Budapest, X. ker., Fehér úti Sporttelep
-
9 users were here.
-
alias
- KSI-pálya
- BTC pálya
- MAC Sporttelep
- Barca Akadémia Sporttelep
- NSK-BOK Fehér úti Sporttelep
- related grounds
- address
- map, route
- capacity
-
population
Budapest, X. ker.: 81.475 (2012)
-
owner
Magyar Állam
-
home clubs
dissolved / recently playing elsewhere
- Budapesti TC (? - ?)
- BVB Akadémia Gázgyár (1935 - 1936)
- Magyar AC (? - 2013)
- Vörös Meteor Egyetértés SK (1947 - 1950)
- attendance record
- pitch size
110m x 64m
-
pitch type
natural grass
- score board
n/a
- floodlight
yes
- running track
n/a
- year of surrender
- first match
- help
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Sporthirlap, 1922. április 27.
Nemzeti Sport
1929.08.13
forrás:
http://ncap.org.uk/frame/1-1-42-1-124
forrás:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=1170&na_step=30&t=9065992&na_order=
Magyar Televízió 1 1988-09-16 19:50:58 - 1988-09-16 19:51:44
http://kereso.nava.hu/nava/public/popup_details.php?doc=254728
A történet tavasszal kapott igazán léket, amikor az ÖM előterjesztésére a Pénzügyminisztérium nemet mondott, majd következett a kormányváltás. A végig optimista Kisteleki István ekkor azt mondta, meg kell várni Bajnai-kormány megalakulását és utána rögtön lobbizni fognak a beruházásért. Az MLSZ-elnök azzal érvelt, hogy válság ide, válság oda, tervezni, fejleszteni kell és áprilisban már nem harmincezres, hanem negyvenezres stadionban gondolkodott...
A Fehér úti stadion tervéről már hónapok óta nem esett szó, így megkerestük Kisteleki Istvánt, aki megerősítette a nyilvánvalót, a mostani gazdasági helyzetben nem reális az elképzelés megvalósulása. Hozzátette, hónapok óta nem történt semmi az ügyben, de az MLSZ nem tett le végleg a beruházásról. A Nemzeti Labdarúgó Aréna ezzel beállt abba a kevéssé dicsőséges sorba, ahol a stadionrekonstrukciós program meg nem valósult stadionjai és a három elbukott Eb-pályázat látványtervei találhatóak...
Ami azonban leginkább szerepet játszhatott, az a politikai támogatottság hiánya lehetett. Önmagában természetesen érvelhető, hogy az MLSZ-stadion nem kapott semmilyen kormányzati támogatást, azonban érdemes összevetni a történetet egy másik sportberuházás sorsával. A sávolyi motorospálya a kezdettől fogva élvezi a politika támogatását: a pártfogók között van két MSZP-s képviselő, Suchmann Tamás (a Balatoni Regionális Fejlesztési Tanács elnöke és a projekt koordinátora) és Újhelyi István, az ÖM korábbi turizmusért felelős államtitkára is. Az állami tulajdonú Magyar Turizmus Zrt.-nek harmincszázalékos részesedése van a még meg nem épült pálya üzemeltetésére létrehozott cégben és az egy évet késett pályaépítés néhány napja kapott az MFB-től érkező hitel nyolcvan százalékára, azaz 12 milliárd forintra kormánygaranciát [6]. Ez az összeg megegyezik azzal, amelyet az MLSZ vett volna fel a stadionépítés céljára, azonban a futballszövetség tervei mellé nem állt oda nyíltan egyetlen meghatározó politikai szereplő sem.
forrás:
http://sportgeza.hu/futball/2009/11/08/az_mlsz-stadionbol_sem_lett_semmi/
A nagy ünnepélyes bejelentés óta szokás szerint nem sok minden történt. Sebaj, majd jövôre megint bejelentik. Aztán 2011-ben is, meg 2012-ben...
