felhasználói profil: AMiUtunk (hozzászólások / 3)
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
-
Néhány tény (tényleg az!):
A tavaszi kiesés után először találkozott egymással az MTK maroknyi szurkolótábora és a csapat vezetése, valamint játékosai. (...) Kétharmados ház a Scheiber Sándor Gimnázium és Általános Iskola aulájában – a Hidegkuti stadionban rég volt már ilyen (...) A közönség többsége hatvanon fölüli és harmincon aluli, hárman viselnek feliratos pólót: a fiatalon elhunyt, az MTK-ban is megfordult Zavadszky Gábor 7-es mezét, a Magyar Demokratikus Charta 2009-es pólóját, valamint egy Batmant ábrázolót. Az aulát héber feliratok szegélyezik, a mennyezeten Dávid-csillag. (...)
A légiósok és egyéb igazolások elmaradásánál is nagyobb baj, hogy Várszegi Gábor, aki nélkül ma már nem lenne MTK, (...) nem biztos, hogy tulajdonos marad.
Az akadémiai rendszer lényegében kudarcot vallott. Ma már majd’ mindegyik NB I-es magyar csapatban játszik MTK-s, a klub a közvetlen riválisait erősíti, holott az akadémiai rendszer eredetileg ar... -
A 4. csoport öt résztvevőjének címere:
http://i654.photobucket.com/albums/uu266/amiutunk/magyarfutball_hu/intertoto_1994_negyedik_csoport.jpg
(Felül a dán Ikast címere)
Forrás: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250847715967
A wikipedia szerint a csapatok összesen négy csoportmeccset játszottak, két hazait és két idegenbelit, szemben a korábbi évek gyakorlátával, amikor a küzdelmek során oda- és visszavágókat is játszottak vagyis ötös csoportok esetében nyolc meccset.
Az alábbi link csak tájékoztató jellegű, hiszen többek a HSV-Vác-meccset a dunakanyarbeliek hazai meccseként tünteti fel.
http://en.wikipedia.org/wiki/Dunakanyar-Vác_FC#UEFA_Intertoto_Cup -
Ha 1937-ben mindkét(!) fatribün beszakadt, akkor ez lehet az 5-6.000-es kapacitás "titka". A dicső szocializmus magas nívójú tákolmányaihoz szokva szinte elképzelhetetlen, hogy 75 évvel korábban kulturáltabbak voltak a stadionok, arányosan és abszolut számokban mérve is sokkal több nézőt óvtak esőtől, hótól, széltől stb., mint a 1945 és 1989 közötti években vagy akár a mai csúcstechnológia néhány nüanszát igénybe véve épített "ekszerdobozok" és "torzók".
A második világháború után a fatribünök eltünésének magyarázata talán az lehetett, hogy a háború alatt és után, mitöbb a dicső és építő szocialista-szocialusta időkben az ország annyira dúskált a javakban, így persze az építőanyagban is, hogy azt sem tudták, hogy hova építsenek nagyobbnál nagyobb, szebbnél szebb, igényesnél igényesebb, fedettnél fedettebb betönteknőket, meredek lelatókat és 101%-ig fedett stadionokat.
Köszönjük neked, saját népedet irtó és meggyalázó, aljas és édszes vörös csürhe, hogy mind a mai napig ennek is... -
Érdekességként:
Feltevése helyes - Rozsnyay Mátyás gyógyszerész, gyógyszervegyész,
sakkjátékkönyviró a névadója ennek az utcának.
Jelenleg i-vel írják az utcanevet - hasonló témában javasoljuk a Budapest
teljes utcanévlexikona (Sprinter Kiadó, 2004) használatát Fórumunk minden
kedves látogatójának!!!
BHT
Forrás: Budapesti Honismereti Társaság (e-mail) -
Kösz az infókat!
Igazán nem piszkálódásként írom, de számos egyéb honlaphoz hasonlóan sajnos az aszalose.blogspot-oldalon sem szerepel semmilyen elérhetőség (drótposta, vezetékes szám, fax, mobil), vagyis "elérhetetlen" a klub.
Marad a hagyományos posta...
...és a kétes hírnevű f-búk, melyen keresztül sokan nem szeretnek és nem is hajlandók kommunikálni. -
A Hearts honlapja szerint elővételöben 12.000 jegy talált gazdára, a meccs helyszine az edinburghi ("h"-val!) Tynecastle Stadium, melynek kapacitása 17.420.
Képek többek között itt:
http://www.europlan-online.de/tynecastle-stadium/stadion-3785.html -
Rozsnyai vagy Rozsnyay az utca neve? Esetleg személynévre vagy régies írásmódra vezethető vissza, hogy olyan gyakran ipszilonnal írják a nevet?
Az 1984-es, 1986-os és 2005-ös nyomtatott térképeken (Kartográfiai Vállalat, ill. HM Térképészeti KHT) Rozsnyai-ként szerepel.
Ezzel szemben az 1970-es térkép (Kartogr. Váll.) és a GugliMepsz Rozsnyay-nak írja. Ugyanakkor köztudott, hogy ezutóbbi forrás sajnos nem a pontosságáról, következetességéről és megbízható helyesírásáról ismert. -
A nemzetközi fejlődést és a "modern foci" térhódítását figyelmebe véve én viszont amondó vagyok, hogy igenis adjanak nevet minden egyes stadionnak.
A Sóstói maradjon Sóstói, de öt évvel később, amikor ízlésficamban szenvedő szponzorok ostobábbnál ostobább és gusztustalannál gusztustalanabb neveket aggatnak a stadionokra és mondjuk kitalálja valaki, hogy legyen "Easy Credit Stadion", "Troll(i) Aréna", "Danube Power Pálya", "Balaton Chips Stadion" vagy "No Alcohol és No Cukor Staropramen světlý" az ékszerdoboz neve, nem biztos, hogy mindenki örül a változásnak. Néha nincsen annyi millió forint vagy ojró a világon, amennyiért az ember hajlandó lenne megalkudni az ilyen elcseszett stadion-névvel...
A következetes és elfogadható névválasztás és az azzal történő azonosulás lényege, hogy ha a Fradit ismét narancssárgába, az Újpestet mondjuk barnába, a DVTK-t pl. zöld-fehérbe és a Maccabi TK-t rózsaszín-világoskékbe öltöztetik, legyen egy hivatkozási alap, amelyért a "tradíció" és a "ki... -
Elkészült a vendéglelátó felújítása.
Az eddigi, és több mérkőzésen is szűknek bizonyuló 500 fős vas monstrumot, egy tüzihorganyzott acélból készült modern lelátó váltotta fel. Ennek befogadó képessége 1150 fő. Ezen a nyáron megújúlt a gyepszőnyeg, a hazai lelátó és most a vendégszurkolók szektora. A Fehérvári úti Stadion egyre szebb!
http://www.paksifc.hu/news.php?extend.2827
http://www.paksifc.hu/pfc_images/newspost_images/vendeglelato_2011-07-31.jpg -
A hivatalos nézőszám (5.142) ismeretében az nb1.hu lecsökkentette a 7.000-et 5.500-ra. ;)
-
A Vidi, akárcsak a múlt héten, ismét nagyságrendekkel jobb az ellenfelénél, míg mázlista Sturm kezdettől fogva csak húzza az időt. Ezt tessék méretes zakóval jutalmazni! Mindent bele! Hajrá magyarok!
-
Érdekes nézőszamok... Ilyen erővel 8.000-et vagy 10.000-et is lehetne írni, s akkor családbarát stadionokra sincs szükség az ötjegyű átlag eléréséhez.
-
Hogyne maradtak volna állóhelyek! Ott a teljes vendégszektor és a kanyar elkeskenyedő vége.
A kettő között pedig a 3 leszékezett szektor 10-10 sor székkel. -
Újabb javaslat a befogadóképesség meghatározására:
a Gugli lépésszámlálója szerint az északkeleti lelátórész egyenes szakasza (ütközőszektorral együtt) összesen kb. 106 méter hosszú, ebből nagyságrendileg mintegy 34 méter jut a vendég-, 6 m az ütköző- és 66 m a hazai szektorokra. Amennyiben a lépcsőfeljárókat is beleszámolnánk a kapacitásba, a 20-soros lelátó vendégszektorában képlet szerint (34 méter): 0,5 * (20 sor) = 1.360 személy férne el, a hazai részen (66 méter) : 0,5 * (20 sor) = 2.640 személy, az ütközőszektorban (6 méter) : 0,5 * (20 sor) = 240 személy.
Alapvonaltól alapvonalig egy zsúfolt állóhelyi lelátón összesen tehát legfeljebb 4.240 ember férne el.
A délkeleti kanyar alsó íve a pedométer szerint mintegy 130 méter hosszú, felső sora mintegy 160 méteres, az alábbi számításban ennek középértéke (145 méter) szerepel: egy 145 méter kerületü körívként ábrázolható álóhelyi lelátó 20 során, folyóméterenként két személyt feltételezve, tehát ... -
Vincze István lesz az NB II-es Tatabánya szakmai igazgatója
2011. június 16.
Legendák támaszthatják fel a tatabányai futballt. Mészáros Lőrinc cége, a Mészáros és Mészáros Kft 50 százalékos tulajdonjogot vásárolt a Tatabánya FC-ben. A jövőben az exakadémista edző, a tatabányai legenda, Vincze István szakmai igazgató, volt csapattársa, Kiprich József vezetőedző lesz Tatabányán. A bányászvárosban nagy célokért harcolnak: az első hat hely valamelyikének megszerzésében Puskás-akadémista növendékek és NB I-es játékosok egyaránt szerepet kapnak. Az újdonságokról ma Tatabányán tartottak sajtótájékoztatót.
