magyarfutball.hu

Hungary - Germany 2 : 5 20:45

   
   
  • Hungary - Germany 2001.08.15.
  • Hungary - Germany 2001.08.15.
  • Hungary - Germany 2001.08.15.
Upload your own photos! »
videók
mérkőzés értékelése
hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
754. official national team match
referee : Ansuátegui Roca Juan (Spanyolország)
attendance:
  1. nso.hu: 26.000
  2. dfb.de: 28.000
  3. MTI: 30.000

Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!

 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

comments

  1. avatar: magyarfutball.hu
    2021.06.21, 17:02
    kép
     
  2. avatar: fgymat
    2013.05.25, 12:40 (szerk.: 2017.10.08, 20:05)
    Kabát Péter, akit Bicskei Bertalan szövetségi kapitány a szerda esti (20.45 ó) magyar-német válogatott labdarúgó mérkőzés előtt a kezdőcsapatba jelölt, a találkozó reggelére sem heverte ki előző napi betegségét, 37.8-as lázát.

    Az MTI értesülése szerint játéka továbbra is bizonytalan, 11 órára lehet végleges orvosi állásfoglalás egészségi állapotáról, s arról, hogy pályára léphet-e a Népstadionban, a centenáriumi összecsapáson.

    Amennyiben nem - s nemhivatalos információk szerint ennek nagy a valószínüsége -, akkor Horváth Ferenc helyettesíti.
    Elővételben 15 ezer jegy kelt el a Magyarország-Németország barátságos válogatott labdarúgó mérkőzésre. Jászai Irén, a Népstadion központi jegyirodájának vezetője az MTI-nek azt mondta, hogy az a tapasztalat: ha a találkozó napjáig elfogy a belépőknek legalább az egyharmada, és jó idő várható, akkor az összecsapásra telt ház előtt kerül sor.

    A Népstadionban 30 ezer szurkoló fér el és az előrejelzések alapján a meccs időpontjában a levegő hőmérséklete kellemes, 22 fok körüli lesz.

    A létesítmény pénztárai 10 órától vannak nyitva.

    A Népstadion Toronyépületének bejárata előtt szerdán felavatták azt a szobrot, melyet Mihály Gábor Munkácsy-díjas művész a Magyar Labdarúgó Szövetség centenáriuma alkalmából készített.
    A mű egy földgömbön két labdáért küzdő játékost ábrázol. A talapzatra annak a 838 magyar játékosnak a nevét vésték rá, akik az elmúlt száz évben pályára léptek a magyar válogatottban.

    A szobrot Joseph S. Blatter, a FIFA-, Bozóky Imre, az MLSZ elnöke, illetve Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszter leplezte le. Az eseményen részt vett Michel Platini, a francia szövetség alelnöke, Blatter tanácsadója és Gerhard Aigner, az UEFA főigazgatója is. Az ünnepségre kiengedték a kórházból Puskás Ferencet, az Aranycsapat legendás támadóját.

    - Ez a szobor a világon egyedülálló alkotás - mondta rövid köszöntőjében Bozóky Imre. - Úgy érzem, méltóképpen emlékeztünk meg vele az elmúlt száz év magyar futballsikereiről, fantasztikus egyéniségeiről.

    A várakozással ellentétben a déli órákra nem dőlt el, hogy ott lehet-e a magyar csapatban az esti (20.45 óra), Németország elleni barátságos labdarúgó mérkőzésen a Népstadionban Kabát Péter.

    A török Göztepe idegenlégósa kedd estére lázasodott be. Szerda délelőtt, a dunavarsányi edzőtáborban megpróbálkozott a mozgással, vitaminkúrával is igyekeztek segíteni állapotán, ám játékáról végleges döntést csak délutánra ígértek a válogatott szakvezetői.

    Eldőlt, hogy a kedden belázasodott Kabát Péter nem játszhat az esti (20.45 óra), Németország elleni barátságos labdarúgó mérkőzésen a Népstadionban. Helyére Horváth Ferenc került a kezdőcsapatba.

