magyarfutball.hu

Netherlands - Hungary 7 : 1 20:15

   
   
Upload your own photos! »
videók
mérkőzés értékelése
hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
687. official national team match
ground : Eindhoven, Philips Stadion
referee : Elleray David (Anglia)
attendance:
  1. onsoranje.nl: 27.450
  2. nso.hu: 28.000

Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!

 

új hozzászólás

Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!

comments

  1. avatar: magyarfutball.hu
    2024.10.11, 17:06
    kép
     
  2. avatar: magyarfutball.hu
    2018.10.01, 20:28 (szerk.: 2024.10.10, 14:27)
    Budapest, 1994. május 26. csütörtök (MTI) - Kijelölte csapatát Verebes József labdarúgó szövetségi kapitány a Hollandia elleni válogatott mérkőzésre. A barátságos találkozót szerdán 20.15 órás kezdettel játsszák a PSV Eindhoven stadionjában. A magyar együttes szakvezetője 17 játékosra számít, köztük öt idegenlégiósra, és meghívást kapott a debreceni Dombi Tibor is, aki, ha pályára lép, első alkalommal öltheti magára a válogatott mezét. A ,,külföldiek,, között Balog Tibor a legérdekesebb, mivel az MTK Belgiumba igazolt középpályásának a neve az utóbbi időben már nem szerepelt Verebes József jelöltjeinek sorában.

    A keret:

    Végh Zoltán (ETO FC Győr), Koszta János (Vác FC-Samsung) -
    kapusok

    Puglits Gábor (Vác FC-Samsung), Kuttor Attila (ETO FC Győr), Márton Gábor (AS Cannes), Lipcsei Péter (Ferencváros), Mészöly Géza (Le Havre), Kereszturi András (Austria Memphis), Keller József (Ferencváros), Albert Flórián (Ferencváros), Illés Béla (Kispest-Honvéd FC), Halmai Gábor (Ekeren), Balog Tibor (Charleroi), Vincze István (Kispest-Honvéd FC), Csertői Aurél (ETO FC Győr), Dombi Tibor (Debreceni VSC), Klausz László (ETO FC Győr)

    biztonsági tartalékok:
    Csábi József (Kispest-Honvéd FC), Herczeg Miklós (ETO FC Győr)

    A játékosok - a biztonsági tartalékokkal együtt - május 29-én, vasárnap 17 órakor találkoznak a Stadion szállóban.

    A válogatott hétfőn reggel utazik hollandiába.

    Budapest, 1994. május 29. vasárnap (MTI) - Vasárnap délután a Stadion Szállóban találkozott a magyar labdarúgó válogatott keret. Tudott, a nemzeti legénység szerda este Eindhovenben Hollandiával játszik barátságos találkozót. A fővárosi randevúra nem érkezett meg Kuttor Attila, a győriek védője, akinek szombati, bajnoki találkozón nyújtott formájával nem volt elégedett Verebes József szövetségi kapitány.

    Emiatt azután az ETO játékosa helyére Csábi József, a kispestiek labdarúgója kapott utazási lehetőséget a tartalékok sorából. A légiósok közül Budapest vendége Márton Gábor, Mészöly Géza, Keresztúri András és Halmai Gábor, továbbá Budapestre várják Balog Tibort is. Tudott, a csapat hétfőn reggel utazik Amszterdam érintésével Eindhovenbe.

    Ami a vasárnap kora esti műsort illeti: az esőzés és a veszélyes villámlás miatt a BKV Előre pályájára tervezett szabadtéri foglalkozás helyett ezúttal teremben való átmozgatás szerepelt műsoron. Rendhagyó módon, a labda ugyan előkerült, de ezúttal azt nem rúgták Mártonék, hanem gyűrűkbe dobálták. Tudniillik kikapcsolódás gyanánt kosárlabdáztak.
     