2008.10.09. 08:00 pajzán gyula
Ki tudja, hányadszor dobják be a köztudatba, hogy lesz egy civilizált központi stadionja az országnak. Az új a mutatványban, hogy a leánykori nevén Népstadion ellenében, helyett és kiváltására szolgálna a Magyar Nemzeti Labdarúgó Arénára előkeresztelt építmény. Közvéleményt formálunk, és össznépi agymenésre invitálunk: kell-e ez nekünk? Szavazni, szavazni, szavazni!
Elöljáróban szeretnénk hálánkat kifejezni kedves kommentezőnknek, cikoriának, akitől az illusztrációul (az ő megelőlegezett hozzájárulásával) használt kép származik. Mint írta, ez az ő saját Eb-pályázatának anyaga volt még anno.
Amit cikoria önszorgalomból végzett el, ugyanúgy egy meg nem valósult álomról szól, mint a sok tízmillióért megrendelt látványtervek és hatástanulmányok. A lényeg, hogy nem vagyunk beljebb nemzeti stadion ügyben három elbukott Eb-pályázat, húsz év tribün vaskapcsozás és egy darab átkeresztelés után sem.
Képtelenség számon tartani, hány rehabilitációs terv forgott közkézen és -szájon a Puskás Stadion kapcsán. A vége mindig csak az lett, hogy az éppen soros monstre eseményhez, legyen az lehúzós focigála vagy koncert, beszerezték az egyszer használatos statikai engedélyeket. A karéj tragikomédiája közben odáig fajult, hogy a George Michealen rászóltak a táncolókra, hogy ne nagyon rázzák, mert a pluszterhelésre az engedély nem terjed ki.
A megoldást joggal várhattuk eddig az államtól. A kormányciklusok egyetlen közös nevezőt tudtak felmutatni: egy hatalmas nullát. Erre hivatkozva lép most a tettek mezejére a Kisteleki kommandó a Magyar Nemzeti Labdarúgó Aréna koncepciójával: 2010-re, 11,5 milliárdból - a Puskás helyett.
Az egyik Eb-jelentkezés anyagában ütötte meg először a szemünket, hogy a Fehér úton lenne egy ilyen stadion. Akkor sem értettük. Arra hivatkoznak, hogy egy Puskás-felújítás 50 milliárd lenne, és soha nem térülne meg, míg a vadiúj Fehér úti ötödannyiból igen.
Politikailag semlegesen jelentjük ki: költöttek el már 50 milliárdot soha meg nem térülő dolgokra, ráadásul értelmetlenül. Itt azonban a Puskás Stadion szimbolikus jellegéről van szó. Nem lehet csak úgy új helyszínt kijelölni egy nemzeti stadionnak, amikor ab ovo a Puskás az. Pont.
Ez olyan, mintha Angliában a Wembley helyett kezdtek volna építeni valamit, csak azért, mert az elavult. Angol mércével persze egy idő után el is avult, erre rájöttek, és mindannyiszor fel is újították az utolsó négyzetcentiig. Eszükbe sem jutott volna a hely szellemének fontosságát megkérdőjelezni a Wembley ebek harmincadjára juttatásával.
Nekik persze nincs egy Kistelekijük. Akinek viszont lehet, hogy van egy kivitelező ismerőse, aki akár stadionban is utazik. Már csak az birizgálja a csőrünket, honnan került elő ilyen hamar az a 11,5 milliárd a sublótból?
forrás: labdabiztos.blog.hu/2008/10/09/nemzeti_labdarugo_arena_kamu_vagy_amitas
lásd itt (12-es, 13-as hozzászólás):
https://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/992
Csepregi J. Botond
2009. március 9., hétfő 08:49 | Frissítve: 3 órája
Már októberben nyilvánosságra került, hogy a futballszövetség a budapesti Fehér úton építene 30 ezres stadiont, de végleges döntés azóta sem született a beruházásról. Az MLSZ-elnök azóta visszautasította a közös építkezésre kínálkozó Vasas és a Ferencváros megkeresését is. Kisteleki István egyértelművé tette, a szövetség saját stadiont szeretne.
