MTK Budapest - Ferencvárosi TC 1 : 2 17:45

2024.05.03, 15:15 (szerk.: 2024.05.21, 21:08)
    Jó kis meccs volt, annak ellenére hogy a második félidőre eléggé elfáradtunk és feljött az MTK. A felforgatott csapat játékát sikerült megtölteni tartalommal, mi szurkolók és a szakmai stáb is egy kis lépéssel beljebb kerülhettek a nyári keretalakítás kapcsán.
    Dibusz zseni. Még egy ilyen szezon végi mérkőzésen is stabilan hozza magát.
    Ramirez rendben volt, mondjuk én sokakkal ellentétben a legtöbb mérkőzésen rendben látom a teljesítményét.
    Wingo nálam a jobbak közé tartozott. Mielőtt Sztanko először betette, el nem tudtam képzelni középhátvédként, ahhoz képest a meccsek nagy részén kifejezetten magabiztos teljesítményt nyújt, a hibái nagy részét pedig a sebességével kompenzálja. Középre pont ilyen profilt keresünk, persze még kevesebb hibával.
    Aaneba mára egyértelmű, hogy ennek a profiknak nem felel meg. Fejben és fizikailag is lassú, ma könnyen elmehetett volna rajta a meccs.
    Botka rendben volt, amíg pályán volt. Szegénynek szerencséje sincs, sajnos így nehézen lesz ebből EB.
    Maiga hozta magát.
    Örülök Ben játékának, remélem idén még bőven kap meccseket. Én továbbra is látok benne fantáziát, mondjuk elsősorban 10es pozícióban.
    Katona is rendben volt. A megilletődöttsége már a múlté, szerintem jövőre lehet rá számítani a szűk rotációban.
    Lisztes ma is bizonyította, hogy hatalmas tehetség. Felforgatott csapatban idény végi tét nélküli meccsen lazán 1+1et hozott össze, miközben fél lábbal már a németeknél van.
    Sevikyannak ma nem jött ki a lépés, de minden mozdulata életveszély. Ezt a Lisztes - Edgar duót elnézném még pár meccset, a védőik vélhegően még most is szédülnek.
    Kodro góljának kifejezetten örülök, lassan átszakad a gát, a következő szezont pedig tiszta lappal tudja indítani.

Sok esetben eleg maskepp lattuk. Mondjuk az osszkeppel egyet ertek.

Rami nagyjabol rendben volt, de tegnap is par szituban uresen tatongott a helye a vedelemben mert ki tudja hol koricalt. Endi rozsdas, remeljuk nem serult meg. Katonaban van igeret, a masodik felidore kisse elfogyott. Kellenek a meccsek neki. Sevikyan pedig talan a legjobb volt a palyan tegnap, Krisszel egyutt.

Remek volt az is, hogy Abu és Cissé nem kellett, hogy beszálljanak.

A bíró jó felfogásban vezetett, elég új-hullámosnak tűnik. Maj csak szólnak neki...

Lehet, hogy Endinek nem mozizni kellett volna, Ismailnak meg kicsit jobban kiszámítani a labda ívét.
    De persze megnézem majd, hogy kellett-e volna jönni rá. Úgy, hogy ott volt a védő, így elsőre nem tudom.

Győztünk felforgatott csapattal is, Szevikjan kezdő volt és pár percre Pászka is elhagyhatta a padot, ennél többet ma nem is vártam. Köszönöm. Hajrá Fradi!

Érdekes volt ez a felállás, amit a cserék mégjobban megkavartak. Lisztes, Maiga és Romdhane lehozatala után nem találtuk a helyünket, de a lényeg, hogy győztünk.

Kivételesen a VAR ma joggal segített nekünk. Egy kiállítás helyett szerencsére megnézték Kocsis taposását, így nem szabadrúgás, piros és 10 emberes szenvedés jött 1-1-nél, hanem a Fradi kapott szabit és Kocsis egy sárgát, majd érkezett Krisz góljasmiley

Ez a meccs tökéletes volt arra hogy pihentessuk az alap csapatot a dozsa es a paks ellen.
    Az hogy az mtk helytállt a fakó c ellen és ezt dicsosegnek érzik akkor az az ő szegénységi bizonyítványuk.
    Ennyi volt, nyertünk, 3 pont, bearaztuk az nb1-et, mtk meg elhiszi hogy odaér a 4-ik helyre...

Nem kell velem egyetérteni semmiben.Szerintem ez egy tökéletes meccs volt,tökéletes tervvel, amit még is valósított a csapat.Voltak hibák?Naná, hogy voltak.Ki nem szarja le.Összeszokatlannak tűntünk időnként?Persze.Ki számított másra?
    Ezt hívják úgy,hogy távlati gondolkodás.A cserék is rendben voltak?Igen,teljesen rendben voltak.Kehinde,aki már hónapok óta együtt készül a csapattal a súlyos sérülés után,megérdemli,hogy bajnoki aranyat akasszanak a nyakába?Ez nem kérdés.Akartam látnilátni a legtehetségesebb up játékosokat,élesben,bajnokin?Mi az,hogy,nagyon is.

