magyarfutball.hu

Győr, Bácsai Sportpálya

  1. 3 users were here.
  2. alias
    1. Jászai utca
    2. Rekard pálya
  3. address
    9030 Győr István Király u. 6. Győr-Moson-Sopron megye
     
  4. map, route
  5. capacity
    altogether : ?
    seats: ?
    stands: ?
  6. population
    Győr: 130.191 (2024)
  7. home club
  8. attendance record
  9. pitch size
    100m x 65m
  10. pitch type
    natural grass
  11. score board
    electronic
  12. floodlight
    yes
  13. running track
    n/a
  14. year of surrender
  15. first match
  16. help
 
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

comments

  1. avatar: fgymat
     
  2. avatar: Mane
    2012.09.25, 22:39
    Játszottam itt 2004-ben. A Bácsa egyik játékosával jóban is vagyok, megkérem, hogy ugyan csináljon már néhány képet a pályáról, és adjon infót a jellemzőiről (méret, befogadóképesség stb.). Egy érdekességre emlékszem, ami persze nem egyedi, de tetszik: a pálya körül végigfutó korlát egyúttal vízvezeték is, ha a rajta lévő csapokat megnyitjuk, inni is lehet belőle, meg pályát locsolni is. A talaj füves. Klubház van, eredményjelző nincs. Futópálya meglétére nem emlékszem. Világítás talán még most sincs.
     
  3. avatar: Golyó
    2012.04.30, 20:53
    Az államé a Rekard-pálya
    Bírósági döntés született a győr-bácsai labdarúgópálya ügyében. A pályát és az ingatlant a testület jogerősen is az állam tulajdonába adta. A létesítmény visszakerülhet az önkormányzathoz.

    A győri Rapid Futball Club megszűnésének jogcímén az állam tulajdonába kerülhet vissza a volt Rekard-pálya, írtuk lapunk egyik korábbi számában (Államosítják a Rekard-pályát? Kisalföld, 2003. november 5.). A megjelent írásban Bárány István, a településrész önkormányzati vezetője elmondta: szeretné, ha az ingatlan a továbbiakban sport- és közcélokat szolgálna és visszakerülne az állam, később pedig az önkormányzat tulajdonába.

    Az ügyészségi vizsgálat szerint nem végeztek sporttevékenységet a telepen – ezt egyébként a jelenlegi üzemeltető cáfolta –, így a bíróság május 20-i, jogerős döntése értelmében végrehajtható a létesítmény állami tulajdonba adása. Ez még nem jelenti azt, hogy a sporttelep automatikusan az önkormányzathoz kerül, mondta el a Kisalföldnek Bárány István.

    „ Egyelőre arról van szó, hogy a bírósági döntés után nincs akadálya, hogy meginduljon az a folyamat, amelynek végén a sportlétesítmény állami tulajdonba, majd az önkormányzathoz kerüljön és lakossági célokat szolgáljon. Hamarosan a képviselő-testület elé kerül egy határozati javaslat, amely szerint a testület kezdeményezi az ingatlan ingyenes önkormányzati tulajdonba vételét. Az ingatlant az önkormányzat sportfeladat ellátása érdekében kívánja tulajdonba venni és sport céljára kívánja felhasználni. Cél, hogy egy önellátó sport- és kulturális centrumot hozzunk létre, amely megfelelően szolgálja az ott élőket."


    2004.08.24.

    Forrás: http://www.kisalfold.hu/sport/az_allame_a_rekard-palya_/1106835/
     
  4. avatar: pancso
    2011.06.10, 18:33
    Helyet ad a Bácsa FC felnőtt és utánpótlás csapatának. Itt működik az Üstökös FC is. Ezen kívül a pálya nyitott, oda sportolási céllal bárki bemehet. A pálya tulajdonosa teljesíti a szerzéskor vállalt kötelezettségeit. A létesítmény a néhai Bácsa község kezelésében volt. Az átadás körülményeiről a város főjegyzőjétől dr. Kovács Lajos Úrtól tájékozódtunk. A közérdeklődésre való tekintettel ennek teljes szövegét tesszük most közre:

    „A győri 13542/1 hrsz-ú 1 ha 5844 m2 nagyságú sporttelep 1965-ig a Magyar Állam tulajdonában, a Bácsai Tanács VB kezelésében volt. Bácsa község Győrhöz csatolásával az ingatlan a Győri Városi Tanács VB Építési és Közlekedési Osztálya kezelésébe került.

    1988. december 16-án kelt levelében a Győri Kossuth Mg. Termelőszövetkezet kérte, hogy a Végrehajtó Bizottság a kezelésében lévő, a Magyar Állam tulajdonát képező sportpálya tulajdonjogát a Termelőszövetkezetnek adja át.

    A Végrehajtó Bizottság elé került előterjesztés értelmében a sportpálya fenntartásáról és üzemeltetéséről addig is az Mgtsz gondoskodott. Az ingatlan tulajdonába kerülése után is vállalta annak sportcélú, közterületként történő hasznosítását, a városrész lakossága részére való rendelkezésre bocsátását.

    Az előterjesztők, hivatkozással a 75/1987(XII.10.)MT. sz. rendelet 3. § (1) bek. és a 7. § (1) bek. alapján javasolták a sporttelep ingyenes elidegenítését.

    A Végrehajtó Bizottság a győri „Kossuth” MgTsz által fenntartott és hasznosított Bácsa sporttelep és öltöző az MgTsz részére történő ingyenes elidegenítésével egyetértett. Egyidejűleg utasította az Építési és Közlekedési Osztály vezetőjét az adásvételi szerződés elkészítésére, a határidőt 1988. december 31-ben határozva meg.

    Az Építési és Közlekedési Osztály II. 4587/1988. számú határozata alapján 1988. december 29-én a Győr Megyei Városi Tanács VB. Építési és Közlekedési Osztály valamint a „Kossuth” MgTsz között létrejött a tárgybani ingatlanra vonatkozó adásvételi szerződés, melyben a szerződő felek ingyenes vételárban egyeztek meg.

    A sporttelep ezt követően a termelőszövetkezet tulajdonába került.

    A fentiek alapján jogos az elvárás a mindenkori tulajdonosok felé a sportcélú közterületként történő hasznosításra azzal, hogy a használók is járuljanak hozzá a fenntartáshoz.

    A sporttelep, a Bácsa FC működtetésében más támogatók mellett meghatározó szerepet vállal a Bácsai Agrár Rt, illetve annak elnöke Oross Imre Úr.

    forrás: http://www.freewebs.com/saraspuszta/4_evf_16/Sport.htm