pályafutás
Újpesti Dózsa
? - 1983
Rába ETO
1983 - 1985
Ácsi Kinizsi
1985 - 1986
Siófoki Bányász
1986 - 1988
MTK-VM/MTK
1988 - 1993
Betka-MÁV DAC kölcsönben
1993 szeptember - 1993 november
Stadler FC
1994 - 1995 február
Koroncó
1995 - 1996
Diósgyőri FC
1996 április - 1996 július
Koroncó
1996 július - 1996 október
Pápai ELC
1996 október - ?
Koroncó
? - 1999
Győri Dózsa
1999 - 2002
Koroncó
2002 - 2003
Győrsövényház
2003 - ?
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
comments
A történtek után Lakatost és társait őrizetbe vették. Ügyükben a múlt év október 30-án hirdetett első fokon ítéletet a Győr Városi Bíróság, amely Lakatos Ferencet bűnösnek nyilvánította garázdaság és csoportosan elkövetett rablás bűntettében, mint társtettest és ezért két év két hónap börtönbüntetésre, mint főbüntetésre ítélte és három évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. Kötelezte egyben 600 forint bírósági költség megtérítésére is. A többi vádlott tíz hónaptól négy évig terjedő szabadságvesztés büntetést kapott.
Fellebbezés folytán csütörtökön tárgyalta másodfokon az ügyet a Győr-Moson-Sopron megyei Bíróság, dr. Laczó Gáborné vezette büntető fellebbviteli tanácsa. Az első fokú tárgyalás óta a vádlottak életében bekövetkezett változások során Lakatos Ferenc bejelentette: amikor október 30-án szabadlábra került, jelentkezett munkáltatójánál, az MTK-nál. Ott felfüggesztették sportmunkatársi státusából, mindaddig, míg ügyében jogerős döntés nem születik. így azóta munka és kereset nélkül maradt.
- Akkor most miből él? - tette föl a kérdést dr. Riba Katalin ügyésznő.
- Apósomnak segítek és ennek fejében eltartja a családomat és még havi nyolc-tízezer forint költőpénzt is kapok.
Az ügyésznő beszédében indítványozta, hogy Lakatos Ferenc esetében - miután keresete nincs - a bíróság mellőzze a pénzbüntetést, ugyanakkor emelje fel a szabadságvesztés büntetését. A védő és maga Lakatos Ferenc is, elsősorban felmentést, másodsorban pedig az ítélet mérséklését kérte.
Hosszas tanácskozás után hirdette ki dr. Laczó Gáborné a büntető fellebbviteli tanács ítéletét:
Ezek szerint a megyei bíróság az elsőfokú bíróság által megállapított minősítést elfogadva a vádlottak büntetését mérsékelte. Ennek értelmében Lakatos Ferenc büntetését egy év hat hónap szabadságvesztés büntetésben állapította meg, mely büntetés végrehajtását négyévi próbaidőre felfüggesztette. Ugyanakkor 30 ezer forint pénzbüntetéssel sújtotta és kötelezte 600 forint bírósági költség megtérítésére.
A Megyei Bíróság elnöke az ítélet indokolása során elmondta, hogy időközben változás következett be a BTK-ban. Lakatos Ferenc ügyében figyelembe vette a bíróság, hogy nem garázdálkodási szándékkal, hanem szórakozni indultak az öttevényi Csülök Csárdába és csupán az ott lezajlott események során keveredtek bele a cselekményekbe. Figyelembe vette a bíróság azt is, hogy a bűnjelként lefoglalt szamuráj-kard nem alkalmas emberi élet kioltására és ezért ilyen veszély az ott lévőket nem fenyegette.
Az ítélet kihirdetése után Lakatos Ferenc megkönnyebbült, és a következőket mondta:
— Véleményem szerint a megyei bíróság helyesen módosította a tényállást azzal, hogy mi csak szórakozni mentünk a csárdába és ott keveredtünk bele az eseményekbe. Természetesen a történtekért felelősnek érzem magam, és úgy érzem, a most rám kiszabott büntetés arányban áll az elkövetett cselekménnyel. Ami pedig a további labdarúgópályafutásomat illeti, most jelentkezni fogok jelenlegi munkaadómnál az MTK-nál, de nyártól kezdve szeretnék visszatérni Győrbe és Verebes mester keze alatt kívánok futballozni.
Nemzeti Sport
1993.05.21
Korábban már megírtuk: Lakatos Ferenc, az MTK 27 éves, hétszeres olimpiai és egyszeres A-válogatott labdarúgója Győrött rablásban vett részt, és ezért előzetes letartóztatásba helyezték. Az ügyben aprólékosan végrehajtott nyomozás után, a Győri Városi Ügyészség elkészítette a vádiratot.
