Hungary - Croatia 0 : 0
Világbajnokság 2006, selejtező
« previous
803.
official national team match next »
referee :
Larsen Claus (Dánia)
attendance:
- mlsz.hu: -
- MTI: 6.000
- cantab.net: 6.979
- Nemzeti Sport: 7.000
- nso.hu: 7.000
- nb1.hu: 8.000
- sveosportu.com: 10.000
-
3' Stark Péter 59' Tomas Stjepan
Hungary | Croatia |
---|---|
|
|
coach: Matthäus Lothar |
coach: Kranjčar Zlatko |
match history
- 2019.10.10 Horvátország - Magyarország 3-0
- 2019.03.24 Magyarország - Horvátország 2-1
- 2016.03.26 Magyarország - Horvátország 1-1
- 2008.05.31 Magyarország - Horvátország 1-1
- 2005.10.12 Magyarország - Horvátország 0-0
Ott voltak:
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Amit én láttam:
nulla erőnlét
a második félidőben szinte minden éles labdát a horvtátok szereztek meg, egyszerűen azért mert nem a fülükön vették a levegőt
nincs összjáték, persze ha nincs erőnlét akkor nehéz ugye elszakadni a védőktől...
egyérintős játék sincs - megint csak erőnlét és persze techniakai hiányosságok
esetleges játék - mert a magyar játékos nem tudja hová kell helyezkedni
de legalább akartak...
sajnos ezek a problémák a magyar utánpótlás "szakembereket" minősítik...
A négy védő ok lenne, ha a két szélső képes lenne felfutni...és visszaérni
Ennyi középpályás pedig abszolút bekkelésre való, bár szerelni tudó nem nagyon volt közöttük...KOrsósnak kellett volna szűrni?
A horvátoknak jó volt a döntetlen, mi meg hajtottunk, és erre futotta. Védekezés ment (bár a horvátok nem is nagyon akartak gólt rúgni...), de támadásban eléggé esetlegesek voltunk.
Nem baj, egy ponttal több.
A horvát szurkolók pedig bebizonyították, hogy nincs helyük Európában...
HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
Bár optimális esetben ne legyen semmi balhé, de ha van, legalább a magyarok tartsanak össze egy válogatott meccs erejéig.
2. Nem foci, hanem kapitányellenes hangulat szokott lenni. Kérdés, most egy ingyenmeccsen hétezer néző futballázat jelent-e.
Te is tudod, hogy amennyire ezt lehet tudni, nem Matthäus és Egervári, hanem Matthäus és Olsen között kellett legutóbb választani. És hogy Egervárival garantált lenne a negyedik hely? Most talán más a helyzet? Két meccsünk is volt, hogy legalább egy magunknak kitalált, minimális látszatcélt, a 3. helyet elérjük. A bolgár meccsre van mentség. A maira, amelyen a székébe kétségbeesetten kapaszkodó kapitány - aki mint tudjuk, hősiesen ellenáll a PAOK-szintű galaktikusok csábításának - még a másik meccs döntetlenje után sem mert kockáztatni, nincs.
A horvátokon látszott, h. nem erőltetik a meccset, elég tompák voltak ők is.
A szurkolásról, hangulatról. Kezdem a horvátokkal. Hozták a szokásos formájukat. Először egymást püfölték, majd repültek a görögtüzek, rohamrendőrök, csetepaté, székek feltépve. Azaz semmi komoly.
A mieink: Az akarás megvolt, de sajnos nem alakult ki szervezett, egész stadionra kiterjedő szurkolás. A horvátok sajnos szervezettebben, jobban szurkoltak. Ezért hadd hibáztassam azokat a szörnyű LG pálcikákat. El kéne őket felejteni. A nyolcéves lurkók püföljék csak nyugodtan, meg a nagyi is a ha kinnt van a meccsen, de felnőt férfiak-nők használják a puszta kezüket. Azzal is lehet tapsolni... Olyan, mintha egy dél-koreai kézimeccsen lennénk.