    A Nemzetközi (FIFA) és az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) vezetői, akik az MLSZ centenáriumi ünnepségeire, s annak "csúcseseményére", a magyar-német mérkőzésre érkeztek Budapestre, sajtótájékoztatót tartottak a Hotel Hiltonban.
    - A magyar labdarúgásnak úttörő szerepe volt a sportág történetében, legyen elegendő csak arra utalnom, hogy a század eleje óta a csapatai részt vesznek a legnagyobb tornákon - hangsúlyozta Sepp Blatter, a FIFA elnöke. - Jómagam 18 évesen ott voltam a berni Wankdorf-stadionban az 1954-es világbajnoki döntőn és mondhatom: a mérkőzés, a magyar csapat játéka még inkább elkötelezettjévé tett a futballnak.

    Blatter üdvözölte, hogy a magyar állam részt vállal a labdarúgás újjászervezésében, elsősorban azt emelte ki, hogy a fiatalok felkészítése a jövőben szervezett keretek között folyik majd Magyarországon.

    A 2002-es japán-koreai közös rendezésű világbajnokság előkészületeit illetően Sepp Blatter elégedetten szólt a helyszíni tapasztalatairól, s cáfolta azokat a híreszteléseket, amelyek szerint a jövőben nem adják áldásukat a két, vagy több országot érintő rendezésre.

    - A 2002-es lesz az első ilyen világesemény, így mindenképpen meg kell várnunk, hogy milyen tapasztalatokat szerzünk, s csak utána beszélhetünk erről a témáról - mondta a FIFA elsőszámú vezetője, hozzátéve: nem zárják ki azt sem, hogy esetleg Észak-Korea is részt vehet valamilyen formában a jövőévi vb-rendezésben.

    Senes Erzik, az UEFA első alelnöke azt mondta, hogy biztos benne: a következő 100 esztendő is sok sikert hoz majd a magyar futballnak. Gerhard Aigner, az európai szövetség főigazgatója pedig arról beszélt, hogy van mit ünnepelnie a magyar labdarúgásnak.

    Kérdésre válaszolva az alelnök annak a véleményének adott hangot, hogy a 2008-as Európa-bajnokság rendezésére Magyarországnak éppen olyan jó esélyei vannak, mint bármely más nemzetnek.

    - Mi örülünk annak, ha sokan szeretnének a torna házigazdái lenni, biztos vagyok abban, hogy Magyarország, ha otthont adhat a kontinensbajnokságnak, kitűnő rendező lesz.

    Arra is van lehetőség, hogy Magyarország európai kupadöntőt fogadjon a jövőben. Ehhez nem kell más, csak az, hogy olyan, az UEFA által hitelesített stadionnal rendelkezzen, amely megfelel a meglehetősen magas követelményeknek.

    A kezdés előtt másfél órával - amikor a magyar válogatott kiment a pályára - már csaknem kétezren voltak a Népstadion lelátóján, minden arra vallott, hogy igazuk lesz a jósoknak és telt ház várja majd a magyar és a német csapatot barátságos találkozójukon.

    A játékosok közül először a két kapus, Király Gábor és Oliver Kahn érkezett meg a pályára melegíteni. Mindkét hálóőrt hatalmas ováció fogadta saját szurkolói körében. 8 óra 2 perckor lépett pályára a magyar csapat, utána 3 perccel a németek következtek. Időközben a lelátók is lassan-lassan megteltek, a nézők között volt Puskás Ferenc, az Aranycsapat legendás balösszekötője is, aki egyik kezelőorvosa kíséretében foglalta el helyét a díszpáholyban.

    A Népstadionban harmincezer néző előtt a kezdőrúgást Grosics Gyula, Buzánszky Jenő, Hidegkuti Nándor és Albert Flórián kíséretében Puskás Ferenc végezte el.

    13. perc: Böhme 30 m-es szabadrúgásból a felső lécet találta el.
    24. perc: Böhme jobboldali szöglete után Rehmer nem találta el a labdát, a kapu előtti kavarodásban a vetődő Király sarkáról kipattant a labda, majd a hazai védők felszabadítottak.
    31. perc: Halmai lerántotta Janckert a magyar 16-oson belül, a megítélt büntetőt Böhme a jó irányba vetődő Király mellett nagy erővel a bal alsó sarokba lőtte (0-1).
    33. perc: Korsós Attila 28 m-es szabadrúgása megpattant a német sorfalon és kevéssel elkerülte Kahn kapuját.
    43. perc: Kehl 20 m-ről a jobb felső sarokba bombázott (0-2)
    45. perc: Deisler 28 m-es szabadrúgását védte Király.