Az ügyész összesen öt személy ellen emel vádat. Valamennyien 1992.június 26-ától 29-éig őrizetben, azóta — jelenleg is — előzetes letartóztatásban vannak. A vádiratban a gyanúsítottak között negyedrendű vádlottként szerepel Lakatos Ferenc, aki 1965. augusztus 31-én Győrött született, győri, illetve budapesti lakos, büntetett előéletű.(A Győri Városi Bíróság 1985. február 27. napján jogerőre emelkedett ítéletével lopás vétsége miatt öt hónapi, végrehajtásában kétévi próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztés büntetéssel, pártfogói felügyeletelrendelése mellett és 2000 forint pénzmellékbüntetésre ítélte.)
A vádirat szerint Lakatos Ferenc is tagja volt annak az öttagú társaságnak, amely 1992. június 24-én Lakatos javaslatára az öttevényi Csülök Csárdát tisztelte meg látogatásával. Az étteremben helyet foglaltak, whiskyt, kisvadászt és újházi tyúklevest rendeltek, amit fel is szolgáltak számukra. Később Lakatos az elsőrendű vádlottal, Szojka Tiborral kiment a személygépkocsihoz, s onnan egy szamurájkardot és egy tőrszerű szúróeszközt magukhoz véve, visszatértek az étterembe, ahol oda nem illő — drasztikus kifejezéseket használva — magatartást tanúsítottak. Többek között elhangzott olyan kijelentés is, hogy a szamurájkarddal milyen jól lehet levágni valakinek a nemiszervét, melynek hatására az étteremben tartózkodók gyorsan eltávoztak. Ezután a két felszolgálóval egyedül maradt az öt gyanúsított. Amíg a társaság egyik része fenyegetés hatása alatt tartotta a felszolgálókat, Lakatos Ferenc társával sonkát, szalámit, kolbászt, három üveg márkás italt, két-három karton márkás cigarettát rámolt ki személygépkocsijukhoz. Kértek még a legjobb, leghidegebb sörből két ládát, aztán az ötödrendű vádlott Szojka Sándor lakására mentek, ahol az udvaron közösen elfogyasztották az eltulajdonított árukat. A vádirat szerint összesen 31 922 forint kárt okoztak, melyet az eljárás során Lakatos Ferenc hozzátartozói megtérítettek.
A bűncselekmény elkövetése — a gyanúsítottak tagadásával szemben— a feljelentéssel, a tanúk vallomásával, szembesítést jegyzőkönyvekkel és az eltulajdonított árukról készített jegyzékkel bizonyított.
A tényállás alapján az ügyész a negyedrendű vádlott Lakatos Ferencet egyrendbeli, a Btk. 32t. § (1)bekezdésében meghatározott és a
(3) bekezdés c pontja szerint minősülő és büntetendő, csoportosan elkövetett rablás bűntettével vádolja. Egyben indítványozza a városi bíróságnak, hogy a vádlottat előzetes letartóztatását tartsa fenn. Egyúttal Lakatos Ferenc szabadlábra helyezési kérésének elutasítását is indítványozza.
Az ügy tárgyalására és az elsőfokú ítélet meghozatalára a Győri Városi Bíróság illetékes.
Nemzeti Sport
1992.09.05
Riporterügyeletünkben egymás után két nap is Győrből jelentkezünk, bár a város sportszeretői ezúttal aligha örülnek ennek.
Az „ok” ezúttal Lakatos Ferenc, az egykori győri és siófoki — jelenleg (?) MTK-s — labdarúgó, aki úgy tűnik, sokat jár moziba. A Ramon néven ismert támadó túl sokat nézhette a „Robin Hood, a tolvajok fejedelme” című filmet, mígnem úgy döntőit : két társával együtt maga is belevág. A válogatottban is szerepelt játékos két társával szerda éjjel előbb egy győri üzletet látogatott meg, igaz, íj helyett kardot forgattak nagy bőszen. A tulajdonost a lakásra kísérték, ahol 120 ezer forintot raboltak el tőle. Útjuk itt még nem éri véget, a gazdagokat Öttevényben is „megbüntették”, precízebben fogalmazva, ott is raboltak 30 ezer forintot.
Az agilis triót a győri rendőrkapitányság őrizetbe vette, így most a rekkenő hőségben is hűvösön várhatják a történet folytatását. Lakatos számára az nyújthat némi „vigaszt”, hogy az MTK-szurkolóknak megint nem lett igazuk vele kapcsolatban. Legalábbis azoknak, akik egy-egy szombati produkciója után azt mondták: ennél mélyebbre már nem süllyedhet...
Nemzeti Sport
1992.07.03