A Puskás Akadémia kuratóriumi elnöke, Mészáros Lőrinc vállalkozása, a Mészáros és Mészáros Kft. részesedést szerzett a tatabányai futballklubban. Az önkormányzat 36 millió forintos éves támogatása mellett a kft 50 millió forinttal járul hozzá a klub működéséhez. Az új célokat új szakmai stáb valósíthatja meg. A bányászváros NB II-es csapatának új vezetőedzője Kiprich J... -
Hogy is van ez?
Új nevet kap a "Bányász" stadionja
Tatabánya, június 16., 15.35 Vincze lesz a szakmai igazgató, Kiprich az edző.
A tervek szerint a csapat stadionját Grosics Gyuláról, az Aranycsapat legendás kapusáról szeretnék elnevezni, erre várhatóan augusztusban, egy gálamérkőzés keretein belül kerül sor.(...)
forrás: http://www.nb1.hu/popupindex.php?itemid=112758
Az eredeti cikk az MTI-től származik. Sziveskedjen valaki megadni az eredeti hír linkjét, ugyanis nem találtam. Köszönöm! -
Cikk a stadionról, ismerős információkkal. ;)
http://www.delmagyar.hu/kecskemet/kte_az_elhanyagolt_tortenelmi_palya/2223276/ -
A Nemzeti (Nép)Sport 1990. június 11-i száma szerint az első osztályozó mérkőzés félidei erdeménye 0:1 volt, nem 0:0.
A napilap szerint a dunaújvárosi meccsen 4.000 néző volt jelen, a gólokat Csiszár (36´) és Gróf (78´) szerezték. A meccs utáni nyilatkozatok szerint a defenzíven játszó hajduságiak egy hárítható szabdrúgásgóllal szereztek vezetést és az első 45 percben több gólt is lőhettek volna. A hazaiak az első félidőben görcsösen játszottak és csak a fordulás után játszottak "bíztatóan" - különösen az egyenlítő gól után. Az első félidő a Lokié, a másodika Dunaferré volt.
Maroknyi debreceni szurkoló népies rigmusaira ébredt ebéd utáni szunyókálásából a dunaújvárosi lakosság. Ekkor még aligha gondolhatták volna, hogy ez a 15 fanatikus fiatal túlénekli majd a több ezer hazai rajongót.
(...)
VB ide, futballdömping oda, a dunaújvárosiak nem hagyták cserben csapatukat. Jöttek szép hosszú sorokban (...) s várták, hogy csapatuk nekieshessen a Debrecennek. Valahogy ... -
Ha arról volt szó, hogy hivatalosan ezer jegyet kapnak a hazaiak, kétezret a vendégek, mert a "szolgáló és védő" szerv csak ennyit engedélyez, akkor a mobillelátóval együtt is csak 3.404 biléta kerülhetett forgalomba.
A hazug (sic!) média miért ír megint többet?
Miért nem firkál 5, 7 vagy 12 ezret a hitelesség jegyében? -
Az előző évhez képest ismét változott a Magyar Kupa lebonyolításának módja. 1995 őszén az MK-selejtezőkből továbbjutott csapatokat tizenhat darab, egyenként négy csapatot tartalmazó csoportba sorolták úgy, hogy mindegyikben egy NB I-es klub szerepelt.
A csoportmérkőzéseket 1995. július 26-án (szerda), 29-én, 30-án (szombat, vasárnap) és augusztus 2-án (szerda) rendezték. A pályaválasztási joggal minden esetben az alacsonyabb osztályú klub rendelkezett, ám az előző évi lebonyolítási módhoz hasonlóan ez a rendszer is a nagycsapatoknak kedvezett. Kevés szenzáció született...
A kupadöntőbe jutott BVSC a Jászapátival, a Komárommal és a BKV Előrével került egy csoportba és jutott tovább csoportelsőként. A BKV-val vívott augusztus 2-i meccset fullasztó melegben rendezték. Ingyenes belépés, mintegy 300(!) néző, "szárnyaló Dreher-sasok", 0:3-as végeredmény, hatfős hazai (Viking) és tízfős vendégtábor (Blue Army)... Ennyi. -
Változatlanul nyitott a kérdés, hogy a "hazai" csapat kiválasztása következetesen egy bizonyos elv szerint történik-e.
-
Ha már szóba került a párosítás: véletlenszerűen vagy egy bizonyos rendszer szerint szokás felsorolni a csapatokat? Pl. az M(N)K döntőben a "hazai" csapat az alacsonyabb osztályú a magasabb osztályú csapattal szemben vagy az NB I ötödik helyezettje a nyolcadikkal szemben?
-
A FEB [az MLSZ fegyelmi bizottsága] az NB II-es felnőtt bajnokságban szereplő Kazincbarcika sportszervezettel szemben - labdarúgó jogosulatlan szerepeltetése miatt - egyszeri alkalommal 1 büntetőpont levonását rendeli el.
Forrás: http://www.mlsz.hu/cikkek/bizottsagok/2011/05/17/fegyelmi-hatarozatok-195
post scriptum: Szokás szerint hiányzik a név, az időpont, a mérkőzés párosítása stb. -
T. Magyarfutball.hu!
Megváltozott az egyesületünk neve és címere.
Ismert a pontos dátum és a változás oka? -
A #2 hozzászólásbeli idézet nem erre a stadionra vonatkozik, mellesleg számos hibát és egy nagyon hiányos felsorolást tartalmaz!
A szerző tévesen a Törekvés-pályát említi, de a kép, melyre válasza vonatkozik (az indexes topic 973. hosszászólása) egyértelműen a Kőbányai úton készült. Az Egészségház magasságában fekvő vasúti hídnál található kanyarból a belváros irányába tekintve a kép jobb oldalán a Ganz Járműjavító Üzeme, bal oldalán a lakópark látható, vagyis az [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/144]egykori Ganz-MÁVAG-pálya helye látható.
A Kőbányai úti Ganz-pálya keleti oldalán volt a szövegben említett Oázis kertészet. Talán éppen a keleti kanyar helyén... Talán éppen a kertészet miatt veszett el vagy nem is lett kiépítve a keleti kanyar és talán éppen emiatt volt U-alakú a stadion lelátója. Ha nem csalnak emlékeim, a keleti oldalon állt a kézi eredményjelző is.
A Csajkovszkij-parkban emlékeim szerint csak a mindmáig álló aszfaltborítású kispálya ("ketrec... -
A csapat mindkét beadott pályán játszik hazai meccset? A 2010-2011-es szezon során eddig a fényképek tanúsága szerint egyedül a Kányai úti (Sportmax) pályán játszott.
A klubnak vannak egyáltalán nézői, netán szurkolói? Elvégre második éve jó eséllyel pályázik NB II-es tagságra, de "tömegeket" eddig nem mozgatott meg... -
Ugyancsak 3.000-es nézőcsúcs, méghozzá negyedosztályú(!) meccsen: Hajdúböszörmény-Kisvárda 1:0, 1998.VIII.22. vagy 23., NB III, Tisza csoport
Forrás: Nemzeti Sport, 1998. VIII. 24. (hétfő)
Amennyiben a 3.000-es nézőszám erős túlzásra vezethető vissza, pl. kettős látásra, maximális lokálpatriotizmusra, hasraütéses becslésre stb. és nem elírásra, akkor is figyelemre méltó! Hiszen ma, alig tíz-tizenöt évvel később, NB II-es bajnokcsapatok és NB I-es átlagmeccsek nézőszáma nem üti meg a 2-3 ezret. -
A névváltozásokkal kapcsolatban: a Nemzeti Sport már 1998. augusztusában (VIII.24.) "Futball Club Eger Tengely-Közmű"-ként írja.
-
Mikor jött létre a Kecskeméti FC?
A wiki adataira támaszkodó #7 hozzászólas szerint 1999-ben egy álfúzió jött létre a két klub között, és a KTE illetve a KSC-RSC névleges egyesüléséből létrejött a KFC (Kecskeméti Futball Club)
Ezzel szemben a Nemzeti Sport már a 1998. III. 7-i számban Kecskeméti FC-t ír. -
Nézőcsúcs?
Demecser - Palotás 0:0, 1998.VI.06., 1.200 néző
A 4.500-lelkes városban ennyien ünnepelték a másodosztályba (NB I B) feljutott bajnokcsapatot, mely öt év alatt öt osztályt lépett előre.
Forrás: Nemzeti Sport, 1998.VI.07. -
Az nb3.hu tájékoztatása szerint a Püspökladány LE visszalépett.
A Hajdú-Bihar Megyei Labdarúgó Szövetség közlönyének tanúsága szerint a csapat a 22. fordulóban (2011. IV. 16-án) hazai pályán 3:1 arányban legyőzte a sereghajtó Berettyóújfalui SE-t, ám a 23. fordulóra (2011. IV. 24-re) kisorsolt Ibrány SE-Püspökladány LE-mérkőzés már elmaradt.
A csapat 22 mérkőzés után az 5. helyen állt, 12-4-6-os mérleggel, 42:24-es gólkülönbséggel, 40 szerzett ponttal.
Ne tévesszen meg senkit, hogy a közlöny 23. számában tévesen három püspökladányi játékos neve szerepel, akik állítólag sárga lapot kaptak a 23. fordulóban. Ez a három név megyezik a 22. fordulóbeli sárga laposokéval és a nem kellő küröltekintéssel végzett "copy and paste"-munka áldozata lett...