  3. avatar: fgymat
    2013.05.13, 19:26 (szerk.: 2024.10.10, 14:26)
    Gullitnak nem bocsájt meg Hollandia - Holland-magyar barátságos futballmérkőzés, Eindhoven

    Szabó Sándor, az MTI kiküldött munkatársa jelenti:

    Geldrop, 1994. június 1. szerda (MTI) - Ruud Gullitnak nem bocsájt meg Hollandia
    - ez egyértelműsíthető a szerdán megjelent újságok hírei alapján. A 31 éves futballista hétfőn elhagyta a vb-döntőre, illetve az azt megelőző szerda esti, Magyarország elleni válogatott mérkőzésre készülődő hollandok edzőtáborát, leszögezve: a jövőben nem kívánja többé felölteni a ,,narancsos,, mezt.

    Gullit eljárását főként az egyszerű futballdrukkerek ítélik el. Ez derül ki például a De Telegraaf című lap első oldalán készült fényképről. Egy szemeteskuka látható a felvételen, a konténerből Ruud Gullit feliratu nemzeti lobogó lóg ki... Ami a hirtelen távozás okait illeti, csak találgat mindenki. Elfogadható, de egyáltalán nem igazolt, továbbá enyhén szólva vad ötletek is nyomdába kerültek a Gullit-puccs boncolgatása során. Az tény, hogy 1985 óta ez volt a suriname-i származású klasszisjátékos hatodik ,,palotaforradalma,,. Kétszer akasztotta össze a bajuszt Leo Beenhakkerrel, egyszer-egyszer Thijs Libregtsszel és Rinus Michelsszel, most pedig másodjára Dick Advocaat szövetségi kapitánnyal.

    Akadnak, akik Johan Cruyff mesterkedését látják a háttérben. A Barcelona vezetőedzője eddig soha nem volt holland szövetségi kapitány. Az idei vébén lehetett volna. A képlet egyszerű volt. Advocaatnak ki kellett vezérelnie Amerikába a válogatottat, utána pedig Cruyff vette volna kézbe a hollandok gyeplőjét. Csakhogy februárban Cruyff az előzetesen kialkudott ,,fellépti díját,, alaposan fel kívánta srófolni, mire a holland szövetség egyszerűen az orrára csapta az ajtót. Advocaat maradt. A pletykálkodók szerint Cruyff bosszut forralt. E bosszú ,,terméke,, lehet a Gullit-féle manőver, amennyiben így kívánták lehetetlenné tenni Advocaatot. A másik ,,suttogás,, már Milánóval kapcsolatos. Hírlik ugyanis, hogy Gullit feleségét és két gyermekét megfenyegették. Miért? Talán azért, merthogy az AC Milan - klubelnöke, Silvio Berlusconi politikai nézetei okán - ,,jobbos,, klubként szerepel az itáliai köztudatban. Ha pedig jobboldal, akkor a szélsőségesek akár meg is fenyegethették a színes bőrű Gullitot és gyermekeit - vonták le a következtetést a hollandiai ,,oknyomozók,,. Alighanem fals nézetek ezek, de beszélnek róla Eindhovenben is.

    Mindenesetre az valós hír, hogy Ted Turner, a CNN tévé tulajdonosa rögvest forgatócsoportot irányított a tengerentúlról Milánóba, azt remélve, hogy egy újabb Gullit-interju esetleg fellebbenti a fátylat a titokról. Apropó tévé
    A holland állami adók nem iktatták műsorba a szerda esti holland-magyart, mindössze az 5-ös számú csatorna műsorára tűzték ki az élő közvetítést a PSV stadionjából. A lapok szerint a 90 perc iránt nem mutatkozott jelentős érdeklődés, a 30 ezres létesítménybe csak 8 ezer drukker volt várható estére. A jegyek nem túl olcsók, úgy 12-15 dollárt kellett leszurkolni a tikettért.

    A szerdai újságok hírül adták, hogy Bergkamp vállalta a játékot, azzal kapcsolatban viszont csak egy délutáni orvosi konzílium mondott végső döntést, hogy Rijkaard pályára léphet-e.

