magyarfutball.hu

bajnoki szereplések

szezon bajnokság osztály klub neve hely pontok
1970/1971 Komárom megye, I. osztály 5 Tatai Spartacus 1 40
1970 tavasz Komárom megye, I. osztály, Déli csoport 5 Tatai Spartacus 4 18
1969 Komárom megye, I. osztály 5 Tatai Spartacus 12 28

összes eredmény, részletek »

címer helye
teljes név
Tatai Spartacus Sportegyesület
címkék
cím hiányzó adat beadása
 
alapítás
1964
klub színei
bajnokság
- (megszűnt csapat)
stadion
-
névváltozások
  1. Tatai Spartacus Sportegyesület
    1964 - 1971
  2. 1971-ben egyesült a város négy legnagyobb egyesülete, a klub megszűnt, a helyét átvette a Tatai AC
dicsőséglista
hivatalos honlap
kapcsolódó weboldalak
szurkolói csoportok
segítség
 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

hozzászólások

  1. avatar: pancso
    2011.01.16, 13:58 (szerk.: 2011.01.16, 13:58)
    A Kálvária-dombnál, a mai Móricz Zsigmond tér északi oldalán megépült a Vasipari Ktsz üzeme, s az itt dolgozók 1964 tavaszától össze-összejöttek futballozni. Az alkalmi kedvtelésből rendszeres sportolás lett, s ez év őszén a labdarúgócsapat támogatására megalakult a Spartacus Sportegyesület. Elnöknek: Csirke Lajost, a labdarúgó szakosztály vezetőjének Pallai Istvánt, intézőnek: Járóka Imrét, edzőnek: Burián Józsefet és Molnár Józsefet, szertárosnak: Lampert Ferencet választották meg.
    A mostoha körülmények ellenére - edzéseiket a Kálvária-dombon tartották - beneveztek a tatai járási labdarúgó bajnokságba. Tatát ekkor Tatai AKÖV Előre csapata képviselte, s 1965-ben a bajnokság befejeztével a 11. Helyen végeztek.
    Az 1966/67. évi járási bajnokságot a Spartacus csapata - Bélik Béla, Burián József, Cserfői István, Erdős Jenő, Griff Mihály, Hideg László, Marosi László, Marosi Miklós, Nagy Alajos, Pösze Miklós, Rácz Gyula, Simon Attila, Sós István, Sós László, Steiner László, Tóth Dénes, Vaszlavek József - megnyerte, és 1967-től a megyei bajnokságban szerepelt, s ebben a bajnoki idényben a 6. helyet szerezte meg. Megfelelő sportlétesítmények hiányában a következő két évben gyengébben szerepeltek, s 1969-ben a 13. helyre estek vissza.
    A Spartacus elnöksége 1968-tól a Városi Tanács V.B. Műszaki Osztályával közösen kereste a megoldást, hogy a futballcsapat edzéseire alkalmatlan Kálvária-domb helyett megfelelő pályát építhessenek a város területén. Végül, Tata általános rendezési tervében szereplő sportkombinát" területén társadalmi munkával és 217000 Ft költséggel 1969 nyarára új labdarúgópályát építettek. Ez év őszétől az öltözőkkel és fürdővel épült pályán játszhatta mérkőzéseit a Spartacus csapata.
    A megyei bajnokságban a két csapat (Textiles és a Spartacus) rivalizálása azzal végződött, hogy 1970-ben a textiles futballcsapata feloszlott, s a tehetséges játékosokat a Spartacus leigazolta. 1970 augusztusától Takács Béla személyében új edző került a csapathoz. A régi edző, Szendrői István, az ifjúsági csapat munkáját, Molnár József a szakosztály vezetését vette át. Az őszi fordulót a Spartacus veretlenül nyerte. Jellemző a megyei bajnokság színvonalára, hogy ezt a sikerét zömében döntetlenekkel érte el. A tavaszi fordulóban a sorozatos győzelmek (pl. Csolnokkal 9:0, Kisbéri Spartacus-szal 4:1) után a Spartacus jobb gólarányával a Tokodi Bányász előtt megnyerte a megyei bajnokságot. Az NBIII-ban jutást tizenöt játékos harcolta ki: Szőnyi Miklós, Bélik Béla kapusok, Horváth Zoltán, Buda István, Pösze Miklós, Kőhalmi Tibor, Cserfői István, Dikász Miklós, Molnár György, Kele Zoltán, Vasas György, Marosi László, Motil Géza, Komáromi Lajos, és Molnár Zoltán. A győzelem alkalmából a Dolgozók Lapjában az egyesületről cikk jelent meg: �Minden dicséretet megérdemelnek a szövetkezetiek. Az ő égiszük, a Spartacus színeiben támadt fel a legnépszerűbb sportág, hogy hosszú idő után NB-s társadalmi csapata legyen a városnak." Az NB III Északnyugati csoportjában 1971 szeptemberében a Spartacus - Pusztavámi (Móri) Bányásszal 1:1-re végződött mérkőzéssel kezdte meg a bajnokságot.
    A Spartacus életében váratlanul hatot, de Tata sportjának megújító változását jelentette, amikor 1971 őszén a városban működő négy legnagyobb sportegyesület elhatározta a fúziót. Az egyesülés első lépéseként Csirke Lajos elnök az évi rendes közgyűlésen bejelentette: A csatlakozással a rövid életű, de eredményes munkát végzett Tatai Spartacus megszűntnek tekinthető."

    forrás: http://thac.tripod.com/tort4.htm