Források:
http://www.nb3.hu/2011/04/24/a-puspokladany-visszalepett-tartja-elonyet-a-nagyecsed/
http://www.hbmfoci.hu/download/hiv_kozlony_nbiii_1011_22.pdf
http://www.hbmfoci.hu/download/hiv_kozlony_nbiii_1011_23.pdf -
A stadion neve hivatalosan Albert Stadion vagy Albert Flórián Stadion?
Nagyságrendekkel szimpatikusabb a hosszú verzió, mert nem egy szponzori toldalék keserű szájíze marad meg az emberben... Tudom, apróság, de ha egy klub az egyik nagy labdarúgójának emléket emel, akkor méltóságteljesen és okosan tegye!
Mindezt annak tükrében írom, hogy még sok kellemetlenségben lesz részünk, amint ízlésficamban szenvedő, pénzéhes szponzorok és klubvezetők elkezdik kiárusítani a focit... -
A név- és színváltozások a klub történetét feldolgozó könyvek alapján lettek beadva:
- a klub fennállásának 50. évfordulójára kiadott, keményborítós "A villamos sport fél évszázada 1912-1962" és
- a háromnegyed-évszázados klubszületésnap alkalmára megjelentetett, Árpássy-Bikás-Gedényi-szerzőhármas által kiadott "BKV Előre 1912-1987" művek alapján.
Mindkettő számos-számtalan hiányosságot és pontatlanságot tartalmaz, így természetesen előfordulhat, hogy a dátumok tekintetében is mutatkoznak eltérések. Örömteli, hogy ma az internetnek köszönhetően sokkal több és (talán) pontosabb forrás áll rendelkezésünkre, mint amelyekkel a könyvek szerzői dogozhattak.
ui.: Amennyiben valaki fel kívánja dolgozni a klub 100 éves történetét, kérem sziveskedjen jelezni. -
Tegyük fel, hogy így "fogyott el" 2.000 hely. (#71)
Nem létező székekre nem lehet(ne) jegyet eladni.
Nem létező székek nem számíthatnának bele a kapacitásba.
Nem létező székek a **** UEFA elő írásai miatt nem alakíthatók állóhelyekké.
Nem létező székek miatt talán az összes nemzetközi meccs néző száma pontosításra szorul...
Tartósan pedig nem megoldás, hogy a törött székeket innen-onnan leszrelt példányokkal pótolják, pontosabban annak meg kellene valahol mutatkoznia a bef.kép.-ben. -
19 év alatt senki nem vette magának a fáradságot, hogy leellenőrizze a 17.743-as "hivatalos" befogadóképességet?
Nem csoda, hogy itt tartunk!
A klubhonlapon megadott 18.100 és a ténylegesen felszerelt 15.426 szék között majdnem 2.700(!) az eltérés, ami a teljes kapacitás 15 százaléka, vagyis három sarokszektornyi rész. -
A hajdúnánási pálya gyepszőnyegének felújítása miatt mely hazai meccseket játszotta "idegenben" a csapat és hol?
A labdarugó pálya talaja ebben az évben felújításra került.Nagyon kellet már ez a pályának.Tudomásom szerint a legközelebbi bajnoki mérkőzés hazai pályán 2011 nyara.
Forrás: http://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/156 (jambi78, #5 hozzászólás)
2011-03-27
Hajdúnánás–Polgár 0–2 (0-0)
Forrás: http://nanasfoci.mindenkilapja.hu/#/blog/23140124/renderpost/23729585/hajdunanas-polgar
Helyszín: Hajdúböszörmény, Városi sport- és rendezvényközpont, műfüves pálya
http://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/2678
Forrás: http://nanasfoci.mindenkilapja.hu/#/blog/23140124/renderpost/23712050/hirek-hetvegevel-kapcsolatban
Jelen állás szerint előreláthatólag mikor játszhat ismét hazai környezetben a csapat? -
Girgily,
egyáltalán nem kizárt, hogy beszékezték a futópályát!
A "körebállós" időkben és stadionokban készült külföldi képek és filmek némelyikén lehet látni, hogy a tömeg majdnem az "oldalvonalon" ül vagy áll és csak akkor húzódik hátrébb, ha egy játékosnak kell a hely bedobáskor vagy szögletrúgáskor. Egyesek a pályától karnyújtásnyira ülnek székeken vagy (mobil) padokon, nem a gyepen, a salakon vagy a földön.
Ezen kívül figyelmedbe ajánlom a Sport utcai stadion #7 hozzászólásában az általad belinkelt képet, melyen tisztán látszik a tribün előtt egy 10-soros (mobil) lelátó. Igaz, ez valószinűleg a kerítésen és a futópályán (= fehér csík) kívül esik, de különösebb akadálya nem lett volna, a futópályán felsorakoztatni pár szék- vagy pasort. A kilátást nem zavarta volna... Kézenfekvő szükségmegoldás lehetett (volna) a nézők elhelyezése a futópályán, ha olyan nagy tömeg tolongott a lelátón vagy ha az extra-VIP-jegyeseknek különleges extrát kívántak nyújtani... Szivarral, piros sz... -
Köszönjük ezt a szép estét! A második félidő első húsz percét évek múlva is fogjuk emlegetni, mert játszott a csapat!
Szenzációs volt látni, hogy a világ talán legerősebb válogatottjának idegenben sikerült hármat gurítani és hogy még a legnagyobbakat is meg lehet tréfálni. Amikor kellett, sajnos fel tudták rázni magukat és minden sikerült... Sajnos ennyivel jobbak nálunk. De ez nem csorbítja a sikert: a meccs igazi győztese a magyar válogatott és a magyar foci! Talán ma este ismét megszerette néhány kisscrác a magyar foci és tíz év múlva az ő nevüket olvassuk a gólszerzők között!
Köszönet mindenkinek, aki Amszterdamban buzdította a mieinket és a lelátón az utolsó 10 perctől eltelkintve, amikor a hazai tömeg zaja elnyomta a szurkolást, végig hazai pályát teremtett.
- Ki a jobb? [Ez nem is lehet kérdéses!]
- Magyarok! -
Vicces, de teljesen jogos:
Zúg a "..., nincsen hangotok"! ;)
Érdekesség, hogy az első félidő lefújását követően a norvég spori figyelmezette Dzudzsákot valamire. A norvégot nem vágom annyira, de feltehetően arról társalogtak, hogy ha még egyszer sikerül olyan látványosan lerúgni valamelyik narancssárga mezest, mint ahogyan pár perccel korábban van Persie-t, akkor a tízpontos látványt piros kartotékkal jutalmazza. -
Mely "biztonsági előírások" indokolják a befogadóképesség 13.000-re történő csökkentését? Az 5.000 elveszett hely a kapacitás 28%-ának felel meg! Ütközőszektor címén már feláldozták a teljes 16-os szektort, vagyis 520 helyet.
Miért gördítenek minden alkalommal akadályt azon kevesek elé, akik még hajlandóak kimenni a meccsekre? Miért teszik tönkre az egyetlen meccset, amely még megmozgatja a tömegeket határon innen és túl???
Biztos, hogy a még kilátogató "tömegek" indokolják a "fél stadion" lezárását a kevéske, kicsit rizikósabb meccsen? Nem inkább a szervezők hiányosságának és hozzánemértésének levét issza meg a "tisztelt" szurkoló???
Javaslatom: bontsák el az összes magyar "stadiont" és építsenek helyükre mindenhol 5.000-es stadiont, továbbá zárjanak le minden alkalommal mindenhol 5.000 helyet "biztonsági szempontból".
Elég volt a töketlenségből! -
Habár a kritika stílusa nem tökéletes, sajnos sok igazságot tartalmaz! Az átkosban épült stadionok nagy része még vagy már az átadáskor sem volt szép, jó és korszerű. Mivel a legtöbb hazai stadion, "stadion" és sportpálya ebben az időszakban épült és ezekkel kell mind máig élnünk, jogos a kritika, hogy miért nem jól megtervezett, okos elrendezésű, esetleg némi komforttal megáldott, kultúrált stadionok épültek ezen tákolmányok helyett?!
Miközben a cseheknél ´45 és ´90 között, de főleg a ´70-es és ´80-as években például a Lendl-Navratilova-érában mindenhol megsokszorzódott a teniszpályák száma, a jéghokicsapatok és -válogatott sikerei következtében tucatszámra épültek fedett(!) jégcsarnokok, a foci növekvő népszerűsége miatt egyre több helyen bővítették a focipályákat igazi, fedett(!) lelátós stadionokká, nálunk ugyanebben az időszakban siralmasabbnál siralmasabb sport-infrastruktúra épült.
Kritikusan, ámde objektíven szemügyre véve a hazai stadionokat (például a két paksi, ... -
Ez a stadion hosszú évtizedek(!) óta három fedett tribünből és egy "nyitott oldal"-ból áll: Georg-Melches-Stadion (Essen)
http://www.europlan-online.de/georg-melches-stadion/stadion-451.html
http://www.rot-weiss-essen.de/tickets/georg-melches-stadion/stadiondaten.html
Érdekesség, hogy az esseni G.M. Stadion helyén épülő új stadion számos egyéb, korszerü német társához hasonlóan (lásd pl. Aachen, Augsburg, Offenbach, Wuppertal stb.) jelentős hányadban állóhelyi részeket is tartalmaz: itt 11.300 ülő- és 9.000 állóhelyet terveznek felépíteni...
http://www.stadion-essen.de/stadion
Aki ülni akar, ülje végig a meccset, de aki állni szeretne, annak adják meg a lehetőséget, hogy kultúrált módon, állva nézhesse és szurkolhassa végig a meccset! Mindenhol, mindenkor! -
Nos, a második 45+2 percet kár volt lejátszani... Mire a hollandok két sebességet visszakapcsoltak, addigra a mieink annyira elfáradtak, hogy már nem voltak képesek pontosan passzolni. Kiemelném Rudolf Gergelyt, aki a mai estén talán válogatottunk legerősebb tagja volt.
