magyarfutball.hu

Hungary - Turkey 1 : 0 17:00

   
   
Upload your own photos! »
videók
mérkőzés értékelése

Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!

 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

comments

  1. avatar: magyarfutball.hu
    2024.12.14, 20:59
    kép
     
  2. avatar: heimo
    2024.08.04, 11:24
    1720 fizető néző (Népszabadság, 1988. 05. 02.)
     
  3. avatar: fgymat
    2011.06.27, 08:15 (szerk.: 2024.12.28, 14:10)
    1988. március 16. szerda (MTI) - Szerdán rendezték meg a Népstadion meglehetősen foghíjas lelátói előtt a Magyarország - Törökország válogatott labdarúgó-mérkőzést, amely a hazai együttes számára az 1988-as hosszú versenyévad (13 találkozót játszik az együttes) első állomása volt.

    A magyar labdarúgók délelőtt még egy taktikai eligazításon vettek részt a lovasberényi bázison, majd korai ebéd, rövidebb pihenő, és autóbuszút következett, s ezt követően majdnem két órával a kezdés előtt már mezbe öltöztek a Népstadionban. A hazai válogatott az előre megadott összeállításban kezdett, de a törökök sem változtattak azon a tizenegy néven, amelyet kedden ismertetett Tinaz Tirpan szövetségi kapitány. Különös izgalom nem látszott a magyar válogatott újoncán, Szabadi Lászlón, aki így nyilatkozott:

    - Tavaly a Ciprus elleni hazai utánpótlás EB-mérkőzésen nagyszerűen éreztem a játékot, gólt is lőttem, most mégis kicsit meglepett, hogy Bálint László technikai igazgató számításba vett a törökök ellen. Versenylázat nem érzek, szeretnék jó teljesítményt nyújtani - nyilatkozta a Vasas debütánsa. Amikor a lengyel Tadeusz Diakonowicz játékvezető sípjába fújt, a Népstadionban alig voltak többen, mint ezren. A két összeállítás:

    Magyarország:
    Szendrei József - Farkas Tibor, Kovács Ervin, Balog Tibor, Sass János - Herédi Attila, Fitos József, Bognár György - Kiprich József, Szabadi László, Kovács Kálmán

    Törökország:
    Fatih Uraz - Ismail Demiriz, Mucahit Yalcintas, Gökhan Keskin, Semih Yuvakuran - Ali Gültiken, Unal Karaman, Ridvan Dilmen, Gökhan Gedikali - Selcuk Yula, Tanju Colak

    A kezdés után nem sokkal elkezdett szemerkélni az eső, majd a 10. perc táján már zuhogott. Tovább rontotta a helyzetet, hogy a szél is feltámadt, így szinte ítéletidőben zajlott a mérkőzés. Negyedórán át nem is történt semmi, mígnem a 16. percben Kovács Kálmán lefutott a jobboldalon, a középen őrző nélkül érkező Szabadi elé tálalt, aki könnyűszerrel megszerezhette volna első válogatottbeli gólját, de az üres kaputól két méterre nem találta el a labdát. A 20. percben hasonlóan veszélyes helyzet alakult ki a magyar kapu előtt, de a jó ütemérzékkel közbelépő Herédi felszabadított. A 29. percben Sass csúnyán buktatta Selcukot, szerencséjére megúszta lap nélkül. A 32. percben tetszetős Bognár - Sass - Bognár akciót akasztott meg a résen lévő Mucahit. Az ellentámadásnál Tanju kilépett a jobbösszekötő helyén, éppen belépett volna a büntetőterületre, amikor Kovács Ervin felvágta. A szabadrúgást elügyetlenkedték a vendégek. Némi fölényben játszottak a magyarok, de ez korántsem volt nyomasztó. A 35. perc táján a nézők harsányan kiabálták: ,,Ébresztő,,. A 37. percben újból Szabadi előtt volt helyzet, de kapásból mellé lőtte Farkas beadását. A 40. percben Selcuk, a legveszélyesebb török csatár került helyzetbe az ötös baloldali sarkánál, már-már gólnak tűnt a lövése, de a labda centikkel a léc fölött ment ki. A 45. percben Kovács Ervin ismét durván buktatott, a figyelmeztetés újból elmaradt. Ezzel zárult az első félidő.