Ami fájt, h. hallottam, a bulgárok leikszeltek. meglehetett volna a 3. hely. :-(
De azért hadd gratuláljak a csapatnak! Én a következő sorozatban is kinnt leszek!
Ezzel szemben mi 14 gólt kaptunk és ebből 10 -et a nagycsapatoktól és nekik mindössze 1(!!) gólt sikerült lőnünk és 2 nyomorult pontot szereztünk csak ellenünk.
Hát, én nem tudom, de elég elkeserítő....
Vajon hogyan minősíthető a mostani szereplés? (Vastagbetűvel szedve az idegenbeli meccsek).
1. A két kiscsapat ellen megszereztük az összes pontot. Mivel a bolgárok és a horvátok sem tudtak nyerni Máltán, ezért ez nem is kis fegyvertény. A magyar válogatott a mexikói VB óta - Gelleivel bezárólag - Ciprus, Málta, Luxemburg, Izland, Liechtenstein, Azerbajdzsán, Litvánia, Grúzia és San Marino ellen 24 tétmeccset vívott, 16 győzelemmel, 4 döntetlennel és 4 vereséggel. Közel sem annyira egyértelmű tehát, hogy más kapitánnyal is megszereztük volna a 12 pontot. A nyolc kudarcból Bicskei egymaga négyet hozott össze (Málta, Liechtenstein, Litvánia ellen X, Grúziától vereség), mellette Mezey (Málta X), Jenei, Puskás és Mészöly (mindhárman vereség Izland ellen) a "foghíjasak".
2. A három "nagy" ellen a 18 pontból kettőt gyűjtöttünk be. Mit értünk el a korábbi selejtezőkben az olyan élgárdák, vagy erős középcsapatok ellen, amelyek korábban nem nyertek világ- vagy Európa-bajnokságot? A mexikói VB óta - Gelleivel bezárólag - Görögország, Lengyelország, Írország, Észak-Írország, Norvégia, Oroszország, Svájc, Törökország, Svédország, Finnország, Szlovákia, Portugália, Románia és Lettország ellen vívtunk tétmeccseket (a holland, a szovjet, az olasz és a spanyol csapatot most nem számítom bele*). A mérleg: 7 győzelem, 13 döntetlen, 20 vereség. Ennek tükrében bizony kudarc az, hogy egyetlen lőtt góllal szereztünk összesen 2 pontot.
A hét győzelem megoszlása: Verebes 1 (lengyel), Garami 1 (görög), Mezey 1 (észak-ír), Bicskei 1 (észak-ír), Mészöly 1 (svéd), Csank 1 (finn), Gellei 1 (lett).
A döntetlenek: Bicskei 3 (ír, román, szlovák), Csank 3 (svájci, norvég, finn), Mészöly 3 (norvég, svájci, török), Gellei 2 (lengyel, svéd), Jenei 1 (görög), Glázer 1 (norvég).**
*A nagycsapatok ellen 4 döntetlen és 6 vereség a mérlegünk.
**Bicskei és Mészöly több selejtezősorozatban is irányította a válogatottat.
Végigtekintve a Matthaus-korszakot, az első kategóriában egyértelmű az előrelépés, a második viszont kifejezetten gyenge eredménnyel zárult. Hasonló eredményt - 2 pont a megszerezhető 18-ből - Bicskei Bertalan hozott az Euro 2000 selejtezőin a portugál, román, szlovák válogatottak ellen. Ennél gyengébb az 1994-es VB-selejtező, amikor az oroszok és a görögök ellen 4 meccsen jött össze egy döntetlen. A többi esetben vagy több pontunk lett a végére, vagy erősebb, a legszűkebb nemzetközi elitbe tartozó ellenfelek is voltak a csoportban.
Ha tőlünk kikapnak, a svédek egy ponttal megelőzik őket, és Svédország a csoportelső. A 8 csoport KÉT legjobb második helyezett csapata jut ki a VB-re automatikusan. Ezek a következők: Csehország (27 pont) és holtversenyben Lengyelország vagy Svédország (24-24 pont). Ha a horvátok tőlünk kikaptak volna, 23 pontjuk lenne, és pótselejtezőt kellett volna játszaniuk.
