A Szeged belőtte a győztes gólt is, de a bíró nem adta meg
    Ujpest, 1200 néző. Bíró: Klug Frigyes.
    A szegedieknél Hesser edző az új játékost, a SzAK Vargáját mutatja be. Fekete, jókötésű fiú. Széles válla tűnik fel rögtön.
    Nemzeti: Gallina — Flóra, Tompa — Vadas, Szenes, Belcsik — Palágyi, Pásztor, Odry, Szecsei, Vajda.
    Szeged: Pálinkás — Sirály, Raffai — Gyurcsó, Gerle, Varga — Korányi, Bognár, Szojka, Kiss, Havas.
    Rögtön kezdés után szögletrúgással veszélyeztet a Nemzeti s utána is inkább a fekete-fehérek támadnak.
    A 3. percben Belcsik és Korányi II. összefejel: az utóbbit ki kell vinni a pályáról, mert elalélt.
    Tíz emberrel játszanak a szegediek s a Nemzeti támad. Odry irányít nagyszerű támadást, majd újabb lerohanás után az 5. percben Odry a 16-osról jó lövést is küld kapura, amit Pálinkás impozánsan véd.
    Korányi most visszatér,
    de megint csak a Nemzeti van elől. Gerle buktat és Odry erős szabadrúgását Pálinkás csak vetődve tudja védeni. Utána Szecsei küld bombát s a közönség megállapítja:
    — Ha így megy tovább is, akkor biztosan győz a Nemzeti.
    Feltámad azonban a szegedi virtus is. A 11. percben Gyurcsó hosszú keresztlabdájára
    Gallina rosszul jön ki és Flórának kell kirúgnia
    Havasnak kapura irányított labdáját. Utána Kiss lő közelről kapu mellé. Sokkal nagyobb ziccer van a 15. percben a túlsó oldalon. Odry az üresen hagyott Szecseinek tolja a bőrt, de az 7 méterről kapu fölé lő. A szegediek szögletrúgással kísérleteznek. A 18. percben Varga a 16-oson kívül faultol.
    Flóra szalad neki a szabadrúgásnak, de hatalmas erejű lövése a felső lécről visszapattan,
    a labda ott táncol a Nemzeti-csatárok előtt, de a Szeged védelme nyugodtan tisztáz.
    A Nemzeti szurkolói viszont nagyon izgatottak. Olyanokat mondanak, hogy a kapufalövésnél már belül volt a labda. Az egyik összecsapás eredményeként a 22. percben Gerlét ki kell vinni a pályáról. Nyomban hangzik a megjegyzés:
    — Nem félek, hogy adós marad.
    És egy perc múlva Gerle visszajön és már el is löki Szecseit. Izgatott a hangulat és
    a bíró elparancsolja a határvonalról bekiabáló civileket.
    A pályán sokat faultolnak a szegediek, de Klug mindent észrevesz. A Nemzeti kicsiny szurkolótábora ennek ellenére folyton tüntet. A 30. percben gólhoz jut az eddig is többet támadó Nemzeti.
    Elrontott támadásnak látszik az akció, amikor a kornervonalig jött Szecsei baloldalról már másodszor lő kapura és a labda a rosszul kifutó és vetődő Pálinkás mellett az üres hálóba jut. 1:0!
    Utána a tulsó oldalon Bognár föléfejel. A 33. percben Vajda van elől, kicselezi Sirályt és ezután 8 méterről fölé lő. Helyzet volt! A 34. percben Palágyi és Pásztor csúnyán veszi ollóba Vargát, de a faultot hamar viszonozzák. A 38. perc Nemzetin szögletrúgást hoz s a közönség lelkesen biztatja a fekete-fehéreket. Utána Vadas a 16-osról szabadrúgást a kapufának lő, a labda onnan autra megy.
    Tovább is a Nemzeti támad, de a 43. percben már a Szeged jár elől azonban csak szögletrugásra jó a támadás.
    Alig indul a játék, már az első percben a Szeged támad.
    Havas labdája száll befelé s bent Korányi tologat, végül Bognárnak csúsztat s az, bár körülveszik, mégis a jobb sarokba csúsztat. 1:1.
    — Ez a profi gól! — hallani.
    A következő veszélyes támadás is a Szegedé, majd a Nemzeti jön s Gyurcsó figyelmeztetőt kap a bírótól. A Nemzetit a szél is támogatja, támadnak hát a feketefehérek. A 13. percben Szecsei bukik a 16-oson, de még be tudja adni a labdát s Odry közeli lövését
    Pálinkás csak egy kis szerencsével védi.
    A 16. percben Havas a 16-osról küld szabadrúgást, de a labda mellé megy. Két perccel később Odry Szecseynek oszt labdát s ennek három lépésről küldött lövését Pálinkás kivédi.
    Izgalmas, váltakozó játék fut most, hol itt a labda, hol ott, a másik kapunál. Erős harc folyik a vezető dugóért és a küzdésben főleg a Szeged jár elől.
    A 28. percben remek szegedi támadás fut,
    Korányi II. lövése előírásszerűen megy az ellenkező sarokba,
    de a bíró általános meglepetésre nem adja meg a gólt.
    Kisst látta lesben. Mi a sajtópáholyból nem láttunk lesállást. Utána Havas tör ki, ketten is rajta vannak s így csak mellé megy a labda. A közönség — az újpesti!— a gól meg nem adása miatt
    tüntet a bíró ellen.
    A Szeged még nagyobb lendülettel támad, egymásután futnak az akciók, de legtöbbje a 16-oson elakad. A 36. percben a Nemzeti végre szóhoz jut, de Odry hat méterről küldött lövése mellé megy. Majd Vadas a 16-os oldalvonaláról irányíthat szabadrúgást, de mellé küldi a bőrt.
    A hátralevő időben a Szeged igyekszik jobban, de már hiába.