„A szövetség egyértelműen egyedül és egyértelműen a budapesti Fehér úton szeretné felépíteni a Nemzeti Labdarúgó Arénát” – állítja határozottan Kisteleki István, a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) elnöke. Még október elején került nyilvánosságra [1], hogy az MLSZ harmincezres futballstadiont szeretne [2] önállóan építeni 2010-re a fővárosban, az Éles sarok és az Örs vezér tere közötti területre. A futballszövetség az állami tulajdonú telken bankhitelből építené fel a létesítményt, amely tervek szerint 45 millió euróba (jelenlegi áron 13,7 milliárd forint) kerülne. Az MLSZ még tavaly megkereste a Fehér úton a tulajdonosi jogokat birtokló Önkormányzati Minisztériumot, de elmúlt hónapokban azonban kevés szó esett arról, hogy megvalósul-e a beruházás.
„A futballunk fejlődésének az elengedhetetlen alapját jelentik az infrastrukturális fejlesztések, amelyek közül a telki edzőcentrumot [3] májusban átadjuk – mondja Kisteleki, aki szerint az MLSZ-stadionnal hosszú távon megoldódhatna a magyar futball egyik problémája és valódi otthona lehetne a válogatottnak. – A katlanszerű kialakítással, az ezzel járó hangulattal olyan pályán játszhatna a válogatott, amely gólokban kifejezhető előnyt jelentene a számára.”
Az MLSZ-elnök szerint a Puskás Ferenc Stadion ma már színvonalával és hangulatával sem megfelelő helyszín és nem hisz abban, sem, hogy reális elképzelés lenne a felújítása.
„Én nem tudok álmodozni és az üzleti realitás azt mondatja velem, hogy nincs szükség az egykori Népstadion megújítására. Túl nagy összeg lenne egy funkciótlan, kihasználhatatlan stadionra több tíz milliárd forintot elkölteni, aminek ráadásul a fenntartása is évente több száz millió forintba kerülne. Én örülnék a legjobban, ha a Puskás Stadion újjáépülne, de ebben a helyzetben ezt egy megvalósíthatatlan álomnak tartom.”
Kisteleki azt is kizárja, hogy esetleg valamelyik budapesti klubbal társuljon a szövetség, hogy együtt építsenek új stadiont. Az elmúlt hónapokban a Vasas [4], majd a Ferencváros is megkereste, hogy saját pályája helyén épüljön fel az MLSZ arénája. A Vasas egyelőre csak tervezi, hogy a Fáy utcában új stadiont épít, a klub elnöke, Markovits László azonban felajánlotta a futballszövetségnek, hogy ott építkezzen. A Ferencvárosnál már készen vannak a 25 ezres stadion látványtervei [5], januárban azonban az angol tulajdonos azzal kereste meg az Önkormányzati Minisztériumot, illetve MLSZ-t, hogy a szövetséggel együtt 35 ezres létesítményt húzzanak fel. Az elnök azonban kizártnak tartja a közösködést.
„Azt szeretném, hogy jól elhatárolható legyen ez a beruházás. Vissza szeretnénk hozni a kettős rangadókat, állandó döntőhelyszínnel vissza szeretnénk hozni a Magyar Kupa presztízsét. Róka fogta csuka lenne az a helyzet, ha mindezt egy stadionban szeretnénk, amely az egyik esetleg érdekelt klubé lenne. Én csak önálló építkezésben tudok gondolkodni.”
Az MLSZ elnöke szerint bár kockázattal járó beruházásról van szó, üzletileg fenntartható lenne a harmincezres stadion. Ezt a meccsek mellett a futballon kívüli tevékenységekből, például a szövetség üzleti partnereinek rendezvényeiből fedeznék.