Nem ez volt a tét?
A 65. perctől kezdve Korsóson kívül senki nem bírt futni... talán Király bírt volna
Rossz volt ránézni arra a sok áldogáló nyelvüket maga mögött ezer méterrel húzó szerencsétlenekre... a horvátok meg szartak magasról a meccsre...
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=313240&na_step=30&t=9018358&na_order=
"Nesze neked horvát–magyar közös rendezésű Eb, nesze neked viharoktól, kudarcoktól, hatalmi harcoktól szenvedő hazai futball. A sportág honi vezérkara képtelen volt elérni, hogy az RTL Klub közvetítse a szerdai utolsó világbajnoki selejtezőt. A találkozót nem Grönlandon játsszák hajnali háromkor petróleumlámpák fénye mellett – hanem itt, Budapesten szerdán 19.30 órakor. Az ellenfél Horvátország lesz, ám az RTL Klub nem tartja elég izgalmas programnak az összecsapást, arra hivatkozva, hogy a 19.30 órai kezdés sehogy sem passzol a műsorstruktúrába, így került a vb-selejtező a rendkívül népszerű, a sportra különleges hangsúlyt fektető Hálózat Tv-hez.
Az RTL Klub egyébként szerda este népszerű sorozatai után a Sebhelyek című tucatfilmet vetíti.
Találó a cím: mintha a magyar futballról szólna…"
2005-10-11
Budapest - Mint arról a Blikk korábban már beszámolt, az RTL Klub helyett szerda este fél nyolctól a Hálózat Tv (HTV) sugározza majd a Magyarország-Horvátország labdarúgó világbajnoki selejtezőt az újpesti Szusza Ferenc stadionból. A televízió felkészült, tájékoztatásuk szerint az ország háromnegyede láthatja az általuk közvetített találkozót.
- A stadionban nem rendezünk be stúdiót, az RTL Klub sportstábja közvetíti majd a kilencven percet, a riporter Léderer Ákos lesz. Azt még nem tudjuk, ki lesz a szakkomentátor, de erről is tárgyalunk természetesen, és legkésőbb szerda délig eldől a kérdés - mondta Horváth Bálint (26), a Hálózat tévé felelős szerkesztője.
A HTV-nek több mint hetvenszázalékos az országos lefedettsége, ami azt jelenti, hogy csaknem 1,8 millió háztartásba jut el az adás, azaz a legoptimálisabb esetben mintegy hatmillió ember láthatja élőben a meccset. A műholdas sugárzás, a nagy kábeltársaságok és vidéken a helyi műsorszolgáltatók teszik mindezt lehetővé.
- Nem vagyunk zöldfülűek” a sportközvetítések terén, hiszen a Szeged férfi kézilabdacsapatának is mi közvetítettük a nemzetközi mérkőzéseit - mondta határozottan a felelős szerkesztő."
Mindenkitől elnézést kérek, hogy a Blikkből idézek!
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=313720&na_step=30&t=9018358&na_order=
Az MLSZ első számú vezetője elmondta, hogy a közvetítési jog értékesítését a Sport Five intézi, amely minden meccs után egy meghatározott összeget utal át az MLSZ-nek attól függetlenül, hogy képernyőre kerül-e az adott találkozó. Így Bozóky szerint a "szövetség kiszolgáltatott helyzetéből fakadóan" nem tud tenni az ellen, hogy a vb-selejtezők közvetítési jogát megszerző RTL Klub levette műsoráról a mérkőzést.
"Az év végén lejáró kontraktust nem hosszabbítjuk meg, így az értékesítés visszakerül az MLSZ-hez. A jövőben pedig csak úgy adjuk el a közvetítési jogokat, hogy az adott csatornának kötelező lesz élőben műsorra tűznie a meccseket" - vázolta erre vonatkozó elképzelését Bozóky.
A magyar-horvát összecsapást a Hálózat Televízión tekinthetik meg a szurkolók.