Krisz, Szevikjan nagyon élt, Dali harcos volt, Dhonata nagyon jól szállt be. Endi sérülését sajnálom nagyon, Aaneba rendkívül rozsdás volt, Maiga meg kimerült.

Kicsit megriadtam a megkavart kezdőtől, de csak az összeszokottság esetleges hiánya miatt, mert amúgy egyénileg rendeben vannak a srácok.
    Persze mikor kisérletezzen az edző ha nem akkor amikor már csak a veretlen tavasz a tét, a bajnoki cím már zsebben.

Mikor a VAR kihívta a bírót, gondolom a lehetséges piroslap miatt volt. Elmondaná valaki mi történt? Ez kint nagyon nem volt egyértelmű.

Kocsis rálépett Ben Romhdane lábára (szabálytalan), így mehetett tovább az akció egyáltalán. A bíró ezt nem látta, de a VAR-visszajátszásból (ahol azt kezdték el vizsgálni, hogy Aaneba belépője piros volt-e) kiderült.
    Amúgy, ha nincs ez a szabi, akkor Aaneba piros lapot érdemelt volna. Csak ugye a ha a semmi kistestvére (ezesetben szerencsére).

Nem biztos hogy rájöttek volna ha Dejan nem üvöltözik, hogy az előző percet is nézzék vissza. Korrekt volt a spori, nem sárgalapozta, hanem megnézte.

Ez a meccs akkor lett volna csak érdekes, ha 10-en vagyunk a pályán. Akkor is csak azért, mert a B csapatunk játszott. Ha a legerősebb kezdőnkkel állunk fel, 9-en is elegek lennénk az MTK ellen. Egy igazi sétafoci csapat. A pom-pom lányok többet mozogtak náluk.
    Amúgy azon kevés helyszínek egyike, ahol picit sem ellenséges a hangulat. A hangosbemondójuk meg messze a legkorrektebb.

ja, amúgy nagyon családias hangulat volt, rengeteg kisgyerekkel, anyukával, egymással teljes békében beszélgető fradistával és emtékással. a legnépszerűbb játékos meg Abu voltsmiley

Lehet ekézni a kis Lisztest, hogy fiatal, meggondolatlan, vagy bármi mással, de a tény az tény: a mai 2 gólból egy gólpasszal és egy góllal vette ki a részét. A többi emellett csak blabla.

Az MTK gólja az Aaneba hibája volt, elszámolta a labda ívét. Azt neki ki kellett volna fejelnie, az lenne a feladata. Dénesnek esélye sem volt kimozdulni. A potya az a 2 gól volt amit Demjén kapott. Mind a kettő, vastagon.

Demjéné azért tűnt elsőre potyának ahogy belekapott a labdába és bepaskolta. Visszanézve, ha nézed Kodro fejtartását a fejesnél, ezt ő nem oda szánta és így hogy "élére pattant" Demjént is meglepte, már csak reflexből ütött bele.
    Dininél meg szó nincs potyáról.
    Krisz gólja az potya volt, úgyis hogy beadásnak szánta.

Szerintem utóbbi időben a legnézhetőbb meccs volt. Kellett hozzá, hogy az MTK nem tolta be a buszt és nekem kifejezetten tetszett a játékunk, igaz a bajnoki cím tudatában már én sem izgultam magam túl. De a kis Lisztes és Sevykjan játéka üde színfoltja volt a meccsnek.

szerintem egy nyugis, szórakoztató meccs volt, szép cselekkel, kevés igazi helyzettel. hogy visszanézed-e, az a te döntésed - én már visszanéztemsmiley Végén, a hosszabbításban a Dibusz - Makre, Wingo, Aaneba, Dhonata - Pászka, Tóth - Szevikjan, Katona, Kehinde - Kodro csapatot picit beszorították, de amúgy nem sok izgulnivaló voltsmiley

Aaneba 4.89

4-3-3-ban játszottunk, 64%-ban birtokoltuk a labdát, 89%-kal passzoltunk (passztempó 15.7, hosszúpasszarány 7.6%, PPDA 7.2). A párharcarány 102-78 volt ide, a támadópárharcaink rendkívül magas részét, 51%-át (78/40, Lisztes 16/10), a védekezőpárharcainknak pedig 65%-át (51/33) megnyertük, a fejpárbajok aránya 11-8 volt. Csonka szerint a szabálytalanságok arány 6-16 volt oda. Mi 32 (Katona és Ben Romadan 5-5) labdát szereztünk az ellenfél térfelén, a hazaiak 21-et a miénken. 3 eladott labdánkból lett helyzet (Aaneba 2), mi 7 ilyen hibát kényszerítettünk ki.

28+1 támadásból 14 lövésig jutottunk, ebből 5 talált kaput. A hazaiaknál ezek a mutatók: 20+1 / 8 / 5. Az xG-arány 1.41-1.49 volt oda – a hazaiak xG-jéből 0.87 a 90. perc után alakult ki. Az xcG-arány pedig 0.94-2.14 volt, szintén oda. 15 beadásunk harmada volt pontos (Lisztes 4/3).

