user profile: Giovanni (comments / 11)
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
-
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2017/04/1491931306_magyarolaszcsapatkep1910.jpg
-
https://www.magyarfutball.hu/data/upl/2021/07/1627121142_magyarorszag_anglia_1909_csapatkep.jpg
Nemzeti Sport, 1909.06.05 -
A magyar-cseh szövetségi mérkőzés magyar legénysége:
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2017/04/1491161323_csehorszagmagyarorszag1906csapatkep.jpg -
a baszk keret:
http://www.elpais.com/articulo/deportes/PAiS_VASCO/domingo/Euskadi-Hungria/elpepidep/19800730elpepidep_9/Tes/ -
forrás: saját gyűjtés
-
forrás: saját gyűjtés
-
forrás: saját gyűjtés
-
A horvát válogatott:
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1515914315_1942_magyarorszag_horvatorszag_csapatkep.jpg
forrás:
? -
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1515913803_1939_hollandia_magyarorszag_csapatkep.jpg
-
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1515913941_1939_franciaorszag_magyarorszag_csapatkep.jpg
-
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1515908855_1934_ausztra_magyarorszag.jpg
-
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1515880651_1933_hollandia_csapatkep.jpg
Frank Wels, Mauk Weber, Joop van
Nellen, Henk Pellikaan, Wim Lagendaal, Wim Anderiesen, Puck van Heel, Jan van den Broek, Sjef van Run, Otto
Bonsema en Gejus van der Meulen. Nederland - Hongarije (1-2), gespeeld op 5 maart 1933 in het Olympisch Stadion
te Amsterdam. Opstelling: Gejus van der Meulen (HFC, aanvoerder), Mauk Weber (ADO), Sjef van Run (PSV), Henk
Pellikaan (LONGA), Wim Anderiesen (Ajax), Puck van Heel (Feyenoord), Frank Wels (Unitas), Wim Lagendaal (Xerxes),
Jan van den Broek (PSV), Otto Bonsema (Velocitas Groningen) en Joop van Nellen (DHC). -
A győztes franciák:
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1515878912_1929_franciaorszag_magyarorszag_csapatkep.jpg -
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1515878791_1928_magyarorszag_svajc_csapatkep.jpg
-
[bigimg]http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2014/12/1418254358_1927_hun_yug.jpg[/bigimg]
forrás: ? -
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1515878312_1925_magyarorszag_belgium_csapatkep.jpg
-
http://www.kisbagyon.hu/files/focicsapat.jpg
http://www.kisbagyon.hu/files/foci.jpg -
Jól mondod Balázs!
Példa [url=https://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/577/urbanyi_istvan]Urbányi István, aki ifiéveit töltötte a Mátranováki Vasasban.
/Nem mellesleg Mátranováki Vasas Sport Club a teljes név és nem Városi Sport Club./ -
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1516804455_20031021_matranovak.jpg
-
Már a háború előtt is volt Dorogházán futballcsapat. A község akkor még Heves megyéhez tartozott, így annak bajnokságában vettek részt. Ez a csapat a háború után újra együtt játszott, s jórészt nekik köszönhető, hogy a földosztáskor ezt a területet, ahol most a sportpálya van, a falu sportot kedvelő lakossága birtokába vehette, és tette sportolásra alkalmassá. (A csapattagok név szerint: Mihalik László, Bata László, Nagy András, Pintér Pál, Bakos István, Bakos János, Bakos István, Varga László, Hajdú András, Bakos Vince, Bakos József, Bata Joachim, Pintér Géza, Szűcs József, Szalai József.)
A bányaüzem megnyitásával új lendületet vett a sport a faluban, és 1949-ben megalakult a Ménkesi Bányász Sportkör labdarúgó szakosztálya, melyben már a szomszédos községek sportolói is szerepeltek.
