Zalaegerszegi TE FC - Ferencvárosi TC 2 : 2
OTP Bank Liga, NB I 2024/2025, 5. forduló
NB I 2024/2025: összes
mérkőzés
ground :
Zalaegerszeg, ZTE Aréna
referee :
Bognár Tamás
attendance:
- ztefc.hu: -
- fradi.hu: 3.087
- nso.hu: 3.087
-
7' Dénes Csanád 1 - 0 1 - 1 15' Varga Barnabás 1 - 2 25' Varga Barnabás 35' Dénes Csanád 2 - 2 41' Ćivić Eldar 65' Csonka András 81' Evangelou Stefanos 81' Varga Barnabás
![]() |
![]() |
---|---|
|
|
coach: Márton Gábor |
coach: Keane Robbie |
match history
- 2025.04.12 Zalaegerszegi TE FC - Ferencvárosi TC -
- 2025.02.05 Zalaegerszegi TE FC - Ferencvárosi TC 2-2
- 2024.12.08 Ferencvárosi TC - Zalaegerszegi TE FC 1-0
- 2024.04.14 Zalaegerszegi TE FC - Ferencvárosi TC 2-3
- 2023.12.17 Ferencvárosi TC - Zalaegerszegi TE FC 3-0
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Ma pl ha Dibusz véd, és Makre is játszik, senki nem beszélne Civic-ről, mert biztos nem kapunk két gólt...
Van elvileg egy új gyors, jól lövő balszélsőnk, de pechünkre beteg.
Maiga is megsérült.
Következő meccsen meg Varga nem lesz. (Mondjuk valaki tényleg leválaszthatta volna róla azt a taknyot)
Pontosan azt sem tudjuk, hogy aki ma nem volt keretben sem, azzal mi a helyzet, de ha valóban betegek, akkor lehet hétvégén sem játszanak...
Többen csak mostanában estek be...
Keane 1 hónapja sincsen még itt, és egy teljes, normális alapozást sem vezethetett le...
Ez egy rohadt pechszéria, egyszer csak véget ér már...
Nagyon hiányzik jelenleg egy dinamikus vkp, mint amilyen Lajos volt.
Remélem, hogy be fog válni Romao...
Az a baj, hogy ha a széleken úgy akarunk játszani, hogy a szélsővédők bátran jöhessenek fel, akkor valakinek be kell lépnie segíteni, ha labdavesztés van. Erre Abu alkalmatlan, nem tud hatékonyan védekezni. Legjobb lenne, ha ő neki ennyire nem is kéne hátra jönnie. De ahhoz kell egy dinamikus, gyors vkp, aki leveszi róla a terhet, aki ha kell testtel is megoldja az ilyen fiatal gyerekeket (is).
Mióta elment Laidouni azóta nincsen ilyen...
És az igazat megvalva 2-ből legalább az egyiket SP-nek is illő lett volna védenie.
Csapatmunka volt mind a két gól...
(Akiben esetleg kérdések merülnek föl, az nem fradista!)
Egy tartalekos Egerszeg ellen ez kurva keves. Kemeny napok/hetek varnak Keane-re, nem irigylem.
Tetszik nem tetszik, ez a meccs a kapuson ment el, na meg azon, hogy Civic nem tud egyszerre védekezni és támadni, hiába ért vissza, ereje nem maradt, hogy jó döntést hozzon.
A védelmünk SP-vel együtt gyenge napot fogott ki. Lehet mégse volt akkora botorság új vkp-t hozni.
A hétvégi után ma nem akartak büntetőt adni a zete ellen, ezt nehezen de elfogadom, azt viszont, hogy két zete szabálytalanságnál is mi (is) kaptunk lapot az színtiszta köcsögség volt.
Hogy ki fog gólt lőni így hétvégén a pufla ellen azt nem tudom, de így is verni kell őket és kész.
Esetleg a kreatív,gyors játékosok foglalkoztatása akik megtudnak csinálni egy cselt vagy egy 1 az 1 elleni szituációt sikerre visznek nem lenne-e hatékonyabb.
Továbbá azt mondta két hete a mester,hogy több támadónak kell e kapu elé érkezni. A Fradinál ez sajnos 2-3 fő míg komolyabb kluboknál 5-6 fő. Miért nem érkeznek nálunk többen a kapu elé? A tegnapi hátul passzolgatós lassú játék visszahozta a Pascal időket.
Az biztos, hogy konzekvens egy pali ez a Keane. Azt mondta fognak játszani a fiatalok, játszanak. Azt mondta, aki nem úgy teljesít, lekapja a pályáról, lekapta. Nem csak üres szavak.