    Félidőben:
    Magyarország - Törökország 0:0

    A szünetben Kovács K. helyett Gyimesi állt be a magyar csapatba, és két-három perc alatt kiderült, hogy ez a váltás használt, a magyar középpályások teljesítménye ugrásszerőűen megjavult. Mintegy negyedórán keresztül magyar fölény jegyében folyt a játék. A 49. percben Sass baloldalról keresztül ívelte a török védelem fölött a labdát, Kiprich jól érkezett, 8 méteres fejese azonban a bal felső sarok mellett csúszott ki. Az 56. percben a vendégek kettős cserét határoztak el, Ridvan és Ismail helyett Recep és Erdal állt be. Ugyanebben a percben a jól cselező Szabadit buktatták, a 22 méteres szabadrúgást Gyimesi hosszas készülődés után lágyan a kapus ölébe emelte. Ezekben a percekben a két magyar szélsőhátvéd rengeteget jött fel az oldalvonal mentén, ügyesen részt vállaltak mindketten a támadásszövésből. Az, hogy komoly helyzet nem alakult ki, a csúszós talaj rovására is írható. De hogy a formákkal nem volt elégedett Bálint László technikai igazgató, azt jelzi, a 65. percben a magyar oldalon is kettős csere történt: Farkas és Szabadi ment le, Sallai és Katona állt be. Utóbbi, az Ú. Dózsa labdarúgója a 695. magyar válogatott játékosként jutott szóhoz a nemzeti tizenegyben. A 67. percben Selcukot Zeki váltotta fel. Öt perc múlva Unalhoz került a labda Szendrei öklözése nyomán, a vendégjátékos 25 méterről alig lőtt fölé. A 73. percben Tanju kitűnően cselezett a baloldalon, de 16 méterről kapkodva, csúnyán fölé lőtt. A 78. percben Kiprich jól adott középre a 16-os sarkáról, Fitos is mintaszerűen fejelte a kapu jobboldala felé a labdát, ám Fatih ritkán látható szép vetődéssel biztos góltól mentette meg hálóját. A 79. percben Tanju helyett Metin jelentkezett játékra. A 88. percben egy jobboldali akció után a magyar védelem elbámészkodott, a berobbanó Ali két lépésről majdnem gólt szerzett, balszerencséjére labdája elgurult a job kapufa mellett. A 91. percben az időt ölő törökök még a kapusukat is lehozták, Fatihot Okan váltotta fel. Néhány másodperccel ezután Kiprich óriási forgolódás, hatalmas, tumultuózus jelenet végén 7 méterről megmentette a magyarok becsületét, a kapu közepébe vágta a labdát (1:0).

    A magyar válogatott idénynyitóján kísértett a tavaly decemberi, az Üllői úton Ciprussal vívott EB-selejtező emléke. A lényegesen esélyesebb hazai csapat ugyanis a mérsékelt tudású török válogatott ellen favoritként lépett pályára, és akárcsak tavaly, ezúttal is időn túl, Kiprich József szemfülessége révén harcolta ki a győzelmet.