Az ötvenes években a járási bajnokságban szerepelt a csapat és az évtized végén többször is csak osztályzón maradt alul a vetélytársakkal szemben. 1961-ben viszont már az osztályzón is sikerü... -
http://www.vereb.hu/images/kellekek/civil/sport/verebifootballclub.jpg
Tömegsport jelleggel 1949 óta működik a község labdarúgó csapata. Kimagasló sporteredményei nincsenek a jelenlegi csapatnak, de mérkőzései még mindig a vasárnapi családi programok egyike, ahol találkozhatnak az ismerősök, kedvükre hancúrozhatnak a jelenlevő gyermekek, nosztalgiázhatnak az idősebbek. Az Önkormányzat évente 500 000 Ft-tal támogatja a csapatot, fizeti a villany, víz és csatorna díjat.
A Sportegyesület vezetői és lelkes támogatói nem csak munkájukkal, hanem pénzadományaikkal is hozzájárulnak a működtetéshez.
-
Részletek a magyaralmási futballtörténet kronológiájából
Az 1930-as évek: klottgatyás, mezítlábas gyerekek kergetik a labdát (?). (Németh Lajos)
1941: a „pálya” a Gyümölcsös környékén van (azon a részen, ahol ma Tóth Lajos háza áll), a Molnár-kertek végénél. Ott volt a levente-pálya is. „Innen búcsúztatták a katonákat”. A háború alatt nincs foci. A pálya 1943-ban a Dávidék háza helyén volt az Újtelepen, a jelenlegi Diófa utcában. Ott focizott a Paszat bátyja, a Pálfi Pista, Kis János, Deres Lajos, Szabó Jenő, stb.(Németh Lajos)
1947: hivatalosan ekkor kezdődik a „fociklub” működése, bejegyzik? (Papp Tibor, Oszoli János.) A pálya vélhetőleg már ekkor a jelenlegi helyére kerül, a Segg-hegy északi lábához, mivel a Diófa utca telkeit tovább parcellázzák. (A tevékenység a húszas években kezdődött.)
Ötvenes évek: nincs adat a fociról. A jelenlegi pálya helyén hatalmas gödör van, tereprendezés szükséges. Eldózerolják amit feltétlenül kell, ám így is erősen lejt a terület é... -
A II. világháború után már lelkes fiatalok, aknamélyítő munkások, vájárok, és mezítlábasparasztgyerekek szervezték a rongylabdás futballt.1946-tól már vannak üzemi tornák, mezítlábas bajnokságok, falvak közötti mérkőzések,amelyek egy gyalogtúrával kezdődtek - míg átmentek a szomszéd faluba, s levezetéskéntvissza. A szerencsésebbek esetleg lovas kocsival, kerékpárral „utaztak” idegenbe. A „régi idők emlékeiből” válogatva l952-től beszélhetünk Ősi Bányász néven szervezettfutballcsapatról, akik a hivatalos körzeti, majd a járási II. o. bajnokságon vettek részt. Akkori első vezetőik: id. Papp János, id. Szeiler József, id. Dél Mihály voltak, Szijártó Benjáminvezetésével. Az 1960-as években csatlakoztak hozzájuk az akkori fiatalság jeles képviselői: Baranyai Imre, Horváth János és a Hadrik család tagjai, akik a kor szellemének és mozgalmainak megfelelőenminden szervezett központi sportrendezvényre nevezve magukkal vonzották a gyerekeket, felnőtteket egyaránt. Baranyai Imre test...
-
http://orgovanyserdulofoci.eliveport.com/tarhely/orgovanyserdulofoci/galeria/kozepeskep/629577.bmp
-
A csapat jogelődje Szabad Föld Kupa döntőt játszott 1975-ben.
A Szabad Föld Kupa döntőjére az Újpest–Szombathelyi Haladás MNK-döntő előmérkőzéseként került sor. A hangulatot a két vidéki gárda, a Soltvadkert és a Balmazújváros hívei keltették a lelátón. Hideg szél csípte pirosra az arcokat, ez azonban nem zavarta a Szabad Föld Kupa résztvevőit, akik a következő összeállításban kezdték a mérkőzést:
Soltvadkert: Mayer – Wolf, Kiss, Meskó, - Eiler, Fábián, - Dobszai, Sörös, Mogyorósi, Bozóky, Szávay. Edző: Zsikla Tamás. Cs.: Erdős, Csernák, Tóth, Galántai.
