Miskolc, MVSC Stadion
-
13 users were here.
-
alias
- "Kubik"
- Vasút pálya
- Szirmai út
- related grounds
- address
- map, route
- capacity
-
population
Miskolc: 143.502 (2024)
-
owner
MÁV Zrt.
-
home club
dissolved / recently playing elsewhere
- Diósgyőri VTK (1967 - 1968)
stadion átépítés miatt
- MVSC-Miskolc (1931 - 2017)
- Red Devils (? - ?)
- Diósgyőri VTK (1967 - 1968)
- attendance record
- pitch size
110m x 64m
-
pitch type
natural grass
- score board
n/a
- floodlight
n/a
- running track
cinder track
- year of surrender
1931
- first match
-
related matches
- 1997.06.22 Miskolci VSC - Demecseri Kinizsi
- 1997.06.08 Miskolci VSC - Tiszaújvárosi SC
- 1997.05.24 Miskolci VSC - Mátészalkai MTK
- 1997.05.10 Miskolci VSC - Nyírbátori FC
- 1997.04.26 Miskolci VSC - Mádi KSE
- ...all matches
- help
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
Forrás: Nemzeti Sport 1931.03.20
minap.hu|2018. augusztus 04. 20:25| frissítve: 2018. augusztus 06. 09:32
Csaknem 60 év után teljesen megújult az Miskolci VSC Sporttelep. A jelentős fejlesztésekkel járó beruházásnak köszönhetően a sportolók és a kikapcsolódni, mozogni vágyó lakosság az eddiginél jóval komfortosabb és jobb körülmények között használhatja majd a létesítményt.
A legendás „Kubik”ezentúl alkalmas lesz akár NB III-as mérkőzések megrendezésére is, a felújított klubházban pedig a nemzetközi és hazai sikerekkel büszkélkedő, nagy hagyományokkal rendelkező judo szakosztály és a röplabdások is végre méltó feltételek között készülhetnek.
Az NB III-as elvárásoknak megfelelő, világítással felszerelt, 2.000 fős lelátós labdarúgópálya megteremti a lehetőségét annak, hogy az MVSC labdarúgócsapata fejlődésnek induljon, magasabb osztályokat célozzon meg. A labdarúgópálya új, vízelvezetéssel ellátott gyepszőnyeget kapott, méreteit a szabványoknak megfelelően módosították.
A változtatásnak köszönhetően a pálya körüli salakos futókör is az előírásoknak megfelelő, 400 méter hosszúságú lett. Modernizálták a villanyvilágítást, ezentúl már villanyfényes mérkőzéseket is lehet rendezni. Az értékmentés jegyében a korábbi DVTK stadion Napos Oldalának öt szektorát elemeire bontották és az MVSC pályán újra felépítették. Ezekbe a szektorokba és a fedett lelátókra az elbontott, régi aréna székeit építették be. A pálya klubház felőli oldalán átépítették a szivattyúházat, a fedett lelátórész fölött pedig kicserélték a tetőt.
Teljesen megújult a klubház is. A homlokzat-felújítás mellett kicserélték a nyílászárókat, megszüntették a beázásokat, és energiatakarékossá alakították át a fűtésrendszert. Ennek részeként modern kazánokat szereltek fel, és átkerültek a DVTK pályán korábban használt radiátorok is. Megújult a villamoshálózat, így az MVSC pálya most már mindenben megfelel a technikai, műszaki és biztonsági követelményeknek. A klubházban emellett felújították az öltözőket, a vizes blokkokat, illetve új, korszerű világítást kapott a röplabdacsarnok.
A korábbi, betonelemekből álló kerítést a Csokonai és a Kisfaludy utcai oldalon elbontották, helyére a környezetbe jobban illő dróthuzal kerítés került. – A sporttelep a továbbiakban is az MVSC szakosztályainak lesz az otthona, de a felújításnak köszönhetően végre miskolci helyszínen játszhatja hazai mérkőzéseit az elmúlt 3 szezonban 1 bajnoki címet és 2 ezüstérmet szerző élvonalbeli Miskolc Steelers amerikaifutball-csapat.
