Kazincbarcika, Pete András Stadion
-
17 felhasználó járt itt.
-
alias
- Kazincbarcikai Sport Központ
- KVSE Stadion
- KBSC FC Kft. Sporttelep
- kapcsolódó stadionok
- cím
- térkép, megközelítés
- befogadóképesség
-
lakosság
Kazincbarcika: 28.249 (2013)
-
tulajdonos
Kazincbarcika Város Önkormányzata
-
hazai csapat
megszűnt / már más pályán játszó
- Diósgyőri VTK II. F4R (2017)
- Kolorcity Kazincbarcika SC (1981 - 2017)
- nézőcsúcs
15.000Kazincbarcikai VSE - Budapesti Honvéd SE
Osztályozó az NBI-ért
1990.06.17. - pálya mérete
-
talaj típusa
természetes füves
- eredményjelző tábla
manuális / kézi
- világítás
nincs
- futópálya
nincs
- átadás éve
1969
- nyitómérkőzés
-
kapcsolódó mérkőzések
- 2017.12.03 Diósgyőri VTK tartalék - ESMTK
- 2017.11.19 Diósgyőri VTK tartalék - Debreceni EAC
- 2017.10.29 Diósgyőri VTK tartalék - Jászberényi FC
- 2017.10.15 KBSC - CREDOBUS Mosonmagyaróvár
- 2017.10.15 Diósgyőri VTK tartalék - Monori SE
- ...összes mérkőzés
- segítség
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 19. fordulójában hazai környezetben szerepel szombaton 15 órától a Kazincbarcikai SC csapata.
A Jászapáti elleni találkozó előtt avatják hivatalosan „Pete András Stadionná" a barcikai pályát Bandi bácsi kazincbarcikai labdarúgásban eltöltött 40 éves munkásságának tisztelegve. A kezdőrúgást is a sportember fogja elvégezni, valamint a mérkőzés tiszteletbeli vezetőedzői posztját is ellátja ezen a napon.
A mérkőzés előtt Barcika polgármestere, Király Bálint leplezi le a „Pete András Stadion" táblát.
A találkozóra a szurkolók számára a belépés ingyenes lesz.
Mostantól Pete András (jobbra) nevét viseli a stadion (Fotó: VCS)
Borsodi Vegyész
1981.07.23
forrás: 1969.X.21. Észak-Magyarország
Ipari út 1963-69
Pete András stadion 1969-2017
Közben valmikor Vegyész stadion (70-es évek végéig)
forrás: Népsport 1969.X.19.
Kazincbarcika - Bp. Honvéd 2:2 (1:1)
Kazincbarcika, 15 000 néző, V: Puhl
gólszerzők: Kalmár (2. p.), Asszony (52.), illetve Gregor (33.), Csehi (82.)
sárga lap: Kondás (46. p.), Balogh (62.), illetve Sikesdi (34. p.), Fodor (84. p.)
Kazincbarcika:
Májer - Kondás, Sztahon, Lipcsei, Budai - Balogh, Deszatnik, Búza - Kalmár, Csipke, Asszony
Bp. Honvéd:
Disztl - Sallai S., Ács, Bánfi, Cseh - Pisont (Sallai T. 89. p.), Sikesdi, Fodor, Csábi - Gregor (Orosz 73. p.), Csehi
Gyorsan vezetést szerzett az NB II-es gárda, és ezután óriási nyomás nehezedett a Honvéd kapujára. A kispestiek vitatható góllal egyenlítettek, majd szünet után feljavult a játékuk. Hosszú időn át támadtak, de ekkor jött a nagy fordulat, újra vezetést szerzett a Kazincbarcika. Ekkor ismét nyomasztó volt a hazai fölény, de egy ritkán látható szép szabadrúgás-gól az NB I-et jelentette a Honvéd számára. A játék alapján a Kazincbarcika győzelmet érdemelt volna.
jók: Sztahon, Lipcsei, Budai, Deszatnik, Csipke, illetve Disztl, Sallai S., Fodor, Csehi.
forrás:
MTI
A nézőszámokat úgy adjuk be, ahogy a forrásban szerepelt. Vagyis lehetséges, hogy nem fért be 15 ezer ember erre a pályára, de mivel az MTI tudósításában ez szerepel, ezt adjuk be. Ha van más, hiteles forrás (például Népsport, vagy a klubnak van nyilvántartása az eladott jegyekről) akkor javítjuk az adatokat.
A Vegyész stadion-ban(futópályás, domboldai fa lelátó, ez van a komplexum Tardonai út felé eső oldalán) a KVSE kb a hetvenes évek végéig játszotta mérkőzéseit.
Itt volt a Magyar Szovjet utánpótlás EB elődöntő, (jelen voltam, még nem voltam 13.éves), a 15.000-s nézőszám reális.
A jelenlegi pályán ,(Csontváry út felé eső rész, beton lépcsős lelátók): már itt játszották az MTK elleni osztályozó mérkőzést (1981/82) az NBI-be történő feljutásért.