Balmazújváros: Szabó – Úri, Lupó, Ferenczi, - Hegedűs, Dobi, - Monori, Urbán, Satyak, Oláh, Juhász. Edző: Szabó Sándor. Cs.: Végh, Csibi, Jónás, Tóth.
http://www.videkize.hu/csaladotthon/eletstilus/a_szabad_fold_kupa_tortenete_2. -
A Szabad Föld Kupa döntőjére az Újpest–Szombathelyi Haladás MNK-döntő előmérkőzéseként került sor. A hangulatot a két vidéki gárda, a Soltvadkert és a Balmazújváros hívei keltették a lelátón. Hideg szél csípte pirosra az arcokat, ez azonban nem zavarta a Szabad Föld Kupa résztvevőit, akik a következő összeállításban kezdték a mérkőzést:
Soltvadkert: Mayer – Wolf, Kiss, Meskó, - Eiler, Fábián, - Dobszai, Sörös, Mogyorósi, Bozóky, Szávay. Edző: Zsikla Tamás. Cs.: Erdős, Csernák, Tóth, Galántai.
Balmazújváros: Szabó – Úri, Lupó, Ferenczi, - Hegedűs, Dobi, - Monori, Urbán, Satyak, Oláh, Juhász. Edző: Szabó Sándor. Cs.: Végh, Csibi, Jónás, Tóth.
Szabad Föld -
A Szabad Föld Kupa döntőjét május elsején a Bp. Vasas–Bp. Honvéd MNK-döntő előtt rendezték a Népstadionban. A két résztvevő a Barcsi SC és a Hajdúböszörményi Mg. Gépjavító csapata volt. Mivel a hajdúböszörményiek játszottak alacsonyabb osztályban, a barcsiaknak győzelemre volt szükségük a kupa elnyeréshez.
Barcsi SC: Bódis – Pintér, Kuczkó, Winkler – Karsai, Kiss – Gulyás, Börcsök, Gyergyák, Tóth, Dóczi. Edző: Mayer György. Cs.: Tóth, Angyal, Szokol, Lévai, Fodor, Tóth II., Otártics, Hoffer.
Hajdúböszörmény: Szabó – Bíró, Fehér, Uzonyi – Nagy L. Nagy A. – Juhász, Szarka, Kovács, Gaál, Nagy I. . Edző: Kiss Antal. Cs.: Kathy, Kranyi, Virágh, Gorzsas, Juhász G.
Szabad Föld -
A döntőre július 12-én 18 órai kezdettel a Megyeri úti stadionban került sor. A két együttes összeállítását egy héttel korábban így adták meg a szakvezetők:
Karádi Tsz SK: Keresztes – Máj, Komáromi I., Papp – Békefi, Schádl – Kaveczki, Kudomrák II., Csordás, Maximilián, Ondrusek. Cserék: Pusztai, Lepenye, Komáromi II., Simon, Horváth. Az összeállítást Mészer János, a csapat „mindenese” közölte.
Medgyesegyháza kerete ez volt: Dudaszeg, Kelemen (kapusok), Potocska, Holecz, Csicsely, Békési, Dobi (hátvédek), Forgó, Mengyel, Petruzsán (középpályások), Németh, Cseh, Tóth II., Plástyik, Klement, Tóth I., Marsi, Oravecz (csatárok).
