Magyarország - Franciaország 13 : 1
hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
« előző
125.
hivatalos válogatott mérkőzés következő »
helyszín :
Budapest, IX. ker., Üllői-úti pálya
játékvezető :
Retschury Heinrich (Ausztria)
nézőszámok:
- nso.hu: 20.000
- fff.fr: 28.000
-
17' Takács József 1 - 0 25' Orth György 2 - 0 26' Orth György 3 - 0 30' Skvarek György 4 - 0 32' Kohut Vilmos 5 - 0 41' Takács József 6 - 0 60' Takács József 7 - 0 62' Kohut Vilmos 8 - 0 78' Dewaquez Jules (öngól) 9 - 0 79' Takács József 10 - 0 10 - 1 80' Dewaquez Jules 83' Takács József 11 - 1 85' Takács József 12 - 1 88' Skvarek György 13 - 1
Magyarország | Franciaország |
---|---|
|
|
szövetségi kapitány: Kiss Gyula |
szövetségi kapitány: válogató bizottság |
meccstörténelem
- 2021.06.19 Magyarország - Franciaország 1-1
- 2005.05.31 Franciaország - Magyarország 2-1
- 1990.03.28 Magyarország - Franciaország 1-3
- 1986.06.09 Magyarország - Franciaország 0-3
- 1982.10.06 Franciaország - Magyarország 1-0
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Amikor Takács Józsinak indult a vonata Romániába és megkérte az edzőt amint vége a meccsnek hagy induljon el rögtön nehogy lekésse (akkoriban nem óránként ment vonat külföldre ) és azt mondta az edző ha jól játszol megoldjuk. Rúgott 6 gólt a franciáknak és utána a taxiját rendőri felvezetéssel vitték a pályaudvarra, hogy biztos kiérjen időbe.
http://ppm.powerplaymanager.com/hu/forumok.html?data=topic-2910-1795
Conqvistador, 23.11.2012 11:21
A negyedik magyar-francia derbit is megnyertük, ráadásul minden eddigi gólrekordot megdöntve! (A tizenhárom gól rekord is marad!)
A szövetségi kapitány, akit az előző mérkőzés utáni lemondása óta újra választottak, most teljes felelőséget viselt a csapatért, nem volt válogató bizottság. Az összeállítás jelentett némi gondot, hiszen Braun még nem épült fel teljesen és Turay is sérült volt. Viszont Takács II. felépült lábtöréséből és Orth formája már-már régi önmagát idézte. A két legenda már régen szerepelt a válogatottban és a frissen bekerült Skvarek is jó formában volt. Ez a háromas már sokak számára a győzelem biztosítékát jelentette.
A mérkőzés kezdete előtt köszöntötték a két Fogl testvért Józsefet a 25., Károlyt pedig az ötvenedik válogatottsága alkalmából. (Mostmár nem egészen pontos az akkori számítás, de a köszöntés tény marad.)
Nem részletezzük a gólokat, csak röviden tekintjük át a remek sorozatot.
Orth szabadrúgása után Schmidt elfutott, beadott és Takács II. a kapuba küldte az első, szépen helyezett lövését. 1-0
Orth egyedül csapta be az egész francia védelmet és végül a hálóban táncolt a labda. 2-0
Takács II. futott el a szélen, passzolt Orth-nak Ő pedig ismét megmutatta a francia kapunak a labdát. 3-0
Schmidt éles beadását Skvarek előrevetődve, csukafejessel jutatta a vendégek kapujába. Állítólag még a franciák is gratuláltak neki. 4-0 (Ezután kicsit rendbe is kellett szednie magát, pár percig Opata helyettesítette.)
Orth futtatta Kohut-ot, aki a nevezetes Kohut-szögből bődületes erővel lőtt a kapuba. 5-0
A félidő végén újra Takács II. továbbított a kapuba egy beadást. 6-0
A második félidőben minden folytatódott.
Újabb Takács II. lövés landolt a kapuban. 7-0
Azután mintha megismétlődött volna az 5. gól. Orth futtatta Kohut-ot, aki a nevezetes Kohut-szögből bődületes erővel lőtt a kapuba. 8-0
Dewaquez Takács II. elől akart menteni és a kifutó kapus mellett a hálóba juttatta a labdát. 9-0
Most Takács II. ugrott ki és a kapus feje fölött átemelve szerzte újabb gólját. 10-0
Dewaquez megpróbálta, hátha a mi kapunkba is be tud találni és sikerült. Nagyon hegyes szögből lőtt labdája végüla felső lécet érintve vágódott a kapunkba. 10-1
Megint Takács II. gurított egyet a franciáknak. 11-1
Ismét Takács II.-nél a labda. Most fejjel tette maga elé, majd amikor utolérte már lehet is könyvelni az újabb találatot. 12-1
Mégegy Takács II. gól, ami azonban nem került fel az eredmény listára, mert a bíró elfogadta a franciák reklamálását és lest ítélt.
Orth Skvarek-hez emelt, aki búcsúzóul még a kapu sarkába gurított. 13-1
Olyan helyzetekből rúgtak gólokat nekünk, amilyenekből el sem tudtuk képzelni, hogy egyáltalán kapura lehessen lőni! Ezt a francia kapitány mondta. Mit lehet ehhez hozzá tenni? Semmit.
Hat góljával Takács II. is csúcsot állított be. Korábban csak 16 évvel ezelőtt az éppen áprilisban az aktív játéknak búcsút intő Schlosser lőtt ennyit a svájciaknak. (Tíz év kellett ahhoz, hogy még ezt a csúcsot is megdöntse Sárosi és hét gólt küldjön a csehszlovák kapuba a 204. mérkőzés.)
Külön érdekesség, hogy Takács II.-nek nagyon kellett sietnie, mert klubja Aradon játszott és el akarta érni a vonatot, hogy legalább a másnapi találkozón pályára léphessen. Ezért is ment el a mérkőzés vége előtt pár percel. (Másnap azután ott is rúgott háromat.)
Orth a mérkőzés másnapján egy napra fogházba vonult, mert párbajozott és ezt a vétséget így büntették.
forrás:
mafoci