33 FC - III. Kerület 0 : 2
I. osztály 1920/1921, 16. forduló
I. osztály 1920/1921: összes
mérkőzés
attendance:
- nela: 1.000
- Sporthírlap: 2.000
33 FC | III. Kerület |
---|---|
coach: hiányzó adat beadása |
coach: hiányzó adat beadása |
match history
- 1937.06.06 Budai 11 FC - III. kerület FC 1-0
- 1936.09.06 III. kerület FC - Budai 11 FC 0-1
- 1936.02.16 III. Kerület FC - Budai 11 FC 1-0
- 1935.12.08 Budai 11 FC - III. Kerület FC 1-2
- 1935.05.26 Budai 11 FC - III. Kerület FC 1-4
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Hungária-uti pálya, 2000 nézö
Biró: Horváth János
(szombat)
A két csapat hegemoniás mérkőzése a szezon első meccseként szombaton került lejátszásra. s a Vívók meglepetésszeű győzelmét hozta. Az Ungvárra távozott Hegyi fivérekén kívül a beteg Szabó és Steinitz is hiányzott a Vivók csapatából: ugy, hogy papíron semmi esélye sem lehetett a győzelemre. A csapatba beállított fiatalok azonban az első pillanattól kezdve oly tűzzel és ambícióval dolgoztak, hogy méltón rászolgáltak az értékes győzelemre. A csapat gerince a közvetlen védelem volt, mely gyakran egymaga verte vissza a harminchármasok meg-megujuló támadásait. Neuhaus minden helyzetben nyugalommal látta el feladatát, Stark a jobbhátvéd helyén valóban klasszis játékot produkált, a Huszár is megfelelt. A fedezetsor legjobb embere Kléber volt, aki ugy a védelemben, mint a támadásban mindenkor a helyén volt. Partnerei Totisz és Schwitzer szürkén játszottak. A csatársorban a két gyors szélső Klug és Schwarcz tetszett, míg a belsők legfőbb erénye az összjátékra való törekvés volt, amiben Horváth járt elől jó példával
A “33“-asok látva az ellenfél gyenge öszszeállitását elbizakodottan mentek a küzdelembe, ami alaposan mogbosszulta magát. Az ellenfél váratlan jó játéka teljesen megzavarta a csapat munkáját, s idegességük abbn jutott kifejezésre, hogy ősszjáték helyett minden játékos egyén akciókkal akart eredményt elérni. természetesen sikertelenül. Így történt azután, hogy bár a játék négy részében a “33“-asok voltak a támadók, veszélyes helyzetet csak a legritkább esetben tudtak teremteni. Zsákot a gólokért nem lehet okolni, bár hivatalát nem töltötte be a tőle megszokott nyugalommal és biztonsággal; mentségére szolgálhat, hogy az előtte játszó hátvédek sorozatos helyezkedési hibái alaposan próbára tették idegeit. A fedezetsor s egyben a mezőny legjobb embere a kis Eichbaum volt, aki ugy kapcsolásaíval, mint labdaadogatásával valóban ideális half munkát végzett. Zloch csak néhány percig játszott teljes gőzzel azután kiujultak vesebántalmai. s csupán csak statisztált Borossnak voltak voltak jó momentumaí, de hibái is. A csatársorban egyedül Bakonyitól láttunk egészséges belemenő játékot, a többiek olyan puhán és lustán mozozotak, mintha ez alkalomra ébredtek volna téli álmukból.
A Vívók első gólja az első félidő 20. percében esett oly módon, hogy Göttler könnyű labdája Grüner lábáról talált utat a “33“-asok kapujába. A második félidő 22. percében sulyos védelmi hiba következtében Scwharcz beadásából Ébel szép fejese szerzi meg a Vivók második gólját.
III ker. TVE. Neuhaus—Stark, Huszár— Tótisz, Kléber, Schwitzer—Klug, Horváth, Ébel, Göttler, Schwarcz.
“33“ FC: Zsák—Grüner, Kutik—Borw, Zloch, Eichbaum—Koszoru, Kramer, Vanicsek, Bakonyi, Wendelin.
Sporthirlap, 1921. február 14.