    A magyar válogatott lendületesen kezdett, de 10 perc után a németek lelassították a játékot és a kényelmes tempót időnként felpörgetve nekik volt több lehetőségük. A 11-es után megzavarodott a hazai csapat és ezt kihasználva növelte előnyét a vendégegyüttes.

    46. perc: a csereként beállt Ricken 20 méteres lövésébe Jancker beletette a lábát, így a labda nem a kapu mellé ment, hanem a bal alsó sarokba csúszott (0-3).
    50. perc: Tököli jobbról az oldalhálót találta el.
    59. perc: Deisler jobboldali beívelését Baumann 8 m-ről a kapubal oldalába fejelte (0-4).
    64. perc: Metzelder a német kapu előterében hibázott, a lecsorgó labdát Tököli 6 m-ről a bal alsó sarokba lőtte (1-4).
    68. perc: Dárdai 12 m-es lövését ütötte szögletre Kahn.
    82. perc: Dárdai jobboldali beadását Horváth rúgta kapura, Kahn védett.
    88. perc: Ziege beadását Bode 4 m-ről fejelte kapura, Király hatalmas bravúrral, lábbal védett.
    89. perc. Dárdai 19 m-es lövését védte bravúrral Kahn.
    91. perc: Tököli kitűnő beadását Horváth 6 m-ről a bal sarokba továbbította (2-4).
    92. perc: Ricken beívelését Bierhoff a kapu bal oldalába fejelte (2-5).

    A fordulás utáni első percben Jancker gólja mindent eldöntött. A magyar válogatott játéka szétesett és a németek újabb találattal zárták a játékrész nyitó negyed óráját. A vendégek a biztos vezetés tudatában kissé kiengedtek, amit Tököli révén kihasznált a hazai együttes. A szépítés ellenére nem volt esélye a magyar válogatottnak a sokkal jobb erőkből álló németek ellen.

    Végeredmény:

    Magyarország-Németország 2-5 (0-2)
    Népstadion, 30 000 néző, V: Ansuategui Roca (spanyol)
    gólszerzők: Tököli (64.), Horváth F. (91.), illetve Böhme (31.), Kehl (43.), Jancker (46.), Baumann (59.), Bierhoff (92.)
    sárga lap: Lisztes (36.)

    Magyarország:
    Király Gábor - Korsós György (Hrutka János, a szünetben), Sebők Vilmos, Mátyus János - Pető Tamás, Lisztes Krisztián, Halmai Gábor, Illés Béla (Dárdai Pál, a szünetben), Korsós Attila - Horváth Ferenc, Tököli Attila

    Németország:
    Oliver Kahn - Marko Rehmer (Christian Metzelder, a szünetben), Sebastian Kehl, Thomas Linke - Gerard Asamoah (Alexander Zickler 76.), Frank Baumann, Dietmar Hamann (Lars Ricken, a szünetben), Jörg Böhme (Marko Bode 78.)- Sebastian Deisler (Oliver Bierhoff 85.) - Oliver Neuville (Miroslav Klose 66.), Karsten Jancker (Christian Ziege 85.)


    Bicskei Bertalan, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: - A 25. perc táján néhány játékosom elfáradt, s az ő oldalukon zavartalanul érkeztek a támadások. Az érdekes 11-es idején már érett a német gól. Az egyéni különbségek elsősorban a két fejesgólnál mutatkoztak meg. A csapatot az eredmény miatt el lehet marasztalni, bár 0-4 után sem adták meg magukat a játékosok. Az igazság, hogy ilyen szintű ellenfél ellen nem szabad ennyire nyitottan játszani.

    Rudi Völler, a német válogatott szövetségi kapitánya: - Az utolsó húsz percben több hibát is vétettünk a védekezésben. A magyarok ugyan nem használták ki az ezekből adódó lehetőségeket, de a két kapott gól figyelmeztető jel az angolok elleni mérkőzés előtt. A mérkőzés nagy részében jól játszottunk és szerencsére az utolsó gólt mi lőttük.

