Párizs - Budapest 1 : 1
nem hivatalos, városok közötti mérkőzés
helyszín :
Párizs, Stade Parc des Princes
játékvezető :
Leclerq Lucien (Franciaország)
nézőszámok:
- huszadikszazad.hu: 25.000
- MTI: 30.000
- Nemzeti Sport: 35.000
-
0 - 1 20' Béky Bertalan 35' Moulet Albert 1 - 1
Párizs | Budapest |
---|---|
Gonzales Martin Dupuis Maurice Zabalo Ramón Meuris Georges Jordan Auguste Diagne Raoul Moulet Albert Simonyi András Courad Roger Veinante Émile Máthé Gyula |
Sziklai Ferenc (46' Háda József) Korányi I. Lajos Bíró Sándor Lázár Gyula Dudás János Szücs György Béky Bertalan (46' Zsengellér Gyula) Kalmár Jenő Vincze Jenő Titkos Pál Kállai (Klauber) Lipót |
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
vezetőedző: hiányzó adat beadása |
meccstörténelem
- 1946.11.03 Párizs - Budapest 2-2
- 1938.12.04 Párizs - Budapest 3-5
- 1938.02.20 Párizs - Budapest 1-1
- 1935.12.01 Párizs - Budapest 1-5
- 1934.01.21 Párizs - Budapest 1-3
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
http://www.huszadikszazad.hu/1938-februar/sport/budapest-paris-11-11
Maurice Dupuis Francia válogatott 1937 - 1945 9 (Francia)
Ramón Zabalo Zubiaurre Spanyol válogatott 1931 - 1936 11 (Spanyol)
Georges Meuris Francia válogatott 1937 1 (Belga)
Auguste « Gusti » Jordan Francia válogatott 1938 - 1945 16/1 (Osztrák)
Raoul Diagne Francia válogatott 1931 - 1940 18 (Francia Guyanai) Szenegáli szövetségi kapitány
Albert Moulet (Francia)
András "André" Simonyi Francia válogatott 1942 - 1945 4/1 (Magyar)
Roger Courad
Émile Veinante Francia válogatott 1929 - 1940 24/14 (Francia)
Gyula "Jules" Mathé Francia válogatott 1939 2/1 (Magyar)
http://hu.wikipedia.org/wiki/Külföldi_válogatottban_szerepelt_magyar_labdarúgók_listája
Gyönyörű napsütéses időben került lejátszásra Budapest-Párizs mérkőzés, amelynek vonzerejére jellemző, hogy huszonötezer néző volt kíváncsi a két csapat találkozójára. A díszpáholyban egy aktív és két volt miniszter foglalt helyet.
Ott volt a magyar követség képviseletében Királdy-Lukács követségi tanácsos, valamint a követség több tagja, Párizs városának képviselője, a társadalmi és katonai előkelőségek egész sora. A magyar nemzeti liga képviseletében ott volt Aschner Lipót, a liga elnöke is. Dr. Fodor Henrik, a Nemzeti Liga főtitkára – aki londoni útját megszakítva tartózkodott a francia fővárosban – szintén jelen volt a mérkőzésen.
A mérkőzés
A Leclerqu belga bíró sípjelére a Parc de Prices pályán eredeti összeállításban állott fel Budapest és Párizs város válogatott csapata. A pálya talaja kissé nehéz volt. A magyar csapat bizonytalanul kezdett és teljesen átengedte a teret a franciáknak.
Egymás után gördültek a francia támadások a magyar kapu ellen, de Sziklai a kapuban nagyszerűen védett. A francia balszárny szinte ellenállhatatlan volt. Már a negyedik percben Veinante gyilkos erejű lövését Szikszai nagy bravúrral védi.
Bíró és Korányi állandóan munkában vannak, hogy szereljék a két magyar csatárra megerősített francia támadósort. Moulet az egyébként jól játszó Dudás mellett megszökik, centerez, Couard kapásból továbbítja a labdát, azonban Sziklai reflexmozdulattal kiboxolja.
A magyar csapat nem tud magára találni. A csatársor nem képes a labdát magánál tartani és így egyre több feladat hárul a védelemre. Veinante öt lépésről nagy helyzetet hagy ki.
Vezet a magyar csapat
A 20. percben Titkos Kállai kombinációiból Vincze kapja a labdát, kapura lő, Gonzales védi, de a labda Béky elé pattan, aki lapos lövéssel megszerzi a vezető gólt. A gól után ismét a franciák támadnak és egymásután zúgnak a lövések a magyar kapura.
Diagne, aki egyébként fedezetet játszott, előretör és mintegy húsz méterről hatalmas bombát küld Sziklai kapujára. A magyar kapus kiöklözi a labdát és a rástartoló Moulet a közben földre eső Sziklai fölött a hálóba emeli a labdát (1:1).
Hatalmas magyar fölény
A második félidőben Sziklai helyét Háda foglalja el, míg Béky helyett Zsengellér áll a jobbszélre. Így már jobban megy a játék. Kalmár és Titkos nagyszerűen feljavultak és most már szépen peregnek a magyar támadások.
A francia csapat nem tud kiszabadulni a magyar együttes támadó gyűrűjéből és a francia védelemnek önfeláldozásra van szüksége, hogy megmentse a helyzetet. Kállai, Kalmár, Titkos, Zsengellér bombázzák a francia kaput, de minden hiába, a kapus nagyszerűen véd.
Vinczének van kedvező helyzete, azonban az utolsó pillanatban elcsúszik. Harmincöt percet támadott a magyar csapat, de gólt elérni nem tudott. Hádának is sok dolga akad, azonban pompásan védett minden lövést.
Páris elégedett
A huszonötezer főnyi közönség, amely szemtanúja volt a Budapest-Páris csapata összecsapásának, meg volt elégedve úgy saját együttesének, mint a magyar csapat játékával. Az első félidő teljesen a franciáké volt, de ekkor a magyar védelem sziklaszilárdan állott a lábán és nagyszerűen verte vissza a szűnni nem akaró párisi támadásokat.
Ebben a játékidőben határozottan szerencséje volt a magyar csapatnak, ami egyszersmind azt is jelenti, hogy a párizsiak mellé szegődött a balszerencse. Sziklai a kapuban és a két hátvéd kifogástalan játékot nyújtott. A halfsorban csak Dudás elégítette ki, még két társa szürkén játszott.
A csatársor valamennyi tagja az első félidőben csődöt mondott. Általában a magyar csapatot meglepte a franciák gyors és energikus játékmodora és ettől a meglepetéstől nem tudtak a félidő végéig sem szabadulni. Szerencsére a második félidőben megváltozott a játék képe és a sorozatos, szinte meg nem szűnő magyar támadások rehabilitálták a magyar együttest.
A második félidőben a védelmen kívül dicséret illeti Kalmárt, Titkost és Zsengellért. A franciák részéről a védelem végzett elsőrangú munkát és bizony az ő segítségükre is sokszor sietett a szerencse. A halfsorban Diagne, a nálunk is ismert válogatott játékos volt a legjobb, míg a csatársornak a balszárnya tüntette ki magát, különösen a válogatott Veinante balösszekötő.
forrás:
http://www.huszadikszazad.hu/index.php?apps=cikk&cikk=23038&rovat=4