Első és egyetlen igazi kapura tartó lövésünk a 87.(!) percre datálható, a statisztika szerint 90 perc után 7:12 volt a lövések aránya. A négygólos vereség sajnos hüen tükrözi a két válogatott közötti különbséget, bár egy gólt illett és kellett volna lőnünk. Annyira nem voltunk és nem is vagyunk rosszak!
Zárásul pár szót a szurkolásról, habár kb. tíz éve nem vonz már a nemzeti tizenegyünk meccseinek hangulata... Jó volt hallani, hogy ilyen sokan bekapcsolódtak a szurkolásba és hogy legalább válogatott meccsen lehet kétkanyaros felelgetősdit játszani. A vendégekre jellemző volt, hogy csak a negyedik góljuk után lehetett őket hallani, akkor is csak két percig. Utána komótosan ott folytatták a "szurkolást", ahol az e... -
45+1 perc után összegezzünk!
Sokat futunk, kevés eredménnyel. A felezővonalat átlépve legtöbbször nincsen szabad emberünk, akihez a passzolni lehetne. Könnyedén eltékozoljuk a nehezen megszerzett labdákat.
Nagy kár volt az első gólért, talán védhető volt. Örömteli, hogy tartani tudjuk a ritmust, de a hollandusok technikai fölénye sajnos kiütközik és ha szabad azt írnom, taktikai fölényük is, hiszen kevesebbet futnak, de jobban helyezkednek és pontosabban paszzolnak. A félidő közepén fellazult a védelem, erőltettük a támadásokat, igazi gólhelyzet vagy kapuralövésig sajnos nem jutottunk.
A védelmünk és középpályánk ilyetén megnyílása, a becsúszásos szereléseink és az életveszélyes holland kiugratások miatt csak idő kérdése volt, hogy mikor kapjuk a második gólt. Kár, hogy közvetlenül a fordulás előtt jött a hidegzuhany... A 30. és 38. perc táján szerencsénk volt, hogy a holland ékek olyan könnyelműen bántak a kiugratásokkal és ordító helyzetből mindkétszer mellérúgták a bőrt.
... -
Ilyenkor hol az ombudsman, aki az emberek személyiségi jogaiért száll ringbe, hogy sípscsonton rúgja a gigapixeles kép készítőit, mert azok bizony mindennemü beleegyezés nélkül fotózzák le az embereket és felhasználják a képeket, valamint (ha az emberek olyan hülyék, hogy egy "értékes" ai kütyü miatt bejlölik magukat) a személyes adatokkal való visszaélésnek is???
Egyáltalán, miért engedélyeznek ilyesmit? -
Az első idézetben (, amely megegyezik 2. hozzászólásban foglaltakkal,) a szerző "kb. 1991"-et ír, míg a második idézetben az újságcikk már az 1995-ös állapotot tükrözi.
Az általad megnevezett infóknak köszönhetően már pontosabban meghatározhatóvá válik az egyes szakosztályok megszűnésének dátuma. A ´95-ös ezüstéremmel kapcsolatban még ki kellene deríteni, hogy meddig tartott a szezon. -
Az utolsó "igazi" kettős rangadót 1987. május 2-án (24. forduló) játszották:
Ú. Dózsa - Bp. Honvéd 2-1, 25.000 néző (más forrás szerint: 23.000 néző)
Gólok: Kozma, Steidl, ill. Csuhay
Ferencvárosi TC - Vasas 3-1, 30 000 néző (más forrás szerint: 23.000 néző)
Gólok: Dzurják (2), Bánki, ill. Szabadi
Az egyetlen újraélesztési kísérletre 1992. március 14-én került sor meg sör... -
Valószinűsíthető, hogy a pályát 1995 és 1998 között építették és/vagy ebben az időszakban hozták rendbe, ill. ebben az időszakban cserélték ki a futópálya burkolatát.
Az atlétikában mások az értékviszonyok
- (...) nem volt merészség elvállalni az 1998-as Európa-bajnokság megrendezését?
- Biztos, hogy a szervezés profi lesz, és a további előnyök közé tartozik, hogy végre helyrepofozzák a Népstadiont*, és a szoborkertben felépítik a bemelegítőpályát. Egyébként a szponzorok váratlanul nagy számban jelentkeztek, de...(...)
Forrás: Magyar Hírlap, 1995. március 6. (hétfő)
Beszélgetés Merei Lászlóval, az atlétikai szövetség főtitkárával
* Mint ismeretes, az 1997. augusztus 20-i Magyarország-Svájc-mérkőzésre már elbontották a Népstadion keleti lelátóját, ám még nem kezdték meg a kapacitást jelentősen lecsökkentő, többezer helyet eltékozló (mert rossz bontású és alulméretezett) fedett lelátó építését. Mitöbb akkor még a magaskerítés is állt, melyet az 1998. a... -
Honnan származik a Tungsram SC megszűnésének 1999-es dátuma?
Egyrészt a 2. számú hozzászólásban ez áll:
A 60-as évek elején megkapták a (...) Tábor u.-i pályát. Ez volt az otthonuk egészen kb. 1991-ig, amikor a Tunsgram vezetősége úgy döntött, hogy nem támogatják többé a sportot, és minden szakosztály szétszéledt (...)
Másrészt egy újságcikkben ezt találtam:
A privatizáció diszkrét bája
(...) talán már a General Electric is megbánta a Tungsram SC szélnek eresztését, mert nem is gondolt akkorra viharra, amilyen a döntést követte, s vált negatív reklámmá. (...)
Forrás: Magyar Hírlap, 1995. március 6. (hétfő) -
Siófok-Zalaegerszeg 4-3 (3-2)
Siófok, 3.000 néző, vezette: Hartmann.
Siófok: Bíró - Keszeg, Bimbó, Meksz, Perger, Sallai, Kirchmayer (Dukon), Versányi (Király), Szabó Z., Földes, Fischer.
ZTE: Tóth - Kocsándi (Szabó R.), Szabó I., Halápi, Horváth J., Lendvai, Fujsz, Horváth A., Németh, Szabó II, Presinger.
Góllövők: Földes (2), Fischer, Szabó Z., illetve Szabó II (2), Fujsz.
Nagy irmaú, változatos mérkőzést vívott a két csapat. A hazaiak négy gólt rúgtak otthon, ami ebben a szezonban még nem sikerült, ugyanakkor a védelem a kapushibák miatt összeszedett három gólt.
Forrás: Magyar Hírlap, 1994. június 20. (hétfő)
Bár az első találkozót a Siófok nyerte 4-3-ra, az ősztől a Zalaegerszeg játszhat a labdarúgó NB I-ben - dőlt el a szombati osztályozón.
Zalaegerszegi TE - Siófok 6-0 (2-0)
Góllövők: Presinger (3), Németh (2), Szabó II Zs.
A ZTE a kilencven percből legalább hetvenen át remek teljesítményt nyújtott, amikor ped... -
EMDSZ-Soproni LC - FC Hatvan 2-0 (1-0)
Sopron, 11.000 néző, vezette: Stamler.
Sopron: Milchram - Udvardi, Katona, Árpási, Vasrányi, Nagy J., Szántó (Deák), Majoros, Borsos (Horváth B.), Chiratcu, Korsós.
Hatvan: Nagy I. - Fekete, Károly, Tuifel, Szabados, Nyikos (Csresznyik), Gebhard, Bánföldi, Orovecz, Nagy T., Mózner (Burzi).
Góllövők: Chiratcu, Horváth B.
A Sopron valamivel többet támadott, és a hajrára - amikor a vendégek már elfáradtak - fölénybe is került. Csak a szünet utáni első negyedóra volt a Hatvané.
A visszavágókat szombaton játsszák le.
Forrás: Magyar Hírlap, 1994. június 20. (hétfő)
Mivel a hatvani pályátbetiltották, Selypen játszották le a második osztályozót: Hatvan - Sopron 2-0 (1-0). Az első mérkőzést a 2-0-ra a Sopron nyerte. A hosszabbítás sem hozott döntést, 11-esekkel a Sopron nyert (4-2), és maradt az NB I-ben.
Forrás: Magyar Hírlap, 1994. június 27. (hétfő) -
A Stadler FC az 1994 nyári feljutást követően az első fordulóra kisorsolt, Parmalat FC (Székesfehérvár) elleni hazai meccsét eredetileg október 26-ra halasztotta. Úgy tervezték, hogy azután már valamennyi őszi mérkőzést Akaszton játsszák le, ám a stadion csak a tavaszi félévre készült el, ezért a csapat a két Kiskőrös megrendezett "hazai" meccse kivételével felcserélte a pályaválasztói jogát.