    Ami azt illeti, jó nagyot tévedtek azok, akik mindössze nyolcezer nézőt jósoltak estére. Amikor ugyanis a két válogatott az angol Elleray dirigálásával megkezdte 12. hivatalos erőpróbáját, csaknem telt ház figyelte az eseményeket. A 30 ezer néző előtt, nyáriasan meleg időben a két legénység a következő játékosokkal kezdett:

    Hollandia:
    De Goey - Rijkaard, R. Koeman, F. de Boer - Overmars, Winter, Jonk, R. Witschge - R. de Boer, Bergkamp, Roy

    Magyarország:
    Végh - Márton - Lipcsei, Mészöly - Puglits, Halmai, Illés, Keresztúri, Keller - Vincze I., Klausz

    Verebes József szövetségi kapitány a találkozó előtt azt mondta, örül annak, hogy angol bíróra bízták a játékvezetést, mert az albioniak fair-módon sípolnak. Ami azt illeti, Elleray egyik partjelző segítője aligha van tisztában a lesszabállyal, mert a 7. percben Overmarsot kétméteres lesről simán elengedte. A lövést szerencsére Végh óriási bravúrral, lábbal ,,letompította,,, majd a védők mentettek. A holland rohamok közepette egy ,,kóbor,, magyar akció végén jobbról szállt középre, a hazaiak kapuja elé a beívelés, amelyet Rijkaard kézzel tolt tovább. A 10. percben ezért megítélt 11-est Illés higgadtan a kapu bal oldalába helyezte (0:1). Mindez nem szegte kedvét a hazaiaknak, remekül rohamoztak. A 13. percben R. de Boer a jobb oldalról nagy erővel eltalálta a bal kapufát. A kivágódó bőrgolyót Bergkamp mintegy 12 méterről ismét a bal kapufára bombázta, de neki már nagyobb szerencséje volt, mert a bőrgolyó végül a kapu jobb alsó sarkában kötött ki (1:1). Nem nagyon tudott levegőt venni a magyar legénység, a vb-döntőre készülő, a hazai közönségtől ezúttal búcsúzó ,,narancsosak,, maximális tempóban rohamoztak, mindkét oldalon hallatlan sebességgel kerültek a magyar védelem mögé. A 18. percben R. de Boer a bal oldali alapvonalról ívelt középre, Puglits és Lipcsei között az előrevetődve fejessel próbálkozó Roy kísérlete gyümölcsözött, Végh nem tudta hárítani ezt a fejest (2:1). A magyar középpályások képtelenek voltak megtartani a labdát, így azután Vincze és Klausz tevékenysége abban merült ki, hogy üresben futottak, hiába várva átadásra.

    A 24. percben Bergkamp forgolódott a 16-oson belül. A felpörgetett labda Lipcsei kezéhez ért, az angol játékvezető 11-est adott. R. Koeman laposan a jobb alsó sarokba vágta a bőrgolyót, alaposan becsapva Véghet, aki a másik oldalra várta a büntetőt (3:1). A 28. percben Jonk 22 méteres, elemi erejű bombáját Végh pompás vetődéssel hárította, majd hat perc múlva Koeman 25 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre. Verebes ekkor határozta el az első cserét, a Wintert tartani nem tudó Keresztúri helyett Balog jött a gyepre.

    Az utolsó tíz percben a hollandok visszavettek a tempóból, ekkor jórészt a középpályán folyt a küzdelem.

