Magyarország - Olaszország 2 : 2
Világbajnokság 2002, selejtező
« előző
745.
hivatalos válogatott mérkőzés következő »
helyszín :
Budapest, XIV. ker., Népstadion
játékvezető :
Barber Graham (Anglia)
nézőszámok:
- rsssf.com: 50.000
- nb1.hu: 60.000
- Nemzeti Sport: 60.000
- nso: 60.000
-
0 - 1 26' Inzaghi Filippo 29' Horváth Ferenc 1 - 1 1 - 2 35' Inzaghi Filippo 59' Fehér Csaba 61' Totti Francesco 78' Horváth Ferenc 2 - 2 89' Albertini Demetrio
Magyarország | Olaszország |
---|---|
|
|
szövetségi kapitány: Bicskei Bertalan |
szövetségi kapitány: Trapattoni Giovanni |
meccstörténelem
- 2022.09.26 Magyarország - Olaszország 0-2
- 2022.06.07 Olaszország - Magyarország 2-1
- 2007.08.22 Magyarország - Olaszország 3-1
- 2001.10.06 Olaszország - Magyarország 1-0
- 2000.09.03 Magyarország - Olaszország 2-2
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Délután csatlakozott Bicskei Bertalan együtteséhez az Izraelben légióskodó Halmai (Hapoel Tel-Aviv) és Hamar (Betar Jerusalem). Mindkét labdarúgó részt vett a csapat délutáni edzésén. A szövetségi kapitány eredetileg 22 játékossal szeretett volna készülni a selejtezőre, de előbb Dárdai Pál szenvedett térdsérülést, majd Herczeg Miklósnak húzódott meg a combizma, ezért húszfős kerettel dolgozik a magyar szakvezető.
A keddi délelőtti és délutáni edzéseken a játékosok felfrissítése volt az elsődleges cél. Mivel a délutáni edzés után eldőlt, hogy Hrutka János műtött térde még nem terhelhető, a védő elhagyta a magyar válogatottat. A kapitány helyette Dvéri Zsoltot, az Újpest középpályását hívta meg az olaszok ellen készülő keretbe.
MTI
Egyébként a csapat részben a Margitszigeten, részben a BVSC-pályán illetve a Népstadionban készül, mégpedig napi két edzéssel a vb-selejtezőre. A mérkőzést megelőzően, vasárnap délelőtt a szigeten lesz még egy átmozgató edzés, aztán este jöhet a meccs. Berzi Sándor MLSZ-főtitkár úgy nyilatkozott, hogy reménykedik a telt házban, azaz úgy véli, 61 ezer néző buzdítja majd a csapatot. Csalódott akkor lenne igazán, ha nem lennének 40 ezernél többen. A jegyeket már árulják, 1000, 2000, 3000 és 4000 forintos áron.
A díszpáholyban előkelő vendégek lesznek, a mérkőzésre Budapestre érkezik Sepp Blatter, a FIFA elnöke, de rajta kívül itt lesz Listkiewicz, a lengyel, és Markovic, a horvát szövetség elnöke, valamint Jenei Imre, a román válogatott technikai igazgatója is.
http://www.origo.hu/archivum/20000829ma.html
Az A keret:
kapusok: Király Gábor (Hertha BSC), Sáfár Szabolcs (SV Salzburg)
védők: Korsós György (Sturm Graz), Sebők Vilmos (Energie Cottbus), Salamon Miklós (Dunaferr), Mátyus János (Energie Cottbus), Juhár Tamás (Vasas), Hrutka János (egyesületen kívüli)
középpályások: Fehér Csaba (NAC Breda), Pető Tamás (Vasas), Hamar István (Betar Jerusalem), Rósa Henrik (Dunaferr), Dárdai Pál (Hertha BSC), Lisztes Krisztián (VfB Stuttgart), Lendvai Miklós (Beerschot), Halmai Gábor (Hapoel Tel-Aviv), Illés Béla (MTK)
csatárok: Tököli Attila (Dunaferr), Dombi Tibor (Utrecht), Horváth Ferenc (Energie Cottbus), Herczeg Miklós (Újpest), Korsós Attila (Újpest)
A legutóbbi, Ausztria elleni (augusztus 16., 1-1) kerethez csatlakozott Hrutka, Juhár és Dombi, kimaradt az akkor számításba vettek közül Molnár és Tóth Norbert, mindketten sérültek.