Kiskőrösön lejátszott NB I-es meccsek:
4. forduló, 1994.VIII.27., [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/10576]Stadler FC - BVSC
12. forduló, 1994.X.30., [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/10370]Stadler FC - Pécsi MSC
A pályaválasztói jog miatt felcserélt mérkőzések:
6. forduló, 1994. IX.17., [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/10550]Újpesti TE - Stadler FC
8. forduló, 1994. IX.24., [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/10528]Kispest-Honvéd FC - Stadler FC
10. forduló, 1994. X.15., [url=http://www.magyarfutball.hu/hu/merkozes/10394... -
Újabb kuriózum:
Befogadóképessége: 18.000 fő (ülő: 21.500, álló: 3.000)
Forrás: Futball 1994-95, Aréna 2000 Kiadó
A stadion kapacitása az 1994/´95-ös szezon elején, az építkezés előtt vagy alatt így lett megadva. Lehetséges, hogy eredetileg nem is 18.000-es, hanem 24.500-as bef. kép. szerepelt a tervekben? -
Az irreálisan magas (7.000-es) nézőszám egy másik médiumban:
Pezsgőfürdő a kiskőrösi nagy fák alatt
Vasárnap [1994. július 12-én] délután a Kiskőrös-Stadler FC 4-2-re legyőzte a Hajdúnánás együttesét, azzal megnyerte a labdarúgó NB II Keleti csoportjának küzdelmeit, és megváltotta belépőjét a magyar futball felsőházába.
(...)
A névadó, mecénás és elnök, Stadler József eközben a pálya szélén, egy köztéri ül, bizonyára boldog is, hogy a nagy álom megvalósul, ám nem ugrándozik, nem gesztikulál, (...)éppen az elnökkel szemben, átellenben nagy fehér transzparensen kék betűk hirdetik: "Stadler úrra hallgattunk, NB I-be jutottunk!", a mindvégig trombitáló, doboló, harsogó, "kemény mag" viszont eltekint a tiszteletteljes udvariasságtól, és nemes egyszerűséggel azt dalolja: "Stadler Józsi a legnagyobb király!"
(...)már csak öt perc van hátra, és a műsorközlő kérlelni kezdi a soha nem volt hétezres tömeget, hogy kezdje el az ünneplést, de csak a "kemény mag" folytat... -
Mintha arról lett volna szó, hogy a munkálatok pénzügyi vonzatán túl jogi akadályba is ütközik a még álló régi lelátó elbontása. Talán egy engedély hiánya vagy hiányossága áll a háttérben...
-
Egy cikk az MTI honlapjáról. Ha valaki megtalálja az eredeti bejegyzést, sziveskedjen beadni a linket. Köszönöm!
Szobor Szojka Ferencnek
Salgótarján, március 24., 11.16 Az SBTC egykori fedezete 1954 és 1960 között 28 mérkőzésen volt válogatott.
Szobrot állítanak Salgótarjánban Szojka Ferenc egykori labdarúgónak, az SBTC élő legendájának, aki többször is tagja volt az Aranycsapatnak - mondta a kezdeményező Salgótarjáni Városszépítő Egyesület elnöke az MTI-nek.
A civil szervezet még tavaly döntött arról, hogy legméltóbban így tudnák köszönteni az egykori kiváló játékost, aki április 7-én tölti be 80. életévét - mondta Juhász Tibor.
Molnár Péter somoskőújfalui szobrászművész készíti a mellszobrot, amely a talapzattal együtt 1,80 méter magas lesz.
Szojka Ferenc szobrát április közepén avatják fel a városi sportcsarnokban, az ünnepségre meghívják a Magyar Labdarúgó Szövetség és a Magyar Olimpiai Bizottság képviselőit is.
A szobor elkészítése az elnök tájékoztat... -
Felettébb érdekes, egy stadiontetőt szigorúan délkeleti, legalább 20 fokos szögben érkező esőre méretezni.
Ezek szerint a világ fedett stadionjainak 99,9%-a túlméretezett tetővel rendelkezik?
Számos stadionban a lelátót oldalt és hátul szélvédő (plexi) falakkal egészítik ki, a tetőket pedig meghosszabbított, túlnyúló elemekkel egészítik ki és ennek ellenére éri eső a szélső helyeken ülő vagy álló 10-20%-ot.
Ne vicceljünk már! -
A megadott befogadóképesség tartalmazza a klubházzal szemközti (tehát keleti) oldalon felépített csővázas tribün kapacitását?
A klubhonlapon a bővítés ellenére 4.500-zal szerepel a kapacitás.
http://www.lombardfcpapa.hu/stadion.php -
Nem kívánok (centenáriumi) ünneprontó lenni, de a kivitelezésnél rendszerint hiányzik az utolsó simítás... A sok jó elképzelés, a számos-számtalan egyedi ötlet és az ezekre szánt energia részben-egészében kárba vész, ha a végeredmény ilyen sok kívánnivalót hagy maga után.
A források optimális felhasználásával a "jelenlegi végeredménynél" nagyságrendekkel méltóbb, látványosabb és magasabb nívójú centenáriumi program, 100 éves címer, székekből kirakott "Hajrá Vasas"-felirat, megújult klubhonlap stb. is készülhetett volna. Mindez ugyanúgy nem pénzfüggő, ahogyan a "Vasas-Híd"-névválasztásnál is létezik szerencsésebb opció.
Mondhatnánk, mindez az "ízlések és pofonok" rovat alá tartozik. Ugyanmakkor biztos vagyok benne, hogy a Vasas vezetősége jobban jár(t volna), ha bevonja vagy legalább mekérdezi azon szurkolóit, akik képesek megfogalmazni és megindokolni elképzeléseiket és igényeiket, hogy mit és hogyan lenne érdemes kivitelezni "A" centenárium idején! Az év háromnegyede még hátrav... -
Az idei első "hazai" mérkőzést a budaörsi sportpályán jástzották.
Felnőtt csapat 17. forduló - helyszínváltozás
Írta: ZI 2011. március 07. hétfő, 16:48
Tájékoztatjuk Kedves Szurkolóinkat, hogy a 17. fordulóban a Lindab-Törökbálinti TC-Maglódi TC bajnoki labdarúgó mérkőzés 2011. március 13-án, vasárnap 14 óra 30 perckor a Budaörsi SC műfüves sportpályáján (Árok u.) kerül megrendezésre.
Forrás: http://www.torokbalintitc.hu/ -
Szívszorongató látvány a tribün rozsdás váza és az a néhány gazos betonsor...
Tudja valaki, hogy
- mikor épült a fedett lelátó?
- lezárult-e valaha az építése?
- ha megépült, miért lett (részben) elbontva?
- ha nem épült meg, miért maradt félbe az építkezés?
Nem véletlen, hogy olyanok a stadionjaink, mint a focink... -
Legyünk már reálisak! Nálunk negyed-, de talán tizedannyi igazolt játékos sincs, mint pl. Hollandiában. (Pontos aktuális számokat sajnos nem találtam). Nincsenek stadionjaink, nincsenek grundjaink, nincsenek sportolni vágyó, akaró és tudó tömegeink, ifijátékosianknak nincsenek elérhetö példaképeik, ...
... viszont hihetetlen magas elvárások léteznek mindenhol. Szomorú dolog, egy Barcelona- vagy ManU-meccs után felkelni a fotelból és átcsoszogni egy NB III-as meccsre, ahol lelkes hobbifocisták egy pályának is csak jóindulattal nevezhetö tákolmány gyepén rohangálnak és az ember annak örül, ha nem sérül le senki és vastapssal jutalmaz minden alkalmat, amikor valaki képes lekezelni egy elöreívelt labdát vagy az ötös sarkáról a kapu irányába bólintani.
Akár tetszik, akár nem, amíg nincsenek meg a feltételek, amelyekre tartósan építeni lehet és amíg az akadémiák értelme is abban rejlik, hogy a tehetséges ifistákat minél elöbb eladják külföldre, ilyen focink lesz. A rövidtávú "haszonna... -
vajon melyik pálya?
A műholdas képek alapján a Cseri útra voksolok, ugyanis az északkeleti szögletzászló irányából délnyugatra tekintve az alábbi tényezők szólnak e stadion mellett:
(1) a kanyarok mögötti fák tipusa,
(2) a déli (Cseri úti) és nyugati oldalon álló épületek,
(3) a tágas, futópályának helyet biztosító kialakítás és
(4) a balról számított második kerítésoszlop felett látható víztorony vagy tv-torony a műholdas képeken a Cseri-parkban
is fellelhető(ek).
Helyismerettel rendelkező látogató meg tudná erősíteni vagy cáfolni ezen feltevéseket? -
A régi kerítés közelről:
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1516900655_19920411_kispest_ferencvaros_magyar_hirlap.jpg
Forrás: Magyar Hírlap (?), 1992. IV. 13.
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1516900763_19920411_kispest_ferencvaros_nepszabadsag.jpg
Forrás: Népszabadság, 1992. IV. 13.
