MTK - Budapesti AK 2 : 0
MTK | Budapesti AK |
---|---|
coach: hiányzó adat beadása |
coach: hiányzó adat beadása |
match history
- 1921.04.03 Budapesti AK - MTK 0-3
- 1920.11.28 MTK - Budapesti AK 4-0
- 1920.03.21 Budapesti AK - MTK 0-3
- 1919.08.31 MTK - Budapesti AK 2-0
- 1919.03.16 Budapesti AK - MTK 1-6
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Hungária-ut
Bíró: Vértes Imre
Az MTK-nak a többi egyesületekkel szemben mindig meg volt az az előnye, hogy egyik-másik játékosának kényszerű kimaradása folytán módjában volt megfelelő tartalékot állitani. Ezuttal sem jött zavarba, amikor Schaffer, Konrád II., Szabó, továbbá a gyengélkedő Nyul és Feldmann helyett kellett tartalékról gondoskodni. A csapat igy állt fel: Kropacsek—Székely, Mandel—Kertész II., Kertész III., Vágó—Braun, Winkler, Orth, Schlosser, Nagy. Szezon közepén vagy a BAK-nál erősebb ellenféllel szemben, kemény próbára lett téve a kék-fehéreknek az a csapata, a BAK ellen azonban biztos győzelmet aratott. Az első félidőben, amikor villámgyors és eleven támadásokkal ugyszólván a kapuhoz szögezte a BAK-ot, az egymásután következő lövések sokasága valósággal feledtették a nézővel a mesteri trükökkel dolgozó nagy ágyuk hiányát. Csak később és különösen a második félidő közepétől kezdve volt erősen szembeötlő az elerőtlenedő tempó, az összjátékban való visszaesés, amiu pedig a régi összeállításu csapatnál éppen a játékidő előrehaladásával domborodott ki.
Orth mint középcsatár elsőrangú, de hiányzik nála a fürgeség és a tempóbirás. Ha ö, és különösen a középfedezetet játszó Kertész III. birták volna tüdővel, az eredmény sokkal kedvezőbb lett volna az MTK javára. Annál nagyobb fürgeséggel és kitartással játszott a fáradhatlan Schlosser. Váratlanul jó volt a BAK-ból ismét a régi klubjába visszatért Székely és Mandl.
A BAK kimondottan védelmi játékot folytatott; ez nagyon megbosszulta magát, mert a mindig erősen összetömörülő védelem alig tudott néhány felszabadító rugást a csatárokhoz juttatni, akik pedig különösen az első félidőben könnyen veszélyeztethették volna az MTK kapuját. Csapatjuk egyébként meglehetősen komplet volt. Károly I. helyén Károly II. játszott. Károly III. mint balösszekötő elóször szerepelt az első csapatban. Kitűnő védelmi munkát láttunk Spitzer kapustól. Nem lehet eleget korholni a BAK csapatát azért, hogy sokszor is feleslegesen gáncsolta ellenfelét. Igaz, hogy a biró ezért nagyon gyakran megakasztotta a játékot, de később már őt is idegessé tehette a folytonos közpelépés, mert a match vége felé sokszor sípolt amikor nem kellett is szabad folyást engedett a játéknak, amikor a sípját használnia kellett volna. Durva momentum csak egyszer keverődött a játékba, amikor a második félidő 13-ik percében Engel Kertész II-öt alaposan megrugta. A biró ezért ki is állította. A mérkőzés első gólját a 25 percben Winkler lövi Orth beadásából, a második gólt pedig Nagy rugta a második félidő 45. percében.
Sporthirlap, 1919. szeptember 1.