A csapat tagjai vasárnap 11-kor találkoznak egymással a margitszigeti Thermál Hotelben. A válogatott vezetői hétfőn, 11.30-kor sajtótájékoztatón válaszolnak az újságírók kérdéseire. A magyar válogatott szeptember 3-án, vasárnap a Népstadionban vb-selejtezőn fogadja Olaszországot.
MTI
Az ellenféltől az olaszok szerint nincs mit tartani. A La Stampa újságírója a lap vasárnapi számában megjegyzi: Tököli Attila és Illés Béla a két legjobb játékos, de a mai magyar labdarúgás jelenleg "lefegyverzett" állapotában van. Arra is emlékeztet az újság, hogy ez a csapat éppen a Népstadionban szenvedett el több megaláztatást is. A támadásra berendezkedett olaszok minden bizonnyal kihasználják majd ezt - olvasható a lapban.
A szakértők azonban arra is felhívják a figyelmet Rómában, hogy az olasz válogatott szövetségi kapitánya nem veszíti el éberségét. A kisorsolt ellenfelek - Litvánia, Grúzia, Románia, Magyarország - nem jelentenek ugyan "életveszélyes kígyóvermet", de oktalanság lenne önfeledten "zörgetni a bokrokat" abban a hiszemben, hogy a meglapuló kígyók úgysem harapnak. A románok bizonyára kihasználnák ezt a fajta magatartást - fűzik hozzá.
Trapattoni azonban inkább attól fél, hogy az olaszok túlzott eufóriával várják az ő "vizsgamérkőzését", olyan rendkívüli elvárásokat támasztanak vele szemben, amelyeknek nem lesz könnyű megfelelni.
A Népstadion környékén mintegy négyezer szurkoló várt arra, hogy kinyissák a kapukat és bemehessenek a lelátóra.
Az olasz drukkerek egy csoportja zenés táncjátékkal szórakoztatta saját magát és az érdeklődő magyar nézőket.
Másfél órával a találkozó kezdete előtt kinyitották a bejárati kapukat a Népstadionban és megkezdődött a szurkolók beengedése. A rendőri kísérettel érkező olasz drukkereket hatalmas füttykoncert fogadta, de összetűzésre nem került sor.
A rendezők becslése szerint körülbelül 25-30 ezer néző várt bebocsátásra.
Világbajnoki selejtező, 8. csoport, 1. forduló:
Magyarország-Olaszország 2-2 (1-2)
Népstadion, 60 ezer néző, V: Barber (angol)
gólszerző: Horváth F. (28., 77.), illetve Inzaghi (25., 35.)
sárga lap: Fehér Cs. (59.), illetve Totti (61.), Albertini (89.)
Magyarország:
Király - Korsós, Sebők, Mátyus (Pető T., a szünetben) - Fehér, Lisztes, Halmai, Illés, Hamar (Lendvai, 93.) - Tököli (Dombi, 75.), Horváth F.
Olaszország:
Toldo - Iuliano, Nesta, Cannavaro - Maldini, Albertini, Fiore (Gattuso, 78.), Zambrotta - Totti - Del Piero (Delvecchio, 72.), Inzaghi
6. perc: Sebők előreívelt labdáját egy olasz védő megcsúsztatta, majd Horváth érkezett, aki 16 méterről kapura fejelt, Toldo visszalépve könnyedén hárított.
15. perc: Illés átadásával Tököli fordult kapura az olasz 16-oson belül, Cannavaro becsúszva szerelte.
22. perc: Lisztes 30 méterről lőtt, a földön megpattanó labdát Toldo ölelte magához.
25. perc: Inzaghi ugrott ki a lesre játszó magyar védők közül, és balra kisodródva, éles szögből, Király hasa alatt a kapuba gurított (0-1).
28. perc: Lisztes nagyszerű labdát adott Horváth Ferencnek, aki jobbról, éles szögből kilőtte a bal alsó sarkot (1-1).
35. perc: Totti indult meg a jobb oldalon, majd balra átívelt, az érkező Inzaghi lesgyanús helyzetből a kapuba fejelt (1-2).
Jó iramú első félidőben, harcosan játszott a magyar csapat, de két védelmi megingását kíméletlenül kihasználta az Európa-bajnoki ezüstérmes olasz válogatott.
52. perc: Del Piero lépett ki középen, majd 8 méterről csúnyán az égbe lőtt.