- Természetesen a lakosság számára is nyitott a sporttelep, a nem egyesületi keretek között sportolók a futópályát tudják majd használni – mondta el Rakaczki Zoltán sportért felelős polgármesteri biztos. Hozzátette, az Önkormányzat folyamatosan egyeztette a beruházás műszaki tartalmát, végig azt a célt képviselve, hogy a labdarúgás mellett a sporttelep multifunkcionális, több sportág kiszolgálására is alkalmas legyen, nyitva a tömegsport irányába, kiszolgálva a lakosság igényeit. Ebben a Nemzeti Sportközpontok és a Kiemelt Kormányzati Beruházások Központja messzemenőkig partner volt, így a beruházás kiválóan szolgálja a miskolci sportélet hosszútávú céljait. A sporttelep fejlesztése ezzel még nem fejeződött be.
Az MVSC Tao pályázatában szerepel egy műfüves nagypálya építése is, a régi salakos pálya helyén, segítve az utánpótlás nevelést. Egyúttal elmondható, hogy az MVSC sporttelep tervezett helyszín a 2024-es Európai Egyetemi Játékoknak is, amelytől további fejlesztések várhatók. – A utolsó simításoknál járunk, a használatbavételi engedély megszerzését és a pálya hitelesítését követően a tervek szerint a Miskolci VSC labdarúgó csapata hamarosan már vadonatúj pályáján fogadhatja ellenfeleit, a judósok és a röplabda szakosztály visszaköltözhet a felújított klubházba, a mozogni, kikapcsolódni vágyó lakosság pedig az korábbinál jóval magasabb színvonalú pályán sportolhat – tette hozzá Rakaczki Zoltán.
https://minap.hu/cikkek/jelentos-fejlesztesek-komfortosabb-korulmenyek-ujjaszuletett-az-mvsc-palya
A Diósgyőri Stadion és MVSC Sporttelep fejlesztése az alábbi előírásokra tekintettel:
A meglévő Diósgyőri Stadion teljes elbontása, egyes elemeinek újrahasznosítása, valamint a 461/2013. (XII.4.) Kormányrendelet 1. § (1) bekezdés a) pontja alapján az UEFA „Category 4” előírásainak, valamint a Magyar Labdarúgó Szövetség által kiadott Infrastruktúra Szabályzatnak megfelelő új Diósgyőri Stadion kivitelezése az alábbi műszaki paramétereknek megfelelően:
— tervezett Diósgyőri Stadion által beépített terület 17 470 m²,
— tervezett épület összes hasznos szintterülete 7 015 m²,
— építmény magasság 19,95 m,
— trapézlemez fedésburkolat 15 000 m²,
— előregyártott vasbeton mennyisége 4 800 m³,
— bontandó épület nagysága 6 674 lm³,
— acélszerkezet 880 tonna,
— a stadion befogadó képessége 14 798 férőhely.
A létesítmény megközelítését a Lorántffy utca irányából szolgáló déli átkötés megvalósítása biztosítja (Vendég utca).
Ajánlatkérő a kiviteli tervdokumentációt rendelkezésre bocsátja, mely tartalmazza a stadionra vonatkozó részletes műszaki feltételeket.
MVSC Sporttelep tervezése és kivitelezése az alábbiak szerint:
Tervezés:
a) vázlatterv elkészítése (5 pld.);
b) engedélyezési tervdokumentáció elkészítése (5 pld.);
c) jogerős építési engedély megszerzése;
d) kiviteli tervdokumentáció elkészítése (5 pld.);
e) tervezői művezetés.
Ajánlatkérő a tervezési programot rendelkezésre bocsátja.