Nehéz dolga lesz, mert nincs igazán toppon a csapat, vagy nem megfelelő az összetétele. Motivációs problémákat is említett. Nem lesz egyszerű dolga.
Ezzel szemben a ZTE térfelén az összes felpassz eljutott egy üres emberhez, totál el voltak folyamatosan csúszva.
Traore, Civic nagyon jó példa erre. Elfáradtak ebben a kapcsolatban. Nem tudnak megújulni, visszaesik a teljesítményük és mennének már innen a fenébe, csak ugye nem ad értük senki pénzt. Abun is kezdem látni ezt a mentalitást. És valahol Ramirezt is ide sorolnám. Nagy szavak, magyar feleség, imád itt élni, haza érkezik aztán bumm, elején jó vagyok, aztán szépen ellavírozok. 31 lesz már idén.
Emellé persze jönnek a képességbeli problémákkal küzdők sora is, akiknek ez a maximum, nem képesek többre, maximum kiegészítőembernek: Kehinde, Gustavo, Rommens.
Lehet drasztikus és tudom, hogy kivitelezhetetlen, de én a megoldást abban látnám, ha majdhogynem teljes vérfrissítést végzünk és olyanok jönnek, akiknek még teljesen új a közeg és olyan a mentalitásuk, mint Uzuninak, Laidouninak, akarjon többet, innen tovább lépni. Minimum 5-6 játékost kellene igazolni, de nem ilyen Lenny-féléket kiegészítőnek.
Hátulra balra és jobbra is kell ember. Láthattuk azért Kajánnal nem vagyunk kisegítve, ha Makre épp kiesik. Középső védő is kell. Emellé pedig mivel Traore menni fog, egy olyan bal lábas szélső, aki rögtön kezdő tudna lenni. A bal oldalra dettó kellene ember, mert bár Cirkovicot nem láttuk játszani még, de a fantasztikus scout hálózat kapcsán már nem vagyok benne biztos, hogy ő a mi emberünk. De ne legyen igazam.
A másik, ami még fontos lehet az Varga. Nagyon sok sárgát begyűjt. Kíváncsi lennék, hogy szankcionálják-e a klubnál?
itt is a meccs vége felé a ZTE már folyamatosan nem emberre indított hosszú labdával, hanem a semmibe a picsába, ha nagyobb tempót diktálunk, akkor ez előbb eljön és hátul is dekoncentráltabbak lennének
ne mondja senki nekem, hogy itt nem lötyögünk időnként, csak hogy ez felállt védelem ellen kevés, így kitartanak
A labdajáratások, támadásba való átmenetelek nagyon gyorsak, intenzívek voltak, főleg az első félidőben. ez nagyon tetszett.
Az viszont, hogy kétszer jutnak el a kapunkig, és abból 2 gólt kapunk, az sajnos vállalhatatlan, függetlenül attól, hogy a védekezésünket is azért stabilabbnak érzem.
És Keane meglátása is helytálló, habár ezt már régóta sokan pedzegették itt, miszerint nem feltétlenül a képességekkel, hanem a fejekkel van a probléma. Rövid időn belül létre kellene hozni a csapaton belül egy olyan erős magot, amire mentálisan tudna mindig támaszkodni a csapat és stabilitást tudna adni a nehéz helyzetekben.
És itt kitérnék Dibusz és Varga csapatkapitányságára is, mert persze ők magyarok, viszont lehetséges, hogy egyik sem az a kategória, akik megfelelően oda tudnak csapni ha kell, Varga pedig sajnos tegnap is bizonyította, hogy akármennyire jó játékos, hajlamos azért meggondolatlan dolgokra amiért sorra kapja a sárgákat csatárként.
Tóth Alex szereplése viszont a legnagyobb pozitívuma az elmúlt meccseknek, rettentő magabiztos, sablonos dolgokat is jól csinálja, de közben bevállalósabb passzokat is meg mer húzni, technikailag pedig már most egy nagyon magas szinten van, statisztikája is kiváló. Az ő jelentétét mindig "el kell birnia" a csapatnak.