53. perc: Horváth Ferenc ugrott ki, de nagy helyzetben a kapu közepén álló Toldót találta telibe.
55. perc: Lisztes 22 méterről centiméterekkel lőtt a jobb alsó sarok mellé.
68. perc: Sebők fejelt 8 méterről mellé.
76. perc: Inzaghi került helyzetbe, 6 méteres lövését Király szépen védte.
77. perc: Lisztes indításáért Hamar harcolt az olasz 11-es pontnál, estében belepiszkált a labdába, amelybe Toldo beleütött, majd Horváth Ferenc becsúszva a kapuba pöckölt (2-2).
82. perc: Lisztes szabadrúgását Pető 5 méterről fejelte fölé.
A második félidőben a magyar válogatott jobb volt, mint az olasz együttes és önfeláldozó játékkal sikerült megszereznie az egyenlítő gólt. A hajrában akár a győzelmet is elérhette volna Bicskei Bertalan szövetségi kapitány együttese, és megérdemelten rabolt pontot az Eb ezüstérmesétől.
Bicskei Bertalan, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
- Egyenrangú partnerei voltunk az Eb-ezüstérmesnek, és kicsit közelebb álltunk a győzelemhez. A hét folyamán láttam, hogy a csapat jobb erőben van, mint az osztrákok elleni mérkőzésen. Örülök, hogy a Népstadion csodálatos közönségnek és talán tízmillió embernek örömet tudtunk szerezni.
Horváth Ferenc, a válogatott két góljának szerzője:
- Mindenképpen nagyon jó eredmény, hogy egy pontot itthon tartottunk az olaszokkal szemben és végig egyenrangúak voltunk velük. A szünetben Bicskei Bertalan bíztatott minket, hogy ne veszítsük el a hitünket, mert van esélyünk akár a győzelemre is. A közönség fantasztikus volt, és nagyon szerettünk volna bizonyítani.
Jenei Imre, a román labdarúgó-szövetség technikai igazgatója:
- Megérdemelte a döntetlent a magyar válogatott, jól játszott Bicskei Bertalan csapata. Számítottam a meglepetésre, mert sokat jelent, hogy a magyar labdarúgók már bajnoki mérkőzéseket játszanak.
Giovanni Trapattoni, olasz szövetségi kapitány:
- Jól játszottunk, a helyzetek alapján győzelmet érdemeltünk volna. A találkozó előtt kiegyeztem volna a döntetlennel, de most nem vagyok elégedett az eredménnyel.
A szakértő szerint a magyarok kifejezetten jó formában voltak, minden erejüket és lelkesedésüket beleadták a játékba, a mérkőzés végeredménye reális. Az olaszok szövetségi kapitányának, aki az Európa-bajnokság után vette kézbe a válogatott irányítását, meglehetősen kevés ideje volt a felkészülésre, ezért nem is olyan rossz ez az eredmény, az Eb-ezüstérmes a lehetőségeihez mérten jól játszott.
A mérkőzés után az olasz tévériporterek idézték Trapattoninak a felkészülés idején többször hangoztatott véleményét, miszerint soha nem szabad előre inni a medve bőrére.
forrás:
MTI
Forrás: http://valogatott.blog.hu/2013/01/25/nosztalgia_rovat_litvania-magyarorszag_1-6_2000_10
http://www.fatbudda.org/venue.php?id=301
forrás:
http://nol.hu/sport/20110108-alom_luxuskivitelben
7. perc: Sebők indult meg remekül a bal oldalon, huszonöt méteren át vezette a labdát az olaszok között, majd lágyan a tizenhatoson belülre emelt. A labdába Nesta csak belecsúsztatni tudott, így az Horváth Ferenc elé került, aki tizenöt méterről egyből kapura fejelt, de Toldo visszalépett, és elkapta a labdát.
12. perc: Del Piero ívelt be szögletet a jobb oldalról, s a kaputól hét méterre, középen, Iuliano előrehajolva gyengén tudott csak belefejelni a labdába, ami három és fél méterrel a léc fölé szállt.
22. perc: Lisztes bravúros mozdulattal, száznyolcvan fokos fordulattal vette át a labdát a felezővonalon, nagy lendülettel megindult az előtte lévő üres területen, és középről, 31 méterről erős lövést küldött a kapura. A kellemetlenül megpattanó, középre tartó labdát Toldo megfogta.
25. perc: Illés bal oldali szögletből visszagurított Tököli elé, aki 17 méterről lőtt, ám a megpattanó labda Toldóé lett.