    Az első félidőben nem sokat mutatott meg abból a tervezett, új stílusból a magyar válogatott, amiről Bálint László technikai igazgató előzetesen szólt. Bognár feladata lett volna a támadások szervezése, de egy-két épkézláb akciónál többre nem nagyon futotta. A középpályások közül Fitos inkább a rombolással törődött, Herédi is óvatosan, túlzottan körülményesen kereste a helyét. A három csatár közül senki sem tűnt ki, pedig Szabadi óriási helyzete esetleges értékesítésével megadhatta volna az ,,alaphangot,,. A helyzet kimaradt, a törökök sok mozgással, lelkesen harcolva alaposan feladták a leckét a körülményes magyar csapatnak. Fordulás után jó húzásnak bizonyult, hogy Bognár azt a bizonyos képzeletbeli karmesteri pálcát megosztotta a frissen jött Gyimesivel, mert ettől kezdve negyedórán keresztül érezhetően szellemesebb, látványosabb, akciódúsabb volt a magyar középpályások játéka. Sass és Farkas vélhetően olyan taktikai tanácsot is kapott a szünetben, hogy sokkal többet jöjjön fel az oldalvonal mentén a támadósor támogatására. Ez az említett időszakban hatott is, levegőben lógott a magyar gól. Ezt követően viszont a vendégek ügyesen és taktikusan cseréltek, egy-két olyan ellenakciójuk volt, amelyek az első félidőt idézték. A hajrában a magyar együttes mindent megtett, s noha igazán nem nyújtott látványos játékot, harcosságáért dicséret illeti valamennyi tagját, hiszen igazolták, hogy az utolsó pillanatig, sőt azon túl is illik küzdeni. Ennek köszönhető a kínkeserves győzelem. Csak a második félidei formák alapján dicsérhető Sass, Fitos, Gyimesi és Kiprich, míg a törököknél egy-egy megugrás, felvillanás miatt érdemes emlékezni Selcukra, Tanjura, és a védelemben nagy munkát vállaló Semihre.

    Barátságos mérkőzés:
    Magyarország - Törökország 1:0 (0:0)
    Népstadion, 2000 néző, V: Diakonowicz (lengyel)
    gólszerző: Kiprich (91. p.)

    Vélemények:

    Török Péter, az MLSZ főtitkára:
    - Helyzeteink alapján megérdemeltnek tartom a győzelmet, még akkor is, ha gólunk már a 90. percen túl esett. A mérkőzés igazolta a várakozásaimat, tudtam, hogy kemény ellenfél lesz Törökország. Persze, két bajnoki forduló után még nem várhattunk sokkal jobb teljesítményt. Egyébként azért volt szükség erre a találkozóra, mert pontosan egy év múlva ugyanilyen idény eleji időszakban játszunk vb-selejtezőt Írország ellen.

    Tajti József szövetségi edző:
    - Nem fogadom el azt a hallott kifogást, hogy tartalékosak voltunk, hiszen egy nemzeti válogatott sohasem tartalékos. Egyébként is, mi a garancia arra, hogy a vb-selejtezőkön a legjobb felállásban tudunk játszani? Sajnos, rányomta a bélyegét a csapat teljesítményére, hogy irányítónk, Bognár gyenge napot fogott ki.

    Bognár György:
    - Könnyebb mérkőzést vártam, a törökök jobbak, harcosabbak voltak, mint gondoltam volna. Nem tudtuk megvalósítani letámadásos taktikánkat.

    A találkozó után rövid sajtóértekezleten a két szakvezető így értékelt:

    Tinar Tirpan, a törökök szövetségi kapitánya:
    - Három hónap után első válogatott mérkőzésünket vívtuk, dicsérem fiatal játékosaimat, mert mindent megtettek. Bár kikaptunk, érzésem szerint budapesti feladatunkat teljesítettük. Mi is új csapatot kerestünk, ahogyan feltételezem, a magyarok is ezt teszik ezekben a hónapokban. A kapuscsere az utolsó percben talán nem volt éppen szerencsés, hiszen nyertünk egy percet vele, de elveszítettük a mérkőzést.