A mérkőzés végig férfias, kemény küzdelmet hozott, az eredmény, pedig 5:0 lett a medgyesegyháziak javára. A meccset végignézte Albert Flórián is, aki így nyilatkozott: – Nem először látom a Szabad Föld Kupa döntőjét, de elmondhatom, hogy minden alkalommal szép élményt nyújt nekem a játék. Milyen boldogok ezek a srácok, és mennyi a fiatal tehetség! Iga... -
A mágocsiak "ezüstcsapata" 1968-ból:
Csongor László, Kiss Dezső, Prelogen Antal, Fazekas Ágoston, Molnár István, Kovács István, Tóth Ferenc, Molnár István II, Müller László, Csötönyi István, Sípos József, valamint Bornemissza Lajos, Pfefferman Ádám és Tóth Lajos.
Szabad Föld -
November 7-én, a Győr–Salgótarján MNK finálé előmérkőzéseként Medgyesegyháza és Nyírád csapata lépett a Népstadion gyepszőnyegére. Ők 1250 együttes közül jutottak el a döntőig, útközben számos magasabb osztályú csapatot legázolva.
Szentpéteri játékvezető sípjelére a következő összeállításban kezdtek a csapatok:
Nyírád: Kovács – Albrecht, Tóth, Lukács – Gyimóti, Pupos – Horváth, Kraxner, (Nyírő), Tulok, Simon, Pálfi.
Medgyesegyháza: Unyatinszki – Hürkecz, Plástyik II., Valyuck – Juhász, Kovács – Pugymer, Plástyik I. , Mészár, Bódi, Varga. Csereként Varga II. és Németh, valamint a sérült Unyatinszki kapus helyett Flender lépett pályára.
A 6. percben Mészár védhetetlenül bombázott a Nyírád hálójába, 1:0. A 12. percben Tulok egyenlített, 1:1. A 28. percben Horváth labdáját Kraxner perdítette a hálóba, 2:1. A második félidőben a medgyesegyháziak rohamoztak, kis szerencsével akár meg is fordíthatták volna a mérkőzés állását, ám több gól már nem esett, így Nyírád nyerte az 196... -
A Szabad Föld Kupa döntőjébe az Esztergomi Marógép és a Vecsési VIZÉP jutott.
Az esztergomiak 100:22-es gólaránnyal nyerték a járási bajnokságot, az MNK-ban kiverték a Tatai Honvédot, a Tokodi Bányászt és az Almásfüzitői Timföld NB III-as gárdáját. Három hónapig víz alatt állt a pályájuk, az edzéseket az utcán és a grundokon tartották. A vecsésiek a Népköztársasági Kupában legyőzték a Salgótarjáni Kohászt, a Salgótarjáni Bányászt és döntetlent játszottak a Budapesti Spartacussal.
Mike játékvezető sípjelére így kezdtek a csapatok:
Esztergom: Vastagh – Gerendás, Kaposvári, Szabó – Baranyai, Mészáros – Schesser, Barabás, Börcsök, Elekes, Kastner. Edző: Hevesi.
Vecsés: Bogár – Molnár, Trasszel, Leimetter – Horváth, Fekete – Makovecz, Schiessler, Mercz, Varga, Szokolai. Edző. B. Nagy László.
Az első félidő hajrájában Schesser elvette a labdát a tétovázó Trasszeltől és Bogárt kicselezve a hálóba talált, 1:0. A második félidőben a csereként beállt Szűcs fejelt a hálóba, ez... -
A Sajtgyár égisze alatt 1948-ban megalakult Kinizsi Sportkör, 1965-től Répcelaki Bányász Sportkör, 1992-től Linde SE jogutódjaként, 1997-től Répcelaki SE néven működő sportegyesület teke, labdarúgó és kézilabda szakosztályt működtet.