Ide is volt jegyem, de már nem találtunk "normális" helyet bent, így a mérkőzést egy régi jó ismerősünk Csontváry úti lakásának tetejéről néztük végig.
Szintén itt volt a Honvéd elleni osztályozó (1989/90), itt tulzás a 15.000-s nézőszám, max 6.000, jóindulattal 7.000-nél többen nem férnek be...( Ha a komplexum egész területét vesszük alapul, akkor igaz lehet, de akkor a fele nem látta a mérkőzést) [Jelen voltam]
Csak mert úgy tudom, hogy a Pete sokáig csak egy edzzőpálya volt.
Kőrösi Róbert beszámolt még infrastrukturális fejlesztési tervekről, aminek egyik része, hogy a centerpályát átköltöztetik a régi helyére, amelynek a környezetét is alkalmassá teszik NB II-es összecsapások megrendezésére.
Ez újmagyarul azt jelenti, hogy visszaköltöznek a Vegyész Stadionba, 2000 luxos reflektorokat, telepítenek, rendbehozzák a gyepet és a lelátót, magas kerítést húznak a pálya köré és még kulturált mellékhelyiség is lesz?
A keretbe foglalt cikkrészlet forrása: http://www.boon.hu/megfordult-az-edzo-szerepe-barcikan/2056338
De a Fekete meghatározása még nem tisztázott. Ezen a versenyen, a játékosok részt vehetnek után született 01.09.49, plusz 2 "benőtt".
http://russia-matches.ucoz.ru/publ/molodjozhnaja_sbornaja/1974_molodjozhnaja/vengrija_molodjozhnaja_sssr_molodjozhnaja_2_0_po_pen_4_3/467-1-0-2200
2009. június 28. 9:21print
A magyar utánpótlás-válogatott harmincöt évvel ezelőtt, 1974-ben nyerte meg az utánpótlás Európa-bajnokságot. Annak a versenysorozatnak az utódja az U21-es Eb (amelynek döntőjében, az Anglia - Németország meccsen hétfőn Malmőben Ring György lesz az egyik asszisztens), s aranyérmet szerezni akkor is éppen akkora dicsőséget jelentett, mint ma. Együttesünk - amelyet Sárosi László irányított - az 1974-es döntőben az NDK ellen szerezte meg a trófeát.
Csapatunk a csoportjában Jugoszláviát (0-4; 1-0) és Görögországot (2-0; 3-2) megelőzve jutott a legjobb négy közé. Az út Hollandián (1-2; 3-1) és a Szovjetunión (0-2; 2-0 -11-esekkel 4-3) át vezetett a fináléba - akkor oda-visszavágós rendszerben folyt a versengés -, amelyben a magyar válogatott 3-2-es idegenbeli vereség után hazai pályán 4-0-ra győzött a Német Demokratikus Köztársaság ellen, s megszerezte a korosztály Európa-bajnoki címét.
Az alábbi, Pénzes Mihállyal, az egykori nagyszerű győri támadóval készített interjú a Kisalföldben jelent meg, a cikket teljes egészében idézzük.
"Pénzes Mihály, az egykori Rába ETO jobbszélsője oroszlánrészt vállalt a diadalban, továbbjutást érő gólokat szerzett. Mégsem kapott aranyérmet, amit még a saját pénzén is megcsináltatna.
- Nagyszerű és egyúttal szomorú érzések kavarognak bennem, ha az Európa-bajnokságra gondolok - kezdi az emlékezést Pénzes Mihály. - A nagyszerűt az adja, hogy ilyen siker részese lehettem, a másikat pedig az, hogy a fináléra valamennyi vidéki játékos kimaradt, s tulajdonképpen az A-válogatott fejezte be a sorozatot.
- Maradjunk még a kedves emlékeknél...
- A csoportmérkőzések után a nyolc között Hollandiával játszottunk. A kinti vereség után Békéscsabán volt a visszavágó, s bekerült a csapatba Németh Lajos, az NB I/B gólkirálya, aki a helyi csapatban játszott. Telt ház előtt, nagyon jó hangulatú mérkőzésen én rúgtam a harmadik gólunkat és ezzel jutottunk tovább. Következett a Szovjetunió csapata. Harkovban kettő-nullra kikaptunk, majd Kazincbarcikán tizennyolcezer néző előtt a nyolcvanharmadik percig egy-nullra vezettünk. Ekkor hatalmas gólt lőttem, hosszabbítás, majd tizenegyesek következtek, amelyben legyőztük a remek szovjet együttest.
- Kik szerepeltek a magyar csapatban?
- Többnyire Gujdár, Varga Sánsor, Kocsis, Vépi, Dunai III, Csorna, Kiss, Németh, Kunszt, Becsei volt tagja rajtam kívül a csapatnak. Sárosi László volt a szövetségi edző, a döntőre őt váltotta fel Illovszky Rudolf 1974 tavaszán. Mi az NDK ellen játszottunk, míg a nagycsapat az NSZK-ba utazott. A Népstadionban laktunk, s mindenki az utánpótláscsapatban akart játszani. Érthető, hiszen várható volt a győzelem, a nagyoknál viszont a vereség. Mindkettő be is következett...