Barna sárga lapja! Evangelu folyamatosan provokálta Barnát, még a szájáról is leolvasható volt, hogy Barna szól Bognárnak hogy nézze már meg hogy mit csinál a Zalaegerszegi! Meggyőződésem hogy Bognár szándékosan adott sárga lapot mindkét játékosnak, csak ezzel az a baj, hogy ez Evangelu második sárga lapja lett volna, Bognár meg tudta hogy Barnának még 4 össze szedett lapja van! 32.perc ! Sajbán páros lábbal csúszik rá Civic lábára, úgy is indul oda, hogy sárga lapot ad a Zalaegerszegi játékosnak,erre ad egy sárgát Civicnek!
Varga Á. 3 lövésből (0.44) 2 gólt kapott, 20 passzából 19 volt pontos.
Kaján 96 akciójának 74%-a volt sikeres, 1 helyzete volt, 85%-kal passzolt, 21 párharcból 10-et nyert meg. 10 labdát vesztett és szerzett, 1 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.2).
Cissé 140 akciójának 90%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.02). 126 passzból 122 (97%) volt pontos. 6 párharcból 4-et nyert. 1 labdát vesztett, 13-at szerzett, 3 passzt lopott.
Gartenmann 136 akciójának 93%-a volt sikeres, 1 helyzete volt (0.11). 134 passzából 129 (96%), 6 párharcából 5 volt sikeres. 4 labdát vesztett, 16-ot szerzett, 2 passzt lopott. 2 helyzetet készített elő (0.13).
Civic 51 percet kapott, 45 akciójának 62%-a volt sikeres. 1 helyzete volt, 82%-kal passzolt, 12 párharcból 5-t nyert. 2 labdát vesztett, 4-et szerzett, 2 passzt lopott.
Rommens 68 percet volt a pályán, 66 akciójának 79%-a volt sikeres, 84%-kal passzolt, 6 párharcból 3-at nyert meg. 6 labdát vesztett, 5-t szerzett.
Tóth 107 aciójának 82%-a volt sikeres, 2 helyzete volt (0.18), 91%-kal passzolt, 29 párharcból 11-t szerzett. 5 labdát vesztett, 7-et szerzett, 2 passzt lopott. 3 helyzetet készített elő (0.14).
Abu Fani 108 akciójának 77%-a volt sikeres, 2 helyzete volt (0.01). 85%-kal passzolt, 22 párharcból 12-t nyert. 19 labdát vesztett, 7-et szerzett, 1 passzt lopott, 3 helyzetet készített elő (0.22).
Traoré 86 percet kapott, 29 akciójának 62%-a, 28 passzának 71%-a sikerült, 11 párharcból 4-et nyert. 2 labdát szerzett.
Varga B. 41 akciójának a 66%-a volt sikeres, 5 helyzetből (1.53) 2 gólt szrezett, 85%-kal passzolt. 12 párharcból 5-t nyert, 2 labdát szerzett, 3 passzt lopott.
Ben Romadan 86 percet kapott, 68 akciójának 57%-a volt sikeres, 4 helyzete volt (0.34). 85%-kal passzolt, 26 párharcból 9-et nyert meg. 7 labdát szerzett, 3 passzt lopott. 3 helyzetet készített elő (1.13), ebből Varga 2 gólt szerzett.
Ramírez 48 percet játszott, 46 akciójának 83%-a volt sikeres, 90%-kal passzolt, 6 párharcból 2-t nyert meg. 2 labdát vesztett és szerzett, 2 passzt lopott. 1 helyzetet készített elő (0.02).
Kehinde 31 percet kapott. 34 akciójának 59%-a volt sieres, 89%-kal passzolt, 12 párharcának harmadát nyerte. 2 labdát szezett.
Gruber 13 percet kapott, 9 akciójából 7 (78%) volt sikeres, mind az öt passza, 4 párharcából 2.
Joseph is 13 percet volt a pályán, 8 akciójából 4 volt sikeres, mind a 3 passza, 5 párharcból 1.
https://ulloi129.hu/2025/02/05/elo-a-zte-elleni-bajnokirol-17/
https://ulloi129.hu/2025/02/06/igy-teljesitettunk-a-zte-ellen-15/
Ez az első halasztási kérelmünk a szezonban. Bár a DVSC elleni bajnokit elhalasztotta az MLSZ, azt a DVSC kérésére történt, a Campus fesztivál miatt. Most a BL/EL-playoff két meccse közti ZTE elleni találkozó elhalasztását kértük – így még egy lövésünk van az MLSZ szabályai szerint.
Az FTC elleni hazai találkozó a ferencvárosi klub kérésére halasztásra kerül, az új időpontot még nem határozta meg a Magyar Labdarúgó Szövetség.
ZTE FC
https://ulloi129.hu/2024/08/02/a-zte-meccset-elhalasztjuk/