Budapest, III. ker., Márton út
-
17 users were here.
-
alias
- Külker SC Sporttelep
- related grounds
- address
- map, route
- capacity
-
population
Budapest, III. ker.: 123.889 (2012)
-
home clubs
dissolved / recently playing elsewhere
- Külkereskedelmi SC II (? - ?)
- Óbuda FC - Közgáz SC (? - ?)
- Szent Pál Akadémia-HSE (? - ?)
- T&T SE (? - ?)
- attendance record
- pitch size
110m x 65m
-
pitch type
natural grass
- score board
n/a
- floodlight
n/a
- running track
cinder track
- year of surrender
- first match
- help
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
A Békásmegyer határában lévő sportpálya valaha gyönyörű terület volt, ahol nemcsak a sportegyesületek sportolói edzettek, hanem a környék iskoláinak diákjai is. Ahol régen pezsgő sportélet folyt, ma csak gaz, kikopott fű, lomok, omladozó lelátó és háló nélküli kapuk látványa tárul elénk. A Csillaghegyi MTE és a Külker SC focipályáján nemrég hajléktalanok és drogosok is tanyát vertek.
A sportpálya üzemeltetője a Külker SC volt 2019-ig, amikor lemondtak a használati jogról is a fővárosi önkormányzat javára annak fejében, hogy Karácsony Gergelyék a Magyar Ladarúgószövetséggel karöltve felújítják a területet a lelátóval és az öltözőépülettel együtt. Karácsony Gergelyék azonban azóta sem tettek semmit, ráadásul azt sem engedik, hogy az egyesület akár ezt önerőből megvalósítsa, ráadásul nem is használhatják a pályát.
Tarlósék segítettek volna, de Karácsonyék leállították a felújítást
A sportpályát a Csillaghegyi MTE építette 1936-ban önerőből és 1946-ig a tulajdonosa is volt, amíg állami tulajdonba nem került. A Külker SC 1983-ban a Budakalászi Lenfonó Vállalattól megvásárolta a használati jogot azzal, hogy 50 évig a Csillahegyi MTE részére is biztosítja a sporttelep használatát. A 2000-es évek elején a CSMTE, a III. kerület, a Külker SC és a Demszky Gábor vezette főváros is igényt tartott a területre. A viszonyok a II. Sporttörvénnyel változtak, amikor az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt.-től a tulajdon a Fővárosi Önkormányzathoz került 2014-ben. Az érintettek 2018-ban ültek le, hogy tisztázzák a kissé zavaros viszonyokat és végre felújíthassák a már igen rossz és elhasznált állapotú területet.
„A Magyar Labdarúgó Szövetség a kormány támogatásával még Tarlós István főpolgármester idején meghirdette az Országos Pályaépítési Programot, amelynek keretében a csillaghegyi sportpályát is fel lehetett volna újítani” – mondta Boldizsár Imre, a Csillaghegyi MTE elnöke és edzője. – „Mindehhez 1,5 milliárd forintra lett volna szükség, amellyel nemcsak a focipályákat, de az öltözőépületet és a lelátót is helyre lehetett volna hozni. Ennek a 10%-át az MLSZ át is utalta a fővárosnak, tehát ez az összeg most is rendelkezésre állna, hogy elkezdjék a munkálatokat, de az egész projekt leállt a választások után. 2019. december 31-én Gy. Németh Erzsébet főpolgármester-helyettes asszony írt egy levelet, amelyben felszólított minket, hogy hagyjuk el a pályát, mert elkezdik a felújítást.”
A csillaghegyiek kénytelenek máshol edzeni
Boldizsár Imre azt is hozzátette, felajánlották Karácsony Gergelyéknek, hogy önerőből üzemeltetik a pályát, míg valóban el nem kezdődik a felújítás, de ők ezt sem engedték. A CSMTE a másodosztályban versenyzik, így hetente legalább 4-5-ször kell edzeniük, de mivel Csillaghegyen nem tudnak, kénytelenek minden nap a IX. kerületbe utazgatni, ahol a Goldball pályát bérlik havi 200 ezer forintért, amiből a III. kerületi önkormányzat csupán 83 ezer forintot áll.
A Külker SC a Pesthidegkúti pályát bérli bajnoki mérkőzésekre a hétvégi mérkőzésekre, az edzésekre pedig a Budakalászi pályán találtak helyet és mindkettőért súlyos pénzeket fizetnek.
A gyerekek helyett a parlagfű vette birtokba a területet
Békési László, a Külker SC vezetője elmondta, a fővárossal folytatott tárgyalásokban ragaszkodtak a területen lévő szálló és a teniszpálya tulajdoni jogához, hiszen ezt ők építették. Minden másról lemondtak annak fejében, hogy Karácsony Gergelyék elkezdik a felújítást.