– Kik játszottak a döntőben?
- Mészáros - Török, Harsányi, Horváth, Kántor - Dunai III, Tóth A. - Fekete, Kiss, Váradi, Nagy László. Én mindkét találkozón a kispadon ültem, s még a második meccsen sem cseréltek be, pedig már négy-nullra vezettünk... Akkoriban csak a kezdő tizenegy kapott aranyérmet, talán ezért sem cseréltek be. Salga Lajos, az MLSZ titkára akkoriban megígérte, hogy intézkedik, de már lemondtam róla, hogy valaha a vitrinembe tehetem az érmet. Pedig a saját pénzemen is megcsináltatnám a másolatot, ha segítenének benne. Titkon abban is reménykedem, a szövetség nem feledkezik el a jubileumunkról.
- Még az év őszén bekerült a nagyválogatottba is...
- Már Bozsik József kiszemelt, de sajnos ő csak egy meccsen volt kapitány. Bécsben a Práterben játszottunk, amikor a szünetben infarktust kapott, a második félidőre ki sem jött. Fekete végigsántikálta a meccs végét, de nem küldtek be a helyére. Aztán október tizenharmadikán eljött a nagy nap, Luxemburgban négy-kettőre vertük a házigazdákat. Bálint és Fazekas kivételével azok játszottak, akik megnyerték az utánpótlás Eb-t. Egyszer-kétszer még eljutottam a kispadig, de utána már csak a B csapatban húzhattam fel a címeres mezt.
- Az ETO-tól később sem szakadt el, a nyolcvanas évek elejéig játszott, napjainkban pedig az öregfiúk csapatkapitánya.
- Az öregfiúk nagypályás csapatunk gyakorlatilag megszűnt, az idősebbek különböző okok miatt kikoptak, a fiatalabbak pedig nem nagyon érdeklődnek a játék iránt. Marad a lábtenisz, ott viszont szenvedélyes csatákat vívunk egymással az ETO Parkban.
Papp Győző"
forrás:
http://www.mlsz.hu/harmincot-eve-nyertuk-meg-az-utanpotlas-eb-t
Az újpesti Fekete László játszott, a diósgyőri 24 éves volt.
Kérem, segítsen a kérdésekre.
MAGYARORSZÁG - SZOVJETUNIó - 2 : 0 (0 : 0 2 : 0), 4:3 - a szankciókra.
07.05.1974. Kazincbarcika. Stadion (Mi volt a neve a stadion 1974-ben?). 15 000 (?) néző.
Match 1/2 döntő ifjúsági Európa-bajnokság II (U23).
Bíró - T. Stanev (Bulgária).
Magyarország: Mészáros-II F., Török, Vépi (Kocsis I., ?), Harsányi, Dunai-II E., Horvat-II J., Tóth-I A., Kiss-II A., Fekete, Nagy L. (Penzesh, ?) Bechei. Coach - L. Sharoshi.
Szovjetunió: Vergeenko, Zuev, Golubev (k), Zenkov, Komarov, Alexandrov, Chesnokov, Buriak, Fedorov, Makhovikov, Kipiani (V. Andreev, ?). Coach - V. Nikolaev.
Gól: Penzesh (?), Fekete L. (?).
Büntetés: ???
Milyen Fekete László játszott: a "Miskolc" vagy "Újpesti Dózsa"?
Köszönöm!
forrás: boon.hu
forrás:
cud2003.uw.hu/viewtopic.php?t=60&sid=7c709477b201e5aa4654645bfde94c61
· A szabályok betartásáért a rendőrség a felelős.
· A Sport felőli bejáratot ezentúl csak a vendégcsapat szurkolói, a vendégcsapat vezetői, játékosai és újságírók vehetik igénybe. A VIP kártyával rendelkezők sem közlekedhetnek itt még autójukkal sem.
· A VIP belépővel rendelkezők a Faház büfé felőli, hátsó bejáraton keresztül közelíthetik meg a pályát.
· A hazai nézők beléptetése kizárólag a buszpályaudvar felőli kapun történik.
· A fedett lelátóra illetve a VIP-páholyba való bejutás is csak innen lehetséges.
· A mérkőzés végén a hazai szurkolók szintén csak kizárólagosan a buszpályaudvar felőli bejáratot vehetik igénybe távozásuk céljából.
· A mérkőzés előtt, közben és után az öltözők és a játékoskijáró környékén szurkolók nem tartózkodhatna, át nem járhatnak.
forrás:
http://kbscfc.gportal.hu/gindex.php?pg=32294712
http://www.youtube.com/watch?v=Q9c5jiXbgYk
forrás:
http://kbscfc.gportal.hu
1993/1994
1994/1995
1995/1996
forrás:
http://www.freeweb.hu/harcosok/harcosok_t/index.html
8000 néző szerintem sem fér be, de a régi pályán a 15000 volt a teltház, (anno egy Magyarország-Szovjetunió ifi eb döntőn volt ez a nézőszám)