user profile: Zito (comments)
-
A mérkőzés a Nagyerdei Stadionban volt.
-
Móré János 1952. 06.10.-ig volt másodszor a Loki edzője, egy hét múlva már a másik debreceni csapat -a Debreceni Dózsa - kispadján ült (Kalocsay Géza dr.-t váltotta). A Dózsa 1952-ben kiesett így szezon végével - decemberben távozott a belügyi csapattól.
-
A feltüntetett 1964.10.26 a helyes születési dátum.
-
Teleki Gyula nem Debrecenben született, hanem Aradon. Hegyi Iván is helyesn így írja a Vasas honlapján: http://www.magyarfutball.hu/hu/szemelyek/adatlap/639/teleki_gyula/hirek/hir/2411
1965-ben a Debreceni Honvéd edzője nem ő volt, hanem Elek Gyula -
Katonai szolgálata idején 1950-1953-ig az Nb II-es Debreceni Honvédban futballozott.
-
De az volt, a Hajdúsámsoni Honvéd Damjanich SE katonacsapat. A településen több évig két csapat működött a Hajdúsámsoni TSE (korábban MEDOSZ) meg a honvédségi csapat, és mindkét együttesnek volt saját pályája.
-
Az Előre nem egyesült sosem a DMTK-val, ez csak egy terv volt, megjelent az akkori helyi sajtóban is a hír, hogy tervezik a két csapat egyesülését már a tisztségviselő jelöltek is meg voltak nevezve, de nem lett a fúzióból semmi. Tovább élt a DMTK a DVSC-vel való 1967-es egyesülésig, és párhuzamosan az Előre is mely 1967-től Előre Volán néven szerepelt tovább és továbbra is a Volán (vagy akkor még AKÖV) Vállalat csapataként.
-
A Népsport szerint elmaradt mérkőzést egyébként lejátszották: Mándok - Berettyóújfalu 2-5, de a mándokiak megóvták a mérkőzést jogosulatlan játékos szerepeltetésért, melyet elfogadtak, így 0-0-lal igazolták a javukra a két bajnoki pontot.
-
A Debreceni VAOSZ helyett a Debreceni Előre indult az 1949/50-es NB III-as bajnokságban. A VAOSZ (Villamosipari Alkalmazottak Országos Szövetsége) 1949/50-ben Debreceni Villanygyár néven folytatta tovább a Kerületi I-ben. Az Előre nem végzett feljutó helyen mégis besorolták az NB III-ba. A VAOSZ korábban a Debreceni Világítási Vállalat SE, a Villanygyár csapata volt 1945 előtt. 1951-től Debreceni Vasas majd Vasas Elektromos később TITÁSZ Elektromos volt a neve. (Források: Sándor Mihály: A debreceni futball képes kalauza 1899- valamint megtalálható a Villanygyár csapatának átfogó történeténél a dr. Pólya Jenő: A Tiszántúl villamosításának története 1888-1972 című könyvben is. -
Köszönöm, így most már megvan a teljes HBM-i NB III-as csapatok eredménylistája napjainkig. Más téma: A fórumban olvastam több kérdés között, hogy beolvadt-e a Hajdúnánási TK-ba a Hajdúnánási MADISZ. Nem, a Hajdúnánási MADISZ létszámproblémák miatt lépett vissza a bajnokságból,és megszűnt. Más kérdés, hogy néhány játékos majd később átment az akkor már feljövőben lévő HTK-ba. A visszaemlékezések szerint az 1945-ben megszűnt Levente Egyesület tagjai alapították a Hajdúnánási MADISZ-t. (Forrás: Sebestyén Miklós: A nánási futball aranyvasárnapjai című könyv)
-
A csoportból a Püspökladányi VSK eredményeit az aktuális fordulónál közölte hétről-hétre a Népsport? A megyei sajtó nem írt csak néhány eredményt, mert a ladányiak másik csoportban szerepeltek. Meg tudná adni valaki a Püspökladány fordulónkénti eredményeit, ha megvan?
-
A Győr Béla által megadott címer az mikori? Abból tisztázható,hogy melyik Debreceni Honvédnak a címere. Az 1950-ben alakult klub megszűnt a '90-es években, annak is Bocskai volt a neve, meg a most létezőnek is. A birkózó edző Tóth Ferenc az az 1950-es alapítású D. Honvéd edzője volt, az ő esetében biztos, hogy nem két klubról van szó, csak a névváltozás megadása miatt félreérthető.
-
Ez valójában a Debreceni Honvéd SE csapata, mely 1950-ben alakult. A teljes neve volt Debreceni Honvéd Bocskai SE. Egy időben volt Debreceni Honvéd Petőfi SE is a neve.