Az alsó képhez és az előző hozzászólásban említett bengáli tüzes jelenet videója itt látható. A Ferencváros az addigi listavezető Kispestet legyőzve ezen a meccsen állt az élre és nyerte meg végül a bajnokságot:
http://www.youtube.com/watch?v=e21-fRKN0RE
A stabil magas kerítés az Újpest elleni meccsen 1992.IX.12-én:
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/01/1516900875_1991_93_kispest_ujpest_radosevics_radovan.jpg
Forrás: Radosevics Radovan
A nézőszámokról pedig annyit, hogy a Kispest-Fradira 15.000-et, a Kispest-Újpestre 8.000-et írt a sajtó. -
A régi vendégszektor az eredményjelzőtől balra (K szektor), illetve jobbra (G szektor):
Kaposvár - Nagykanizsa 1995-1996 (NB II)
http://i654.photobucket.com/albums/uu266/amiutunk/ultra_hun_1990_1999/kaposvr_nagykanizsa__9596__nb_ii_kzeli__polgar_laszlo.jpg
Forrás: Polgár László
Kaposvár - Dorog 1997-1998 (NB I B = másodosztály)
http://i654.photobucket.com/albums/uu266/amiutunk/ultra_hun_1990_1999/kaposvr_dorog__9798__dtu1993.jpg
Forrás: D-Town Ultras 1993 Dorog -
Egy kép, amelyen jól látszik a lépcsőfokok mélysége a vendégszektort magába foglaló kisebb lelátón (1.-3. és 7.-9. kép).
Nagykanizsa - Kaposvár 1995-1996 (tavasz)
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/02/1518963043_nagykanizsa_kaposvar_199596_irriducibili_kaposv.jpg
Forrás: Irriducibili Kaposvár (Caposwar)
Itt pedig jól látni, hogy a kiépített lelátó nélküli lelátórésze(ke)n nem csak két sorban álltak az emberek (bal alsó sarok), Nagykanizsa - Zalaegerszeg 1994-1995, NB I: hhttp://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/02/1518963127_nagykanizsa_zalaegerszeg_1994_95_polgar_laszlo.jpg
Forrás: Polgár László
Ezen képek ismeretében válik reálisabbá a zalai derbik és a Fradi elleni meccsek tízezres vagy annál is magasabb nézőszáma, pl. az 1993-1994-es NB II-es zalai rangadó 7.000 vagy 10.000 nézője
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2018/02/1518963196_nagykanizsa_zalaegerszeg_1993_94_polgar_laszlo.jpg
Forrás: Polgár László (?) vagy "Szálka"(?) -
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2014/05/1399883254_1992_mk_donto_2.jpg
Fotó: Tóth B. István(?) vagy Békés Megyei Hírlap(?) -
A vendégszektor az Ultra Viola Bulldogs alapításának napján.
http://www.magyarfutball.hu/data/upl/2015/01/1420385102_ac_parma_ujpesti_te_9293_uvb_sandor_mihaly1.jpg
Fotó: Sándor Mihály -
Az olasz sportnapilap, a "La Gazzetta dello Sport" 1965. június 24-i (csütörtöki) számának címlapja:
http://i654.photobucket.com/albums/uu266/amiutunk/1965__Juve_FTC__.jpg
"...il Ferencvaros vince la Coppa delle Fiere battendo 1-0 la Juventus a Torino."
Forrás: http://cgi.ebay.de/LA-GAZZETTA-SPORT-1965-ITALIA-FINLANDIA-2-0-FERENCVAROS-/380269607919?pt=Riviste_e_Giornali&hash=item5889d5bbef -
Visszatérve a 8. és 9. hozzászólás kérdésére: milyen egy brazil-rendszerű labdarúgópálya?
És milyen "stadion" állt a jelenlegi helyén, amely 3.000, 5.000, 7.000 vagy akár kvadrillió számú embert volt képes befogadni??? -
A kérdés inkább az, hogy miért falusi csapatokat karolnak fel a szponzorok és hoznak fel az NB II-be? Ha már a licenc-kereskedelem miatt nincsenek erkölcsi aggályaik és nem ugranak le önszántukból a Fudzsi (gyengébbek kedvéért: Fudzsijama) csúcsáról, miért nem olyan klubokban látnak "fantáziát" és hosszútávú fejlödési és befektetési lehetöséget, ahol hátország is van?
A nagy számok törvénye alapján bármelyik 30.000-es városkában elöbb akad szponzor, nézö (tömeg!), tehetséges játékos, klubmenedzser, honlapszerkesztö, grafikus stb. stb., amelyekre NB-s szereplést építeni lehet, mint egy 1.500 lelkes faluban, ahol a nagyon nagy meccsekre a "település apraja-nagyja" helyett is csak a potenciális tömeg töredéke kíváncsi, a profizmus helyett pedig a jószándékú dilettantizmus jellemzö...
Mi értelme öt év után lehúzni a rolót (Stadler, Gázszer, ... Érd) és egy romhalmazt hátrahagyva továbbállni? És föleg milyen jogon tolnak ki a rövidtávú haszonra utazó befeketetök a játékosokkal???
Le... -
Az MLSZ adtabankjában a csapat "foci24.com-KVSC" néven szerepel.
Mikor és milyen körülmények között jött létre ez az együttműködés?
Valóban ezen a néven kíván a csapat az NB II-ben szerepelni vagy csupán a labdarúgó szakosztályt üzemeltető gazdasági társaság neve lett (tévesen?) a csapatnév helyett beadva az adatbankba? -
A piros kerítésoszlopokból és fehér rácsokból álló "kerítés", mely inkább csak egy rácsozott korlát, az 1991/´92-es szezon végéig biztosan állt. Az 1993 tavaszi képeken már a mai stabil magas kerítés látható.
Ezt a rácsos "kerítést" Kispesten stabil oszlopokra rögzített hagyományos drótkerítéssel proviozórikusan kb. 2,0-2,5 méter magasságúra emelték - valószinüleg az MLSZ előírásának hatására. Legkésőbb az 1992. áprilisi Kispest-Honvéd FC - Ferencvárosi TC (0-2) meccsre húzták fel ezt a "se nem korlát-sem nem kerítés"-t.
Mindez jól látható a híres videófelvételen, amely a rangadó miatt a kanyarból a korzóra költöztetett kispesti tábor (Ultra Red Boys) által a Fradi kispadja mellé bedobott bengáli tüzes jelenetet mutatja. Az a néhány képkocka azt örökíti meg, ahogyan a Fradi kispadjáról egy fehér dzsekis ember feláll és a kispad mögötti kispesti ultrák közé hajítja vissza a fáklyát, a magas kerítésen lógó ördögös "Ultras Kispest" drapéria, a német birodalmi lobogó és a halál... -
Az utolsó kettős rangadó a "szentélyben" egy újraélesztési kísérlet keretében:
1992. március 14., szombat
BVSC-Veszprém 0-0, 500 néző
Vasas-Ferencváros 1-1, 10.000 néző
Gólszerzők: Fodor "Foci" Imre 0-1 (29.perc), Kecskés Attila 1-1 (58. perc) -
Eldőlt a régóta húzódó nagy kérdés, a Crvena Zvezda és a Szeged SC vezetői szombaton megállapodtak abban, hogy a jugoszláv labdarúgóbajnok soronkövetkező BEK-mérkőzését december 11-én, szerdán délután 5 órakor az alföldi városban játssza. Ellenfele szintén világhírű csapat, a belga Anderlecht.(...)
A szegedi stadion éppen a belgrádi klub korábbi erősítő injekcióinak köszönhetően - eddig körübelül 150 ezer márkát* folyósítottak a korábbi vendégeskedések ellenértékeként - 20-25 ezer nézőt fogadhat. Mivel a Zvezda őszi BEK-mérkőzéseit az ír és a ciprusi bajnok ellen a Tisza-partján játszotta**, a stadiont (jugoszláv pénzből) hatezer hellyel bővítették. Sajnos a korábbi, két BEK-találkozóra nem sokan voltak kíváncsiak, szinte üres ház előtt szerepeltek a belgrádiak (...).
Forrás: Magyar Nemzet, 1991.XI.25.
* 150.000 német márka (1 Euro = 1,95583 DM) alig több 22 millió forintnál. Ha az 1991-es vásárlóértékét a mai másfélszeresének vesszük, is "csak" 33 millió for... -
"A nagy feladat előtt álló kupacsaptunkról, a PMSC-ről annyi jó mondható el, hogy alakulgat. A középpályán és elöl még nem állt össze az az egység, ami a pécsi eredményességnek - a különösebb futballtudás hiányát kompenzálandó - záloga. Dieter Hoeness*, bizonyára kellő udvariasságból, így is dícsérte a magyarok csapatmunkáját, no meg a kitűnő Belanskyt, de e sorok írója - annak ellenére, hogy a védelem a legerősebb és a legmegbízhatóbb csapatrésze a piros-feketéknek - félti a PMSC-t a kitűnő formában levő Stuttgart** ellen a Neckarstadionban.
Mintegy jelzésértékű: nehezen akar összeállni a szurkolókat szállító különbusz legénysége..."
* Dieter Hoeness, a két Hoeness fivér fiatalabbika, 1990 és 1995 között a VfB Stuttgart menedzsere volt, 1996-tól a Hertha BSC elnökhelyettese, 1997-től 2009-ig a fővárosiak menedzsere, 2010 óta a VfL Wolfsburg sport(?)igazgatója.
** A VfB Stuttgart a ´91/´92-es szezon során olyannyira volt jó formában, hogy az utolsó ford... -
A #6 hozzászolásra itt található a válasz: http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/86 (#1 hozzászólás Ingersheim jóvoltából)
Indul az NB I!
Már 1935.márciusában végleg eldőlt,hogy az 1935-36-os bajnoki idény más keretek között kerül megrendezésre.Eldöntötték,hogy Nemzeti Bajnokság néven írják ki (...) A Ferencvárosnak egy újonc,a Budafok együttese jutott kezdő játszótársául,méghozzá pályaavató mérkőzés keretében.Budafokon a pályát az utolsó napig építették,készítették.Sárosi hat góljával győztek a zöld-fehérek 10-3-ra.(...)"