    Gerhard-Mayer Vorfelder, a Német Labdarúgó Szövetség elnöke: - Elégedett vagyok a csapat játékával, minden futballista nagyon fegyelmezetten végrehajtotta a taktikát, ezért kiütközött a két válogatott közötti tudásbeli különbség.

    Franz Beckenbauer, a 2006-os németországi világbajnokság szervezőbizottságának vezetője, illetve a Bajnokok Ligája-győztes Bayern München elnöke: Mezőnyben nem volt ekkora különbség a csapatok között, de mi határozottabbak voltunk a kapu előtt és a mérkőzéseket általában az
    nyeri, aki jobban kihasználja a lehetőségeit.

    Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszter: - A német futball ennyivel jobb a magyarnál. Nem kell szégyenkeznünk, ez a 90 perc megmutatta, hogy milyen szintre kell nekünk is eljutni.

    Bozóky Imre, az MLSZ elnöke: - A két válogatottat majdnem 50 hely választja el egymástól a FIFA-világranglistán és ezt tükrözte ez a meccs is. A német válogatott teljesen megérdemelt győzelmet aratott.

    forrás:
    Budapest, 2001. augusztus 15., szerda (MTI)
     
  3. avatar: ingersheim
    2012.08.16, 20:03 (szerk.: 2014.01.28, 14:58)
    kép
    3. Félidő, 2001. december 75. szám
     
  4. avatar: pirospont
    2011.02.07, 12:20
     
  5. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 18:14 (szerk.: 2021.06.21, 16:58)
    Hát igen, 2-5 ...
    Tököli szerintem nem volt rossz és Horváth is jobb volt, mint az elmúlt meccseken.
    Viszont a középpályánkon akkor jöttek át, amikor kedvük volt, a beívelt labdák fogadása pedig siralmas volt. :-(
    Marad a szokásos, hogy legalább küzdöttünk a végéig...

    Na jó, ez kicsit off, de az a Vikidál-féle Himnusz siralmas volt. :-(

    en a hajtasnak a legkisebb jelet se lattam. 20perc eltelte utan elfaradt a kozeppalyank es attol fogva akkor jottek at a nemetek amikor csak akartak...

    Azt pedig Bicskei sem gondolta komolyan, hogy 20-25 perc után elfáradtak a középpályások, egy félidőt azért végig bírnak futni. Egyszerűen símán megverték őket egy az egy elleni játékban, mert jobbak.
    Hajtás (vagy hívd inkább akarásnak, ha az jobb) pedig volt, 0-4 után nem adták fel, hanem rugtak két gólt.


    Aki nem adta fel az tegnap az a kozonseg volt...Minden elismeresem azoke akik ott voltak a B-kozepben es vegigszurkoltak az egesz meccset.

    4-0 utan Rudi Voller kicserelte a fel csapatatat, mert azert ok se akartak egy galameccsen ennyire megverni minket, es ezekutan nagy nehezen ertekesitettunk 2-t a sok helyzetunkbol...

    en se hiszem el ha nem lattam volna, de 20 perc utan tenyleg elfaradtak a jatekosaink, roppant szomoru es kinos volt ezt latni...

    A végeredmény tényleg reális, mondjuk ha nem 3 csatárral állunk fel, akkor lehetett volna kb. 0:1, vagy 0:2, de helyzetünk is csak 2-3 lett volna, így legalább szórakoztató volt a játék.
    Csak nehogy az legyen az eredménye, hogy Bicskei visszatér a védekezőbb felfogáshoz, mert most már muszáj kockáztatni

    A legjobban Pető T. nyilatkozata tetszett: "párás volt a levegő" Tomikám, hol élsz te ? Nem tűnt fel, hogy ezek focisták, mi meg... Csak akkor profik a fiúk, mikor tárgyalni kell a szerződésről, meg mikor sportkocsit kell vásárolni? Aztán Bukarestben befosnak tízezer szőröstalpútól? Asszem el kéne menniük dolgozni! De csak valami könnyű melót végezzenek, mert ezzel a fizikummal nem bírnának sokat. A szellemi munkáról ne is beszéljünk

    Ha összehasonlítod pl. a tíz évvel ezelőtti válogatottunkkal, akkor most lényegesen több a mozgás, a meccs végén is volt futás és 2 gólt lőttünk a németeknek, bár tény, hogy kiengedtek.
    Ha Illésék (páran) valóban elfáradtak, az pedig nagy szégyen.