26. perc: Fiore indította középről, a bentragadó Sebők mellől kilépő Inzaghit, aki kétszer megtolta a labdát, nagyon rutinosan az elfekvő Királyon is túlvitte, és éles szögből, balról, hét meterről, ballal az üres kapu közepébe gurította. 0-1
29. perc: Lisztes pazar mozdulattal, bokából, jobb külsővel emelt a térfél közepéről, jobbról, a jó ütemben kilépő Horváth Ferenc elé, és bár középen Tököli várta a labdát, a feléje mozduló Cannavaro és a rövid sarokra helyezkedő Toldo között a Cottbus csatára az ötös sarkáról jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1-1
32. perc: Del Piero az alapvonal közeléből beadott, középen érkezett Zambrotta, aki kapásból, kilenc méterről, jobbal, három méterrel a kapu fölé és mellé lőtt.
35. perc: Del Piero középről laposan indította a jobb oldalon teljesen szabadon meginduló Tottit, aki a tizenhatoson belülre érve pontosan ívelt jobbal az ötös vonalán őrizetlenül felugró Inzaghi fejére, a Juventus csatára pedig a későn érkező Király mellett a kapu közepébe fejelt. 1-2
53. perc: Totti jó ütemben ugratta ki a lesre állítással megint rosszul próbálkozó Sebők és Fehér között kilépő Del Pierót, aki átvette a labdát, és kihagyhatatlan helyzetben tizenegy méterről két méterrel a kapu fölé lőtt.
54. perc: Cannavaro egy előrevágott labdát ügyetlenül, flegmán próbált Toldóhoz továbbítani, s így a mellőle kilépő Horváth lecsapott a labdára, megtolta és nagy helyzetben 14 méterről az állva maradt Toldo kezébe lőtt.
55. perc: Halmai Liszteshez passzolt, ő pedig sokadszor próbálkozott lövéssel, ezúttal jobbal, laposan huszonegy méterről. A labdal ötven centiméterrel a jobb kapufa mellett suhant el.
69. perc: Lisztes a tizenhatos és az oldalvonal között, jobbról végezhetett el szabadrúgást, a középre lőtt labdára Sebők robbant, megelőzte Cannavarót, és nyolc méterről két méterrel a bal kapufa mellé fejelt.
76. perc: Totti emelt az ötös bal sarkán felbukkanó Inzaghi elé, aki éles szögből ballal lőtt, de Király a jobb kapufa mellől bravúrral tolta szögletre a labdát.
78. perc: Lisztes a tizenhatos előterében becsúszva indította középen Hamart, aki egy hajszállal megelőzte Cannavarót, s ugyancsak becsúszva pöckölte kapura a labdát, amelybe a már elvetődött Toldo beleütött, éppen a megintcsak csúszva érkező Horváth Ferenc elé, aki - Zambrottával a nyakán - két méterről a hálóba kotorta a labdát. 2-2
81. perc: Lisztes a balösszekötő helyéről, szabadrúgásból középre emelt, a berobbanó Pető két méterről fél méterrel a léc fölé fejelt.
Remek tempóban kezdődött a mérkőzés, igaz, nem is várhattunk mást ettől a (számunkra) kiélezett világbajnoki selejtezőtől, ráadásul mindkét szövetségi kapitány támadó szellemű futballt ígért. Nos, ez az ígéret maradéktalanul megvalósult - az első félidő eredményének ismeretében leginkább az olaszok részéről -, és ezen akaratos játék miatt könnyen átjátszható volt a középpálya, így a félidő nagy részében a két kapu előtti harmadra terelődött át a csapatok futballja.
Az első negyedórában még több dolga volt az olasz védelemnek, köszönhetően annak, hogy a Sebők, Korsós, Mátyus vonal frissen és fitten, valamint jó ütemben szerelte a meglóduló vendégtámadókat, majd tette le a labdát az irányításért felelős Lisztesnek, illetve Illésnek. A középpályások aztán az álmodott koreográfia szerint a szélek felé fordítottak, és mivel mintegy huszonöt percen át a bal oldalon felfutó Hamar aktívan zárkózott fel a támadásokhoz, stílusos is volt a válogatottunk futballja.