    Bálint László, a magyar válogatott technikai igazgatója:
    - Már a mérkőzés előtt is elmondtam, távolabbra tekintek annál, mintsem hogy gólözönnel verjük a török válogatottat. Hasznosak ezek az előkészületi mérkőzések, hiszen olyan kérdéseket válaszolhatnak meg jelöltjeim, amelyeket az idei két vb-selejtező előtt, és nem alatt kell megválaszolni. A törökök lényegesen többet nyújtottak az általam vártnál, agresszivitásban és taktikailag is. Meglepett, hogy előrébb helyezték védekezésüket a megszokottnál. A mi teljesítményünkről még annyit, hogy az edzéseken elsajátítottakat rutinnal, játékintelligenciával kell kiegészíteni. Sok nehéz 90 perc kell ahhoz, hogy majd a vb-selejtezőkben megvalósítsuk terveinket. Nem kell tragikusan felfogni azt, hogy csak 1:0-ra vertük a ,,kis,, Törökországot, annál inkább levonni a tanulságokat, és tovább tanulni az új taktikai megoldásokat.+++

    forrás:
    MTI
     
  4. avatar: Giovanni
    2011.06.04, 16:43 (szerk.: 2024.12.27, 23:00)
    A mérkőzés költségvetése

    Bevételek
    - Reklám, propaganda: 30.000 DEM = 850.000 HUF
    - televíziós jogdíj: 500.000 HUF
    - 1420 fizető néző utáni jegybevétel: 105.000 HUF
    Összesen 1.455.000 HUF

    Kiadások
    - A török válogatott szállásköltsége 105.000 HUF
    - étkezés: 125.000 HUF
    - a játékvezetők repülőjegye: 9.000 HUF
    - a játékvezetők napidíja: 54.500 HUF
    - a török válogatott és a játékvezetők buszköltsége: 26.000 HUF
    - a Népstadion pályabérlete mentőkkel és rezsivel: 240.000 HUF
    - a magyar válogatott lovasberényi edzőtáborozása: 160.000 HUF
    - a tolmácsok díjazása: 5.000 HUF
    - UEFA részesdés: 10.000 HUF
    - győzelmi prémium: 400.000 HUF

    Összesen 1.140.500 HUF

    Keletkezett haszon: 314.500 HUF

    Foci magazin 1988. március 22.
     
  5. avatar: magyarfutball.hu
    2011.04.08, 18:49 (szerk.: 2024.12.28, 13:16)
    1988. március 11. péntek (MTI) - A magyar labdarugó ,,A,, válogatott szerdán 17 órakor Törökországgal viv barátságos mérkőzést a Népstadionban. Az olimpiai csapat az utánpótlás legjobbjaival játszik. Hogy mikor, ez az időjárás függvénye. Ha kedden a Népstadion illetékesei játékra alkalmasnak itélik a gyepszőnyeget, ugy a magyar - török előmérkőzéseként rendezik meg ezt az előkészületi 90 percet. Ha ez a tervezett előmérkőzés, pontosabban a rossz időjárás veszélyeztetné a talajt, akkor 14.45 órakor a Ganz-MÁVAG sporttelepén méri össze tudását az olimpiai és utánpótlás-csapat. Bálint László, a magyar válogatott együttesek technikai igazgatója pénteken ismertette a három válogatott keret névsorát. Az ,,A,, együttesben számitásba veszi a Spanyolországban játszó Szendrei József kapust, és az Ausztriában légiós Péter Zoltánt. A keretek, és elfoglaltságuk szerdáig:

    A-keret:

    kapusok:
    Andrusch, Disztl P., Szendrei (hétfőn érkezik haza)

    mezőnyjátékosok:
    Péter, Kovács E., Disztl L., Herédi, Kozma, Balog T., Farkas, Sallai, Fitos, Sass, Bognár Gy., Gyimesi, Kiprich, Szabadi, Kovács K., Katona

    Az NB I-es találkozón érdekelt kerettagok szombaton 19 órakor találkoznak az MLSZ-ben. Innen Lovasberényybe utaznak. Vasárnap az edzőtáborban megnézik a Tatabánya - MTK-VM tv-mérkőzést, majd buszba ülnek és az U. Dózsa - Siófok bajnoki találkozó szemtanui lesznek. Ujpesten csatlakoznak társaikhoz a tatabányi 90 percen pályára lépő kerettagok.