-
Igen, sok a kavarodás az igaz, de a Hajdú Vasas megszűnt jogutódja nem volt. A Vasas labdarúgók eligazoltak más csapatokhoz, volt aki Debrecenbe, néhány helyi kötődésű labdarúgó folytatta a Hajdúhadháztéglás csapatában. A település szétválása után csak a Hajdúhadházi Bocskai létezett (egyébként a feltüntetett honlapon, amire hivatkozol, ismerem régről az utánpótlás edzőjüket, én is láttam Hajdúhadházi Bocskai színekben játszani, meg később téglásiban is a Bocskai megszűnése után. Természetesen a Hajdúsági Iparművek utódcége ma is ott van Tégláson. A színnél is ellentmondás van, piros-kék: ez a Hajdú Vasas hivatalos színe volt, fotókon, zászlókon is láttam. A Téglás színe meg piros-fehér ma is. A Vasasé sosem volt az nem tudom, honnan a piros-fehér szín feltüntetése, van rá hiteles forrás a Téglás mai színére hagyatkozáson kívül? A netes hírforrásra én nem hagyatkoznék 100%-ra, sajnos ott is jelennek meg téves infók. Mikor a Hajdúhadházi Bocskai még létezett Téglás megalakította csapatá...
-
A Hajdú Vasas biztos, hogy külön csapat, nem a Téglás jogelődje. Téglásnak a gyár létrehozása előtt is volt már csapata, 1948-tól a Téglási EPOSZ, majd 1951-től Téglási Vízmű néven indultak a kerületi II. ill. Debreceni járási bajnokságban. 1953-tól volt a "gyári csapat" a Hajdúsági Iparművek Vasas majd Hajdú Vasas SC, mely megszűnt a '80-as évek második felében. Téglásnak az '50-es években még megmaradt a Vasas mellett a másik csapata is, de ez meg is szűnt. A település miután egyesült Hadházzal (Hadháznak is volt addig külön csapata a Hajdúhadházi Bocskai.) egy ideig Hadháztéglás, majd Hajdúhadháztéglás volt. (Volt olyan év, hogy a Hajdúhadháztéglás a megye I-be feljutott és játszott a Hajdú Vasassal.) A rendszerváltás után ismét különvált a két település, lett Hajdúhadház, és Téglás. A két település szétválása után Téglásnak 1992-ig nem is volt futballcsapata. A hadházi csapat vitte tovább a Hajdúhadháztéglás csapatát Hajdúhadházi Bocskai néven, majd a Bocskai megszűnt átadta a megy...
-
Igen, Repülő SC volt a neve, pont most írtad, ugyanabban a percben.Mikor én a szolgálati időmet ott töltöttem a csapat az NB III középmezőnyében állt(1994/95).
-
Az RSC a repülőszázadra utal (ebben az időszakban én is ott voltam sorkatona), mely a Reptéri úton volt a Petőfi laktanyában. Ekkor a más csapatoktól bevonult labdarúgók közül sokan játszottak szolgálati idejük alatt a KSC RSC-ben.
-
A hozzászólásban közölt összeállításban a Népsportban a Hakó elírás vagy nyomdahiba, helyesen Háló.
-
Nem, ezt már én is felkutattam, ennek a Kinizsi TE-nek soha nem volt futballcsapata és a színe is teljesen más volt.
-
A Hajdúböszörményi Gépjavító Vasas egyébként 1974 júliusában feloszlatta labdarúgó szakosztályát, a játékosok többsége átigazolt a Hajdúböszörményi Bocskaihoz.
-
A beszkennelt anyag a Pluhár könyvből is tartalmaz egy elírást, helyesen így van: a Turul 1938/39-ben nyerte meg a Kerületi II. osztály Debreceni csoportját, és 1939/40-ben szerepelt az első osztályban.
-
Az 1905-ös alapítás milyen forrásból származik?
-
A Bihari Turul nem volt soha jogelődje a BUSE-nek, egy önálló újfalui egyesület volt mely 1932-1945 között működött. Párhuzamosan működött mindkét labdarúgó egyesület akkoriban, ment a Turul-BUSE rivalizálás a '30-as években.
-
A Derecske névváltozásai időrendben helyesen:
1925-1945: Derecskei MOVE SE
1945-1948: Derecskei SE
1948-1950: Derecskei DSE (DSE: Dolgozók SE)
1950: Derecskei ÁG DSE (ÁG DSE: Állami Gazdasági Dolgozók SE)
1951: Derecskei ÁMG SE ( ÁMG: Állami Mezőgazdasági Gépjavító)
1952: Derecskei FSK (FSK: Falusi Sport Kör)
1953-1963: Derecskei Traktor SK
1963-1969: Derecskei MEDOSZ SE
1969-1991: Derecskei Petőfi SE
1991-1994: FC Derecske
1994-1995: Derecskei SSE (SSE: Sportintézmény SE)
1995-1997: Derecskei VSSE (VSSE: Városi Sportintézmény SE)
1997-1999: Derecskei SE
1999- : Derecskei LSE (LSE: Labdarúgók SE - jelenleg is)