Az Eb-ezüstérmes olasz csapat védelme azonban hárította, megakasztotta a támadásokat - Nestáék hihetetlen nyugalommal fejelték, avagy a legszélsőségesebb esetben „bikázták ki" a belőtt labdákat -, s ennek a rutinos játéknak megfelelően igencsak takarékos mozdulatokkal igyekeztek felépíteni az akcióikat.
Ennek meg is lett az eredménye.
Az első félidő első fele a lendület jegyében telt el, ám jellemző, a magyar válogatott jó csapatjátéka egyéni hibán (Mátyus rossz passzán) bukott meg, és Inzaghi rögvest vezetést is szerzett. Ebben a periódusban azonban a válogatott képes volt a (ritmus)váltásra, és úgy egyenlített Horváth Ferenc révén, hogy a gólt egészen parádés összjáték előzte meg.
Csak hibázni nem szabadott...
Márpedig fél óra elteltével magyar részről több volt a rontott passz, ráadásul az olaszok ráéreztek arra, hogy nem csak a szögletrúgásokból képesek veszélyeztetni a magyar kapu előtt. Trapattoni parancsára a visszavont center, Totti egyre többször lépett ki a jobb szél irányába, Del Piero és Inzaghi egy-egy alkalommal középre húzódott, ezzel nyitva utat a friss és fáradhatatlan Zambrottának, aki második hullámban érkezve játszotta be a jobb oldalt.
Az olaszok nem tettek mást, mint azt, hogy hihetetlen nyugalommal játszották a tudatos, kitalált futballjukat, törekedve arra, hogy felőröljék a lelkesen játszó magyar csapat erejét.
Miután az olaszok jobb oldali játéka életveszélyes volt, Bicskei Bertalan váltott: Mátyust lecserélte, és Pető Tamást küldte pályára. A magyar kapitány ezzel együtt átszervezte a védelmet, mert Mátyus helyére Korsóst átküldte a védelem bal oldalára, míg Fehér Csaba lett a jobb oldali védő. De még ez a húzás sem volt mindenre megoldás, mert a második félidő első tíz percében Totti és Del Piero könnyedén lépett ki a leshatárról. Viszont idővel kiderült az is, hogy magyar részről érdemes becenterezni a labdákat, ugyanis a három, területet védő olasz hátvéd mellől egy-egy alkalommal elléphetett Horváth is Tököli, és éppen a hajrára bebizonyosodott az is, hogy bizony a megingathatatlannak tűnő „oszlopok" megingathatók, hiszen Horváth -ha némi szerencsével is - azért csak begyötörte Toldo kapujába a labdát.
A döntetlen mindenképpen bravúros eredményként könyvelhető el, főleg annak tükrében, hogy az első félidőben szinte végig partiban volt a magyar válogatott, még a második játékrészben a 60. perctől kifejezetten fölényben futballozott válogatottunk.
Ha a szabadrúgások utáni beíveléseknél Sebők, avagy Pető jobban koncentrál a fejeseknél, akkor még nagyobb meglepetést is produkálhatott volna a nagy akarással játszó nemzeti csapat.
Így azonban elmondható az, hogy a rutin képtelen volt legyőzni a lelkesedést, az Eb-ezüstérmes olasz válogatott ellen a magyar válogatott jó játékkal bizonyított.
BICSKEI BERTALAN - Az az érzésem, hogy egyenrangú partnerei voltunk az olaszoknak, sőt mi talán egy picit közelebb álltunk a győzelemhez. A hét közben már sejtette a jó teljesítményt, hogy a játékosaim sokkal jobb erőállapotban voltak, mint az osztrákok elleni meccsen. Azért vagyok különösen boldog, mert a szenzációs szurkolóinknak, a teli Népstadion közönségének talán egy szép estét tudtunk szerezni. Köszönjük a buzdítást.
GIOVANNI TRAPATTONI - Biztosak voltunk benne, hogy nem fogjuk tudni megfelelő ritmussal végigjátszani a meccset. A gólok mellett volt három nagy helyzetünk, szerintem többet érdemeltünk volna ennél a döntetlennél. Del Piero nem játszott rosszul, bár volt egy helyzet, amikor le kellett volna passzolni a labdát Inzaghinak. Persze tekintetbe véve az összes körülményt, ezt a pontot sem szabad eldobnunk.
KIRÁLY Gábornak nem volt sok dolga, de a gólokról nem tehetett.
KORSÓS Györgytől indult a góllal végződő magyar akció, az első félidőben jobbára csak üldözte Del Pierót.