A 2010-es átadás azonban már bizonytalan, mert az állam részéről még nem született döntés arról, hogy megkapja-e ingyenesen használatba az MLSZ a 6,5 hektáros Fehér úti telket. Kisteleki István úgy tudja, hogy már készül az ügyben a kormány számára az előterjesztés.
Továbbá az MLSZ bankhitelből építené, de még nem kaptak egyik banktól sem.
Épületszerkezeti rekonstrukció
(tetőszigetelés, szociális blokkok stb.)
Füves labdarúgópálya rekonstrukciója
(automata locsolóhálózat kiépítése, füvesítés, pályavilágítás kiépítése).
Közműhálózat bővítése (városi csatornahálózatra való rácsatlakozás)
1 db építési beruházás.
2. Az eljárások megindításának várható időpontja: 2000. március 6.
forrás:
http://www.kozbeszerzes.hu/static/KEarchiv/0003/7162.html
Két szabványos labdarúgó pálya, a salakos 110x65 méteres, a füves 110x50 méteres.
forrás:
http://www.nusi.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=231&Itemid=74
forrás:
http://www.fn.hu/foci/20081202/ulloi_uton_epulhet_fel/
kepek.origo.hu/galleriesdisplay/gdisplay?xml=/0810/A_Mag20081013112847/gallery.xml&rovat=sport
http://galeria.sportgeza.hu/cikkek/2008/11/14/a_feher_uti_sporttelep/
Csak a tanulmány 100 millióba került?
Habár a Magyar Labdarúgó-szövetség kényszerűségből hozta nyilvánosságra nagy ívű tervét egy új, 31 ezer férőhelyes nemzeti stadion felépítéséről, amiből eleve következik, hogy a projekt kapcsán sok a kérdőjel. Tévedtünk! Nem sok, hanem rengeteg…
Tegnapi számunkban arról számoltunk be, hogy már a beruházás alapfeltétele körül is kételyek vetődtek föl, tekintve, hogy a X. kerületi Fehér út szomszédságában lévő terület az állam tulajdonában van, s kérdéses egyáltalán, hajlandó volna-e megválni attól. Az MLSZ úgy tervezi, hosszabb távra „kéri kölcsön” a 6,6 hektáros ingatlant (tartós használatbavétel), amire vannak is példák, csakhogy legalábbis véleményes: a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő boldogan nyújtja-e majd át a Budapest belvárosában, kiváló infrastrukturális adottságokkal (közelben főutak, metróvégállomás, bevásárlóközpontok) rendelkező, információink szerint „alhangon” 6-8 milliárd forintot érő területet…
Fölöttébb furcsa mindezen túl, hogy az MLSZ egy olyan cégtől rendelte meg az előzetes tanulmánytervek elkészítését (Schön Építész Iroda), amelynek nincs internetes honlapja. Rendjén van, hiszen magas szintű tervezői munkálatokat végezni e nélkül is lehet, de azt azért legalább elvárná az ember, hogy a tudakozó a címnél és egy működésképtelen telefonszámnál többet tudjon mondani. Mindenesetre az Andrássy út 100. alatt csak ráakadtunk a cégre, melynél Schön József ügyvezetővel – elfoglaltsága okán – képtelenség volt beszélni. Így csak arra hagyatkozhatunk, amit róla magunktól sikerült kideríteni. Például: a Schön Építész Iroda stadiont még soha nem épített (ami tán nem meglepő), ellenben részese volt több olyan projektnek is (ez már annál érdekesebb), amelynek beruházója a Wallis…
A gazdasági vállalatnak a Market Építő Zrt.-ben (is) van érdekeltsége (51 százalék). E cégnek a vezérigazgatója, egyúttal kisebbségi tulajdonosa (49 százalék) Scheer Sándor, az MLSZ elnökségi tagja. Róla az a hír járja, hogy azon kevesek egyike, aki képes hatni Kisteleki István elnökre. Az ő kútfejéből pattant ki például az OLLÉ-program, s azt követően, hogy kiderült, a Puskás Ferenc Stadion újjáépítése csupán cirka 50 milliárd forintos beruházásból valósulhatna meg, állítólag az új aréna megépítésének a tervét is ő „jegyzi”. Az MLSZ-ből származó információk szerint Scheer nem az MLSZ körüli üzleti lehetőségek miatt került a szervezet vezető testületébe, hanem azért, mert imádja a labdarúgást (maga is rendszeresen játszik a BLASZ-ban szereplő Unione csapatában), s ebből kifolyólag segíteni szeretne. Mindemellett kínosan ügyel arra, hogy a gyanú árnyéka se vetődjék rá, az MLSZ és saját ügyei még véletlenül se keveredjenek.