Forrás: Fradi futballévszázad, Futball '93 -
vihar - 2011. január 25. kedd - 20:14
Én is gratulálok a Balázsnak a cikkhez,jószándékú,korrekt írás,de remélt engedelmével pár dologgal kiegészíteném,és elsősorban a fiatalabb korosztályhoz tartozó Csaba-szurik tájékoztatására,na meg persze -ferplé-barátomnak.
Annyival azért még tartozom,hogy az alábbiakat kisebb részt a saját igen halvány emlékeim,nagyobb részt szeretett Apám, továbbá az általam mélységesen tisztelt 75 éves Gécs Béla bácsi,az országosan elismert tipográfus,helytörténeti kutató,nagyszerű ember,és végül a lentebb majd szintén említett néhai Krátki Jani bácsi segítségével adom most közzé.
Szóval.
A jelenlegi Kórház utcait megelőző Kazinczy utcai stadion a város másik felén,a jelenlegi lakótelep helyén,a BÁÉV irodaépület és a vasúti sínek között volt (akkor még a jelenlegi vasúttal párhuzamos Szabolcs utca nem létezett).
A stadion (mert hogy az bizony nem „pálya”,hanem egy igazi stadion volt,tribünnel,állóval,és 400-as futópályával),az akkori idők... -
Grosics Gyuláról nevezik el a stadiont
2010. december 17. – A város képviselő-testülete idei utolsó közgyűlésén többek között aktualizálta az adórendeleteket, elfogadta a 2011-es költségvetési koncepciót, és egységesen támogatta a városi futballstadion elnevezését az „Aranycsapat” kapusáról, Grosics Gyuláról.
(...)
Teljes egyetértés volt a testületben annak kapcsán, hogy Grosics Gyuláról, a „Fekete Párducról” nevezzék el a város futballstadionját. Az indoklásban szerepelt többek között, hogy az „Aranycsapat” kapusa most is jó szívvel gondol arra, milyen melegen fogadták őt városunkban. A napirendi pont kapcsán dr. Kancz Csaba polgármester elmondta, hogy a futballpálya nem olyan, mint egy NB1-es pálya, de jobb állapotban van, mint a korábbi években. Az elmúlt 6-7 évben fontos változások történtek, de a városvezetés nem zárkózik el a stadion további szépítésétől.
(...)
Forrás: http://tatabanya.hu/index.php?nid=1985 -
Befogadóképesség javaslat:
A legnagyobb példányszámú napilap "mindenhez értő sportújságírója", aki hasraütéses és ezresekre kerekített nézőszámokból számolja ki az egy meccsre jutó átlagnézőszámot, majd megmondja, hogy ez a stadion egészen pontosan 23.500-as, komenyista uralom alatt 22.000-es, napsütésben 25.000-es és éjszaka 18.000-es...
A székek száma pontosan megszámolható; továbbá ismert a lépcsősorok száma és a hossza is pontosan lemérhetö a g-maps pedométerével. -
Hogy lehet tizenhétezer embert elszámolni?!
Hogy lehet 34.000-et írni a szemmel láthatóan foghíjas lelátók ellenére, miközben a stadion is "csak" 35.119-as (a PSV-honlap szerint kereken 35.000-es) kapacitásal rendelkezik és a stadion nem egy 80.000-es vagy 200.000-es katlan, amelyben nehezebb, de nem lehetetlen PONTOSAN megsaccolni a tényleges nézőszámot?
A stadion oldala a PSV-honlapján amúgy kb. 6 maspodpercnyi véres-verejtékes-ádáz keresés után találtatott meg mindennemű idegen nyelv ismerete nélkül: http://www.psv.nl/Philips-Stadion.htm
Azok az "újságírók", akik ilyen nagyságrendi tévedéseket vetnek, máskor is hasonlóan alaposan készülnek fel a meccsekből és ugyanilyen pontosan dolgozva veszik át az eredményjelző táblára kivetített hivatalos nézőszámokat?
Ezért értélmetlen és hiábavaló a(z online és nyomtatott) magyar sportsajtóban közölt számok megvitatása... Régen is felesleges volt és sajnos most is az. Még nagyságrendileg sem állnak egymással egészséges ... -
A csapat valóban szerepelt Videoton-Waltham SC-néven?
A #2 hozzászólásban megnevezett forrás szerint 1991.VI.20-án a Videoton Sport Club-ból kivált a labdarúgó szakosztály és Videoton-Waltham FC-néven szerepelt az NB I-ben. -
Itt 3.500 szerepel, tehát nagyságrendileg elfogadható a 4.000 néző:
http://www.futball-adattar.hu/csapat_szezon.php?id_szezon=28&id_klub=39
Nem piszkálódásként írom, csupán kérni szeretném, hogy a nézőcsúcsok és egyes kiragadott meccsek esetében a pontos párosításokat, vagyis az akkori neveket írjuk le és adjuk be. A fent említett meccs két résztvevője a Békéscsabai Előre FC és a Videoton Waltham FC (vagy ha úgy jobban tetszik: Videoton WFC) volt...
Köszönöm! -
Kiegészítés: a nézőcsúcsot hozó meccs apropója a Magar Kupa 4. fordulója volt.
-
Augusztusban az alábbi tájékoztatást kaptam a klub technikai igazgatójától:
A Stadion jelenlegi befogadóképessége cca. 4.500 fő. Ez úgy néz ki, hogy 3.200 szék + 400 fő álló vendégszektor. A fennmaradó 900 hely pedig kis szervezéssel fér el. Jobbára UP játékosok, hozzátartozók, stb. Ütközőszektor? Nevezzük annak, bár reményeink szerint tavaszra bővül a vendégszektor.
Tehát a klub által készített, sajnos meglehetősen pontatlan saccolás ereménye a 4.000-es vagy 4.500-as befogadóképesség!
Íme az én verzióm. A magyarfutball.hu-n a stadionadatlapon a "befogadóképesség"-rovatból nyíló "tudnivalók"-pontban egy általánosan használt képlet található, mely így szól: (<lelátóhossz> / 0,5) * <lépcsőszám> ). Egy 40 méteres körszelet (stadionkanyar) 20 lépcsőfokán e képlet értelmében 40:0,5*20 = 40*2*20 = 1.600 személy fér el. Egy 0,9-es korrekciós tényező (lépcsőfeljárók, egyéb elzárt területek) felhasználásával is 1.440 állóhely maradna, tehát 400-nál jóval nagyobb é... -
Nem baj, ha a végeredmény jó, de lehet jobb is!
Az alkmaar-i példára visszatérve: annak a stadionnak az éltető eleme, hogy az első sorok több méterrel a pálya szintje felett kezdődnek. Ráadásul meredek is a lelátó, úgyhogy mindenhonnan jobb a kilátás, mint egy átlagos, "szintbeli" stadionban, mert az ember közelebb van a pályához.
Kiemelném, hogy egyedül a kanyarokban ér lejjebb a lelátó, ott az első sor a keresztléc magasságában található. Ez a magas lelátó ott (is) jó lehetőséget biztosít arra, hogy a csoportok transzparensei és a hirdetőtáblák átfedési konfliktusa megszünjön, ill. ki se alakuljon.
Örömteli lenne, ha az építészek által olyan szivesen mutogatott, a stadion külső ábrázatát megjelenítő makettek a stadion belső elrendezését és osztását is mutatnák. Jó lenne már a tervezés fázisában végiggondolni és valamennyi néző számára elfogadhatóan megoldani a hazai és vendégszektorok elhelyezését, ezen szektorok szurkolóspecifikus kialakítását és méreteinek igény szerinti v... -
Válogatott: ezentúl mindig névvel a hátukon játszanak Szalaiék
Ezért az MLSZ beszerzett egy speciális, erre a célra készített vasalót, amelynek a segítségével elkészítették a feliratokat.
A mezeket továbbra is név nélkül kapja a szövetség az adidastól, de az említett vasaló segítségével el tudják látni nevekkel a dresszeket, így ezentúl már nevükkel a hátukon lépnek pályára a magyar válogatott tagjai.
Mert nem volt az MLSZ-nek saját vasalója.
Egyszer már játszottak névvel, 2007. november, Magyar - Görög selejtező 1-2
Jobban néz így ki, és talán jobban megbecsülik majd a mezüket,hisz névhez szóló
atee 2010. X. 9-én, délidőben (13:41 és 13:47 óra között) az nb1.hu fórumán: http://www.nb1.hu/forum2/viewtopic.php?id=64799
-
A gólók számával azonosan a nézőszámot is 4-ről 8-ezerre módosította az nb1.hu élő közvetítésének szerzője meccs közben.
"Játszik a csapat! Játszik a csapat!" Köszönjük! :) -
Kiváló választás a gigapixeles fotózáshoz egy háromnegyedig üres stadion, lezárt felső karéjjal,... Barmok! Legalább lennétek őszinték és mondanátok az emberek arcába, hogy gerinctelen csúszó-mászók vagytok, akik adatokat gyüjtögetnek "nemes" hazaáruló és besúgó célokkal még gerinctelenebb szervezetek számára! Miért nem kéritek el kertelés nélkül mindeki hitelkártyaszámát és a hozzátartozó pin-kódot is? Akkor fotózásnak sem kellene álcázni a dolgot!
