user profile: raps (comments / 4)
- 1
- 2
- 3
- 4
-
Akkor ez most hogy is volt pontosan??? Volt a Miskolci Építők, és a Miskolci Munkás. Egyesült a két klub MÉMTE ( Miskolci Építők Munkás Torna Egylet ) néven. Majd később a MÉMTE és a Borsod Volán egyesítéséből jött létre a BÉV SC ( Borsodi Építők Volán Sport Club ). Ez így történt???
-
Forrás: http://www.google.hu/#q=tolna+megyei+labdar%C3%BAg%C3%B3+bajnoks%C3%A1g+v%C3%A9geredm%C3%A9nye+2002-2003&hl=hu&biw=1280&bih=854&sa=2&fp=a9c24107052daeed
-
A táblázat 16. helyén szereplő csapat teljes neve: Tordosa TSz SK Babót. Ha jól tudom a csapat ( és a TSz ) a nevét, a település melletti Tordosa patakról kapta.
-
A táblázatban szereplő Villtesz diósjenői csapat volt.
-
A táblázatban szereplő Mátratherm mátraderecskei csapat volt.
-
A 2002/2003.évi megyei I. osztályba visszanevezett az előző bajnokság megyebajnoka a Dunaszentgyörgyi SE.
A megyei II. osztály bajnoka az Ozora SE nevezett csak a megyei I. osztályba, a 2. helyezett Pusztahencsei SE nem, így a megyei I. osztályban maradhatott a 14. Nagydorogi KSE és a 15. Kétyi SE is.
-
2002/2003.évi Megyei I. osztály „Serleg-Érem Szakbolt” volt a bajnokság hivatalos elnevezése!
-
Úgy tudom nem. Ózdi körzet nincs.... A barcikait meg összevonták az edelényivel, abba nem indultak.
-
A Borsodszirák csapatától 2 büntetőpontot levontak, miután a csapat ifjúsági csapata nem állt ki 1 mérkőzésre. A borsodszirákiak jelezték, hogy az ifjúsági csapatból több játékos is beteg, és kérik a szóban forgó ifjúsági mérkőzésük elhalasztását. A megyei Labdarúgó Szövetség ezt nem engedélyezte, és 2 büntetőpontot vont le a borsodszirákiaktól, mert nem állították ki ifjúsági csapatukat. Miután a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Labdarúgó Szövetség a Borsodszirák csapatától levonta a két büntetőpontot, a csapat tulajdonosa - a Borsodsziráki Bartók Béla TSz - úgy döntött visszalépteti a csapatot szezon közben.
-
Csak a történeti hűség kedvéért, a csapat teljes neve annó Abony Új Világ TSz SE volt.
-
A táblázatban szereplő másik csapat ( KTMF ) pedig győri volt. Teljes nevén: Győri KTMF. A KTMF rövidítés anno a Közlekedési és Távközlési Műszaki Főiskolát takarta.
-
A táblázatban szereplő Lébénym. nyilván Lébénymiklós volt - Lébény és Mosonszentmiklós községek anno egyesültek, majd ha jól tudom ismét különváltak.
-
A csapat a 80-as évek végén Szápár községgel közösen indított csapatot a Veszprém megyei Megyei I. osztályú bajnokságban, Jásd-Szápári Bányász néven. Sőt! Azt a nem kis teljesítményt hajtották végre, hogy a 80-as évek közepén 1 azaz egy megszerzett ponttal estek ki a Megyei I. osztályból ( persze 30 mérkőzés alatt szerezték az 1 azaz egy pontot ).
-
A csapat a 80-as években Győrladamérrel közösen szerepeltetett csapatot, Dunaszeg-Ladamér néven.
-
Honvéd Ezüst Nyíl SE Címe: 8500, Pápa Vaszari u. Bázisrepülőtér Levelezési cím:8500, Pápa, Huszár ltp.24. Telefon: HM 02-33-8193, 06 (89)513-600, Fax: 06 (89)513-632 Elnök: Kiss László nyá. őrgy. E-mail: mailkiss@freemail.com Titkár: Bíró András +36 (30) 348-6147
-
A táblázatban szereplő csapatok eredetileg:
Pannónia TSz SK ( Balogunyom ), valamint Kőrismenti TSz SE ( Ölbő ). -
Mondom én, hogy össze-vissza járták a megyét...