Lothar Mattha:us szövetségi kapitány két U21-es játékost - Máté Pétert és Magasföldi Józsefet - is a felnőtt kerethez rendelt a szerdán 19:30-kor kezdődő, Horvátország elleni labdarúgó világbajnoki selejtezőre. A kapitány azt követően döntött a fiatal futballisták behívásáról, hogy a debreceniek támadójáról, Kerekes Zsomborról is kiderült, nem tudja vállalni a játékot.
Máté és Magasföldi várhatóan a kispadon foglal majd helyet. Kedden mindketten végig pályán voltak a horvátok ellen 2-2-es döntetlent elérő és az Európa-bajnoki selejtezőcsoportból második helyen továbbjutó magyar utánpótlás együttesben.
A magyar labdarúgó-válogatott kis túlzással nem élvezheti a hazai pálya előnyét az utolsó, horvátok elleni világbajnoki-selejtezőjén, mivel 15 perccel a mérkőzés előtt legalább annyi vendégszurkoló foglalt helyet a lelátókon, mint piros-fehér-zöld. A horvát drukkerek a bemelegítés során végig hangosabban buzdították és éltették sajátjaikat, mint a magyar fanatikusok, akik inkább csendben, beszélgetve várták a találkozó kezdetét. Pedig Lothar Mattha:us tanítványaira ráférne a biztatás, hiszen a nemzeti együttes a Szusza Ferenc Stadionban még nem szenvedett vereséget, s szeretné ezt a jó sorozatot folytatni.
Gólnélküli döntetlen született a magyar labdarúgó-válogatott utolsó, horvátok elleni világbajnoki-selejtezőjén a Szusza Ferenc Stadionban, ahol így továbbra is veretlen a nemzeti együttes.
Vb-selejtező, 8. csoport:
Magyarország-Horvátország 0-0
Szusza Ferenc Stadion, 6000 néző, v.: Claus Bo Larsen (dán)
sárga lap: Stark (4.), illetve Tomas (60.)
Magyarország:
Király - Bodnár, Vanczák, Gyepes, Stark - Böőr, Korsós, Huszti - Bárányos (Buzsáky, 75.), Hajnal - Kovács Z.
Horvátország:
Butina - Tomas, R. Kovac, Tokic - Srna, Tudor, Vranjes, Babic - I. Leko (J. Leko 68.) - Klasnic (Bosnjak 68., Simic 88.), Balaban
I. félidő:
18. perc: Srna jobb oldali beadását Király öklözte ki középre, s a jó ütemben érkező I. Leko egyből kapura lőtt 15 méterről, de Bodnár még a gólvonal előtt mentett.
25. perc: A horvát fanatikusok előbb egy, majd két pirotechnikai eszközt lőttek a pályára, amelyek azonban szerencsére senkit sem találtak el. A magyar szurkolók "Európa, Európa" rigmussal, míg a rendőrök könnygáz bevetésével válaszoltak a sportszerűtlen cselekedetre. A játék három percig állt.
31. perc: egy kivágódó labdát Hajnal 20 méterről kapura lőtt, de Butina magabiztosan védett.
43. perc: Balaban 18 méteres szabadrúgása a keresztlécen csattant.
45+3. perc: Bárányos a 16-os bal oldaláról, 15 méterről okosan a hosszú felső sarokba akarta nyesni a labdát, amely Butina felett át is szállt, azonban a felső kapufán landolt.
II. félidő:
70. perc: Bosnjak ugrott ki a bal oldalon a hazai védők közül, a
16-os vonalához érve önző módon kapura lőtt, amelyet Király védett, pedig a másik oldalon üresen érkezett Balaban.
84. perc: Balaban jobb oldalról, éles szögből, 12 méterről leadott lövését Király öklözve hárította.