Kivitelezés:
Az MVSC Sporttelepen megvalósuló kivitelezési munka fő eleme és magja a Diósgyőri Stadionban található „Napos oldali lelátó”, a világítás és a bontási tervben részletezett egyéb berendezések „finom bontása” és a 461/2013. (XII.4.) Kormányrendelet 1. § (1) bekezdés b) pontja alapján történő áthelyezése, valamint a klubépület felújítása. A feladat tehát magában foglalja a 3 000 fős vasbeton lelátó bontását és áttelepítését, továbbá 4 db acél stadionvilágítási oszlop elhelyezését is. A kivitelezés során felújításra kerülnek mindösszesen 560 m² területen az építészeti, gépészeti és elektromos szerkezetek, illetve rendszerek.
Az MVSC Sporttelep fejlesztésének a célja egy NB 1.-C kategóriájú stadion kialakítása, amely a fentiekben felsorolt elemek áthelyezésével és beépítésével valósul meg.
A részletes feltételeket a dokumentáció tartalmazza.
Forrás: http://amigeleken.hu/hirek/dvtk/kiirtak-a-kozbeszerzest-2016-05-12
http://www.fentrol.hu/hu/legifoto/29482
Letisztult és funkcionális stadion épül. A koncepciótervet október tizennyolcadikáig kell elfogadni, az engedélyezés decemberre várható. A kivitelezés a szezon vége után azonnal elindul, az átadás két év múlva lesz. A diósgyőri munkák kezdetével együtt elkezdődik az MVSC-pálya fejlesztése.”
http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/dvtk-15-ezres-uj-stadion-az-mvsc-palya-az-ideiglenes-otthon-2364369
A múlt év végen, vagyis valamivel több mint három hónapja számoltunk be arról, hogy a Miskolci Vasutas SC (MVSC) sportegyesület által használt, a megyeszékhelyen, a Csokonai úton található sportingatlan a Miskolc Megyei Jogú Város tulajdonába kerülhet. Ugyanis az önkormányzat a jogszabályban előírt határidőig jelezte, hogy a Magyar Államvasutak Zrt.-től (MÁV) – a profiltisztítás jegyében – a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-hez (MNV) átkerülő miskolci vasutas sportingatlanokat, az MVSC Csokonai úti sporttelepét, és a Csorba-tavi vízitelepét átveszi, és vállalja a tulajdonszerzéssel kapcsolatos költségeket (vételárat nem kell fizetni az állami cég tulajdonából az állami vagyonkezelőn át az önkormányzathoz kerülő sportingatlanokért).
A nevezett ingatlanok használójának, az MVSC-nek az elnökét, Illyés Miklós kérdeztük arról, hogy érte-e már őket valamilyen impulzus az új gazda részéről, vagyis, hogy változott-e valami a tavalyi évhez képest.
– Egyelőre nem sok minden, tudomásom szerint az ingatlanok már átkerültek a MÁV-tól az MNV-hez, és hamarosan az önkormányzat megkapja majd a tulajdonjogot, ez nem kérdés, hogy így lesz-e, ám azt, hogy ez mikor történik meg, nem tudom, de nincs nagy jelentősége – mondta Illyés Miklós, majd így folytatta: – Illetve annyiban azért mégis van, hogy ez a tulajdonjogi letisztulás azért a Csokonai úti sportteleppel kapcsolatos fejlesztési terveinkhez szükséges. Arra már szóban ígéretet kaptam a városvezetőktől, dr. Kriza Ákos polgármestertől és dr. Zsiga Marcell alpolgármestertől, hogy vagy bérlőként, vagy üzemeltetőként, de az MVSC sportegyesület használója lesz a jövőben is az ingatlannak, és mivel szeretnénk jó gazdaként itt élni, ezért egy fejlesztési koncepció kidolgozását kezdtük meg.
Torna, asztalitenisz?
Illyés Miklós elmondása szerint az eddigieknél több sportágnak szeretnének otthont adni, vagyis egy igazi sportkomplexumot működtetnének, és ennek a tervnek csak egy része a jelenleg a röplabdázók, judósok, kajak-kenusok által használt épület felújítása.