    Alaptörvény: egy válogatott olyan erős, mint amilyen erőt a játékosok klubjai képviselnek. Nézzük a magyar-német meccset eme logika alapján ( a játékosok neve helyett a klubjuk szerepel):
    MAGYARORSZÁG
    HERTHA BSC - STURM GRAZ, COTTBUS, COTTBUS - BREDA, WERDER BREMEN (CHARLEROI), HAPOEL TEL-AVIV, MTK (HERTHA BSC), SALZBURG (FERENCVÁROS) - MACCABI TEL-AVIV, DUNAFERR
    NÉMETORSZÁG
    BAYERN MÜNCHEN - HERTHA BSC (DORTMUND), FREIBURG, BAYERN MÜNCHEN - SCHALKE 04 (BAYERN MÜNCHEN), LIVERPOOL (DORTMUND), WERDER BREMEN, SCHALKE 04 (WERDER BREMEN) - HERTHA BSC (MILAN) - LEVERKUSEN (KAISERSLAUTERN), BAYERN MÜNCHEN (TOTTENHAM)
    Azt hiszem, fölösleges fejtegetni, hogy reális a mérkőzés végeredménye. A Bundesliga és a Premier League krémje az egyik oldalon, a Bundesliga "futottak még" játékosai és középszerű gárdák futballistái a másik oldalon.
    Mindenesetre egy-két összefüggésre azért rávilágítanék:
    1. Tavasszal mindenki lesajnálta a finneket, és bírálta Bicskei csapatát a 0-0-ért. Nos, a finnek 2-2-t játszottak a Nationalelffel tétmérkőzésen, és legutóbb 4-1 re verték a belgákat. Biztos, hogy olyan rossz eredmény volt az a 0-0?
    2. A németeknél nemigen van olyan játékos, aki ne érne legalább 5 millió márkát a nemezetközi futballtőzsdén. Nálunk olyan nincs, akiért legalább 5 milliót adna valaki. Lisztes legutóbb 3,5 millióért ült le a brémai kispadra, és szerintem a két Hertha játékosunk sem ér többet.

    A végeredmény tényleg reális, mondjuk ha nem 3 csatárral állunk fel, akkor lehetett volna kb. 0:1, vagy 0:2, de helyzetünk is csak 2-3 lett volna, így legalább szórakoztató volt a játék.
    Csak nehogy az legyen az eredménye, hogy Bicskei visszatér a védekezőbb felfogáshoz, mert most már muszáj kockáztatni.

    forrás:
    http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=124191&na_step=30&t=9018358&na_order=
     
  6. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 18:10
    Még egy változás: Fehér Csaba sérülése miatt helyette Stark Péter került a keretbe.
     
  7. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.29, 18:09
    Mehmet Scholl, Jens Novotny és Michael Ballack után Jörg Heinrich is lemondta a szereplést a szerdai, Magyarország-Németország barátságos labdarúgó-mérkőzésen.
    A Borussia Dortmund védője a szombati, VfL Wolfsburg elleni bajnoki találkozón szenvedett sérülést, s ezért nem tarthat a csapattal Budapestre.
    - Kellemetlen, hogy négy, a válogatott gerincéhez tartozó játékos is kiesett a keretből - mondta csalódottan Rudi Völler szövetségi kapitány.
     
  8. avatar: fgymat
    2009.05.26, 21:40
    A százéves MLSZ-t ünnepeltük ezen a napon. Nagyon sok neves vendég érkezett Budapestre. Délelőtt felavatták a magyar labdarúgás emlékművét és este a nap "megkoronázásának" a magyar-német találkozót szánták. Az ellenfélválasztás már kicsit elgondolkodtató volt. Két okból. Először is azért, mert nem mondhatni, hogy a legkellemesebb emlékeink fűződnének a német válogatottal vívott csatáinkhoz. Másodszor pedig és ez súlyosabb érv az elsőnél, azért mert jelenleg semmiképpen sem vagyunk "egy súlycsoportban" velük, így kicsi az esély rá, hogy igazán ünnepi találkozót fogunk vívni. (Sokak véleménye szerint Ausztria válogatottja lett volna minden szempontból a legjobb választás.)
    A találkozó előtt még egy vérszegényre sikeredett ünnepi műsort is láthatott a közönség. Ezután pedig a Himnuszt élőben hallhatták a szurkolók. Sajnos a csapnivaló előadás sem az ünnephez, sem a Himnuszhoz nem volt méltó.