Mindkét csapaton érezhető volt, hogy a presztízsen kívül nincs különösebb tétje a mérkőzésnek, ugyanis a játékosok nem diktáltak túl nagy tempót, s a színvonal is elmaradt a várttól. Sok pontatlan átadás jellemezte a játékot, ennek megfelelően igazi gólhelyzet nem is adódott egyik fél előtt sem, a kapuk legfeljebb egy-egy lövés révén kerültek veszélybe, de a kapusok rendre könnyedén hárítottak. Az első 45 perc enyhe horvát mezőnyfölényt hozott, de ez csak egy kapufában nyilvánult meg, gólok és lehetőségek számában nem. A félidő hosszabbításában ráadásul a magyarok a kapufa tekintetében egyenlítettek.
A folytatásban ha lehet, akkor még unalmasabb játékot láthattak a szurkolók. Továbbra is a horvátok akarata érvényesült, de nem erőltették a támadásokat, érezhető volt, hogy Tudor és társai fejben már Németországban járnak. A magyar válogatott azonban ezzel sem tudott élni, a második félidőben egyszer sem találta el Butina kapuját, márpedig így nem lehet nyerni... Maradt az igazságos gólnélküli döntetlen.
A magyar szurkolók egyetlen öröme az lehet, hogy a Szusza Ferenc Stadionban továbbra is veretlen maradt a nemzeti együttes, amely azonban ebben az arénában nem tudta megszerezni 100. találatát, pedig ehhez elég lett volna egyetlen gól.
Eredmények:
Málta-Bulgária 1-1 (0-0)
Svédország-Izland 3-1 (2-1)
A csoport végeredménye:
1. Horvátország (vb-résztvevő) 24 pont,
2. Svédország 24 (vb-résztvevő),
3. Bulgária 15,
4. MAGYARORSZÁG 14,
5. Izland 4,
6. Málta 3
Ez jó lezárása volt a sorozatnak, mivel nem rossz eredmény a 0-0 egy olyan csapat ellen, amely kétszer is legyőzte a svédeket. Azt sem szabad elfeledni, hogy több kulcsjátékosunk hiányzott, márpedig így nem lehet álomfutballt elvárni. A második félidőben nyújtott teljesítménnyel elégedett vagyok, azonban az első 30 perccel nem. Gratulálok a horvátoknak, megérdemelten végeztek a csoport élén, mivel ők nyújtották a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt.
Zlatko Kranjcar, a horvát labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya:
Jó mérkőzés volt, amelyen a magyar csapat nagyon aktívan futballozott. Erre számítottunk és felhívtam rá játékosaim figyelmét is. A svédek elleni szombati meccs sokat kivett játékosaimból, ezért elsődleges célunk az volt, hogy ne kapjunk gólt, mert akkor elérjük a csoportelsőséget jelentő döntetlent. Ez sikerült, noha mindkét fél előtt adódtak lehetőségek a győztes gól megszerzésére. Azonban azt látni kell, sok munkánk van még a világbajnokságig, amelyen titkon az 1998-as teljesítmény megismétlésében bízom.
forrás:
MTI
Ingyenesen tekinthetik meg a Magyarország-Horvátország világbajnoki selejtező-mérkőzést - a Szusza Ferenc-stadion 4-es (Mildenberger utcai) kapuján át megközelíthető B4-es szektorból - az igazolványukat felmutató diákok és nyugdíjasok. Az oldaltribünökre még országszerte kaphatók a belépők kedden és szerdán 9 órától az IBUSZ irodáiban, illetve szerdán 15 órától a Szusza Ferenc-stadionban.
A magyar válogatott kedden este 18 órától, a horvát csapat 19 óra 30 perctől tart edzést a mérkőzés helyszínén.
Magyarország-Horvátország, világbajnoki selejtező-mérkőzés. 2005. október 12., szerda 19 óra 30 perc, Budapest, Szusza Ferenc Stadion
Játékvezetők: Claus Bo Larsen; Bill René Hansen és Anders Norrestrand illetve Nicolai Vollquartz (dánok)
Jegyárak: 2000, 3000, 4000, 5000 Ft (IBUSZ irodák)
forrás:
http://web.archive.org/web/20051215041635/www.mlsz.hu/start.mlsz?hir_id=1272&menu=valogatotthirek&mlsz=5c72b4e7ccda8f9c2d2cdfff433b060c