33 FC - UTE 0 : 2
I. osztály 1920/1921, 21. forduló
I. osztály 1920/1921: összes
mérkőzés
játékvezető :
Vértes Imre
nézőszámok:
- nela: 4.500
33 FC | UTE |
---|---|
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
meccstörténelem
- 1938.02.26 Budai 11 FC - Újpest FC 0-4
- 1937.11.07 Újpest FC - Budai 11 FC 1-0
- 1937.05.30 Újpest FC - Budai 11 FC 3-1
- 1936.08.30 Budai 11 FC - Újpest FC 3-0
- 1936.03.08 Budai 11 FC - Újpest FC 3-0
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
33 FC: Zsák— Csárdás, Grüner— Boros, Zloch, Eichbaum— László, Kramer II., Kovácsi, Vanicsek, Vendelin.
Nemzeti Sport, 1921. április 5.
Üllői-uti pálya
Bíró: Vértes Imre
A „33"-asok a WAF ellen Pozsonyban kivívott győzelmük után némi győzelmi sansszal indultak a küzdelembe annál is inkább, mert az UTE Szidon és Király helyén tartalékokkal állott fel; igaz ugyan, hogy a „33"-asoknál is hiányzott Kutik és Bakonyi. Erós tempóju, kemény, ha nem is nívós küzdelmet vívott a két csapat, amelynek során az UTE jobb volt ellenfelénél, a mérkőzést azonban csakis Vértes biró érthetetlen ítélkezésével nyerhette meg. A második félidő 22.percében, a mikor a közönség izgalma átragadt már a játékosokra is a tizenhatos vonal közelében Boross keményen a labdára lépett miközben remplízte Schallert. Schaller a földreesett, Boross reá, s Vértes általános megrökönyödésre tizenegyest itél a „33"- asok ellen. A tizenegyest Príboj védhetetlen belövi. A lehangolt eset érthetően kedvét szegi az eddig lelkesen dolgozó „33"-asoknak, s a 35. percben Rosmann egy könyü labdáját Zsák elidegeskedi, _ amiből az UTE második goljához jut
A csapatoktól szólva a legteljesebb elismeréssel kell leszögeznünk, hogy az UTE ezuttal példásan fair modorban játszott. Játétékosai kerülték a testremenö közelharcot, amivel egyrészt biztosítani tudták a játék fair mivoltát másrészt hatalmas mértékben növelték a csapat játékerejét. A mai mérkőzés tapasztalatai megtaníthatták az UTE-t is arra a régi igazságra, hogy a játék sikerességének legfőbb rugója az önzetlen paszjáték, mely minden mesteri egyéni akciónál emberre menő kemény játéknál többet ér.
Knollnak csak néhányszor volt alkalma tudását csillogtatni. Vogel II. és III. tiszta helyzetekben hatalmas felszabadító rugásaikkal állandóan frontba tudták vetni csapatukat, de nehéz helyzetben nem egyszer hibáztak. A csapat legjobb része a Kelecsényi— Bauoach—Liszák összeállítású halísor volt, amelynek az eddigiekkel ellentétben Baubach volt a lelke, ugy a védelemnek, mint a támadásnak fáradhatatlan irányítója. A szélső halfok agilisan, keményen, mindamellett azonban fairen dolgoztak. A csatársorban kiváló játékot produkált ; Paulusz, Priboj és különösen Schaller, akiről a husvéti mérkőzések után azt regélték, hogy sérülése miatt hónapokig nem játszhatik. Heumann és Rosmann nem tudott beilleszkedni a csapatba; előbbi felesleges faultjaival megakasztja a legtöbb támadást, utóbbi viszont nem tudta leküzdeni az első szerepléssel járó lámpalázt.
A „33“-asok csapatában a közvetlen védelem végzett kiváló munkát. Zsák néhány labdát nagv bravurral védett, a második gólt azonban elidegeskedte. A két hátvéd Csárdás és Grüner, fáradhatatlan agilitással, megbízhatóan dolgozott, csupán a kiadós felszabadító rugások hiányozták játékukból. Meglepően gyengén játszott a Boross—Zloch—Eichbaum összeállításu fedezetsor, amely pedig rendes körülmények között a csapat gerince. Zloch játékán erősen meglátszott a hosszu kényszerpihenő hatása s különösen a második félidőben nélkülöztük játékában a tőle megszokott tempóbirást és lendületet Eichbaum nem volt fitt, Boross pedig sehogy sem tudta beleélni magát szerepébe. A csatársor, amig László a l5. percben meg nem sérült, igen veszélyes akciókat vezetett, később azonban csak egyéni lerohanásokkal veszélyeztetett. Egyénileg László gyors lefutásai és pontos beadásai s Kramer egy-két lerohanása kíván említést. A többiek formájukon alul szerepeltek.
Az első félidőben a „33“-asok játszanak nappal szemben és enyhe szél ellen, amely a félidő utolsó perceiben megfordul és megerősödik. A játéknak ebben a részében az UTE-t látjuk többet frontban., de a „33“-asok támadásai veszélyesebbek. A második félidőben azután a „33"-asok a most már erősen megnövekedett szelet ismét szembe kapják s nemcsak az UTE. de a szél ereje ellen is dicséretreméltó lelkesedéssel küzdenek. A 22. percben esik a fentebb jelzett körülmények között az UTE első, majd második gólja. A „33“-asok az utolsó percekben is küzdenek, csak amikor Vértes bíró Lászlót egy erélyes belemenéséért előzetes figyelmeztetés nélkül kiállította. vesztették el teljesen nyugalmukat s Zsák nem tudván tovább nézni a bíró önkénykedését, előzetes bejelentés után elhagyta a pályát. Értesülésünk szerint a „33“ FC a bíráskodás miatt feljelentési tesz Vértes bíró ellen az MLSz-nél.
Sporthirlap, 1921. április 4.