    Igazán felemelők a kezdőrúgás körüli pillanatok voltak. Olyan nagyságok, labdarúgó legendák voltak akkor a pályán, amilyeneket ma is látni szeretnénk. Buzánszkyn, Grosicson, Hidegkútin és Alberten kívül a kezdő rúgást elvégző Puskás is a dicső múltat idézte.

    Az első percek barátságos labdázgatással teltek. Ezt a vendégek unták meg előbb és egy lövéssel jelezték, nem baráti gurigázgatásra jöttek. Ezután azonban a mi perceink, pontosabban tíz percünk következett. Egy-két veszélyes, de eredmény nélküli támadást vezettünk. A német csapat sem maradt adós átvette a játék irányítását és sorra indította az akcióit. Az egyik ilyen alkalmával a belőtt labdára jó ütemben érkező Janckert Halmai csak lerántani tudta. A megítélt büntető értékesítésével egygólos hátrányba kerültünk. Egyre nyilvánvalóbb volt, hogy a magyar védelem nem tudja sikeresen felvenni a harcot a vendégek csatáraival, míg a mi támadóinkat meglehetősen könnyen semlegesítik. Pár perccel az első félidő vége előtt a 16-osunk előtt "kevergettek a németek, majd Neuville balra gurított és az érkező Kehl huszonegy méterről elemi erővel bombázott a jobb felső sarokba. Volt miről beszélni a szünetben.
    Úgy látszott a szünet a vendégeknek sikerült jobban, hiszen egy perce sem kezdődött még el a második játékrész, amikor Ricken húsz méterről kapura küldött egy lövést. Félútnál Jancker a labda útjába tette a lábát és az a magyar kapu bal alsó sarkába vágódott. Teljesen szabadon tudtak mozogni a német csatárok. Egy jobboldali szabadrúgás eredményeként a kapunk elé került a labda és Baumann hét méterről fejelt a hálóba. Öt perc múlva mi jutottunk szabadrúgáshoz. Lisztes állt a labda mögé. Lövése a vendég védőkről Tököli elé pattant, aki öt méterről megszerezte szépítő gólunkat. A most következő percekben végre nekünk is akadtak helyzeteink. Mintha csak most ébredt volna a magyar válogatott. Sajnos akcióink csak kecsegtető helyzetek maradtak. Már a hosszabbításban jártunk, amikor Tököli balról beemelte középre a labdát. Horváth a kaputól öt méterre elérte és a bal sarokba pörgette. Sajnos még ennek a gólnak sem örülhettünk, mert a németek azonnal viszonozták, annyi különbséggel, hogy a labda fejes nyomán került a kapunkba.

    Sajnos az előzetes aggályok igazolódtak. A német válogatott félgőzzel játszva is könnyedén vert meg bennünket.
    Nem magyar labdarúgó ünnepet láthattak a nézők a pályán, hanem a magyar labdarúgó valóságot.


    forrás:
    mafoci
     
  9. avatar: magyarfutball.hu
    2009.03.02, 20:55
    programfüzet:
    kép
     
  10. avatar: magyarfutball.hu
    2008.12.29, 12:16 (szerk.: 2017.10.08, 20:10)
    Óriási várakozás előzte meg ezt a mérkőzést, nem csak a játék szempontjából, hanem a szurkolói körülmények miatt is.

    Mindannyian tudjuk, hogy nyáron valóságos német megszállás alatt van az egész ország, nem beszélve arról, hogy a németek kedvence éppen világbajnoki címet akart ünnepelni a Hungaroringen... Ilyen körülmények között egyértelmű volt: Talán az évtized vendégek által legjobban látogatott mérkőzéséről van szó.

    Magyar vonatkozásban az MLSZ jubileumi születésnap.

    A várakozásoknak megfelelően mér két nappal a találkozó előtt német csoportok lepték el a fővárost, ill. a Balaton környékét. Természetesen a vendégsereg önmagában nem több, mint egyszerű turistahorda, ez esetben viszont mintegy500 huligán is várható volt, ami a mi aktivistáinkat is szervezkedésre kényszerítette.