A sporttelep létesítményei: két füves labdarúgópálya, bitumenes kézilabdapálya, kétsávos automata tekepálya, és 3 pályás salakos teniszcentrum.
http://www.repcelak.hu/egyesuletek.htm -
Városunk sportéletével a Barcikai Históriás eleddig csak érintőlegesen, egy-egy sportesemény néhány mondatos ismertetésének erejéig foglalkozott. Mind az 1998., mind pedig az 1999. év nevezetes esztendeje volt városunk sportéletének és történetének. 1998. október 10-én került sor a régen várt fedett uszoda felavatására, majd az év végén Kazincbarcika Nemzeti Sportváros cím elismerésben részesült. 1999-ben több rangos sportesemény színhelye volt városunk: többi között a Masters súlyemelő Európa-bajnokság és az országos diákolimpia döntője zajlott Kazincbarcikán. 1999 tavaszán jelent meg a Sportévkönyv, 1999. év során pedig a sportközpont igazgatója a város sportéletét és helyzetét átfogó beszámolóban mutatta be az önkormányzat képviselő-testületének. Ezek teszik indokolttá, hogy a Barcikai Históriás némi betekintést nyújtson városunk sportéletébe.
Rövid történeti visszapillantás
(A sportközpont igazgatójának beszámolójából)
A Sajó völgyében, a Bükk hegység övezte körny... -
100 éves a Testvériség SE
Idén ünnepli a Testvériség Sport Egyesület 100. születésnapját. A kiállítással egybekötött ünnepi közgyűlésen Hajdu László polgármester, országgyűlési képviselő is részt vett.
-Tisztelt Hölgyeim és Uraim, Kedves Vendégek, Sporttársak!
A 2009-es esztendő nevezetes dátum a Testvériség Sport Egyesület életében. Ez az év az egyesület centenáriumának éve. A 100 éves évforduló alkalmából visszatekintünk a Testvériség elmúlt évszázadának legfontosabb eseményeire, mérföldköveire és mindazokra, akik sokat tettek a sportegyesület hírnevéért, fennmaradásáért.
Elevenítsük fel szóban, írásban, valamint a kiállításon látható fényképeken, díjakon, serlegeken és korabeli sporteszközökön keresztül, hogy mi is történt az elmúlt évszázad alatt. Száz év nagy idő, különösen akkor, ha - mint tudjuk - két világháború és egy gazdasági világválság nehezítette az egyesület és a sportolók életét, tevékenységét. Mivel az Egyesület története szorosan kapcsolódik a Főműhelyh... -
A Göd SE rövid története
89 éves a Gödi Sportegyesület. Nehéz lenne megbecsülni azok számát, akik az elmúlt 89 évben Göd színeiben sportoltak, futballoztak, teniszeztek vagy éppen sakkban szereztek elismerést. Jelentős állomás lesz a 90 éves évforduló. Környékünkön több település is büszkélkedhet ilyen hosszú múlttal.
Az SE története a futballal kezdődött. Akkoriban Göd város még nem létezett a mai formában, tehát a kezdeti történet két szálon fut, Alsógöd és Felsőgöd falvakban.
1901-ben megalakul a Magyar Labdarúgó Szövetség és elindul az első magyar bajnokság 5 budapesti csapat részvételével. A bajnokságban szereplő csapatok száma évről évre nőtt és lassan megalakultak a vidéki labdarúgó szövetségek is. A mi falvaink a KÖLASZ-hoz, a Közép-Magyarországi Labdarúgó Alszövetséghez tartoztak, mely elnökének Kovács Mihályt, a Földművelésügyi Minisztérium igazgatóját választották, aki felsőgödi lakos volt. Többek közt az Ő segítségével született meg a Felsőgödi Testg... -
Mint a csoportok közti győztes (Kövér és Kotrobai) a Dunaújvárosi Papír került az NBIII-ba.
-
Mindvégig érdekes volt a küzdelem, a magyar együttes óriási lendülettel kezdett és a 23. percben fölénye góllá érett. Rákosi lőtte kapu elé a labdát, Farkas nyeste kapura és Kavazasvilinek már a hálóból kellett kivennie. Azért is érdekes volt a mérkőzés kimenetele, mivel a magyar csapatból sérülése miatt hiányzott Albert, és így Sós Károly szövetségi kapitánynak át kellett formálni a válogatott taktikai tervét. Ez különösen az első félidőben bevált, a másodikban azonban sokáig bizonytalan volt, hogy mi is lesz a mérkőzés végeredménye. A vendégcsapat védői ugyanis lefogták csatárainkat, a szovjet játékosok már-már jobb erőnlétükkel felülkerekedni látszottak, amikor a 84. percben ismét eléggé szerencsés helyzet alakulással Göröcs megszerezte a magyar csapat második gólját, s ezzel mindenkiben az a remény támadt, hogy a visszavágón Moszkvában a magyar együttes meg tud védeni majd majd annyit előnyéből, amely elegendő lesz a továbbjutáshoz.