SEBŐK Vilmos többször is jól hozta ki a labdát, a tőle megszokott teljesítményt nyújtotta.
MÁTYUS János súlyos hibáját az olaszok góllal büntették. Most játszott a válogatottban talán a leggyengébben. A helyére beállt Pető Tamás pillanatok alatt felvette a ritmust, jól védekezett és próbálta segíteni a támadásokat is.
FEHÉR Csaba kevés labdát kapott, így nem nagyon tudott beavatkozni a játékba. Igyekezett lezárni a területet ellenfele elől.
LISZTES Krisztián volt a legaktívabb, ő játszott a leggyorsabb tempóban. Az első gól előtti passza nagyszerű teljesítmény volt. Ő próbálkozott a legtöbbször lövéssel, és akadt néhány egészen biztató kísérlete is a második félidőben.
HALMAI Gábor, ahogy szokott, küzdött, hajtott.
ILLÉS Béla a szokottnál halványabb volt, ám a találkozó hajrájára feljavult.
HAMAR Istvánnak volt több jó elfutása is a bal oldalon, ám sajnos a beadásai veszélytelenek voltak.
HORVÁTH Ferenc teljesítményéről mindent elmond, hogy kétszer is eredményes volt a világ legjobb védelmével szemben, és még egy nagy helyzetet el is szalasztott...
TÖKÖLI Attila ezen a találkozón súlytalan volt. Cseréje jogosnak mondható. Helyette Dombi Tibor állt be, aki próbálkozott, akart.
forrás:
http://web.archive.org/web/20020227155838/www.borsodiliga.hu/valogatott/hun_ita.htm
forrás:
nb1.hu fórum - newreform
Mindkét válogatott az előzetes várakozásoknak megfelelően nagy lendülettel kezdett. A félidő első felében mi támadtunk többet és veszélyesebbek is voltunk. Azután egy hiba, egy kiugrás és máris a vendégek vezettek. Dicséretes, hogy ez az eset nem elkedvetlenítette, hanem harcba szólította válogatottunkat. Pár perccel a kapott gól után Lisztes indította a kiugró Horváthot, aki az ötös sarkáról nem a beadást, hanem a lövést választotta és betalált az olasz kapu jobb alsó sarkába. Ezután a vendégek "kapták össze" magukat és hozták többször nehéz helyzetbe a magyar védelmet. Tíz perccel a félidő vége előtt hibáztunk is és az ötösnél őrizetlenül maradt F. Inzaghi fejessel vette vissza a vezetést.
A második félidőben az olasz csatárok többször megugrottak védőinktől és ezzel okoztak izgalmakat. Nekünk viszont az tűnt kecsegtetőnek, ha betesszük a labdákat középre a vendégek kapuja elé és így próbálkozunk zavart kelteni. Az utolsó félórára mi kerültünk fölénybe és (milyen jó is ezt mondani) a mérkőzés vége felé egyenlítettünk is. Nagyon keservesen, de az akarat diadalaként született meg ez a találat. Lisztes csúszva érte el a labdát az olasz 16-oson belül, de sikerült Hamarnak továbbítania. De Ő is csak csúszva, az egyik védőt éppen csak megelőzve tudott kapura pöckölni. Toldó már az előbb elvetődött, így most éppen csak beleütni tudott a labdába. Végül a szintén csúszva érkező Horváth a kapu torkából megszerezte az egyenlítő gólt.
Nagy iramú, remek mérkőzésen küzdött meg a két csapat. Egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet, sőt azt is meg kockáztathatjuk, hogy a találkozó hajrájában mi voltunk a jobbak. Ekkor sikerült az egyenlítést is megszereznünk. Ez bizonyítja, hogy a magyar válogatott idegileg és fizikailag is fel tudott nőni a feladathoz.
Pontosan és megbízhatóan dolgozott a védelem és a támadásaink is ügyesen szerveződtek. Az akciókat gyakran sikerült helyzetek kialakításával zárni és ezúttal a gólok sem maradtak el. Növelte csapatunk teljesítményének értékét, hogy az olasz válogatott sem teljesített rosszul.
Bár az ilyen selejtező sorozatok alkalmával az otthoni győzelem szinte kötelező, ez a pontszerzés így is nagyon értékes és még nagyon jól jöhet.
forrás:
mafoci
...már amennyire emlékszem. Elsô (és remélhetôleg nem utolsó) teltházas meccsem a Népstadionban.