magyarfutball.hu

bajnoki szereplések

szezon bajnokság osztály klub neve hely pontok
1990/1991 Komárom-Esztergom megyei I. osztály 4 Vértes Komép 3 37
1989/1990 Komárom-Esztergom megyei I. osztály 4 Vértes-Komép 1 41
1988/1989 Komárom megye, Tatai körzet 5 KOMÉP 1 32

összes eredmény, részletek »

címer helye
full name
Komárom Megyei Állami Építőipari Vállalat Sport Club Tatabánya
Supporters
alternative names
Felsőgallai MÁV SC
associated teams
address
2800 Tatabánya
Győri u. 25
Komárom-Esztergom megye
 
founded
1937
club colours
kék - fehér
league
- (megszűnt csapat)
home ground
- previous grounds
  1. Építők Sportpálya

    (? - ?)

name changes
  1. Felsőgallai Levente Egyesület
    ? - 1945
  2. Felsőgallai Ipartelepek MÁV (FIMÁV)
    1945 - 1948
  3. Tatabányai Ipartelepek SE (TISE)
    1948 - 1949
  4. Tatabányai MÉMOSZ
    1949 - 1950
  5. Tatabányai Építők SK
    1950 - 1969
  6. Tatabányai MÁV Építők
    1957 - 1960
  7. Tatabányai Építők SK
    1960 - 1969
  8. KOMÉP SC Tatabánya
    1969 - 1989
  9. 1989-ben egyesült a Vértesszőlősi Sprtacusszal
  10. Vértes-KOMÉP Spartacus
    1989 - 1991
  11. 1991-ben megszűnt, a játékjogot az újraalakuló Vértesszőlős vitte tovább
honours list
  1. NBII Nyugati-csoport bajnoka
    1950 ősz
matches
official website
related websites
supporters' groups
segítség
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

comments

  1. avatar: Longinus
    2018.02.13, 16:25
    kép1974-es csapat. Kép: Labdarúgás archivuma
     
  2. avatar: raps
    2016.02.11, 14:32 (szerk.: 2016.02.11, 15:16)
    Új csapat: Vértes-KOMÉP Spartacus.
    ....Éppen ezért a két sportegyesület a KOMÉP SC és a Vértesszőlősi Spartacus elnöksége úgy döntött - mielőtt mindkét csapat megszűnne a pénzügyi feltételek hiánya miatt - a fúzió útjára lép.

    Dolgozók Lapja 1989 augusztus 30.
     
  3. avatar: magyarfutball.hu
    2014.02.15, 19:06
    kép
    forrás:
    Eőri Attila
     
  4. avatar: magyarfutball.hu
    2014.02.15, 19:04
    kép
    forrás:
    Eőri Attila
     
  5. avatar: magyarfutball.hu
    2013.04.30, 09:49
    kép
    forrás:
    Dominek József
     