    A XII. Hadosztály mér jó egy órával a meccs előtt a T szektor aljában és izgatottan várta a kezdést. Lassan teltek a szektorok; a vendégeknek fenntartott kanyarban viszont egy gyufaszálat se lehetett volna leejeteni...

    Én most csak a Hadosztály által megélt állapotokat írnám le, hiszen itt voltam, és más külső körülményvől kimaradtam.
    Kezdéskor kihúztunk egy üzenetet: MIÉNK LESZ A GYŐZELEM - egy sorban, majd alatta ugyanezt németül (der sieg wird unser sein!) is. Sajnos a tömegnek már ez is komoly problémát jelentett, így a két csík aligha volt olvasható.
    Ezt gyorsan elfelejtve megkezdtük a szurkolást, szócsővel és dobbal irányítva. Őszintén szólva túl sok dolog nem írható le erről a csúfos folyamatról, hiszen ahogyan kaptuk agólokat, úgy csökkent a lelátói harcikedv, és a változatos szurkolás átment hörgésbe, sopánkodásba, és ingerültségbe. Mi azért becsületesen próbáltuk bíztatni a fiúkat, 0-2 után viszont már nem őket, hanem a tömeget kellett bíztatni...sajnos ez van.

    A második félidő elején (fájdalmasan visszazuhanvaa bejátszott "dicső napok" góljai után) egy kisebb konfetti eső és rudasozás próbált új tüzet gyújtani, sajnos azonban hamar megkaptuk a harmadik dugót is, aminél látványosabb már csak a tömegre tett hatása volt.
    Ezek után elképzelhető, hogy milyen nehéz lelket önteni a szimpla szurkolókba. Mi természetesen mindent megtettünk. Megpróbáltunk nem a játékra, hanem a lelátói hangulatra koncentrálni, csekély eredménnyel. A negyedik gól után kihasználtuk az alkalmat, és egy szoros maggal csak a saját, még nem ismert dalainkat énekeltük. A tömeg remekül elhallgatta a produkciót, egyszer-kétszer megtörték egy-egy ria-ria-Hungária "örökzölddel", de hamar elfulladtak.

    Szépítő gólunk után némi lelkesedés söpört végig a kanyaron, örültünk a becsületgólunknak.Az ezt követő újabb gólunk után még egyszer irányítható tömeget kaptunk, de ezt az ötödik német gól törte darabokra.

    Lefújás utáni tüzijáték végeztével csak egy dologban bízhattunk: ezt a "barátságos" megalázást hamar kiheverik a fiúk...

    A találkozó körüli összecsapásról nem tudunk semmit, reméljük, ott győztünk...

    forrás:
    http://www.freeweb.hu/hdo/beszamolok/hunnemszurk.shtml
     
  11. avatar: magyarfutball.hu
    2008.09.18, 10:38
    A mű talapzatára 838 név került, a szerda esti összecsapásig ennyi játékos húzhatta magára a nemzeti mezt. A válogatott az elmúlt száz év folyamán 747 mérkőzést játszott, melyek közül 368 alkalommal győztesen hagyta el a pályát, míg a döntetlenek száma 166, 213 alkalommal pedig vesztesként kellett lejönni. A csapat a száz év alatt 1654 gólt szerzett, és 1138 alkalommal találtak be az ellenfelek a mi kapunkba.

    http://sportgeza.hu/futball/mlszszoborav/
     
  12. avatar: magyarfutball.hu
    2008.09.18, 10:36 (szerk.: 2017.10.08, 20:07)
    A magyar–német meccs délelôttjén a Népstadion bejáratánál avatják fel azt az emlékmûvet, melyre azoknak a nevét vésték fel, akik az elmúlt 100 évben legalább egyszer pályára léptek a válogatottban. Berzi Sándor, az MLSZ fôtitkára – érzékeltetve a születésnapi találkozó iránt megnyilvánuló érdeklôdést – közölte, hogy összesen 300 újságíró akkreditáltatta magát. A Népstadion kibôvített és befedett sajtó-, illetve felújított VIP- páholyát hétfôn délután avatja fel Deutsch Tamás ifjúsági és sportminiszter.