Somogy FC - Ferencváros FC 3 : 7 14:30

2024.07.29, 20:58
    Ferencváros—Somogy 7:3 (3:0)
    A somogyi Hajszán mesterhármasa
    Góllövő: Sárosi, Kovács, Sárosi, Sárosi (11-esből), Hajszán,Kovács, Hajszán, Székely, Hajszán, Kovács
    Kaposvár, 1500 néző. Bíró: Klein Á.
    Ferencváros: Háda — Polgár, Korányi .— Hoffmann, Bán, Lázár — Táncos, Székely, Sárosi, Toldi, Kovács.
    Somogy: Bárdos — Velez, Fabók — Sipőcz, Boros, Kollár — Galambos, Kuti, Hajszán, Miklósi I., Sípos.
    Ideális futballidőben, mezőnyjátékkal indul a mérkőzés. A 3. percben azonban már kornert hoz Galambos lövése és Hajszán fejese nem sokkal megy kapu mellé. A Ferencváros rögtön egyenlíti a sarokrugást, Bárdos öklöz, majd Toldi elől elvetéssel véd.
    A Somogy visszaesik és a Ferencváros Bán kitűnő irányításával nagy fölénybe kerül. A szükség-centerhalf uralkodik a pályán, csak lassúsága szembeötlő.
    A 20. percben Bárdos kifut a kapuból, de elveszti a labdát. Fabók kétségbeesetten rohan a kapuba, de hiába, mert Székely Sárosi elé játszik és
    a center a 16-osról nyugodtan emeli a hálóba a bőrt. 1:0.
    A Somogy jön fel, Korányi elől Hajszán Galamboshoz játszik, ő lőhetne, de idegeskedik és a labda mellé megy.
    Szabadrugás, Sárosi küldi kapu fölé. Két Fradi-korner, eredmény nélkül.
    A 25-ik percben a belsők adogatnak, végre Sárosi elszánja magát, lő, a lövés a somogyi védőkről Kovács elé pattan. Most a szélső lő, a labda megint embert talál és újra Sárosi előtt a labda, még egy lövés, megint embert ér és megint Kovács kapja lábra. Majdnem a kornervonaltól, éles szögből küld lapos lövést a kapura és
    a labda a túlsó kapufáról a hálóba pattan. 2:0.
    A somogyi támadásokat Polgár könnyen rombolja szét. A Somogy-szurkolók lelkes tüntetése sem használ, mert a 40. percben a somogyi kapu előtt nagy kavarodás támad, a labda Lázárhoz kerül, az Kovácsot futtatja, a szélső bead és
    Sárosi fejese a labda után kapkodó Bárdosról bepattan. 3:0.
    Galambos és Korányi „pályázik” egymásra. Háda nem sok labdát kap, de most Sípos lövését is kiejti és Hajszán elől lábbal kell védeni.
    Somogyi szöglettel indul a második félidő. Kuti, pompás lövését Háda vetődve fogja. A 4. percben Székely erős lövése Fabók kezét éri. Rálőtt labdának látszik, de a bíró 11-est ítél. Sárosi áll neki és be is rúgja. 4:0.
    A közönség fel van háborodva. Percekig zúg a „pfuj, bíró”.
    A Somogy is felélénkül. A 6. percben a balszárny vezet jó támadást, a beadás Hajszánhoz kerül, aki fordulásból ugráló, lapos lövést küld kapura.
    Háda veti magát, de nem éri el a labdát. 4:1.
    Ujabb somogyi támadás. Hajszán szökteti Galambost, Korányi csak kornerre tudja szerelni. Ezt Háda védi.
    A 11. percben a Ferencváros támad. Toldi kacsázó lövését Bárdos kiüti, pontosan az oldalról nagy rössel érkező Kovács elé. A szélső
    magas lövéssel menten a hálóba küldi az ötödiket. 5:1.
    Hajszán lövését Háda vetődve fogja és már ujra támad a Somogy. Korányi fellöki Galambost, aki vállán megsérül és kiáll. Perc mulva visszatér, de játék közben és ezért az új szabály szerint szabadrugás jár. Baj nem támad belőle, a labda taccsra jut. Sípos dobja, Miklósi Hajszánhoz játszik. A lobogósörényű center erős lövésével szemben
    Háda tehetetlen. 5:2.
    A Ferencváros mintha megelégelné a mérkőzést. Főként Bán, aki az első félidő jó játéka után kifullad, úgyhogy
    kénytelen helyet cserélni Lázárral.
    Lázár—Sárosi—Toldi—Kovács támadásból utóbbi mellé lő. A 24. percben Toldi és Boros összeütközik. A szabadrugást inkább a Ferencváros ellen várják, mégis a vendégek javára ítél a bíró. Lázár íveli remekül a labdát a kapu elé és
    Székelynek csak oda kell tenni a fejét, hogy arról a gólba pattanjon a labda. 6:2.
    Sárosi fájdítja a lábát, erősen nézegeti. A Somogynál kényszerhelycsere, Fabók lába megrándul és Miklósi váltja fel a hátvéd helyén.
    A mérkőzés meglehetősen nyílt, itt-ott nívó is felcsillan. A 35. percben Galambos elszalad, hátraad Sipőcznek, aki okosan kiugratja Hajszánt és az ügyes center
    éles lapos lövése most sem téveszt célt. 6:3.
    A 37. percben Velez és Sárosi ütközik össze.
    Sárosit kiviszik a pályáról
    és innen a Ferencváros tíz emberrel játszik.
    Eredményt mégis a csonka csapat ér el. A 40. percben Kovács egyedül megfut és bár hátulról nyomják-lökik, mégis tud lőni és
    a lövés a kifutó Bárdosról a kapuba pattan. 7:3.
    Említésre érdemes esemény ezután már nincs.