– Az alapgondolat az volt, hogy azon sportágak mellett, amelyek jelenleg is megtalálhatók nálunk, olyan további sportágak leljenek itt otthonra, amelyeknek nincsenek meg Miskolcon a számukra szükséges speciális bázisaik, így került képbe az asztalitenisz és a torna – folytatta Illyés Miklós. – Mint arról korábban már hallani lehetett: az állam 15 milliárd forintot ad 16 kiemelt sportágnak, és az ebben érintett sportszövetségeknek sportágfejlesztési terveket kell készíteniük, amelyekben vélhetően szerepelnek majd infrastrukturális fejlesztések is. Ezeknek egy részét szeretnénk bevonni a Csokonai úti sporttelep fejlesztésébe, és örömmel mondhatom, hogy a judó szövetségtől már van ígérvényünk 60 millió forintos támogatásra, de a röplabda szövetség vezetője, Tóth Tamás és a torna szövetség első embere, dr. Magyar Zoltán is partnernek mutatkozott az együttműködésben. Az asztaliteniszezők részéről Jónyer István alelnök járt nálunk nemrégiben, és neki is tetszett az elképzelésünk, és reményeik szerint hamarosan a kajak-kenu szövetség vezetőivel is megismertethetjük elképzeléseinket, látványterveinket.
Szó van róla
Ugyanis utóbbiakkal már rendelkeznek az MVSC-sek. Ezeket a terveket lapunk kérésére meg is kaptuk Illyés Miklóstól. És, amikor a vasutas klub elnökét arról kérdeztük, hogy egy ilyen több ezer négyzetméteres csarnok megépítéséhez, felújításához honnan, miből lesz forrásuk, ezt a választ kaptuk:
– Úgy kalkuláltunk, hogy az öt sportági szövetségtől 200-300 millió forint érkezhet a projektre, illetve szó van róla, hogy a leendő tulajdonos, vagyis a miskolci önkormányzat a 2014-es költségvetési tervében szerepel majd az a tétel, ami szükséges a megvalósításhoz. Hogy ez pontosan mennyi, azt nem tudom megmondani, mert a pontos számítások még nem készültek a kivitelezési tervről.
És az atlétika?
Illyés Miklóst arról is megkérdeztük, hogy az atlétikai szövetséget, illetve annak vezetőit nem próbálták-e meg becserkészni, őket is rávenni arra, hogy infrastrukturális fejlesztésük egy részét a Csokonai úton hajtsák végre, egy új rekortánfutópálya megépítésével.
– Ebbe az irányba nem indultunk el, egyrészt azért mert a rekortánpálya megépítésének nagy a költségigénye, másrészt pedig azért nem, mert a városon belül nem mi vagyunk a favoritjai a Diósgyőr utáni új helyszínnek, elsősorban azért, mert az MVSC labdarúgópályája és a lelátója közötti terület túl kicsi ahhoz, hogy nemzetközi szabványnak megfelelő szélességű pálya épülhessen.
A 15 milliárdról
Mint arról már korábban beszámoltunk: június elején indul el az a program, amelynek keretében 15 milliárd forintos állami támogatást osztanak szét 16 kiemelt sportág között, erről a Magyar Olimpiai Bizottság adott tájékoztatást. A 15 milliárdból az atlétika, a birkózás, a cselgáncs, a kajak-kenu, az ökölvívás, az öttusa, a sportlövészet, a torna, az úszás, a vívás és a korcsolyasport, valamint projektfinanszírozás keretében az asztalitenisz, az evezés, a kerékpársport, a röplabda és a tenisz részesül.
forrás: www.boon.hu/torna-es-asztalitenisz-csarnok-is-epul-a-kubikban/2234302
Képek a látványteről: www.boon.hu/kepek/4759778/?articleLink=http%3A%2F%2Fwww.boon.hu%2Ftorna-es-asztalitenisz-csarnok-is-epul-a-kubikban%2F2234302
Forrás: Facebook
A Miskolci VSC egyetlen első osztályú idényében, az 1958-59-es szezonban többször is gyaníthatóan teltház, vagy legalábbis ahhoz közeli állapotok alakultak ki a stadionban.