forrás: futball'68 -
[url=https://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/3333]Válogatott labdarúgó-keret - Ganz 9:3 (2:0)
Az Elektromosok Latorcza utcai pályáján lejátszott tréningmérkőzésen a válogatott-keret nem valami meggyőző játék után 9:3 (2:0) arányban győzött az NB II. osztályú Ganz SE csapata ellen. Góllövők: Tóth III (4), Németh (3), Laczkó, Szusza illetve Mayer (2), Zörgő (11-es). A válogatott-keretben a védelem bizonytalan volt, jók voltak a fedezetek és a csatársorban a szélsők.
Esti Magyarország, 1943.április 8., csütörtök /ára 16 fillér/ -
VÁLOGATOTT LABDARÚGÓKERET SVÉDORSZÁG ÉS FINNORSZÁG ELLEN
Vághy Kálmán futballkapitány a Svédország és Finnország elleni készülő válogatott labdarúgó keretet így állította össze: Csikós, Rudas, Sárosi III, Polgár (Ferencváros); Tóth II, Horváth II., Mike (Gamma); Olajkár II, Marosvári (Csepel); Szűcs (Szolnok); Balogh (Beszkár); Pázmándi (Elektromos); Bíró, Nagymarosi, Szusza, Zsengellér (Újpest); Egresi (Kispest); Bodola, Sárvári, Tóth III. (NAC); A kapitány holnap, szerdán délután 4 órakor a Bihari utcai pályán zárt kapuk mögött tartja első válogatott tréningjét, amelyen két harmadban a Törekvés lesz az ellenfél, egy harmadban pedig a válogatottak egymás ellen játszanak.
Esti Magyarország , 1943. augusztus 31. kedd
http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9065992&aq_ext=1&aq_text=v%E1ghy -
Kolozsvári futball története:
http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article%2CPArticleScreen.vm/id/34657
http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article%2CPArticleScreen.vm/id/34949
http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article%2CPArticleScreen.vm/id/35460
http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article,PArticleScreen.vm/id/35683
http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article,PArticleScreen.vm/id/35873
http://www.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article%2CPArticleScreen.vm/id/36184 -
"...110 évvel ezelőtt (1897. október 31-én) a zuglói Millenáris sportpályán zajlott az első nemzetközi labdarúgó mérkőzés. A bécsi Vienna Cricket and Football Club ellen játszott az első magyar labdarúgócsapat, a BTC...
A Budapesti Torna Club Stobbe (a kapuban), Klebersberg, Harsády, Hajós, Iszer (aki nem mellesleg a Millenáris sportpálya létrejöttében is kulcsszerepet vállalt), Lindner, Ray, Ramaszéder, Yolland, Ashton, Pesky összeállításban állt ki a meccsre. Mivel a vendégek a legeredményesebb bécsi klub hírében álltak (ekkor Bécsben már 40 csapat rúgta a labdát), kiadós, minimum 5 gólos vereségre számítottak a magyarok. Ennek ellenére a „Cricketterek” csak kétszer tudták a gólvonalon „áthajtani a labdát” – ráadásul ez egyik goal jogosságán még sokáig vitatkoztak...."