Építészberkekben mégis fölöttébb furcsállják, hogy egy ilyen komoly megbízást pályáztatás nélkül, egy kevéssé ismert iroda kapott meg a kiemelten közhasznú szervezetnek számító futballszövetségtől. Már csak azért is, mert egy olyan tanulmányterv elkészítése, amilyen az MLSZ honlapjára felkerült, körülbelül 100 millió forintba kerül. A tiszteletdíj a végleges tervek esetében általában 3 százalék, ami egy 11 milliárdos építkezés esetében testvérek között is 300 millió. Mivel ezek nem végleges tervek, hanem az építési engedélyeztetéshez elegendő tanulmánytervek, a fizetség ez esetben többnyire 1 százalék. Hogy ezúttal is ennyibe kerültek-e a „skiccek”, azt nem tudni, mivel az MLSZ sajtófőnöke, Serényi Péter lapunknak azt mondta, nincs minden pénzügybe beavatva, mi több, arról sincs információja, miért éppen a Schön Építész Irodára esett a választás…
A korábban az FTC vezetésében is szerepet vállaló Kévés György Ybl- és Kossuth-díjas építész – aki anno az Üllői úti stadion tervezett rekonstrukciója, átépítése apropóján igencsak képbe került futballpálya-építések témakörben – azt vallja, manapság 11 milliárdból nagyon szűken lehet megvalósítani egy efféle stadiont. Parkoló, közmű, biztonsági rendszerek – mindezek nagyon sokat nyomnak a latban, akárcsak a minőség. Márpedig egy nemzeti stadionnak illő volna bizonyos nívót megütnie. Szerinte ma Magyarországon 20 év alatt nem térülhet meg a befektetés, ehhez, akárcsak Guadalajarában, ahol a Chivas és az Atlas, Milánóban, ahol a Milan és az Inter vagy Rómában, ahol pedig a Roma meg a Lazio használ közösen egy stadiont, két csapat otthonául kéne szolgálnia. Kévés rámutatott – jóllehet, más léptékű, igaz, frekventált események helyszíne –: a pekingi Madárfészek építői 50 éves megtérüléssel kalkulálnak. (A Ferencvárosnál fölvetettük, nem akarnak-e egy csodálatos új stadionba elköltözni. Azt a választ kaptuk: szívesen lépnek majd ott pályára – már amikor idegenben meccselnek; noha a tervezés várhatóan november közepén fejeződik be, bizonyosak abban, az Üllői úti stadion hamarabb elkészül, ráadásul ez lesz Közép-Európa legszebb arénája, úgyhogy szívesen látják vendégül alkalmasint a válogatottat is…)
Kévés egyébiránt talányosan fölvetette: „A Fehér úti aréna PPP-program keretében épülne. 20 év múlva, amikor majd az MLSZ tulajdonába kerül, milyen állapotban lesz?…”
Végezetül elárulta: ő és cége szintén szívesen elvállalná a stadion megépítését. „Az építőiparban mostanság 10-15 százalékos haszonkulccsal dolgoznak. Aki a feladatot megkapja, 1-1,5 milliárdot tisztán zsebre vághat.”
