Szigetvár, Szigetvári Városi Sporttelep
-
9 users were here.
- related grounds
- address
- map, route
- capacity
-
population
Szigetvár: 10.772 (2012)
-
home club
- Szigetvári LE
(2016 - )
dissolved / recently playing elsewhere- Szigetvári Kinizsi SE (? - ?)
- Szigetvári Zrínyi Miklós SE (? - 2015)
- Szigetvári LE
- attendance record
2.000Szigetvár - Nagyatád 2:1
Osztályozó az NB III-ért
1982.05.30. - pitch size
-
pitch type
natural grass
- score board
n/a
- floodlight
n/a
- running track
cinder track
- year of surrender
1927
-
first match
1927.09.25.
Szigetvári AK - Kaposvári RSC 2:1
Délnyugatmagyarországi LASz, II. osztály, Pécsi csoport -
related matches
- 1977.06.19 Szigetvári VSZ SE - Perbáli TSZ SK
- 1977.06.05 Szigetvári VSZ SE - Siófoki Bányász SE
- 1977.05.22 Szigetvári VSZ SE - 22. sz. Volán Szállítók
- 1977.05.08 Szigetvári VSZ SE - BKV Előre SC
- 1977.04.24 Szigetvári VSZ SE - EMG SK Sashalom
- ...all matches
- help
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Pécsi Napló, 1927. szeptember 27.
Sporthírlap, 1927. október 1.
Forrás: fentrol.hu, Lechner Nonprofit Kft.
A felhasználás csak megrendelés számának birtokában lehetséges.
A szigetvári sportolók soraiból nem egy országos válogatott került ki. Egyszer fényesebben, máskor halványabban ragyogott a szigetvári sport csillaga. Az utóbbi öt évben — a kosárlabdát kivéve — a hanyatlás jelei észlelhetők. A nem dicséretes jelenség okát a szigetváriak a valójában rendkívül elhanyagolt és sportolásra szinte alkalmatlan sportlétesítményükben keresik. Éveken át harcoltak, hogy fiataljaiknak megfelelő létesítmények álljanak rendelkezésre. Harcuk nem volt meddő, 1963-ban a megyei TS hároméves ütemezésben 800.000 forintot biztosított a sporttelep teljes rekonstrukciójára. — Nagy volt az öröm Szigetváron. Sportkörök, iskolák, üzemek vállaltak társadalmi munkát, hogy minél előbb elkészüljön a sporttelep.
A sporttelep rekonstrukciója során füves labdarúgó, atlétikai, kézi, röp, kosár- és teniszpályák és öltözők épülnek. A résztervek szerint a kivitelezéshez egymillió forint szükséges, ebből 200 000 forint a társadalmi munka. A szigetvári sportegyesületek és társadalmi szervek vállalták a 200.000 forint társadalmi m unkát, de csak addig, míg az ígéretek beváltására nem került sor. A járási TST kimutatásai szerint az építkezés megindulásától eltelt 10 hónap alatt mindössze 5000 forint értékű társadalmi m unkát végeztek. Kovács Lajos, a járási TS elnöke a pályaépítésről a következőket mondotta:
— A bajok már a társadalmi munka felajánlásánál kezdődtek. A szóbeli ígéretek ellenére közel egy hónapos késéssel, többszöri sürgetés után kaptuk meg az írásbeli felajánlásokat. Hat sportkörünk közül a ZMSE 1740, a Kinizsi 860, a Vörös Meteor 900 órát ajánlott fel. A Vasas, Spartacus, és a gimnázium pedig még felajánlást sem tett, igaz ugyan, hogy ezzel szemben a Vasas 120, a Spartacus 130 órát teljesített. A ZMSE eddig 160 (!) a Kinizsi 50 órával „vette ki részét” a munkából, a szurkolók 120 órát dolgoztak.
— Külön operatív bizottságot állítottunk fel, mely a mozgósítással foglalkozik, ennek ellenére az eredmény igen csekély, elsősorban azért, mert a két nagy sportkör, a ZMSE és a Kinizsi vezetői az első sikertelen kísérletek után kedvüket vesztették, és hagyták, hogy közönybe fulladjon a társadalmi munka.
Pedig most nagyon-nagy szükség lenne szorgos munkás kezekre. A lebontott tribün romjai gátolják a vállalat munkáját, ha ezen a héten nem tudnak megfelelő embert társadalmi m unkára biztosítani, avval kell számolnunk, hogy a vállalat beszünteti a munkát. A soronkövetkező feladat az edzőpálya meg valósítása, de márciustól képtelenek voltak elérni, hogy szintezésre alkalmas állapotba hozzák, mindössze egyszer sikerült lekaszáltatni és 15 óra munkával egy rövid árkot áthelyeztetni. A labdarúgó-csapatok inkább lehetetlen körülmények között edzenek és mérkőzéseiket vidékre viszik, de tenni nem tesznek semmit.
Az érdekelt sportkörök vezetőit is megkerestük. A konzervgyárban Reszli Istvánt, a szakszervezeti bizottság elnökét találtuk.
— Szégyeljük magunkat, hogy ilyen nehézségekbe került az építkezés. Tény, hogy nem foglalkoztunk oly mértékben ezzel a kérdéssel, mint kellett volna, de ígéretet teszek, hogy mától kezdve megváltozik a helyzet és kivesszük részünket a munkából.
Ez egyenes beszéd. Néhány szó a jelenlevő TS elnökkel és kész az egyezség, öt napon át egy-egy fogat és 6—6 társadalmi munkás képviseli délután három tól este nyolcig a Kinizsi színeit az építkezésen. A Cipőgyárban Varga György sportköri elnököt ugyancsak meglepte kérésünk és a dolgozók passzivitására hivatkozott. Szerencsére itt is találtunk — Papp József szb-elnök személyében — oly vezetőt, aki a sportköri elnöknél nagyobb felelősséget érez Szigetvár sportjáért és aki vállalta, hogy a végzendő m unka időpontjának megfelelően kétszer ötven fős munkacsapatot szervez.
Ezzel átmenetileg egyenesbe kerül a pályaépítés, de a következőkben szükség lesz még a község lakósainak két kezére is. Reméljük a szigetváriak közül sokan járulnak hozzá sporttelepük mielőbbi felépítéséhez.
Forrás: Dunántúli Napló, 1964. augusztus 7.
Forrás: Dunántúli Napló, 1967. május 5.
Az együttes egész ősszel indegenben játszik majd.
Forrás: http://www.baranyaifoci.hu/tartalom/cikk/316802_cserto
Forrás: Új Dunántúli Napló, 2014.10.24.
Forrás: Délnyugati Sportévkönyv 1926
Az Almás patak elöntötte a center és edző pályát is.
megtörtént. A sporttelepen füves labdarúgópálya, 360 m-es futópálya, 2 db teniszpálya, atlétika pályák, öltözők kerültek kialakításra.
A szigetvári sportlétesítmények a várossá nyilvánítás után fejlődést mutatnak. 1966-ban elkezdődtek a sportpálya felújítási munkálatai (új öltöző, felújított korszer atlétikai pálya, kézilabda pálya, bitumenes kosárlabda pálya, kispályás focipálya). Az ünnepélyes pályaavatás 1967 szeptemberében, a Zrínyi ünnepségek keretében történt.
delzselic.hu