Nagy-Britannia - Magyarország 7 : 0
Olimpia 1912, hivatalos válogatott mérkőzés
« előző
39.
hivatalos válogatott mérkőzés következő »
helyszín :
Stockholm, Stadion
játékvezető :
Groothoff Christiaan Jacobus (Hollandia)
nézőszámok:
- nso.hu: 8.000
-
21' Walden Harold 1 - 0 23' Walden Harold 2 - 0 43' Woodward Vivian 3 - 0 49' Walden Harold 4 - 0 53' Walden Harold 5 - 0 55' Woodward Vivian 6 - 0 85' Walden Harold 7 - 0
Nagy-Britannia | Magyarország |
---|---|
szövetségi kapitány: válogató bizottság |
szövetségi kapitány: Herczog Ede |
Ott voltál a mérkőzésen? Oszd meg benyomásaid, élményeid a meccsről!
új hozzászólás
Csak bejelentkezett felhasználók írhatnak hozzászólást!
hozzászólások
Nemzeti Sport, 1912. július 14. (Arcanum DT)
A M. L . Sz. válogató-bizottsága ma este tartott ülésében a következő játékosokat jelölte ki, mint a kikből össze fogják állítani a Stokholmba küldendő válogatott csapatot.
Kapuvédő:
Domonkos, Zsák.
Hátvédő:
Payer, Rumbold, Révész, Hegyi.
Födözet:
Károly, Vágó, Szuri, Bródi, Biró, Hlavay, Blum, Kertész III.
Csatázó:
Borbás dr., Schlosser, Koródy, Pataki, Sebestyén, Kertész II., Gálos, Salamon, Kertész I., Bodnár, Fekete, Maly, Weisz Frigyes, Tóth István, Mészáros, Gutman, Kovács (Törekvés), Kovács (N.S.K.).
A szövetség a M. O. B. útján az itt fölsorolt játékosokat fogja benevezni az olimpiászra. A válogatott csapat Stokholm előtt Göteborgban és Krisztiániában, az olimpiász után Moszkvában mérkőzik a svéd, norvég illetően az orosz reprezentativ csapattal.
Budapesti Hírlap, 1912. május. 22.
Elkezdődött az összecsapás és mi támadtunk. Az angolokat is megviselték az időjárási körülmények.
19. perc: egy beadást csak úgy tudott az egyik angol védő megszerezni a magyar csatárok elől, hogy kézzel ütötte el a labdát. A bíró 11-est ítélt. Bodnár készülődött, a rettegett 11-es lövő. Nekifutott és félelmetes erővel rúgott a földbe. A labda el sem gurúlt a kapusig, annak előre kellett lépnie, hogy felvegye.
21. perc: Rumbold egy váratlan védelmi hibája miatt kaptunk gólt. Idegességében kapásból akarta előre küldeni a labdát, de mellé rúgott.
23. perc: A következő támadásnál az angol középcsatár lesen állva kapta a beadást és ráadásul kézzel tette maga elé a labdát. A bíró nem láthatta a kezezést mert előle takarták a játékosok, a partjelzők ugyan látták, de nekik nem ez a dolguk, a lest viszont nem vették észre, pedig az a dolguk...
43. perc: Újra csak mi támadtunk, de egy szöglet után mégis az angolok értek el újabb találatot.
A szünetben ami a melegre való tekintettel 30 perces volt, a játékosokat kézfogással köszöntötte Gusztáv Adolf a svéd trónörökös. Kiderült, hogy az angolok fedezete Hanney nem tud játszani, mert napszúrást kapott és rosszul van. Így az ellenfél csak 10 emberrel futott ki a pályára.
A II. félidő elején nagyon gyorsan, 10 perc alatt 3 gólt kaptunk. 20 perccel a második játékrész kezdete után Domonkos kivédett egy 11-est. Kaptunk egy újabb gólt és Bodnár lőtt egy kapufát a 89. percben.
Az első olimpiai szereplése tehát nagyon rosszul kezdődött a magyar válogatottnak. Sovány vigasz, hogy a világ egyik legjobbjától szenvedtünk kiütéses vereséget. Egy angol elemző szerint a mezőnyben szépen, kombinatívan játszott csapatunk, de mindenki maga akart gólt lőni, magának akart gólhelyzetet teremteni. A rúgótechnikánk pedig nem elég sokoldalú, szerinte szinte mindenki orrheggyel lövi meg a labdát. Végül meg kell tanulni, hogy nem a nagy gólokra, hanem a sokra kell hajtani.
forrás:
mafoci
forrás:
The Olympic Games of Stockholm 1912 Official Report
http://www.aafla.org/6oic/OfficialReports/1912/1912.pdf
- http://en.wikipedia.org/wiki/Stockholms_Olympiastadion
- az "Olimpiára" épült
-13-14 ezer férőhelyes
Nagy-Britannia-Dánia döntő az Olimpián:
Olimpia megnyitóünnepsége:
2007-es állapot:
forrás:
The Olympic Games of Stockholm 1912 Official Report
http://www.aafla.org/6oic/OfficialReports/1912/1912.pdf