    A félidőben:

    Hollandia - Magyarország 3:1
    Eindhoven, 27 450 néző (javított nézőszám)
    gólszerzők: Bergkamp (13.), Roy (18.), R. Koeman (24. - 11-esből),
    illetve Illés (10. - 11-esből)

    A szünet után három-három új, friss erő kapott játéklehetőséget mindkét oldalon. A 47. percben Jonk lapos, pontos labdájával Taument ugrott ki háborítatlanul. Végh messze kifutott eléje, de nem kívánta kockáztatni a piros lapot, akadálytalanul hagyta tovább robogni az őt kicselező színes bőrű cserejátékost, aki 11 méterről az üres kapuba gurított (4:1). Az 58. percben Dombi próbált középen esélyhez jutni, de a fizikailag jóval erősebb holland védők - szabályosan - elsodorták a magyar válogatottban 776. játékosként, tehát szerda esti újoncként szóhoz jutott fiatal debreceni labdarúgót. Simán, zökkenőmentesen tologatott továbbra a hazai válogatott, egyfajta kívánsághangversennyel búcsúzva közönségétől. Az 59. percben Rijkaard középről kapott a jobb oldalon egy pontot indítást. Meglehetősen éles szögből, 15 méterről precíz lövéssel bombázott a jobb alsó sarokba (5:1). A 65. percben Illés 17 méteres jó lövése egy védőről pattant szögletre. Már-már úgy tűnt, nem folytatódik a hazai gólgyártás, amikor a 79. percben Rijkaard cselezte magát a 16-os középső tájéka felé, majd 19 méterről óriási bombát küldött a magyar kapuba (6:1). A 90. percben Bergkamp háborítatlanul tört előre a 16-osig, majd jobblábas, hatalmas erejű lövése a kapu jobb oldalában kötött ki (7:1).

    Az összeállításból arra lehetett következtetni, hogy Dick Advocaat szövetségi kapitány az első 45 percre tervezi a ,,fő tüzet,,. Egyfajta kedvteremtő első félidőt kért a szakvezető azért, hogy szépen búcsúzzon a narancsmezes válogatott a vb előtt a hazai közönségtől. Játékosai akceptálták kérését, Koemanékat egy pillanatra sem rendítette meg, hogy Illés büntetőjével a magyarok szereztek vezetést. Olyan iramú bő félóra jellemezte az első 45 percet, amely alapvetően megrengette a magyarokat. Erre az iramra nem volt gyógyszer, Winterék a támadóterület minden lehetséges négyzetcentiméterét kihasználták. Különösen R. de Boer élt nagyon, a hazai beadások rendre életveszélyes helyzetet teremtettek Végh kapuja előtt. A középpályás sor nem tudta megszűrni az akciókat, a közvetlen védelem pedig egy idő után tojáshéjként zúzódott szét.

    Szünet után a holland cserék bizonyították, legények a talpukon, kifogástalan ritmusban folytatták a hazaiak. Olykor ugyan szóhoz jutott a magyar válogatott is, de jószerével egyetlen gólveszélyes támadást sem vezetett. Hollandia mindenben felülmúlta a magyar csapatot, erőnlét, futógyorsaság, kombinációs készség és helyzetkihasználás terén ég és föld volt a különbség. Verebes mindkét kapitányi időszakát ideszámítva 13. alkalommal ült a kispadon, valódi balszerencsés estéje volt, hiszen minden idők legsúlyosabb vereségét szenvedte el a Hollandia elleni páros csatákon a magyar válogatott.


    Hollandia - Magyarország 7:1 (3:1)
    Eindhoven, 27 450 néző, V: Elleray (angol)
    gólszerzők: Bergkamp (13., 90.), Roy (18.), R. Koeman (24. - 11-esből), Taument (47.), Rijkaard (59., 79.), illetve Illés (10. - 11-esből)
    sárga lap: Mészöly (61.)
    cserék: R. de Boer helyett van Gobbel (a szünetben), Winter helyett Taument (a szünetben), Overmars helyett Valckx (a szünetben), R. de Boer helyett van Vossen (63.), Jonk helyett de Wolf (81.), illetve Keresztúri helyett Balog (33.), Lipcsei helyett Albert (a szünetben), Vincze helyett Csertői (a szünetben), Klausz helyett Dombi (a szünetben)


    Nyilatkozatok:

    dr. Laczkó Mihály, az MLSZ elnöke:
    - A nagyobb tudás előtt sportszerűen meg kell hajolnunk. A holland válogatott Gullit nélkül is tökéletes egységet képez, és egy jól olajozott gépezetként biztosan végezte feladatát. Örülök, hogy a csapat az utolsó pillanatig küzdött és nem adta fel a szépítés lehetőségét.

