rendszeres sportéletét az I. világháborút követő időszaktól számíthatjuk, 1918-ban alakult meg Medgyesegyházi Torna Club (MTC), Nyári Sándort választották meg első elnöknek. Kezdetben egy szakosztály működött, a labdarúgó, amely alig öt év után jelentős sikereket ért el a megyei bajnokságban, annak sikeres élvonalába került. Az Egyesület több átalakulás után 1930-ban nevet változtatott és Medgyesegyházi Kinizsi Sport Kör néven szerepelt, taglétszáma, támogatói, aktív sportolóinak száma folyamatosan gyarapodott.

    A II. világháborút a helyi sportélet is megsínylette, a labdarúgó csapat aktív tagjainak többségét behívták katonának több játékos a háború áldozata lett, a háborús viszonyok miatt a rendszeres sportélet meglehetősen rendszertelenné vált. Érdemi változás 1948-ban következett be, amikor is újjászervezésre került a helyi sportegyesület, és az akkori politikai elvárásoknak megfelelően Medgyesegyházi MEDOSZ SE néven alakult újjá. A labdarúgó szakosztály mellett, amely a megyei I. osztályú bajnokságban szerepelt, megalakult a női kézilabda szakosztály is, amely szép sikereket ért el. Az 1989-90-es rendszerváltásig Medgyesegyházi Medosz SE néven, labdarúgó és női kézilabda szakosztályokkal működött a helyi sportélet. Mind a labdarúgó, mind pedig a kézilabda szakosztály kimagasló eredményeket ért el, több helyben nevelkedett labdarúgó egészen az NB. I-es szereplésig jutott, míg a női kézilabda szakosztály is kiváló utánpótlás nevelőnek bizonyult, több itt felnőtt és nevelkedett játékosa élvonalbeli klubok stabil játékosává vált.

    A rendszerváltás után új fejezet nyílt a helyi sportélet történetében. Az Egyesület ismét nevet változtatott, Medgyesegyházi Sport Egyesület (MSE) néven folytatta szereplését. 1991-ben megépült a helyi sportcsarnok, amely nemzetközi szabványnak megfelelő kézilabdapályájával és a hozzátartozó kiszolgáló létesítményekkel együtt ideális színterévé vált a női kézilabda szakosztály működésének. A sportcsarnok, átadásától napjainkig a női kézilabda szakosztály edzései és hazai mérkőzései mellett, rendszeresen otthont ad a labdarúgók téli felkészüléseinek, valamint októbertől, májusig népszerű teremlabdarúgó – felnőtt, ifjúsági, serdülő, gyermek – tornáknak és női kézilabda kupáknak. A női kézilabda csapat sorra nyerte a bajnokságokat, 2002-re egészen az NB-I B. osztályig jutott, ahol mindvégig megállta a helyét. Egy éves NB I.B-s versenyzés után ezt a jelentős anyagi áldozatokat igénylő szereplést az egyesület lemondta és azóta is az NB. II. élvonalában szerepel. A női kézilabda szakosztály kiemelkedő eredményeket, sikereket ért el az utánpótlás nevelésben, serdülő és ifjúsági csapatai országos és nemzetközi tornákon ért el kiemelkedő eredményeket. Több Medgyesegyházán felnőtt és tapasztalatot szerzett fiatal játékos erősítette az első és másodosztályú női kézilabda bajnokság csapatait. A serdülő női kézilabda csapat, amely az Általános Iskola tanulóiból verbuválódott éveken keresztül és jelenleg is Békés megye legjobbja, rendszeres győztesei több hazai és külföldi tekintélyes kupának.

    A labdarúgó szakosztály váltakozó sikerrel, hol a megyei I. osztályban, hol pedig – mint jelenleg – a megyei II. osztályt erősíti. A sporttelepen lévő labdarúgó pályát 1996-ban korszerű villanyvilágítással látták el, amely alkalmassá teszi esti-, éjszakai labdarúgó mérkőzések, atlétikai versenyek lebonyolítására.

    forrás: https://www.medgyesegyhaza.hu/A+medgyesegyh%C3%A1zi+sport+t%C3%B6rt%C3%A9nete+%C3%A9s+jelene-m336
     
  3. avatar: pancso
    2011.06.09, 18:10 (szerk.: 2018.02.11, 21:44)
    kép

    Itt 1920 szerepel alapításként!?
     
  4. avatar: fgymat
    2010.04.10, 17:15
    kép

    forrás:
    A "Kőrös" csoport és a megyei bajnokság 1 éve (1984)
     
  5. avatar: Giovanni
    2010.01.24, 15:31
    A döntőre július 12-én 18 órai kezdettel a Megyeri úti stadionban került sor. A két együttes összeállítását egy héttel korábban így adták meg a szakvezetők:
    Karádi Tsz SK: Keresztes – Máj, Komáromi I., Papp – Békefi, Schádl – Kaveczki, Kudomrák II., Csordás, Maximilián, Ondrusek. Cserék: Pusztai, Lepenye, Komáromi II., Simon, Horváth. Az összeállítást Mészer János, a csapat „mindenese” közölte.
    Medgyesegyháza kerete ez volt: Dudaszeg, Kelemen (kapusok), Potocska, Holecz, Csicsely, Békési, Dobi (hátvédek), Forgó, Mengyel, Petruzsán (középpályások), Németh, Cseh, Tóth II., Plástyik, Klement, Tóth I., Marsi, Oravecz (csatárok).

    A mérkőzés végig férfias, kemény küzdelmet hozott, az eredmény, pedig 5:0 lett a medgyesegyháziak javára. A meccset végignézte Albert Flórián is, aki így nyilatkozott: – Nem először látom a Szabad Föld Kupa döntőjét, de elmondhatom, hogy minden alkalommal szép élményt nyújt nekem a játék. Milyen boldogok ezek a srácok, és mennyi a fiatal tehetség! Igazán érdemes velük törődni…


    Szabad Föld