http://criticalmass.hu/blogbejegyzes/20071102/110-eves-millenaris-cricketterek-btc-labdarugo-merkozes -
forrás: futball évkönyv 1995
/Feljutókról, kiesőkről nincs információ, büntetőpnt nem volt./ -
Rövid történet: Az egykor elsőosztályú szegedi csapatok közül egyedüliként fennmaradt Szegedi VSE, 1919-ben alakult. Első sikereit a Déli Kerületben és a Magyar Kupában aratta. 1923-ban csak a negyeddöntőben szenvedtek vereségetaz akkoriban egyeduralkodó MTK-tól 4:0-ra, kétévre rá pedig a Vasas állitotta meg a szegedi gárdát 4:2-re. E két siker között 1924-ben veretlenül nyerték meg a kerületi bajnokságot. A piros-kékek aranykorszaka a negyvenes évekre tehető. 1940-ben újoncként mindössze két vereséget szenvedtek el (1:3 Zuglóban, 0:2 Sopronban) és meggyőző fölénnyel jutottak be az NB I-be. Az élvonal azonban túl kemény diónak bizonyult és több súlyos vereséget szenvedve búcsúzott el Vasas József legénysége. A kiesés azoban nem szegte a piros-kékek kedvét hiszen a következő szezonban még nagyobb fölénnyel jutottak fel. Egész szezonban csak egyszer kaptak ki Topolyán és nyolc pontot vertek rá a második helyezett Kaposvárra. Az egyesület neve Tiszára változott 1943-ban, ám ez sem ...
-
A csapat színe helyesen: kék-sárga
-
A Tokod-üveggyári Sport Club (TÜSC) futballcsapat. Az [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/csapatok/egyeb_osszeallitasok/alapitas/1926]1926-ban alakult és nyert felvételt a Magyar Labdarúgó Szövetségbe. A KÖLASZ bajnokságban kezdett játszani, elég szép sikerrel hiszen [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/2518/bajnoki-mult]3 ízben lett bajnok a közép-magyar alszövetségben. Egy ízben 1933-1934-ben megnyerte az országos amatőr bajnokságot. Egy alkalommal, pedig Corinthian-díjat is. 1936-ban nagy eseményre került sor. Ekkor avatták fel az üveggyári pályát, amely mind külsejét mind talaját tekintve országos hírnévre tett szert. A csapat híre is egyre nőtt. A Nemzeti Sport 1940 június 17. számának első oldalán többek között az alábbi főcím szerepelt: "A tokod is bejutott az NB1-be".
Az NB1-ben lejátszott mérkőzések eredményei:
http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/2518/merkozesek/bajnoki/1940-1941 -
bocs a hossza miatt...
Rövid története: A főváros (köz)üzemi egyesületeinek leghiresebbje az Elektromos SE 1921-ben alakult. A bordó sárgák néhány évnyi Cégliga szereplés után a BLASZ amatőr bajnokságban értek el egyre nagyobb sikereket. Mivel közalkalmazottak nem játszhattak a profi ligákban országos bajnokságba csak az NB 1935-ös felállitása után nevezhettek. Schmidt Ferenc edző vezetésével vágott neki a csapat az 1936-37-es bajnokságnak, soraiban olyan kiválóságokkal mint a fedezet Pázmándy vagy a csatár Szendrődi Lajos, aki a Kerület ellen rögtön 4 góllal tette le a névjegyét. Az együttes az Elektromos Művek aktiv támogatásával egy évtizeden át megbizható középcsapatként szerepelt. Innen került a Hungáriához a kiváló csatár Sas Ferenc és egy évig itt játszott az Aranycsapat csatára Hidegkuti Nándor is. Talán nem meglepő, hogy már a harmincasas évek végétől villanyvilágitás is volt a Latorca utcai pályán amely a háború után többek között a Vasas otthona is volt. Az Elektr... -
a klubot, mint "fasiszta" egyesületet 1948-ban betiltották. 1989-ben újjáalakult.
-
Pluhár István...