A korabeli tudósítások alapján ugyanis az itt játszott találkozók közül a lentebb már idézett, Haladás elleni meccsen (18 000 néző) kívül a Vasas (16 000), a Ferencváros (18 000), a Salgótarján (15 000), a BVSC (!!!) (15 000) és az MTK (18 000) ellen is igen sokan jelentek meg.
Forrás: Népsport, Képes Sport
Köszi!
Az NB I. 1968-as szezonjának 5. fordulójában, 1968. március 31-én:
Diósgyőri VTK - Újpesti Dózsa 1-1 (0-0)
Miskolc, MVSC-stadion, 22 000 néző. V.: Soós G.
DVTK: Veréb - Kiss L., Salamon, Szucsányi - Várkonyi, Ruttkay - Vass, Hajas, Szurgent, Horváth A., Sikora. Edző: Teleki Gyula
Ú. Dózsa: Borbély - Káposzta, Solymosi, Sóvári - Szini, Noskó - Kuharszki, Fazekas, Tóth A., Dunai II, Zámbó. Edző: Baróti Lajos
G: Szucsányi (90.), illetve Dunai II. (61.)
Forrás: Népsport
(Az 1967-es KK-döntőnek majd utánanézünk.)
Miskolc, 18 000 néző. V: Balla Gyula (Szegedi Barna, Gyöngyösi Róbert dr.).
MVSC: Károlyi – Hargitai, Budai, Péter – Zombori, Kovács – Kékesi, Csorba, Gyetvai, Nyíri, Pataki. Edző: Balogh Sándor.
Szombathelyi Haladás: Varga II. – Molnár, Tarr, Novák – Kulcsár, Szakály – Polgár, Pál, Pém, Varga I., Tóth. Edző: Kiss Gábor.
Góllövő: Nyíri (2), Kékesi.
Szögletarány: 6:1 (1:0) a Szombathelyi Haladás javára.
forrás:
Népsport - Bánki-Habán Gábor
Egy videóinterjú az MVSC helyzetéről, amiben lényegben végig a futballpályát mutatják különböző szögekből.
1952.04.13.
Miskolci Lokomotív (MVSC) - Miskolci Építők 0-3
Miskolc, 7.000 néző
forrás:
Népsport
1952.04.14.
http://www.ftcbk.eu/wp-content/uploads/2010/03/19750320_19750319_ftc-malmo_03.jpg
forrás: mvsc.eu
1958-ban
„Az utolsó nagyarányú korszerűsítés a labdarúgók NB I-be kerülésének évében, azaz 1958-ban került sor. Betonaljakból 2961 méter hosszú körlépcsőt építettek, három melléképületet emeltek, 22 ezerre emelték a nézőtér befogadó képességét. 1959. január 17-én volt a korszerűsített MVSC sportpálya hivatalos, műszaki átadása."
A jelen
„A legnagyobb feladat a létesítmény fenntartása” - jelentette ki Illyés Miklós, az MVSC elnöke. „Az ingatlan a Magyar Államvasutak Zrt. tulajdonában van és fenntartásra szánt éves költségeink tíz százalékát, azaz 400 ezer forintot áll a cég. A fennmaradó „lyukat” szponzori és pályázati forrásokból igyekszünk előteremteni.
A jövő
Az egykori olimpikontól megtudtuk: hosszú távú céljai vannak a klubnak a létesítménnyel. „Nem titok, hogy az egyesület, mint jogi személy, megvásárolná az ingatlant.” - tette hozzá az elnök. „A MÁV tett egy ajánlatot, ám továbbra is tárgyalásban vagyunk az ügyben.”
forrás:
http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/miskolci-sportpalyak-2-resz-a-kubik/cn/news-20090508-05541122
Küldök majd képet erről a gödörről is,sok egyéb képpel együtt a Vasút-pályáról.