-
Ezek szerint pályát cserélt 1974 és 1986 között a Bp. Volán és a 22. sz. Volán?
http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/1463 (4. hozzászólás)
Volán Sport Club
Pálya: Budapest, XVII., (Rákoscsaba), Péceli út 56, telefon: 281-454, 7.000 néző
http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/1417 (5. hozzászólás)
FŐSPED
Pálya: 1152 Budapest, XV., Czabán Samu tér, 7.000 néző
A Bp. Volán 1979-ben jutott fel (története során) először az NB I-be, esetleg akkor költözött a Péceli úti RTK-Stadionból Rakóspalotára?
Kiegészítés: http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/1417 (6. hozzászólás)
Ezek szerint a pályacsere 1974 és 1980 között valósult meg... -
Rejtély, hogyan fért el 5.000 (ETO-FTC, MNK, 1978) vagy 10.800 néző (Sport zsebkönyv '74/´75) ebben a stadionban.
Ha a jelenlegi tribün befogadóképsségét 800-zal számoljuk, akkor a szemközti egyenesben 50-soros lelátónak kellett volna lennie, vagy végig 10-15 soros lelátónak, hogy valahogyan kijöjjön a 10.800-as összesített kapacitás. -
A váci edző nyilatkozatával kapcsolatban illik megemlíteni, hogy már a ´94/´95-ös szezon elején biztosra lehetett venni a két földrajzi "véglet" kiesését, mégpedig nem csak azért, mert papíron gyenge csapatuk volt. Senki sem szeretett Sopronba vagy Nagykanizsára utazni, "mert messze van". Ugyanez ismétlődött szinte minden évben: hol a keleti, hol a déli, hol pedig a nyugati hatarvárosok kerültek le hosszabb-rövidebb az az NB I-es térképről.
Mi lenne egy monarchiai bajnokságban? Minden évben Fiume, Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy, Kassa és Nándorfejérvár esne ki az NB I-ből (vagyis MB I-ből), mert határváros?
A bulvár-hangnem ellenére van némi háttere és oka Csank János nyilatkozatának. -
Akkor felteszem én is a költői kérdést: miért kellene egy stadiont lefesteni?
Ahogyan a beton felületét, úgy a szinét már betonkeveréskor is tetszőlegesen lehet variálni: vízben feloldott fémoxid-pigmensek (száraz festék) adagolásával akár rikító kék, sárga, zöld, piros, fekete vagy fehér betont is lehet készíteni, természetesen tetszőleges árnyalatban. Stadionok esetében a szürke minden variációja elképzelhető és kivitelezhető a halvány pasztelszürkétől az éles, mély, telt sötétszürke színárnyalatig.
Ez a "betonfesték" nem olyan nagy költségtényező, mely egy stadion árát lényegesen befolyásolná. Mitöbb, utánfestést sem igényel. Ha az ember akarja, akkor a lépcsőket lefestheti sárga csúszásgátló, fényvisszaverö festékkel. Ennyi.
Én sokkal fontosabbnak tartom, hogy a félkész győri stadion-torzó két nagylelátója sehogyan sem harmonizál a két csővázas lelátóval, mert így örökkön örökké egy provizórikus-jelleget kölcsönöz egy soha be nem fejezendő, esztétikai szempontból is hiány... -
Meghatottsággal fognak pályára lépni a tiszabecsi Lőrincz Gusztáv-stadionban, ami a régi Wembley hangulatát idézi az egysoros fapadokkal, és a mögöttük található szilvafával. Nyugodtak vagyunk, mint hal a szatyorban, csak nyerhetünk ezen a találkozón.
Szécsi Zoltán, a Tiszabecs edzője a Nyíregyháza elleni kupamérkőzés előtt.
A teljes interjú itt olvasható: http://www.nb2.hu/2010-09-22/bajzatek-tiszabecsen-jatszanak-a-magyar-kupa-3-fordulojaban/
-
Hogy mivel kárpótol az MLSZ? Azzal, hogy ha kimész sörért a szünetben, a második félidőben is szivat 20 percig a beléptetésnél.
Most olvastam, hogy A moldávok elleni sikereken felbuzdulva San Marino ellen az összes pénztár csak a 20. percben nyit ki: egy a Dózsa György úti oldalon, egy pedig a Stefánia út felé eső oldalon.
A szövetség a szurkolók jobb kiszolgálása és egészsége érdekében természetesen az északi szektorokba szóló jegyeket csak a déli pénztárban árusítja, és fordítva a délieket északon!
Aki a második félidőre bejut, meleg sörben és hideg fogadtatásban részesül, mert biztos lehet benne, hogy jegye a felső karéjba szól... Oooooooooda legfölülre, a levegőben lógó korlát és a leomlott betonfal mellé. Ahova ugyebár életveszélyes lenne akárcsak felnézni is, nemhogy felmenni...
Célunk pedig továbbra is a csoportbeli negyedik hely kivívása! Jövőre, Önökkel, ugyanitt - és ugyanígy! Várjuk Önöket Hollandia ellen márciusban! A viszontlátásra!
Forrás: nemL... -
Milyen felújításon vagy esetleges változáson esett át a pálya, ill. a lelátó?
Az első félidő kevés eseményt hozott a felújított érdi pályán, (...)
2010.IX.19.: Érdi VSE - Dunaújváros-Pálhalma ASE 0-2
http://www.nb3.hu/2010/09/19/elrontott-palyaavato/ -
A lelátó mögötti részen végeznek még munkálatokat, vagyis feltöltésre kerül az a rész, hogy egy szintbe kerüljön a lelátó alapjával és így "eltűnjön" a lelátóra vezető lépcsőfok?
Milyen célt szolgálnak a lelátó alatti berendezések és tároló(?)helyiségek?
Nem zavarják a kilátást a szektorokat elválasztó kerítések?
Köztünk szólva, ezutóbbiakat pl. a kapacitás érdekében nyugodt szívvel el lehetett volna hagyni. Ugyanígy nem vált volna a pálya hátrányára, ha állóhelyek is épültek volna a már-már túlzásba vitt műanyagszékektől-komfortosabb-lesz-a-stadionunk-betegség orvoslására.
Tehát sikerült gigantikus 300-ra letornázni egy 30.000-es város stadionjának kapacitását?! -
Valóban szép, de szerencsére itthon is van klub, tábor, honlapszerkesztő stb., aki a tartalomra és a minőségre is hasonló hangsúlyt fektet. Nem is egy helyen gazdag tartalmúak a honlapok, olvasmányosak a műsörfüzetek, esztétikusak a belépőjegyek, nívósak a plakátok.
Szerencsére (sic!) még messze vagyunk a focink és lelátói kultúránk Metaliszt-szintű kiárusításától.
Természetesen más dolog, 20.000-es meccslátogató közönséget kiszolgálni, mint 2.000-es vagy 200-as nagyságrendűt.
Más dolog, hosszú távú tervek szövésére alkalmas háttérrel relndekezni, mint folyton attól rettegni, hogy vajon jövőre is lesz-e pénz a csapat üzemeltetésére.
Más dolog, szókimondó és kritikus szurkolók igényeit kiszolgálni és más, szurkolói kultúra szempontjából igénytelen, a meccseket végigülő és végigzabáló, békés, ámde csak sikeres esetén hűséges nézőket boldoggá tenni szines, csillogó-villogó mütyürökkel. A látszólag nagy kínálat és a szemérmetlen parasztvakítás nem egyenlő minőséggel! Sőt!
... -
AZ MLSZ alábbi közleménye értelmében ingyen tekinthetik meg a meccset azok a szurkolók, akik a motozások miatt "nem jutottak be" a szeptember 7-i Moldova elleni Megyeri úti meccsre.
http://www.mlsz.hu/hirek2009.php?itemid=7890
Remélhetőleg érthető módon is kinyögi ("ki-/fel-/le-/át-/meg-/elkommunikálja") majd az MLSZ, hogy pontosan kikre vonatkozik az alábbi passzus: "Azok a szurkolók, akik nem jutottak be a találkozóra, és ezt a jegyükkel igazolni tudják, a válogatott következő hazai mérkőzését, a Magyarország-San Marino Európa-bajnoki selejtezőt ingyen tekinthetik meg."
Mindenkire, akinek nincs eltépve a jegye? Mindenkire, akinek a Mildenberger úti kanyarba szólt a jegye? Mindenkire, aki kékszemű? Mindenkire, aki a moldáv szektorban ücsörgött és ezért nem is érintett az egész ügy??? -
Közlemény: Az MLSZ elnézést kér a szurkolóktól
2010. 09. 09.
A magyar válogatott megszerezte első győzelmét az Európa-bajnokság selejtezőiben, ám sajnos, a közvéleményt nem csak ez a siker foglalkoztatja. Többen is lemaradtak a mérkőzés elejéről, mert nagy tömeg alakult ki az egyik kapunál, és a szurkolók csak lassan jutottak be a stadionba, ráadásul volt, akit a biztonsági szolgálat részéről atrocitás is ért.
A Magyar Labdarúgó Szövetség mélységesen sajnálja a történteket, és elnézést kér azoktól a szurkolóktól , akik bármilyen sérelmet szenvedtek. Akit atrocitás ért, és úgy véli, az MLSZ a segítségére lehet, jelentkezzen a szövetségnél, amely igyekszik orvosolni a gondját.
Az MLSZ számára kiemelten fontos a szurkolók kulturált kiszolgálása és a stadionok rendjének a megteremtése. Ezért haladéktalanul felkérte a beléptetést végző biztonsági szolgálat vezetőit a történtek kivizsgálására. Elkérte az intézkedésekről készült jelentéseket, minden azokkal összefüggő...