Várjuk a fejleményeket: ki lesz az MLSZ szerencsés nyertese?!
forrás: www.nepszava.hu/default.asp?cCenter=OnlineCikk.asp&ArticleID=1105548
Urus! Látom a Puskás után még nem jöttél metróval
Kicsit tovább kell majd jönnöd!
az valóban érdekes, hogy mi lesz a Puskással. Én azt javasolnám, amit írtam is, felső karály bontás, atlétika és koncertek. Viszont azért
...és persze hogy mi lesz a Puskással.
Én örülnék, ha felépülne ez a stadion!
30.000 főt írnak, ami 40.000 fősre bővíthető. Magyarországnak ennyi elég is lenne a válogatott meccsekre, a tervrajzok alapján ez egy korszerű, kifejezetten focira tervezett stadion lenne.
A Puskás stadion felső karélya már évek óta kritikán aluli állapotban van. Én azt lebontatnám, és a meglévő részt (esetleg egy rászét) lefedetném, ez továbbra is remek koncert / atlétikai / foci stadion lenne. A bajom ezzel csak az, hogy lesz egymáshoz közel 2 30.000 fő körüli stadion. És a régi népstadion kinek fogja megáérni, hogy szökőévente van benn egy atlétikai verseny, és évente 4-5 nagy koncert? Ha lebontják az egészet, akkor meg az atlétikának nem lesz helye.
A Bozsikot én se bántanám, az így jó nekünk, ahogy van! Bajnokikra sajnos még sok is... arra a pár nemzetközi meccsre meg pont jó lesz ez az új stadion.
1. Szökőévente játszunk egy olyan nemzetközi meccset, amelyiknél kicsi a Bozsik. Nekem nem hiányzik, hogy emiatt szétbarmoljuk -a hál Istennek megmaradt- állóhelyes északi kanyart, + talán az egész stadiont. Egy meccs/szökőév miatt hatalmas hülyeség építeni egy új stadiont, a többi meccs hangulatát tönkretéve ezzel. Nekem nem hiányzik se nagyobb, se modernebb stadion Kispestre (Inkább hiányzik még +3 edzőpálya a meglévő/épülő 3 edzőpálya mellé, hogy a kispesti gyerekek is tudjanak hol játszani).
2. Puskás Stadion hatalmas lezárt felső karéja sajnos megöli a hangulatot, de a meglévő részeket is nehéz megtölteni, futópálya, távolugrógödrök, sorolni lehetne a végtelenségig. Félház alatt hangulattalan. (Bár nem feltétlenül a létszámtól függ a hangulat, de a Puskásnál ez megkerülhetetlen)
3. Az új Üllőire vagy a Szuszába természetesen senki nem szeret hazai meccsre járni.
4. Fehér út Kőbányán, ennél már csak Kispest lenne jobb. Kisétálok a Nagykörösi, Határ út sarkára, zötykölődök kb. negyedórát a 3-as villamossal és már ott is vagyok. (Mindeközben olyan történelmi stadion mellett halad el az út, mint a Törekvés Stadion: www.magyarfutball.hu/stadion-148-hu.html
Egyébként valamikor a 30-as 40-es évek tájékán ide már terveztek nemzeti stadiont, akkor nem valósult meg:
Forrás: Képes Sport
Mégis, ki játszana itt?
2008. 10. 04.
A Magyar Labdarúgó Szövetség irányítói - különös tekintettel az OLLÉ-OMV pályaépítő programmal, valamint a leendő telki edzőközponttal kapcsolatos sikeres kezdeményezésre - már régen elhatározták, hogy egy korszerű labdarúgó stadion építésére próbálja meg "rávenni" az államot, ezért 2007 nyarán elkészítettük a Puskás Ferenc Stadion lebontásának és a helyén egy új létesítmény építésének PPP konstrukcióban történő előzetes megvalósíthatósági tanulmányát. Az ÖTM minisztere ezen koncepciót áttanulmányozta, és a konkrét vizsgálatát szakértőkkel elvégeztette. A szakértői vizsgálat bebizonyította, hogy a Népstadion és Intézményei területén érvényben lévő egyik bérleti szerződés a Magyar Labdarúgó Szövetség által kialakított koncepciót nem teszi megvalósíthatóvá, így más megoldást kellett keresni - és találni.