  6. avatar: Balazs
    2012.08.15, 20:52 (szerk.: 2013.04.30, 09:50)
    kép
     
  7. avatar: Tizennégyes
    2011.03.25, 19:26 (szerk.: 2011.03.25, 19:54)
    Negyvennyolcban a futball-szakosztály megszervezésével hívták életre a Tatabányai Ipartelepek SE-t (TISE), aztán hívták MÉMOSZ-nak is az egyesületet 1949 és 50 között, majd Tatabányai Építők lett tizenkilenc évig, időközben „leutazott” – a városon át – Felsőgalláról Újvárosba, végül már mindenki Komépnek nevezte a klubot megszűnéséig, a nyolcvanas évek végéig.
    Szép sikerek, nagy egyéniségek, nagy csapatok, sportolók versenyeztek a ma már csak Komépként emlegetett egyletben, amely fennállása során nagy bukások és nagy igazságtalanságok elviselésére is kényszerült. A közelmúltban – a teljesség igénye nélkül – Fábián András, a klub egykori ügyvezető elnöke vállalkozott a múltidézésre. A sportvezető maga is versenyzett, igaz a TSC-ben, de a Komép SC-t tizenegy évig irányította.
    Beszélgetésünk kezdetén, gyorsan kiderült, mindenre és mindenkire visszaemlékezni kódexnyi terjedelemre lenne szükség. Így, csak arra vállalkoztunk, hogy a szürkeállományba jobban rögzült történéseket igyekszünk – lehetőség szerint – hitelesen visszaadni.
    – Kezdjük a focival, ahogy a klub is született! – mondta Fábián András. – A TISE gerincét egykori Bányász-labdarúgók alkották. Jól emlékszem még Smudla, Müller, Kiss, Rónaszéki, vagy Csapucha nevére. Hozzájuk csapódtak az ügyesebb mésztelepi, felsőgallai gyerekek. A gárda – talán nem véletlenül – szinte üstökösként tűnt fel az alacsonyabb osztályban. Olyan népszerű volt az együttes, hogy sokan kerékpárra pattantak és még Bánhidáról is elmentek a TISE-pályára, ha jó focit akartak látni. A játékosok és a drukkerek törzshelye a Nívó vendéglő volt, ahol igazi csapatösszetartásokat rendeztek. Ötvenben megnyerték az NB II. Északnyugati bajnokságot, ám az osztályozót akkor elbukták. Mind máig az az Építők egyesületének – futballban – ez a legnagyobb sikere. Ez hatvan éve történt. Ebben az időszakban – ma már el sem hinnénk, de – a TSC és az Építők egymással rivalizált.
    1954-ben Újvárosban új sporttelep épült. A klubnál meghonosodott az atlétika, az asztalitenisz, az ökölvívás és a sakk is. A labdarúgócsapat motorja, Freud Öcsi ez idő tájt igazolt át a Bányászba.
    – A hatvanas években a Buzgó-Kemény edződuó jóvoltából alaposan megerősödött az ökölvívó-szakosztály is – emelte ki beszélgetőpartnerünk. – Az Építők meghatározó szerepet játszott a másodosztályú csapatbajnokságokon. Innen indult a magyar bajnoki címig a TBSC-vel jutó Pintér, a bajnoki bronzérmes Rédl Zoli. A bunyósok is adtak serdülő magyar bajnokot Petrik Ede személyében. Aztán a jó szemű, neves öklöző, Turza Karcsi vette át a bokszolok munkájának irányítást, miközben a TBSC-nek is tíz évig a Komép-edzőterme adott otthont a hetvenes években. Kovács Zoltán, egykori dobóatléta, majd sportköri elnök az atlétikáért tett sokat. A súlyemelés szintén a hatvanas évek derekától honosodott meg. Soós Mihály vette a kezébe az erősemberek irányítását. Még serdülő magyar bajnokot is adtunk a sportágnak, Szegedi Jancsi személyében. Ez azért nagy dolog, mert néhány kilométerre tőlünk, a TBSC-ben világklasszisok sokasága „dolgozott”, nevelődött. A súlyemelők közül a három Vizslóczki fivér hihetetlen szorgalmával, a „kis” Katona tehetségével tűnt ki. Vallom, egy-egy sportkör léte, fejlődése nagyban múlik azon, hogy az anyavállalat élén milyen ember áll. Amikor Csóka Zsigmond lett a vezérigazgató, olyan sportszerető vezetője lett a Komépnek, aki mindent elkövetett a sportolók, a szakosztályok boldogulásáért. A feltételek minden szempontból adottak voltak. Ugyan picinyke klub voltunk, de például két focipályánk volt, és már tervezték a harmadik megépítését. És itt most vissza is tudunk kanyarodni a legnépszerűbb sportághoz, a labdarúgáshoz. Az építők hatvanhétben jutott vissz az NB III-ba. A hetvenes évek legelejét Lahos László edzősége fémjelezte. Bajnok lett a gárda, feljutott az NB II-be. Harmincnégy meccsen mindössze tizenhat gólt kaptak a srácok. A névsor korosztályomnak ismerősen cseng: Szekeres, Rácz, Törőcsik, Juhos, Bognár, Kontra, Szeimann, Horváth Jóska...
    Az MLSZ azonban éppen ekkor átszervezte a bajnoki rendszert, és a Komépot visszasorolták az NB III-ba. A futballcsapatot azonban nem csak ez és a hasonló megpróbáltatások érték. Mégsem adta fel soha a társaság.
    – Solymosi Tibi vezetésével hetvennégy-hetvenötben újból bajnokságot nyertünk – hangsúlyozta Fábián András. – Czaklerrel, Fenyvesivel, Klauszszal... A játékosok ismertségével vetekedett a gyúró, Lopez, Mátraházi József népszerűsége. Gulyás Bálint először labdarúgóként, majd utánpótlás edzőként huszonöt évig szolgálta a szakosztályt. Fiatal tehetségek kerültek élcsapatokhoz, mint Auerhammer, Hetzmann, Tréznik... A fenn említett szezonban az utolsó fordulóban a mieink a hűség városában játszottak a kiesés ellen küzdő a Soproni Textilessel. Péntek és Czakler szerezték a gólokat. A csapat vesszőfutása ekkor kezdődött. Czakler ugyanis „eredetileg” soproni gyerek volt. Ennyi. Egy kiesőjelölt és egy bajnokjelölt sohasem bundázik egymás ellen. Az MLSZ-be mégis berendeltek engem, a szakosztályvezetőt, Czaklert és Fenyvesit. Itt tudatták velünk, hogy bundagyanú merült fel ezzel a mérkőzéssel kapcsolatban. Ám a szövetségnek semmilyen bizonyítéka nem volt. Végül kiderült, nem is kellett. Egyszerűen, ezt a ragyogó együttes a megyei bajnokságba űzték... Csóka Zsigmond vezérigazgatónk átérezte a velünk történt igazságtalanságot, és, ha tehette elkísérte a csapatot a megyei bajnoki találkozókra. Talán azért, hogy a fiúk lássák, érezzék, hogy velük van.

