Budapest, XVIII. ker., Hengersor utca (lebontva)
-
3 felhasználó járt itt.
-
alias
- Traktor-pálya
- RÁBA-KÖG pálya
- kapcsolódó stadionok
- cím
- térkép, megközelítés
- befogadóképesség
-
lakosság
Budapest, XVIII. ker.: 94.663 (2012)
-
hazai csapat
megszűnt / már más pályán játszó
- 1908 Pestszentlőrinc-Pestszentimrei ASK (? - ?)
- RÁBA KÖG SK (? - ?)
- nézőcsúcs
- pálya mérete
110m x 60m
-
talaj típusa
természetes füves
- eredményjelző tábla
- világítás
nincs
- futópálya
nincs
- átadás éve
- nyitómérkőzés
-
kapcsolódó mérkőzések
- 1966.10.08 KISTEXT SK - Gyulai MEDOSZ SK
- 1966.09.25 KISTEXT SK - Pénzügyőr SE
- 1966.09.11 KISTEXT SK - Szegedi VSE
- 1966.08.28 KISTEXT SK - Borsodi Bányász SK
- 1964.11.08 Vörös Csillag Traktorgyár - Fővárosi Autóbusz SK
- ...összes mérkőzés
- segítség
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Forrás: fentrol.hu, Lechner Nonprofit Kft.
A felhasználás csak megrendelés számának birtokában lehetséges.
2010-03-11 15:25:48
Manapság ritka, ha valaki tizennyolc éven keresztül egy futball klub alkalmazásában áll.
Legtöbbször meccsekkel, futballistákkal, edzőkkel kapcsolatban írunk a honlapon, de van néhány ember a háttérben, akinek a munkája szintén fontos a KLUB életében. Ilyen például a Bp. Honvéd mindig jókedvű szertárosa Pandur Róbert (49), aki vidékre költözése miatt, tizennyolc év után most elköszön a Honvédtól. A Kispesten népszerű Robit a Honvéd vezetése és labdarúgói is megajándékozták. A futballisták kétszer is. A Honvéd-MTK meccs szünetében, a Bozsik-stadion gyepén, egy „Csak a Kispest!” kiáltással búcsúzott el mindenkitől.
- Robi, mesélj Magadról, milyen munkákat végeztél az elmúlt tizennyolc évben a Klubnál?
- A Hengersor utcai Traktorgyár pályán kezdtem gondnokként 1992-ben. Abban az időben ott játszottak a Honvéd utánpótláscsapatai, elsősorban a pálya karbantartása volt a feladatom. A Bozsik-stadionba öt év múlva, 1997-ben érkeztem, mint a pályamunkások csoportvezetője. 2003-ban lettem szertáros, de Piero Pini idején létesítményvezető, szertáros és mindenesre bővült a munkaköröm. Hemingway Úr érkezése óta ismét szertárosság volt a munkám.
- Mi a dolga a szertárosnak Kispesten?
- Elsőnek kell jönni és utolsónak menni. Az edzések előtt két órával már itt vagyok. Különböző feladataim vannak az edzéseken, hazai és idegenbeli meccseken, egyébként utazom mindenhova a csapattal. Az edzések előtt minden játékos bejön a szertárba, ahol a saját dobozából előveszi a tiszta edzőfelszerelést, majd a foglalkozás után visszahozza. A labdákért, trikókért, bójákért is én vagyok a felelős. Az itthoni meccsek előtt mire megérkeznek a játékosok, a szerelésük már a fogason lóg a szekrényükön. A meccs után még legalább két órát itt vagyok, a három nagyteljesítményű mosógéppel és szárítógéppel kitisztítom a mezeket. Amikor idegenbe utazunk, én pakolom be és osztom ki a szereléseket.
- Köztudott, hogy Neked ez nem egy szimpla munkahely volt, hanem kötődsz is a Klubhoz.
- Itt nőttem fel a stadion mellett a Kolozsvári utcában, nálunk az egész család Honvéd érzelmű. Mind a négy gyerekem kint van az összes hazai meccsen, a tribün mellett szurkolnak. A bátyám Pandur István játszott is a Honvédban, huszonhét NB1-es meccse van Kispesten, pedig abban az időben nem volt könnyű beférni a csapatba.
- Kaptál búcsúajándékokat is.
- Egy kupát kaptam a Honvéd vezetőségétől, a játékosoktól pedig egy fehérbort, melynek közepén egy piros-feketébe öltözött futballista egy kristálylabdát rúg.
- Gondolom, ezt nem fogod felbontani.
- Nem, ezt soha nem bontom fel.
- Szerintem a játékosok ajándéka mellé nyugodtan hozzátehetjük még az MTK 4:1-es legyőzését, mert azért ez nem minden nap sikerül. Fogunk még Téged látni a meccseken?
- Engem? Mindenhol ott leszek, ahol a Honvéd játszik!
tko
forrás:
honvedfc.hu/?page=9&newsid=6031
forrás:
Studio
és a pálya:
A környékről csak annyit felejtenek el megemlíteni, hogy több száz kispesti és lőrinci gyerektől vették el a sportolás lehetőségét, egy 21. századi lakótelep miatt.
Pestszentlőrinc területe már a honfoglalás idejében lakott térség volt, amely azonban modern értelemben vett település arculattal sokáig nem rendelkezett. A középkorban ezt a területet kis falvak és birtokok tagolták. Szentlőrincet 332-ben említik először egy tatárjárást dokumentáló oklevélben. A török hódoltság alatt elnéptelenedett területet sokáig legelőnek használták, az 1700-as évektől válik ismét egyre sűrűbben lakottá. Igazi fejlődésről azonban csak a XVIII. század végétől beszélhetünk.
A XIX. században a politikai és tudományos élet vezető személyiségei vásárolták meg a Kispest körüli telkeket pihenő illetve nyaraló helyként. Villája volt itt báró Eötvös Loránd politikus-fizikusnak, Puskás Tivadarnak, Margó Tivadarnak és gróf Lónyay Menyhért pénzügyminiszternek.
1910-ben Pestszentlőrinc önálló nagyközséggé alakult, 1936-tól megyei városi rangot kapott majd a II. világháború miatt a dinamikus fejlődés megtorpant. A háború után Pestszentlőrincet Szentimrével együtt a főváros XVIII. kerületeként Budapesthez csatolták.
A kerület a mai napig őrzi történetéből eredő arculatát. Az egykori nyaralóövezet és a kisvárosias jelleg a mai napig visszaköszön a kerület csendes, kertvárosi hangulatú részein. A Reviczky Liget Pestszentlőrinc egyik ilyen nyugodt, harmonikus övezetében épül.