    Edzések: vasárnap délelőtt, hétfő délután, kedden délután a Videoton székesfehérvári sporttelepén.

    forrás:
    MTI
     
  6. avatar: magyarfutball.hu
    2011.04.08, 18:44 (szerk.: 2024.12.28, 13:12)
    1988. február 8. hétfő (MTI) - Az őszi vb-selejtezőkre készülő magyar labdarugó-válogatott szakvezetése minden lehetőséget megragad, hogy megfelelő képességü edzőpartnereket találjon. A válogatott keret tagjai háromhetes franciaországi edzőtáborozás után már egyesületeikben folytatják az előkészületeket a márciusban kezdődő tavaszi idényre. A legujabb, a válogatottal kapcsolatos hir, hogy Magyarország március 16-án, szerdán Törökország ellen lép pályára a Népstadionban.

    - Váratlanul jött a törökök telexe, de annál kellemesebben érintett bennünket - mondta Tajti József, a válogatott edzője. - A Belgium elleni, a brüsszeli Heysel stadionban március 26-án sorra kerülő barátságos 90 perc előtt hasznosnak igérkezik a törökök ellen játszani. A májusra tervezett kanadai turánk elmarad, Uruguay is lemondta a barátságos mérkőzést - pedig igencsak kellenek a jó edzőpartnerek. Most végre lezárultak a vb-selejtezők időpontjait egyeztető tárgyalások, várhatóan könnyebb lesz ellenfelet is találnunk.

    Hogyan ellenőrzik a kerettagok teljesitményét a bajnokság során?
    - Bálint László technikai igazgatóval járjuk majd a pályákat, s figyelemmel kisérjük a mérkőzéseket. Különben a keret legközelebb március 13-án találkozik, ekkor kezdjük meg a felkészülést a Törökország elleni barátságos találkozóra.

    A külföldön szereplőkről milyen uton-módon gyüjtik a hireket?
    - Erre a jól megszokott módszerek állnak rendelkezésünkre. Hétfőn például telefonon beszéltem Róth Antallal, a Feyenoord játékosával, aki sérülése és operációja után, hosszu kihagyást követően vasárnap már 30 percet játszott a holland csapatban.

    Mi a véleménye arról, hogy a magyar csapattal azonos vb-selejtező csoportban szereplő Málta nemzetközi tornán 2:0-ra legyőzte az erősebbnek tünő Finnországot?
    - Ez egy ujabb igazolás arra, hogy manapság már nincsenek ,,kiscsapatok,,. Nincs hirem a vallettai 90 percről, de bizonyos vagyok abban: a máltaiak villámgyors ellentámadásokkal meglepték a finneket.

    forrás:
    MTI
     
  7. avatar: fgymat
    2009.05.24, 07:49 (szerk.: 2024.12.28, 13:10)
    Ismét új ember a válogatott élén.

    Újabb nagyon kevés szurkolót vonzó találkozó. Sem a válogatott közelmúltbeli teljesítménye, sem az ellenfél nem csábította a szurkolókat a stadionba.

    Ismét a fejetlenség volt a jellemző a mérkőzésre. A játékosok nem értették meg egymást, nem tudott kialakulni folyamatos játék. Lassú és körülményes labdázgatás folyt. Ezen az ellenfél jelenléte sem változtatott. A kevés támadás nem jelentett igazi veszélyt egyik kapura sem. Kevés gólszerzési lehetőségűnket a török kapus ügyesen hárította. Teljesen érthetetlen volt, hogy a vendégek kapitánya az utolsó percre miért határozott el kapuscserét, de ez a döntés hozta meg a találkozó döntő fordulatát. A frissen beállt Okanról ugyanis egy lövés kivágódott és Kiprich résen volt. Mint az előző mérkőzésen, most is az utolsó percben szereztük meg a győzelmet jelentő gólt.

    Az MLSZ még októberben létrehozta a technikai igazgatói posztot, amely szövetségi kapitányi tisztségnek is számított. Ezt a beosztást kapta Bálint László.

    forrás:
    mafoci