MLSZ elképzeléseinek üzleti elemzésére. Az IMG válasza negatív volt, figyelembe véve a jogi elemzés által is biztosított adatokat. Kijelenthető tehát, hogy a Puskás Ferenc-stadion, csak állami költségvetésből 50 milliárd forintot meghaladó ráfordítással valósítható meg, úgy, hogy a stadion soha egyetlen évben sem lesz nyereséges, és a beruházás nem térül meg soha.
Fehér út, 30 ezres létesítmény
Az ezt részletező információk birtokában a labdarúgó szövetség megrendelt az IMG-től egy tanulmányt, arra vonatkozóan, hogy mekkora stadion valósítható meg és működtethető nyereségesen Budapesten, s felkértük a tanácsadót néhány konkrét helyszín vizsgálatára is. Ennek eredményeképpen egyértelműen bebizonyosodott, hogy 30 ezer fős stadion működtethető nyereségesen, ez az a befogadóképesség, amelyben belátható időn belül megtérül a befektetés. A Magyar Labdarúgó Szövetség ekkor megbízást adott a Schön Építészirodának egy tanulmányterv elkészítésére (különféle részletek az elképzelésekről ide kattintva megtekinthetőek: www.mlsz.hu/media/2/stadion.pdf). Az MLSZ elnöke tárgyalásokat kezdeményezett Gyenesei István miniszterrel az MNV tulajdonában lévő NUSI kezelésében lévő Fehér úti 6,6 hektáros terület tartós használatbavételéről. Az elnök tájékoztatta a pénzügy- és a gazdasági minisztert az MLSZ elképzeléséről, koncepciójáról, ugyanakkor a szövetség képviselői tárgyaltak stadionüzemeltetési szakértőkkel, az IMG-vel, és a Sportfive-val, s számos más stadionspecialistával.
Az elmúlt több mint egy év munkájának eredményeképpen kialakult egy konkrét elképzelés a Magyar Nemzeti Labdarúgó Aréna tervéről, a létesítmény várható helyszíne a budapesti X. kerületi Fehér út.
Az aréna befogadóképessége: 31 200 fő (mely 12 500 fővel bővíthető). A stadionban 34 üzleti box (10+10 személyes), 1200 biznisz-, s 200 VIP-szék lesz. A létesítményben található egy futballmúzeum, s 12 üzlet hasznosítására nyílik lehetőség. Az MNLA kizárólag labdarúgó stadion, a ma ismert összes fontos technikai vívmánnyal. A nézőtér minden egyes ülőhelye fedett, valamennyi székből a pálya minden négyzetmétere belátható. A létesítmény kiválóan alkalmas sportesemények megrendezésére, koncerthelyszínként, céges üzleti találkozók lebonyolítására. Az épületben létesülő 1000 négyzetméternyi iroda hasznosítható. Az így felépítendő komplexum beruházási költségkerete: 45 millió euro, azaz alig több mint 11 milliárd forint. A befektetés 20 év alatt megtérül - precíz, szakszerű, gondos üzemeltetés mellett.
Rangos helyszín nagy meccseknek
A felépítendő sportlétesítmény kiválóan alkalmas válogatott labdarúgó mérkőzések megrendezésére, budapesti klubcsapatok hazai pályájaként, kupadöntők és hivatalos nemzetközi kupamérkőzések helyszíneként. A stadionfejlesztés jelen pillanatban előkészítési szakaszban van, s még jó néhány feltételnek teljesülnie kell ahhoz, hogy az építkezés megkezdődjön.