    A csapatnak azonban csak egy része széledt szét. Egy mag megmaradt, amellyel aztán Sárosi Ferenc vezetőedző '79-ben visszajutott már az NB II-be is. De a viharfelhők már gyülekeztek a klub, a csapat feje fölött. Egy évvel később az NB II-es indulás jogát a Komép átadta az Oroszlánynak. Ezzel meg is szűnt a labdarúgás Újvárosban. A sajátnevelésű játékosok Kovácshegyi, Kovács Csaba, Papp Miska, Péntek eligazoltak. Mind a hét csapata eltűnt a Komépnak.
    '85-ben még arról volt szó, hogy sport- és szabadidőközpont épül az egykori sporttelep helyén. Tudjuk, ez sohasem készült el... Itt és így ért véget a Komép SC története, amelynek elődei Felsőgallán kezdték működésüket, majd a város végén, Újvárosban végleg befejezték.


    Forrás: http://www.kemma.hu/komarom-esztergom/sport/igy-meg-nem-bantak-el-magyar-csapattal-353313
     
  8. avatar: fgymat
    2010.10.04, 22:21
    KOMÁROM MEGYEI ÁLLAMI ÉPÍTŐIPARI VÁLL. SC (KOMÉP)

    Alapítás: 1937
    Cím: 2805 Tatabánya, V. Komáromi u. 6, Sportiroda, telefon: 11-01/15 mellék
    Technikai vezető telefonja: Tata 704
    Pálya: Tatabánya, Győri út, telefon: nincs, 6.000 néző
    Szín: kék-fehér


    forrás:
    Sport zsebkönyv '74-75
     
  9. avatar: magyarfutball.hu
    2010.06.03, 19:30 (szerk.: 2018.02.15, 20:30)
    kép
    forrás:
    Győr Béla - email