    Puskás Ferenc:
    - Nem vagyunk egy súlycsoportban Ilyen játékritmushoz a magyar labdarúgók nincsenek hozzászokva. Törvényszerűen buktak el a minden tekintetben jobb hollandokkal szemben.

    Berzi Sándor, az MLSZ főtitkára:
    - Csodás ez a stadion, remek a közönség, nagy kár, hogy ez az élményem ezzel a súlyos vereséggel párosul.

    A hazai válogatottban Jonk óraműpontosságú indításai révén emelkedett ki, Winter védekezni, támadni egyaránt tud, Bergkamp pedig igazolta szuperklasszisát, nagyon érzi a kaput. Milyen lehet Rijkaard ,,teljes pompájában,,, ha sérülése után ilyen bámulatos lövőerővel tért vissza...? Dicséret illeti a rengeteget dolgozó R. de Boert is.

    A magyar csapatban mindössze Végh dicsérhető, az első félidőben négy káprázatos védése is akadt.

    Verebes József szövetségi kapitány:
    - Hollandia taktikai és technikai fölényben játszott. Az én játékosaim nem abban a felfogásban küzdöttek, amit kértem, elvártam tőlük. Utóbbinak legfőbb okát abban látom, hogy fáradtak.

    Dick Advocaat holland szövetségi kapitány:
    - Ezen az estén szuperteljesítményt nyújtottunk. Ehhez a magyarok kellemes partnernek bizonyultak. Némileg feledtem a Gullit-féle távozás keservét. További öröm számomra, hogy Marco van Basten közölte velem, játékra kész. Ha ez valóban így van, akkor tovább erősödünk a világbajnokságon. De majd az orvosok mondják ki, valóban csatába vethető-e.

    Aron Winter:
    - A Szaúd-Arábia és Marokkó elleni góllövést gyakorolhattuk, remélem, ez a góllövőerő megmarad Amerikára is. Persze a vb-n harmadik csoportellenfelünk, Belgium bizonyosan nem lesz olyan előzékeny, mint a magyarok voltak szerda este.

    forrás:
    MTI
     
  4. avatar: magyarfutball.hu
     
  5. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.28, 15:30 (szerk.: 2018.01.13, 19:12)
    a holland címer:
    kép

    egy 94-es jegyen:
    kép
     
  6. avatar: magyarfutball.hu
     
  7. avatar: magyarfutball.hu
     
  8. avatar: chinaglia
    2008.11.25, 12:14
    Dick Advocaat nyilatkozata a mérkőzés után:"Tudtam,hogy egyszer valaki beleszalad a késbe."smiley))
     
  9. avatar: magyarfutball.hu
    2008.11.24, 15:30 (szerk.: 2024.10.10, 13:52)
    Gullit nem játszott a hazai csapatban, mert meglepetésszerűen távozott az edzőtáborból.

    Váratlanul jól kezdett a magyar válogatott. A 10. percben 11-esből megszereztük a vezetést. Ez azonban annyira "felbőszítette" a hollandokat, hogy gyorsvonati sebességre kapcsoltak és a félidőben már 3-1-re fordítottak. Szünet után rémálommá vált a mérkőzés a mieink számára: a hazai együttes tetszés szerint alakította ki gólhelyzeteit a teljesen szétesett magyar válogatott ellen és még ilyen különbséggel is jogosan győztek.

    Hét gólt utoljára 1943-ban kapott a magyar csapat akkor a svédektől Budapesten, de akkor kettőt mi is rúgtunk. Hat gól különbséggel 1927-ben Bécsben szenvedtünk utoljára vereséget.

    forrás:
    mafoci