”2020 januárjáig használhattuk a pályát, ezután ezt a főváros megtiltotta a pályahasználatot, de továbbra sem gondoskodott a rendben tartásáról vagy a védelméről„ – mondta Békési László. – ”Annyi változás történt, hogy a sportpálya egy részére a Főváros új kerítést építtetett és a bejelentéseink hatására kétszer levágatták a parlagfüvet, ami a pályán elburjánzott, de ezt is azok után, hogy a környéken, a faluban és Békásmegyeren élők mintegy tízezren tiltakoztak a helyi facebook-csoportban, mert a hatalmasra nőtt parlagfű megkeserítette az életüket.
Hajléktalanok és drogosok tanyája lett
Békési László azt is elmondta, mióta a csapat nem tudott ott edzeni, egy ideig a kerítésen átmászva bejártak páran sportolni, de aztán annyira rossz álapotba került már a pálya, hogy az üres területen megjelentek a hajléktalanok és a drogosok.
A III. kerület is cserben hagyta őket
A két egyesület vezetője elmondta, a III. kerület sem segített nekik igazán. Békési László úgy tudja, hogy a főváros fejlesztése azért akadt meg, mert a 3 műfüves pálya és a füves pálya kialakításához ki kellett volna vágni három fát és erre nem kaptak engedélyt a baloldali vezetésű III. kerülettől.
Gór Csaba is falakba ütközött
A Budapest 4. választókerületének fideszes országgyűlési képviselője, Dr. Gór Csaba megpróbált tenni valamit az áldatlan állapotok ellen és ő is levelet írt Gy. Németh Erzsébetnek és a III. kerületi polgármesternek Kiss Lászlónak is, de mint kiderült, ennek sem volt hatása.
Mint azt közösségi oldalán írta, „főpolgármester-helyettes asszony ugyan nem válaszolt levelemre a Márton úti sportpálya ügyében, de épp elég beszédes az a hatalmas gaz, amely a területet borítja. A létesítmény évtizedeken át nyújtott sportolási lehetőséget mintegy 600 óbudai-békásmegyeri gyermeknek és felnőttnek. Megírtam Gy. Németh Erzsébetnek: elfogadhatatlan, hogy még a gyomirtásra sem költ a fenntartó. Továbbra is azt kérem a fővárosi önkormányzattól, hogy találjuk meg közösen azt a megoldást, melynek köszönhetően megújulhat és újra kinyithat a létesítmény, visszaadva a fiataloknak, az itt élőknek a sportolás lehetőségét! A mai napon levelet írok Kiss László polgármesternek, hogy cselekedjen végre és beszéljen a párttársával! Szüntessük meg az Óbudához méltatlan állapotot!”
Bús Balázs idején pezsgő sportélet volt
2019 előtt a III. kerületi önkormányzat és Tarlós István vezetésével a főváros is támogatta a Csillaghegyi MTE-t, abban az időben három focicsapata is volt Óbudának, de ezeket a támogatásokat a mostani kerületvezetés megszüntette. A DK-s Kiss László előtt Bús Balázs volt a III. kerületi polgármester, akinek vezetése alatt Óbudán mintegy 30 fittneszpark létesült.
„Fontosnak tartottuk a tömegsportokat és azt, hogy minél több gyerek sportolhasson” – mondta Bús Balázs. – „A focicsapatokat is támogattuk és a sportpálya felújítása is elindult volna, de az új kerületvezetés ezt az egészet leállította és az összes helyi sportlétesítményből kivonult.”
A III. kerület és a főváros egyelőre hallgat
Megkerestük Karácsony Gergely sajtóosztályát, csakúgy mint Kiss Lászlóét, azaz a III. kerületét is, de lapzártánkig nem kaptunk választ a sportpályával kapcsolatos kérdéseinkre.
2022.03.13
https://metropol.hu/aktualis/csillaghegy-mte-kulker-sc-sportpalya-karacsony-gergely-kiss-laszlo-bus-balazs-tarlos-istvan-felujitas-hajlektalanok641835-641835/#
https://porgegrundol.blog.hu/2020/08/28/egy_kis_darab_megint_eltunik_a_regi_idok_focijabol
-a tribün felőli oldalon pályavilágítás kiépítése
-labdafogó hálók kihelyezése
-pálya is jobb állapotú
-center pálya mögött épül egy kis műfüves
-edzőpálya egy részén műfű leterítve kispályának
forrás:
http://www.meszolyfocisuli.hu/html/mfs_hirek_1296724903,87921,.html
A pálya körbeállható de a két kapu mögött élvezhetetlen a meccsnézés , a szemközti oldalon meg sok a bokor de azért van egy kevés hely.
Tehát 100 ülőhely és kb. 300 állóhely.
http://www.youtube.com/watch?v=9rxd3dT4GxQ