MAC - Budapesti TC 0 : 0
I. osztály 1903, 2. forduló
I. osztály 1903: összes
mérkőzés
nézőszámok:
- Budapesti Hírlap: szépszámú közönség
MAC | Budapesti TC |
---|---|
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
meccstörténelem
- 1923.03.25 MAC - Budapesti TC 0-1
- 1922.10.08 Budapesti TC - MAC 1-0
- 1922.03.15 MAC - Budapesti TC 0-0
- 1921.12.11 Budapesti TC - MAC 0-2
- 1921.04.17 Budapesti TC - MAC 1-1
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Magyarország, 1903. február 17.
Akik ezt azeredményt látják, azok talán arra gondolnak, hogy nyomdahiba esett, mert szinte lehetetlennek látszik,hogy Magyarország legjobb csapata, az esztendőkön át verhetetlen Budapesti Torna-Klub egy tulajdonképpen második klasszisba való csapattal eldöntetlen eredménynyel végzett.. A váratlan ered-eredmény okát több körülményben találhatjuk. A
B. T. K. ezúttal először játszott a Margitszigeti Sporttelepen, tehát a helyi viszonyokat (talaj, stb.)nem ismerte és csak nehezen tudott hozzászokni a gyepes és kemény pályához. Másrészt pedig a szél lehetetlenné tett minden összjátékot s csoda, hogy akár az egyik, akár a másik részen nem a játékosok,hanem a viharszerü orkán nem vitte be a lapdát a kapuba. A B. T. K. rossz szereplésének főoka azonban a csapatösszeállításban rejlett. Hiányzottak sorjaiban oly játékosok, mint Ordódy, Rapos, Mannó, Fey, stb., kiknek részvétele talán megváltoztattavolna az eredményt, amennyire tudniillik az orkán lehetővé tette volna. Hiba volt Budai Istvánt, a legjobb lövőjét az első félidőben hátvédnek tenni; holott épp széllel hátban legjobban érvényesíthette tudását, mint csatár. Szóval a B. T. K. játszott rosszul s nem pedig a M. A. K. jól, mert bár az eredmény az utóbbi csapatára rendkívül hizelgő —játéka még sem olyan minőségű, amelyet I. osztályú csapattól feltételezünk.
Pesti Napló, 1903. február 16.
Budapesti Hírlap, 1903. február 16.
Hosszú, hét esztendős áldátlan viszálykodás végét jelentette az a küzdelem, a melyben a magyar bajnokság büszke czímeért mérkőztek egymással a Budapesti Torna-Club és a Magyar Athletikai Club immár nem mint ellenségek, hanem nemes versengésben küzdő ellenfelek.
A Budapesti Torna Club a Magyar Athletikai Clubot otthonában a margitszigeti sporttelepen kereste fel. Az athletikában valamikor legféltettebb ellenfelével s ezúttal először találkozott footballmérkőzésen. A mérkőzést az orkánszerű szél rendkivül befolyásolta s lehetetlenné tett mindkét részről minden kombinácziót, úgy hogy a mérkőzés lefolyása a két csapat tudásának és képességeinek viszonyairól nem nyújtott felvilágosítást. Az első félidőben a Budapesti Torna-Club játszott széllel, de nem tudott boldogulni a M. A. C. erélyesen ellenálló védelmével szemben s kedvező helyzetét nagyon ügyetlenül használta ki.
Lövöldözései nem igen tettek kárt a M. A. C. kapujában s nagyrészt fölötte mentek el, a mi részint a szél erejének, részint a pálya szokatlan kemény voltának volt tulajdonítható, mert a lágyabb és kevésbé ruganyos talajhoz szokott játékosok az egész játék alatt nem tudtak megbarátkozni és hozzászokni a talaj keménysége okozta labda szituácziókhoz.
A M. A. C. egy-két ízben figyelemre méltó összjátékkal támadott s olykor némileg veszélybe sodorta a B. T. C. kaput, mely azonban Sellő lélekjelenléte és ügyessége által érintetlen maradt.
A második félidőben természetesen a M. A. C. támadt javarészt, s így változatosabb jelleget öltött mint az előző félidő. A B. T. C. többször intéz támadást a M. A C. pozicziója ellen, de ez lehetetlennek bizonyult a szél ereje és az ellenfél ügyes védelmével szemben. Felhőssy a sárga kékek kapujában elhárít minden lövést s a második félidő is eltelik a nélkül, hogy bármely párt eredményt tudott volna elérni.
A M. A. C. csapatában Höfle és Felhőssy kitűnők voltak, a többiek játéka nem állt egy első osztályú csapathoz méltó színvonalon.
»A B. T. C,-ban Skrobák képezte a csapat lelkét, mellette leginkább Lucius dolgozott legjobban. A kapuban védő Sellő és Petar hátvéd jól játszottak, míg a forwardssorban Róka kivételével, a többiről is ugyanazt állíthatjuk, mint a M. A. C. játékosairól, t. i. nívón alul játszottak.
Herczogh Edén meglátszott, hogy rég nem bíráskodott, mert sokat veszített régi biztos fel lépéséből és elfogulatlanságából, a mi különben a publikum nagy részének nemtetszés nyilvánulásában nyert beigazolást. Különben is többek állítása szerint a mérkőzést 6 perczczel a vége előtt lefújta.
Sport-Világ, 1903. február 22.