-
Jaja, csak a naptári évew rendszer bekavart. :)
-
A klub legnagyobb nevű játékosa Tieber László. 1949. augusztus 30-án született Sárszentmihályon. 1968-ban kezdi pályáját a MÁV-ban, egy évig futtbalozik itt. 1969-ben a Kossuth KFSE majd '70-től a Budapesti Honvéd csatára. Egy évet tölt a fővárosban majd visszatér Fejér megyébe az első számú klubhoz, a Videotonba. 1971-'82 között 220 mérkőzésen 77 gólt ér el. Kétszer behívják a válogatottba, először 1978. szeptember 20-án Helsinkiben Finnország elleni 1 – 2-es Eb-selejtezőn ő szerzi a magyar válogatott egyetlen gólját. Majd 1979. március 28-án Budapesten az NDK elleni 3 – 0-on (barátságos meccs volt és 3:0 arányban nyertünk) ismét gólt lőtt az 59. percben. 1982-ben elhagyta Fehérvárt és Siófokra igazolt, itt 4 szezon alatt (1982-86) 15 mérkőzésen 4 gólt jegyez. Levezetésképpen Ausztriába szerződik az USC Kirschlag csapatába. 1990-ben hagy fel az aktív játékkal.
Sikerei:
Magyar bajnokság
ezüstérmes: 1975–76
Magyar kupa (MNK)
győztes: 1984
döntő... -
Az Egri Dózsa nyerte az 1969. évi NBI/B-s bajnokságot.
34 mérk 18gy 11d 5v 51:30 47 pont
Érdekesség, hogy 5 vereségéből hármat hazai környezetben szenvedett el.
(Egri Dózsa-Nagybátony 1:2, Egri Dózsa-Bp Spartacus 1:2 és Egri Dózsa-Várpalota 0:2)
ezenkívül idegenben további két verséget szenvedtek a Szállítóktól 0:2 és a Miskolci Vasutastól 1:3.
-
Az Egyesületet 1955.-ben alapították Szilágyi István és barátai.
Az akkori csapat a járási bajnokságban szerepelt. Előfordult, hogy lovas kocsival, később traktorral vagy teherautóval mentek az aktuális mérkőzésre.
Az első komolyabb siker a 70-es évek elején érte a csapatot, amikor - igaz rövid időre - felkerült a területi (ma megyei II. osztályú) bajnokságba. A 70-es évek végén a község nem indított focicsapatot jó pár éven keresztül. 1985-ben ambiciózus vezetőknek köszönhetően pattogott a labda újból a községi focipályán. Ezzel egy időben kezdődött az a komoly munka az utánpótlással, aminek gyümölcséből szinte még ma is táplálkozik az Egyesület. Az akkori sikeres serdülő, majd később ifjúsági csapat - kiegészülve környékbeli fiatalokkal - 1991-re "ért be" és megnyerte a megyei III. osztály kalocsai csoportját, így felkerült a megyei II. osztályba, ahol azóta is meghatározó szereplő.
Az új időszak alatt számtalan működési nehézséget sikerült áthidalni. Többek között a ... -
http://www.kunfeherto.hu/m_foci/csapatn.jpg
-
http://users1.ml.mindenkilapja.hu/users/bajnok/uploads/cmer.jpg
-
2006/2007 Nógrád megyei I.osztály
1 Magyargéci SE 22 17 5 0 71 14 +57 56
2 Berkenyei SE 22 18 1 3 68 23 +45 55
3 Héhalmi KSE 22 11 5 6 38 38 +0 38
4 Kisbágyon SE 22 11 4 7 71 38 +33 37
5 Szécsényi VSE 22 11 4 7 46 29 +17 37
6 Szügyi SZSE 22 10 5 7 44 33 +11 32
7 Rétság VSE 22 7 3 12 29 51 -22 24
8 Érsekvadkerti SE 22 7 1 14 29 67 -38 22
9 Rimóci SE 22 6 4 12 32 50 -18 22
10 Palotás SE 22 6 3 13 31 57 -26 21
11 MP Widenta Romhányi SE 22 5 1 16 33 59 -26 16
12 Nógrádmegyeri SE 22 1 2 19 28 101 -73 5