-
Hmmm..... Ez érdekes... Én akkor abból a csapatból még azt is kinézem, hogy olyan lehetett mint a Gömör FC, vagy a Hegyalja FC-k. Szinte minden évben más-más településen volt a csapat. A Kubikra viszont határozottan emlékszem.
-
A Sajó völgyében, a Bükk hegység övezte környezetben, a több évszázada kialakult települések – Sajókazinc, Barcika, Berente – egyesítéséből immár 45 éve várossá nyilvánított Kazincbarcika szervezett sportélete az 1920-as években kezdődött. Ekkor alakultak meg az első sportegyesületek, mint a Sajókazinci Önkéntes Testedző Egylet és a Barcikai Torna Kör. Mindkét egyesületben csak labdarúgással foglalkoztak, és a csapatok területi és járási bajnokságban szerepeltek. Pályájuk a Sajó partján, a Malom-réten, illetve a Bika-réten volt.
Az egyesületek anyagi bázissal nem rendelkeztek, működésüket a szurkolók adományai tették lehetővé. Ezek az egyesületek több mint húsz évig működtek.
1947-ben a kiserőmű és a vasút dolgozói társadalmi munkában salakos labdarúgópályát építettek. Barcikai Dinamó néven új sportegyesület alakult, amely kézilabda- és labdarúgó-szakosztályokat működtetett. Ezekben az években még két sportegyesület alakult: 1946-ban a Berentei Bányász SE és 1948-ban a Herboly... -
A táblázatban szereplő Red Devils miskolci csapat volt, egy időben mérkőzéseit a Kubikban rendezte. Jelenleg - legjobb tudomásom szerint, a MEAFC-hoz hasonlóan - kispályás csapatuk van.
-
A történelmi Csehország tartomány (a régi magyar nyelvben Bohémia, csehül Čechy, latinul és angolul Bohemia, németül Böhmen) a mai Csehország területének nyugati és középső részén elhelyezkedő történelmi régió. Nem azonos a Morvaországot is magába foglaló mai Csehországgal, azaz a Cseh Köztársasággal.
Területe 52 750 km², lakosainak száma 6,25 millió (Csehország összlakossága 10,3 millió fő). Nyugatról Németország, északkeletről Lengyelország, keletről Csehország másik fő tartománya, Morvaország, délről pedig Ausztria határolja.
Forrás: wikipedia -
Sziasztok! Bohémia, Csehország latin neve. Ez nagyjából olyan, mint amikor kishazánkat Hungáriának hívják. Bohémia és Morvaország, annyi mint Cseh és Morvaország ( A Bohemians Praha csapatának neve is erre utal. ) Ennyi a történet.
-
A Szuhavölgyi Bányászban kezdte pályafutását, a kurityáni születésű, s később a Tatabányai Bányászban játszó Plotár Gyula.
-
A Fodrászok 1944-ben a VI. kerületi SC Béke utcai pályáját használták.
-
Sziasztok! Egy kérdés: A SASC az EMG SK jogelődje volt? Vgy teljesen más csapat volt...
Kérdés forrása: Heti Sportműsor ( Nemzeti Sport 1944 november 10. ) Budapest kerületi bajnokság Déli csoport: SASC - Elektromos, mérkőzés helye: Sashalom. -
A csapat a 90-es évek közepe környékén CSER Tomor-Lak néven szerepelt.
-
1990 előtt a csapat Nyírkarászi TSz SE néven szerepelt. A csapat eredeti színösszeállítása: kék-fehér volt.
-
A csapat a 90-es évek legelején Tardonai Honvéd néven szerepelt, akkoriban emlékeim szerint a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Megyei II. osztály Északi csoportjában.
-
A csapat neve 1944-ben Vecsési MOVE volt - persze ha ugyanarról a vecsési csapatról van szó - .
-
Sajnos nem.... Van egy 44 november 10-ei Nemzeti Sport újságom. Abból szedtem az infót.