Dibusz 5 helyzetből (2.14) 1 gólt kapott, 36 passzából 31 volt pontos. Ez a forduló legjobb kapusteljesítménye volt 1.14 megelőzött góllal, második Banai (0.99), harmadik Tóth B. 0.96-tal.

Botka 61 percig volt a pályán, 53 akciójának 70%-a sikeres volt, 80%-kal passzolt, 4 párharcából egyet sem nyert. 8 labdát vesztett, 3-at szerzett, 2 passzt lopott.

Wingo 87 akciójának 82%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.02). 91%-kal passzolt, 13 párharcból 9-et nyert meg. 6 labdát vesztett, 9-et szerzett, 3 passzt lopott.

Aaneba 79 akciójának 84%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.15). 94%-kal passzolt, 23 párharcból 19-et nyert meg. 8 labdát vesztett, 14-et szerzett, 8 passzt lopott.

Ramírez 85 percet játszott, 76 akciójának 86%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.01). 93%-kal passzolt, 9 párharcból 5-t nyert meg. 4 labdát vesztett, 8-at szerzett, 3 passzt lopott.

Maiga 75 percet kapott, 63 akciójának 83%-a volt sikeres, 1 lövése volt (0.01). 94%-kal passzolt, 12 párharcból 6-ot nyert meg. 3 labdát vesztett, 2-t szerzett, 1 passzt lopott.

Ben Romadan 85 percet volt a pályán, 64 akciójának 77%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.32). 91%-kal passzolt, 15 párharcból 9-et nyert meg. 9 labdát vesztett, 10-et szerzett, 4 passzt lopott.

Katona 63 akciójának 75%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.18), 40 passzából 39 volt pontos, 15 párharcból 7-et nyert meg. 6 labdát vesztett, 8-at szerzett, 4 passzt lopott. 2 lövést készített elő (0.17), ebből egy gólpassz lett.

Szevikjan 73 akciójának 56%-a volt sikeres, 3 lövése volt (0.29). 81%-kal passzolt, 10 cselének fele sikerült, 29 párharcból 12-t nyert meg. 2 labdát szerzett, 3 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.07).

Kodro 42 akciójának 74%-a volt sikeres, 1 helyzetből (0.25) 1 gólt szerzett, 88%-kal passzolt, 14 párharcból 8-at nyert meg. 3 labdát szerzett, 2 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.1).

Lisztes 75 percet játszott, 61 akciójának 62%-a volt sikeres, 2 lövése volt (0.12), 1 gólt szerzett. 75%-kal passzolt, 8 cseléből 6 sikerült, 24 párharcból 15-t. 4 labdát szerzett, 1 passzt lopott. 2 helyzetet készített elő (0.44), 1 gólpassza volt.

Makreckis 39 percet játszott, 52 akciójának 81%-a volt sikeres, 86%-kal passzolt, 6 párharcból 4-et nyert meg. 3 labdát vesztett, 5-t szerzett, 2 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.05).

Tóth 24 percet kapott, 25 akciójának 68%-a volt sikeres, mind a 14 passza pontos volt, 7 párharcból 2-4 nyert meg.

Kehinde is 24 percet játszott, 9 akciójából 5 volt sikeres, 1 helyzete volt (0.05). 3 passzából 2, 5 párharcából szintén 2 sikerült.

Pászka 14 percet volt a pályán, 14 akciójából 10, 9 passzából 9 volt sikeres. 4 párharcból 1-et nyert. 1 labdát vesztett, 3-at szerzett.

Dhonata 14 percet kapott, 18 akciójának kétharmada sikeres, 9 passza pontos volt, 7 párharcból 2-t nyert. 1 labdát vesztett, 3-t szerzett, 1 passzt lopott.

2024.04.29, 20:52
    ALIG MARADT BELÉPŐ: VASÁRNAP MÁR NEM NYITNAK KI A PÉNZTÁRAK - A SHOP NYITVA LESZ

A következő hazai bajnokinkat a Ferencváros ellen vívjuk, április 28-án, 17:45-kor lesz az Örökrangadó.

A találkozóra már csak online lehet belépőt vásárolni, mindössze néhány belépő van már csak forgalomban. Természetesen a 10%-os elővételi kedvezmény érvényes a normál árú belépők vásárlásánál. Fontos információ, hogy online ezen felül nem lehet kedvezményes kategóriájú jegyeket vásárolni, mert online nincs lehetőség a kedvezmények igazolására. A mérkőzés napján már nem nyitnak ki a hazai pénztárak sem.

Online az A1-A2, A8-A9 és VIP szektorok vannak megnyitva értékesítésre.

A meccs napján, április 28-án 14:45-kor nyit ki a shop. A meccsnapon a kapunyitás 15:45-kor lesz, büfé minden szektornál üzemel majd.

Fontos információ, hogy a vendég szektorokba szóló (online és előzetes helyszíni a Groupama Arénában) jegyértékesítést teljeskörűen a Ferencváros kezelte. Nem lesz helyszíni pénztárnyitás meccsnapon a vendégdrukkerek számára sem, akiket hazai szektorba érvényes jegyek birtokában sem tudunk beengedni majd.