-
A KáSC 1944-ben a Fehérvári úton rendezte hazai mérkőzéseit. Érdekes... Ugyanis az 1944 nov. 10-ei sportműsor szerint: Körzeti bajnokság, Budavidéki körzet: KáSC-ARAK, Pilisvidéki körzet: VI. kerületi SC - Felten SC. Nem gondolnám hogy ugynazaon a napon hazai mérkőzés otthon, és egy idegenbeli idegenben.... Ráadásul nem is ugyanazon csoportban.....
-
Az UTSE a hazai mérkőzéseit, a Népszigeten rendezte.
-
A csoportban szereplő Werbőczi SE újpesti csapat volt. Mérkőzéseit az Attila úton rendezte. A VI. kerületi SC, a Béke utcában játszotta hazai mérkőzéseit.
-
A záró ( 26. fordulóban ): Borsodnádasd - Miskolci VSC 2-2.
-
Szerintem azok nem bányász szerszámok lehettek, hanem kohász szerszámok. És szerintem ez a csapat lehetett anno a Nagytétényi Kohász. Ugyanis a Metallochemia porkohászattal ( is ??? ) foglalkozott.
-
A csapat későbbi neve volt még, a Somsályi Bányász. Valamint a 80-as évek végén ELCO Somsály néven játszottak a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Megyei II. osztály Északi csoportjában.
-
Kurityán csapata pedig eredendően a Szuhavölgyi Bányász SE volt. Azért Szuhavölgyi Bányász SE, mert a Borsodi Szénmedencében található Szuha-patak völgyében lévő kisebb bányák ( pl: Kurityán, Alsó és Felső bányatelep, Feketevölgy ) csapata volt. Ez a csapat 1990-ig - a bányaüzemek teljes megszűntetéséig - működött. Korábbi tabellákban is csak mint Szuhavölgy volt található. Emlékeim szerint a Szuhavölgyi Bányász SE, tiszta vörös szerelésben játszott ( vörös mez, vörös nadrág, és vörös sportszár ). Apám egyszer említette, hogy a Szuhavölgy osztályozót is játszott - még anno az 50-es években valamikor - az NB I.-be jutásért...
-
Reá pillantottam a Google Earth-re, de sajnos nem találom a pályát. Miután a csapat 1990-ben megszűnt, abban sem vagyok biztos, hogy nem dózerolták, vagy építették-é be a pálya helyét. De hogy alberttelepi volt a csapat az egészen biztos!
-
A peremartoniak ellenfele továbbra is a Mákvölgyi Bányász SE volt. A Mákvölgyi Bányász nevét onnan kapta, hogy a Borsodi Szénmedencében található Mák-patak völgyében lévő bányaüzemek ( pl: Szelesakna, II akna ) csapata volt. A Mákvölgyi Bányász SE hazai mérkőzéseit Alberttelepen játszotta. Alberttelep pedig Múcsony község része.
-
Abony azért ott indult, mert nem lett volna esélye arra - legalábbis a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Fegyvernek focistái ezt mondták anno - hogy egy osztállyal feljebb kerüljön, Pest megyéből.
Hasonló eset fordult elő anno Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is. Itt a Bőcsi KSC sehogy nem tudott a körzeti csoportjából feljebb kerülni a Megye II-be, miután minden Miskolci körzeti csapat rájuk hajtott. Ezért átkérték magukat a Tiszaújvárosi ( akkor még volt ilyen ) csoportba. Onnan aztán fel is kerültek 1 év múlva a Megye II-be. -
Zsámbék település Pest megyében található, annak ellenére hogy,a Komárom-Esztergom megyei Megyei I. osztályú bajnokságot nyerte meg anno. Valószínű ugyan olyan okokból indulhatott Komárom-Esztergom megyében, mint amilyen okokból indult anno Abony Jász-Nagykun-Szolnok megyében....
-
Jogos! A Mákvölgyi Bányász valóban alberttelepi csapat volt. A mérkőzéseit is alberttelepen rendezte. Azért írták ( írhatták ) szuhakállóinak, mert korábban Alberttelep szuhakállóhoz tartozott.
-
A hátsó "salakos" pályán eredményjelző tábla nincs. Világítás szintén nincs.
-
STK-Pálháza: Sátoraljaújhelyi TK-Pálháza
Siegel SE: Felsőzsolca
Red Devils: Miskolc
Glas-SVSE: Glas-Sajószentpéteri VSE